Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Azt hittem hirtelen, valaki vette a fáradságot végre és lebontotta Rudi egy kábelét... :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ez már valami, erre én is azt mondom. És csak 980EUR.

Kép
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: marconi »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 16:14
mgus írta:
2019.12.30., hétf. 15:15
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 15:02


Akkor ha jól értelmezem...
Minden készülék az órától külön vezetéken kapja a delejt...bekötve a készülékbe ...forrasztva vagy más megoldás? :smile53:
Jelen esetben szerintem egy csatlakozási pont van a készülékeknél egy egy iec dugó, a másik fele vagy automatára csatlakozik vagy olvadós biztosítékra, vagy ösvényre. Az hogy van e tényleges haszna, vagy több a bejutó zavar jó kérdés, mert a dugók valamelyest csillapítják vagy tompítják a hálózat felől érkező zavarokat.
Korábban írtam már, hogy nincs se ösvényem, sem hálózati kondicionálóm. Az egyes készülékek, egymástól távol levő/szomszéd szoba is/ aljzatokba csatlakozik sorkapoccsal, 6-8 m kábellel. A villanyóra előtt kezelem a bejövő áramot a 3 fázisra erősítve: https://schallwand.com/epages/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53/Products/%22all1%20StromHarmonisierer%20Xcalibur%22, Az egyes kábeleket helyileg "kezelem,"jelenleg egy szettem van belőle, tényleg hatékony: https://schallwand.com/epages/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53/Products/%22all1%20StromReiniger%20Filter%203er%20Set.%22
Családi ház esetében az év nagyobb részében viszonylag jó a hálózati áram, bár 240-246 V, ami sok. A szinten lévő háztartási eszközöket, aljzatokat egyenként "kezelem":https://schallwand.com/epages/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53/Products/%22all1%20Strom%20Abschluss%20Stecker%20Klang%20schwarz%21%202er%20Set%22, valamint a már ismert üveglapokkal.
Ez utóbbi olyasmi mint a Rudibá vf je?
S hol vannak akkor a Power R kábelek vagy dolgok?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

mgus írta:
2019.12.30., hétf. 15:15
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 15:02
mgus írta:
2019.12.30., hétf. 14:52

Akkor már értem a hálózati érzékenységet, én is próbálkoztam hasonló megoldásokkal.
Akkor ha jól értelmezem...
Minden készülék az órától külön vezetéken kapja a delejt...bekötve a készülékbe ...forrasztva vagy más megoldás? :smile53:
Jelen esetben szerintem egy csatlakozási pont van a készülékeknél egy egy iec dugó, a másik fele vagy automatára csatlakozik vagy olvadós biztosítékra, vagy ösvényre. Az hogy van e tényleges haszna, vagy több a bejutó zavar jó kérdés, mert a dugók valamelyest csillapítják vagy tompítják a hálózat felől érkező zavarokat.
Korábban írtam már, hogy nincs se ösvényem, sem hálózati kondicionálóm. Az egyes készülékek, egymástól távol levő/szomszéd szoba is/ aljzatokba csatlakozik sorkapoccsal, 6-8 m kábellel. A villanyóra előtt kezelem a bejövő áramot a 3 fázisra erősítve: https://schallwand.com/epages/154df95e- ... calibur%22, Az egyes kábeleket helyileg "kezelem,"jelenleg egy szettem van belőle, tényleg hatékony: https://schallwand.com/epages/154df95e- ... %20Set.%22
Családi ház esetében az év nagyobb részében viszonylag jó a hálózati áram, bár 240-246 V, ami sok. A szinten lévő háztartási eszközöket, aljzatokat egyenként "kezelem":https://schallwand.com/epages/154df95e- ... r%20Set%22, valamint a már ismert üveglapokkal.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

mgus írta:
2019.12.30., hétf. 15:15
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 15:02
mgus írta:
2019.12.30., hétf. 14:52

Akkor már értem a hálózati érzékenységet, én is próbálkoztam hasonló megoldásokkal.
Akkor ha jól értelmezem...
Minden készülék az órától külön vezetéken kapja a delejt...bekötve a készülékbe ...forrasztva vagy más megoldás? :smile53:
Jelen esetben szerintem egy csatlakozási pont van a készülékeknél egy egy iec dugó, a másik fele vagy automatára csatlakozik vagy olvadós biztosítékra, vagy ösvényre. Az hogy van e tényleges haszna, vagy több a bejutó zavar jó kérdés, mert a dugók valamelyest csillapítják vagy tompítják a hálózat felől érkező zavarokat.
Köszönöm.
Értem , nálam az eskei kiszűri amit ki kell .
A kábelek hangja ,pedig lehetne egy hangolás is a rendszerben.
Vagyis a saját tapasztalatom ...sokszor a több a jobb .Vagyis egy gyengén muzsikáló rendszert nehezebb hangolni ,mint egy harsányabbat.
Így a kábeleknél is azt gondolom hozzátenni a hanghoz nem tud ,de elvenni azt igen....
Erről lemond a kábel egyenes bekötése a készülékbe.....persze lehet ,hogy ott nem csillapítani kell hanem növelni... :smile53:

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 15:02
mgus írta:
2019.12.30., hétf. 14:52
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 14:34
Egy egyszerű, olcsó módszerrel kezelem az IEC csatlakozókat, akárcsak a készülék biztosítékokat, kismegszakítókat, hogy ne legyen hangi kifogásom ellenük. Villásdugót, fali aljzatot nem használok.Az említett módszert le tudom tesztelni, hiszen az egyik készülékemben van egy komoly árkategóriájú biztosíték.
Nem hiszem, hogy különösen jó lenne a hallásom, inkább a tapasztalatom nagyobb ezen a téren.
Akkor már értem a hálózati érzékenységet, én is próbálkoztam hasonló megoldásokkal.
Akkor ha jól értelmezem...
Minden készülék az órától külön vezetéken kapja a delejt...bekötve a készülékbe ...forrasztva vagy más megoldás? :smile53:
Jelen esetben szerintem egy csatlakozási pont van a készülékeknél egy egy iec dugó, a másik fele vagy automatára csatlakozik vagy olvadós biztosítékra, vagy ösvényre. Az hogy van e tényleges haszna, vagy több a bejutó zavar jó kérdés, mert a dugók valamelyest csillapítják vagy tompítják a hálózat felől érkező zavarokat.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

mgus írta:
2019.12.30., hétf. 14:52
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 14:34
Egy egyszerű, olcsó módszerrel kezelem az IEC csatlakozókat, akárcsak a készülék biztosítékokat, kismegszakítókat, hogy ne legyen hangi kifogásom ellenük. Villásdugót, fali aljzatot nem használok.Az említett módszert le tudom tesztelni, hiszen az egyik készülékemben van egy komoly árkategóriájú biztosíték.
Nem hiszem, hogy különösen jó lenne a hallásom, inkább a tapasztalatom nagyobb ezen a téren.
Akkor már értem a hálózati érzékenységet, én is próbálkoztam hasonló megoldásokkal.
Akkor ha jól értelmezem...
Minden készülék az órától külön vezetéken kapja a delejt...bekötve a készülékbe ...forrasztva vagy más megoldás? :smile53:

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 14:34
Egy egyszerű, olcsó módszerrel kezelem az IEC csatlakozókat, akárcsak a készülék biztosítékokat, kismegszakítókat, hogy ne legyen hangi kifogásom ellenük. Villásdugót, fali aljzatot nem használok.Az említett módszert le tudom tesztelni, hiszen az egyik készülékemben van egy komoly árkategóriájú biztosíték.
Nem hiszem, hogy különösen jó lenne a hallásom, inkább a tapasztalatom nagyobb ezen a téren.
Akkor már értem a hálózati érzékenységet, én is próbálkoztam hasonló megoldásokkal.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2019.12.30., hétf. 12:20
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 11:54
""""Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást"""

Sziasztok !
Szerintem a fő mondanivaló ebben a mondatban van....(Hollohazi írásából kiragadva )
Ezen kellene változtatni egy kis jóindulattal... gondolkodik.gif
Egyetértek. Egy kis jóindulattal... mindkét oldalon.
(A többit privátban leírtam, hogy ne legyünk offtopikok)
Most ez komoly ? Leírtam egy mondatot . Pontokkal a végén és egy "gondolkodó smile " val.
Kipótolták a pont pont részt .Gondolom a gyengébbek kedvéért. Helyesen kitöltve a kimondatlant. :D
Gratulálok a nyertesnek Puszi kézfogás és happy..... :smile29:

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

mgus írta:
2019.12.30., hétf. 10:52
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez nem valamiféle pejoratív besorolás lenne, mert mindannyian különbözőek vagyunk, mások a lehetőségeink, mások a rendszereink, a szobáink, de legfőképp mások az érzékszerveink .
Itt elsősorban azok érzékenységére gondolok, aminek része a hallási érzékenységünk. Ez utóbbi velünk született ugyan, de tanulással , koncentrációval fejleszthető. A túlérzékeny embert sem kell irigyelni, mert lehet, hogy az ilyennek meg más egyéb problémája van, például frontérzékenység, vagy alvási nehézség teleholdnál , vagy indokolatlan stresszelés, stb.
Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást. Én hogy meséljek valakinek az ásványok hangjáról/hangi befolyásáról/annak, aki nem hallja a virtuális föld hatását, vagy akár egy LP Demag kezelés hatását sem? Az hogy fogja megérteni, elhinni azt a példát, hogy az emeleten lévő hifiszobában, meg lehet hallani, hogy a pincében az egyik aljzatba be van-e dugva az a biszbasz, vagy sem? Ekkor jön az, hogy , placebó, pszichoakusztika, átverés, mert azt akarom hallani, stb.
Ilyenkor eszembe jut unokaöcsém reakciója, akinek beszámoltam a minket, schallwandosokat minősítő jelzőkről :" Ezeken az embereken mi nevetünk."
Bocs hogy közbe avatkozom, lenne egy kérdésem, ha igen jó a hallásod akkor miért használsz Power-r kábeleket? Egy mezei villásdugó messziről ordít hogy valami nem stimmel ott, ahol az van bedugva én megkérdőjelezhetek mindenféle extra hallást.
Azt hiszem, hogy Rudibá is elismerte jobb minőségű csatlakozó használatát. Csak azóta nem volt még kontakt? :smile32:
Egy egyszerű, olcsó módszerrel kezelem az IEC csatlakozókat, akárcsak a készülék biztosítékokat, kismegszakítókat, hogy ne legyen hangi kifogásom ellenük. Villásdugót, fali aljzatot nem használok.Az említett módszert le tudom tesztelni, hiszen az egyik készülékemben van egy komoly árkategóriájú biztosíték.
Nem hiszem, hogy különösen jó lenne a hallásom, inkább a tapasztalatom nagyobb ezen a téren.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2019.12.30., hétf. 11:10
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 10:54
[

Egy kicsit túl erős a tartalom és a megfogalmazás......
Lehet sértődésre adhat okot...Bár az utóbbi hetek beírásainál is megfigyelhető volt az "ekézés "...
üdv
Gondolod te!
Sértődés és csoportokba szelektálást (szeparatizmus?) inkább a hangzás módosító kütyühívőktől olvasom, akik idegbaj közelébe kerülnek, ha az általuk megélt élményt a többség még sem akarja végig játszani, izzadni, sőt sok tíz-százezer magyar pénzt rááldozni ezekre pszichoaktív szerekre.

Úgy egyébként rettentően sajnálom Hollóházit, amikor azt írja, neki nagyon nem mindegy, hogy ha emeleten hallgat zenét úgy hogy közben a pincében éppen be van dugva valami bizbasz a konnektorba. De tényleg, a százat közelítő hangzás bizbasz ellenére ez még mindig rontó tényező tud lenni nála. Tényleg rossz lehet.
Azt már meg se merem kérdezni, a szomszéd házba be szokott-e jelentkezni, hogy amikor ő zenélni akar, akkor legyenek szívesek ne kapcsolják be a konyhájukba a csócsáló gépet, vagy mikrót ...de tényleg kellemetlen lehet(ne) ez is.
Szerinted, ez most ekézése, vagy együtt érzés? :quetionmark:
Elnézést, ha valakit megsértettem, de én sem akarom ezt a pince-padlás dolgot hallani, mert akkor mást sem csinálnék, mint bizonyos különbségeket hajkurásznék, ez tényleg beteges lenne kissé. Ezt a példát azért írtam, mert van ilyen is. Én semmi mást nem szeretnék, mint zavartalanul zenét hallgatni, ennek útjából eltávolítani mindazt, ami ezt akadályozza, amire lehetőségem van, illetve felhívni mások figyelmét egy általam ismert, kipróbált módszerre azért, mert szerintem még ismeretlen .
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 11:54
""""Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást"""

Sziasztok !
Szerintem a fő mondanivaló ebben a mondatban van....(Hollohazi írásából kiragadva )
Ezen kellene változtatni egy kis jóindulattal... gondolkodik.gif
Egyetértek. Egy kis jóindulattal... mindkét oldalon.
(A többit privátban leírtam, hogy ne legyünk offtopikok)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

""""Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást"""

Sziasztok !
Szerintem a fő mondanivaló ebben a mondatban van....(Hollohazi írásából kiragadva )
Ezen kellene változtatni egy kis jóindulattal... gondolkodik.gif

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Mathias »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez egy nagyon rossz irány. Nagyon nem kéne ebbe az irányba elmenni se itt se más hifivel kapcsolatos témában.
Már csak azért is mert a "halló" és "nem halló" felosztás minden egyes készülék és kiegészítő kapcsán változhat. Biztos volt már olyan veled is hogy valami kapcsán nem hallottál változást esetleg más meg igen, akkor te voltál a "nem halló", ő meg a "halló". Más kütyünél meg fordítva.
Sokkal jobb lenne ha a "nem hallók" elfogadnák, hogy előfordulhat hogy egy konkrét kütyü esetében más "hall" különbséget.
De ugyanúgy a "halló" is elfogadná, hogy a "nem halló" nem azért nem hallja mert rossz a füle, vagy ilyesmi, hanem lehet hogy tényleg nincs mit hallani.

Szerintem akkor lesz megnyugvás ha minden hifista elfogadja azt hogy:
1.: Van különbség, de nem hallja hogy lenne
2.: Nincs különbség, de hallja hogy van

Egyiket se könnyű, talán a másodikat nehezebb elfogadni.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

istvan01 írta:
2019.12.30., hétf. 11:10
gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 10:54
[

Egy kicsit túl erős a tartalom és a megfogalmazás......
Lehet sértődésre adhat okot...Bár az utóbbi hetek beírásainál is megfigyelhető volt az "ekézés "...
üdv
Gondolod te!
Sértődés és csoportokba szelektálást (szeparatizmus?) inkább a hangzás módosító kütyühívőktől olvasom, akik idegbaj közelébe kerülnek, ha az általuk megélt élményt a többség még sem akarja végig játszani, izzadni, sőt sok tíz-százezer magyar pénzt rááldozni ezekre pszichoaktív szerekre.

Úgy egyébként rettentően sajnálom Hollóházit, amikor azt írja, neki nagyon nem mindegy, hogy ha emeleten hallgat zenét úgy hogy közben a pincében éppen be van dugva valami bizbasz a konnektorba. De tényleg, a százat közelítő hangzás bizbasz ellenére ez még mindig rontó tényező tud lenni nála. Tényleg rossz lehet.
Azt már meg se merem kérdezni, a szomszéd házba be szokott-e jelentkezni, hogy amikor ő zenélni akar, akkor legyenek szívesek ne kapcsolják be a konyhájukba a csócsáló gépet, vagy mikrót ...de tényleg kellemetlen lehet(ne) ez is.
Szerinted, ez most ekézése, vagy együtt érzés? :quetionmark:
Szerintem ez Emberi......és elgondolkoztató...
Most gondold el, nálam van feltéve unicumos üveg a polcra mert kifogyott...És miért ne alapon is ..Még Long írása alapján került ki ,,,mert ki akartam próbálni...

Nálam ennyi a wooodo ....((((((jaj nem mert a biztosíték irányát ma sem értem ..annak ellenére amit tanácsoltál....a jelenség fenn állt....))))))

Van valami hatása ??? Igen, de szerintem....és szeretem az unicumot.....Írogatok róla ? Miért tegyem? Megérdemlik a hifisták ? Vagy minek írogassanak nekem peszimista vagy mert különbséget kell írni, ....unicum üveg hanghatású elemző tudós emberek...vagy csak szerepelni vágyó emberek.....vagy csak magukban nagyon biztos emberek ...ez is veszélyes !
Szerinted jól álok hozzá ?
üdv

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

gyongyhalas írta:
2019.12.30., hétf. 10:54
[

Egy kicsit túl erős a tartalom és a megfogalmazás......
Lehet sértődésre adhat okot...Bár az utóbbi hetek beírásainál is megfigyelhető volt az "ekézés "...
üdv
Gondolod te!
Sértődés és csoportokba szelektálást (szeparatizmus?) inkább a hangzás módosító kütyühívőktől olvasom, akik idegbaj közelébe kerülnek, ha az általuk megélt élményt a többség még sem akarja végig játszani, izzadni, sőt sok tíz-százezer magyar pénzt rááldozni ezekre pszichoaktív szerekre.

Úgy egyébként rettentően sajnálom Hollóházit, amikor azt írja, neki nagyon nem mindegy, hogy ha emeleten hallgat zenét úgy hogy közben a pincében éppen be van dugva valami bizbasz a konnektorba. De tényleg, a százat közelítő hangzás bizbasz ellenére ez még mindig rontó tényező tud lenni nála. Tényleg rossz lehet.
Azt már meg se merem kérdezni, a szomszéd házba be szokott-e jelentkezni, hogy amikor ő zenélni akar, akkor legyenek szívesek ne kapcsolják be a konyhájukba a csócsáló gépet, vagy mikrót ...de tényleg kellemetlen lehet(ne) ez is.
Szerinted, ez most ekézése, vagy együtt érzés? :quetionmark:

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez nem valamiféle pejoratív besorolás lenne, mert mindannyian különbözőek vagyunk, mások a lehetőségeink, mások a rendszereink, a szobáink, de legfőképp mások az érzékszerveink .
Itt elsősorban azok érzékenységére gondolok, aminek része a hallási érzékenységünk. Ez utóbbi velünk született ugyan, de tanulással , koncentrációval fejleszthető. A túlérzékeny embert sem kell irigyelni, mert lehet, hogy az ilyennek meg más egyéb problémája van, például frontérzékenység, vagy alvási nehézség teleholdnál , vagy indokolatlan stresszelés, stb.
Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást. Én hogy meséljek valakinek az ásványok hangjáról/hangi befolyásáról/annak, aki nem hallja a virtuális föld hatását, vagy akár egy LP Demag kezelés hatását sem? Az hogy fogja megérteni, elhinni azt a példát, hogy az emeleten lévő hifiszobában, meg lehet hallani, hogy a pincében az egyik aljzatba be van-e dugva az a biszbasz, vagy sem? Ekkor jön az, hogy , placebó, pszichoakusztika, átverés, mert azt akarom hallani, stb.
Ilyenkor eszembe jut unokaöcsém reakciója, akinek beszámoltam a minket, schallwandosokat minősítő jelzőkről :" Ezeken az embereken mi nevetünk."
Sziasztok !

Egy kicsit túl erős a tartalom és a megfogalmazás......
Lehet sértődésre adhat okot...Bár az utóbbi hetek beírásainál is megfigyelhető volt az "ekézés "...
Mert amit Én gondolok egy ilyen topik használatáról az merőben más a végletekig elutasító magatartástól.
Miért van itt, aki semmit sem tud még csak elméleti síkon is megfontolni vagy uram bocsá kipróbálni és úgy beírni a véleményét.
Vagy csak elmosolyodni és továbblépni a dolgokon ,,,,,Miért minősít egyből vagy csak szajkózza az általa vélt tudást.
Mindegy,,,,, van itt már, lassan csak egy Ember aki még próbálkozik dolgokkal.....vagyis amit ő jónak vél megosztja velünk.
Ezzel szemben jönnek az ellenvélemények amivel nincs is baj ....de az írásaikból azonnal ellenszenv sugárzik már már gyűlölet....
Na mindegy ez az Én véleményem.Nekem Így Jön Le Egyes Nagy tiszteletű Emberek tollából is...Sajnálom nem mosolygok sajnálom....
Mondom ezt úgy ,hogy ez a topic címe:::""""""""Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök"""""""
Talán egyesek elfelejtették hova is írkálnak.



üdv

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez nem valamiféle pejoratív besorolás lenne, mert mindannyian különbözőek vagyunk, mások a lehetőségeink, mások a rendszereink, a szobáink, de legfőképp mások az érzékszerveink .
Itt elsősorban azok érzékenységére gondolok, aminek része a hallási érzékenységünk. Ez utóbbi velünk született ugyan, de tanulással , koncentrációval fejleszthető. A túlérzékeny embert sem kell irigyelni, mert lehet, hogy az ilyennek meg más egyéb problémája van, például frontérzékenység, vagy alvási nehézség teleholdnál , vagy indokolatlan stresszelés, stb.
Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást. Én hogy meséljek valakinek az ásványok hangjáról/hangi befolyásáról/annak, aki nem hallja a virtuális föld hatását, vagy akár egy LP Demag kezelés hatását sem? Az hogy fogja megérteni, elhinni azt a példát, hogy az emeleten lévő hifiszobában, meg lehet hallani, hogy a pincében az egyik aljzatba be van-e dugva az a biszbasz, vagy sem? Ekkor jön az, hogy , placebó, pszichoakusztika, átverés, mert azt akarom hallani, stb.
Ilyenkor eszembe jut unokaöcsém reakciója, akinek beszámoltam a minket, schallwandosokat minősítő jelzőkről :" Ezeken az embereken mi nevetünk."
Bocs hogy közbe avatkozom, lenne egy kérdésem, ha igen jó a hallásod akkor miért használsz Power-r kábeleket? Egy mezei villásdugó messziről ordít hogy valami nem stimmel ott, ahol az van bedugva én megkérdőjelezhetek mindenféle extra hallást.
Azt hiszem, hogy Rudibá is elismerte jobb minőségű csatlakozó használatát. Csak azóta nem volt még kontakt? :smile32:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Árul félkész kerékpáros féktárcsa szettet is 500EUR környékén. Igaz highend.

Kép

Valamivel olcsóbban készen is lehet venni:

Kép

Kép
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez nem valamiféle pejoratív besorolás lenne,
[...]
" Ezeken az embereken mi nevetünk."
bravo.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 08:39
Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
El tudsz képzelni olyan csoportot, aminek tagja esetleg sok különbséget hall(ani vél), de ezek nagy részével nem akar/hajlandó foglalkozni, vagy egyszerűen csak nem szeretné a szobáját telepakolni mindenféle kütyüvel, üveglapokkal, golyókkal, pöttyökkel, durva esetben ezek nélkül is nagyon élvezi a zenehallgatást? Ha esetleg sikerülne, tisztelettel jelentkezem a csoportba.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Én alapvetően két részre osztanám az itt csetelőket. A "hallókra" és a "nem "hallókra."
Ez nem valamiféle pejoratív besorolás lenne, mert mindannyian különbözőek vagyunk, mások a lehetőségeink, mások a rendszereink, a szobáink, de legfőképp mások az érzékszerveink .
Itt elsősorban azok érzékenységére gondolok, aminek része a hallási érzékenységünk. Ez utóbbi velünk született ugyan, de tanulással , koncentrációval fejleszthető. A túlérzékeny embert sem kell irigyelni, mert lehet, hogy az ilyennek meg más egyéb problémája van, például frontérzékenység, vagy alvási nehézség teleholdnál , vagy indokolatlan stresszelés, stb.
Ebben a topikban viszont ez úgy jelentkezik, hogy a két tábor hiába mond a másiknak bármit, nem értjük egymást. Én hogy meséljek valakinek az ásványok hangjáról/hangi befolyásáról/annak, aki nem hallja a virtuális föld hatását, vagy akár egy LP Demag kezelés hatását sem? Az hogy fogja megérteni, elhinni azt a példát, hogy az emeleten lévő hifiszobában, meg lehet hallani, hogy a pincében az egyik aljzatba be van-e dugva az a biszbasz, vagy sem? Ekkor jön az, hogy , placebó, pszichoakusztika, átverés, mert azt akarom hallani, stb.
Ilyenkor eszembe jut unokaöcsém reakciója, akinek beszámoltam a minket, schallwandosokat minősítő jelzőkről :" Ezeken az embereken mi nevetünk."
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

SoundMania írta:
2019.12.29., vas. 20:26
hollohazi írta:
2019.12.20., pén. 07:06
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 02:15


A sztatikus feltöltődéshez szólnék hozzá. Ez ugye káros hatással van a hangra. Nálam pl keménnyé , tolakodóvá szokott ilyenkor válni a hangzás. Amióta van antisztatizálóm, meg tudom ezt szüntetni. Sőt át tudom fordítani az ellenkező állapotra. A legfrappánsabbnak most a túl antisztatizálás kifejezés tűnik rá, mivel ekkor már megint durva hangminőség romlás tapasztalható. Szóval csak óvatosan ezzel a sztatikussággal! Meg a megszüntetésével is!
Nem tudom, hogy tudod ellenkezőjére fordítani a sztatikus feltöltöttséget, az már valami másfajta beavatkozás lesz. De tudom, hogy ez probléma az Analog Audioban, a padló epoxi gyanta tartalma miatt.
http://www.hifimagazin.net/latogatas-kurthy-tamasnal
Viszont még mindig elsikkad a lényeg, azt tapasztalom: Ezeknek az alkalmazásoknak nincs saját hangja! Én mindig ezt kerestem, azért hoztam fel példának a sztatikus feltöltöttséget, ami ehhez hasonlót produkál, vagyis azt, hogy valamilyen módon eltávolítasz egy tényezőt, ami idáig negatívan befolyásolta a hangélményt. Ilyen lehet az antisztatizálás, vagy ha kihúzod az aljzatokból az összes kapcsoló üzemű tápot, ha kikapcsolod a klímát, mosógépet, ha nem padlófűtést használsz a hifi szobában stb. Épp ezért nem valamiféle hangolgatásról van szó, talán némelyeknek nehezen érthető. És emellet a mérték nem összemérhető az antisztatizálással. Miért nem csinálod meg a vizes próbát, csak egy perc az egész?
Korábban említettem a Kondo-féle zenei világot, amit etalonnak tartok és melyet úgy tudsz viszonylag kevés pénzből megvalósítani,75%-ban /CS. I./, hogy 47 LAB elektronikát használsz Kondo kábelezéssel. Én ezt az utat követtem idáig, de mivel a tiszta ezüst Kondo kábelezés többe került volna, mint az elektronikáim, ezért más utat választottam. Nyilván a Kondo réz kábelezéssel kezdtem, ami az én elektronikáimnak kevés volt, ezért jöttek a Radnai kábelek. Ugyanakkor most is az a véleményem, hogy nem szerencsés keverni az ezüstöt a rézzel. Az ezüst Kondo kábel az ezüst Kondo rendszer tartozéka, ott nincs saját hangja, mindenütt másutt van.
Ugyanakkor nehéz azt leírnom, de a SAL-féle alkalmazások használata bizonyos értelemben túlmutathat egy ezüst Kondo rendszer hangján, hangi élményén is. Ezt az állításomat bármikor ellenőrizhetem, ha vonatra szállok és a Déli Pu.-on leszállok. A következő hetekben ezt meg is teszem, ahogy egy közös ismerősünknél Szolnokon és másutt is a karácsony folytán a SAL alkalmazásokat is megfülelem, kizárandó a tévedésem.
Laci, megcsináltam a vizespoharas próbát a cd futómű mellett. Sajnos nálam ez is negatív hatású. Egyértelműen simít és világosít a hangon, de ezt nem jó értelemben értve. Plussz minden olyan lábújjhegyenjárós lesz. Vesznek az energiák és a dinamika is. Gumi kerül a zongora kalapácsaira. Stb. Így részemről ennek is annyi.
Végre egy vélemény a "hallók" köréből. Igen, negatív hatása van a hangra én akkor, amikor megpróbáltam, a következőket jegyeztem fel: Összeszűkül a tér, felkeményedik a hang, a színpadkép bizonytalanabbá válik.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.20., pén. 07:06
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 02:15
hollohazi írta:
2019.12.18., szer. 07:40
Mivel nekem egymástól 3 m-re vannak elhelyezve a hifi szobában a hangdobozaim, kb. jó 2 m a távolság a meghallgató helytől, probléma volt kezdetben az úgynevezett sztereo tér homogenitása, stabilitása. Ezért is törekedtem úgy a készülékeim, úgy mint az állványok esetében megfelelő minőségű, szerkezetű alátétek, kábelek alkalmazására, melyek orvosolták ezt a problémát. Az igazán nagy áttörést végül a Shun Mook rezonátorok hozták. Viszont azt is megtapasztaltam, hogy ahogy növeltem a készülékek alatt a rezonancia elnyelő szendvics szerkezetek elemeinek számát a torzítások folyamatos csökkentése egy idő után valamiféle plafonba ütközött. Ma már tudom, mi az a plafon.
A kövekkel való stresszcsökkentés, illetve amiről most lesz néhány szó a sztatikus feltöltöttség hang érzékelésben játszott szerepe, hangi hozadéka az én tapasztalatom szerint marginálisak a többi interferencia jelenséghez képest.
Sokan nem is gondolnak rá, hogy maguk a hifi készülékek, hangsugárzóink is erős zavarforrások lehetnek. Megmértem az elektromos és mágneses teret a készülékem közelében, igen elcsodálkoztam, milyen nagy értékekről van szó. Itt elsősorban az elektromos térerőre gondolok, az úgynevezett alacsony frekvencia sávban. A pontos értékekre nem emlékszem, de nyilván az érték a távolsággal arányosan csökken. Nagyobb mágneses térerősséget a a végfokomnál mértem, máshol nem volt jelentős. Ha egy ilyen kibocsájtó, mondjuk a hangsugárzó kábel érintkezik a talajjal, ami sztatikusan feltöltött állapotú /pl. padlószőnyeg, laminált padló/ máris két erőtér ütközik. Én ilyenkor nagyon elgondolkodnék azon, hogy a padlón futtassam a kábeleimet, sőt minimum fél méterre felette kellene. Nem véletlen, hogy ilyen magasak a Shun Mook, Schallwand kábel emelői. Az, hogy a sztatikusan feltöltött felületek rontják a hangélményt, régről/80-as évek/ ismert az LP játszót használók esetében, én pl. az Ortofon Zerostat pisztolyát használtam, hogy "lelőjem" a hangszedőt, kart, kábeleket és persze a lemezt. A sztatikus feltöltöttségkor 1000 volt nagyságrendű állapotról beszélünk.
Prof. Dr. med. Karl Hecht révén régóta tudjuk , hogy minden föld- és, sugárzott hullámfajta frekvencia megkülönböztetés nélkül hat az emberi testre és környezetére. A volt Szovjetunióban, Dr. Peter Semm(korábban Deutsche Telekom) úgy találta, hogy a pulzáló GSM jelek biológiailag drasztikusan erősebben hatnak, mint a nem pulzáló jelek./digitális Tv adás,mobilhálózatok, stb./, Meyl a Tesla által felfedezett hosszanti elektromágneses hullámokat az elektroszmográfia szempontjából a hallást befolyásoló hullámnak tekinti. Én azt tapasztaltam, hogy a Meyl féle örvényképződés az, ami legerősebb hatással rendelkezik a hallási, zenebefogadási folyamatra. Utána a "Dirty Power"frekvenciák/kapcsoló üzemi tápok, napelemes rendszerek, energia takarékos lámparendszerek, wifi, okos alkalmazások/,majd a földzajok, sztatikus elektromosság.
A sztatikus feltöltődéshez szólnék hozzá. Ez ugye káros hatással van a hangra. Nálam pl keménnyé , tolakodóvá szokott ilyenkor válni a hangzás. Amióta van antisztatizálóm, meg tudom ezt szüntetni. Sőt át tudom fordítani az ellenkező állapotra. A legfrappánsabbnak most a túl antisztatizálás kifejezés tűnik rá, mivel ekkor már megint durva hangminőség romlás tapasztalható. Szóval csak óvatosan ezzel a sztatikussággal! Meg a megszüntetésével is!
Nem tudom, hogy tudod ellenkezőjére fordítani a sztatikus feltöltöttséget, az már valami másfajta beavatkozás lesz. De tudom, hogy ez probléma az Analog Audioban, a padló epoxi gyanta tartalma miatt.
http://www.hifimagazin.net/latogatas-kurthy-tamasnal
Viszont még mindig elsikkad a lényeg, azt tapasztalom: Ezeknek az alkalmazásoknak nincs saját hangja! Én mindig ezt kerestem, azért hoztam fel példának a sztatikus feltöltöttséget, ami ehhez hasonlót produkál, vagyis azt, hogy valamilyen módon eltávolítasz egy tényezőt, ami idáig negatívan befolyásolta a hangélményt. Ilyen lehet az antisztatizálás, vagy ha kihúzod az aljzatokból az összes kapcsoló üzemű tápot, ha kikapcsolod a klímát, mosógépet, ha nem padlófűtést használsz a hifi szobában stb. Épp ezért nem valamiféle hangolgatásról van szó, talán némelyeknek nehezen érthető. És emellet a mérték nem összemérhető az antisztatizálással. Miért nem csinálod meg a vizes próbát, csak egy perc az egész?
Korábban említettem a Kondo-féle zenei világot, amit etalonnak tartok és melyet úgy tudsz viszonylag kevés pénzből megvalósítani,75%-ban /CS. I./, hogy 47 LAB elektronikát használsz Kondo kábelezéssel. Én ezt az utat követtem idáig, de mivel a tiszta ezüst Kondo kábelezés többe került volna, mint az elektronikáim, ezért más utat választottam. Nyilván a Kondo réz kábelezéssel kezdtem, ami az én elektronikáimnak kevés volt, ezért jöttek a Radnai kábelek. Ugyanakkor most is az a véleményem, hogy nem szerencsés keverni az ezüstöt a rézzel. Az ezüst Kondo kábel az ezüst Kondo rendszer tartozéka, ott nincs saját hangja, mindenütt másutt van.
Ugyanakkor nehéz azt leírnom, de a SAL-féle alkalmazások használata bizonyos értelemben túlmutathat egy ezüst Kondo rendszer hangján, hangi élményén is. Ezt az állításomat bármikor ellenőrizhetem, ha vonatra szállok és a Déli Pu.-on leszállok. A következő hetekben ezt meg is teszem, ahogy egy közös ismerősünknél Szolnokon és másutt is a karácsony folytán a SAL alkalmazásokat is megfülelem, kizárandó a tévedésem.
Laci, megcsináltam a vizespoharas próbát a cd futómű mellett. Sajnos nálam ez is negatív hatású. Egyértelműen simít és világosít a hangon, de ezt nem jó értelemben értve. Plussz minden olyan lábújjhegyenjárós lesz. Vesznek az energiák és a dinamika is. Gumi kerül a zongora kalapácsaira. Stb. Így részemről ennek is annyi.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

kasumi írta:
2019.12.28., szomb. 22:00
Anélkül, hogy állást foglalnék az itt folyó vitában, két könyvet ajánlok figyelmetekbe, melyeknek egyike megismerésünk hatósugarának feltérképezésében (a "Lehet-e igaz kijelentéseket tenni az empíria számára hozzáférhetetlen valóságról?" kérdést boncolgatva; Weissmahr Béla SJ: Ontológia); míg a másik a tudományos kijelentések érvényességének és a paradigmák természetének megértésében segíthet (Thomas S. Kuhn: A tudományos forradalmak szerkezete).
Köszi a könyvajánlót. :smile53: Én még kettőt tennék hozzá. Ezeket olvasva és megértve már zárható is a topic. Minden megvilágosodik "adó és vevő" oldalról. ;)
JBTN.jpg
JBTN.jpg (97.45 KiB) Megtekintve 1755 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”