Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Utólag is elnézést kérek, ha ez valakit bántana, de egy játékot folytattam le magamban. A topik utolsó oldalának hozzászólásait úgy olvastam el, hogy kitakartam a szerző nevét és megpróbáltam kitalálni. 80 %-ban sikerült (a ritkábban hozzászólóknál nem ment). Ebből nekem úgy tűnik, mindenki kifejtette már az egyértelmű álláspontját és állóháború alakult ki, amiben senki nem tud győzni, csak újabb és újabb energiát tol egy értelmetlen csatába. Bár szerintem ez a vita már az elején is értelmetlen volt.

No de én sem vagyok elég bölcs, így hát dobok én is egy kavicsot. Jelenleg a rendszerem a készülékek összértékének másfélszeresét érő kábelezéssel van összekötve. Pazarul szól, jobban, mint valaha. Adnék-e kábelekért 4 millió forintot? Nem, nekem ennyit nem ér.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Wittao, ingyen PC-kábellel simán meg lehet úszni, hogy a többire is költeni kelljen, mert olyan lesz a hang, h inkább be se kapcsolja senki :D :D :D

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 10:53
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 10:36
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.
En pedig teljesen egyetertek Kimberrel.
Megis milyen kabeleket akarsz venni 80.000-ert? Ha jol szamolom 2-3 tapkabel, eloszto, hangfalkabel, osszekoto.
Jelen példában, ahol 800e a keret, én nem vennék tápkábeleket meg elosztót, mert egész egyszerűen minden megspórolható forint az én személyes véleményem szerint ezen a szinten hangfalban, és/vagy erősítőben "többet ér". Persze ott ahol már nincs ésszerű előrelépés készülékek terén, mondjuk nem tud valaki az 1 milliós hangfal helyett 1,5 milliósat venni, mert mondjuk nincs olyan ami tetszene neki, vagy nem férne el mondjuk az persze nyugodtan vegyen 500e-ért kábelt.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nálam a kábelezés plusz az egyéb kiegészítők ára bőven meghaladják a rendszer komponensek árát akkor most elgurult a gyógyszerem, :D nem így tökéletes a hangja és egy cseppet se bántam meg. Akkor most elrontottam valamit vagy túltoltam a kábelezést, meg se fordult a fejemben. Táplálásra minden komponensnek egyformán szüksége van és minél jobb annál jobb lesz a kapott hangunk. És aki azt hiszi hogy a 500 ezres hangfala jól szól a mezei kábellel az van elvarázsolva. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Hores »

Sziasztok!

Szép lassan azért egyszerűsödhet is ez a dolog, ahogy jönnek az új fejlesztések, új erősítők, ahol integrálnak mindent, "elfogadható" minőségben.

Példaként az Arcam SA30-at említeném, - https://www.arcam.co.uk/products,HDA,In ... r,SA30.htm - ahol egy csúcs DAC chip (Sabre ESS9038K2M), egy nagy teljesítményű, jó erősítő, és egy teljesértékű hálózati lejátszót kap az ember, ahol ha úgy tetszik, még UTP kábelt sem kell beledugni, kizárólag egy hangfalkábel és egy tápkábel szükségeltetik a zenehallgatáshoz. Persze a kábelcserélgetés élménye így oda lesz, de sok pénzköltéstől, és bosszúságtól szabadíthat meg a "jövő" technológiája.

Hogy legyen egy érdekes "kábelezzünk" tapasztalat is, ami a rendszer érzékeny egyensúlyára példa, a napokban próbáltam más tápkábelt a DAC-omban (Aune S6), mivel az ünnepek alatt nagyon ráértem. Ebben egy 1,5mm2 -es Pointe Power Cord volt, ezt cseréltem egy HPOCC-s 4mm2-es kábelre. Elsőre a mély hangok tűntek fel, hogy több lett, de nem több lett, hanem torz, "brummogni" kezdett minden, ami elég meglepő volt. Ami viszont ennél is érdekesebb, hogy a DAC-ba a "zene-pc"-ről egy Y USB kábelen megy a jel, és az USB külső tápjában is cseréltem eztán tápkábelt, amiben egy PC-s kábel volt(ez tán 0,75mm2-es), és ide került a DAC-ból kivett Pointe kábel. Ismét jól szólt a "gitár", helyreállt az egyensúly. Azt hogy jobb lett-e, mint a kiindulási állapot, azt nem tudom megmondani (nem cseréltem vissza azóta), de a lényeg most az egyensúly megbomlásán van, és annak a helyreállításán.

Hasonlatként én ez egy folyadékkal telt, csőhálózathoz hasonlítanám, amiben a csövek átmérője, egyéb áramlást gátló tulajdonságai befolyásolják az áramlást, és mikor egy aktív eszközbe több helyről folyik be "áram", amiből a végén kijön a "jel", ez változhat akkor is, ha a beáramló "áramok" aránya(milyensége) megváltozik. Természetesen mérésekkel nem tudom alátámasztani a tapasztaltakat, de ehhez nem kell "vájtfül", hogy halljuk, hogy valami szar, vagy jó. (ez esetben ekkora volt a különbség)

Visszakanyarodnék az integrált erősítőkhöz, ahol nincs szükség USB kábelre sem, külön tápolt kártyákra, vagy ilyen megoldásra, mint amit én használok, mivel eszközön belül továbbítódik a jel, történik a D/A konverzió, stb., igen rövid jelutakon.


Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Üdv!
HZ

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 11:08
Shimano írta:
2019.12.29., vas. 10:34

Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.
Igen ezt a mantrat mar hallottuk es olvastuk tobbszor, Te teljesen meg vagy elegedve a rendszereddel, nem akarod, hogy tobbet mutasson, pont ugy jo ahogy van. Rendben van.
Az, hogy Neked nincsen ingerenciad/szukseged/penzed/idod tobbet kolteni ra, nagyobb(nak hitt/velt) kategorias kabeleket kiprobalni, az a Te dolgod.

Mi van azokkal az emberkekkel, akiknek az elektronikai 20 MFt-ot kostalnak? Mivel kossek ossze, ok is 25.000 Ft-os komplett kabelezessel?
A gond ott van szerintem, mindenki a maga rendszerebol indul ki es ez nagyon kulonbozo, van olyan forumtars akinek kisebb erteku es van akinek nagyobb erteku a rendszere. Velhetoen a rendszerevel aranyosan kolt is kabelekre, van aki pedig aranytalanul (sokat vagy keveset). Miert kell ekezni azt aki kevesebbet szan kabelezesre/nem is hisz benne/neki mindegy illetve azt aki nagyon hisz/hallja es sokat is szan ra, mert fontosnak tartja?
Tovabbra sem ertem miert kell azoknak szet trollkodni ezt a topikot, akik a zsinorra ugy tekintenek mint a ket eszkozt osszekoto valamire, egy funkcioval es semmi tobbel, es folyamatosan cseszegetni azokat akik egy kicsit tobbet gondolnak errol?
Kellene egy “Ne kabelezzunk” topik Neked es egy par jopofa kolleganak, es ott arrol tanakodhatnatok, ki ussza meg olcsobban es ugyanolyan tuti a hang ugyis. Mi meg ididotak tovabb hallgatjuk ezt a sok sz@rt es ontjuk a felesleges ezreseket ebbe a baromsagba. Es koszonjuk, nem kell megmenteni minket ettol!
Ha figyelmesebben olvasnál,akkor nem az jött volna le amit írsz,mert ismetlem hogy nem vagyok ellenére a jobb drótoknak,és ha valakik ettől jobban élveznek,akkor használják.
A hign end rendszerekben ok hogy adjuk meg azt amiért az hign end,de ennél lejjebb,és a többség leginkább itt halászik,a kabátot tegyük elsősorban kényelmessé,és aztán nyújjunk a gombokhoz ha annak a szükségét is érezzük.
Én egyébként nem leragadtam itt,ha nem mindig visszatértem ide,és ez nem ugyanaz.Mind készülék,és mind kábelfronton jártam már feljebb is.
Nem ekézek én senkit sem,csak látom hogy sokakat tévútra visz,vitt ez a csapból is folyó kábelmágia,és ez nem jó,szerintem.
De csinálhatsz egy antidrót topikot is ha kedved tartja. :D

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.12.29., vas. 10:34
kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt. Nálam ez a határ nem 10 %-on áll, hanem ha van egy lélektani határ, amit érdemes kiadni a kábelezésre, akkor ez talán a rendszer egy komponensének az értéke, amennyiben azonos értékű komponensekről beszélünk. Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szép tehát ez a 10 %-os határ, de gondoljuk már végig mit is jelent ez..

Öröm és boldogság, ha valaki eljut odáig, hogy olcsó stúdió kábelekkel is tud zenét hallgatni, nem tartom igénytelennek a szó pejoratív értelmében az ilyen fórumtársakat, magam is voltam ilyen cipőben, de be kellett látnom, hogy egy idő után mindig előjött valami elégedetlenség. Párszor makacsul készüléket cseréltem, előtte persze én is jártam a köröket az olcsóbb kábelekkel, hogy nehogy már a farok rángassa a kutyát, mégsem jutottam nyugvópontra sok esetben.

Aztán volt alkalmam kipróbálni drágább (nem drága, csak drágább) kábeleket is, és jött a felismerés, hogy nahát, mennyi tartalék van még a rendszeremben. Ez szülte azt a tapasztalatot, hogy bizony meg kell találni minden rendszerbe a megfelelő és odaillő kábelezést, ami lehet olcsó, drága és a kettő között bármelyik. Azt gondolom, az a drága kábel, ami nem válik be. mert az feleslegessé teszi a készülékre kiadott összeget is. Odaillő kábellel (árról nem beszélve) pedig jöhet a megnyugvás.

Nincs abszolút értelemben véve jó és rossz kábel, csak rendszerbe illő, vagy oda nem illő kábel. Konkrét példát is említve, amikor Fapaci behozta a most futó kábeleit, elhoztam tőle próbára egy teljes szettet. Pár nap után vissza is adtam neki, hogy nálam ezek a kábelek túl katonás hangzást hoztak a rendszerembe, túl feszessé vált a rendszer hangja. Aztán eltelt két év, más rendszer, ismét próba, és ezek a kábelek lélekkel, és tökéletes tonalitással, minden hiányérzet nélkül zenélnek.
Az eddig használt kábelek itt-ott javítottak, itt-ott rontottak az előző állapothoz képest, ez pedig most teljesen betalált, mint ha direkt ebbe a rendszerbe lettek volna tervezve az általam preferált irány szerint. Ezt kellene megtalálnia mindenkinek.
Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.
Csakhogy az a baj azzal, hogy " a kábelekkel csak finomítani lehet a nekünk legmegfelelő módo"-al, hogy ennélkül a finomítás nélkül meg már sokan nem szívesen élnének együtt.
Elfogadom , hogy a rendszereddel elégedett tudsz lenni így ahogy van, de ugyanígy meg lehet érteni azokat is akik meg nem. Szerintem próbálja ki más is a méregdrága és jó drótokat is és utána el tudja dönteni, hogy abban a rendszerben, ott és akkor mit kell tennie! Másrészt szerintem alaposan meg kellene ismerni mindenkinek a saját rendszerének a komponenseit is ahhoz , hogy ha szüksége lesz fejlődésre/fejlesztésre, akkor tudja mit kell tennie. Mindenesetre a Heedak nagyon szeretik az AN Vz kábeleket! Meg a gazdáik is. Meg a jó tápkábeleket is.. ..

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szerintem hibás a számítás.
Ha van 800e Ft-od akkor lehet 200e ft/forrás/erősítő hangfal/kábel felosztás is, amit preferálsz. De ennek a "10%-os változata" nem a 600e + 60e kábel, hanem 80e kábel és mondjuk 200e forrás, 200e erősítő, 320e hangfal.
Én kérdés nélkül utóbbi szerint osztanám fel az összeget. Én úgy vagyok vele hogy jelen konkrét esetben 120e Ft jobban elfér a hangfalban, mint kábelben.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt. Nálam ez a határ nem 10 %-on áll, hanem ha van egy lélektani határ, amit érdemes kiadni a kábelezésre, akkor ez talán a rendszer egy komponensének az értéke, amennyiben azonos értékű komponensekről beszélünk. Számítás kedvéért ha a rendszerben van egy erősítő 200.000,-ért, egy hangfal és egy forráskészülék ugyanennyiért, akkor a kábelezésnek (2 db tápkábel, 1 pár IC és 1 pár hangfalkábel) simán lehet az értéke ugyanígy 200.000,-Ft, és ez még egyáltalán nem drága négy kábelért, igencsak körül kell nézni, hogy mi fér bele ennyibe normális minőségben. Megnézném azt, hogy a három készülék 600.000,-Ft-os árának 10 %-ért, azaz 60.000,-Ft-ért ki és hogyan jön ki a fent említett négy kábel beszerzésében, jöhetnek a javaslatok. ;)
Szép tehát ez a 10 %-os határ, de gondoljuk már végig mit is jelent ez..

Öröm és boldogság, ha valaki eljut odáig, hogy olcsó stúdió kábelekkel is tud zenét hallgatni, nem tartom igénytelennek a szó pejoratív értelmében az ilyen fórumtársakat, magam is voltam ilyen cipőben, de be kellett látnom, hogy egy idő után mindig előjött valami elégedetlenség. Párszor makacsul készüléket cseréltem, előtte persze én is jártam a köröket az olcsóbb kábelekkel, hogy nehogy már a farok rángassa a kutyát, mégsem jutottam nyugvópontra sok esetben.

Aztán volt alkalmam kipróbálni drágább (nem drága, csak drágább) kábeleket is, és jött a felismerés, hogy nahát, mennyi tartalék van még a rendszeremben. Ez szülte azt a tapasztalatot, hogy bizony meg kell találni minden rendszerbe a megfelelő és odaillő kábelezést, ami lehet olcsó, drága és a kettő között bármelyik. Azt gondolom, az a drága kábel, ami nem válik be. mert az feleslegessé teszi a készülékre kiadott összeget is. Odaillő kábellel (árról nem beszélve) pedig jöhet a megnyugvás.

Nincs abszolút értelemben véve jó és rossz kábel, csak rendszerbe illő, vagy oda nem illő kábel. Konkrét példát is említve, amikor Fapaci behozta a most futó kábeleit, elhoztam tőle próbára egy teljes szettet. Pár nap után vissza is adtam neki, hogy nálam ezek a kábelek túl katonás hangzást hoztak a rendszerembe, túl feszessé vált a rendszer hangja. Aztán eltelt két év, más rendszer, ismét próba, és ezek a kábelek lélekkel, és tökéletes tonalitással, minden hiányérzet nélkül zenélnek.
Az eddig használt kábelek itt-ott javítottak, itt-ott rontottak az előző állapothoz képest, ez pedig most teljesen betalált, mint ha direkt ebbe a rendszerbe lettek volna tervezve az általam preferált irány szerint. Ezt kellene megtalálnia mindenkinek.
Én az ilyen véleményeket megértem,voltam is ebben a cipőben,de lehet másként is,csak egy olyan rendszer kell hozzá ami ebbe partner tud lenni.
A hang a rendszerben van,és egy jól összerakott rendszernél a kábelezés nem más mint annak a személyre,azaz a saját ízlés szerinti formálása.És itt nem jobbá kell tenni a hangot,mert az jó alapdrótokkal is,csak finomítani a nekünk megfelelőbb módon.Egy olyan rendszernél mint pl az enyém,tök olcsó drótokkal is érezhető az hogy a rendszer a szívét lelkét,és minden tudását beleadva nyújtja azt amit tud,tehát nincs semmilyen hiányérzet.Ha ezt borítom "jobb" drótokkal,akkor Kimber szavaival élve olyan egyenruhásan katonás lesz a hang,amitől bár a hang jobbnak is tűnhet,de elveszti azt a varázsát,és azt a leírhatatlan valamit,amitől olyan jól esik azt hallgatni.Lehet 100-ból egy ilyen rendszer van,de van,és az a lényeg.
Nálam ha már szóba került,kb 25000ft az össz drótozás,és jól szól,ha nem így lenne,akkor mivel nem vagyok mazoshista sem,így változtatnék rajta,de nem érzem a szükségességét még a legcsekélyebb mértékben sem.Időnként kipróbálok persze ezt azt kíváncsiságból,de a vége mindig az hogy minden marad a régiben.
Persze ettől még nem vagyok ellene a jobb drótoknak,mert ha valakinek az a kívánsága,és ezt a rendszere is tolerálja hogy minél több infót láttatva szólaljon meg,az használjon olyan drótokat amik ezt élvezhetően lehetővé is teszik,de ez az irány nem kötelező,és főleg nem vezet minden esetben a nagyobb élvezhetőség felé is.Meg kell találni azt az egsensújt,ami nekünk,és a rendszerünknek is jó.A kabát az a rendszer,és a kábel a kabáton a gomb.Mindkettőnek megvan a feladata és a jelentősége,és úgy is kell kezelni őket.Ha kényelmetlen pl a kabát,akkor azon a jobb és nagyobb gomb nem fog segíteni mert a kabáton kell igazítani.A gomb az csak egy kapocs,ami ugyan lehet egyszerű,és lehet futurisztikusan dizájnos is,de így is,és úgy is csak egy feladata van,illeszkedjen,és ne legyen kirívó,tehát ne borìtsa az összképet.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kimber írta:
2019.12.29., vas. 08:45
Nem először merül fel ez a 10%-os határ, amit sokak szerint ki szabad adni kábelezésre. Én nem így látom. Szerintem ha már számokban gondolkodunk, akkor ez a 10 % csak egy minimum érték lehet, ami alatt egy rendszert sem érdemes bekábelezni anélkül, hogy ne volna tudása alatt.
Teljes mértékben egyetértek azzal, amit írsz, ha kicsit visszaolvasunk, Limar is leírta, hogy ez a "szabály" nonszensz. Nem tudom, ki és mikor és miért találta ki.

Pont most szeretnék tápkábelt csinálni és most is, mit a tápkábeleim esetében eddig is, IeGo csatikat szeretnék tenni rájuk, az IEC 60 Euro, a villás 80 Euro. Öszvisz 140 Euro, ami rögtön kb 50 pénz. És akkor még bele vmi normális kábel, 2 m (SPx). Szóval zsebbnyúlós, és ez még csak a vörösréz, nem is az ezüst dugók ára. Igaz, enniyért már cryo-s Furukawa rezet kapsz, szóval nem véletlen, hogy nincs használtban sehol...

Van, aki hallja, hogy milyen a hang egy jó tápkábellel, van, aki nem, van, aki erre spórol, van, aki nem. Minek ezeken vitatkozni? Minek olyan szabályt kerülgetni, ami nem hasznos a hangzásminőség szempontjából?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

SoundMania írta:
2019.12.28., szomb. 21:44

Továbbra is fenntartom az állításom. Ráadásul nem egyedül tapasztaltam mert hárman is voltunk és egyöntetű volt a véleményünk a hallottakról. Ezért furcsa számomra, hogy Te meg nem hallasz semmit gyakorlatilag. Elfogadni el tudom, csak megérteni nem. Ezért szerintem neked is így kellene hozzáállnod a tényekhez. Neked is tudom javasolni, hallgass meg egyszer otthon vagy másnál , igazán jó kábeleket , akár az általam említett készülékekkel, mert azokon már meg kell ,hogy hallatszódjon a változás, nem is kicsit!
A süketségemet egy másik topikban állapították meg, erősítő tápkábelből levezetve.
Orvosilag egyelőre nincs vele probléma. Sajnos ennek köszönhető, hogy a készülékek között nagyon is hallom az eltéréseket.
Hozzáférek "jó" hangszóró + IC kábelekhez, próbáltam is párat. A jelenlegiekhez képest nem tapasztaltam szignifikáns különbségeket. Pláne nem annyiért...
Használtpiaci áron így is 15K-ban állt meg az a rendszer aminek már nem zavar a hangja és tudom élvezni.15 év aktív hifizés után.
Azt mondod cdm1-el nem kicsi a változás? Az jó, mert maradt egy cdm7 a telken, erősítőstől. Ha hozzám is kijön egy kábelügynök és kihoz belőle legalább egy klasszissal jobb hangot, akkor kifizetem a kábelei árának dupláját és nyitok egy elismerő hozzászólást minden topikban. Leköteleznétek ha elég lenne tized annyi pénzt tárolni hifiben.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

cables írta:
2019.12.28., szomb. 21:51
Bárki írhat bárhova ez a Internet nagy "előnye". Viszont, hogy a kábelek befolyásolják, mégpedig nagyon jelentősen a hangzást, az nem hit kérdése, hanem az ide irogató emberek sokéves, milliószor átélt gyakorlati tapasztalata.
Mivel egy olyan kérdéskört boncolgat a topik, amire nincs tudományos magyarázat, ezért mindig felmerül a "hit". Amikor egy összetevő jelentősen befolyásolja a rendszer működését, például egy pályára átépített autóra felraknak pályagumikat a gyári helyett, vagy az asztaliteniszező új ütőfával játszik, akkor valamiért sosem kerül elő a "hit" kérdése.
Ezért úgy gondolom, hogy a negatív tapasztalásnak éppúgy helye van ebben a topikban mint a pozitív tapasztalásnak. Bármennyire nem tetszik ez egyik oldalnak sem, ez van.

Melyik véleményem számít jobban?
A 10 évvel ezelőtti amikor 40-50 ezer közötti kategóriáig vásároltam/cserélgettem kábeleket, Jungsontól indulva, Kácsán át, a Furutechig? És mindig az jött ki, hogy fúú most tényleg mekkorát ugrott a rendszer hangminősége.
Vagy a mostani véleményem túl jópár vakteszten, hallgatózáson másoknál, demószobákban, stúdióban, stb...? Mert a tapasztaltabb énem azt mondja, hogy a Klotz kábeleim éppúgy szólnak mint anno a 10x árú Furutech. De hallottam már itteni gyártó USB kábelével is szólni rendszert... illetve elnézést, hallottam volna, ha felismerte volna a DAC-ot a számítógép :D Maradt a gyári kábel... De legalább elmondhatom, hogy azon a vakteszten simán megmondtam, hogy melyik kábel szólt.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 20:39

Tehát a kábelezés az hit kérdés? Mármint az "audiofil" kábelezés. És aki nem hisz benne az ne is írjon ide? Abszolút nem kötekedésként kérdezem ezt, de ez olvasható ki a hozzászólásból.
Bárki írhat bárhova ez a Internet nagy "előnye". Viszont, hogy a kábelek befolyásolják, mégpedig nagyon jelentősen a hangzást, az nem hit kérdése, hanem az ide irogató emberek sokéves, milliószor átélt gyakorlati tapasztalata.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 19:51
wittao írta:
2019.12.28., szomb. 15:50

Komolyan tenyleg olyan vagy, hogy nagyon nehezemre esik barmit is reagalni, mintha loval kartyaznek.
Akkor minek kezdtél el nekem címezni?

Valószínű nem olvastad el a "ló" kiinduló hozzászólását, ami soundmania-nak írodott.
Ő konkrétan kategória ugrásokkal kecsegtet szintén bw termékvonalon.
A márkát ők választották. Nyilván mert ezekből adtak el a legtöbbet. Én annyit írtam, hogy kábelekkel való kategória ugrás, vagy érdembeli minőségváltozás az idézett hangsugárzók és az erősítők technológiai korlátai miatt nem lehetséges.
A hozzáadott érték hiányát utólagos kiegészítőkkel nem lehet pótolni.
Példaként állítottam össze a márkán belüli listát amivel viszonylag alacsony anyagi ráfordítás árán valóban megvalósítható a kategória váltás. Számomra csak tegnap derült ki, hogy erre valódi igény soha nem is volt.
Sehol nem állítottam, hogy 800-at bárkinek is. Ha pl. harbeth, vagy T+A-val példálóznának, akkor arra írtam volna egy költséghatékony továbblépési lehetőséget.

Az én rizsámtól senkinek nem keletkezik anyagi vesztesége. Még a kereskedőknek sem, mivel ha jó ár/érték arányú termékeket árulnak azokat külső behatás nélkül is meg fogják venni.

Vagy ha mégsem, akkor továbbra is bármire rá lehet mondani, hogy highend. Lassan úgysincs már mihez hasonlítgatni.
Továbbra is fenntartom az állításom. Ráadásul nem egyedül tapasztaltam mert hárman is voltunk és egyöntetű volt a véleményünk a hallottakról. Ezért furcsa számomra, hogy Te meg nem hallasz semmit gyakorlatilag. Elfogadni el tudom, csak megérteni nem. Ezért szerintem neked is így kellene hozzáállnod a tényekhez. Neked is tudom javasolni, hallgass meg egyszer otthon vagy másnál , igazán jó kábeleket , akár az általam említett készülékekkel, mert azokon már meg kell ,hogy hallatszódjon a változás, nem is kicsit!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 20:39
Bécó írta:
2019.12.28., szomb. 16:51
Aki nem hisz a kábelek fontosságában az minek ír ide hisz a topic címe,hogy kábelezzünk. gondolkodik.gif
Tehát a kábelezés az hit kérdés?
Aki hisz ebben, az esetek többségében azért hisz, mert sokféle kábelt kipróbált, és hallotta a hangra gyakorolt másságukat. Az érthető, hogy ezek mértéke változó, és az is, hogy X
hallgató ennek mekkora jelentőséget tulajdonít. Értelmetlen 'mániaizmus', logikátlan túlkapás ugyan előfordulhat, ám ez nem teszi okafogyottá a jó, azaz az adott helyre körültekintően kiválasztott - megfülelt - vezetékek használatát.

Úgy vélem, a kábelezzünk topiknak a kábelezésről kéne szólnia gondolkodik.gif , nem a "ne kábelezzünk"-ről. Az "általában a hifiről" részlegen pedig lehetne hitvitázni. Már aki szeretne. Régebben nyomtam én is, már inkább meghagyom másnak... :)
.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Bécó írta:
2019.12.28., szomb. 16:51
Aki nem hisz a kábelek fontosságában az minek ír ide hisz a topic címe,hogy kábelezzünk. gondolkodik.gif
Tehát a kábelezés az hit kérdés? Mármint az "audiofil" kábelezés. És aki nem hisz benne az ne is írjon ide? Abszolút nem kötekedésként kérdezem ezt, de ez olvasható ki a hozzászólásból.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

ZolaBA írta:
2019.12.28., szomb. 16:31

Ahogy én olvastam Jabi is csak ezt tette, lehet hitetlenkedni, visszakérdezni vagy eltérő véleményt írni rá, de bántani vagy támadni nem!
Név nélkül idéztem egy hozzászólása néhány betűjét. Amire ő napokkal később válaszolt.
Lehet tudni hol történt támadás és személyét illetően bármi bántó megjegyzés?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2019.12.28., szomb. 15:50

Komolyan tenyleg olyan vagy, hogy nagyon nehezemre esik barmit is reagalni, mintha loval kartyaznek.
Akkor minek kezdtél el nekem címezni?

Valószínű nem olvastad el a "ló" kiinduló hozzászólását, ami soundmania-nak írodott.
Ő konkrétan kategória ugrásokkal kecsegtet szintén bw termékvonalon.
A márkát ők választották. Nyilván mert ezekből adtak el a legtöbbet. Én annyit írtam, hogy kábelekkel való kategória ugrás, vagy érdembeli minőségváltozás az idézett hangsugárzók és az erősítők technológiai korlátai miatt nem lehetséges.
A hozzáadott érték hiányát utólagos kiegészítőkkel nem lehet pótolni.
Példaként állítottam össze a márkán belüli listát amivel viszonylag alacsony anyagi ráfordítás árán valóban megvalósítható a kategória váltás. Számomra csak tegnap derült ki, hogy erre valódi igény soha nem is volt.
Sehol nem állítottam, hogy 800-at bárkinek is. Ha pl. harbeth, vagy T+A-val példálóznának, akkor arra írtam volna egy költséghatékony továbblépési lehetőséget.

Az én rizsámtól senkinek nem keletkezik anyagi vesztesége. Még a kereskedőknek sem, mivel ha jó ár/érték arányú termékeket árulnak azokat külső behatás nélkül is meg fogják venni.

Vagy ha mégsem, akkor továbbra is bármire rá lehet mondani, hogy highend. Lassan úgysincs már mihez hasonlítgatni.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2019.12.28., szomb. 15:02
audioline írta:
2019.12.28., szomb. 14:21
giotto14 írta:
2019.12.28., szomb. 12:49
Ma hozták meg az új tápkábelemet. 2020-21-ben bejáratom :D Boldog új évet mindenkinek! :cheers1:
Tápkelgyó.jpg
Elég lesz? Nehogy vékony legyen a hangja... :D
Jól látom, hogy ez nem is ezüst? :D
Ha a réz 10 kilences alapanyag platina árnyékban, nem kell a silver... :D
.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bécó írta:
2019.12.28., szomb. 16:51
Aki nem hisz a kábelek fontosságában az minek ír ide hisz a topic címe,hogy kábelezzünk. gondolkodik.gif
Hová írja,talán a motoros topikba? gondolkodik.gif
De senki sem azt írja hogy nem fontos a drót,csak azt hogy kezeljük a helyén,és ne rendszer probléma megoldóként tekintsünk rájuk.
Érezni kell azt hogy mi a rendszer nyűge,és mi az amit a drótokkal érhetünk el.Sokszor látom azt hogy keverednek itt a dolgok,és erre még a kábelmágusok is rátesznek egy lapáttal.Persze tudom,ilyen az üzlet,de basszus legalább itt legyünk őszinték egymáshoz,és ha valakinek nyilvánvalóan a rendszerével van a gondja,azt ne küldjük már el a kábeltótokhoz.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 14:34
Egyik kategória sem jogosít fel senkit, hogy kábeleket jellemezzen vagy reklámozzon.
Pontosan ezt kifogásoltam Jabi hozzászólásában mikor a kábel csere után természetesebb hangokról, teltebb mélyekről és komolyabb színpadképről áradozott.
Van a fórumnak egy különleges egyensúlya, amit most szerintem nem jól értelmezel. ;)
1.)
Az anyagilag nem érdekelt hifis fórumtársak beszámolóit mindig szívesen látjuk és olvassuk, akkor is ha valamit név szerint dicsér és akkor is ha számunka az hihetetlen. Ahogy én olvastam Jabi is csak ezt tette, lehet hitetlenkedni, visszakérdezni vagy eltérő véleményt írni rá, de bántani vagy támadni nem!
2.)
Aztán van olyan is, amikor magyar gyártók, kereskedők termékei vagy szolgáltatásai kerülnek szóba, mint valóban értelmes választás (még akkor is ha ők írják, ajánlják) ezeket szintén szívesen látjuk, mert a jelenlévő gyártók szinte mindegyike korrektül és tisztességesen jár el a fórumon.
3.)
Kis számban, de vannak sajnálatos bunkó marketing jelenségek is. Ezeket szerencsére zsigerből üldözi mindenki és sosem marad el a reakció, hogy az egyensúly visszaálljon.
4.)
...És sajnos van konkrétan egy jelenség, amit szerintem többen nem értünk. Százával kelnek el és cserélnek gazdát kábelek, mégis mindig csak az egyik fajta az, ahol a vásárlás után látványos coming out mesélés van. Akármi is ennek az oka nem a mesélő fórumtag tehet róla, valószínűleg őt csak helyzetbe hozták, vannak erre jó módszerek. Ha ez valakit zavar, ne a fórumtagot bántsuk...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 14:34
wittao írta:

Birom az ilyen hozzaallast, meg akkor is farkast kialt (kinjaban), ha egy tacskot lat.


Azt láttam, hogy most már a legalapabb hifi kategóriában is egyre nagyobb teret nyer a kábelezés. A sejtésem sajnos beigazolódott. Szépen le is vezetted. Kihasználjátok, hogy a cikkek, blogok, vlogok, fórumok hatására elsőre mindenki a kábelekhez kapkod tüneti kezelés céljából. A kis pénzű kezdő hifisek körében a 10%-os "szabály" már 20-30%-ot tesz ki. Mert ahogy írtad, ebben az ársávban nincs az üzletekben aktív komponens. Itt mondhatnátok azt, hogy várjanak még, nem kell elkapkodni, gyűjtsenek pénzt és közben tájékozódjanak, tapasztalódjanak.
De nem ez történik. Mindegy mennyivel, de a kasszához kell fáradni. 300 Ft-tól végtelen összegig be van skálázva a megváltás reménye. Megveszik az új gombokat a kinőtt kabátra. Kis idő múlva rájönnek , hogy hiába szépek a gombok, a tükörben látott összképen nem sokat változtat. Aztán kezdődik minden elölről. Minden szinten, ahogy írtad.

Ez a 803d3 miért akadt be? Onnantól számítana a véleményem? Feljebb járok, ha ez megnyugtat, de a téma szempontjából teljesen irreleváns. Főleg, hogy cables szerint süket vagyok,mert nem hallom a tápkábelem hangját.
Egyik kategória sem jogosít fel senkit, hogy kábeleket jellemezzen vagy reklámozzon.
Pontosan ezt kifogásoltam Jabi hozzászólásában mikor a kábel csere után természetesebb hangokról, teltebb mélyekről és komolyabb színpadképről áradozott.
Mindenki erre vágyik és a bejegyzésse alapján az élmény 100e Ft-ért kábel formátumban elérhető. De vajon a 800-as szeria tulajok számára is ugyanezt jelenti a természetesebb hang, teltebb mély? Kétlem. És akkor még csak egy márka egy ágazatán belüli lehetőségeket vizsgáltuk.
Szubjektív vélemények projektálása zajlik marketing köntösben. Soha nem fogják érezni a súlyát, mert nem szembesülnek a következményekkel. Vagy csak nagyon későn.
Addigra viszont már többezren olvasták a postot...
Jól látod.A kábelezés azért is nyer ekkora teret,(azon kívül hogy jó üzlet)mert egyszerűen a rendszerek többsége alkalmatlan az élvezhető zenei reprodukcióra,nyersebben szólva sz@rok a készülékek.Nem tudnak egy kerek egészként úgy megszólalni,hogy ne keltsenek valamiféle hiányérzetet,és ezután mivel sokan azt hiszik hogy a kábelezés a megoldás,hisz ezzel etetik őket úton útfélén,így azokhoz is fordulnak segítségért,ahelyett,hogy a rendszerüket tennék zenélésre alkalmasnak.
A kábel az csak egy drót,megvan a feladata,de nem az hogy sebeket gyógyítson.Ha erre használjuk,akkor soha nem lesz olyan hangunk amivel igazán elégedettek leszünk.

Avatar
Jabi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.03.14., szomb. 21:58
Értékelés: 22

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jabi »

diagnet írta:
2019.12.28., szomb. 02:39
wittao írta:
2019.12.28., szomb. 01:39

No ezert irtam, total fogalmatlanul vagy es ugy irod az okossagaidat. Jelen esetben pontosan tudom Jabi mennyit koltott el a rendszerere, es pont ennek kapcsan szerettunk volna egy tesztet osszehozni amiben leirom egy komplett rendszer hasznalt cuccokbol nehany 100.000 Ft-bol milyen jol is tud szolni. Es nem kellenek milliok hozza. A “toldas” , meg “ketszerese” stb. es ezzel eljut valahova, amihez megint jobb kabeleket keresgelne. Most meg eljutott oda amivel tok elegedett.
Es a “lefele a lejton” idezojelbe tette, nagyon is nagy elorelepeskent eli meg a dolgait a lancaval, imad zenet hallgatni rajta (keves embert latok nalunk is a bemutatokon igy zenet hallgatni, ennyire szeretni es nem technikai dolgok utan szaladgalni... ).
Mindent osszevetve legyszi akkor es olyan dologban hozzal (ismet) verdiktet, amivel tisztaban vagy!
viewtopic.php?f=147&t=42133#p2442134
Nagyjából 100e, körüli összeget költöttem, ami lássuk be ilyen szintű javulásért és ennyi kábelért "nem sok".
viewtopic.php?f=4&p=2452567#p2452069
Pár napja jeleztem Rudolfnak, hogy nem tudok megbékülni a középtartomány apróbb hiányosságaival.

Az utolsó bejegyzésekben ez áll, onnan idéztem. Valóban fogalmatlan vagyok, hogy bevettem az etetést.
Egyszerűbb lett volna, ha már az elején (akár privátban) közlöd, hogy reklámcikket szeretnétek írni az esetből és minden eszközt felhasználsz az érdekében. Elkerülhető lett volna a felesleges rugózás.
Ha reklámcikket írtam volna,akkor nem írok a hibákról.

Avatar
Jabi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.03.14., szomb. 21:58
Értékelés: 22

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jabi »

Uraim ne vitatkozzunk.

Egy normális társadalomban, pláne azon belül is egy ilyen szűk körben, inkább az építő jellegű kritikára lenne szükség.
Nem is nagyon értem a fórumok ily mértékű elkorcsosulását.
Az Internet az emberi tudás felbecsülhetetlen tárháza csak éppen senki nem arra használja.

Javaslom inkább fogjunk össze és építkezünk, semmint romboljunk.

Szeretnék pontosítani is: Az elköltött 100.000 ft- ból természetesen lejön a régi hangfalkábelem, a tápkábelek és az RCA ára.

Így összesen + 50.000-et költöttem. Szerintem ez nem sok egy mindenképpen jobb hangért.

Amúgy én is hallottam a 10%-os ökölszabályról. De mint azt a neve is mutatja ez egy általánosított szabály, és az általános dolgok nem mindig működnek.

És még egy pillanatra térjünk vissza a fórum hasznosságára. Lehet hogy egy kicsit lokálpatrióta vagyok, de bizony nekem fontos az is, hogy a magyar fejlesztések az előtérbe kerüljenek. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy dicsérjük a rosszat csak azért mert az magyar. De arra, hogy valaki a szűkös anyagi lehetőségeihez mérten, ezen a vékony kis piacon sikereket ér el, arra büszkék lehetünk, azt már igenis megsüvegelem.

Namármost. Mint azt le is írtam, a szóban forgó termékek, nem tökéletesek. Én úgy gondoltam, hogy ezt a tapasztalatot megosztva, segíthetem a felhasználókat és a gyártót is. Szerintem ez mindenképpen jó! Talán inkább erről beszélgessünk, ezt segítsük elő!

Maximálisan tisztelem Diagnet álláspontját is, csak úgy érzem a hatása inkább negatív, mint sem jószándékú, segítőkész.

És ha már ilyen szép kis vita kerekedett a jegyzetemből, akkor most arra kérnék minden fórumlakót, hogy próbáljunk meg irányt váltani és próbáljuk meg a nálunk (sajnos) sokkal magasabb kultúrával rendelkező, egész világot átszövő HIFI-s társadalom felé tendálni és hagyjunk fel egymás szapulásával.

Hogy ne legyen reklámszagú nem írom le még egyszer a gyártó nevét, - így remélem nem tiprok senki lelkébe - de ha az ünnepek után elkészült új kábeleket leteszteltük, természetesen ismét közzéteszem az általunk tapasztaltakat.
Remélem mindenki hasznára...

Kellemes zenehallgatást és továbbra is eredményes munkát kívánva,

Üdv,

Jabi

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.12.28., szomb. 14:21
giotto14 írta:
2019.12.28., szomb. 12:49
Ma hozták meg az új tápkábelemet. 2020-21-ben bejáratom :D Boldog új évet mindenkinek! :cheers1:
Tápkelgyó.jpg
Elég lesz? Nehogy vékony legyen a hangja... :D
Jól látom, hogy ez nem is ezüst? :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”