Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hunhun »

tamagaba írta:
2020.01.11., szomb. 15:01

Koherensebb, összeszedettebb, mint az STX - Trio Stendhal - Earthsound {Tom-Tom Records TTCD 125, Hungary} 2009 megy most - szerintem nagyon jó ez a felvétel
Mintha minden hangnak pontosabb helye lenne. Tudom kicsit tudományosan hangzik, de valahogy így tudnám leírni.
Jó kis cucc ez na
Nekem is pontosan ez volt vele a tapasztalatom. Én saját lineáris tápolt STX2 ről váltottam. Nemsokára elkészül a Nu Audio-hoz is a táp átalakítása a + 3.3v ág személyében és akkor kiderülhet végre az is hogy úgy mit tud.
Amúgy verhetetlennek gondolom ebben az ár sávban (lehet a 2-300e Ft os tartományban is még az), de ne legyen igazam. Több halandóhoz is eljuthat az ilyen cuccok által egy magasabb színvonalú hang.
:tutiok:

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tottyi írta:
2020.01.08., szer. 12:37
Koszi a valaszokat, meg azon az audiophile linuxon gondolkodom de a Roon az rohadt draga. Felek attol a linux-tol mert azok mindig olyan nehezen kezelhetoek na meg szokasom youtubrol is zenet hallgatni neha jo minosegben amit a win server + audiophiloptimizer is lehetove tesz bar a JRiver-nel meg a JPlay sokat tesz a hanghoz. :(
Vagy hagyom a francba az egeszet es megszuletek 20 ev mulva, addigra csak lesz valami kifejlett rendszer. :)
Szerintem én voltam az egyik legelső, akit anno legálisan megvette a JPlayt, még talán a 4-es verziót...
Utána ez a szoftver volt a középpont, lett belőle 2 gépes lejátszás és mindenféle erőszakolással JRiver is (a 6-os verzióval bezárólag).

A 7-essel számomra elég sok nyűg jött. Megvettem, de nem voltam elégedett. A hanggal igen, de a kezeléssel (BubbleUPnP) egyáltalán nem. A Jplay fórumon van egy topik, ahol a felhasználók a kívánságaikat írták le. A leggyakoribb kérések: nagyobb tudású szerver oldal, natív DSD512, linuxos kliens. Marcin gyorsan rövidre zárta a dolgot, hogy a közeljövőben ne számítsunk semmire. Egyik kérést sem kommentálta, agy ha lesz bármi változás, az teljesen a jövő homályában csücsül...

Közben La_Valse fórumtársunk hathatós segítségével RAM-ba töltöttük a Win szervereket. Az iránymutatásával meg tudtam csinálni, magamtól sohasem sikerült volna. Az AL ugyanilyen funkciója ezzel szemben pofonegyszerű. Az AL az én informatikai tudásommal is kezelhető, jó hangú, nem azzal telik el a beállítás, hogy mit tiltsak le mint a Windowsnál, hanem hogy mi induljon el.

Az Audiolinuxtól nem szabad félni. Az installálása és a konfigurálása is egyszerűbb mint a Windowsé. Piero - az AL készítője - órák alatt bármilyen kérdésre válaszol, addig segít, amíg nem oldódik meg a probléma. Én több alkalommal is igényeltem, mindig megoldottuk.

Vettem egy nagy lélegzetet (és egy vastagabb pénztárcát ;-) ), megvettem az AL-t 2 gépre, 1 évre előfizettem a Roonra, megvettem a 25-ös JRivert Linuxra és a HQP Emeddedet.

Van egy évem kedvemre kísérletezgetni, próbálgatni a Roon-t és a Jrivert. Ha lejár a Roon 1 éve, akkor is itt marad örökre a JRiver/HPQE páros. Ezzel Linuxhoz vagyok kötve, de ezzel együtt tudok élni, a Roont pedig majd meglátom.

Még egy dolog, ami pedig a Roon mellett szól: Tidal.

Sajnos elég sok összetevős, bonyolult a képlet, nincs teljesen univerzális megoldás, legalábbis én még nem találtam magamnak.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Koszi a valaszokat, meg azon az audiophile linuxon gondolkodom de a Roon az rohadt draga. Felek attol a linux-tol mert azok mindig olyan nehezen kezelhetoek na meg szokasom youtubrol is zenet hallgatni neha jo minosegben amit a win server + audiophiloptimizer is lehetove tesz bar a JRiver-nel meg a JPlay sokat tesz a hanghoz. :(
Vagy hagyom a francba az egeszet es megszuletek 20 ev mulva, addigra csak lesz valami kifejlett rendszer. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2020.01.08., szer. 08:59
Jo napot urak, probalt mar valaki olyan kombot, hogy JRiver HQPlayer? A JRiver-bol szeretnem iranyitani a HQplayer-t ez ugyahogy megy is de pl a hangositast nem sikerul a JRiver-bol iranyitanom.
Bár nem próbáltam ki, de a HQPlayer 4 Embedded-re azt írják, hogy működik UPnP Renderer-ként, így a UPnP szerverként funkcionáló jRiver mellé telepítve abban Zónaként kiválaszthatod elvileg. A HQPlayer Desktop sajnos ezt nem tudja UPnP-re, csak a Roon számára, ezt használom jómagam is.
De ez pusztán agyalás a részemről a leírások alapján.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tottyi írta:
2020.01.08., szer. 08:59
Jo napot urak, probalt mar valaki olyan kombot, hogy JRiver HQPlayer? A JRiver-bol szeretnem iranyitani a HQplayer-t ez ugyahogy megy is de pl a hangositast nem sikerul a JRiver-bol iranyitanom.
Én AudioLinux alatt használok JRiver + HQPE párost (más módszert nem is tudok a 2 program együttes munkára bírására). Ez esetben gond nélkül működik a hangerőszabályzás.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo napot urak, probalt mar valaki olyan kombot, hogy JRiver HQPlayer? A JRiver-bol szeretnem iranyitani a HQplayer-t ez ugyahogy megy is de pl a hangositast nem sikerul a JRiver-bol iranyitanom.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

nadtom írta:
2019.12.27., pén. 00:09
Valaki hallotta már? Sound Blaster AE-9.
82F23CBF-C7A2-4938-893F-73C62F4D0462.png
Senki nem próbálta még?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

robi20064 írta:
2020.01.03., pén. 01:01
Ugy tunik hogy az EVGA is egyre komolyabban gondolja az audio piaci jelenletet, az alaplapok fele is nyitnak :D

https://www.evga.com/products/product.a ... CX-W999-KR
Sajnos csak 2db-ot küldenek háztartásonként... :D gondolkodik.gif :D
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Jester írta:
2020.01.02., csüt. 20:10
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 19:19
asebestyen írta:
2020.01.02., csüt. 17:22

Még régebben, amikor szóba került ugyanez. Kihúztam az UTP kábelt, semmi változást nem hallottam. De ha csak az én rendszerem a gátja, az ki fog derülni, Feri nagy felbontású közeltéri rendszerén hallani kell, ha van mit. Nagyon kíváncsi leszek.
Én sem szoktam így különbséget hallani, csináltam már többször is ilyen próbát.
Ez a hozzászólásod számomra sok mindent helyretett, és azt hiszem most értettem meg, hogy miért volt 100%-ban felesleges az eddigi összes hozzászólásom ebben a témában. Mea maxima culpa! leborulok.gif
Na szuper, örülök, ha segítettem. Csak sikerült egy viszonylag bonyolult témát 1 bitessé egyszerűsítened. Végül is ez is egy megoldás. leborulok.gif

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 19:19
asebestyen írta:
2020.01.02., csüt. 17:22
ZolaBA írta:
2020.01.02., csüt. 17:12

Jaj, nem kell ez a rettegés a gaz, gonosz szkeptikusoktól! :D
Teljesen reálisan az a kérdés, ami feltettél, hiszen elvileg ebben jobb a készülék mint egy egyszerű switch.

Viszont felvetnék valamit. Ha valóban az ethernet csatlakozás is egy forrása a káros, nem kívánatos zajoknak, akkor ez elvileg audio-grade switch nélkül is tesztelhető a gépen lévő zene lejátszása közben, mert amikor kihúzom az ethernet kábelt kell érződjön a javulás. Szerintem, ha van ilyen káros zaj, az net forgalom nélkül is jelen van, de tesztelhető a dolog akár egy leterhelt hálózat széthúzásával is. (pl másolás vagy letöltés mellett). Bevallom én próbáltam és nem éreztem különbséget, de persze ez csak egy eset/vélemény. Esetleg próbálta más is?
Még régebben, amikor szóba került ugyanez. Kihúztam az UTP kábelt, semmi változást nem hallottam. De ha csak az én rendszerem a gátja, az ki fog derülni, Feri nagy felbontású közeltéri rendszerén hallani kell, ha van mit. Nagyon kíváncsi leszek.
Én sem szoktam így különbséget hallani, csináltam már többször is ilyen próbát.
Ez a hozzászólásod számomra sok mindent helyretett, és azt hiszem most értettem meg, hogy miért volt 100%-ban felesleges az eddigi összes hozzászólásom ebben a témában. Mea maxima culpa! leborulok.gif
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

adamthebrave írta:
2020.01.02., csüt. 16:24
mgus írta:
2020.01.02., csüt. 14:46
Az a jó benne hogy nem csak Furutech termékekkel működik jól, hanem bármilyen gagyi csatlakozónál érezhető a hatása, bár ez olyan mint a tápkábel hamar hozzá lehet szokni. De egy alapos kenegetéssel pincétől a padlásig elég jó eredményt el lehet érni, nem kell sok belőle, minimális használat.Rca,xlr,táp,hangfal amit csak találsz.
Gondolom van más gyártó kínálatában is, mert ez a körömlakknyi folyadék közel 50 ezerért (https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... o-folyadek) kicsit borsos ár...
Ha úgy nézem egy valamire való kütyüt menyiért adnak a High-End kategóriában ez igencsak baráti ezért a üvegért ami félig van csak megtöltve de jóval túlmutat az árán én nem sajnáltam érte, és nem is bántam meg mert olyat tud amit más nem.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

asebestyen írta:
2020.01.02., csüt. 17:22
ZolaBA írta:
2020.01.02., csüt. 17:12

Jaj, nem kell ez a rettegés a gaz, gonosz szkeptikusoktól! :D
Teljesen reálisan az a kérdés, ami feltettél, hiszen elvileg ebben jobb a készülék mint egy egyszerű switch.

Viszont felvetnék valamit. Ha valóban az ethernet csatlakozás is egy forrása a káros, nem kívánatos zajoknak, akkor ez elvileg audio-grade switch nélkül is tesztelhető a gépen lévő zene lejátszása közben, mert amikor kihúzom az ethernet kábelt kell érződjön a javulás. Szerintem, ha van ilyen káros zaj, az net forgalom nélkül is jelen van, de tesztelhető a dolog akár egy leterhelt hálózat széthúzásával is. (pl másolás vagy letöltés mellett). Bevallom én próbáltam és nem éreztem különbséget, de persze ez csak egy eset/vélemény. Esetleg próbálta más is?
Még régebben, amikor szóba került ugyanez. Kihúztam az UTP kábelt, semmi változást nem hallottam. De ha csak az én rendszerem a gátja, az ki fog derülni, Feri nagy felbontású közeltéri rendszerén hallani kell, ha van mit. Nagyon kíváncsi leszek.
Én sem szoktam így különbséget hallani, csináltam már többször is ilyen próbát.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Jolida írta:
2020.01.02., csüt. 18:43
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 16:20
Már melegszik. A szó szoros értelmében.
Más is így tapasztalta. 36_1_5.gif
Etheregen+heatsink.jpg
Nem vészes a helyzet, ennyire szerintem. Erősen kézmelegnek mondanám, de nem forró.
Az egyik thunderbolt csatlakozós külső videó átalakítóm ( AJA T-TAP) olyan forró, hogy nem nagyon lehet megfogni és a gyártó szerint az az üzemi állapot.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jolida »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 16:20
Már melegszik. A szó szoros értelmében.
Más is így tapasztalta. 36_1_5.gif
Etheregen+heatsink.jpg
Etheregen+heatsink.jpg (95.64 KiB) Megtekintve 3437 alkalommal
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

ZolaBA írta:
2020.01.02., csüt. 17:12

Jaj, nem kell ez a rettegés a gaz, gonosz szkeptikusoktól! :D
Teljesen reálisan az a kérdés, ami feltettél, hiszen elvileg ebben jobb a készülék mint egy egyszerű switch.

Viszont felvetnék valamit. Ha valóban az ethernet csatlakozás is egy forrása a káros, nem kívánatos zajoknak, akkor ez elvileg audio-grade switch nélkül is tesztelhető a gépen lévő zene lejátszása közben, mert amikor kihúzom az ethernet kábelt kell érződjön a javulás. Szerintem, ha van ilyen káros zaj, az net forgalom nélkül is jelen van, de tesztelhető a dolog akár egy leterhelt hálózat széthúzásával is. (pl másolás vagy letöltés mellett). Bevallom én próbáltam és nem éreztem különbséget, de persze ez csak egy eset/vélemény. Esetleg próbálta más is?
Még régebben, amikor szóba került ugyanez. Kihúztam az UTP kábelt, semmi változást nem hallottam. De ha csak az én rendszerem a gátja, az ki fog derülni, Feri nagy felbontású közeltéri rendszerén hallani kell, ha van mit. Nagyon kíváncsi leszek.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2020.01.02., csüt. 16:34
(arra vagyok kíváncsi, hogy hallható változást okoz-e az, ha az ethernet porton keresztül zavar nem tud - vagy nem annyi - bejutni a gépbe, tehát szűr-e az EtherRegen)
Jaj, nem kell ez a rettegés a gaz, gonosz szkeptikusoktól! :D
Teljesen reálisan az a kérdés, ami feltettél, hiszen elvileg ebben jobb a készülék mint egy egyszerű switch.

Viszont felvetnék valamit. Ha valóban az ethernet csatlakozás is egy forrása a káros, nem kívánatos zajoknak, akkor ez elvileg audio-grade switch nélkül is tesztelhető a gépen lévő zene lejátszása közben, mert amikor kihúzom az ethernet kábelt kell érződjön a javulás. Szerintem, ha van ilyen káros zaj, az net forgalom nélkül is jelen van, de tesztelhető a dolog akár egy leterhelt hálózat széthúzásával is. (pl másolás vagy letöltés mellett). Bevallom én próbáltam és nem éreztem különbséget, de persze ez csak egy eset/vélemény. Esetleg próbálta más is?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

supravox írta:
2020.01.02., csüt. 16:58
IMG_2198.jpeg

Már melegszik. A szó szoros értelmében.
Pici off..

Hmm fincsi kis Platinum tápok👍
[/quote]

Van még egy pár ami nem látszik a képen :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

IMG_2198.jpeg

Már melegszik. A szó szoros értelmében.
[/quote]

Pici off..

Hmm fincsi kis Platinum tápok👍
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

wittao írta:
2020.01.02., csüt. 16:34
Feri először is nagyon köszi a készüléktesztet!

Azt szeretném kérdezni, tudsz-e egy olyat csinálni, hogy simán fájl alapon játszol le zenét mondjuk ROON-ban úgy, hogy közben ezen a készüléken keresztül csatlakozol a hálózathoz (RJ45-ös porton), illetve úgy ha az eddigi hálózatos dolgaid vannak benyomva az iMac-edbe?

(arra vagyok kíváncsi, hogy hallható változást okoz-e az, ha az ethernet porton keresztül zavar nem tud - vagy nem annyi - bejutni a gépbe, tehát szűr-e az EtherRegen)

Köszi előre is! (és azoknak is, akik most a kérésem számukra értelmetlensége miatt a torkomnak ugranának, hogy ne tegyék)
Igen, ezért is vettem elő a nem lineárisan tápolható iMac Prot is egy szintén csak belső kapcsolóüzemű táprol használható 48 TB-os diszktömböt, és most pont így kapcsoltam össze, egyelőre még a meglévő lineáris tápos Netgear kis switchet is a láncban hagyva. Annak az egyik szabad portjáról csatlakozom a ER A oldali első portjára és az Audio PC a B oldali egyetlen protra van rádugva, ahogy ajánlják egy nem fém RJ45 csatlakozós Ethernet kábellel. Az Audio PC-n egy külső SSD-ről játszok le, Roon alól, nem a hálózaton keresztül, de a távvezérlés miatt használom az Ethernetet is hozzá, mivel headless módban van, monitor és billenytűzet nélkül. Az iMac Pro így a Roon távvezérlő :rolleyes: .

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

adamthebrave írta:
2019.12.28., szomb. 12:26
Új funkció lesz az AL-ben: belsó órajelet lehet majd állítani.

(Nem értem ez pontosan mit jelent, mire jó, milyen kapcsolatban van a a többi órajellel)


Menu 212 with the new option REALTIME clock in EXPERT menu!


"This will set the Real Time Clock Frequency. Default in linux systems is 64.
In audiolinux is usually set to 3072. Suggested values are 1024, 2048. 3072 with a maximum of 8192.

If this is the first time you are using it, please select option 0) Update configuration. This option will reset custom and auto profiles and will add the new variable RTCLOCK"
Engem foglalkoztatott a dolog, írtam Pieronak, aki az alábbi választ küldte:

""The command changes how accurately the HPET and timer can be accessed, the standard being 1/64th of a second. That's plenty fine for word processing, you probably want something more resolute for audiophile work - a few thousand Hz will do. Of course it also means if there are more HPET requests than there is frequency to handle them at the standard frequency, upping the frequency can resolve this (if it doesn't come at the expense of other resources)."



(quotation from a discussion in stereo.net.au)"
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 16:20

Már melegszik. A szó szoros értelmében.
Feri, nagyon köszönjük, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat.

Kíváncsiak vagyunk... :napsut: :napsut:
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

mgus írta:
2020.01.02., csüt. 14:46
Az a jó benne hogy nem csak Furutech termékekkel működik jól, hanem bármilyen gagyi csatlakozónál érezhető a hatása, bár ez olyan mint a tápkábel hamar hozzá lehet szokni. De egy alapos kenegetéssel pincétől a padlásig elég jó eredményt el lehet érni, nem kell sok belőle, minimális használat.Rca,xlr,táp,hangfal amit csak találsz.
Gondolom van más gyártó kínálatában is, mert ez a körömlakknyi folyadék közel 50 ezerért (https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... o-folyadek) kicsit borsos ár...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

supravox írta:
2020.01.02., csüt. 14:25
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 08:57
mgus írta:
2019.12.31., kedd 12:11
Ha nem tűnt még fel valakinek ez nem ocó kábelezésről szól, rendszer szintű kábelezés. Mitől szól jobban talán Pang megmondja ha akarja, minden esetre tágra nyílt buxával kell érkezni. :D
Ma érkezik egy un audiofil Ethernet Switch. Vettem ugyanis egyet kiváncsiságból, a megfizethetőőbbek, kevésbé extrémek közül.

Uptone Audio EtherREGEN a típusa. Akit érdekel, hogy mit mond róla a gyártója, az itt tud utána olvasni.

https://uptoneaudio.com/products/etherregen

Ez van benne belül:

EtherREGEN_Tech.Highlights_web_1024x1024.jpg

Elég régen, kb októbertől követem a switch piacra kerülését, fejlesztését, ismerem a fikázó és a hozsannázó véleményeket is. Csupán azt szeretném, és erre nem sajnáltam a pénzt sem, hogy saját tapasztalataim legyenek. Van itthon 4-5, különböző tudással rendelkező és árkategóriájú switch és router, jó ipari minőségűek, lesz mihez képest megtapasztalni a hatását.

Arra kérném tisztelettel, hogy akik szerint ez egy baromság, azok legyenek jók és ezzel ne fárasszanak. Felesleges unalomig ismételgetni a bit az bit és hogy nem tudom mi az TCP IP...

Akit érdekel viszont majd, hogy mire jutok és mik lesznek a gyakorlati tapasztalatok, azoknak szivesen beszámolok róluk a következő 2-3 hétben itt. Ha valakit nagyon érdekelne a hatása a saját rendszerében, akár rövid időre kölcsön is adhatom. Már persze, ha úgy találom, hogy bármi értelme is lesz a használatának.
Én pld. állati kíváncsi vagyok mit tapasztalsz.
Én egy Planet switch-et használok ami eleve külső tápos..vagyis tápot se adtak hozzá😀
Egy Hydrasound eteti zamperrel..
IMG_2201.jpeg
IMG_2201.jpeg (1.95 MiB) Megtekintve 3159 alkalommal
IMG_2202.jpeg
IMG_2202.jpeg (2.81 MiB) Megtekintve 3159 alkalommal
IMG_2203.jpeg
IMG_2203.jpeg (1.63 MiB) Megtekintve 3159 alkalommal
IMG_2204.jpeg
IMG_2204.jpeg (1.47 MiB) Megtekintve 3159 alkalommal
IMG_2198.jpeg
IMG_2198.jpeg (626.51 KiB) Megtekintve 3159 alkalommal
Már melegszik. A szó szoros értelmében.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2020.01.02., csüt. 14:34
mgus írta:
2020.01.02., csüt. 13:40
Újabb hangzás élménybe részesülhet aki végig kenegeti a ruter csatlakozóit egy kis Furutech nanó folyadékkal, a táp csatlakozásokkal együtt usb csatlakozásokat stb.,persze akinek van. :D
Megnéztem hogy mi a manó ez a furutech nano,és már értem is a mosoly szmájli okát.Na ez sincs minden háztartásban. :D
Most rendeltem én is kencét,mert a jó kontakt a hifi alapja,ami volt az meg elfogyott,de ilyenem lehet nem lesz ennek az istennek az idejében,mert elég irracionális ez az ár,bár biztos jó.
És mit tapasztaltál,mi lett jobb,és bekentél vele mindent a pincétől a padlásig a rendszeren,vagy most csak a rutert?Meglepő tud lenni egy akármilyen tisztítókúra is,érdemes is időnként elvégezni.
Az a jó benne hogy nem csak Furutech termékekkel működik jól, hanem bármilyen gagyi csatlakozónál érezhető a hatása, bár ez olyan mint a tápkábel hamar hozzá lehet szokni. De egy alapos kenegetéssel pincétől a padlásig elég jó eredményt el lehet érni, nem kell sok belőle, minimális használat.Rca,xlr,táp,hangfal amit csak találsz.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mgus írta:
2020.01.02., csüt. 13:40
Újabb hangzás élménybe részesülhet aki végig kenegeti a ruter csatlakozóit egy kis Furutech nanó folyadékkal, a táp csatlakozásokkal együtt usb csatlakozásokat stb.,persze akinek van. :D
Megnéztem hogy mi a manó ez a furutech nano,és már értem is a mosoly szmájli okát.Na ez sincs minden háztartásban. :D
Most rendeltem én is kencét,mert a jó kontakt a hifi alapja,ami volt az meg elfogyott,de ilyenem lehet nem lesz ennek az istennek az idejében,mert elég irracionális ez az ár,bár biztos jó.
És mit tapasztaltál,mi lett jobb,és bekentél vele mindent a pincétől a padlásig a rendszeren,vagy most csak a rutert?Meglepő tud lenni egy akármilyen tisztítókúra is,érdemes is időnként elvégezni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”