Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Én a kábelezésre úgy tekintenék, ha egy adott árú készülékhez veszek egy adott áru összekötő és tápkábelt, akkor inkább körülnéznék a piacon hogy esetleg egy készülék cserével mit kaphatok.
Pl. az erősítő használt értéke 200E és a tápkábel+ összekötő lenne mondjuk +70E . Nézzünk már körül a piacon hogy esetleg mondjuk 250E-300E Ft környezetében mit kaphatunk. (Használt árakról beszélek)

Lehet egy készülék cserével többet nyerünk mint toldozgatással, foltozgatással.

Hasonló a helyzet pl. hangfalak+hangfal kábel esetében.

Egy Ladából se lesz Mercedes akár meddig tuningolod.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Mathias írta:
2019.12.29., vas. 12:48
kimber írta:
2019.12.29., vas. 12:11
Az is egy út amit te képviselsz, csak az a baj vele szerintem, hogy az adott rendszer hangját, valós képességeit sem fogod soha teljes fényében megismerni az olcsóbb, de inkább úgy fogalmaznék, hogy nem oda illő kábelezéssel.
...
Csak ne utasítsunk el semmit zsigerből. ;)
Én mondjuk nem preferálom ezt a maximum hajhászást. Én nem vagyok olyan hogy a maradék ezred százalékot is kicsikarjam a rendszerből mindenáron(idő/pénz), főleg hogy ha lehet előre lépni hatékonyabban is. Legalábbis már nem, ugyanis hifis pályafutásom elején, hifis fórumokat olvasgatva a kábel jelentőségéről, mindenféle Nordost, meg VdH kábelt hoztam el otthoni zenehallgatásra és persze volt hűű, meg ha. Egy darabig, aztán oké, oké de hosszútávon mégiscsak nem ez a meghatározó. Valahogy azokhoz a különbségekhez amit a kábel hoz hozzá tudok szokni. Hozzáteszem a rendszeremben legutóbb kábel fejlesztés történt, szóval nem vagyok én ellene.
A hatékonyságáról és a maradék "ezred százalék kicsikarásáról" annyit , hogy ezt sokféleképpen el lehet érni. Kérdés kinek mi jelenti az előbbieket. Pl lásd Hollóházi megoldásait. Ő máshogy áll a hangzáseszmény kérdéséhez... Én is hallottam már az enyémnél "jobb" rendszert, mégis azt mondom nem kellene, mert nagyon nem volt összehangolva és nem találtam előtte a helyem. Szóval ezzel csak azt mondanám, hogy lehet, hogy az ezred %-nyi szint elérése fontosabb mint a hatékonyságnak gondolt magasabb szintű/színvonalú készülék vásárlása.
Legalábbis nekem ez hatásosabb ahhoz, hogy a történéseket és érzelmeket halljam meg a lemezekről, mint a hangokat, vagy a "zenét", vagy netán csak jó hifit. És ehhez eddig úgy látom, fontosak a nagyon jó kábelek.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Picit elúszott, hogy honnan indultunk a mostani 10%-on felháborodással. Érdemes újra elolvasni, idézem:
diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 14:34
Azt láttam, hogy most már a legalapabb hifi kategóriában is egyre nagyobb teret nyer a kábelezés. A sejtésem sajnos beigazolódott. Szépen le is vezetted. Kihasználjátok, hogy a cikkek, blogok, vlogok, fórumok hatására elsőre mindenki a kábelekhez kapkod tüneti kezelés céljából. A kis pénzű kezdő hifisek körében a 10%-os "szabály" már 20-30%-ot tesz ki. Mert ahogy írtad, ebben az ársávban nincs az üzletekben aktív komponens. Itt mondhatnátok azt, hogy várjanak még, nem kell elkapkodni, gyűjtsenek pénzt és közben tájékozódjanak, tapasztalódjanak.
De nem ez történik. Mindegy mennyivel, de a kasszához kell fáradni. 300 Ft-tól végtelen összegig be van skálázva a megváltás reménye. Megveszik az új gombokat a kinőtt kabátra.
Tehát a mostani felvetés az volt, hogy már kezdésre, és már az olcsóbb rendszerekben is nő a kábelezésre égetett pénz, illetve, hogy divat lett kábelezéssel eszközhibát javítani, próbálni javítani. - Erre jöttök itt a bevált, problémamentes rendszereitek fejlesztésére betett kábelekkel. Szerintem a kettő más. Elsőként kell egy rendszer amit szeretsz akár PC tápkábellel is, aztán fejlesztheted ha akarod.
Nálam pl. sokáig ment a mostani rendszer gyári/alap kábelekkel, és akkor kezdtem el kábelre költeni amikor eldöntöttem, hogy az alap kábelezéssel is szeretem és marad a rendszer. Ez így fejlesztés. Ha viszont problémám lett volna és arra próbálok kábelezni, az meg baromság. Ahogy az is baromság lett volna, hogy vásárláskor a rendszer árát még egyszer kábelre költsem, anélkül, hogy együtt éltem volna vele - mert akkor vehettem volna 2x olyan drága rendszert. Szerintem ezek más-más dolgok és más-más helyzetek.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Hores írta:
2019.12.29., vas. 11:45
Sziasztok!

Szép lassan azért egyszerűsödhet is ez a dolog, ahogy jönnek az új fejlesztések, új erősítők, ahol integrálnak mindent, "elfogadható" minőségben.

Példaként az Arcam SA30-at említeném, - https://www.arcam.co.uk/products,HDA,In ... r,SA30.htm - ahol egy csúcs DAC chip (Sabre ESS9038K2M), egy nagy teljesítményű, jó erősítő, és egy teljesértékű hálózati lejátszót kap az ember, ahol ha úgy tetszik, még UTP kábelt sem kell beledugni, kizárólag egy hangfalkábel és egy tápkábel szükségeltetik a zenehallgatáshoz. Persze a kábelcserélgetés élménye így oda lesz, de sok pénzköltéstől, és bosszúságtól szabadíthat meg a "jövő" technológiája.

Hogy legyen egy érdekes "kábelezzünk" tapasztalat is, ami a rendszer érzékeny egyensúlyára példa, a napokban próbáltam más tápkábelt a DAC-omban (Aune S6), mivel az ünnepek alatt nagyon ráértem. Ebben egy 1,5mm2 -es Pointe Power Cord volt, ezt cseréltem egy HPOCC-s 4mm2-es kábelre. Elsőre a mély hangok tűntek fel, hogy több lett, de nem több lett, hanem torz, "brummogni" kezdett minden, ami elég meglepő volt. Ami viszont ennél is érdekesebb, hogy a DAC-ba a "zene-pc"-ről egy Y USB kábelen megy a jel, és az USB külső tápjában is cseréltem eztán tápkábelt, amiben egy PC-s kábel volt(ez tán 0,75mm2-es), és ide került a DAC-ból kivett Pointe kábel. Ismét jól szólt a "gitár", helyreállt az egyensúly. Azt hogy jobb lett-e, mint a kiindulási állapot, azt nem tudom megmondani (nem cseréltem vissza azóta), de a lényeg most az egyensúly megbomlásán van, és annak a helyreállításán.

Hasonlatként én ez egy folyadékkal telt, csőhálózathoz hasonlítanám, amiben a csövek átmérője, egyéb áramlást gátló tulajdonságai befolyásolják az áramlást, és mikor egy aktív eszközbe több helyről folyik be "áram", amiből a végén kijön a "jel", ez változhat akkor is, ha a beáramló "áramok" aránya(milyensége) megváltozik. Természetesen mérésekkel nem tudom alátámasztani a tapasztaltakat, de ehhez nem kell "vájtfül", hogy halljuk, hogy valami szar, vagy jó. (ez esetben ekkora volt a különbség)

Visszakanyarodnék az integrált erősítőkhöz, ahol nincs szükség USB kábelre sem, külön tápolt kártyákra, vagy ilyen megoldásra, mint amit én használok, mivel eszközön belül továbbítódik a jel, történik a D/A konverzió, stb., igen rövid jelutakon.


Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Üdv!
HZ
Hm.... Szerintem ez nem megoldás, max csak egy szűk réteg számára. Inkább korlát, mert még esélyed sincs , hogy változtass a kábelezésen, vagy bármin, ha nem értesz hozzá. Mindenesetre én messze elkerülném az ilyet, de elfogadom , ha valakinek ez a megoldás.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 12:11
Az is egy út amit te képviselsz, csak az a baj vele szerintem, hogy az adott rendszer hangját, valós képességeit sem fogod soha teljes fényében megismerni az olcsóbb, de inkább úgy fogalmaznék, hogy nem oda illő kábelezéssel.
...
Csak ne utasítsunk el semmit zsigerből. ;)
Én mondjuk nem preferálom ezt a maximum hajhászást. Én nem vagyok olyan hogy a maradék ezred százalékot is kicsikarjam a rendszerből mindenáron(idő/pénz), főleg hogy ha lehet előre lépni hatékonyabban is. Legalábbis már nem, ugyanis hifis pályafutásom elején, hifis fórumokat olvasgatva a kábel jelentőségéről, mindenféle Nordost, meg VdH kábelt hoztam el otthoni zenehallgatásra és persze volt hűű, meg ha. Egy darabig, aztán oké, oké de hosszútávon mégiscsak nem ez a meghatározó. Valahogy azokhoz a különbségekhez amit a kábel hoz hozzá tudok szokni. Hozzáteszem a rendszeremben legutóbb kábel fejlesztés történt, szóval nem vagyok én ellene.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Robici »

Ahogy elnézem, itt (is) alapvető dogmaként kezeli sok mindenki, hogy az ár és a minőség között egyenes összefüggés áll fenn. Vicces, hogy már nem is típusokról, nem is márkákról, hanem már csak árkategóriákról van szó. Az én eddigi megfigyelésem szerint az ár és a hangminőség valamint műszaki tartalom között semmiféle összefüggés nincs a hifi semmilyen területén. (Nyilván egy korrekt megoldáshoz kell egy minimális ár.) Nem hiszem, hogy ez a kábelek terén máshogy lenne, sőt!

Az viszont kísérletekkel igazolt, hogy az árcédula, a márka és a kinézet jobban befolyásolja a hangzásélményt mint hinnénk. A kábelekre ez talán még fokozottabban igaz lehet...

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Mathias írta:
2019.12.29., vas. 11:52
wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36

Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Jelen példában, ahol 800e a keret, én nem vennék tápkábeleket meg elosztót, mert egész egyszerűen minden megspórolható forint az én személyes véleményem szerint ezen a szinten hangfalban, és/vagy erősítőben "többet ér". Persze ott ahol már nincs ésszerű előrelépés készülékek terén, mondjuk nem tud valaki az 1 milliós hangfal helyett 1,5 milliósat venni, mert mondjuk nincs olyan ami tetszene neki, vagy nem férne el mondjuk az persze nyugodtan vegyen 500e-ért kábelt.
Egy 20e -ért vettem a dobozomat milyen szar lehet a hangja, :D az elosztóba 100e fektettem, az elosztót meg 200e táplálja. És mindez bemegy a PC kapcsoló üzemű tápjába. A minap jártak nálam vendégek az kérdezték milyen dobozok hogy ilyen jól szólnak ők is ilyet akarnak venni. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mercury
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 21:51
Értékelés: 1

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mercury »

Sziasztok,

hangfal összekötőnek egy QED Silver Anniversary XT SPOFC kábelt használok, viszont a rajta lévő jelöletlen (noname?) banándugók elég rossz állapotban vannak, így gondoltam lecserélem őket.

Lenne tanácsotok, hogy mit lenne érdemes vennem? Valami a kábel minőségével/árával harmonizáló banándugót vennék rá.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Hores »

Mathias írta:
2019.12.29., vas. 11:52
wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36

Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Jelen példában, ahol 800e a keret, én nem vennék tápkábeleket meg elosztót, mert egész egyszerűen minden megspórolható forint az én személyes véleményem szerint ezen a szinten hangfalban, és/vagy erősítőben "többet ér". Persze ott ahol már nincs ésszerű előrelépés készülékek terén, mondjuk nem tud valaki az 1 milliós hangfal helyett 1,5 milliósat venni, mert mondjuk nincs olyan ami tetszene neki, vagy nem férne el mondjuk az persze nyugodtan vegyen 500e-ért kábelt.
Ezek az arányok szerintem úgy változnak az idővel, ahogy az ember halad a tapasztalás útján. Utólag nekem is rémlik, ahogy "Sonny" öcsém mondta, hogy a hangfalra költsek legtöbbet, az éri el a fülem, utólag mondhatom, hogy picit bánom, hogy nem hallgattam rá, ha újrakezdeném, én is "dobozra" spórolnék első körben. Ha egy hangszórónak (középnek, magasnak) szar hangja van, az soha nem fog szépen énekelni ...
A tér, a lecsengések, az arányok változni fognak a kábelek cseréjével, de a hang, ami a hangszóróból jön, az nem!

A vadászatban az optikára mondták, hogy abból kell a legdrágább, mert azzal látsz, itt most én is azt vallom, hogy a "dobozból" kell először jót venni, a többi utána következik.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Hores írta:
2019.12.29., vas. 11:45
Sziasztok!

...

Hasonlatként én ez egy folyadékkal telt, csőhálózathoz hasonlítanám, amiben a csövek átmérője, egyéb áramlást gátló tulajdonságai befolyásolják az áramlást, és mikor egy aktív eszközbe több helyről folyik be "áram", amiből a végén kijön a "jel", ez változhat akkor is, ha a beáramló "áramok" aránya(milyensége) megváltozik. Természetesen mérésekkel nem tudom alátámasztani a tapasztaltakat, de ehhez nem kell "vájtfül", hogy halljuk, hogy valami szar, vagy jó. (ez esetben ekkora volt a különbség)

...


Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Üdv!
HZ
Hali! Neked is kellemes ünnepeket!

Jó a hasonlat, én meg ahhoz hasonlítanám, hogy pléhedényben főz valaki margarinnal, vagy rézben vajjal. Ugyanazt a csirkehúst (persze, mielőtt betámadódnék Herakleitosszal, nem UGYANAZT) az egyikben ehetőnek, a másikban connoisseur-szintűnek fogod érezni.

Ha valakit győzködni kell vmiről, az azt jelenti, h nem neki való. SZVSZ.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Utólag is elnézést kérek, ha ez valakit bántana, de egy játékot folytattam le magamban. A topik utolsó oldalának hozzászólásait úgy olvastam el, hogy kitakartam a szerző nevét és megpróbáltam kitalálni. 80 %-ban sikerült (a ritkábban hozzászólóknál nem ment). Ebből nekem úgy tűnik, mindenki kifejtette már az egyértelmű álláspontját és állóháború alakult ki, amiben senki nem tud győzni, csak újabb és újabb energiát tol egy értelmetlen csatába. Bár szerintem ez a vita már az elején is értelmetlen volt.

No de én sem vagyok elég bölcs, így hát dobok én is egy kavicsot. Jelenleg a rendszerem a készülékek összértékének másfélszeresét érő kábelezéssel van összekötve. Pazarul szól, jobban, mint valaha. Adnék-e kábelekért 4 millió forintot? Nem, nekem ennyit nem ér.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Wittao, ingyen PC-kábellel simán meg lehet úszni, hogy a többire is költeni kelljen, mert olyan lesz a hang, h inkább be se kapcsolja senki :D :D :D

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Jelen példában, ahol 800e a keret, én nem vennék tápkábeleket meg elosztót, mert egész egyszerűen minden megspórolható forint az én személyes véleményem szerint ezen a szinten hangfalban, és/vagy erősítőben "többet ér". Persze ott ahol már nincs ésszerű előrelépés készülékek terén, mondjuk nem tud valaki az 1 milliós hangfal helyett 1,5 milliósat venni, mert mondjuk nincs olyan ami tetszene neki, vagy nem férne el mondjuk az persze nyugodtan vegyen 500e-ért kábelt.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nálam a kábelezés plusz az egyéb kiegészítők ára bőven meghaladják a rendszer komponensek árát akkor most elgurult a gyógyszerem, :D nem így tökéletes a hangja és egy cseppet se bántam meg. Akkor most elrontottam valamit vagy túltoltam a kábelezést, meg se fordult a fejemben. Táplálásra minden komponensnek egyformán szüksége van és minél jobb annál jobb lesz a kapott hangunk. És aki azt hiszi hogy a 500 ezres hangfala jól szól a mezei kábellel az van elvarázsolva. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Hores »

Sziasztok!

Szép lassan azért egyszerűsödhet is ez a dolog, ahogy jönnek az új fejlesztések, új erősítők, ahol integrálnak mindent, "elfogadható" minőségben.

Példaként az Arcam SA30-at említeném, - https://www.arcam.co.uk/products,HDA,In ... r,SA30.htm - ahol egy csúcs DAC chip (Sabre ESS9038K2M), egy nagy teljesítményű, jó erősítő, és egy teljesértékű hálózati lejátszót kap az ember, ahol ha úgy tetszik, még UTP kábelt sem kell beledugni, kizárólag egy hangfalkábel és egy tápkábel szükségeltetik a zenehallgatáshoz. Persze a kábelcserélgetés élménye így oda lesz, de sok pénzköltéstől, és bosszúságtól szabadíthat meg a "jövő" technológiája.

Hogy legyen egy érdekes "kábelezzünk" tapasztalat is, ami a rendszer érzékeny egyensúlyára példa, a napokban próbáltam más tápkábelt a DAC-omban (Aune S6), mivel az ünnepek alatt nagyon ráértem. Ebben egy 1,5mm2 -es Pointe Power Cord volt, ezt cseréltem egy HPOCC-s 4mm2-es kábelre. Elsőre a mély hangok tűntek fel, hogy több lett, de nem több lett, hanem torz, "brummogni" kezdett minden, ami elég meglepő volt. Ami viszont ennél is érdekesebb, hogy a DAC-ba a "zene-pc"-ről egy Y USB kábelen megy a jel, és az USB külső tápjában is cseréltem eztán tápkábelt, amiben egy PC-s kábel volt(ez tán 0,75mm2-es), és ide került a DAC-ból kivett Pointe kábel. Ismét jól szólt a "gitár", helyreállt az egyensúly. Azt hogy jobb lett-e, mint a kiindulási állapot, azt nem tudom megmondani (nem cseréltem vissza azóta), de a lényeg most az egyensúly megbomlásán van, és annak a helyreállításán.

Hasonlatként én ez egy folyadékkal telt, csőhálózathoz hasonlítanám, amiben a csövek átmérője, egyéb áramlást gátló tulajdonságai befolyásolják az áramlást, és mikor egy aktív eszközbe több helyről folyik be "áram", amiből a végén kijön a "jel", ez változhat akkor is, ha a beáramló "áramok" aránya(milyensége) megváltozik. Természetesen mérésekkel nem tudom alátámasztani a tapasztaltakat, de ehhez nem kell "vájtfül", hogy halljuk, hogy valami szar, vagy jó. (ez esetben ekkora volt a különbség)

Visszakanyarodnék az integrált erősítőkhöz, ahol nincs szükség USB kábelre sem, külön tápolt kártyákra, vagy ilyen megoldásra, mint amit én használok, mivel eszközön belül továbbítódik a jel, történik a D/A konverzió, stb., igen rövid jelutakon.


Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Üdv!
HZ

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 11:08
Shimano írta:
2019.12.29., vas. 10:34

Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.
Igen ezt a mantrat mar hallottuk es olvastuk tobbszor, Te teljesen meg vagy elegedve a rendszereddel, nem akarod, hogy tobbet mutasson, pont ugy jo ahogy van. Rendben van.
Az, hogy Neked nincsen ingerenciad/szukseged/penzed/idod tobbet kolteni ra, nagyobb(nak hitt/velt) kategorias kabeleket kiprobalni, az a Te dolgod.

Mi van azokkal az emberkekkel, akiknek az elektronikai 20 MFt-ot kostalnak? Mivel kossek ossze, ok is 25.000 Ft-os komplett kabelezessel?
A gond ott van szerintem, mindenki a maga rendszerebol indul ki es ez nagyon kulonbozo, van olyan forumtars akinek kisebb erteku es van akinek nagyobb erteku a rendszere. Velhetoen a rendszerevel aranyosan kolt is kabelekre, van aki pedig aranytalanul (sokat vagy keveset). Miert kell ekezni azt aki kevesebbet szan kabelezesre/nem is hisz benne/neki mindegy illetve azt aki nagyon hisz/hallja es sokat is szan ra, mert fontosnak tartja?
Tovabbra sem ertem miert kell azoknak szet trollkodni ezt a topikot, akik a zsinorra ugy tekintenek mint a ket eszkozt osszekoto valamire, egy funkcioval es semmi tobbel, es folyamatosan cseszegetni azokat akik egy kicsit tobbet gondolnak errol?
Kellene egy “Ne kabelezzunk” topik Neked es egy par jopofa kolleganak, es ott arrol tanakodhatnatok, ki ussza meg olcsobban es ugyanolyan tuti a hang ugyis. Mi meg ididotak tovabb hallgatjuk ezt a sok sz@rt es ontjuk a felesleges ezreseket ebbe a baromsagba. Es koszonjuk, nem kell megmenteni minket ettol!
Ha figyelmesebben olvasnál,akkor nem az jött volna le amit írsz,mert ismetlem hogy nem vagyok ellenére a jobb drótoknak,és ha valakik ettől jobban élveznek,akkor használják.
A hign end rendszerekben ok hogy adjuk meg azt amiért az hign end,de ennél lejjebb,és a többség leginkább itt halászik,a kabátot tegyük elsősorban kényelmessé,és aztán nyújjunk a gombokhoz ha annak a szükségét is érezzük.
Én egyébként nem leragadtam itt,ha nem mindig visszatértem ide,és ez nem ugyanaz.Mind készülék,és mind kábelfronton jártam már feljebb is.
Nem ekézek én senkit sem,csak látom hogy sokakat tévútra visz,vitt ez a csapból is folyó kábelmágia,és ez nem jó,szerintem.
De csinálhatsz egy antidrót topikot is ha kedved tartja. :D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.12.29., vas. 10:34
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt. Nálam ez a határ nem 10 %-on áll, hanem ha van egy lélektani határ, amit érdemes kiadni a kábelezésre, akkor ez talán a rendszer egy komponensének az értéke, amennyiben azonos értékű komponensekről beszélünk. Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szép tehát ez a 10 %-os határ, de gondoljuk már végig mit is jelent ez..

Öröm és boldogság, ha valaki eljut odáig, hogy olcsó stúdió kábelekkel is tud zenét hallgatni, nem tartom igénytelennek a szó pejoratív értelmében az ilyen fórumtársakat, magam is voltam ilyen cipőben, de be kellett látnom, hogy egy idő után mindig előjött valami elégedetlenség. Párszor makacsul készüléket cseréltem, előtte persze én is jártam a köröket az olcsóbb kábelekkel, hogy nehogy már a farok rángassa a kutyát, mégsem jutottam nyugvópontra sok esetben.

Aztán volt alkalmam kipróbálni drágább (nem drága, csak drágább) kábeleket is, és jött a felismerés, hogy nahát, mennyi tartalék van még a rendszeremben. Ez szülte azt a tapasztalatot, hogy bizony meg kell találni minden rendszerbe a megfelelő és odaillő kábelezést, ami lehet olcsó, drága és a kettő között bármelyik. Azt gondolom, az a drága kábel, ami nem válik be. mert az feleslegessé teszi a készülékre kiadott összeget is. Odaillő kábellel (árról nem beszélve) pedig jöhet a megnyugvás.

Nincs abszolút értelemben véve jó és rossz kábel, csak rendszerbe illő, vagy oda nem illő kábel. Konkrét példát is említve, amikor Fapaci behozta a most futó kábeleit, elhoztam tőle próbára egy teljes szettet. Pár nap után vissza is adtam neki, hogy nálam ezek a kábelek túl katonás hangzást hoztak a rendszerembe, túl feszessé vált a rendszer hangja. Aztán eltelt két év, más rendszer, ismét próba, és ezek a kábelek lélekkel, és tökéletes tonalitással, minden hiányérzet nélkül zenélnek.
Az eddig használt kábelek itt-ott javítottak, itt-ott rontottak az előző állapothoz képest, ez pedig most teljesen betalált, mint ha direkt ebbe a rendszerbe lettek volna tervezve az általam preferált irány szerint. Ezt kellene megtalálnia mindenkinek.
Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.
Csakhogy az a baj azzal, hogy " a kábelekkel csak finomítani lehet a nekünk legmegfelelő módo"-al, hogy ennélkül a finomítás nélkül meg már sokan nem szívesen élnének együtt.
Elfogadom , hogy a rendszereddel elégedett tudsz lenni így ahogy van, de ugyanígy meg lehet érteni azokat is akik meg nem. Szerintem próbálja ki más is a méregdrága és jó drótokat is és utána el tudja dönteni, hogy abban a rendszerben, ott és akkor mit kell tennie! Másrészt szerintem alaposan meg kellene ismerni mindenkinek a saját rendszerének a komponenseit is ahhoz , hogy ha szüksége lesz fejlődésre/fejlesztésre, akkor tudja mit kell tennie. Mindenesetre a Heedak nagyon szeretik az AN Vz kábeleket! Meg a gazdáik is. Meg a jó tápkábeleket is.. ..

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt. Nálam ez a határ nem 10 %-on áll, hanem ha van egy lélektani határ, amit érdemes kiadni a kábelezésre, akkor ez talán a rendszer egy komponensének az értéke, amennyiben azonos értékű komponensekről beszélünk. Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szép tehát ez a 10 %-os határ, de gondoljuk már végig mit is jelent ez..

Öröm és boldogság, ha valaki eljut odáig, hogy olcsó stúdió kábelekkel is tud zenét hallgatni, nem tartom igénytelennek a szó pejoratív értelmében az ilyen fórumtársakat, magam is voltam ilyen cipőben, de be kellett látnom, hogy egy idő után mindig előjött valami elégedetlenség. Párszor makacsul készüléket cseréltem, előtte persze én is jártam a köröket az olcsóbb kábelekkel, hogy nehogy már a farok rángassa a kutyát, mégsem jutottam nyugvópontra sok esetben.

Aztán volt alkalmam kipróbálni drágább (nem drága, csak drágább) kábeleket is, és jött a felismerés, hogy nahát, mennyi tartalék van még a rendszeremben. Ez szülte azt a tapasztalatot, hogy bizony meg kell találni minden rendszerbe a megfelelő és odaillő kábelezést, ami lehet olcsó, drága és a kettő között bármelyik. Azt gondolom, az a drága kábel, ami nem válik be. mert az feleslegessé teszi a készülékre kiadott összeget is. Odaillő kábellel (árról nem beszélve) pedig jöhet a megnyugvás.

Nincs abszolút értelemben véve jó és rossz kábel, csak rendszerbe illő, vagy oda nem illő kábel. Konkrét példát is említve, amikor Fapaci behozta a most futó kábeleit, elhoztam tőle próbára egy teljes szettet. Pár nap után vissza is adtam neki, hogy nálam ezek a kábelek túl katonás hangzást hoztak a rendszerembe, túl feszessé vált a rendszer hangja. Aztán eltelt két év, más rendszer, ismét próba, és ezek a kábelek lélekkel, és tökéletes tonalitással, minden hiányérzet nélkül zenélnek.
Az eddig használt kábelek itt-ott javítottak, itt-ott rontottak az előző állapothoz képest, ez pedig most teljesen betalált, mint ha direkt ebbe a rendszerbe lettek volna tervezve az általam preferált irány szerint. Ezt kellene megtalálnia mindenkinek.
Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt.
Teljes mértékben egyetértek azzal, amit írsz, ha kicsit visszaolvasunk, Limar is leírta, hogy ez a "szabály" nonszensz. Nem tudom, ki és mikor és miért találta ki.

Pont most szeretnék tápkábelt csinálni és most is, mit a tápkábeleim esetében eddig is, IeGo csatikat szeretnék tenni rájuk, az IEC 60 Euro, a villás 80 Euro. Öszvisz 140 Euro, ami rögtön kb 50 pénz. És akkor még bele vmi normális kábel, 2 m (SPx). Szóval zsebbnyúlós, és ez még csak a vörösréz, nem is az ezüst dugók ára. Igaz, enniyért már cryo-s Furukawa rezet kapsz, szóval nem véletlen, hogy nincs használtban sehol...

Van, aki hallja, hogy milyen a hang egy jó tápkábellel, van, aki nem, van, aki erre spórol, van, aki nem. Minek ezeken vitatkozni? Minek olyan szabályt kerülgetni, ami nem hasznos a hangzásminőség szempontjából?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

SoundMania írta:
2019.12.28., szomb. 21:44

Továbbra is fenntartom az állításom. Ráadásul nem egyedül tapasztaltam mert hárman is voltunk és egyöntetű volt a véleményünk a hallottakról. Ezért furcsa számomra, hogy Te meg nem hallasz semmit gyakorlatilag. Elfogadni el tudom, csak megérteni nem. Ezért szerintem neked is így kellene hozzáállnod a tényekhez. Neked is tudom javasolni, hallgass meg egyszer otthon vagy másnál , igazán jó kábeleket , akár az általam említett készülékekkel, mert azokon már meg kell ,hogy hallatszódjon a változás, nem is kicsit!
A süketségemet egy másik topikban állapították meg, erősítő tápkábelből levezetve.
Orvosilag egyelőre nincs vele probléma. Sajnos ennek köszönhető, hogy a készülékek között nagyon is hallom az eltéréseket.
Hozzáférek "jó" hangszóró + IC kábelekhez, próbáltam is párat. A jelenlegiekhez képest nem tapasztaltam szignifikáns különbségeket. Pláne nem annyiért...
Használtpiaci áron így is 15K-ban állt meg az a rendszer aminek már nem zavar a hangja és tudom élvezni.15 év aktív hifizés után.
Azt mondod cdm1-el nem kicsi a változás? Az jó, mert maradt egy cdm7 a telken, erősítőstől. Ha hozzám is kijön egy kábelügynök és kihoz belőle legalább egy klasszissal jobb hangot, akkor kifizetem a kábelei árának dupláját és nyitok egy elismerő hozzászólást minden topikban. Leköteleznétek ha elég lenne tized annyi pénzt tárolni hifiben.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

cables írta:
2019.12.28., szomb. 21:51
Bárki írhat bárhova ez a Internet nagy "előnye". Viszont, hogy a kábelek befolyásolják, mégpedig nagyon jelentősen a hangzást, az nem hit kérdése, hanem az ide irogató emberek sokéves, milliószor átélt gyakorlati tapasztalata.
Mivel egy olyan kérdéskört boncolgat a topik, amire nincs tudományos magyarázat, ezért mindig felmerül a "hit". Amikor egy összetevő jelentősen befolyásolja a rendszer működését, például egy pályára átépített autóra felraknak pályagumikat a gyári helyett, vagy az asztaliteniszező új ütőfával játszik, akkor valamiért sosem kerül elő a "hit" kérdése.
Ezért úgy gondolom, hogy a negatív tapasztalásnak éppúgy helye van ebben a topikban mint a pozitív tapasztalásnak. Bármennyire nem tetszik ez egyik oldalnak sem, ez van.

Melyik véleményem számít jobban?
A 10 évvel ezelőtti amikor 40-50 ezer közötti kategóriáig vásároltam/cserélgettem kábeleket, Jungsontól indulva, Kácsán át, a Furutechig? És mindig az jött ki, hogy fúú most tényleg mekkorát ugrott a rendszer hangminősége.
Vagy a mostani véleményem túl jópár vakteszten, hallgatózáson másoknál, demószobákban, stúdióban, stb...? Mert a tapasztaltabb énem azt mondja, hogy a Klotz kábeleim éppúgy szólnak mint anno a 10x árú Furutech. De hallottam már itteni gyártó USB kábelével is szólni rendszert... illetve elnézést, hallottam volna, ha felismerte volna a DAC-ot a számítógép :D Maradt a gyári kábel... De legalább elmondhatom, hogy azon a vakteszten simán megmondtam, hogy melyik kábel szólt.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 20:39

Tehát a kábelezés az hit kérdés? Mármint az "audiofil" kábelezés. És aki nem hisz benne az ne is írjon ide? Abszolút nem kötekedésként kérdezem ezt, de ez olvasható ki a hozzászólásból.
Bárki írhat bárhova ez a Internet nagy "előnye". Viszont, hogy a kábelek befolyásolják, mégpedig nagyon jelentősen a hangzást, az nem hit kérdése, hanem az ide irogató emberek sokéves, milliószor átélt gyakorlati tapasztalata.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 19:51
wittao írta:
2019.12.28., szomb. 15:50

Komolyan tenyleg olyan vagy, hogy nagyon nehezemre esik barmit is reagalni, mintha loval kartyaznek.
Akkor minek kezdtél el nekem címezni?

Valószínű nem olvastad el a "ló" kiinduló hozzászólását, ami soundmania-nak írodott.
Ő konkrétan kategória ugrásokkal kecsegtet szintén bw termékvonalon.
A márkát ők választották. Nyilván mert ezekből adtak el a legtöbbet. Én annyit írtam, hogy kábelekkel való kategória ugrás, vagy érdembeli minőségváltozás az idézett hangsugárzók és az erősítők technológiai korlátai miatt nem lehetséges.
A hozzáadott érték hiányát utólagos kiegészítőkkel nem lehet pótolni.
Példaként állítottam össze a márkán belüli listát amivel viszonylag alacsony anyagi ráfordítás árán valóban megvalósítható a kategória váltás. Számomra csak tegnap derült ki, hogy erre valódi igény soha nem is volt.
Sehol nem állítottam, hogy 800-at bárkinek is. Ha pl. harbeth, vagy T+A-val példálóznának, akkor arra írtam volna egy költséghatékony továbblépési lehetőséget.

Az én rizsámtól senkinek nem keletkezik anyagi vesztesége. Még a kereskedőknek sem, mivel ha jó ár/érték arányú termékeket árulnak azokat külső behatás nélkül is meg fogják venni.

Vagy ha mégsem, akkor továbbra is bármire rá lehet mondani, hogy highend. Lassan úgysincs már mihez hasonlítgatni.
Továbbra is fenntartom az állításom. Ráadásul nem egyedül tapasztaltam mert hárman is voltunk és egyöntetű volt a véleményünk a hallottakról. Ezért furcsa számomra, hogy Te meg nem hallasz semmit gyakorlatilag. Elfogadni el tudom, csak megérteni nem. Ezért szerintem neked is így kellene hozzáállnod a tényekhez. Neked is tudom javasolni, hallgass meg egyszer otthon vagy másnál , igazán jó kábeleket , akár az általam említett készülékekkel, mert azokon már meg kell ,hogy hallatszódjon a változás, nem is kicsit!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 20:39
Bécó írta:
2019.12.28., szomb. 16:51
Aki nem hisz a kábelek fontosságában az minek ír ide hisz a topic címe,hogy kábelezzünk. gondolkodik.gif
Tehát a kábelezés az hit kérdés?
Aki hisz ebben, az esetek többségében azért hisz, mert sokféle kábelt kipróbált, és hallotta a hangra gyakorolt másságukat. Az érthető, hogy ezek mértéke változó, és az is, hogy X
hallgató ennek mekkora jelentőséget tulajdonít. Értelmetlen 'mániaizmus', logikátlan túlkapás ugyan előfordulhat, ám ez nem teszi okafogyottá a jó, azaz az adott helyre körültekintően kiválasztott - megfülelt - vezetékek használatát.

Úgy vélem, a kábelezzünk topiknak a kábelezésről kéne szólnia gondolkodik.gif , nem a "ne kábelezzünk"-ről. Az "általában a hifiről" részlegen pedig lehetne hitvitázni. Már aki szeretne. Régebben nyomtam én is, már inkább meghagyom másnak... :)
.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”