Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Ti tudtok erősítőt hallgatni hangsugárzó vagy fejhallgató nélkül? Ezek a bölcs megállapítások
csak ezekkel együtt lehetnek érvényesek. Általánosságban beszélni róluk semmi értelme.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Kevés vagy mint d osztályúban a zeneiség. Bocs.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Én feladtam! Döglött disznót (és ezek szerint még süket is) pedig nem illik rugdosni :D
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

giotto14 írta:
2019.12.23., hétf. 10:42
Sok lúd disznót győz! :noproblemo: Boldog karácsonyt!
Mivel tudom, hogy szereted a Brystont, tessék egy személyes tapasztalat: A Spectronomat cseréltem egy 4B SST2-re. A Spectron folyékonyabb, zeneibb volt, a Bryston nagyobb felbontású és meglepő módon mélyben is kifejezőbb. Hamar el is adtam...
Ugye azt tudod,hogy nem minden ember füle érzékeli a D osztály hiányosságait?

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Én nem gyaláztam csak egy fontos hiányosságot írtam le.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Sok lúd disznót győz! :noproblemo: Boldog karácsonyt!
Mivel tudom, hogy szereted a Brystont, tessék egy személyes tapasztalat: A Spectronomat cseréltem egy 4B SST2-re. A Spectron folyékonyabb, zeneibb volt, a Bryston nagyobb felbontású és meglepő módon mélyben is kifejezőbb. Hamar el is adtam...
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bullshit, hogy a Class D tud muzikális hangú lenni! :D

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Nem csak saját véleményem. Amúgy volt már de aki megvette az is tovább passzolta.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

bullshit! Mint mindig, megint megdönthetetlen kinyilatkoztatások gondolkodik.gif A Spectron Musician és a Roksan Oxygene is rendkívül muzikális erősítők, de biztos, hogy nagyon sok jó van még, akárcsak rossz. De ez igaz az A és AB osztályú erősítőkre is. Le kellene már állni ezzel a D gyalázó, unalmas szócsépléssel. Ha nem tetszik, ne vedd meg!
angyal
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

vargazooo írta:
2019.12.23., hétf. 10:20
Szerintem a d osztályú erősítőből hiányzik a zeneiség az a osztályhoz viszonyítva. Mondjuk én vakteszten is felismerem a pwm erősítőt.
És az AB osztályúhoz viszonyítva is...

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Szerintem a d osztályú erősítőből hiányzik a zeneiség az a osztályhoz viszonyítva. Mondjuk én vakteszten is felismerem a pwm erősítőt.

Avatar
Frenchfries
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 14:48
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »




6 órája, zikmen7 írta:




Vélelmezem, hogy átlagember alatt az itt, a fórumon fellelhető átlagembert érted. Ilyen értelemben szerintem érdemes foglalkozni ezekkel a "nüanszokkal". Ettől lehet valójában hangban előre lépni. -> Nono én nem az itt lévő hifibogarakat tartom az átlagembernek, hanem a való életben lévő átlagembereket.



Felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik az igaz. Hát ebben segít a komolyzene, ahol tudod mihez hasonlítani a hallott anyagot. Pl. kiderül, hogy nem kitartott hangot játszik egy szólam, hanem tizenhatodokat, akkor elég egyértelmű, hogy melyik a valóságosabb hang. -> És aki még csak nem is hallgat komolyzenét az hova van sorolva? Én pl. Melodikus Rock, Hard Rock avagy népies nevén tanga rockot kedvelem.



Szerintem, egy 30 év feletti átlagember, ha van igénye keresni ezeket a részleteket, akkor hallja ezeket. Az én világképemben ez az egészséges hifibogár, amit érdemes kajtatni. -> Nem soknak van hidd el, főleg a mai fiatalság, magasról tesz az igényes zenehallgatásra, sőt többségük (köztük a fiam is) olyan zenét hallgat, ami az én értékrendemben NEM zene, hanem zaj! Sajnos.





 

Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »




7 hours ago, Frenchfries said:




Küzd az igaz, na de a felsorolásból a 30 év feletti átlagember mit is hall meg ezekből?





Véleményem szerint sok mindent. A torzítás megszűnése nem a sávszélesség határait tolja ki, hanem a zenei részletek megjelenését eredményezi, hiszen a torzítás alól kibukkannak a kisebb amplitúdójú zenei történések.



Vélelmezem, hogy átlagember alatt az itt, a fórumon fellelhető átlagembert érted. Ilyen értelemben szerintem érdemes foglalkozni ezekkel a "nüanszokkal". Ettől lehet valójában hangban előre lépni.



Én jártam úgy, hogy a fejlesztés előtt favorizált zenéim a fejlesztés után már nem annyira voltak meghatározóak. Kellemetlen felismerés volt az, hogy rá kellett döbbennem, hogy az előállt torzítások hatására hallott "dögös" rész már nem is volt annyira lehengerlő. Megjelentek viszont olyan dolgok, amíg addig nem voltak hallhatóak (mélyek, háttérszólamok).



Felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik az igaz. Hát ebben segít a komolyzene, ahol tudod mihez hasonlítani a hallott anyagot. Pl. kiderül, hogy nem kitartott hangot játszik egy szólam, hanem tizenhatodokat, akkor elég egyértelmű, hogy melyik a valóságosabb hang.



Szerintem, egy 30 év feletti átlagember, ha van igénye keresni ezeket a részleteket, akkor hallja ezeket. Az én világképemben ez az egészséges hifibogár, amit érdemes kajtatni.

Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
Frenchfries
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 14:48
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »




2018. 01. 31. at 19:00, zikmen7 írta:





2018. 01. 31. at 16:08, Sunders írta:





Hát ez olyan gyönyörű hogy nem is tudok rá mit reagálni.....



Sajnálom hogy ilyen hulladék rendzserem van.





Ne értsd félre, ezek mindenki rendszerét terhelik. Az arányuk javításán küzd itt mindenki.





Küzd az igaz, na de a felsorolásból a 30 év feletti átlagember mit is hall meg ezekből?

Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Avatar
Sunders
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.02.06., pén. 20:26
Értékelés: 7

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Sunders »


és akkor mi van?? ott szerinted nincsenek torzitások,jitter????
Hú, igazad van. A jitterekre nem gondoltam.
Naim Uniti Nova+Monitor Audio Gold 200 (5G)

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »



Hát ez olyan gyönyörű hogy nem is tudok rá mit reagálni.....
Sajnálom hogy ilyen hulladék rendzserem van.
Ne értsd félre, ezek mindenki rendszerét terhelik. Az arányuk javításán küzd itt mindenki.
Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
Sunders
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.02.06., pén. 20:26
Értékelés: 7

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Sunders »



Sajnos az az általánosan elterjedt nézet, - miszerint ami digitális, az biztos, hogy bithelyes - nagyon nem állja meg a helyét. Mind az adó, mind a vevő készülék tápzaja (nagyobb, mint gondolnád) ráül a digitális jelre, aminek frekvenciája korántsem stabil. Ezek után hidd el, hogy amit hallasz:
az eredeti zenei jel, ennek a kvantálási, és mintavételezési zaja, a tápzajok, az adóoldal frekvenciaingadozás keltette nemlineáris zaj, az egymásra gyakorolt modulációs torzításainak összességéből amit az M2 és a hangfal megjeleníteni képes. És akkor még nem beszéltünk a részletekről.

Hát ez olyan gyönyörű hogy nem is tudok rá mit reagálni.....
Sajnálom hogy ilyen hulladék rendzserem van.
Naim Uniti Nova+Monitor Audio Gold 200 (5G)

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »



Szevasztok!
A tudományos magyarázatok lezárásaként, esetleg valaki mondja meg nekem, hogy mit kell hallanom egy NAD M2 és egy (nevet szándékosan nem írok) 1 milliós hangfalnál, ha pl. optikai kábellel FLAC zenét hallgatok? Mert ugyebár itt digi megy digibe.
Köcce!

Sajnos az az általánosan elterjedt nézet, - miszerint ami digitális, az biztos, hogy bithelyes - nagyon nem állja meg a helyét. Mind az adó, mind a vevő készülék tápzaja (nagyobb, mint gondolnád) ráül a digitális jelre, aminek frekvenciája korántsem stabil. Ezek után hidd el, hogy amit hallasz:
az eredeti zenei jel, ennek a kvantálási, és mintavételezési zaja, a tápzajok, az adóoldal frekvenciaingadozás keltette nemlineáris zaj, az egymásra gyakorolt modulációs torzításainak összességéből amit az M2 és a hangfal megjeleníteni képes. És akkor még nem beszéltünk a részletekről.
Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »



Szevasztok!
A tudományos magyarázatok lezárásaként, esetleg valaki mondja meg nekem, hogy mit kell hallanom egy NAD M2 és egy (nevet szándékosan nem írok) 1 milliós hangfalnál, ha pl. optikai kábellel FLAC zenét hallgatok? Mert ugyebár itt digi megy digibe.
Köcce!

és akkor mi van?? ott szerinted nincsenek torzitások,jitter????
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Szevasztok!
A tudományos magyarázatok lezárásaként, esetleg valaki mondja meg nekem, hogy mit kell hallanom egy NAD M2 és egy (nevet szándékosan nem írok) 1 milliós hangfalnál, ha pl. optikai kábellel FLAC zenét hallgatok? Mert ugyebár itt digi megy digibe.
Köcce!
Az optikai kábelnél lesz egy átalakítás és egy visszaalakítás,szóval nem megy direktben.

Avatar
Sunders
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.02.06., pén. 20:26
Értékelés: 7

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Sunders »


Szevasztok!
A tudományos magyarázatok lezárásaként, esetleg valaki mondja meg nekem, hogy mit kell hallanom egy NAD M2 és egy (nevet szándékosan nem írok) 1 milliós hangfalnál, ha pl. optikai kábellel FLAC zenét hallgatok? Mert ugyebár itt digi megy digibe.
Köcce!
Naim Uniti Nova+Monitor Audio Gold 200 (5G)

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »



Azok az erősítők, amelyeknek ilyen jellegű a torzítása, soha nem fognak igazán jól szólni. A hangfrekvenciás sávban hirtelen emelkedő thd mindig kemény magas hangokat produkál, különösen nagyobb kivezérlésnél a rengeteg kombinációs torzítás miatt.
Mellesleg, ez a csip a TI egyik zászlóshajója, 300W/4Ohm.
TPA3255thd.gif

ilyen sz_r körbét régen láttam. ennél még a 70-es évekbeli csövesem is sokkal jobb, minden szempontból nézve kivéve a csövek árait....  

Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Azok az erősítők, amelyeknek ilyen jellegű a torzítása, soha nem fognak igazán jól szólni. A hangfrekvenciás sávban hirtelen emelkedő thd mindig kemény magas hangokat produkál, különösen nagyobb kivezérlésnél a rengeteg kombinációs torzítás miatt.
Mellesleg, ez a csip a TI egyik zászlóshajója, 300W/4Ohm.


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



 
Amióta sokkal gyorsabb félvezetők állnak rendelkezésre, fejlődik a kapcsolástechnika is,
egyre kevesebb gond van a kapcsoló üzemű erősítőkkel.
Van I22-m, és nagyon nem szeretném, ha meghazudtolná magát
Ahogy a Dlp prjektorok szivárvány hatása sem mindenkit zavar,úgy a D osztály sem okoz gondot mindenkinél.Alább le van írva.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: La_Valse »



Ez általánosan igaz a D kategóriára,nincs kivétel,de vannak eltérése,ez is le van írva.
A magas hangokat érinti,ezért nem akkora probléma subok hajtására használni őket,sőt szerintem előnyös.
A Primare egyébként már a jobb D osztályba tartozik,de nem tudja saját magát meghazudtolni.

Amióta sokkal gyorsabb félvezetők állnak rendelkezésre, fejlődik a kapcsolástechnika is,
egyre kevesebb gond van a kapcsoló üzemű erősítőkkel.
Van I22-m, és nagyon nem szeretném, ha meghazudtolná magát 
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”