Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tamagaba írta:
2019.12.29., vas. 18:54
Megjegyzem a nagy kultusz demó CD-k is csak 16/44-esek
A CD-formátum specifikációját tekintve mást nehezen is tudnék elképzelni! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Ez talán ide, és nem a kábeles topicba való. 340$-os Vodka ethernet kábel vs 2,5$ tucat net kábel hallgatási tesztje. Szignifikáns eltérést nem tudtak megállapítani NAS és hálózati audio player net kábelezésénél.
https://arstechnica.com/gadgets/2015/07 ... ifference/

Kényszerűségből egy hét múlva magam is teszek összehasonlító CAT kábel tesztet, mert cserélnem kell a Cambridge 851N-hez futó CAT5 egyébként rövid kábelem dupla hosszú CAT7-re. Persze mindkettő pár$/m kategória, nem kígyóbőrös high-end. A router és NAS és PC, amikről a zene áramlik, azok 1Gbps-ek, a zenejátszóm csak 100Mbps, tehát a zenei tartalom biztos nem lesz más. Amiben mégis változhat, az a CAT7 lényegesen jobb zavar állósága, vagyis kevesebb összeszedett zajt fog a hálózati lejátszó fele továbbítani. Továbbá, a CAT7 az kétszeresen árnyékolt, az árnyokolása meg közbeiktatott túlfesz levezetővel (is) földelve lesz. Na, majd meglátom.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Jester írta:
2019.12.29., vas. 17:05
szalci írta:
2019.12.29., vas. 10:48
Tanácsot kérnék az audio PC hálózati architektúra ügyében.
Nálam úgy néz ki a hálózat, hogy bejön a szolgáltató nem tudom milyen koax vezetéke, belemegy az általa biztosított Sagemcom routerbe, aminek négy ethernet csatlakozása van. Ezek elmennek a család kiszolgálására és egy az én audió gépemhez (single PC). Ez így műszakilag remekül működik. És akkor olvastam a Paul Pang honlapján, hogy ez ilyen kéne legyen:
Single-Run.jpg
https://audiopc.shop/en/winkel/network/ ... paul-pang/
És ez maga a kérdés, hogy csak egy a zene PC-t kiszolgáló switchnek mi értelme van, tényleg kell-e. Ez onnan is jön, mint kérdés, hogy pont ilyen switch-et vettem véletlenül a megnövekedett csatlakozási igény kielégítésére, de persze nem a tuning verziót, hanem a bolti tucat terméket. Persze kipróbálom majd, hogy csak úgy "feleslegesen" beszúrom a net útjába, de ha valaki tudja miért kell, kérem írja meg. Köszönöm!
Én azt javaslom, hogy ne higyj el mindent amit a neten olvasol. Egy 9 ezer forintos switchet 100 ezer forintért árulni azzal a marketinggel, hogy a tuning javítja a jittert és az időzítési hibákat a networkon egész egyszerű átverés. Valószínűleg tényleg mérhetően javítja az időzítést a hálózaton, csakhogy ennek a világon semmi köze nem lesz a hangminőséghez. Ennek oka az, hogy amire ezek az eszközök valók, az egy TCP/IP alapú hálózat megvalósításának első 2 layere, aminek az egyik layerén javít valamit ez a tuning. A másik 4-5 layert a rajta lógó eszközök, szoftverek és protokollok adják, amiknek rengeteg más mellett az is a feladata, hogy az időzítési hibákat és jittert transzparensség tegyék a felhasználók számára.
A magam részéről semmiképpen sem javasolnám ennek a switchnek a beszerzését, sima "snake-oil".
De szép lenne ha ezt a tapasztalat is alátámasztaná..
DE NEM..legalábbis a sajátom.
Lehet egyszer kölcsönkérem a füleidet😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

robi20064 írta:
2019.12.29., vas. 17:54
SOtM-bol egyszerre csak kettot szabad, a doksijuk is erre buzdit ;)
Én nem olvastam semmilyen doksit :D Csak bekötöttem a hálózatba és vártam a csodát amit ígértek.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:42
Melyiket sikerult fulvegre kapni?
Egy SOtM switchet kapott haverom próbára, és megkaptam két délutánra én is, miután hitetlenkedtem neki egy sort :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:28
Hany oras zenehallgatasi tapasztalatod van olyan stream-en keresztuli zenehallgatasnal (mondjuk Roon+Tidal), ami ilyen/ehhez hasonlo switchen keresztul stream-el, majd enelkul?
Ameddig nincs, addig ne mondj legyszives egy teoretikus modon megallapitott velemenyt valakinek. Koszi!
Kb. 6 óra.
Nincs mit.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

szalci írta:
2019.12.29., vas. 10:48
Tanácsot kérnék az audio PC hálózati architektúra ügyében.
Nálam úgy néz ki a hálózat, hogy bejön a szolgáltató nem tudom milyen koax vezetéke, belemegy az általa biztosított Sagemcom routerbe, aminek négy ethernet csatlakozása van. Ezek elmennek a család kiszolgálására és egy az én audió gépemhez (single PC). Ez így műszakilag remekül működik. És akkor olvastam a Paul Pang honlapján, hogy ez ilyen kéne legyen:
Single-Run.jpg
https://audiopc.shop/en/winkel/network/ ... paul-pang/
És ez maga a kérdés, hogy csak egy a zene PC-t kiszolgáló switchnek mi értelme van, tényleg kell-e. Ez onnan is jön, mint kérdés, hogy pont ilyen switch-et vettem véletlenül a megnövekedett csatlakozási igény kielégítésére, de persze nem a tuning verziót, hanem a bolti tucat terméket. Persze kipróbálom majd, hogy csak úgy "feleslegesen" beszúrom a net útjába, de ha valaki tudja miért kell, kérem írja meg. Köszönöm!
Én azt javaslom, hogy ne higyj el mindent amit a neten olvasol. Egy 9 ezer forintos switchet 100 ezer forintért árulni azzal a marketinggel, hogy a tuning javítja a jittert és az időzítési hibákat a networkon egész egyszerű átverés. Valószínűleg tényleg mérhetően javítja az időzítést a hálózaton, csakhogy ennek a világon semmi köze nem lesz a hangminőséghez. Ennek oka az, hogy amire ezek az eszközök valók, az egy TCP/IP alapú hálózat megvalósításának első 2 layere, aminek az egyik layerén javít valamit ez a tuning. A másik 4-5 layert a rajta lógó eszközök, szoftverek és protokollok adják, amiknek rengeteg más mellett az is a feladata, hogy az időzítési hibákat és jittert transzparensség tegyék a felhasználók számára.
A magam részéről semmiképpen sem javasolnám ennek a switchnek a beszerzését, sima "snake-oil".
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Érdekes, én is kíváncsi vagyok van-e tapasztalat ezzel. Illetve...az a PC/mac + laptop most ezen a képen hova van kötve? Gondolom az "other switch"-hez kellene...
szalci írta:
2019.12.29., vas. 10:49
Kép nem sikerült, talán most:Single-Run.jpg
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szalci »

Kép nem sikerült, talán most:
Single-Run.jpg
Single-Run.jpg (16.51 KiB) Megtekintve 2561 alkalommal

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szalci »

Tanácsot kérnék az audio PC hálózati architektúra ügyében.
Nálam úgy néz ki a hálózat, hogy bejön a szolgáltató nem tudom milyen koax vezetéke, belemegy az általa biztosított Sagemcom routerbe, aminek négy ethernet csatlakozása van. Ezek elmennek a család kiszolgálására és egy az én audió gépemhez (single PC). Ez így műszakilag remekül működik. És akkor olvastam a Paul Pang honlapján, hogy ez ilyen kéne legyen:
Single-Run.jpg
https://audiopc.shop/en/winkel/network/ ... paul-pang/
És ez maga a kérdés, hogy csak egy a zene PC-t kiszolgáló switchnek mi értelme van, tényleg kell-e. Ez onnan is jön, mint kérdés, hogy pont ilyen switch-et vettem véletlenül a megnövekedett csatlakozási igény kielégítésére, de persze nem a tuning verziót, hanem a bolti tucat terméket. Persze kipróbálom majd, hogy csak úgy "feleslegesen" beszúrom a net útjába, de ha valaki tudja miért kell, kérem írja meg. Köszönöm!

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Új funkció lesz az AL-ben: belsó órajelet lehet majd állítani.

(Nem értem ez pontosan mit jelent, mire jó, milyen kapcsolatban van a a többi órajellel)


Menu 212 with the new option REALTIME clock in EXPERT menu!


"This will set the Real Time Clock Frequency. Default in linux systems is 64.
In audiolinux is usually set to 3072. Suggested values are 1024, 2048. 3072 with a maximum of 8192.

If this is the first time you are using it, please select option 0) Update configuration. This option will reset custom and auto profiles and will add the new variable RTCLOCK"
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2019.12.27., pén. 23:24

Ez igy ebben a formaban viszont megerne egy bugreport-ot a Roon-nal, ha mar ennyit fizetsz erte evente ;)
Igen, ezért is érdekes, hogy másnál is jelentkezik-e. Ha igen, akkor érdemes vele foglalkozni bugreport szinten, ha csak nálam, akkor nyilván a saját házam táján kell söprögetnem. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2019.12.27., pén. 23:12
asebestyen írta:
2019.12.27., pén. 23:04
robi20064 írta:
2019.12.27., pén. 22:44

Az elso kep alapjan nincs analizalva az aktualis szam. Nem lehet hogy az megy a hatterben? Nezz meg egy mar analizalt albumot is ahol rogton betolti a waveform-ot. Ha ez akkor a beallitasokban allithato hogy mikor analizaljon.

https://kb.roonlabs.com/Audio_Analysis
Attól tartok, nem. Minden ilyesmi ki van kapcsolva. Semmilyen konverziót, normalizálást, DSP manipulációt sem végez, dinamika tartomány kijelzése kivéve, analizálás kivéve. A leírás szerint alapból a CPU-t terhelné az analízis 30%-ig. Itt a CPU marad pár %-on, a GPU megy fel 70-80%-ra. De az analízist miért szakítaná meg egy másik nézetben? Nem tudom, furcsa nekem.

Roon3.jpg
Az valoban eleg fura. Elvileg OpenGL-t hasznal, de a ket nezet kozott nem kellene hogy ekkora elteres legyen. Gondolom a legfrissebb build-et hasznalod (511).

https://kb.roonlabs.com/Sound_Quality_in_One_Computer

Van egy paragrafus az OpenGL-rol.
Igen, minden up to date :)
Először csak az tűnt fel, hogy melegszik a passzív ház mocskosul, akkor kezdtem el nézegetni mi okozhatja. Egyértelmű lett, hogy a Roon bizonyos esetekben. Én is egyből ezekre gondoltam, amit Te írtál, mindent kilóttem először, amit ki lehetett kattintani, még az összes albumnézet lehetőséget, hogy élő felvétel, felbontás, akármi, minden, akkor is csinálja. Bárhonnan játszok le, csinálja, de csak ha a lejátszási sor nézetre vagy a fent mutatott album nézetre kapcsolok, egyébként nem. Látszólag semmi olyan GPU-t terhelő dolog nem történik, ami indokolná, de nyilván van, különben nem lenne ez a jelenség. Igazából kitettem állandó nézetre a teljesítmény grafikont, hogy lássam, mikor mit csinál, így kitapasztalva együtt tudok élni a problémával. Kíváncsi lennék, másnál is jelentkezik-e. gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2019.12.27., pén. 22:44

Az elso kep alapjan nincs analizalva az aktualis szam. Nem lehet hogy az megy a hatterben? Nezz meg egy mar analizalt albumot is ahol rogton betolti a waveform-ot. Ha ez akkor a beallitasokban allithato hogy mikor analizaljon.

https://kb.roonlabs.com/Audio_Analysis
Attól tartok, nem. Minden ilyesmi ki van kapcsolva. Semmilyen konverziót, normalizálást, DSP manipulációt sem végez, dinamika tartomány kijelzése kivéve, analizálás kivéve. A leírás szerint alapból a CPU-t terhelné az analízis 30%-ig. Itt a CPU marad pár %-on, a GPU megy fel 70-80%-ra. De az analízist miért szakítaná meg egy másik nézetben? Nem tudom, furcsa nekem.
Roon3.jpg
Roon3.jpg (682.35 KiB) Megtekintve 2592 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Sziasztok!

Az mitől van, hogy ha a Roon-on megnyitok egy albumot és elkezdem lejátszani, a GPU elmegy 80% körüli terhelésbe, íme:
Roon1.jpg
Roon1.jpg (967.59 KiB) Megtekintve 2578 alkalommal
De, ha visszalépek egyet az album tallózás felületre vagy leteszem a Roon ablakot, akkor abban a pillanatban lemegy 0%-ra:
Roon2.jpg
Roon2.jpg (696.76 KiB) Megtekintve 2578 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Valaki hallotta már? Sound Blaster AE-9.
82F23CBF-C7A2-4938-893F-73C62F4D0462.png
82F23CBF-C7A2-4938-893F-73C62F4D0462.png (329.43 KiB) Megtekintve 2682 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: chopper »

Tahr Puppy-nál a Tidal használható? :rolleyes:

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Tahr Puppy-nál nem megoldott a telefonos távirányítás?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

venomer írta:
2019.12.24., kedd 10:36
fülelek írta:
2019.12.20., pén. 18:57
tahr puppy 6.0.6 rulez!
a többit felejtsd el :D
Mitől jó?
Az egész Tahr Puppy op rendszer pendrájvról tölt be a rendszer memóriába, lát minden meghajtót, ahonnan lejátszuk a zenéket, felismeri az összes xmos és társai usb hidakat és dacokat, irgalmatlanul gyorsan működik, kicsi az erőforrás igénye. Hangzás tekintetében sokkal jobb, mint a szokásos ablakos megoldások, az a nyugodság jellemzi, ami a win hangzásból hiányzik. Nem a bitperfektségen múlik, mielőtt bárki belekötne, hanem a szgép belső időbeliségén és a sokkal több futó folyamat energia felhasználása miatti szórt zavarok mennyiségén. Elhiszem, hogy kicsontozott, agyon tuningolt win rendszeren is lehet jó a hang, ez a linux disztro egyszerűbb megoldás, legalábbis szerintem. Az APLinux is ugyanilyen jó, kicsit komplikáltabb a telepítése és konfigurálása, mpd használata esetén a távirányítás alapból megoldott. A Daphile lejátszó is jó megoldás, ha nem felejtjük el a számokat lejátszás előtt memóriába betölteni, különben egy lehelletnyivel elmarad hangminőségre a többitől.
Csatolmányok
tahr.gif
tahr.gif (131.66 KiB) Megtekintve 2917 alkalommal

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Jester írta:
2019.12.24., kedd 03:21
Elmo írta:
2019.12.23., hétf. 20:59
Milyen op. rendszerekkel hasonlítottad össze és mennyiben jobb ez?
Neked mi a tapasztalatod, hogy viszonyul egymáshoz az OSX, a Windows és Linux kernel a hangminőség szempontjából?
Idézem egy régebbi hozzászólásomat: Pár évvel ezelőtt egy teljesen kigyomlált, Fidelizeres Win 10-ről váltottam Linux Mint-re, ami egy Ubuntu alapú op. rendszer, kimondottan Windows-ról áttérőknek kitalálva. Hozzá kell tennem, hogy az informatikai tudásom = 0. A hang amit hallottam megdöbbentett. Nagyon kifinomult, tempós, ritmusos, élvezetes hang volt. Egyszerre járt az összes végtagom és bólogatott a fejem. Egy üveg bor után, még a rég sarokba lerakott léggitár is előkerült. Operációs rendszernek is jobb, biztonságosabb, gyorsabb mint a Windows, ráadásul ingyenes és vírusirtó sem kell. Így ment egy ideig, aztán hallottam a Audiophile Linuxról, amihez sajnos lövésem sincs, viszont kiderítettem, hogy Arch Linux alapú és a Deadbeef lejátszót használja. Így jutottam el a Manjaro Linux-ig, amit Deepin asztali környezettel használok.
Ez már végképp az olyanoknak lett kitalálva mint én, aki nem tud különbséget tenni a terminál és a terminátor közt. A rendszert most az említett Deadbeef vagy Strawberry lejátszóval hallgatom, a hang pedig csodás. A Manjaro a Mint-et simán, a Windows-t pedig nagyon lepipálja op. rendszerként is és hangminőségben is. Javaslom, próbáljátok ki úgy, hogy felteszitek a Windows mellé és jó eséllyel ez utóbbit nem használjátok többé.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

venomer írta:
2019.12.24., kedd 10:51
lehoako írta:
2019.12.22., vas. 08:59
Én csak hallom, mi a helyzet, mert nem értek a mögöttes elmélethez, ami Téged is jól megnyugtatott papíron, amíg szembe nem jött a valóság. A matekban nincsenek kivételek, mert borulna a rendszer, a valóság meg a kivételekről szól.
A hallgatózás meg a kivételkezelésről(?) :D
A tapasztalásról. Rendszerünk és önmagunk megismeréséről.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »

lehoako írta:
2019.12.22., vas. 08:59
Én csak hallom, mi a helyzet, mert nem értek a mögöttes elmélethez, ami Téged is jól megnyugtatott papíron, amíg szembe nem jött a valóság. A matekban nincsenek kivételek, mert borulna a rendszer, a valóság meg a kivételekről szól.
A hallgatózás meg a kivételkezelésről(?) :D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

venomer írta:
2019.12.24., kedd 10:36
fülelek írta:
2019.12.20., pén. 18:57
tahr puppy 6.0.6 rulez!
a többit felejtsd el :D
Mitől jó?
Mert olyan szép a háttér, meg az ikonok. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »

nadtom írta:
2019.12.20., pén. 16:17
Pontos típust nem tudok, de ha utána olvasol biztosan találsz olyat amiről jókat írnak.
Őőőő, a Murphy törvény pont az ilyen indulásokra vonatkozik igen vastagon: megvétel után, de szigorúan utána bukkan fel egy vagy több fokkal jobb ajánlat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”