Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Senkit sem zavar, hogy váltakozó áram halad az audio jelek vezetésekor? gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Köszönöm szépen.
Ezek közül a piros dobozosra azt írják hogy korrózióvédő,és így lehet hasznos lehet a csavaros rögzítéseknél is.
A rossz kontakt tönkrevágja a hangot,és még alattomos módon is teszi,mert lassanként lesz egyre rosszabb.
Na,rendelek és kipróbálom.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:52
No de ez az irányultság összefüggésben kell legyen a kábel valamilyen, iránnyal rendelkező konstrukciós tulajdonságával, nem?
A kábelek vezetői huzalok. Nevükből is következően születésükkor ezeket áthúzzák egy formán, szerszámon, a húzásnak pedig nyilván van egy iránya, ami a huzal belső szerkezetén is nyomot hagy. A kábeleimhez vásárolt huzalon is jelölve van a húzási irány. Ez eddig tiszta, de itt jön a találós kérdés! Melyik irány jó nekünk a hangzás szempontjából? A huzal húzási iránya, vagy az ellenkezője? :napsut:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.12.29., vas. 22:29
Vinkler írta:
2019.12.29., vas. 21:51
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38

Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Forgalmazza valaki ezt kis hazánkban?Vagy valami hasonlót.
Az utóbbi időben annyi dugdosni valóm volt,(nem félreérteni,mert nem az,bár lehet azzal előrébb lettem volna) :D hogy kellene egy alapos tisztítókúra.
http://www.avstream.hu/spl/261426/WIREW ... SATLAKOZOK
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2019.12.29., vas. 21:51
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Forgalmazza valaki ezt kis hazánkban?Vagy valami hasonlót.
Az utóbbi időben annyi dugdosni valóm volt,(nem félreérteni,mert nem az,bár lehet azzal előrébb lettem volna) :D hogy kellene egy alapos tisztítókúra.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:53

Úgy jutott most el az info Hozzád, hogy leírtam egy 2005-ös gyárlátogatás alapján. Szerintem ez nem olyan nagyon marketinges ízű. Évekig igen aktiv részese voltam a Naim gyári fórumának, és még moderáltam is kis ideig olyan 2009 táján, de nem emlékszem hogy akár ott is említésre került volna, ettől persze akár még lehetett is volna róla szó. Miért olyan hihetetlen, hogy ezt így tartották jónak és nem a marketing miatt?
Abban megegyezhetünk, hogy a vevők jelentős része nem panaszkodott volna ha a kábel fordítva van bekötve. Ahogy szerintem itt a fórumon egyikünk se firtatta ha készüléket vásárolt, hogy vajon a belső kábel előzőleg meg volt-e hallgatva a helyes irány miatt. A gyártók nagy része megkockáztatom erre nem is figyel. (Feltételezés!) De továbbmegyek az emberek nagy részét az sem érdekli milyen belső kábelezést használnak.
Két dolog érdekel mindenkit: a kapott hang és az ár.
Szóval pusztán ezért gondolom, hogy ha már pénzt áldoznak egy észrevehetetlen (?), dologra annak csak ilyen jellegű indíttatása lehet.

Ne haragudj Kaef2 , lehet kukacoskodom, de ez nem neked szól csak a témának. ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Igen, én is vagy 10-15 éve, most is van egy felbontatlan szett a polcomon. Anno a Penna importálta is.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:26
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:17
Nem érdekes hogy észrevette-e volna valaki. A gyártó, minden apró plusz költsége ellenére is úgy gondolta, hogy ezt igy kell csinálni.
gondolkodik.gif Nekem ez inkább kicsit marketing ízű. Én inkább úgy értékelem ezt, hogy a gyártóknak ki kell tűnni a tömegből. Meg kell különböztetni magukat a konkurenciától. Ez is egy ilyen, hogy "Lám még mi erre is figyelünk" mennyivel jobbak vagyunk mit akárki.

Tudom írtad, hogy nem reklámozzák, de valahogy így is eljutott hozzánk ez az infó ahogy még sok egyéb helyre is.
Úgy jutott most el az info Hozzád, hogy leírtam egy 2005-ös gyárlátogatás alapján. Szerintem ez nem olyan nagyon marketinges ízű. Évekig igen aktiv részese voltam a Naim gyári fórumának, és még moderáltam is kis ideig olyan 2009 táján, de nem emlékszem hogy akár ott is említésre került volna, ettől persze akár még lehetett is volna róla szó. Miért olyan hihetetlen, hogy ezt így tartották jónak és nem a marketing miatt?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:15
Egy csomó kábelen a feliratozás olvasási irányát mondja a gyártó a kábel irányának, amennyiben külön nem jelöli.
Most nézetem meg a Supra EFF-ISL összekötőmet is, azon a feliratban vannak "›››" jelek, ezek is eléggé iránymutatónak tűnnek.
No de ez az irányultság összefüggésben kell legyen a kábel valamilyen, iránnyal rendelkező konstrukciós tulajdonságával, nem? Pl: sodrott belső szálak esetében a sodrás iránya, fóliaárnyékolás esetében a fémfólia "rátekerési" iránya, stb. Gondolom a gyártók tudják, hogy ezek számítanak a megadott fizikai paraméterek teljesülésében (?) vagy egyéb módon. Vagy?

A phono kábelpáromon pl. nem "irányjelek" (nyilak vagy hasonlók) vannak, hanem a forrás-oldalt a közvetlenül a csatlakozók előtt a kábelekre applikált kis sárga műanyag gyűrűk jelölik - ez viszont egyértelműen (fóliával) árnyékolt kábel (a szigetelés átlátszó, látszik az árnyékolás), tehát itt tényleg azzal is összefügghet a dolog, hogy melyik oldalon van leföldelve az árnyékolás...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.29., vas. 21:56-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2019.12.29., vas. 20:57
audioline írta:
2019.12.29., vas. 20:49
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43


Az már a hit kategóriája.
Amiben nem tapasztalás alapján hiszel, az vak hit. A definíció téves változata elterjedt. Sajnos.
Inkább az a kérdés, egy tapasztalásból valaki milyen következtetést von le...

és azt mennyire gondolja minden emberre és minden helyzetre igaznak.
1, remélhetően őszinte, józan következtetést. Olyat, ami halláson alapul, nem a neten olvasottakon.

2, remélhetően magára nézve. Aztán mi másról tud megnyilatkozni, ha nem arról, amit tapasztalt?! Csak ne erőltesse, ne akarjon inkvizítor lenni... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2019.12.29., vas. 21:40-kor.
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:26
Nekem ez inkább kicsit marketing ízű.
Ezek az angolok már akkor ismerték a néma marketinget. :D

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Kb 1 hónapja szétszettem az egész rendszert és megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót és utána egyszerűen leesett az állam a végeredménytől annyival jobban szólt a motyó , szóval megéri a tisztogatás mert megtáltosodik a rendszer meg is fogadtam ezentúl félévente megcsinálom majd :D :D
Megéri :D ;peace;
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:17
Nem érdekes hogy észrevette-e volna valaki. A gyártó, minden apró plusz költsége ellenére is úgy gondolta, hogy ezt igy kell csinálni.
gondolkodik.gif Nekem ez inkább kicsit marketing ízű. Én inkább úgy értékelem ezt, hogy a gyártóknak ki kell tűnni a tömegből. Meg kell különböztetni magukat a konkurenciától. Ez is egy ilyen, hogy "Lám még mi erre is figyelünk" mennyivel jobbak vagyunk mit akárki.

Tudom írtad, hogy nem reklámozzák, de valahogy így is eljutott hozzánk ez az infó ahogy még sok egyéb helyre is.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:03
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 20:50

Ez nem ilyen egyszerű.
Látod most az Arktisz jégmezője szélének repedéseiben csapatosan úszó narválokat? Hallod a füttyeiket? Nem és nem.
Ettől még léteznek, ott vannak valamelyik ilyen repedésben, és ehhez hit sem kell.

A dolog egszerű: a nem érzékelés nem bizonyítja a nem létezést.
Ezen filozofálhatunk sokat. A Plutót se láttam még soha, mégis létezik. Atomokat se látom mégis léteznek.

Én fordítva már bekötöttem és nem hallottam különbséget. Számomra ez a jelenség eddig nem létezett. Lehet eljön még az életemben, de nem számítok rá, és nem is nagyon várom ;)

Lehet 10-ből 9 ember meg tudja állapítani és csak én vagyok az az egy botfülű, de én azt se bánom. Ha nem hallom nem hallom.
Világos! Nem is kell , hogy halld. Csak hagyjátok azokat akik hallják. :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:14
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:05
A tekercsen nem volt irány és valamiért a drága angol munkaerő idejét értelmesnek és kifizetendőnek találták arra elpazarolni, több évtizeden keresztül, hogy megállapítsák, sőt még arra is, hogy a darabokon bejelöljék.

A gyártók ugye a világ minden részén szeretnek spórolni minden apró gyártási költségen, a munkaerőén is, különösen egy olyan helyen ahol angoloknak, angol munkabéreket fizetnek. Mivel nem beszéltek erről a nyilvánosság előtt, simán megtehették volna hogy egyszer csak elhagyják. De mégsem tettek így.
Bennem egy kérdés merült fel. Ha nem így tesznek hanem egyszerűen meghallgatás nélkül beépítik a kábeleket, akkor valaki észrevette volna?
Nem érdekes hogy észrevette-e volna valaki. A gyártó, minden apró plusz költsége ellenére is úgy gondolta, hogy ezt igy kell csinálni.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:11
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 20:58
Amik a My Reel Club felvevő rendszer kábelezéséhez jöttek Wireworld pro mikrofon kábelek, 50m-es tekercsekben, azokon is jelölve van az irány.
Azt hittem, ez az irány jelölés egy megszokott dolog... Pl. az én Xindak FA-1 RCA IC kábeleimen is egyértelműen jelölve van az irány. Fogalmam sincs, mi a jelentősége, és milyen kábeltulajdonság állhat a hátterében (leginkább arra gyanakodtam, amikor először láttam ilyent, hogy annak lehet jelentősége, hogy az /esetleges/ árnyékolás melyik oldalon van "le-GND-zve", bár a Feri által írtak alapján lehet, hogy ez hülyeség, mert a tekercsben lévő mikrofonkábelek esetében ennek így nincs értelme...), de bevallom, eszembe sem jutott "fordítva" bekötni. gondolkodik.gif
Egy csomó kábelen a feliratozás olvasási irányát mondja a gyártó a kábel irányának, amennyiben külön nem jelöli.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:05
A tekercsen nem volt irány és valamiért a drága angol munkaerő idejét értelmesnek és kifizetendőnek találták arra elpazarolni, több évtizeden keresztül, hogy megállapítsák, sőt még arra is, hogy a darabokon bejelöljék.

A gyártók ugye a világ minden részén szeretnek spórolni minden apró gyártási költségen, a munkaerőén is, különösen egy olyan helyen ahol angoloknak, angol munkabéreket fizetnek. Mivel nem beszéltek erről a nyilvánosság előtt, simán megtehették volna hogy egyszer csak elhagyják. De mégsem tettek így.
Bennem egy kérdés merült fel. Ha nem így tesznek hanem egyszerűen meghallgatás nélkül beépítik a kábeleket, akkor valaki észrevette volna?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Javaslom az alábbi próbát:
Már legalább 2 hete nem piszkált kábelezést akár hangszóró, akár készülék összekötőt tessék fordított irányban bedugni, természetesen mindkét csatornát. Nagy valószínűséggel a legtöbb esetben hallatszik majd némi változás, előre nem lehet megmondani, hogy pozitív, avagy negatív irányban. Aztán hagyjuk így a kábelt, és hallgassuk két hétig mindennap >1 órát. Majd cseréljük meg megint -azaz vissza a kábelirányt. Ugyanolyan jellegű változást fogunk hallani, mint az első csere esetén. Ez alól kivétel lehet az a fajta összekötő kábel, aminek csak az egyik oldalán van lekötve az árnyékolás a földre, ekkor ugyanis irányváltás esetén más készülékre kerül az árnyékolás, ami nagyobb változás, mint pusztán a kábel iránya.
Hosszabb idejű kábelezés megváltoztatásakor érdemes a csatlakozók tisztításával is foglalkozni, mert igenis a zsíros kosz bejut a csatlakozókba, és különösen a nagyfrekvenciás átvitel drasztikusan romlik emiatt. Digitális és analóg csatlakozások egyaránt érzékenyek a csatlakozás minőségére.
De ne feledjétek: mielőtt változtatunk bármit, az adott zeneszámot/részletet legalább kétszer kell meghallgatni, és csak aztán cserélni, mert elsőre sosem hallunk annyi mindent egy zenéből, mint másodjára. Harmadjára, vagy negyedszerre már nincs akkora különbség, mint másodszori hallgatás esetén. Aki ezt nem tartja be merő lustaságból, vagy a csakazértse hozzáállás miatt, az gyakran el fog tévedni az audio erdőben, aztán meg hőbörög ezerrel :D A kábelt bemutató kereskedőtől vagy garázsdiyertől is kérjük ezt a meghallgatási metódust, nem fognak neki örülni, már tudjuk, miért.
Mit nevezünk "jó hangú" kábelnek? Azt, amelyik többféle készülék összeállításban is tisztán szól hangosan és halkan egyaránt, műszaki nyelvezetre lefordítva nagyon kicsit torzít. Az karcolós hang éppúgy torzítás, mint a fedett, csak másféle. De a fedett hangzásnál érdemes megvizsgálni a csatlakozók tisztaságát, mert én is jártam már úgy, hogy emiatt helytelenül ítéltem meg egy kábelt, alapos pucolás és kenés után ugyanolyan jó lett, (sőt!) mint amitől azelőtt alulmaradt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 20:58
Amik a My Reel Club felvevő rendszer kábelezéséhez jöttek Wireworld pro mikrofon kábelek, 50m-es tekercsekben, azokon is jelölve van az irány.
Azt hittem, ez az irány jelölés egy megszokott dolog... Pl. az én Xindak FA-1 RCA IC kábeleimen is egyértelműen jelölve van az irány. Fogalmam sincs, mi a jelentősége, és milyen kábeltulajdonság állhat a hátterében (leginkább arra gyanakodtam, amikor először láttam ilyent, hogy annak lehet jelentősége, hogy az /esetleges/ árnyékolás melyik oldalon van "le-GND-zve", bár a Feri által írtak alapján lehet, hogy ez hülyeség, mert a tekercsben lévő mikrofonkábelek esetében ennek így nincs értelme...), de bevallom, eszembe sem jutott "fordítva" bekötni. gondolkodik.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.29., vas. 21:13-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:32
Shimano írta:
2019.12.29., vas. 20:22

Ha nem gondolnák komolyan,akkor nem is látnánk a képen.Gondolom tekercsekben kapják,és arról egy darabot lecsípve nézik meg,és a többi már értelemszerű.
Nekem az a mechanikus járatás tűnt inkább furának,de biztos van arra is magyarázat.
A kábelvégen egy pötty jelölés jelölné az irányt? (A kézben tartott erősítős képen?)

Azt el tudom képzelni, hogy minden kábeldarabot leellenőriznek, hogy nincs-e szakadás, mérhető értékeik megegyeznek. De hogy minden egyes 10-30 cm-es darabot valaki meghallgasson és el tudja dönteni az irányát....

Ha már tekercsben kapják, azon nincs rajta az irány? Nem kéne végighallgatni az összeset egyesével nem?

A francba most spóroltam egy csomót nekik :rolleyes:
A tekercsen nem volt irány és valamiért a drága angol munkaerő idejét értelmesnek és kifizetendőnek találták arra elpazarolni, több évtizeden keresztül, hogy megállapítsák, sőt még arra is, hogy a darabokon bejelöljék.

A gyártók ugye a világ minden részén szeretnek spórolni minden apró gyártási költségen, a munkaerőén is, különösen egy olyan helyen ahol angoloknak, angol munkabéreket fizetnek. Mivel nem beszéltek erről a nyilvánosság előtt, simán megtehették volna hogy egyszer csak elhagyják. De mégsem tettek így.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 20:50

Ez nem ilyen egyszerű.
Látod most az Arktisz jégmezője szélének repedéseiben csapatosan úszó narválokat? Hallod a füttyeiket? Nem és nem.
Ettől még léteznek, ott vannak valamelyik ilyen repedésben, és ehhez hit sem kell.

A dolog egszerű: a nem érzékelés nem bizonyítja a nem létezést.
Ezen filozofálhatunk sokat. A Plutót se láttam még soha, mégis létezik. Atomokat se látom mégis léteznek.

Én fordítva már bekötöttem és nem hallottam különbséget. Számomra ez a jelenség eddig nem létezett. Lehet eljön még az életemben, de nem számítok rá, és nem is nagyon várom ;)

Lehet 10-ből 9 ember meg tudja állapítani és csak én vagyok az az egy botfülű, de én azt se bánom. Ha nem hallom nem hallom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:10
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 18:28

......Továbbá a belső szereléshez előkészített kábelezést is ugyanígy minősítették és a minősítést követően hallgatással kiválasztották a kábel irányát és annak megfelelően jelölésekkel látták el, hogy a belső szerelésnél is konzisztensen megtartsák az irányt.
gondolkodik.gif Na erre kíváncsi vagyok. Meghallgatással kiválasztották minden 10-30 cm-es kábelnek az irányát???

Ez komoly? Ezt hogyan kell elképzelni? Én egy RCA-t ha fordítva kötök be nem hallom a különbséget.
300m-es tekercsekben kapták anno a kábelt, abból levágtak egy mintát és azon kitakálták melyik irány jó.
Majd utána felszabdalták megfelelő hosszra a tekercseket, ügyelve az irányra, bejelölve azt. Ahogy ezt többen megfejtették időközben.

Amik a My Reel Club felvevő rendszer kábelezéséhez jöttek Wireworld pro mikrofon kábelek, 50m-es tekercsekben, azokon is jelölve van az irány.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.12.29., vas. 20:49
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43
SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:40

Pedig amit nem látsz és/vagy nem hallasz, még létezhet! Indulj ki mindíg ebből.
Az már a hit kategóriája.
Amiben nem tapasztalás alapján hiszel, az vak hit. A definíció téves változata elterjedt. Sajnos.
Inkább az a kérdés, egy tapasztalásból valaki milyen következtetést von le és azt mennyire gondolja minden emberre és minden helyzetre igaznak. Ez vica-verza érvényes kérdés.
Hol válik el a tapasztalat a tudástól, elválik-e egyáltalán, hol kerül átfedésbe bármelyik a hittel?
Mennyire szól 1-1 tapasztalat az egyénről és mennyire a tárgyról vagy jelenségről?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”