Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:32
Shimano írta:
2019.12.29., vas. 20:22

Ha nem gondolnák komolyan,akkor nem is látnánk a képen.Gondolom tekercsekben kapják,és arról egy darabot lecsípve nézik meg,és a többi már értelemszerű.
Nekem az a mechanikus járatás tűnt inkább furának,de biztos van arra is magyarázat.
A kábelvégen egy pötty jelölés jelölné az irányt? (A kézben tartott erősítős képen?)

Azt el tudom képzelni, hogy minden kábeldarabot leellenőriznek, hogy nincs-e szakadás, mérhető értékeik megegyeznek. De hogy minden egyes 10-30 cm-es darabot valaki meghallgasson és el tudja dönteni az irányát....

Ha már tekercsben kapják, azon nincs rajta az irány? Nem kéne végighallgatni az összeset egyesével nem?

A francba most spóroltam egy csomót nekik :rolleyes:
A tekercsen nem volt irány és valamiért a drága angol munkaerő idejét értelmesnek és kifizetendőnek találták arra elpazarolni, több évtizeden keresztül, hogy megállapítsák, sőt még arra is, hogy a darabokon bejelöljék.

A gyártók ugye a világ minden részén szeretnek spórolni minden apró gyártási költségen, a munkaerőén is, különösen egy olyan helyen ahol angoloknak, angol munkabéreket fizetnek. Mivel nem beszéltek erről a nyilvánosság előtt, simán megtehették volna hogy egyszer csak elhagyják. De mégsem tettek így.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 20:50

Ez nem ilyen egyszerű.
Látod most az Arktisz jégmezője szélének repedéseiben csapatosan úszó narválokat? Hallod a füttyeiket? Nem és nem.
Ettől még léteznek, ott vannak valamelyik ilyen repedésben, és ehhez hit sem kell.

A dolog egszerű: a nem érzékelés nem bizonyítja a nem létezést.
Ezen filozofálhatunk sokat. A Plutót se láttam még soha, mégis létezik. Atomokat se látom mégis léteznek.

Én fordítva már bekötöttem és nem hallottam különbséget. Számomra ez a jelenség eddig nem létezett. Lehet eljön még az életemben, de nem számítok rá, és nem is nagyon várom ;)

Lehet 10-ből 9 ember meg tudja állapítani és csak én vagyok az az egy botfülű, de én azt se bánom. Ha nem hallom nem hallom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
300m-es tekercsekben kapták anno a kábelt, abból levágtak egy mintát és azon kitakálták melyik irány jó.
Majd utána felszabdalták megfelelő hosszra a tekercseket, ügyelve az irányra, bejelölve azt. Ahogy ezt többen megfejtették időközben.

Amik a My Reel Club felvevő rendszer kábelezéséhez jöttek Wireworld pro mikrofon kábelek, 50m-es tekercsekben, azokon is jelölve van az irány.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.12.29., vas. 20:49
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
Amiben nem tapasztalás alapján hiszel, az vak hit. A definíció téves változata elterjedt. Sajnos.
Inkább az a kérdés, egy tapasztalásból valaki milyen következtetést von le és azt mennyire gondolja minden emberre és minden helyzetre igaznak. Ez vica-verza érvényes kérdés.
Hol válik el a tapasztalat a tudástól, elválik-e egyáltalán, hol kerül átfedésbe bármelyik a hittel?
Mennyire szól 1-1 tapasztalat az egyénről és mennyire a tárgyról vagy jelenségről?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
Akkor ez a magyarázata, hogy eleink miért voltak hívőbbek?!
Mi meg már sokkal többet tudunk és kebesebbet hiszünk? Te pl semennyit? :)
Vagy kicsit mégis, csak ebben a kábel dologban semmit?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
Ez nem ilyen egyszerű.
Látod most az Arktisz jégmezője szélének repedéseiben csapatosan úszó narválokat? Hallod a füttyeiket? Nem és nem.
Ettől még léteznek, ott vannak valamelyik ilyen repedésben, és ehhez hit sem kell.

A dolog egyszerű: a nem érzékelés nem bizonyítja a nem létezést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.29., vas. 20:59-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
Amiben nem tapasztalás alapján hiszel, az vak hit. A definíció téves változata elterjedt. Sajnos.
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:34
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:32
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10


gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???


Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
Otthon akkor ne állj neki kipróbálni. Keress valakit akinél meghallható.
Vagy csak hidd el olyanoknak aki meg meghallják/meghallották.
Azt se hiszem el amit látok. Csak azt amit hallok.
Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:32
Shimano írta:
2019.12.29., vas. 20:22

Ha nem gondolnák komolyan,akkor nem is látnánk a képen.Gondolom tekercsekben kapják,és arról egy darabot lecsípve nézik meg,és a többi már értelemszerű.
Nekem az a mechanikus járatás tűnt inkább furának,de biztos van arra is magyarázat.
A kábelvégen egy pötty jelölés jelölné az irányt? (A kézben tartott erősítős képen?)

Azt el tudom képzelni, hogy minden kábeldarabot leellenőriznek, hogy nincs-e szakadás, mérhető értékeik megegyeznek. De hogy minden egyes 10-30 cm-es darabot valaki meghallgasson és el tudja dönteni az irányát....

Ha már tekercsben kapják, azon nincs rajta az irány? Nem kéne végighallgatni az összeset egyesével nem?

A francba most spóroltam egy csomót nekik :rolleyes:
Ki lehet ingázni a helyes irányt. :D
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:32
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
Otthon akkor ne állj neki kipróbálni. Keress valakit akinél meghallható.
Vagy csak hidd el olyanoknak aki meg meghallják/meghallották.
Azt se hiszem el amit látok. Csak azt amit hallok.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Shimano írta:
2019.12.29., vas. 20:22

Ha nem gondolnák komolyan,akkor nem is látnánk a képen.Gondolom tekercsekben kapják,és arról egy darabot lecsípve nézik meg,és a többi már értelemszerű.
Nekem az a mechanikus járatás tűnt inkább furának,de biztos van arra is magyarázat.
A kábelvégen egy pötty jelölés jelölné az irányt? (A kézben tartott erősítős képen?)

Azt el tudom képzelni, hogy minden kábeldarabot leellenőriznek, hogy nincs-e szakadás, mérhető értékeik megegyeznek. De hogy minden egyes 10-30 cm-es darabot valaki meghallgasson és el tudja dönteni az irányát....

Ha már tekercsben kapják, azon nincs rajta az irány? Nem kéne végighallgatni az összeset egyesével nem?

A francba most spóroltam egy csomót nekik :rolleyes:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
Otthon akkor ne állj neki kipróbálni. Keress valakit akinél meghallható.
Vagy csak hidd el olyanoknak aki meg meghallják/meghallották.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
Ha nem gondolnák komolyan,akkor nem is látnánk a képen.Gondolom tekercsekben kapják,és arról egy darabot lecsípve nézik meg,és a többi már értelemszerű.
Nekem az a mechanikus járatás tűnt inkább furának,de biztos van arra is magyarázat.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 19:42
audioline írta:
2019.12.29., vas. 18:46
Kaef, de jó, hogy jelen vagy! :smile53:

Inkább zenéljetek kicsit. Most Knopfler gitározik, fene jól esik a sertés szűzérme mellett a háromféle - curry, cocktail és yogurt & garlic szósszal.

leborulok.gif
Off
Ma fogorvos volt a program.
Most Netflix filmnézéssel lábadozok :) A Mindhunterből még hátra van pár rész, amit nem láttam.
Jó étvágyat a szűzhöz :)
On
Off
Jobbulást kívánok! sad.gif

Nálam a "Vörös kutya" című film a folytatás. Másodjára nézzük. Remek hangulatú film. :) A betét dalok is jók. ;)
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

audioline írta:
2019.12.29., vas. 18:46
Kaef, de jó, hogy jelen vagy! :smile53:

Inkább zenéljetek kicsit. Most Knopfler gitározik, fene jól esik a sertés szűzérme mellett a háromféle - curry, cocktail és yogurt & garlic szósszal.

leborulok.gif
Off
Ma fogorvos volt a program.
Most Netflix filmnézéssel lábadozok :) A Mindhunterből még hátra van pár rész, amit nem láttam.
Jó étvágyat a szűzhöz :)
On

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:36
Mathias írta:
2019.12.29., vas. 15:58
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 15:32
a gyárilag mellékelt tápkábel még egy ilyen kategóriájú cuccnál sem más semmivel, mint egy mezei PC kábel (ez azért elgondolkodtató).
Ezen én is elgondolkoztam már.
És nem nagyon látok más megoldást, minthogy a készülékgyártók szerint nem lesz a vevőknek annyival "jobban tetsző hangú", mint amennyibe kerülne nekik az extra tápkábel. Pedig lehetne piaci előny ebből, ha a fórumokon elhangzottaknak megfelelően "kategóriát" is dob a készüléken. És gondolom ha vásárolnának egy kábelgyártótól valamilyen szerződés keretében nem az általunk ismert kiskereskedelmi kábel árral lenne több a készülék ára.
A legtobb esetben a vasarlok 45 fokos szogben kihajitjak a mellekelt kabeleket, illetve ki sem bontjak hogy ugy ertekesitsek tovabb ha akarjak.
Egyszeruen nem eri meg mellekelni sem tapkabelt. Valami olcsobb “PC tapkabelt” azert mellekelnek, hogy amig nincs mas/jobbnak gondolt kabele a vasarlonak addig is hasznalja valamivel, illetve letesztelje. Ezt a penzt en speciel inkabb elengednem a vetelarbol (plusz kabel, csomagolasa, plusz terfogat, plusz szallitasi suly).
Úgy gondolom, a mellékelt pc tápkábel, fogyasztóvédelmi kötelmeket elégít ki, és a leginkább költséghatékony megoldás.
Ha mondjuk egy gyártó valami minőségibb (netán neves) kábelre cserélné a megszokott pc drótot, akkor majd a hifi-s társadalom azon csámcsogna, hogy miért pont ez van mellékelve, éz miért nem amaz?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:58
Nem tudom mi kellene meg ahhoz, hogy nehany cimbiddel hagyjatok nyugodtan tarsalogni az adott topikokban az embereket? Komolyan.
Te azt gondolod a kabelekrol, amit. Te dolgod.

Viszont legyszi aki ugy gondolja egy kabelrol, hogy szerinte erdemes rola megosztania a tapasztalatait azt hadd tegye mar meg!
Itt mar senki nem mer/akar/tud leirni semmit, mert mindig jossz te, egy-ket cimborad, akikkel nagy egyetertesben pluszolgatjatok egymast a hulyeken nagyot rohogve es teljesen szetcseszitek a forumot. Ki a banatnak van kedve itt barmirol is erni akar erdemi, akar nem erdemi infot, ha utana kapja itt a hulyesegi skalan az osztalyzatokat 0-10 kozott egy-ket felcesulas laposfoldhivotol? Hanyinger ez az egesz...
Nagyon félelmetes lehetek, hogy nem merik miattam leírni az emberek a véleményüket :)
Én szerintem sosem írtam még senkinek olyat, hogy ne ossza meg a tapasztalatait a kábelekről. De ahogy bárki másnak egy nyilvános fórumon, úgy nekem is pont ugyanannyi jogom van megosztani az én tapasztalataimat. Miért zavar ez téged?
Illetve meg szeretnélek kérni, hogy a személyeskedést/kioktató stílust azt mellőzd. Képzeld el azt, hogy - ahogy te fogalmaztál - "odatolom az arcomat" a bemutatótermetekbe, és úgy beszélsz velem.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Kaef, de jó, hogy jelen vagy! :smile53:

Inkább zenéljetek kicsit. Most Knopfler gitározik, fene jól esik a sertés szűzérme mellett a háromféle - curry, cocktail és yogurt & garlic szósszal.

leborulok.gif
.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Jester írta:
2019.12.29., vas. 18:04
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 17:55
Nekem tök mindegy a fogalmazás, de ha már ilyen magabiztos állításokat teszel, legalább a hazai alakjairól legyen ismeret. Ha nem túl nagy kérés.
Ha elolvasod az előző hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy leírtam, hogy egyik magyar kábelgyártót sem ismerem, és kérdést tettem fel azt illetően, hogy vajon milyen know-how állhat mögöttük. Feltételeztem, hogy nem mindegyik mögött van komoly szaktudás, és bizonyos termékek létrejötte nem feltétlenül bír olyan mögöttes műszaki értékkel/tudással mint amire az ára predesztinálja. Az idézett hozzászólásomat is azzal kezdtem, hogy "Gondolom". Nem tettem senkiről semmilyen állítást, főleg nem megnevezve a gyártót. Értem és megértem, hogy zavar a jelenlétem, nem értesz egyet a hozzászólásaimmal, de kérlek ne adj olyat a számba amit nem mondtam ("ilyen magabiztos állításokat teszel").
Ha nem túl nagy kérés.
Mi lenne ha nem csak "gondolnád", hogy mit csinálnak a kisebb kábelgyártók, hanem például utána néznél?
Vagy megkérdeznéd őket? Mielőtt velük kapcsolatos feltételezésekbe bocsátkozol.
(Szivesen megadom Bese Attila telefonszámát, sokat tanulhat tőle az ember)

A "magabiztos állítások" kifejezés, arra a kommunikációra vonatkozik, amit általában folytatsz olyan dolgokban, amiket értelmetlennek látsz.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 18:02
asebestyen írta:
2019.12.29., vas. 17:49
wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:39

Ez az Entreq-es dolog kb. 10 eves talan... azota lattal mar altaluk gyartott kabelt? Konkretan honnan veszik az ezustot hozza. Ahogy telik az ido, egy picit valtozik a vilag.
Ezt 2 irányból is meg lehet közelíteni.
1. Kutyából nem lesz szalonna.
2. Rablóból lesz a legjobb pandúr.

Amúgy "A lovat nem teszi jobbá az aranyos kantár."

;peace;

"Egyedül a változás állandó", és "csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi butaság".

Biztos van még néhány. :D
Olyan is van, hogy beteszel egy Apollo USB kabeluket a PC-s utan, majd elkezdesz gondolkodni, megis hogy szolhat ez maskepp.

Csak Nektek: “ki mint el, ugy itel” ;)
"A tények makacs dolgok". :D

Nah, kábelezzünk, USB kábel. Jó téma. Rengeteg olyan USB kábelem volt, hazai készítőktől főleg, amik sajnos de nem jók.
Volt olyan, amelyikkel nem is látta a sz.gép a DAC-ot, több is. Ilyen gyári kábellel soha nem volt, de elképzelhetetlen is egy normális világban. Olyan, amelyikkel pattogott a hang még több, több gyártótól is. Aztán gondoltam egy ideje, csinálok magamnak USB kábelt, hátha, Neotech UPOCC rézből, aranyozott csatlakozók, jóféle forraszanyag. Hangra kiválasztott vezető elrendezés. Ez a DIY, magamnak, ha még érti ezt valaki. Nah, amíg max 24/48-ban, de főleg 16/44.1-ben hallgattam, tök jó volt, meg voltam elégedve. Aztán elkezdtem HQPlayerrel felskálázni 32/192-re, pattog, mint a rohadás, ahogy telik az idő, egyre inkább. Bekötöttem egy 300Ft-os nyomtató kábelt, nem pattog. Nem vagyok elég ügyes gyerek. Hiába szólt nekem tetszőbben kis felbontáson, mint a PC-s.
Egyszerűen műszakilag nem jók ezek a kábelek, mert hifis hülyeségek szerinti elgondolás szerint készültek, az enyém is.
Ilyenkor elgondolkozok, hogy bár különbségeket hallani vélek ezek hangja között, akkor most milyet vegyek? Biztos, hogy gyári lesz, valami olyan, amelyik nagy távolságra is képes elvinni a jelet, az műszakilag biztosan korrekt, kellő zavarvédelemmel is rendelkezik. Nem akarok márkát mondani, de Supra lesz :D , az már bizonyított itt többeknél.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2019.12.29., vas. 17:40
wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:36
Egyszeruen nem eri meg mellekelni sem tapkabelt.
Ellenben kötelező, de ezt gyártóként biztosan tudod. :rolleyes:
Igy van, a gyártóknak általában csak egy a fontos a tápkábelek kapcsán: az adott eszköz max teljesítményfelvételét üzembiztosan, technikailag és jogilag támadhatatlan módon szolgálják ki.

Vannak persze kivételek.

A Naim gyárban a 2005-ös gyárlátogatásunk során elmondták, hogy amikor egy új szállítmány érkezik az olcsó öntött, gépek mellé adott tápkábelből azt is "behallgatják", és ha úgy érezték, hogy nem olyan mint az elvárás és amit megszoktak, akkor visszaküldték az egész szállítmányt. A jónak talált szállítmány kábeleit pediog a becsomagolás előtt a sima öntött és a gép mellé adott tápkábeleket feltették egy "rázógépre", hogy mechanikusan "járódjanak". Ez látható a fotón, amit a gyárban csináltam anno.
DSC_0302.jpg
DSC_0302.jpg (828.69 KiB) Megtekintve 1834 alkalommal
Szintén megmérték és behallgatták a trafó szállítmányokból vett mintát is és ha nem volt jó azokat is visszaküldték:
DSC_0276.jpg
DSC_0276.jpg (843.05 KiB) Megtekintve 1834 alkalommal
Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
DSC_0277.jpg
DSC_0277.jpg (863.93 KiB) Megtekintve 1834 alkalommal
Az alábbi fotón is jól látható a Supercap tápegység belső kábelein az irány jelölése
DSC_0265.jpg
DSC_0265.jpg (851.17 KiB) Megtekintve 1834 alkalommal
Mindezt 2005-ben, az átlag angol fizetésekből is megvehető eszközeikhez.
Továbbá mindezt úgy, hogy összekötő kábeleknek akkor igen olcsó saját kábeleket adtak (cd játszók esetében gyári tartozékként (SNAIC)) és a gyári hangfalkábeleik (NACA) is adott ismert paraméterekkel mérve és ajánlva az igen olcsó kategóriába tartoztak. A kábelezést (földelést főképpen) és csatlakozóikat (DIN) a rendszereik fontos elemének tartották és beletervezték az eszközök hangjába. Mindegyik esetében jól megjelölve az irányt.
DSC_0259.jpg
DSC_0259.jpg (1.49 MiB) Megtekintve 1834 alkalommal
Amikor elkezdtek CD játszót fejleszteni, akkor nagyon komoly saját RF és EMI mérőrendszert alakítottak ki, amit tovább bővítettek, amikor DAC-ot és streamert is fejleszteni kezdtek. Ezekben a digitális eszközökben már teljesen más típusú és más módon kiválasztott belső kábelezést használtak.

Mindezt úgy, hogy istenigazából nem marketing eszközként használták, nem igazán verték ezeket a dolgokat nagydobra. Hanem meggyőződésből, hogy a kábelezés, az RF és EMI védelem és annak iránya egy határig még az alapárú elektronikák esetében is fontos.

Hogy ma, hogy csinálják azt már nem tudom, de most már vannak nagyon drága kábeleik és elektronikáik is.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 18:02
Olyan is van, hogy beteszel egy Apollo USB kabeluket a PC-s utan, majd elkezdesz gondolkodni, megis hogy szolhat ez maskepp.
Remélem nem sértő amit írok:

Az Apollo-val már csak egy gond lehet (de csak a "magunkfajtáknál"): az ára :rolleyes:

(Igaz, hogy az Entreq USB kábelbotránya már nagyon régi sztori, de azt hiszem, ez őket is nagyon megviselhette, mert a bizalmat nagyon könnyű eljátszani ilyesmivel, és utána jó sok idő és munka kell az újrafelépítéshez - amint látod, sajnos az Entreq USB kábeleiről még mindig nagyon sok embernek nem az jut eszébe, hogy mennyire fantasztiks kábel az Apollo, hanem az a bizonyos botrány - pedig szerintem az Entreq vezetőjének hozzáállása a "botrányhoz" példás volt, emlékeim szerint).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:36
A legtobb esetben a vasarlok 45 fokos szogben kihajitjak a mellekelt kabeleket, illetve ki sem bontjak hogy ugy ertekesitsek tovabb ha akarjak.
Hehe, magamra ismerek... a Primalunám doboza félre van téve ugye, ahogy kell, ki tudja mikor adom el, és ott pihen benne a bontatlan gyári tápkábel... amit még ki sem emeltem belőle. A vicc, hogy ezzel nem csak én vagyok így, a pár hónaposan vásárolt erősítő gyári tápkábelét az előző tulaj sem bontotta ki :D

A Linn tápkábelét meg tényleg csak azért használtam pár napig, mert nem volt itthon "raktáron" más... gondolkodik.gif
wittao írta:
2019.12.29., vas. 17:36
Egyszeruen nem eri meg mellekelni sem tapkabelt. Valami olcsobb “PC tapkabelt” azert mellekelnek, hogy amig nincs mas/jobbnak gondolt kabele a vasarlonak addig is hasznalja valamivel, illetve letesztelje. Ezt a penzt en speciel inkabb elengednem a vetelarbol (plusz kabel, csomagolasa, plusz terfogat, plusz szallitasi suly).
Csak laikusként gondolom, hogy megérné, ha minden más gyártó is komolyan venné a kábeleket - mert ugye rendszerszinergia meg minden - elvileg a gyártók tudhatnák, melyik "komolyabb" tápkábel van szinergiában a cuccukkal (de ez tényleg csak laikus feltételezés). Viszont amíg mindenki csak bedobja a PC-kábeles zacsit, addig tényleg nincs értelme, és nem éri meg - a vásárlók úgyis hozzászoktak ehhez.

Hasonló ez, mint pl. - Te is tudod - a PrimaLuna gyári csövei. Nem szólnak (nagyon) rosszul, de azért a PrimaLunák is meghálálják a "rendes" csöveket - sőt, a felhasználói kézikönyvben külön bekezdést szentel a PrimaLuna is annak, hogy érdemes kipróbálni NOS csövekkel - amire az USA-ban a PrimaLuna forgalmazójának pl. külön cső-ajánló weblapja, és persze saját webshopja van (többek között NOS Tungsramokat is ajánl és árul)... Én ebben nem is látok semmi kivetnivalót, sőt, a tápkábelek esetében is lehetne gyári ajánlás, akár saját opciós "upgrade" tápkábel is, mint a Vincentnél... Mégis, ez valahogy nem "divat" gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”