Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Bekötöttem a németből rendelt biztitokot és az aranyozott, 10x38-as, 32A-es biztosítékot.
Már a végfok kapcsolásakor észrevettem, hogy halkabban, rezzenéstelenül kapcsolt a rendszer, azért a 32A csak több, mint a korábbi 16A-es kismegszakító (amit alkalmanként a NAD M25-ös le is vert bekapcsoláskor).

Vaskosabb, húsosabb lett a hang, ütősebb a mély, lágyabb a magas szekció. Elsőre ennyi volt a benyomásom. A szokásos teszt zeneimmel még nem próbáltam, járatom még kicsit a rendszert. 2 hét múlva majd berakom az ezüst biztit is.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

istvan01 írta:
2019.12.20., pén. 07:59
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 01:55
istvan01 írta:
2019.12.19., csüt. 11:19
Az év második érdekes meglepetése nálam ösvénnyel kapcsolatban.
Az emeleti lakáselosztóban nekem a Siltech kábeles ösvényem indul egy fázis-nulla bekötésű XBS FI reléről. Mivel a FI relé mérve jelentős váltóáramú induktivitás kb 0,5mH, főleg akkor ha aszimmetrikus áram járja át, mert ekkor kell neki oldania. Ez az induktivitás egy fajta passzív szűrő az ösvényen és az utóbbi években próbált LC jellegű szűrőkkel negatív tapasztalatom volt, vagyis nélkülük mindig jobb volt hangzás. Na, akkor vegyük ki ezt a passzív szűrőként is működő FI relét, tegyünk be helyette Schneider kismegszakítót, olvadó biztit, vagy csupán sorkapcsot (védelem ettől még maradt az árammérő szekrényben mért-méretlen oldalon biztosítással és ott háromfázisú Schneider FI relé is van).
A várokozással ellentétben a meglepetés az lett, hogy amit a FI relé helyett próbáltam, azokkal szőrösebb, digitálisabb, idegesebb lett hangzás. Tehát a FI relében lévő áramváltó trafó kellemes szűrőhatású a hifitől 12m kábel távolságban. Vissza tettem ezt a 30mA/40A FI relét.
Annyit azért megkérdeznék a dologgal kapcsolatban, hogy teljesen biztos vagy abban , hogy nem a másik , FI relé nélküli verzió a jobb?
Csak onnan jutott eszembe, mivel már jártam úgy, hogy egy kb 35 cm hálózati kábelt kicseréltem a végfokom iec aljzatától a trafóig egy sokkal jobb hangúra, de meglepve tapasztaltam, hogy határozottan hallható torzítás került a rendszerbe. Néhány hét gondolkodás után oda jutottam, hogy a hangszedő tűnyomóerejét megnöveltem a maximum ajánlás közelire és a torzítás eltűnt!
Szóval biztos, hogy nem a rendszered valódi képességeit hallod a FI nélküli állapotokban?!
Teljesen. A meglepi az volt hogy határozottan zavaróbb, kevésbé hallgatható volt az említett FI relé nélkül. Pedig pont én vagyok az, aki minden nélkülözhető "szolgáltatást" kiépítek a hifi körül, de pont ezt nem érdemes. Ehhez hasonló tapasztalatom volt ez év nyáron, amikor az árammérő szekrényben cseréltem egy kb 22éve berakott 3fázisú 30mA/25A-es FI relét egy modernebbnek gondolt 30mA/40A A típusú Schneider FI-relére (ÁVK). Akkor is volt egy fajta hangzás tisztulás, de emlékeim szerint nem volt ekkora hatású, mint a mostani próba.
Ezért meglepi nekem, pl azért is, mert nálam pár db unikumos akusztikát módosító üveg nem játszik észlelhetőt, esetleg ha beapkolnék 100-200dv-ot, de nem azt nem.
Félre ne értsük egymást... Nem a hallottakban kételkedem, hanem nem fordulhat elő az az eset, hogy igazibb ugyan a FI mentes állapot , de a rendszeredben valami már túltolja a dolgot ha nem a FI-n keresztül hallgatod ?
De persze elhiszem azt is , hogy valóban jobb a FI-vel. Még nem próbáltam . Eleve úgy lett kiépítve a táplálás, ohgy kihagytuk. Mivel nekem meg/is az a tapasztalatom, hogy ami nem kell, azt hagyjuk ki..... És nem is tapasztalom az általad említett jelenséget sem . Így nem volt kényszerem sem a próbára . Persze lehet, hogy majd ezek után sort kerítek akkor rá. Hiszen ingyen van , csak némi időt igényel az átkötés. :)

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Valaki nem ismeri véletlen ezt a csatlakozót? Az erősítőm tápvezetékén van.
IMG_20191130_103510.jpg
IMG_20191130_103510.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 2391 alkalommal
IMG_20191130_103448.jpg
IMG_20191130_103448.jpg (1.77 MiB) Megtekintve 2391 alkalommal

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 01:55
istvan01 írta:
2019.12.19., csüt. 11:19
Az év második érdekes meglepetése nálam ösvénnyel kapcsolatban.
Az emeleti lakáselosztóban nekem a Siltech kábeles ösvényem indul egy fázis-nulla bekötésű XBS FI reléről. Mivel a FI relé mérve jelentős váltóáramú induktivitás kb 0,5mH, főleg akkor ha aszimmetrikus áram járja át, mert ekkor kell neki oldania. Ez az induktivitás egy fajta passzív szűrő az ösvényen és az utóbbi években próbált LC jellegű szűrőkkel negatív tapasztalatom volt, vagyis nélkülük mindig jobb volt hangzás. Na, akkor vegyük ki ezt a passzív szűrőként is működő FI relét, tegyünk be helyette Schneider kismegszakítót, olvadó biztit, vagy csupán sorkapcsot (védelem ettől még maradt az árammérő szekrényben mért-méretlen oldalon biztosítással és ott háromfázisú Schneider FI relé is van).
A várokozással ellentétben a meglepetés az lett, hogy amit a FI relé helyett próbáltam, azokkal szőrösebb, digitálisabb, idegesebb lett hangzás. Tehát a FI relében lévő áramváltó trafó kellemes szűrőhatású a hifitől 12m kábel távolságban. Vissza tettem ezt a 30mA/40A FI relét.
Annyit azért megkérdeznék a dologgal kapcsolatban, hogy teljesen biztos vagy abban , hogy nem a másik , FI relé nélküli verzió a jobb?
Csak onnan jutott eszembe, mivel már jártam úgy, hogy egy kb 35 cm hálózati kábelt kicseréltem a végfokom iec aljzatától a trafóig egy sokkal jobb hangúra, de meglepve tapasztaltam, hogy határozottan hallható torzítás került a rendszerbe. Néhány hét gondolkodás után oda jutottam, hogy a hangszedő tűnyomóerejét megnöveltem a maximum ajánlás közelire és a torzítás eltűnt!
Szóval biztos, hogy nem a rendszered valódi képességeit hallod a FI nélküli állapotokban?!
Teljesen. A meglepi az volt hogy határozottan zavaróbb, kevésbé hallgatható volt az említett FI relé nélkül. Pedig pont én vagyok az, aki minden nélkülözhető "szolgáltatást" kiépítek a hifi körül, de pont ezt nem érdemes. Ehhez hasonló tapasztalatom volt ez év nyáron, amikor az árammérő szekrényben cseréltem egy kb 22éve berakott 3fázisú 30mA/25A-es FI relét egy modernebbnek gondolt 30mA/40A A típusú Schneider FI-relére (ÁVK). Akkor is volt egy fajta hangzás tisztulás, de emlékeim szerint nem volt ekkora hatású, mint a mostani próba.
Ezért meglepi nekem, pl azért is, mert nálam pár db unikumos akusztikát módosító üveg nem játszik észlelhetőt, esetleg ha beapkolnék 100-200dv-ot, de nem azt nem.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

istvan01 írta:
2019.12.19., csüt. 11:19
Az év második érdekes meglepetése nálam ösvénnyel kapcsolatban.
Az emeleti lakáselosztóban nekem a Siltech kábeles ösvényem indul egy fázis-nulla bekötésű XBS FI reléről. Mivel a FI relé mérve jelentős váltóáramú induktivitás kb 0,5mH, főleg akkor ha aszimmetrikus áram járja át, mert ekkor kell neki oldania. Ez az induktivitás egy fajta passzív szűrő az ösvényen és az utóbbi években próbált LC jellegű szűrőkkel negatív tapasztalatom volt, vagyis nélkülük mindig jobb volt hangzás. Na, akkor vegyük ki ezt a passzív szűrőként is működő FI relét, tegyünk be helyette Schneider kismegszakítót, olvadó biztit, vagy csupán sorkapcsot (védelem ettől még maradt az árammérő szekrényben mért-méretlen oldalon biztosítással és ott háromfázisú Schneider FI relé is van).
A várokozással ellentétben a meglepetés az lett, hogy amit a FI relé helyett próbáltam, azokkal szőrösebb, digitálisabb, idegesebb lett hangzás. Tehát a FI relében lévő áramváltó trafó kellemes szűrőhatású a hifitől 12m kábel távolságban. Vissza tettem ezt a 30mA/40A FI relét.
Annyit azért megkérdeznék a dologgal kapcsolatban, hogy teljesen biztos vagy abban , hogy nem a másik , FI relé nélküli verzió a jobb?
Csak onnan jutott eszembe, mivel már jártam úgy, hogy egy kb 35 cm hálózati kábelt kicseréltem a végfokom iec aljzatától a trafóig egy sokkal jobb hangúra, de meglepve tapasztaltam, hogy határozottan hallható torzítás került a rendszerbe. Néhány hét gondolkodás után oda jutottam, hogy a hangszedő tűnyomóerejét megnöveltem a maximum ajánlás közelire és a torzítás eltűnt!
Szóval biztos, hogy nem a rendszered valódi képességeit hallod a FI nélküli állapotokban?!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Az év második érdekes meglepetése nálam ösvénnyel kapcsolatban.
Az emeleti lakáselosztóban nekem a Siltech kábeles ösvényem indul egy fázis-nulla bekötésű XBS FI reléről. Mivel a FI relé mérve jelentős váltóáramú induktivitás kb 0,5mH, főleg akkor ha aszimmetrikus áram járja át, mert ekkor kell neki oldania. Ez az induktivitás egy fajta passzív szűrő az ösvényen és az utóbbi években próbált LC jellegű szűrőkkel negatív tapasztalatom volt, vagyis nélkülük mindig jobb volt hangzás. Na, akkor vegyük ki ezt a passzív szűrőként is működő FI relét, tegyünk be helyette Schneider kismegszakítót, olvadó biztit, vagy csupán sorkapcsot (védelem ettől még maradt az árammérő szekrényben mért-méretlen oldalon biztosítással és ott háromfázisú Schneider FI relé is van).
A várokozással ellentétben a meglepetés az lett, hogy amit a FI relé helyett próbáltam, azokkal szőrösebb, digitálisabb, idegesebb lett hangzás. Tehát a FI relében lévő áramváltó trafó kellemes szűrőhatású a hifitől 12m kábel távolságban. Vissza tettem ezt a 30mA/40A FI relét.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Antistati írta:
2019.12.17., kedd 22:07
Még nem olvastam végig az ösvény bölcsességeit, de megnéztem a lakásba tömörréz van behúzva.

Ilyen tábla van a lakásban:

IMG_20191217_213005.jpg

Az egyik C16 os a nappaliban lévő hifié...

Kérdésem, hogy az egyik c16 os biztosítékot elég e cserélni, ha igen mik jöhetnek szóba?

Köszi...
Az XBS mind cserélném de nem hifi szempontból hanem azért, mert -finoman fogalmazva - nem jó.
Most vettük páran németből biztiket és tartót de sokan azt mondják, elég ha bemész egy villanyos boltba és veszel 10x38-as olvadó biztit és hozzá tartót a kismegszakító helyett.

https://www.mattes-shop.de/shpSR.php?p1=955&p2=1556
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Antistati »

Még nem olvastam végig az ösvény bölcsességeit, de megnéztem a lakásba tömörréz van behúzva.

Ilyen tábla van a lakásban:
IMG_20191217_213005.jpg
IMG_20191217_213005.jpg (2.75 MiB) Megtekintve 2455 alkalommal
Az egyik C16 os a nappaliban lévő hifié...

Kérdésem, hogy az egyik c16 os biztosítékot elég e cserélni, ha igen mik jöhetnek szóba?

Köszi...

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

:guitar:
trane írta:
2019.12.15., vas. 11:43
pet525TT írta:
2019.12.15., vas. 11:09
Ez itt egy M8 ami már értékelhető kategória. Jó sok bemenettel és KETTŐ DB BIZTOSÍTÉK van benne. De még balance is.
azt gondolom, nem kellene leragadni dolgoknál :ohnoohnoohno: - egy valamirevaló gyártó pedig nem mehet ki a piacra a kötelező elektromos védelmi előírások figyelmen kívül hagyásával, s a márka híre megőrzése érdekében nem árt a néminemű 'extra' túl-biztosítás sem> pl. az AN-nél elvileg örök életre veszik a terméket, s annak tartania is kell leborulok.gif (és tartanak is :smile32: )
A sorok között amit írtál ott van a lényeg.:)
Azt azért kimondhatjuk gondolom hogy lehet jó hangot csinálni így is.
De biztos van aki ezekből is kiszereli a fölöslegesnek gondolt alkatrészeket. :guitar:

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

hollohazi írta:
2019.12.15., vas. 10:16
pet525TT írta:
2019.12.15., vas. 09:17
hollohazi írta:
2019.12.15., vas. 07:15


Egy időben, nálam a rendszer központi eleme egy Border Patrol csöves végfok/300B/ volt egy potméterrel, egy bemenettel, a gyártó nem ajánlott hozzá előfokot. CD-t, LP-t hallgattam/MM/vele, nagyon jó volt. Amikor forrást váltottam, csak átdugtam az összekötő kábelt.
Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Egy ideig csak végfokom volt egy potival. Ahogy az előfok bekerült a rendszerbe nagyságrenddel jobb lett a hang. Igaz egy gyártótól származik mind a kettő.
Az előfok nyilván egy szükséges "rossz" amit be kell rakni a rendszerbe pl. illesztés miatt az átlag felhasználónak aki nem fog fix hangerővel és egy bemenettel zenét hallgatni.

"Kapaszkodj meg a csavarhúzódba"
A kapcsolót és a biztit kiszereltem az erősítőből. Tegnap kb 2 órát tudtam hallgatni. Egyenlőre semmilyen pozitív hatását nem hallom. De ma folytatom a tesztet.
Az Audio Note végfokoknál P1, P2 szintén potméter, egy bemenet, a hang nyitottabb, áttetszőbb, de testetlenebb, de a megfelelő minőségű kategóriájú, M2, M3 stb. előfokkal mégis jobb.
Ez itt egy M8 ami már értékelhető kategória. Jó sok bemenettel és KETTŐ DB BIZTOSÍTÉK van benne. De még balance is.
612557278_1_g.jpg
612557278_1_g.jpg (103.79 KiB) Megtekintve 2495 alkalommal
612557278_1_g.jpg
612557278_1_g.jpg (103.79 KiB) Megtekintve 2495 alkalommal
Csatolmányok
612557278_0_g.jpg
612557278_0_g.jpg (40.77 KiB) Megtekintve 2495 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

pet525TT írta:
2019.12.15., vas. 09:17
hollohazi írta:
2019.12.15., vas. 07:15
istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 19:16

Ez nagy mértékben attól függ, a forrás eszköz kimeneti meghajtó képessége (feszültség, impedancia, áram) mekkora. Ma már nem kell sok kiserősítésű fokozat ennek képzéshez, tehát elegendő tud lenni magában a forrás is abban az esetben, ha nem kell bement választás, szintek, impedanciák illesztését egyen szintre hozni, és persze szokásosan a közbeiktatott előerősítővel hangerőt szabályozni is. Akkor nagy pazarlás ez, ha a végerősítő is tartalmaz hangerő állítót. A digit elvű hangerő állítás megint egy lehetőség, annak előnyével és hátrányával együtt.

Azt mondod "egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot .." és kettő, egymás után :quetionmark: attól még jobb lehet?
Egy időben, nálam a rendszer központi eleme egy Border Patrol csöves végfok/300B/ volt egy potméterrel, egy bemenettel, a gyártó nem ajánlott hozzá előfokot. CD-t, LP-t hallgattam/MM/vele, nagyon jó volt. Amikor forrást váltottam, csak átdugtam az összekötő kábelt.
Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Egy ideig csak végfokom volt egy potival. Ahogy az előfok bekerült a rendszerbe nagyságrenddel jobb lett a hang. Igaz egy gyártótól származik mind a kettő.
Az előfok nyilván egy szükséges "rossz" amit be kell rakni a rendszerbe pl. illesztés miatt az átlag felhasználónak aki nem fog fix hangerővel és egy bemenettel zenét hallgatni.

"Kapaszkodj meg a csavarhúzódba"
A kapcsolót és a biztit kiszereltem az erősítőből. Tegnap kb 2 órát tudtam hallgatni. Egyenlőre semmilyen pozitív hatását nem hallom. De ma folytatom a tesztet.
Az Audio Note végfokoknál P1, P2 szintén potméter, egy bemenet, a hang nyitottabb, áttetszőbb, de testetlenebb, de a megfelelő minőségű kategóriájú, M2, M3 stb. előfokkal mégis jobb.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

hollohazi írta:
2019.12.15., vas. 07:15
istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 19:16
supravox írta:
2019.12.14., szomb. 18:43

Hmmm..
Eddigi tapasztalataim alapján egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot...
Ez nagy mértékben attól függ, a forrás eszköz kimeneti meghajtó képessége (feszültség, impedancia, áram) mekkora. Ma már nem kell sok kiserősítésű fokozat ennek képzéshez, tehát elegendő tud lenni magában a forrás is abban az esetben, ha nem kell bement választás, szintek, impedanciák illesztését egyen szintre hozni, és persze szokásosan a közbeiktatott előerősítővel hangerőt szabályozni is. Akkor nagy pazarlás ez, ha a végerősítő is tartalmaz hangerő állítót. A digit elvű hangerő állítás megint egy lehetőség, annak előnyével és hátrányával együtt.

Azt mondod "egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot .." és kettő, egymás után :quetionmark: attól még jobb lehet?
Egy időben, nálam a rendszer központi eleme egy Border Patrol csöves végfok/300B/ volt egy potméterrel, egy bemenettel, a gyártó nem ajánlott hozzá előfokot. CD-t, LP-t hallgattam/MM/vele, nagyon jó volt. Amikor forrást váltottam, csak átdugtam az összekötő kábelt.
Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Egy ideig csak végfokom volt egy potival. Ahogy az előfok bekerült a rendszerbe nagyságrenddel jobb lett a hang. Igaz egy gyártótól származik mind a kettő.
Az előfok nyilván egy szükséges "rossz" amit be kell rakni a rendszerbe pl. illesztés miatt az átlag felhasználónak aki nem fog fix hangerővel és egy bemenettel zenét hallgatni.

"Kapaszkodj meg a csavarhúzódba"
A kapcsolót és a biztit kiszereltem az erősítőből. Tegnap kb 2 órát tudtam hallgatni. Egyenlőre semmilyen pozitív hatását nem hallom. De ma folytatom a tesztet.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 19:16
supravox írta:
2019.12.14., szomb. 18:43

Hmmm..
Eddigi tapasztalataim alapján egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot...
Ez nagy mértékben attól függ, a forrás eszköz kimeneti meghajtó képessége (feszültség, impedancia, áram) mekkora. Ma már nem kell sok kiserősítésű fokozat ennek képzéshez, tehát elegendő tud lenni magában a forrás is abban az esetben, ha nem kell bement választás, szintek, impedanciák illesztését egyen szintre hozni, és persze szokásosan a közbeiktatott előerősítővel hangerőt szabályozni is. Akkor nagy pazarlás ez, ha a végerősítő is tartalmaz hangerő állítót. A digit elvű hangerő állítás megint egy lehetőség, annak előnyével és hátrányával együtt.

Azt mondod "egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot .." és kettő, egymás után :quetionmark: attól még jobb lehet?
Egy időben, nálam a rendszer központi eleme egy Border Patrol csöves végfok/300B/ volt egy potméterrel, egy bemenettel, a gyártó nem ajánlott hozzá előfokot. CD-t, LP-t hallgattam/MM/vele, nagyon jó volt. Amikor forrást váltottam, csak átdugtam az összekötő kábelt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 11:02
béres-jános írta:
2019.12.13., pén. 21:31
Ez azért nem egészen így van ám! Nagyon nem mindegy hogy hol van az a biztosíték! Nem egy erősítőhöz volt szerencsém ahol a biztosíték mentette meg a készüléket a füstfelhőtől,mikor a kedves gazdája rövidre várta a hangszóró kimeneteket. :rolleyes:
Ebben ne legyél annyira biztos, félvezetős kimeneten lévő gyors teljesítmény tranyókat-feteket olvadó biztivel nem lehet megvédeni.
Történt velem, az Onkyo Integra 8xxx HM erősítőm egyik csatornája csiptetős hagsugárzó kábelét fogdostam hogy befogjam a hangszóróhoz, és én hülye halkan éppen szólt rajta valami zene. Kicsapta annak csatorna végtranyó párját (2SC5200 és komplementerét). Pedig volt rajta nem akármilyen védelem, nem olvadó, elektronikus, ami 100szor érzékenyebb és gyorsabb mint az F kategóriás olvadó. Mivel van hozzá kapcs rajzom, kitúrtam belőle a tranyókat, tényleg megsültek, és az előtte lévő kisebb tranyót is. Megrendel, szétszerel, beforraszt, összerak. Megnyugszik, működik. Aztán én balga valami hülyeség okán pontosan azon a javított csatornán elkövettem még egyszer a hangszóró vezeték összeérintést. Az elektronikus védelem most sem védett semmit, pedig a védelmi rész nem hibásodott meg.
Tehát végtranyókat olvadó nem képes megvédeni kapocs zárlatra, az elektronikusok sem mind képesek erre.
Ez konkrét megtörtént eset volt! Ezen nincs mit magyarázni! A kedves tulajdonos összezárta a hangszóró kimeneteket! De szerencsésen megúszta mert csak a biztik mentek a túlvilágra! Rotel 840BX :rolleyes:
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 19:16
supravox írta:
2019.12.14., szomb. 18:43

Hmmm..
Eddigi tapasztalataim alapján egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot...
Ez nagy mértékben attól függ, a forrás eszköz kimeneti meghajtó képessége (feszültség, impedancia, áram) mekkora. Ma már nem kell sok kiserősítésű fokozat ennek képzéshez, tehát elegendő tud lenni magában a forrás is abban az esetben, ha nem kell bement választás, szintek, impedanciák illesztését egyen szintre hozni, és persze szokásosan a közbeiktatott előerősítővel hangerőt szabályozni is. Akkor nagy pazarlás ez, ha a végerősítő is tartalmaz hangerő állítót. A digit elvű hangerő állítás megint egy lehetőség, annak előnyével és hátrányával együtt.

Azt mondod "egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot .." és kettő, egymás után :quetionmark: attól még jobb lehet?
Természetesen hangerőszabályzó nélküli végfokokkal van ilyen tapasztalatom.
De most,hogy mondod szerzek még egy előfokot😃😃
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

supravox írta:
2019.12.14., szomb. 18:43

Hmmm..
Eddigi tapasztalataim alapján egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot...
Ez nagy mértékben attól függ, a forrás eszköz kimeneti meghajtó képessége (feszültség, impedancia, áram) mekkora. Ma már nem kell sok kiserősítésű fokozat ennek képzéshez, tehát elegendő tud lenni magában a forrás is abban az esetben, ha nem kell bement választás, szintek, impedanciák illesztését egyen szintre hozni, és persze szokásosan a közbeiktatott előerősítővel hangerőt szabályozni is. Akkor nagy pazarlás ez, ha a végerősítő is tartalmaz hangerő állítót. A digit elvű hangerő állítás megint egy lehetőség, annak előnyével és hátrányával együtt.

Azt mondod "egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot .." és kettő, egymás után :quetionmark: attól még jobb lehet?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 10:33
pet525TT írta:
2019.12.14., szomb. 09:19

Nekem az a tapasztalatom hogy nem mindig a "semmi ne legyen a jelútba" megoldással lehet eljutni a jobb hanghoz.
Ez kb azt jelenti, jó ha minél több eszköz ott van a jel útjában, had alakítsa mind valamilyen irányban a forrás felől érkező jelet. Ezzel mind mind beleszól a hangba, tehát te egyre több eszköz lábnyomát is "élvezni" fogod a végeredményben. Ez a tisztán analóg jelfolyamra 100%-ban igaz, abban résztvevő minden eleme jelen lesz, a hálózati csatlakozótól a hangszóró csatiig.

Hmmm..
Eddigi tapasztalataim alapján egy előerősítő beszerkesztése a rendszerbe MINDIG jó irányba mozdította a hangot...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 10:33
pet525TT írta:
2019.12.14., szomb. 09:19

Nekem az a tapasztalatom hogy nem mindig a "semmi ne legyen a jelútba" megoldással lehet eljutni a jobb hanghoz.
Ez kb azt jelenti, jó ha minél több eszköz ott van a jel útjában, had alakítsa mind valamilyen irányban a forrás felől érkező jelet. Ezzel mind mind beleszól a hangba, tehát te egyre több eszköz lábnyomát is "élvezni" fogod a végeredményben. Ez a tisztán analóg jelfolyamra 100%-ban igaz, abban résztvevő minden eleme jelen lesz, a hálózati csatlakozótól a hangszóró csatiig. Ne feledd, minden analóg erősítő egy bemeneti (hang)jel által szabályozott tápenergia, az meg az utcai hálózatból érkezik.
A digitális jelfeldolgozók ebből a szempontból másképp viselkednek rendszertechnikailag és zavarérzékenység szempontjából is, de ott is igaz, minél kevesebb lépcsőn, konverzión, digit-analóg átmeneten haladjon a jel (szigorúan véve a digit jel is analóg jelváltozási folyamat).
pet525TT írta:
2019.12.14., szomb. 09:19

A hangerő szabályzást és az egy db bemenetet kifejtenéd?
Nem tudom mit kéne kifejteni ebben? Minden hangerő állítási mód alakítja, bizonyos értelemben torzítja a jelet. Ha viszont nem akarunk háttér-zenélni, vagy felvételenként változó átlaghangerőhöz tekergetni a hangnyomást, akkor elhagyható a hangerő állító elem. Viszont nem minden lejátszó rendszer viseli el ezt, mert vagy a halkabb felvételeknél alig mutatja a dinamika alsó szintjeit, másik véglet, amikor hangosabb a felvétel és csúcs szintek is nyaldossák alulról a 0dB-t, akkor gyengébb dinamika átfogású rendszer torzít, vagy klippel is. Aztán van olyan sokszor, hogy mindkét végen csuklik a rendszer.

Az én esetemben az erősítő első fokozat érzékenysége, erősítése és az első cső utáni IT trafó áttétele úgy van belőve, hogy a 0dB jelszintnél 18VRMS a hangszóró kapocs szinusz mérőjellel, ez 50W villamos csúcs szintet jelent a hangsugárzó kapcsain. Viszont zenében a rövid idejű csúcs beütések sem érhetik el a 0dB-t, az átlag szint -15 .. -30dB között szokott lenni.
Tehát így.
A kifejtenéd bővebben-el arra gondoltam hogy valóban 1db bemenetet használsz fix hangerővel. Ezek szerint igen.
Azt szerintem senki nem vitatja hogy minden de tényleg minden befolyásolja a hangot. Azt viszont többen is hogy az alkalmazott megoldások milyen kockázattal járnak.
Ami pedig a sok alkatrészes elektronikákat illeti, szerte a nagyvilágban így építenek a legelismertebb gyártók is.Persze itt is vannak kivételek.
Ennek pl nagyon rossznak kéne lenni sok fölösleges alkatrésszel és mégsem......(nem én szerintem):
https://www.canuckaudiomart.com/details ... -supplies/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.12.14., szomb. 13:59
En is ugy latom, kicsit kezd abba az iranyba menni a topik, hogy hanyfelekeppen lehet kigyujtani a hazat :)
Nem kell a kismegszakito, nem kell az erositobe sem, kapcsolo se legyen rajta, es az se gond ha csak egy bemenet van.
Szerintem van az a kompromisszum amit illik megkotni.
Így van. A biztik az elektronika elején és beljebb nem képesek megvédeni az eszközt a pusztulástól, csak is kizárólag a füst tovább terjedés esélyét csökkentik.
A kismegszakító vagy azzal egyenértékű olvadóbetétes védelmet azt senki nem javasolta kiiktatni, az már sok szempontból élet és vagyon veszélyes.
De, mondok egy hibás gyakorlatot, amit itt az egyik magát gyártónak mondott kábeles követ. Mégpedig a hálózati kábel hangja szerinte akkor kezd jó lenni, ha annak keresztmetszete 0,5mm2 vagy talán még annál lehet esetleg vékonyabb. Na ez garantált és szándékos tűzveszély. Ugyanis egy 16A megszakító/olvadó védelem utáni leágazás rézvezető keresztmetszete nem lehet 1,5mm2-nél kisebb, de mivel több vezető megy egymás mellett és levegő szellőzés mentesen (fali cső), javallott a 2.5mm2. Ha 1,5mm2 a vezeték, akkor a 13A megszakító ajánlott, nem régóta van ez az amper érték forgalomban.
Ha 10A folyik 1,5mm2 rézvezetőn, oda-vissza 20méteren, (fázis-nulla) akkor a vezetéken esik feszültség, nem sok, de 48W hőt termel a falban zárt helyen, ez 2,4W méterenként.
Csak a bökkenő az, hogy a B10A névértékű kismegszakító 50A zárlati terhelésre (vezetéken 1,2kW max teljesítmény eshet a vezeték mentén, falban) 5perc után old, 100A-re azonnal. ez idő alatt nem megengedett a szigetelések megolvadása és kigyulladása, 50éve falban megöregedett és párszor mozgatott vezetéknek, kötéseknek sem.

/De ha figyelmesebben olvastál volna, azt írtam, senki ne kövesse azt amit én, hogy az erősítőben/elektronikában kiiktatja a beépített biztiket/

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A biztosítékok nem azért vannak, hogy idegesítsenek, elszúrják a hangzást, végtranyókat
óvjanak, netán a szabvány előírja. Nem. A biztosítékok azért kellenek, hogy legyen esély
ingóságaink, ingatlanjaink megvédésére. Egy jól szituált elektromos tűz csodákra képes.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

béres-jános írta:
2019.12.13., pén. 21:31
Ez azért nem egészen így van ám! Nagyon nem mindegy hogy hol van az a biztosíték! Nem egy erősítőhöz volt szerencsém ahol a biztosíték mentette meg a készüléket a füstfelhőtől,mikor a kedves gazdája rövidre várta a hangszóró kimeneteket. :rolleyes:
Ebben ne legyél annyira biztos, félvezetős kimeneten lévő gyors teljesítmény tranyókat-feteket olvadó biztivel nem lehet megvédeni.
Történt velem, az Onkyo Integra 8xxx HM erősítőm egyik csatornája csiptetős hagsugárzó kábelét fogdostam hogy befogjam a hangszóróhoz, és én hülye halkan éppen szólt rajta valami zene. Kicsapta annak csatorna végtranyó párját (2SC5200 és komplementerét). Pedig volt rajta nem akármilyen védelem, nem olvadó, elektronikus, ami 100szor érzékenyebb és gyorsabb mint az F kategóriás olvadó. Mivel van hozzá kapcs rajzom, kitúrtam belőle a tranyókat, tényleg megsültek, és az előtte lévő kisebb tranyót is. Megrendel, szétszerel, beforraszt, összerak. Megnyugszik, működik. Aztán én balga valami hülyeség okán pontosan azon a javított csatornán elkövettem még egyszer a hangszóró vezeték összeérintést. Az elektronikus védelem most sem védett semmit, pedig a védelmi rész nem hibásodott meg.
Tehát végtranyókat olvadó nem képes megvédeni kapocs zárlatra, az elektronikusok sem mind képesek erre.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

pet525TT írta:
2019.12.14., szomb. 09:19

Nekem az a tapasztalatom hogy nem mindig a "semmi ne legyen a jelútba" megoldással lehet eljutni a jobb hanghoz.
Ez kb azt jelenti, jó ha minél több eszköz ott van a jel útjában, had alakítsa mind valamilyen irányban a forrás felől érkező jelet. Ezzel mind mind beleszól a hangba, tehát te egyre több eszköz lábnyomát is "élvezni" fogod a végeredményben. Ez a tisztán analóg jelfolyamra 100%-ban igaz, abban résztvevő minden eleme jelen lesz, a hálózati csatlakozótól a hangszóró csatiig. Ne feledd, minden analóg erősítő egy bemeneti (hang)jel által szabályozott tápenergia, az meg az utcai hálózatból érkezik.
A digitális jelfeldolgozók ebből a szempontból másképp viselkednek rendszertechnikailag és zavarérzékenység szempontjából is, de ott is igaz, minél kevesebb lépcsőn, konverzión, digit-analóg átmeneten haladjon a jel (szigorúan véve a digit jel is analóg jelváltozási folyamat).
pet525TT írta:
2019.12.14., szomb. 09:19

A hangerő szabályzást és az egy db bemenetet kifejtenéd?
Nem tudom mit kéne kifejteni ebben? Minden hangerő állítási mód alakítja, bizonyos értelemben torzítja a jelet. Ha viszont nem akarunk háttér-zenélni, vagy felvételenként változó átlaghangerőhöz tekergetni a hangnyomást, akkor elhagyható a hangerő állító elem. Viszont nem minden lejátszó rendszer viseli el ezt, mert vagy a halkabb felvételeknél alig mutatja a dinamika alsó szintjeit, másik véglet, amikor hangosabb a felvétel és csúcs szintek is nyaldossák alulról a 0dB-t, akkor gyengébb dinamika átfogású rendszer torzít, vagy klippel is. Aztán van olyan sokszor, hogy mindkét végen csuklik a rendszer.

Az én esetemben az erősítő első fokozat érzékenysége, erősítése és az első cső utáni IT trafó áttétele úgy van belőve, hogy a 0dB jelszintnél 18VRMS a hangszóró kapocs szinusz mérőjellel, ez 50W villamos csúcs szintet jelent a hangsugárzó kapcsain. Viszont zenében a rövid idejű csúcs beütések sem érhetik el a 0dB-t, az átlag szint -15 .. -30dB között szokott lenni.
Tehát így.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

istvan01 írta:
2019.12.14., szomb. 07:58
pet525TT írta:
2019.12.13., pén. 22:22
mgus írta:
2019.12.13., pén. 22:04


És sokkal jobb lett?
Sokkal :napsut:
De holnap tényleg kikötöm mindkettőt és kipróbálom.
És ha 100x jobb akkor sem hagyom úgy!
Kapaszkodjál meg jól a csavarhúzódba. A lentebb említett DIY csöves monoblokkban nem csak biztik nincsenek, hanem kapcsoló sem. Hálózati és bemenet választó sem, mert egy db bemenete van. Árammentesítést az előtte lévő elosztó, esetemben az aktív áramregenerátor végezheti, vagy az elé beiktatott ipari leválasztó kapcsoló.
/Tudom, az átlag júzer szereti ha van mit nyúlkálni a szeretett hifije körül, de ettől nem lesz sem jobb, sem biztonságosabb. De ha már ennyi minden nincs, akkor nálam még hangerő szabályozó elem sincs sem az erősítőben, sem előtte./
Nemsoká belekapaszkodok és kiszerelem a kapcsolót. Már csak kíváncsiságból is.
Ha a te rendszered neked így tetszik a legjobban akkor minden rendben.
Nekem az a tapasztalatom hogy nem mindig a "semmi ne legyen a jelútba" megoldással lehet eljutni a jobb hanghoz.
Hozzáteszem én egy átlag felhasználó vagyok és nem építek. Csak hallgatok. De sok olyan "giant killer" DIY készüléket hallottam ami nagyon meg volt konstruálva, de sajnos a nagyok nyomába sem ért. Pedig azokban volt kapcsoló és bizti is. De még hangerő szabályzó is.
És ezt a készítő is belátta.(hallotta)
És igaz volt ez gyári készülékeknél is.
Természetesen ezzel nem a te általad készített készüléket minősítem. Ettől még az lehet nagyon jó.
Csak a tapasztalatomat írtam le.
A hangerő szabályzást és az egy db bemenetet kifejtenéd?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

pet525TT írta:
2019.12.13., pén. 22:22
mgus írta:
2019.12.13., pén. 22:04
pet525TT írta:
2019.12.13., pén. 21:53


Már azt is kiszereltem :smile29:
És sokkal jobb lett?
Sokkal :napsut:
De holnap tényleg kikötöm mindkettőt és kipróbálom.
És ha 100x jobb akkor sem hagyom úgy!
Kapaszkodjál meg jól a csavarhúzódba. A lentebb említett DIY csöves monoblokkban nem csak biztik nincsenek, hanem kapcsoló sem. Hálózati és bemenet választó sem, mert egy db bemenete van. Árammentesítést az előtte lévő elosztó, esetemben az aktív áramregenerátor végezheti, vagy az elé beiktatott ipari leválasztó kapcsoló.
/Tudom, az átlag júzer szereti ha van mit nyúlkálni a szeretett hifije körül, de ettől nem lesz sem jobb, sem biztonságosabb. De ha már ennyi minden nincs, akkor nálam még hangerő szabályozó elem sincs sem az erősítőben, sem előtte./

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

mgus írta:
2019.12.13., pén. 22:04
pet525TT írta:
2019.12.13., pén. 21:53
mgus írta:
2019.12.13., pén. 21:50


Ha már nincs bizti akkor szereld ki a kapcsolót is, minek az.
Már azt is kiszereltem :smile29:
És sokkal jobb lett?
Sokkal :napsut:
De holnap tényleg kikötöm mindkettőt és kipróbálom.
És ha 100x jobb akkor sem hagyom úgy!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”