A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2624

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Eddig egál. Még valaki? :D
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 - Daphile | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 679

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aha..
Nekem is volt ilyen végfokom.
Én is sírtam. Örömömben mikor eladtam :D
Egyszerűen nem tudok rá mást mondani irgalmatlan nagy fos volt..
Na ezt még megfejelni egy kézműves csüves AN előfokkal..
Háát.. gondolkodik.gif
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1S pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Nálam egyszer volt Bodor Feri jóvoltából kölcsönben egy végfok, sztem D lehetett, épp akkor került hozzám kölcsön egy M7es utánépített Kondo előfok (kb ez) viewtopic.php?f=32&t=121192&p=2277949&h ... 2#p2277949
és olyan hangja volt, hogy sírtunk. Nyilván passzoló kábelekkel, ez az előfok már megérdemli a céges ezüstöt.

Szóval, ha jó a D, akkor azt hallod, ami előtte van.

Ennek ellenére nekem az "A" a kedvencem, és perpill A/B integrált megy, de az új starwars és csokis palacsinta hatása alatt állok, és hiszek a csodában... :napsut:

youtu.be/K7VEEfPOva4

vargazooo
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Én 2009,2010-es show-n hallottam a bodor audiot. Az nem volt d osztályú még. Mondjuk nem is tetszett. És ab osztályúból se tetszik mind. De még a osztályúból se. Ott akkor a bryston és a tensor delta volt pwm nem is kellett megkérdeznem hallható volt.

K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 154

Hozzászólás Szerző: K P »

Csak hogy más tapasztalat is legyen, mint “ negatív”.
Bodor elő + -végfokról szól nálunk a zene.
Nem tudom, hogy kellően zenei e a megszólalás, mert fogalmam sincs, hogy az mit jelent. :D
Azonban forrásostúl, dobozostúl, madzagostúl, SZOBAAKUSZTIKÁSTÚL, a megszólalás nekünk éppen megfelelő..... :D

vargazooo

Class d kapcsolást nem is nagyon alkalmazzák. Amolyan gyenge kezdés utáni erős visszaesés. Amúgy tényleg van egy speciális karaktere ami hallható egyedi. Talán a lyngdorf tudja ezt a legjobban palástolni.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1721

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nagyon tetszik, ahogy egy kedves Fórumtársunk az első 2, azaz kettő hozzászólását követő hosszú hallgatását megszakítandó harmadikra úgy dönt, hogy egy egyébként fél éve nem funkcionáló fórumot éleszt fel azzal, hogy in medias res beleáll a fórum tárgyát képező eszköz kategóriába. Ráadásul teszi mindezt az általa fülügyre vett eszközök (mind a Class D, mind az összehasonlítás alapját képező Class A és/vagy AB berendezések), valamint a környezetük (forrás, hangfalak, stb.) ismertetését mellőzve, csakúgy mint az általa "zeneiségnek" nevezett tulajdonságnak legalább szubjektív megragadását, amelyben az említett eszközök hiányt szenvednek. Köszönjük, sokat tanultunk belőle!
leborulok.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)37598

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

lehoako írta:
2019.12.23., hétf. 11:53
La_Valse írta:
2019.12.23., hétf. 11:49
Ti tudtok erősítőt hallgatni hangsugárzó vagy fejhallgató nélkül? Ezek a bölcs megállapítások
csak ezekkel együtt lehetnek érvényesek. Általánosságban beszélni róluk semmi értelme.
Ha búg, akkor mindenki tud.

Mintha áramszünetben nem lehetne nézni a TV-t...

31_1_21.gif
Nem hangsugárzóhoz köthető a probléma.Mindenféle dibozon jelentkezik amiről igazán szó van,csak sokak nem hallják ezt.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

La_Valse írta:
2019.12.23., hétf. 11:49
Ti tudtok erősítőt hallgatni hangsugárzó vagy fejhallgató nélkül? Ezek a bölcs megállapítások
csak ezekkel együtt lehetnek érvényesek. Általánosságban beszélni róluk semmi értelme.
Ha búg, akkor mindenki tud.

Mintha áramszünetben nem lehetne nézni a TV-t...

31_1_21.gif

vargazooo

Ez egy érdekes megközelítés. gondolkodik.gif

La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 253

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

vargazooo

Kevés vagy mint d osztályúban a zeneiség. Bocs.

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 268

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Én feladtam! Döglött disznót (és ezek szerint még süket is) pedig nem illik rugdosni :D

Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 747

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

giotto14 írta:
2019.12.23., hétf. 10:42
Sok lúd disznót győz! :noproblemo: Boldog karácsonyt!
Mivel tudom, hogy szereted a Brystont, tessék egy személyes tapasztalat: A Spectronomat cseréltem egy 4B SST2-re. A Spectron folyékonyabb, zeneibb volt, a Bryston nagyobb felbontású és meglepő módon mélyben is kifejezőbb. Hamar el is adtam...
Ugye azt tudod,hogy nem minden ember füle érzékeli a D osztály hiányosságait?

vargazooo

Én nem gyaláztam csak egy fontos hiányosságot írtam le.

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég

Sok lúd disznót győz! :noproblemo: Boldog karácsonyt!
Mivel tudom, hogy szereted a Brystont, tessék egy személyes tapasztalat: A Spectronomat cseréltem egy 4B SST2-re. A Spectron folyékonyabb, zeneibb volt, a Bryston nagyobb felbontású és meglepő módon mélyben is kifejezőbb. Hamar el is adtam...

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1232

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bullshit, hogy a Class D tud muzikális hangú lenni! :D

vargazooo

Nem csak saját véleményem. Amúgy volt már de aki megvette az is tovább passzolta.

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég

bullshit! Mint mindig, megint megdönthetetlen kinyilatkoztatások gondolkodik.gif A Spectron Musician és a Roksan Oxygene is rendkívül muzikális erősítők, de biztos, hogy nagyon sok jó van még, akárcsak rossz. De ez igaz az A és AB osztályú erősítőkre is. Le kellene már állni ezzel a D gyalázó, unalmas szócsépléssel. Ha nem tetszik, ne vedd meg!
angyal

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1232

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

vargazooo írta:
2019.12.23., hétf. 10:20
Szerintem a d osztályú erősítőből hiányzik a zeneiség az a osztályhoz viszonyítva. Mondjuk én vakteszten is felismerem a pwm erősítőt.
És az AB osztályúhoz viszonyítva is...

vargazooo

Szerintem a d osztályú erősítőből hiányzik a zeneiség az a osztályhoz viszonyítva. Mondjuk én vakteszten is felismerem a pwm erősítőt.

Frenchfries
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »

6 órája, zikmen7 írta:

Vélelmezem, hogy átlagember alatt az itt, a fórumon fellelhető átlagembert érted. Ilyen értelemben szerintem érdemes foglalkozni ezekkel a "nüanszokkal". Ettől lehet valójában hangban előre lépni. -> Nono én nem az itt lévő hifibogarakat tartom az átlagembernek, hanem a való életben lévő átlagembereket.

Felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik az igaz. Hát ebben segít a komolyzene, ahol tudod mihez hasonlítani a hallott anyagot. Pl. kiderül, hogy nem kitartott hangot játszik egy szólam, hanem tizenhatodokat, akkor elég egyértelmű, hogy melyik a valóságosabb hang. -> És aki még csak nem is hallgat komolyzenét az hova van sorolva? Én pl. Melodikus Rock, Hard Rock avagy népies nevén tanga rockot kedvelem.

Szerintem, egy 30 év feletti átlagember, ha van igénye keresni ezeket a részleteket, akkor hallja ezeket. Az én világképemben ez az egészséges hifibogár, amit érdemes kajtatni. -> Nem soknak van hidd el, főleg a mai fiatalság, magasról tesz az igényes zenehallgatásra, sőt többségük (köztük a fiam is) olyan zenét hallgat, ami az én értékrendemben NEM zene, hanem zaj! Sajnos.

Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 41

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »

7 hours ago, Frenchfries said:

Küzd az igaz, na de a felsorolásból a 30 év feletti átlagember mit is hall meg ezekből?

Véleményem szerint sok mindent. A torzítás megszűnése nem a sávszélesség határait tolja ki, hanem a zenei részletek megjelenését eredményezi, hiszen a torzítás alól kibukkannak a kisebb amplitúdójú zenei történések.

Vélelmezem, hogy átlagember alatt az itt, a fórumon fellelhető átlagembert érted. Ilyen értelemben szerintem érdemes foglalkozni ezekkel a "nüanszokkal". Ettől lehet valójában hangban előre lépni.

Én jártam úgy, hogy a fejlesztés előtt favorizált zenéim a fejlesztés után már nem annyira voltak meghatározóak. Kellemetlen felismerés volt az, hogy rá kellett döbbennem, hogy az előállt torzítások hatására hallott "dögös" rész már nem is volt annyira lehengerlő. Megjelentek viszont olyan dolgok, amíg addig nem voltak hallhatóak (mélyek, háttérszólamok).

Felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik az igaz. Hát ebben segít a komolyzene, ahol tudod mihez hasonlítani a hallott anyagot. Pl. kiderül, hogy nem kitartott hangot játszik egy szólam, hanem tizenhatodokat, akkor elég egyértelmű, hogy melyik a valóságosabb hang.

Szerintem, egy 30 év feletti átlagember, ha van igénye keresni ezeket a részleteket, akkor hallja ezeket. Az én világképemben ez az egészséges hifibogár, amit érdemes kajtatni.

Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :HP Microserver Gen8+LMS Server - Audio PC+AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC - Emotiva UMC-1 - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF 3 Mk II + RC-62 II + R-14S - JVC DLA X3

Frenchfries
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »

2018. 01. 31. at 19:00, zikmen7 írta:

2018. 01. 31. at 16:08, Sunders írta:

Hát ez olyan gyönyörű hogy nem is tudok rá mit reagálni.....

Sajnálom hogy ilyen hulladék rendzserem van.

Ne értsd félre, ezek mindenki rendszerét terhelik. Az arányuk javításán küzd itt mindenki.

Küzd az igaz, na de a felsorolásból a 30 év feletti átlagember mit is hall meg ezekből?

Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Sunders
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Sunders »

és akkor mi van?? ott szerinted nincsenek torzitások,jitter????
Hú, igazad van. A jitterekre nem gondoltam.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”