Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

LIMAR írta:
2019.12.13., pén. 10:35
Mathias írta:
2019.12.13., pén. 10:10
Kaphatnánk pár linket esetleg a töredékárú "nem felcímkézett" de amúgy eredeti kábelekhez amik megegyeznek az eredetivel?
Az Aliexpress tele van hamisítványokkal.
Az egyik kedvencem ez a Nordost Odin hangfalkábel, ami megszólalásig hasonlít az eredetire.
Ja, nem. De mindegy is. Nordost Odin és csak 200 dollár.
https://www.aliexpress.com/item/4000300 ... b201603_55
Ilyet kérek karácsonyra. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2019.12.13., pén. 10:35
cables írta:
2019.12.13., pén. 08:54
Shimano írta:
2019.12.11., szer. 10:05
Azok a fránya drótok. :D
Nekem az az érzésem,hogy ha egyben van a hang,tehát ha azt egy kerek egésznek érezzük,és amit szívesen is hallgatunk mert élvezzük,akkor a felbontás növeléséért vívott további "harc" drótokkal,meg az egyéb kütyükkel a zenei élményt már nem emeli.Rövid távon lehet,de egy idő után mikor már bevésődik az új-más hang is,azaz megszoktuk azt,akkor a zenei élménnyel kb ott leszünk ahonnét elindultunk.
Kb. ötszázadszor írod le, hogy semmi értelme kábelekkel foglalkozni és abszolút nem zavar, hogy az itt olvasók mind tudják, hogy ez nem igaz. A HEED rendszerek hangját ugyanúgy befolyásolja a kábelezés, mint bármely más gyártó rendszerének hangját.
Ötszázegyedszer is ez a véleményem,és lehet ezzel szembe menni,de akkor sem fog ezen a véleményen semmi sem változtatni.
Ha valami jó és azt szívesen hallgatod,akkor a további reszelgetés csak mókának jó,a zenei élmény ettől tuti nem lesz libabőrösebb.
És igen,a heed is érzékeny a drótokra,és jól hallatszanak is a különbözőségek,tehát köszönjük Emese,de nem erről beszéltem. :D
Tetszik ez a ragaszkodás, :D a beégés úgy látszik nálad nem a kábelekben sikerült, :D a jót nyilván könnyebb megszokni.
A mást vagy más hangzás kedvelni nem mindenkinek megy, de nem lehet megunni. Ha unalmas a hangja akkor még van mit csiszolni. Elindultál valamerre csak megtorpantál, ha beruháztál egy hydrára miért nem mész tovább ezen a vonalon.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

-KP- írta:
2019.12.13., pén. 10:04
Én valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy valaki megvett egy több milliós nordost odin kábelt és szétszedte csak azért, hogy összehasonlítsa egy kínai kábellel. De az is, hogy aki megengedheti, hogy birtokol eredeti odint, az rendel egy kínai másolatot és ismételten csak felszabdalja a sajátját. Számomra elég nehezen hihető sztori.
miért kellen azt szétcincálni? Legegyszerűbb ha beköti a dolgozó és hallja, úgy szól e, mint az eredeti. ha meg nem hallja, akkor tök jól járt tizedáron is 36_1_11.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2019.12.13., pén. 08:54
Shimano írta:
2019.12.11., szer. 10:05
Azok a fránya drótok. :D
Nekem az az érzésem,hogy ha egyben van a hang,tehát ha azt egy kerek egésznek érezzük,és amit szívesen is hallgatunk mert élvezzük,akkor a felbontás növeléséért vívott további "harc" drótokkal,meg az egyéb kütyükkel a zenei élményt már nem emeli.Rövid távon lehet,de egy idő után mikor már bevésődik az új-más hang is,azaz megszoktuk azt,akkor a zenei élménnyel kb ott leszünk ahonnét elindultunk.
Kb. ötszázadszor írod le, hogy semmi értelme kábelekkel foglalkozni és abszolút nem zavar, hogy az itt olvasók mind tudják, hogy ez nem igaz. A HEED rendszerek hangját ugyanúgy befolyásolja a kábelezés, mint bármely más gyártó rendszerének hangját.
Ötszázegyedszer is ez a véleményem,és lehet ezzel szembe menni,de akkor sem fog ezen a véleményen semmi sem változtatni.
Ha valami jó és azt szívesen hallgatod,akkor a további reszelgetés csak mókának jó,a zenei élmény ettől tuti nem lesz libabőrösebb.
És igen,a heed is érzékeny a drótokra,és jól hallatszanak is a különbözőségek,tehát köszönjük Emese,de nem erről beszéltem. :D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Mathias írta:
2019.12.13., pén. 10:10
Kaphatnánk pár linket esetleg a töredékárú "nem felcímkézett" de amúgy eredeti kábelekhez amik megegyeznek az eredetivel?
Az Aliexpress tele van hamisítványokkal.
Az egyik kedvencem ez a Nordost Odin hangfalkábel, ami megszólalásig hasonlít az eredetire.
Ja, nem. De mindegy is. Nordost Odin és csak 200 dollár.
https://www.aliexpress.com/item/4000300 ... b201603_55
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LIMAR 2019.12.13., pén. 10:50-kor.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

vidor2009 írta:
2019.12.13., pén. 09:48
Ma már mindent Kínában gyártanak!!!
Természetesen az"eredetit"forgalmazóknak elemi érdekük ezt mindenáron tagadni,hiszen ebből élnek igen jól!
Csak a szokásos "fake news" portálok szintjén bedobott állítások egyike.
Aztán a népek bizonyos körei lelkesen megosztják és terjesztik a hazugsággyárak termékeit és ettől roppant boldogok, kielégültek lesznek.
Akire meg vonatkozik a sok hazugság, vagy le..ja, vagy megpróbálja bebizonyítani az ellenkezőjét, holott a hazugság terjesztőjének kellene bizonyítani az állítását. Ha elkezdi bizonyítani, jönnek a további hazugságok, rágalmazások.
Szép új világ.
A mocsok így kerül felül a tisztességnek.

Amúgy, ha egy picit is jártas lennél a nemzetközi kereskedelemben, tudhatnád, hogy minden nem EU import termék vámkezelésénél fel kell tüntetni a számlán: "country of origin". Enélkül vámkezelni sem lehet a bejövő terméket.

Történetesen mi igen sok terméket importálunk az USA-ból, Kanadából. Amelyik nem ott készül, annak még a dobozán is fel van tüntetve, hogy hol gyártották. Ha nem az USA-ban, akkor az az ország szerepel rajta, ahol előállították. Sehol semmi titkolózás, becsapás, hazudozás.

De az USA termékeink közül a gyakorlatilag mind az USA-ban készül, kivéve a legolcsóbb hangfalakat.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

vidor2009 írta:
2019.12.13., pén. 09:48
BIZTOS!!!
Ma már mindent Kínában gyártanak!!!
Természetesen az"eredetit"forgalmazóknak elemi érdekük ezt mindenáron tagadni,hiszen ebből élnek igen jól!
Üdv. Gyuri :napsut:
Kaphatnánk pár linket esetleg a töredékárú "nem felcímkézett" de amúgy eredeti kábelekhez amik megegyeznek az eredetivel?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy valaki megvett egy több milliós nordost odin kábelt és szétszedte csak azért, hogy összehasonlítsa egy kínai kábellel. De az is, hogy aki megengedheti, hogy birtokol eredeti odint, az rendel egy kínai másolatot és ismételten csak felszabdalja a sajátját. Számomra elég nehezen hihető sztori.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Ha már Nordost Odin (de szinte bármelyik cardast is mondhatnám vagy akár audioquestet).
Érdekes tény, hogy kínából megrendelhető az 1:1-es "hamisítványuk", olyan 5-10%-os áron (vagy alacsonyabban).

Egyszer poénból egy ismerős rendelt is egyet. A kábeleket szétszedve is teljesen megegyező volt a gyárival. Felmerül a kérdés, hogy nem-e ugyanonnan származott mint az eredeti, csak nem volt annyira túlárazva?
Ha nem eretnekség ilyet mondani, a hangja is teljesen megegyező volt.

A válasz megadását mindenkire rábízom:)
[/quote]

Biztos? Ez jó legenda, de én még ilyennel nem találkoztam. Ócsó Audio Note-ot cicncáltam, többet is. Azokban semmi sem stimmel, csak próbál közelíteni.
BIZTOS!!!
Ma már mindent Kínában gyártanak!!!
Természetesen az"eredetit"forgalmazóknak elemi érdekük ezt mindenáron tagadni,hiszen ebből élnek igen jól!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Ear írta:
2019.12.12., csüt. 20:45
Biztos? Ez jó legenda, de én még ilyennel nem találkoztam. Ócsó Audio Note-ot cicncáltam, többet is. Azokban semmi sem stimmel, csak próbál közelíteni.
Számtalan ilyenről olvastam, miszerint gyártják a megrendelt neves és színvonalas termékeket a kínai (sőt török) üzemek munkaidőben. Aztán mikor lejár a hivatalos munkaidő (van ott olyasmi egyáltalán?), ugyanazt csinálják tovább, ugyanabban a minőségben de már nem nem nyomják rá a márkanevet a termékre, és ezeket olcsón árulják. Vagyis ugyanazt kapod meg töredék áron.

Van ilyen történetem vízcsaptól körfűrészig bezárólag, de nekem még nem volt bátorságom kipróbálni egy ilyen terméket sem. Ha kockáztatni akarom a pénzemet, inkább a tőzsdére megyek. :D
Lebeszélni senkit nem akarok, de hosszú életem során eddig nagyon-nagyon kevés csodát láttam. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

miapics... hol járok én? Kábelezzünk, meg Heed Audio ternékek? ??????????????
eltégvedtem? én egy mezei kábeles topicot kerestem...
rég jártam erre, bocs ha eltévedtem leborulok.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »

cables írta:
2019.12.13., pén. 08:54
Shimano írta:
2019.12.11., szer. 10:05
Azok a fránya drótok. :D
Nekem az az érzésem,hogy ha egyben van a hang,tehát ha azt egy kerek egésznek érezzük,és amit szívesen is hallgatunk mert élvezzük,akkor a felbontás növeléséért vívott további "harc" drótokkal,meg az egyéb kütyükkel a zenei élményt már nem emeli.Rövid távon lehet,de egy idő után mikor már bevésődik az új-más hang is,azaz megszoktuk azt,akkor a zenei élménnyel kb ott leszünk ahonnét elindultunk.
Kb. ötszázadszor írod le, hogy semmi értelme kábelekkel foglalkozni és abszolút nem zavar, hogy az itt olvasók mind tudják, hogy ez nem igaz. A HEED rendszerek hangját ugyanúgy befolyásolja a kábelezés, mint bármely más gyártó rendszerének hangját.
távol álljon tőlem győzködni bárkit drótok jelentőségéről vagy sem és teljesen igaza van shimanonak. Nekem is van egy hifim ,ami esetén nem költöttem madzagokra. A készülék alá bedobtam egy hifimagazin (az újságok jól csillapítanak, a HFM főleg), a dobzok alá pedig egy szett daruma alátét fél-fél pogácsáját raktam, hogy ne közetlenül az alján feküdjön fel a doboz. Az a vicces, a maga egyszerű valóságában jól is szól, mivel spéci fadobozba szerelt szélessávú hangszóró van hozzá. Alapvetően arra vettem ezt a hifit, hogy a lapostévé hangja elég gyenge és ha spinning van, csak jobb így... Igaz, bepróbáltam ezüstmadzagokat, de nem láttam értelmét, egyben volt a maga egyszerűségében úgy,ahogy volt.
a rendszer 22.000-be fájt, így még olcsó se volt, mert voltak 16.000-ért is, de azok szerintem gyengébbek voltak (USD? vagy EUR? már nemtom...)

https://focuscamera.hu/navon-nmh200-mikro-hifi-p427542

Nu, akkor békés boldog karácsonyt mindnekinek és a kábelajánlatokat/tippeket köszönöm szépen. Aki ebből a választékból nem tud választani,... leborulok.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2019.12.11., szer. 10:05
Azok a fránya drótok. :D
Nekem az az érzésem,hogy ha egyben van a hang,tehát ha azt egy kerek egésznek érezzük,és amit szívesen is hallgatunk mert élvezzük,akkor a felbontás növeléséért vívott további "harc" drótokkal,meg az egyéb kütyükkel a zenei élményt már nem emeli.Rövid távon lehet,de egy idő után mikor már bevésődik az új-más hang is,azaz megszoktuk azt,akkor a zenei élménnyel kb ott leszünk ahonnét elindultunk.
Kb. ötszázadszor írod le, hogy semmi értelme kábelekkel foglalkozni és abszolút nem zavar, hogy az itt olvasók mind tudják, hogy ez nem igaz. A HEED rendszerek hangját ugyanúgy befolyásolja a kábelezés, mint bármely más gyártó rendszerének hangját.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

kaef2 írta:
2019.12.12., csüt. 21:19
revox írta:
2019.12.12., csüt. 20:04
Hello!
Egyik ismerősömkeres 4-5ezer/ méter kábelt. Mármint hangfalkábel. Mit lehet neki ajánlani? Nekem lövésem simcs. A cuccot nem ismerem teljesenm, de LP és orsós magnó van, az tuti, így inkább ezut a vonalat kergetik.
Maradt egy stúdió installból ilyen kábelem, ez jó lehet ilyen helyre és számottevően olcsóbban elmehet még az említett ártól is, hangja talán a Naim NACA5 kábelére hajaz leginkább:

https://www.techradar.com/reviews/audio ... 232/review
Jó újra az aktív, segítőkész fórumosok között látni! :smile32:
.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

revox írta:
2019.12.12., csüt. 20:04
Hello!
Egyik ismerősömkeres 4-5ezer/ méter kábelt. Mármint hangfalkábel. Mit lehet neki ajánlani? Nekem lövésem simcs. A cuccot nem ismerem teljesenm, de LP és orsós magnó van, az tuti, így inkább ezut a vonalat kergetik.
Maradt egy stúdió installból ilyen kábelem, ez jó lehet ilyen helyre és számottevően olcsóbban elmehet még az említett ártól is, hangja talán a Naim NACA5 kábelére hajaz leginkább:

https://www.techradar.com/reviews/audio ... 232/review

Avatar
kecstama
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.08.23., pén. 11:46
Értékelés: 0

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kecstama »

SoXxX írta:
2019.12.11., szer. 13:46
Ha már Nordost Odin (de szinte bármelyik cardast is mondhatnám vagy akár audioquestet).
Érdekes tény, hogy kínából megrendelhető az 1:1-es "hamisítványuk", olyan 5-10%-os áron (vagy alacsonyabban).
"egyszer élünk" alapon ~6 e. Ft-ért rendeltem, szintén kínából "eredeti hamisítvány" kábeleket,

0,5m McIntosh 2328 kábel, Nakamichi RCA.

1,5m Van den hul hybrid d102 mkiii, képről nem látszik milyen márka de RCA.


Ebayen az eredeti Van den hul méteres változata ~25 körül van (Használtan!), 3600 volt a 1,5 kínából. 7x ár,
https://www.ebay.com/itm/Pair-Van-Den-H ... 3500978672
(A doboza kerülne ennyibe? :D )

McIntosht szerelve nem találtam, de 5700 körül van métere magának a kábelnek, így egész ésszerű a 2600-as kínai ár, azon kívül hogy egy Nakamichi RCA "nem 100ft"
https://www.ebay.com/itm/Mcintosh-2328- ... Sw86Nb1ebs

Kíváncsi vagyok, lehet csak januárban érkezik :smile29:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

Hello!
Egyik ismerősömkeres 4-5ezer/ méter kábelt. Mármint hangfalkábel. Mit lehet neki ajánlani? Nekem lövésem simcs. A cuccot nem ismerem teljesenm, de LP és orsós magnó van, az tuti, így inkább ezut a vonalat kergetik.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Klaca írta:
2019.12.12., csüt. 08:32
dgab írta:
2019.12.11., szer. 22:30
akvapark írta:
2019.12.11., szer. 17:18

Abban segíts, a pirossal jelölt mi az?
Semmi, ne gondold túl, haladok afelé, hogy minden cserélhető kábel egy gyártótól származzon :smile54:
És gondolom, a gyártót Szilárdnak hívják.
“szilárdságú”, szigorúan kis betűvel.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

dgab írta:
2019.12.11., szer. 22:30
akvapark írta:
2019.12.11., szer. 17:18
dgab írta:
2019.12.11., szer. 14:01

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv
Abban segíts, a pirossal jelölt mi az?
Semmi, ne gondold túl, haladok afelé, hogy minden cserélhető kábel egy gyártótól származzon :smile54:
És gondolom, a gyártót Szilárdnak hívják.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

akvapark írta:
2019.12.11., szer. 17:18
dgab írta:
2019.12.11., szer. 14:01
kecstama írta:
2019.12.09., hétf. 18:29
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:


Mennyire érzékeny kábelekre, "áramminőségre"? gondolkodik.gif
Szia!

Saját Canamp-sztori.
Bekötöttem az akkori integrált erősítő tape-outjára, kicsit jobb volt, de nem volt lényeges különbség a beépített fejhallgató-erősítőhöz képest. Furcsálltam (főként, hogy korábban egy Questar egészen nagy változást hozott a beépített phonohoz képest), de hát jó, akkor nem rossz ez az integrált chipes dolog.

Később rendszer re-install, ment közvetlenül a phonora, nem volt jó. Ott volt minden, arányos, sávszélek, felbontás, de olyan nyers volt, mint a frissen vágott, kezeletlen deszkalap, a bútorrá válás felé valahol félúton. Sértett, bántott, kellemetlen volt hallgatni.

Egy idő után adódott egy Obelisk Pre, és minden helyre billent! Lehet, hogy másoknak ez egyértelmű, nekem meglepő és nagyon fontos tapasztalat volt: jó előfok nélkül nincs jó hang!

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv
Abban segíts, a pirossal jelölt mi az?
Semmi, ne gondold túl, haladok afelé, hogy minden cserélhető kábel egy gyártótól származzon :smile54:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

dgab írta:
2019.12.11., szer. 14:01
kecstama írta:
2019.12.09., hétf. 18:29
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:


Mennyire érzékeny kábelekre, "áramminőségre"? gondolkodik.gif
Szia!

Saját Canamp-sztori.
Bekötöttem az akkori integrált erősítő tape-outjára, kicsit jobb volt, de nem volt lényeges különbség a beépített fejhallgató-erősítőhöz képest. Furcsálltam (főként, hogy korábban egy Questar egészen nagy változást hozott a beépített phonohoz képest), de hát jó, akkor nem rossz ez az integrált chipes dolog.

Később rendszer re-install, ment közvetlenül a phonora, nem volt jó. Ott volt minden, arányos, sávszélek, felbontás, de olyan nyers volt, mint a frissen vágott, kezeletlen deszkalap, a bútorrá válás felé valahol félúton. Sértett, bántott, kellemetlen volt hallgatni.

Egy idő után adódott egy Obelisk Pre, és minden helyre billent! Lehet, hogy másoknak ez egyértelmű, nekem meglepő és nagyon fontos tapasztalat volt: jó előfok nélkül nincs jó hang!

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv
Abban segíts, a pirossal jelölt mi az?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

És hogy miben lett jobb. Nincs sok tapasztalatom, de az alapján kábel és kábel (szolgáljon bármilyen célt) között van különbség. A jó kábel mindig precízebb hangokat, neutrálisabb frekvenciamenetet, nagyobb dinamikát hoz. Ezen jellemzők mentén történő előrelépés definíció szerint célja a magas hanghűségű zenevisszaadásnak, ezért károsnak tartom, ha ezt egy pejoratív “hifizés” címkével elintézzük. Az egy más témahalmaz, és természetesen kell róla beszélgetni, hogy ki, mit, mennyiért, hogyan árul. De a jó kábelek szerepét tagadni szerintem butaság.

A nem túl sok tapasztalatom szerint a Heed elektronikák azért (is) nagyszerűek, mert az összes, a fenti “hifizés” címke alá besorolható dolog használatba vételével a zene, ami a végén kijön, sosem lesz kevesen. Az, hogy a szintén a fenti értelemben vett esetleges hangminőség-javulás kinek-kinek személy szerint tetszik-e, pedig csak egyféleképp derülhet ki.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

kecstama írta:
2019.12.09., hétf. 18:29
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:


Mennyire érzékeny kábelekre, "áramminőségre"? gondolkodik.gif
Szia!

Saját Canamp-sztori.
Bekötöttem az akkori integrált erősítő tape-outjára, kicsit jobb volt, de nem volt lényeges különbség a beépített fejhallgató-erősítőhöz képest. Furcsálltam (főként, hogy korábban egy Questar egészen nagy változást hozott a beépített phonohoz képest), de hát jó, akkor nem rossz ez az integrált chipes dolog.

Később rendszer re-install, ment közvetlenül a phonora, nem volt jó. Ott volt minden, arányos, sávszélek, felbontás, de olyan nyers volt, mint a frissen vágott, kezeletlen deszkalap, a bútorrá válás felé valahol félúton. Sértett, bántott, kellemetlen volt hallgatni.

Egy idő után adódott egy Obelisk Pre, és minden helyre billent! Lehet, hogy másoknak ez egyértelmű, nekem meglepő és nagyon fontos tapasztalat volt: jó előfok nélkül nincs jó hang!

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

mgus írta:
2019.12.11., szer. 11:34
És mi lenne ha még ki is használná a kábelek adta lehetőséget?
Semmi. Kapna egy másik hangot :D

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

trane írta:
2019.12.11., szer. 13:01
mishow írta:
2019.12.11., szer. 09:17
...A többiek meg előbb-utóbb úgyis eladják a Heed motyójukat, és vesznek helyette hifit :rolleyes: de ezzel sincs semmi gond...
...lehet, van másik, netán több, személyre-szabott igazság is, ó Mester
A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy tapasztalataim szerint akinél egyszer télleg betalál a Heed hang, az utána már nem kalandozik másfelé - érzékenyebb lelkű fórumtársak kedvéért meg ott volt a mosolygós szmájli ;)

Váteszként pedig már rég nem tetszelgek magam előtt sem, pláne nem tenném ezt máshol, de azért a Mester megszólítás jól esett :kapdelm:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”