Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

istvan01 írta:
2019.12.21., szomb. 16:32
A legnagyobb baj, az FB-n nemleges a kereshetőség.
Mire gondosz a nemleges kereshetőséggel? A csoportokban rendesen lehet keresni kifejezésekre, persze külön topikok nincsenek, de ha tudod mit keresel akkor megtalálhatod.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

venomer írta:
2019.12.21., szomb. 16:18
Kis eretnekséget, ha megengedtek: ha tudtok ajánlani jó szívvel facebook csoportot, megírhatnátok. Anyanyelv ismerete és nem Aiwa-Denon-Onkyo vonalon lőzöngés előny. Lehet konstruktőri vagy csevegős egyaránt.
Én nem tudok ilyet, igaz eddig se nagyon keresgéltem ez irányban. Az a kevés amit én is figyelek nem sokat ér. A legnagyobb baj, az FB-n nemleges a kereshetőség.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Kis eretnekséget, ha megengedtek: ha tudtok ajánlani jó szívvel facebook csoportot, megírhatnátok. Anyanyelv ismerete és nem Aiwa-Denon-Onkyo vonalon lőzöngés előny. Lehet konstruktőri vagy csevegős egyaránt.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nem vagyok benne biztos, hogy ő mondta, kicsit túlzónak is érzem (igen mert magamra veszem kicsit :D )
3f2bbc01b8a1c7237d300ec6d39f945e6bc9e7a0.jpeg
3f2bbc01b8a1c7237d300ec6d39f945e6bc9e7a0.jpeg (64.15 KiB) Megtekintve 2563 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Köszi fiúk! Sejtettem. Bővül a lista. Természetes, zenei, "elegáns", azaz "igen elegáns"... Jegyzetelek. :D
.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4367
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Szerintem kb. a "brit hang" szinonimájaként használhatták. Lásd még: vérbő amerikai, könnyed franciás, érzelmes olasz, precíz német hang. 31_1_21.gif Már mindegyikkel találkoztam.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2019.12.17., kedd 15:59
...Azt értettem alatta, hogy könnyeén, minden erőlködés nélkül, minden felesleges túlzást nélkülözve, a műfajok között könnyedén váltva adja vissza a zene lényegét. Mintha ez lenne számára a világ legtermészetesebb, leginkább magától értetődő dolga, s nem is érti, hogyan is tehetne ő másképp. Valahogy így.
lehet itt is a velemenyünk inkabb minket jellemez / minket is jellemez
nekem az elegancia pl. nem termeszetes, söt: nekem erölködes (lehet a felszinen "könnyed", de mögötte ?)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »

bitrograde írta:
2019.12.17., kedd 15:59
audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
Előfordulhat, hogy én (is) elkövettem már ennek a jelzőnek a használatát hifis viszonylatban, ha jól emlékszem az YBA YA200-ra vonatkoztatva. Azt értettem alatta, hogy könnyeén, minden erőlködés nélkül, minden felesleges túlzást nélkülözve, a műfajok között könnyedén váltva adja vissza a zene lényegét. Mintha ez lenne számára a világ legtermészetesebb, leginkább magától értetődő dolga, s nem is érti, hogyan is tehetne ő másképp. Valahogy így.
És? Te ezt érted alatta, más meg mást. Semmit nem érnek ezek a jelzők, amíg nincs konszenzus, hogy mire kell gondolni egyes jelzők esetén..

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

Valószínűleg nem tud mit kezdeni a húzósabb rock-al :)
audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
http://carbon4copy.blogspot.com/

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

asebestyen írta:
2019.12.17., kedd 15:33
audioline írta: "igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
Csak frakkba és bőrtalpú cipőbe lehet hallgatni, ha hozzányúlsz, csak fehér kesztyűben.
Az én erősítőmhöz gyárilag járt egy pár fehér kesztyű (nem, ez nem vicc, tudok róla fotót feltenni). :D
Gondolom a frakk és a bőrtalpú cipő csak a high-end cuccokhoz jár, pl. a 14 milió forintos kábelhez :rolleyes: :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
Előfordulhat, hogy én (is) elkövettem már ennek a jelzőnek a használatát hifis viszonylatban, ha jól emlékszem az YBA YA200-ra vonatkoztatva. Azt értettem alatta, hogy könnyeén, minden erőlködés nélkül, minden felesleges túlzást nélkülözve, a műfajok között könnyedén váltva adja vissza a zene lényegét. Mintha ez lenne számára a világ legtermészetesebb, leginkább magától értetődő dolga, s nem is érti, hogyan is tehetne ő másképp. Valahogy így.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

asebestyen írta:
2019.12.17., kedd 15:33
audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
Csak frakkba és bőrtalpú cipőbe lehet hallgatni, ha hozzányúlsz, csak fehér kesztyűben.
Isten mentsen az ilyen hangtól engem. :smile29:
A cipő még oké, de a többi. :D
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
Csak frakkba és bőrtalpú cipőbe lehet hallgatni, ha hozzányúlsz, csak fehér kesztyűben.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

audioline írta:
2019.12.17., kedd 15:08
Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
nyilvan objektiven semmit nem jelent, reklamfogas, marketing.

de ha szeretnéd ;-)
- elegans: harmonikus (ami erösen diszharmonikus, az nem lehet elegans)
- elegans: nagyvonalu, nem all le reszletezni (ha elegge felnagyitjuk a reszleteket, nem lesz elegans :-)
- elegans: nem log ki semmi, nem csimm-bumm cirkusz, nem telepszik mindenre se a sivalkodas, se a brummogas
- elegans: a felszines dolog szep (ne firtassuk mi van a mélységben)
- ....
:smile29:

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Miközben az aprókat' olvasgattam, egy számomra új hifis jellemzésen akadt meg ma a szemem.

"igen elegáns hang" - tudnátok segíteni mit kell értsek ez alatt? gondolkodik.gif
.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.12.13., pén. 13:56
Ha már dinamika mértékről volt szó, akkor ennek a tracknek a hangossági eloszlás gyakorisága -10dB től -75dB-ig terjed. A legtöbbet -20dB és -55B szinten szól. Az meg hallható, -65dB alatt szalag zaj van jelen.

Vagyis a zenészek is pianoban adták elő a mondandót és felvétel heedroomja is (vagy csak a digitalizás) túl nagyra van hagyva
Ez egy track az osszesbol. Egy ilyen felvetelt nem trackenkent vesznek fel es ez ugye a szalagosrol digizett biztonsagi masolat.

A kiadasra kerulo anyag DSD-ben keszult es -1,6 dB a DSD felveteli szint maximuma. A masteringet sok egyeb ok mellett azert is csinaljak hogy az egyes trackeket egyenszintre hozzak. Tonalisan es hangossagukat tekintve. Itt ez nem volt. Ez egy a szalagos felvetelrol otthoni korulmenyek kozott csinalt verzio. Semmikeppen sem reprezentalja a kiadasra kerulo valtozatot, de igy is rengeteg tanulsaga van. Szerintem.

Az elo esemeny hangzasanak a visszadasaban a kereskedelemben kaphato felvetelek 99,99%-nal autentikusabbnak gondolom. Arra persze nincs garancia, hogy mindenkinel egyforman fog szolni.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Igen, alapból ez egy meglehetősen bensőséges produkció, azonban még ha ebből a track-ből nem is derül ki, alkalmanként azért magasabb dinamikai csúcsokkal (-2-3 dBFS-sek ha jól emlékszem). A szakmai/művészi döntés az volt, hogy a két szalagot teljes egészében dinamikai beavatkozások nélkül veszik fel szalagra, úgyhogy nemigen látom, mi más lehetne a végeredmény!
Itthon rátolva egy kis kakaót szépen kinyílik.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Ha már dinamika mértékről volt szó, akkor ennek a tracknek a hangossági eloszlás gyakorisága -10dB től -75dB-ig terjed. A legtöbbet -20dB és -55B szinten szól. Az meg hallható, -65dB alatt szalag zaj van jelen.

Vagyis a zenészek is pianoban adták elő a mondandót és felvétel heedroomja is (vagy csak a digitalizás) túl nagyra van hagyva
Csatolmányok
dinamika_eloszlás.jpg
dinamika_eloszlás.jpg (53.8 KiB) Megtekintve 2704 alkalommal

percy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 00:44
Értékelés: 3

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: percy »

ZolaBA írta:
2019.12.13., pén. 12:07
.....
Arányaiban nálam ez a -20dB állás a szokásos zenékkel már "too much", ennél viszont az átlagos hangosság nem több, de komoly és élvezetes dinamika tartománnyal.
Szokás szidni a hangmérnököket, a dinamika kompresszálást, az EQ és egyéb huncutságokat, de valljuk be, -és persze nem felvágás-, hogy az átlag ember nem közel téri studió monitorokat meg mélynyomót hallgat valós 500Watt RMS-el, ezért ha nem lenne mit feltekerni vagy ha tekerném de nem adná, akkor maradtam volna a "fakó a zene" véleménynél, vagy csak hallgatnék én is ;)
Ennél a felvételnél ahogyan már szó volt róla az volt az elképzelés hogy ugyanazt megpróbáljuk visszaadni amit a teremben ülők hallottak és ahogyan hallották. Bevallom őszintén nekem tele a törpöm az összes mutyulással a dinamikában, csak azért hogy egy zajos környezetben fejhallgatóval telefonról hallgatva is követhető legyen a történés. Ki nem állhatom mikor az énekes versenyt üvöltözik a hangszerével. Azt is mikor egy szál hegedű olyan "hangosan" szólal meg mint a nagyzenekar mellette :(
Ott a valóságban nem ez zajlott, ami halkabb az halkabb is volt, ezt próbálja visszaadni a szalagon rögzített kétcsatornás mix is. Semmi belenyúlás nem történt a dinamikába, sőt a teljes felvételt ugyanazokkal a beállításokkal vettük fel, semmi módosítás nem történt a felvétel alatt! (45' 27" és 50' 26")
Minden beállítást a felvétel előtti beállásban illetve a próba alatt tettünk meg.
A dobon is el lehet kóricálni "-20dB szint" alatt, de simán lehet "+5dB szinten" is tolni rá (természetesen ugyanazokkal a beállításokkal a pulton). Varga Gábor és zenésztársai profik, tisztában vannak azzal hogy mit jelent a szalagos rögzítés és ez esetleg miket kérhet a zenészektől..... (például profizmust és tökéletes játékot :) )

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2019.12.13., pén. 12:20
...a csúcsszintű kivezérlés -2 és -10 dBFS között változik szerzeménytől függően, a dinamika tartomány 55-60 dB. Ebből következik, hogy a hangosságérzet kb 10-15 dB-lel elmarad a kommersz hanganyagokétól...
akkor ez a tipikus loudness peace :-)))

csak 2 bajom van vele: nem az altalam kedvelt stilus illetve ha az lenne, akkor: rövid

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2019.12.13., pén. 12:07
Szokás szidni a hangmérnököket, a dinamika kompresszálást, az EQ és egyéb huncutságokat, de valljuk be, -és persze nem felvágás-, hogy az átlag ember nem közel téri studió monitorokat meg mélynyomót hallgat valós 500Watt RMS-el, ezért ha nem lenne mit feltekerni vagy ha tekerném de nem adná, akkor maradtam volna a "fakó a zene" véleménynél, vagy csak hallgatnék én is ;)
Igen, ennek a felvételnek ez az egyik jellegzetessége. A dinamika semmilyen módon nem lett szűkítve, még zajszűrés sem történt, a csúcsszintű kivezérlés -2 és -10 dBFS között változik szerzeménytől függően, a dinamika tartomány 55-60 dB. Ebből következik, hogy a hangosságérzet kb 10-15 dB-lel elmarad a kommersz hanganyagokétól, azaz jóval feljebb kell tekerni a hangerőt, hogy a halkabb részek is hallhatóvá váljanak. Ez nem fog sikerülni mindenhol a szobák alapzaja és a lejátszó rendszerek fogyatékai miatt. El lehet gondolkodni rajta, kell-e nekünk a komprimálás, vagy sem.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

kaef2 írta:
2019.12.13., pén. 09:17
...
Ebből most egy tracket letöltésre ajánlok
...
Köszi! Meghallgattam én is.
Számomra ami érdekes volt a mintában, hogy bekapcsoltam az szokásos hangerőn (ez nálam -32dB) és olyan érzés volt, mintha egy jó felvétel "direkt" le lenne rontva, fakó, mosott. Aztán ahogy emeltem a hangerőt úgy fokozatosan teljesen kitisztul, gondolom bejöttek a felharmonikusok az alapzajszint fölé. Aztán a -20dB -es szinten már nagyon kellemes és tiszta. Aki hallgatta és nem tetszett az hallgassa meg újra, hangosan! :)

Arányaiban nálam ez a -20dB állás a szokásos zenékkel már "too much", ennél viszont az átlagos hangosság nem több, de komoly és élvezetes dinamika tartománnyal.
Szokás szidni a hangmérnököket, a dinamika kompresszálást, az EQ és egyéb huncutságokat, de valljuk be, -és persze nem felvágás-, hogy az átlag ember nem közel téri studió monitorokat meg mélynyomót hallgat valós 500Watt RMS-el, ezért ha nem lenne mit feltekerni vagy ha tekerném de nem adná, akkor maradtam volna a "fakó a zene" véleménynél, vagy csak hallgatnék én is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2019.12.13., pén. 11:40
Azért annyit halkan megjegyeznék, hogy a My Reel Club eseménysorozatnak nem feltétlenül az a célja, hogy a világ legjobb hangfelvételeit készítsük el, ez egy irreális és erősen nagyképű vállalás lenne részünkről. Sokkal inkább a stúdiós eljárások, munkafolyamatok bemutatása és az ehhez kapcsolódó tanulságok levonása a lényeges, szerintem a résztvevők is emiatt jönnek el egyre nagyobb számban. Hogy közben szerethető hanganyagok is születnek, azt inkább egy bónuszként érdemes kezelni.
Igen, alapvetoen az ott ulok elmenyet szeretnenk megorokiteni, ez a projekt az elo es a rogzitett emlekeket egyutt szeretne ujra atelhetove tenni.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

kaef2 írta:
2019.12.13., pén. 10:55
istvan01 írta:
2019.12.13., pén. 10:13
A hangszererek szeparációja, térbelisége nem elég határozott, nekem nem.
Nezd meg a fotot legy szives hogy milyen kozel vannak a kozonseghez, a falakhoz es egymashoz a zeneszek es a hangszerek. Vegigulve a felvetelt nalam pont ezt hallani.

Egy ilyen kis terben keszult felvetelnek csak akkor lenne nagy tere es szeparacioja ha zengetve vannak es egymastol elkulonitve veszik fel oket, a nagyobb terben is akar.
Fura, mert ez a felvétel nálam épp hogy nagyon szépen szeparáltan szólal meg, valójában az eredeti élménytől eltérően kicsit "mesterkélten" kegyensúlyozottabb arányokkal, de gondolom ennek is köszönhetően előttem tisztán kivehetően egy nem túl mély, de elég széles szinpadon. Tulajdonképp pontosan rá tudnék az előadókra mutatni egyenként a virtuális szinpadon.
Nemrég fejeztem be egy Steve Kuhn Trio lemezt, meg sem közelítette ezt szeparáltságban!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Azért annyit halkan megjegyeznék, hogy a My Reel Club eseménysorozatnak nem feltétlenül az a célja, hogy a világ legjobb hangfelvételeit készítsük el, ez egy irreális és erősen nagyképű vállalás lenne részünkről. Sokkal inkább a stúdiós eljárások, munkafolyamatok bemutatása és az ehhez kapcsolódó tanulságok levonása a lényeges, szerintem a résztvevők is emiatt jönnek el egyre nagyobb számban. Hogy közben szerethető hanganyagok is születnek, azt inkább egy bónuszként érdemes kezelni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.12.13., pén. 11:42-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”