Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

hodyka írta:
2019.12.14., szomb. 11:25
...nem mindenki tudja az Englist
Nagyon off

De nem tudom kihagyni a fentit olvasva. Bfüreden a Hatlépcsősben iszogattunk az ismerősökkel és a amikor kimentem a mellékhelységhez megfogta a karomat egy illuminált állapotú nőszemély: Te tudsz idegenül? Mond meg annak az embernek, hogy a hölgy szereti őt! Meg se próbáltam az ott tántorgó némethez szólni, mert valahogy nem éreztem ebben a szituációban az igazi sírig tartó szerelmet.

On
Nem kell betenni ilyen véleményeket.

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

cables írta:
2019.12.14., szomb. 08:24
Hodyka, ezeket a brilliáns gépi fordításokat kár volt betenned, mert a fene tudja mi céllal írták, lehet, hogy épp a kínai kereskedők írták.
Rudolf

Beraktam az eredeti linket is, gondoltam tudsz Angolul is................................

Ott a link tessék el olvasni, csak érdekesség miatt raktam be Magyarul.............nem mindenki tudja az Englist gondolkodik.gif
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

revox írta:
2019.12.13., pén. 21:49

Bocsi, de a kábelekben nem hinni kell. Aki halja, tudja(egy félsüket hattyú is hallja) aki nem, az nyilván süket.
Ők szoktak a leghangosabban kiabálni. Állapotuk okán. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

cables írta:
2019.12.14., szomb. 08:24
Hodyka, ezeket a brilliáns gépi fordításokat kár volt betenned, mert a fene tudja mi céllal írták, lehet, hogy épp a kínai kereskedők írták.
Rudibá'!

Valld be, hogy Te írtad ezeket az Audiogonon.
Kétség sem fér hozzá, hiszen a hozzászóló ott is "cables".

cables-cables
Odin-Odin

Mi a különbség?
Csatolmányok
Audiogon cables.jpg
Audiogon cables.jpg (84.69 KiB) Megtekintve 2514 alkalommal

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

Könyörgöm, fordítsátok már le ezeket az automatikus borzalmakat! Ha megvan a gépi nyersfordítás, nem sok idő átírni köbüki nyelvről magyarra.
On
Hovatovább hamisított kábelekről, hamisított magyar nyelven, ki tudja, mennyire valós (hamis?) tapasztalatok alapján írott beszámolók mentén fog folyni egy hamis párbeszéd. Kereskedők ekézése mellett esetleg felmerülhet, hogy a hamisítványokat is kereskedők árusítják, akiket nem önzetlen célok vezérelnek, és talán szintén megvannak a saját eszközeik a portékájuk eladásához. De az ütőkártyáik mindenképpen: az áraik. És ez teljesen független attól, hogy gyengébbet, ugyanazt, vagy jobbat kapsz tized áron.
A jelenség persze létező: nagy elektronikai áruházakban bárki találkozhat egy termék két változatával: a "márkás" (értsd: ismert, bevezetett, komoly marketinggel, reklámokkal támogatott, rendes szervízháttérrel rendelkező cég), meg attól egy-két gombban eltérő, de amúgy azzal az utolsó csavarig azonos "no name" gyártmánnyal-ez utóbbi féláron. Csakhogy ott tiszta a helyzet: nem ugyanaz a márkanév. Jelen esetekben viszont igen, tehát szimpla hamisítás. Hogy ki, mit gondol, remél, hisz egy ilyen termék esetében, az legyen az ő gondja. De ha már a kiindulás is az, az utánzatot árusító részéről, hogy kikerüljük, átverjük, lehúzzuk az eredetit kitaláló, megtervező, fejlesztő, reputációját évtizedekig építő céget, akkor talán érdemes gyanakodni, hogy a vevővel szemben sem korrekt. Tegyük fel, hogy ugyanazt kapom, csak számomra efogadhatatlan az eredeti ára, és ezért választom az utánzatot. Ha csak az árkülönbözet mértéke lesz a vita tárgya, azzal be is vezettük az etikus lopás fogalmát: ha az utánzat tized áron kapható, az rendben van; egy távoli Robin Hood ajándéka.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

cables írta:
2019.12.14., szomb. 08:24
Hodyka, ezeket a brilliáns gépi fordításokat kár volt betenned, mert a fene tudja mi céllal írták, lehet, hogy épp a kínai kereskedők írták.
Totál kamu szagú az egész. Bár sok ember bedőlhet ennek, mert nagyon szeretnének tized áron jót,de ha kicsit is figyelmesen olvasnának, pl. azt írja készített barkács Odin kábelt,és az is jobb volt...diy odin mi?:))) hagyjuk már ezt röhejes.
Nekem jó pár éve volt “szerencsém” egy hamis AN Vx kábelhez, úgy hogy egy idősebb nyugdíjas AN fantól kaptam, totál megbízható forrásból, megsem fordult a fejemben, hogy nem eredeti. Azért kértem meghallgatásra, mert volt már előtte ilyen kábelem, de akkor abban a felállásban kicsit túl nyílt, fényes hangja volt, eladtam, aztán ahogy változtak a dolgok, gondoltam újra megpróbálnám, mert pont jól jött volna egy kis szellősség, nyitottság a hangnak. Bepróbáltam, és hatalmas csalódás volt, mert egy tompa, egyszerű hangot hozott a Vx, fél óra múlva ki is vettem végleg, és megállapítottam, hogy ide valami mást kell kitalálnom, ez most nem segít, de az hogy nem eredeti a kábel, AN P dugókkal, stb. fel sem merült bennem, aztán engem kért meg a tulaj hogy hirdessem már meg, mert ő nem AVX-ezik, lett is belőle bonyodalom, de az már egy másik sztori, (szerintem ő sem tudta, és utólag korrektül rendezte az ügyet). Itt most csak a saját tapasztalatomat akartam megosztani, hogy utólag értettem meg, hogy miért volt olyan nem Vx-re emlékeztetető hangja, tehát tulajdonképpen még egymás mellett sem kellett hallgatni őket, olyan különbség volt. Én inkább a saját tapasztalatomból indulok ki, a neten bármi olvasható, és annak az ellenkezője is.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Hodyka, ezeket a brilliáns gépi fordításokat kár volt betenned, mert a fene tudja mi céllal írták, lehet, hogy épp a kínai kereskedők írták.

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

A fenti oldalról kimásolva...........

"Személyes tapasztalatom van a saját barkácskábelek elkészítésében, a viszonylag csúcsminőségű kábelek birtoklásában, valamint a kínai hi-fi boltokban vásárolt "hamis" kábelekkel.
Összességében, és figyelembe véve a barkácsolás költségeit, idejét, az anyagok minőségét, a kivitelezést stb., Nagyon kicsinek tartom a kínai hamisítványokat, és nagyon kényszerítő érveket támasztom alá. gyakran a kínai kiskereskedők kommunikációja jobb, mint a nyugati kollégáik, és bár a szállítás eltart egy ideig, soha nem érkeztem semmit, ami sérült, vagy egyáltalán nem volt.
Jelenleg egy Kínából vásárolt "hamis" nordost odin supreme xlr összekapcsolót használok, és ez jól hangzik. annyira, hogy a barkácskábeleim, és ami még fontosabb, a szekrényben ülő sokkal drágább márkás kábeleim - nem hangzik olyan jól, mint a kínai "
Készítettem a nordost odin legfelsõ tápkábel DIY verzióját is, és ez szintén remekül hangzik! ismét jobb, mint a márkás kábeleim, sokkal magasabb költségekkel. tehát most fontolóra veszem a "hamis" nordost odins (hangszóró, xlr, power) vásárlását. csak a saját valós tapasztalataim ...+
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

"Számos figyelmeztetést vettem fel az olcsó kínai hamis kábelekkel kapcsolatban ezen a webhelyen, de a kíváncsiság az Aliexpress oldalra vezetett, ahol számos feltehetően hamisított nagy névű kábelt találtam túlnyomórészt Cardas, Nordost és Siltech társaságoktól az USA vagy Ausztrália mintegy 15% -ánál. ár. Körülbelül 100 dollárnál találtam a Cardas Clear Light összeköttetéseket, és úgy döntöttem, hogy mi a francot próbálunk nekik megpróbálni ilyen áron. Vásárlás előtt megkérdeztem az eladótól a kérdést, hogy valakinek valódi-e, és azt a választ kaptam, hogy eredeti gyártó, és az összeköttetéseket eredeti Cardas kábelekből és csatlakozókból építették fel. A műanyag zacskóba, nem pedig a Cardas dobozba érkeztek, nem nagyszerű indulás, de a kábelek valódinak tűntek, és amikor csatlakoztatva voltak, meglepetésemre, nagyon jól hangzottak. Kb. 100 órás égés után nagyszerűen és jobban hangzott, mint a Nordost Quatre Fils, amelyet használtam. Ezután eljuttam egy ausztrál hi-end kereskedőhöz, aki valódi Cardasot árusított, és meglehetősen ösztönösen megkérdezte, hogy a kábeleim valóban voltak-e. A kereskedő nem kötelezte el magát, de beleegyezett abba, hogy összehasonlítja őket a valódi dolgokkal egy olyan készletnél, amely 100 000 dollár körül gondolkodik. Sem én, sem az eladó nem tudtam különbséget tenni, ezért megpróbálta őket a Cardas Clear ellen. Aztán volt némi különbség, nem szélsőséges, de finom, és az IMO természetesen nem éri meg az árkülönbséget, még akkor sem, ha az eredeti Cardas Clear Light készüléket vásárolta. Tehát ezek a kábelek valóban hamisak, és még ha megkapják is tapasztalataikat, érdemes kipróbálni. Talán legközelebb kipróbálom a Nordost Odin vagy a Siltech 770i készüléket."

https://forum.audiogon.com/discussions/ ... e-how-good
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

MrCollector írta:
2019.12.13., pén. 21:37
Én bárhogy nézem az eredeti Nordost Odin hangfalkábel az lapkábel, ez meg nem.
És, hol a gond? Odin-Odin. Nem?
De olyan jó elmondani, hogy ugyanolyan a kettő és ugyanott is gyártják őket, csak az egyiket munkaidőben, a másikat túlórában. Semmi különbség sincs köztük.
Ez volt az állítás, aminek az ellenkezőjét nekem kellene bizonyítanom.
Vicces. Nem?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2019.12.13., pén. 21:56
revox írta:
2019.12.13., pén. 21:49
Bocsi, de a kábelekben nem hinni kell. Aki halja, tudja(egy félsüket hattyú is hallja) aki nem, az nyilván süket. Nem kell ezt túlragozni. Aztán ha ezen átléptek, majd tudtok érdemben beszélgetni.
(no ez is^^ egy általad-citált arra érdemes beírás :smile29: )
az a baj, revi, hogy létezik az embereknek olyan kategóriája is, aki bizony nem hajlandó (=nem hisz) hallani különbséget nem csupán kábelek, de egyéb hi-fi kütyük között sem :ohnoohnoohno: . érdemes pl. angol fórumokat a tárgyban olvasni :rolleyes: > mindig, és jellemzően 90+ %-ban, lehurrogják azt, aki hallja sad.gif
Egyszerű. Aki nem tud úszni,ne menjen a vízbe :) engem még sese láttál a pc alapú zenehallgatás topicban. Mondjuk ma találtam itthon an spx darabokat. Csináltam egy tápkábelt belőle és tök jó a lemezjátszó tápegységéhez. Szólni kell az úszómesternek,hogy zavarja ki a trollokat a felnőttmedencéből.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

hodyka írta:
2019.12.13., pén. 21:51
MrCollector írta:
2019.12.13., pén. 21:37
LIMAR írta:
2019.12.13., pén. 10:35


Az Aliexpress tele van hamisítványokkal.
Az egyik kedvencem ez a Nordost Odin hangfalkábel, ami megszólalásig hasonlít az eredetire.
Ja, nem. De mindegy is. Nordost Odin és csak 200 dollár.
https://www.aliexpress.com/item/4000300 ... b201603_55
Én bárhogy nézem az eredeti Nordost Odin hangfalkábel az lapkábel, ez meg nem.

Van ilyen is olyan is

https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1cm7aDhWY ... Copper.jpg
Hamisítvány? :D

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

MrCollector írta:
2019.12.13., pén. 21:37
LIMAR írta:
2019.12.13., pén. 10:35
Mathias írta:
2019.12.13., pén. 10:10
Kaphatnánk pár linket esetleg a töredékárú "nem felcímkézett" de amúgy eredeti kábelekhez amik megegyeznek az eredetivel?
Az Aliexpress tele van hamisítványokkal.
Az egyik kedvencem ez a Nordost Odin hangfalkábel, ami megszólalásig hasonlít az eredetire.
Ja, nem. De mindegy is. Nordost Odin és csak 200 dollár.
https://www.aliexpress.com/item/4000300 ... b201603_55
Én bárhogy nézem az eredeti Nordost Odin hangfalkábel az lapkábel, ez meg nem.

Van ilyen is olyan is

https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1cm7aDhWY ... Copper.jpg
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

Bécó írta:
2019.12.13., pén. 20:52
Igen sok helyen megfordultam. De azért a villanydrótnál vannak jobb kábelek szerintem. Nem az a baj hogy valaki nem hisz a kábelekben hanem az, hogy úgy mond veretes véleményt drága kábelekről, hogy életében sem látta nemhogy otthon meghallgatta volna. Én úgy látom, hogy ez a fórum egyik legnagyobb gátja. gondolkodik.gif
Bocsi, de a kábelekben nem hinni kell. Aki halja, tudja(egy félsüket hattyú is hallja) aki nem, az nyilván süket. Nem kell ezt túlragozni. Aztán ha ezen átléptek, majd tudtok érdemben beszélgetni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

Hasznos topic :smile32:
Emelkedett trécselés megy a kábelekról :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

LIMAR írta:
2019.12.13., pén. 10:35
Mathias írta:
2019.12.13., pén. 10:10
Kaphatnánk pár linket esetleg a töredékárú "nem felcímkézett" de amúgy eredeti kábelekhez amik megegyeznek az eredetivel?
Az Aliexpress tele van hamisítványokkal.
Az egyik kedvencem ez a Nordost Odin hangfalkábel, ami megszólalásig hasonlít az eredetire.
Ja, nem. De mindegy is. Nordost Odin és csak 200 dollár.
https://www.aliexpress.com/item/4000300 ... b201603_55
Én bárhogy nézem az eredeti Nordost Odin hangfalkábel az lapkábel, ez meg nem.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Van sok olyan termék,amit ugyanaz a gyártó készít,de azok más és más márkanévvel,és az egyes márkákra jellemző ismertetőjelekkel ellátva is jelennek meg.Ezek sokszor elérhetőek kb harmad áron is,és természetesen ugyanolyan minőségben,csak éppen nem egy hangzatos márkanévvel.
Az említett odin drót valószínűbben másolat mint ugyanarról a gyártósorról leeső eredeti,de a mai világban már minden elképzelhető.Aki ismeri az biztosan látja és hallja is a különbséget,de nem is ez a lényeg és az elgondolkodtató,ha nem az hogy ha egy másolatot lehet és megéri ennyiért is legyártani,akkor az eredeti miért is annyi amennyi? gondolkodik.gif Na jó,lehet jobban szól,de attól még nem kerül annyival többe előállítani is,mint amennyivel többe kerül.
Ezek nem festmények,meg egyéb ritkaságok ahol indokolt lehet a magas ár ha az eredeti,ha nem csak egyszerű drótok.
Persze tudom hogy szinte patikamérlegen mérik a gyártók a minőség javulást,de az öt-tízmillás drótok árát akkor is túlzónak látom.Persze így is megveszik,és itt lehet a kutya elásva,de akkor azt is be kell látni hogy ezek bizony luxustermékek,és kezeljük a helyén is azt a sok marketing dumát ami mögöttük van.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

ZolaBA írta:
2019.12.13., pén. 17:36
mgus írta:
2019.12.13., pén. 15:40
"Cable Made and Assembled in China. Engineered in USA"
És "mi" ennek ellenére elhisszük, hogy ez úgy készül, hogy a nagy és szép usa-ban a bölcs és mindent is tudó kábeltervezők üres papírra megálmodják a a tökéletes kábelt, a terveket meg elküldik a kínába. És még véletlenül sincs a dologban olyan rész, hogy "te figyeljmár Chang, oszt mit tudtok gyártani? miből? mennyiért?", stb....

álom, édes álom.
Nincs panasz az adott kábelre, csak nekem is valami hasonló jutott az eszembe.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

mgus írta:
2019.12.13., pén. 15:40
"Cable Made and Assembled in China. Engineered in USA"
És "mi" ennek ellenére elhisszük, hogy ez úgy készül, hogy a nagy és szép usa-ban a bölcs és mindent is tudó kábeltervezők üres papírra megálmodják a a tökéletes kábelt, a terveket meg elküldik a kínába. És még véletlenül sincs a dologban olyan rész, hogy "te figyeljmár Chang, oszt mit tudtok gyártani? miből? mennyiért?", stb....

álom, édes álom.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2019.12.13., pén. 15:40
Az Audioquest dobozára ez van írva: "Cable Made and Assembled in China. Engineered in USA" Ez most eredeti vagy hamisítvány, ja és EU szabvány szerinti, vagy ami már nem Kínában készül az a hamisítvány. :D
Miért lenne hamisítvány, teljesen világos és korrekt felirat, bárcsak mindig ilyen egyértelmű lenne. EU "szabvány" pedig csak a "Made in EU"-ra van, és meglehetősen laza.
(mellesleg épp most indulok az Octogon Audióhoz egy szerelt AudioQuest Type2 hangfal-kábelpárért meg egy AudioQuest Golden Gate RCA-Jack IC-ért az új kis hálószobai zajkeltőmhöz, direkt rá fogok nézni, hogy mit ír a dobozokon :-) Nem mintha sokat szímítana, mert ezen tudás nélkül is megvettem már őket, és különben is, az árukból is meg tudom mondani, hogy tutira Kínában készültek :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Az Audioquest dobozára ez van írva: "Cable Made and Assembled in China. Engineered in USA" Ez most eredeti vagy hamisítvány, ja és EU szabvány szerinti, vagy ami már nem Kínában készül az a hamisítvány. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2019.12.13., pén. 15:20
Felejtsük már azt a beidegződést, hogy ami Kínában készül, nem csak elektronika, az csak szar lehet.
Keresem, de nem látom, hogy melyik hozzászólásból jött le ez a beidegződés? (nekem csak a telefonom, a számítógépem, az erősítőm, és még egy halom cuccom Kínában készült, amelyeknek a minőségével elégedett vagyok /nem mindegyikével, de nagyon sokéval/).

Kína azért van itt emlegetve, mert egész egyszerűen tényleg kirívóan magas arányban készülnek a dolgok épp Kínában.
Ami pedig az áruhamisítást illeti, igen, mindenütt létezik a jelenség, de Kínában ezt is kiemelkedően jól csinálják. Mondhatni művészi színvonalon, ráadásul ezt is sokszor nagyon jó minőségben.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Felejtsük már azt a beidegződést, hogy ami Kínában készül, nem csak elektronika, az csak szar lehet.
Csalók meg nem csak Kínában vannak.
Rengeteg példát lehetne erre hozni, nem csak hadiiparban vannak már nagyon elöl, Holdra szállásra készülnek, Iphonok generációk óta ott készülnek. Van egy csomó saját márkájuk is ami megállja a helyét a rendes és nem szürke világpiacon.
A fake iparhoz nem csak kínálók kellenek, hanem occóra vágyó balekok is.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

LIMAR írta:
2019.12.13., pén. 10:28
vidor2009 írta:
2019.12.13., pén. 09:48
Ma már mindent Kínában gyártanak!!!
Természetesen az"eredetit"forgalmazóknak elemi érdekük ezt mindenáron tagadni,hiszen ebből élnek igen jól!
Történetesen mi igen sok terméket importálunk az USA-ból, Kanadából. Amelyik nem ott készül, annak még a dobozán is fel van tüntetve, hogy hol gyártották. Ha nem az USA-ban, akkor az az ország szerepel rajta, ahol előállították. Sehol semmi titkolózás, becsapás, hazudozás.

De az USA termékeink közül a gyakorlatilag mind az USA-ban készül, kivéve a legolcsóbb hangfalakat.
Ez a "gyártás helye" nem annyira egyszerű kérdés szvsz.

Csak egy hipotetikus kérdés hozzád, mint gyakorlott importőrhöz és vámszabály-szakértőhöz:

Ha mondjuk a kábelt Kínában gyártják méterre, a csatlakozókat meg Koreában, és az USA-ban vágják méretre és szerelik készre és dobozolják, akkor mit írnak a dobozra "Made in (...)", és mi szerepel "country of origin"-ként a vámáru-nyilatkozaton?

Illetve Te minek tartanád ezt a hipotetikus kábelt, kínainak, vagy amerikainak?

(készülékeknél alég gyakran ennél is sokkal bonyolultabb a kérdés, de ezt Te is tudod...)

A "Made in ...", "... made" stb feliratokat szabályozó nemzeti jogszabályok általában ismereteim szerint nagyon tág teret hagynak (Európában tudtommal a "Swiss made" szabályozása a legszigorúbb, de még az is értékalapon határozza meg a helyben készülő összetevők arányának minimumát, és mivel egy óratokot Kínában fillérekért is előállítanak, simán lehet, sőt szinte biztos, hogy a nagyrabecsült "Swiss made" óra tokja, csatja, számlapja, üvegje mind-mind kínában készül. A "Made in Germany"-nél pedig épp elég, ha az utolsó fázis - a fődarabok összerakása - Németországban történik meg. Legalábbis ismereteim szerint, de lehet, hogy tévedek :rolleyes: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Gyuri

Szükséges a batár betűméret és a piros szín?

u.i.: írjátok már át a hozzászólás írása előtt a témát Kábelezzünk-re "Heed Audio termékek helyett". :smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”