Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 18:08
Majd egyszer hallgass meg egy AN Vz-t , vahy Kondo Vz-t esetleg egy Kondo Ksl-t! Bármelyik jobb mint a WW platinum eclipse.
Köszönöm a tippet, de volt velük dolgom, többször is. Az Eclipse sokkal inkább kedvemre való.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.20., pén. 16:11
Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:01
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:29
...a jó kábel, az kb 100-150 ezerbe jönne ki. És nem úgy, hogy ebből a dugó ára a 80-90%! :) Ennyiért már ki lehet fogni egész jó gyáriakat is használtan. Annak akinek nincs ideje , meg sok pénze a kísérletezgetésekre.......
...Tulajdonképpen most le akartok beszélni az AQ Carbon-ról? ...
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 15:22
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.
Aszpirin: azt csak ugy meghallgatas nelkül megvenned, vagy ez az elkepzelesed: meghallgatod, ha számodra hoz "annyit", akkor megtartod, különben visszacsere penzre ? (remelem ez utobbi ;-)

SoundMania: szerintem Aszpirin is várja a konkrét javaslatokat (milyet, hol szerezhetö be)
Szerinted ami jo kabel, az mindenütt/minden rendszerben jó ?

(bizonyos) logikailag teljesen egyetértek: ne egy hasonlo kategoriaban probaljunk meg csodát találni, hanem (legalabb) 1szer nagyon kikukucskálva a kategoriabol hallgassunk. Tenyleg. Komolyan egyetértek.

logikailag ott van nehezsegem, hogy honnan tudom meg, ha egy "csoda" dróttal nálam nincs csoda, az miert van ? mennyiben mert "nem hallok aranyfüllel" ? mennyiben mert a csodadrot kimutatja a rendszerem hibait ? es mennyiben lehet azert, mert mas az izlesem ? mennyiben lehet azert, mert nincs is "csoda" ? hogyan fogom tudni ezeket (es esetleg mas lehetösegeket) kideriteni, megtudni ??

realizalasilag meg azert van nehezseg, mert nem jutok ilyen "csoda" drothoz (könnyen meg pláne nem) - en tenyleg komolyan kiprobalnam, lehet az tap-, IC-, hangfaldrot. ...persze nem csak csodadrotot, hanem "csodabarmit" (DAC, erölködö,...)
Természetesen! Az egyik kritériuma szerintem a jó kábelnak, hogy minden rendszerben jó! Az persze már a rendszer jóságának a függvénye lehet, hogy a kábel jóságából mennyit mutat meg. De amit ismét tudok példának mondani, hogy már egy Arcam+ B&w cdm1 rendszerben egy ilyen kábel egyértelműen kategóriákat tud dobni. Ha csak annyit mutat, hogy az olcsó kábel sem sokkal rosszabb egy rendszerben, sem hangminőségre sem zenehallgatási élvezet szempontjából, akkor is lejetett belőle tanulni. Bár nem azt a sommás dolgot, hogy egy jó kábel alig jobb, hanem csak annyit , hogy abba a rendszerbe nem érdemes költeni jobbra. De ez nem szokott előfordulni. Inkább csak elméletileg.....
Szerintem ezzel válaszoltam is a kérdéseidre. Amire mégsem légyszi ismételd meg.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:33
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 15:22
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.
(Kiszámítható vagy, a válaszodat akár borítékolni tudtam volna)
Nem is várok tőle sokat. Amit most használok, kölcsönbe kaptam, és tuti, hogy még 50-be sem került.
De úgy tűnik privát felajánlások alapján, hogy meg fogok hallgatni legalább egy jónak mondott kábelt is (Wireworld Platinum).

Egyébként, lenne konkrét javaslatod? 100ezer alatt? Annál többet tuti nem adok ki érte, mert nem látom értelmét (mondom, tartsuk szem előtt az értékarányokat).
Komolyan mondom ! Először hallgass meg egy bitang jó kábelt! Majd utána réérsz fogadkozni. Akkor majd elmondod a tapasztalatod én meg ajánlok kábelt annak függvényében.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fapaci írta:
2019.12.20., pén. 17:00
supravox írta:
2019.12.20., pén. 16:26
A WW Platinum valóban bitang kábel.. Nálam Faló kábelét váltotta. Javaslom hallgasd meg azt.
Én is javaslom, mert WireWorld Eclipse Platinum a legjobb kábel, amivel valaha is találkoztam. Igen, jobb a Luxornál is, meg kb 50x drágább is. :rolleyes:
Majd egyszer hallgass meg egy AN Vz-t , vahy Kondo Vz-t esetleg egy Kondo Ksl-t! Bármelyik jobb mint a WW platinum eclipse.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

supravox írta:
2019.12.20., pén. 17:11
fapaci írta:
2019.12.20., pén. 17:00
supravox írta:
2019.12.20., pén. 16:26
A WW Platinum valóban bitang kábel.. Nálam Faló kábelét váltotta. Javaslom hallgasd meg azt.
Én is javaslom, mert WireWorld Eclipse Platinum a legjobb kábel, amivel valaha is találkoztam. Igen, jobb a Luxornál is, meg kb 50x drágább is. :rolleyes:
Kb..de sajnos nem 50x jobb csak simán jobb.
Viszont a kettő közt semmit nem találtam ami kiütötte volna a Luxort..
Itt most nem sorolom a gyártmányokat.
Azt kell mondjam Fapaci kábelei baromi jó ár-érték arányúak.
A leváltottakat nem is adom el.
Szépen pihennek a szekrényben WW dobozokban😀😀
Ki tudja mit hoz a jövő.
Csak hogy a mérleg nyelve a másik irányba is billenjen ;) én azért lecseréltem a Luxor összekötőket. Ami váltotta Kimber Hero, Cambridge Audio Studio Reference . A K.H. drágább de nekem annyival jobb is , a CA S.R. használtan kb annyi. (Bocs Fapaci ;) ) de a tápkábelek maradtak Fapaci félék. :smile53:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

fapaci írta:
2019.12.20., pén. 17:00
supravox írta:
2019.12.20., pén. 16:26
A WW Platinum valóban bitang kábel.. Nálam Faló kábelét váltotta. Javaslom hallgasd meg azt.
Én is javaslom, mert WireWorld Eclipse Platinum a legjobb kábel, amivel valaha is találkoztam. Igen, jobb a Luxornál is, meg kb 50x drágább is. :rolleyes:
Kb..de sajnos nem 50x jobb csak simán jobb.
Viszont a kettő közt semmit nem találtam ami kiütötte volna a Luxort..
Itt most nem sorolom a gyártmányokat.
Azt kell mondjam Fapaci kábelei baromi jó ár-érték arányúak.
A leváltottakat nem is adom el.
Szépen pihennek a szekrényben WW dobozokban😀😀
Ki tudja mit hoz a jövő.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

supravox írta:
2019.12.20., pén. 16:26
A WW Platinum valóban bitang kábel.. Nálam Faló kábelét váltotta. Javaslom hallgasd meg azt.
Én is javaslom, mert WireWorld Eclipse Platinum a legjobb kábel, amivel valaha is találkoztam. Igen, jobb a Luxornál is, meg kb 50x drágább is. :rolleyes:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2019.12.20., pén. 16:11
Aszpirin: azt csak ugy meghallgatas nelkül megvenned, vagy ez az elkepzelesed: meghallgatod, ha számodra hoz "annyit", akkor megtartod, különben visszacsere penzre ? (remelem ez utobbi ;-)
"Nem köteleztem el magam" ;)
Vagyis perszehogy úgy, ahogy írod :D
Mellesleg most még semmilyen AES/EBU kábelem nincs, amit használok az USB transzporthoz, azt kölcsönbe kaptam, ránézésre egy hazai darab, sőt még azt is sejtem, ki készítette (de azért ne kérdezd meg :D ).
Vagyis egyelőre AES/EBU terén bármi előrelépés, mert a kölcsönkapott kábelt - bár szerintem kiválóan teszi a dolgát - előbb-utóbb vissza kell adnom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:33
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 15:22
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.
(Kiszámítható vagy, a válaszodat akár borítékolni tudtam volna)
Nem is várok tőle sokat. Amit most használok, kölcsönbe kaptam, és tuti, hogy még 50-be sem került.
De úgy tűnik privát felajánlások alapján, hogy meg fogok hallgatni legalább egy jónak mondott kábelt is (Wireworld Platinum).

Egyébként, lenne konkrét javaslatod? 100ezer alatt? Annál többet tuti nem adok ki érte, mert nem látom értelmét (mondom, tartsuk szem előtt az értékarányokat).
A WW Platinum valóban bitang kábel..
Nálam Faló kábelét váltotta.
Javaslom hallgasd meg azt.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:01
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:29
...a jó kábel, az kb 100-150 ezerbe jönne ki. És nem úgy, hogy ebből a dugó ára a 80-90%! :) Ennyiért már ki lehet fogni egész jó gyáriakat is használtan. Annak akinek nincs ideje , meg sok pénze a kísérletezgetésekre.......
...Tulajdonképpen most le akartok beszélni az AQ Carbon-ról? ...
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 15:22
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.
Aszpirin: azt csak ugy meghallgatas nelkül megvenned, vagy ez az elkepzelesed: meghallgatod, ha számodra hoz "annyit", akkor megtartod, különben visszacsere penzre ? (remelem ez utobbi ;-)

SoundMania: szerintem Aszpirin is várja a konkrét javaslatokat (milyet, hol szerezhetö be)
Szerinted ami jo kabel, az mindenütt/minden rendszerben jó ?

(bizonyos) logikailag teljesen egyetértek: ne egy hasonlo kategoriaban probaljunk meg csodát találni, hanem (legalabb) 1szer nagyon kikukucskálva a kategoriabol hallgassunk. Tenyleg. Komolyan egyetértek.

logikailag ott van nehezsegem, hogy honnan tudom meg, ha egy "csoda" dróttal nálam nincs csoda, az miert van ? mennyiben mert "nem hallok aranyfüllel" ? mennyiben mert a csodadrot kimutatja a rendszerem hibait ? es mennyiben lehet azert, mert mas az izlesem ? mennyiben lehet azert, mert nincs is "csoda" ? hogyan fogom tudni ezeket (es esetleg mas lehetösegeket) kideriteni, megtudni ??

realizalasilag meg azert van nehezseg, mert nem jutok ilyen "csoda" drothoz (könnyen meg pláne nem) - en tenyleg komolyan kiprobalnam, lehet az tap-, IC-, hangfaldrot. ...persze nem csak csodadrotot, hanem "csodabarmit" (DAC, erölködö,...)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Attila! Inkább emlékezz vissza a stúdióra! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 15:22
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.
(Kiszámítható vagy, a válaszodat akár borítékolni tudtam volna)
Nem is várok tőle sokat. Amit most használok, kölcsönbe kaptam, és tuti, hogy még 50-be sem került.
De úgy tűnik privát felajánlások alapján, hogy meg fogok hallgatni legalább egy jónak mondott kábelt is (Wireworld Platinum).

Egyébként, lenne konkrét javaslatod? 100ezer alatt? Annál többet tuti nem adok ki érte, mert nem látom értelmét (mondom, tartsuk szem előtt az értékarányokat).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:01
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:29
Sztem ha a kísérletezéseket nem számoljuk, csak rögtön a már kikísérletezett kész recept alapján készülne a jó kábel, az kb 100-150 ezerbe jönne ki. És nem úgy, hogy ebből a dugó ára a 80-90%! :) Ennyiért már ki lehet fogni egész jó gyáriakat is használtan. Annak akinek nincs ideje , meg sok pénze a kísérletezgetésekre.......
Szóval 100-150ezer, ami azért nem "töredék ár". Plusz a kísérletezgetésekkel eltöltött idő.
Valahogy azt támasztod alá, amit sejtettem.

A digitális kábeltől azt várom, hogy - amennyire lehet - veszteség- és torzításmentesen vigye át a jelfolyamot (beleértve annak időzítési jellemzőit is) egyik végétől a másikig. Jobban sajnos nem tudom megfogalmazni. A hangot, amit szeretek, legfeljebb csak semmitmondó közhelyekkel tudom leírni.

A másik elvárás, csak hogy ne legyünk képmutatóak - a rendszer-értékarányosságot is betartva - egyértelműen az ár: 100ezer alatt, és lehetőleg nem kevéssel 100ezer alatt. A 100ezer az a bekötendő komponens árának több, mint egyharmada lenne.

Te meg tudod jobban fogalmazni a saját elvárásodat? Ha igen, mondanál egy példát, kérlek?

Tulajdonképpen most le akartok beszélni az AQ Carbon-ról? (50ezer forint az 1 méteres új bruttó ára) Ha igen, bármilyen tanácsot szívesen veszek, mert épp most hívtak az említett forgalmazótól, hogy AQ Carbon AES/EBU-t csak január közepére tudnak ígérni, és nem köteleztem el magam...
Most is azt tudom javasolni hallgass meg egy iszonyatosan jó kábelt mielőtt egy olcsót válaszanál! Személy szerint egy új áron 50-be kerülő kábeltől nem várnék sokat.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:29
Sztem ha a kísérletezéseket nem számoljuk, csak rögtön a már kikísérletezett kész recept alapján készülne a jó kábel, az kb 100-150 ezerbe jönne ki. És nem úgy, hogy ebből a dugó ára a 80-90%! :) Ennyiért már ki lehet fogni egész jó gyáriakat is használtan. Annak akinek nincs ideje , meg sok pénze a kísérletezgetésekre.......
Szóval 100-150ezer, ami azért nem "töredék ár". Plusz a kísérletezgetésekkel eltöltött idő.
Valahogy azt támasztod alá, amit sejtettem.

A digitális kábeltől azt várom, hogy - amennyire lehet - veszteség- és torzításmentesen vigye át a jelfolyamot (beleértve annak időzítési jellemzőit is) egyik végétől a másikig. Jobban sajnos nem tudom megfogalmazni. A hangot, amit szeretek, legfeljebb csak semmitmondó közhelyekkel tudom leírni.

A másik elvárás, csak hogy ne legyünk képmutatóak - a rendszer-értékarányosságot is betartva - egyértelműen az ár: 100ezer alatt, és lehetőleg nem kevéssel 100ezer alatt. A 100ezer az a bekötendő komponens árának több, mint egyharmada lenne.

Te meg tudod jobban fogalmazni a saját elvárásodat? Ha igen, mondanál egy példát, kérlek?

Tulajdonképpen most le akartok beszélni az AQ Carbon-ról? (50ezer forint az 1 méteres új bruttó ára) Ha igen, bármilyen tanácsot szívesen veszek, mert épp most hívtak az említett forgalmazótól, hogy AQ Carbon AES/EBU-t csak január közepére tudnak ígérni, és nem köteleztem el magam...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 12:03
lehoako írta:
2019.12.20., pén. 09:32
Ha a hír igaz, akkor remélem, amiatt, hogy az otthoni AES/EBU-felhasználók töredék árból tudnak jobb hangú kábelt csinálni, mint a gyáriak. Még nem csináltam AES/EBU-kábelt, nálam sima RCA megy, de akár ebben a műfajban, akár a tápkábelben szerintem a saját gyártás sokkal verenyképesebb és upgradelhetőbb, mint a gyári cuccok.

Te nem gondolkozol azon, hogy saját magad összerakj egy ilyen kábelt? A bridge-es megvilágosodás után nem kel a Nap a kábelhorizonton is? :D :smile32:
De, bevallom, felmerült bennem a gondolat.
Lássuk, mi lenne részemről a követelmény (AES/EBU)
- (lehetőleg) tömör vezetékek
- tisztességes szigetelés
- jó (lehetőleg kettős) árnyékolás
- fémhüvelyes csatlakozók (szintén az árnyékolás miatt)
- garantáltan 110 Ohm hullámimpedancia (épp a napokban okultam ki itt a topikban, hogy ez miért fontos, lásd kicsivel lennebb)

Szerinted a fenti paraméterek követelmények mindegyikének megtartása mellett milyen kábelt, milyen csatlakozókat szerezzek be?

Ezekkel a paraméterekkel durván 50ezer forintig el (1 méter) gyárilag szerelve csak AQ Carbont meg AQ Cinnamon-t találtam a neten, de az AVX sem hemzseg az AES/EBU kábel-hirdetésektől. Van egy 90ezer forintos (amit kicsit sokallok elsőre egy AES/EBU bábelért), és van egy olcsó, ami nem felel meg a követelményeimnek (árnyékolatlan és műanyagcsatlakozós).

Ha elhagyjuk a tömör vezeték követelményt (ez a leggyengébb követelmény), akkor újan van még Inakustik Exzellenz 40ezerért (1.5 m).

Az AQ "megfizethető" árú kábeleiven nincs eddig semmi rossz tapasztalatom (a kis hálószobai "rendszeremhez" most vettem épp AQ Type2 hangfalkábelt és Golden Gate RCA-jack IC-t), teljesen kielégítőek (bár ott tényleg nem volt elsődleges szempont az extra hangminőség, ennek ellenére meglepő....)

(egyébként ez a "töredék árból DIY sokkal jobb, mint gyári, csak az AQ-ra vonatkozott, vagy általában? Nincs problémám a DIY dolgokkal, ha nem kókány módon vannak megcsinálva, sőt, pl. az összes tápkábelem DIY kábel /nem én készítettem, egy fórumtárs/).
Szerintem eleve rosszul indulsz . Inkább azt kellene megfogalmazni, milyen eredményt szeretnél elérni! igaz ahhoz, hogy azt elérd rengeteg anyagot el kell használni, meg rengeteg időd rámegy, de legalább lehet egy jó kábeled .
Sztem ha a kísérletezéseket nem számoljuk, csak rögtön a már kikísérletezett kész recept alapján készülne a jó kábel, az kb 100-150 ezerbe jönne ki. És nem úgy, hogy ebből a dugó ára a 80-90%! :) Ennyiért már ki lehet fogni egész jó gyáriakat is használtan. Annak akinek nincs ideje , meg sok pénze a kísérletezgetésekre.......

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2019.12.20., pén. 12:38
Kis olvasnivaló, talán Ti is hasznosnak találhatjátok:
https://www.canford.co.uk/TechZone/Arti ... logueAudio
Köszi!

Számomra volt benne újdonság.
Jól értem, hogy AES/EBU-nál nincs jelentősége az árnyékolásnak ("screen: not important")?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Kis olvasnivaló, talán Ti is hasznosnak találhatjátok:
https://www.canford.co.uk/TechZone/Arti ... logueAudio
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2019.12.20., pén. 09:32
Ha a hír igaz, akkor remélem, amiatt, hogy az otthoni AES/EBU-felhasználók töredék árból tudnak jobb hangú kábelt csinálni, mint a gyáriak. Még nem csináltam AES/EBU-kábelt, nálam sima RCA megy, de akár ebben a műfajban, akár a tápkábelben szerintem a saját gyártás sokkal verenyképesebb és upgradelhetőbb, mint a gyári cuccok.

Te nem gondolkozol azon, hogy saját magad összerakj egy ilyen kábelt? A bridge-es megvilágosodás után nem kel a Nap a kábelhorizonton is? :D :smile32:
De, bevallom, felmerült bennem a gondolat.
Lássuk, mi lenne részemről a követelmény (AES/EBU)
- (lehetőleg) tömör vezetékek
- tisztességes szigetelés
- jó (lehetőleg kettős) árnyékolás
- fémhüvelyes csatlakozók (szintén az árnyékolás miatt)
- garantáltan 110 Ohm hullámimpedancia (épp a napokban okultam ki itt a topikban, hogy ez miért fontos, lásd kicsivel lennebb)

Szerinted a fenti paraméterek követelmények mindegyikének megtartása mellett milyen kábelt, milyen csatlakozókat szerezzek be?

Ezekkel a paraméterekkel durván 50ezer forintig el (1 méter) gyárilag szerelve csak AQ Carbont meg AQ Cinnamon-t találtam a neten, de az AVX sem hemzseg az AES/EBU kábel-hirdetésektől. Van egy 90ezer forintos (amit kicsit sokallok elsőre egy AES/EBU bábelért), és van egy olcsó, ami nem felel meg a követelményeimnek (árnyékolatlan és műanyagcsatlakozós).

Ha elhagyjuk a tömör vezeték követelményt (ez a leggyengébb követelmény), akkor újan van még Inakustik Exzellenz 40ezerért (1.5 m).

Az AQ "megfizethető" árú kábeleiven nincs eddig semmi rossz tapasztalatom (a kis hálószobai "rendszeremhez" most vettem épp AQ Type2 hangfalkábelt és Golden Gate RCA-jack IC-t), teljesen kielégítőek (bár ott tényleg nem volt elsődleges szempont az extra hangminőség, ennek ellenére meglepő....)

(egyébként ez a "töredék árból DIY sokkal jobb, mint gyári, csak az AQ-ra vonatkozott, vagy általában? Nincs problémám a DIY dolgokkal, ha nem kókány módon vannak megcsinálva, sőt, pl. az összes tápkábelem DIY kábel /nem én készítettem, egy fórumtárs/).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2019.12.19., csüt. 18:04
Ma délután érdeklődtem az egyik (AVX-en is jelenlévő) forgalmazónál telefonon egy AQ Carbon AES/EBU kábel iránt, és a telefont felvevő srác mondta, hogy pill., felhívja őket és visszahív. Nem telt el 2 perc, visszahívott, azzal a hírrel, hogy az AQ állítólag teljesen leállítja az AES/EBU kábelek gyártását. Minden kategóriában (nem csak a Carbon-t).

WTF? Már egy ekkora gyártónak sem éri meg ilyen kábelt gyártania?
Ha a hír igaz, akkor remélem, amiatt, hogy az otthoni AES/EBU-felhasználók töredék árból tudnak jobb hangú kábelt csinálni, mint a gyáriak. Még nem csináltam AES/EBU-kábelt, nálam sima RCA megy, de akár ebben a műfajban, akár a tápkábelben szerintem a saját gyártás sokkal verenyképesebb és upgradelhetőbb, mint a gyári cuccok.

Te nem gondolkozol azon, hogy saját magad összerakj egy ilyen kábelt? A bridge-es megvilágosodás után nem kel a Nap a kábelhorizonton is? :D :smile32:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

revox írta:
2019.12.13., pén. 23:00
trane írta:
2019.12.13., pén. 21:56
revox írta:
2019.12.13., pén. 21:49
Bocsi, de a kábelekben nem hinni kell. Aki halja, tudja(egy félsüket hattyú is hallja) aki nem, az nyilván süket. Nem kell ezt túlragozni. Aztán ha ezen átléptek, majd tudtok érdemben beszélgetni.
(no ez is^^ egy általad-citált arra érdemes beírás :smile29: )
az a baj, revi, hogy létezik az embereknek olyan kategóriája is, aki bizony nem hajlandó (=nem hisz) hallani különbséget nem csupán kábelek, de egyéb hi-fi kütyük között sem :ohnoohnoohno: . érdemes pl. angol fórumokat a tárgyban olvasni :rolleyes: > mindig, és jellemzően 90+ %-ban, lehurrogják azt, aki hallja sad.gif
Egyszerű. Aki nem tud úszni,ne menjen a vízbe :) engem még sese láttál a pc alapú zenehallgatás topicban. Mondjuk ma találtam itthon an spx darabokat. Csináltam egy tápkábelt belőle és tök jó a lemezjátszó tápegységéhez. Szólni kell az úszómesternek,hogy zavarja ki a trollokat a felnőttmedencéből.
A sportuszodában megkérik a "fürdőközönséget", hogy az 50esből fáradjanak át a szabadidőmedencébe az úszógumikkal meg a matracokkal. Meg kisípolják, aki a kötélen kapaszkodik. Aztán azok meg méltatlankodnak, hogy ugyanúgy megvették a jegyet és a fejest ugrók meg a bukófordulózók milyen veszélyesek és még fröcskölnek is, ami nyilán tilos, és nem értik a dolgot. :D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Aszpirin írta:
2019.12.19., csüt. 18:04
Nem telt el 2 perc, visszahívott, azzal a hírrel, hogy az AQ állítólag teljesen leállítja az AES/EBU kábelek gyártását. Minden kategóriában (nem csak a Carbon-t).

WTF? Már egy ekkora gyártónak sem éri meg ilyen kábelt gyártania?
AES/EBU-t főleg stúdióberendezések használnak (persze van hifi is). Na oda senki nem fog venni (főleg nem cserélgetni egyre drágábbra, AQ marketing szerint) AQ kàbelt és ezt valszeg a gyártó is tudja. Ott a racionalitás a fontos, nem pedig a minél nagyobb árcédula okozta izgalom.
Flame on! :smile29:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ma délután érdeklődtem az egyik (AVX-en is jelenlévő) forgalmazónál telefonon egy AQ Carbon AES/EBU kábel iránt, és a telefont felvevő srác mondta, hogy pill., felhívja őket és visszahív. Nem telt el 2 perc, visszahívott, azzal a hírrel, hogy az AQ állítólag teljesen leállítja az AES/EBU kábelek gyártását. Minden kategóriában (nem csak a Carbon-t).

WTF? Már egy ekkora gyártónak sem éri meg ilyen kábelt gyártania?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Tisztelt Fórumtársak! Az általánosítás nem igazán visz el jó irányba...
Én konkrétumokat írnék, de ellenkező irányban a fórumon jelenlévő kereskedők (nem összekeverendőek a tudjátok kikkel ;)
) kapcsán. Felvállalva a ruppótlan hifista titulust is nem nagyösszegű készülékekről beszélek, de pl. amikor a Limar-tól vettem egy akciós új erősítőt, H.G-vel néhány szót váltva, mondta, ez nem az általam kedvelt hangkép lesz, ettől függetlenül megvettem, persze ilyen még nem volt, nem hallottam. Aztán apró...
Alto-tól korábban kábelt vásároltam, majd egy demo készüléket, nagyon korrekt hozzáállást tapasztaltam. A Penna-tól nem saját részre, de meghallgatásra, tesztre besegítve másoknak a szállításban u. ilyen hozzáállást tapasztaltam.
Én csak köszönetemet tudom kifejezni, hogy itt is jelen vannak :smile53:
Bocs az offért, de többször megkaptam már, hogy túlteng bennem az igazságérzet ( hierarchikus szervezetben, vezértől kapva ez nem dicséret... :unsure: )

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2019.12.16., hétf. 20:31
...az AES-EBU XLR kábelek hullámimpedanciája sokkal pontosabban 110 Ohm.

Ps.: persze egy szavamat se higgyétek el, hiszen én csak egy hazug kereskedő vagyok.
értem, hogy zavar/bánt/fáj, hogy kereskedönek kevésbé hisznek ...termék kapcsán.

de szerintem Te is érted, söt: más témában úgy vélem (söt: remélem), Te is hasonlóképp kritikus/szkeptikus vagy: ha BMW kereskedö BMW-t ajanl, Audi kereskedö Audit, ingatlanos az altala forgalmazott ingatlant, óraboltban nem azt mondja: inkabb
masik orasnal vegye, vagy: elemet ne nalam csereltessen, mert ez mar 6 eve a fiokban pihent, stb...

termeszetesen a tiszta szakmai dolgokban ennek nincs helye, az nem a kereskedés alá esik, ebben nem merül fel az elfogódottság kérdése sem

illetve: ha valaki "minden" gyartotol ugyanolyan (vagy erösen hasonlo haszonkulccsal, egyeb szempontok alapjan is szinte egyforman kijövö) feltetelekkel rendelkezik termékkel, akkor nem jöhet szóba, hogy elfogódott.

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

LIMAR írta:
2019.12.16., hétf. 20:31
Aszpirin írta:
2019.12.16., hétf. 19:07



Ps.: persze egy szavamat se higgyétek el, hiszen én csak egy hazug kereskedő vagyok.
:fekverohog: :fekverohog:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”