Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

audioline írta:
2020.01.04., szomb. 17:59
fülelek írta:
2020.01.01., szer. 22:00
...Tisztelt Adminok, nem szükséges figyelmeztetni, ez volt idén ebben a totyikban az utolsó hozzászólásom. Akit érdekel a véleményem a kábelezésről, a miértekről, a hogyan továbbról, az megtalál az adekvát helyeken.
:rolleyes:

Tessék maradni! :)
Így van,és tessék leírni a véleményt,a miérteket,és a hogyan továbbot is itt,mert ez hasznos is lenne,és érdekelne többeket is.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

robi20064 írta:
2020.01.04., szomb. 17:56
audioline írta:
2020.01.04., szomb. 17:53
fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Off
Jó, hogy nem az utolsó kommented volt... :rolleyes:
Vagy csak kevered Fapacival... gondolkodik.gif
Tudom, ahogy Presszer/Adamis is utalt rá, "mi is leszünk szenilisek", de még 'hálisten nem. :D
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2020.01.01., szer. 22:00
...Tisztelt Adminok, nem szükséges figyelmeztetni, ez volt idén ebben a totyikban az utolsó hozzászólásom. Akit érdekel a véleményem a kábelezésről, a miértekről, a hogyan továbbról, az megtalál az adekvát helyeken.
:rolleyes:

Tessék maradni! :)
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Off
Jó, hogy nem az utolsó kommented volt... :rolleyes:
.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Jó kérdések. :smile32:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Elmo írta:
2020.01.04., szomb. 10:48
Vajon a QED kábeleket is hamisítják? Gondoltam rendelek jumpert az Ebayről de gyanúsan olcsó.
Ha Kínából jön fél, negyed áron, akkor hamis.
Magyarországon is forgalmazzák, bp-en több helyen beszerezhető. Inkább azon aggódnék hogyan szerelik. Qed-nek a magas nyomású krimpelés a lényege, de néhány éve simán eladták anélkül is. Olyan helyről érdemes venni, ahol megvan a szerszám és előtted csinálják.

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Nem tudom, itthon még nem találtam.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Vajon a QED kábeleket is hamisítják? Gondoltam rendelek jumpert az Ebayről de gyanúsan olcsó.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

diagnet írta:
2020.01.02., csüt. 22:39
USB kábeleknél még érintésvédelmi vizsgálat sincs.
A kockacukornál sincs.

Érintésvédelmi vizsgálatot feszültségellátással működő készülékeknél kell elvégezni, azokat a működési egyen és váltófeszültség szerint osztályba sorolni. Azoknál kell elvégezni az érintésvédelmi vizsgálatokat.

A kábeleknél, vezetékeknél átütési szilárdságot szoktak megadni és mérni attól függően, hogy milyen feszültség továbbítására tervezték őket.

Egy USB kábel max. 5V-on üzemel, így erre semmiféle átütési feszültség vizsgálatot, specifikációt nem adnak meg.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.01.03., pén. 01:15
Konkretan anno ezt irtad:

"A "netről" és a nasokról letöltött fileok legrosszabb esetben is RAID1-ben vannak tárolva."

Ami egyreszt nagyfoku egyszerusites, altalanositas, es a leginkabb nem igaz ebben a formaban. A gond az, hogy ezt rendszeresen megteszed es ezzel megtevesztesz olyanokat akik esetleg nem jartasak az adott teruleten es informacioert latogatnak a forumra.
Felvázoltam a digitális zenehallgatás alapjait egy olyan téveszmékkel élő fórumozónak aki konkrétan beírta, hogy az internetes adatforgalom veszteséges. A kézzel fogható hanglemezen kívül semmi tapasztalata nem volt a témát illetően. Ebből kiragadtál egy idézőjelbe rakott gyűjtőfogalmat és ezt görgeted hónapról hónapra...Ez biztos nagyon hasznos volt számára is, valószínű örökre a XX. sz-ban ragadt.

Ilyenekből fakadhat az is, hogy az elmúlt 10 év alatt egy bábeli kábelbirodalom épült a szemetek előtt, aminek még csak most kezditek fejtegetni a specifikációit, törvényi szabályozásának hiányosságait.
Sokáig el lehet még makrózgatni a szavakkal, kifejezésekkel, csak partnert kell találni hozzá.
Sajnálom, de én csak normál látószögű objektívvel rendelkezem.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.01.02., csüt. 23:03

Aha. Altalaban. Meg kismillioszor amikor nincs kulso tap csak vbus, meg amikor van de az elszurt tervezes miatt megis kell a vbus is. Barmilyen audio usb kabelnek eloszor illene megfelelnie valamelyik usb specifikacionak, es csak utana johetne a "hade emmeg jobban is szol" felkialltas.

Az a jo a hozzaszolasaidban hogy szeretsz altalanositani meg egyszerusiteni (pl RAID van mindenhol es hasonlok) es ezt kb a vegletekig. Amikor mar fekete-feher az elkepzelt valosag akkor kevesbe zavarodik ossze az ember. Ugye hogy ugye.
USB-n keresztül tápoljátok a DAC-ot? Akkor nem értem minek foglalkoztok lineáris tápokkal? Meg úgy általában a minőséggel...
5V-os tápot egyik épeszű DAC gyártó sem vezetget usb kábeleken.(nem a dragonfly-tail kategóriáról van szó)
TTL logikai szinten lehet felhasználják, ott meg "tökmindegy" mennyit esik.


Hogy jön ide a RAID? Mert egyszer valahol leírtam, hogy a tidal,spotify,hiresaudio szervereken tárolt zenefileok nem sérülnek, vagy vesznek el a tükrözésnek köszönhetően? Szerinted ha ez náluk nem általános, akkor előbb velük kellene felvenned a kapcsolatot.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

diagnet írta:
2020.01.02., csüt. 22:39
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 21:49


Ahhoz hogy bármiféle USB kábelről és ne USB csatlakozós valamilyen kábelről beszéljünk, szerintem van minimális specifikáció aminek meg kellene felelni.
Szabvány, specifikáció szórakoztatóelektronikai besorolásban 2020-ban? :fekverohog:
80-as évekbeli rendeletek alapján szabályozzák. USB kábeleknél még érintésvédelmi vizsgálat sincs. Semmi nem kell.
Ezzel párhuzamos topikokban olvadó biztosítékokat és kismegszakítókat iktatnak ki-be zenei hangulatuk szerint. :)
"Rövidzárlat hosszú tűz!" Otthon mindenki úgy öli meg magát ahogy akarja. De ha valaki kereskedelmi forgalomban értékesít, tudtommal "CE" jelölésnek meg kell felelnie. Arról inkább ne is beszéljünk, hogy biztos van érvényes adószáma, és számlával tudják igazolni a kedves vevői, hogy a kábeleket tőle vásárolták. Ha valamire egy tápkábelre vannak érintésvédelmi előírások.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 21:49


Ahhoz hogy bármiféle USB kábelről és ne USB csatlakozós valamilyen kábelről beszéljünk, szerintem van minimális specifikáció aminek meg kellene felelni.
Szabvány, specifikáció szórakoztatóelektronikai besorolásban 2020-ban? :fekverohog:
80-as évekbeli rendeletek alapján szabályozzák. USB kábeleknél még érintésvédelmi vizsgálat sincs. Semmi nem kell.
Ezzel párhuzamos topikokban olvadó biztosítékokat és kismegszakítókat iktatnak ki-be zenei hangulatuk szerint. :)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 21:49
diagnet írta:
2020.01.02., csüt. 21:38
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 20:00

Cable Assembly Voltage Drop
At 900mA: 225mV max drop across power pair (VBUS and GND) from pin to pin (mated cable assembly)

(5V nominal. The purpose of this test is to verify the voltage drop cross the mated cable assembly. A minimum voltage is required for a USB device to function appropriately.)

Ha érdekes, akkor a gyártók által betartandó USB3.1 kábelekre és csatlakozókra vonatkozó előírásokat itt lehet megtalálni (USB2 és 3-ra is megvannak a hasonlók természetesen), csak mint érdekességet küldöm.
Sikerült pont egy olyan példát hozni, ami az audio célra használt kábeleknél lényegtelen, mert általában nincs felhasználva a vbus.(dac esetén). A data vonalon csak uA-ek mennek.
Tudok tákolni olyan usb kábelt amin 5m-ig 2A-en 200mA alatti drop van, mégis ha elindítok mellette egy autót, vagy játszom egy elektromos fogyasztó kapcsolójával azonnal eldobja a linket.

Mindezen felül az usb 2.0 elég hibatűrő, ami kedvez a DIY kábelmanufakturáknak.
Arra lennék kiváncsi melyikük tudna működő 18-48Gbites HDMI-t legyártani a szabványba foglalt max. hosszúság közelében.
Ott nem kellene hangokról beszélgetni, feketén-fehérel látszana (vagy nem) az eredmény.
Példát a szabványosság és NEM a hang és megszólalás kapcsán hoztam.

Ahhoz hogy bármiféle USB kábelről és ne USB csatlakozós valamilyen kábelről beszéljünk, szerintem van minimális specifikáció aminek meg kellene felelni. Ez a legegyszerűbb dolog, amit minimális igényességgel, szerintem, kellene ellenőrizni és még csak bonyolult műszerezettség sem kell hozzá.
A hálózati elektromos kábeleknél tűz, vagyon, baleset, életveszély felelősség is tartozik a norma betartásokkal, megfelelősségi tanusítással. Na erre is nagy ívben tojik a villamosmérnök mesterünk.. és ő van permanens sértődésben, amikor ezek felmerülnek erre felé.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

diagnet írta:
2020.01.02., csüt. 21:38
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 20:00

Cable Assembly Voltage Drop
At 900mA: 225mV max drop across power pair (VBUS and GND) from pin to pin (mated cable assembly)

(5V nominal. The purpose of this test is to verify the voltage drop cross the mated cable assembly. A minimum voltage is required for a USB device to function appropriately.)

Ha érdekes, akkor a gyártók által betartandó USB3.1 kábelekre és csatlakozókra vonatkozó előírásokat itt lehet megtalálni (USB2 és 3-ra is megvannak a hasonlók természetesen), csak mint érdekességet küldöm.
Sikerült pont egy olyan példát hozni, ami az audio célra használt kábeleknél lényegtelen, mert általában nincs felhasználva a vbus.(dac esetén). A data vonalon csak uA-ek mennek.
Tudok tákolni olyan usb kábelt amin 5m-ig 2A-en 200mA alatti drop van, mégis ha elindítok mellette egy autót, vagy játszom egy elektromos fogyasztó kapcsolójával azonnal eldobja a linket.

Mindezen felül az usb 2.0 elég hibatűrő, ami kedvez a DIY kábelmanufakturáknak.
Arra lennék kiváncsi melyikük tudna működő 18-48Gbites HDMI-t legyártani a szabványba foglalt max. hosszúság közelében.
Ott nem kellene hangokról beszélgetni, feketén-fehérel látszana (vagy nem) az eredmény.
Példát a szabványosság és NEM a hang és megszólalás kapcsán hoztam.

Ahhoz hogy bármiféle USB kábelről és ne USB csatlakozós valamilyen kábelről beszéljünk, szerintem van minimális specifikáció aminek meg kellene felelni. Ez a legegyszerűbb dolog, amit minimális igényességgel, szerintem, kellene ellenőrizni és még csak bonyolult műszerezettség sem kell hozzá.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 20:00

Cable Assembly Voltage Drop
At 900mA: 225mV max drop across power pair (VBUS and GND) from pin to pin (mated cable assembly)

(5V nominal. The purpose of this test is to verify the voltage drop cross the mated cable assembly. A minimum voltage is required for a USB device to function appropriately.)

Ha érdekes, akkor a gyártók által betartandó USB3.1 kábelekre és csatlakozókra vonatkozó előírásokat itt lehet megtalálni (USB2 és 3-ra is megvannak a hasonlók természetesen), csak mint érdekességet küldöm.
Sikerült pont egy olyan példát hozni, ami az audio célra használt kábeleknél lényegtelen, mert általában nincs felhasználva a vbus.(dac esetén). A data vonalon csak uA-ek mennek.
Tudok tákolni olyan usb kábelt amin 5m-ig 2A-en 200mA alatti drop van, mégis ha elindítok mellette egy autót, vagy játszom egy elektromos fogyasztó kapcsolójával azonnal eldobja a linket.

Mindezen felül az usb 2.0 elég hibatűrő, ami kedvez a DIY kábelmanufakturáknak.
Arra lennék kiváncsi melyikük tudna működő 18-48Gbites HDMI-t legyártani a szabványba foglalt max. hosszúság közelében.
Ott nem kellene hangokról beszélgetni, feketén-fehérel látszana (vagy nem) az eredmény.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nem tudom más országban is létezik-e hasonló "szakember", aki bontott kábeleket értékesít? gondolkodik.gif
És nem tudom, hogy más országokban is képesek-e ezért pénzt adni? gondolkodik.gif

Mindenesetre Münchenben nem nagyon láttam a High-End Show-n se hasonlót..... gondolkodik.gif

A biztonság kedvéért idén azért megnézem nem változott-e a helyzet.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Javítsatok ki, ha tévednék. Az, hogy valaki saját célra készít kábeleket, az az Ő magánügye, de ha már termékként kilép vele a "piacra", akkor már bizonyos normákat, szabványokat kell teljesítenie vele, és ezzel felelősséget kell vállalnia érte. Rosszul tudom?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2020.01.02., csüt. 19:02

Köszönöm, hogy aggódsz értem. Jólesik. Különösen év elején. Elmesélnék viszont valamit. Ha kicsit vulgáris lesz, az nem az én hibám. Most voltam kábelekkel valakinél -aki maga is kábeleket épít a barátjával, aki egy audio szalonban műszaki ember. Mindenféle kábelt kért, köztük tápot és USB-t. Amíg beraktuk a kábeleket elmesélte, hogy kik jártak nála kábelekkel, mit mondjak, a magyar audiózás krénje. Aztán vitték haza a kábeleiket, mert jobban szóltak a saját kábelei. Kicsit hallgatta az enyémekkel a hangot aztán idegesen, fejcsóválva felállt és szó szerint azt mondta, bocs, de így élő a szitú: Hát ez odabasz! Nem is szedte ki a kábeleket. Szabványokat nem vett elő és a tesztrendszerre se kérdezett rá!

Egyébiránt a szomszéd lépcsőházben van egy állandó teszt partnerem. Informatikus vele teszteljük az USB kábeleket, soha semmi probléma nem volt ennek során.
Rudi bácsi, oké, nem számít se szabvány, se semmi. Első lépésben ne foglalkozzunk a hanggal, inkább ha már megint a te kábeleidről szól ez a topic, meséld el kérlek a nagyérdeműnek, hogy amikor itt jártál, az audio pc PP V2 kártyája és az audio gd nfb 10.32 dac közé kötött USB kábeleid közül mennyiből hány db volt olyan, amit bekötve a számítógép látta egyáltalán a dac-ot? Köszönöm.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Biztos igazad van és akkor már jól is szól az USB ugye? Úristen, hova kerültem :) Jó éjszakát

(Azért nézz át hozzám, mert írt a tag, akitől eljöttem)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2020.01.02., csüt. 19:02
kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 12:08
Aki nem hallgat számítógépről zenét, nem rak össze hozzá számítógépet és mondjuk saját bevallása szerint sem érdekli az ilyesmi, az "gyártóként" hogyan tervezi meg és mondjuk teszteli a saját termékét?
Jellemzően a hálózati és USB kábelek teljesítménye erősen rendszerfüggő.


Milyen tesztrendszereket használ hozzá? Honnan ismeri a szabványt és alkalmazza az előírásait?
Ezek használata, ismerete nélkül a kuncsaftnál, ha esetleg félremegy valami és tönkremegy egy alaplap vagy egy drága USB kártya, akkor hogyan vállal felelősséget érte?
Köszönöm, hogy aggódsz értem. Jólesik. Különösen év elején. Elmesélnék viszont valamit. Ha kicsit vulgáris lesz, az nem az én hibám. Most voltam kábelekkel valakinél -aki maga is kábeleket épít a barátjával, aki egy audio szalonban műszaki ember. Mindenféle kábelt kért, köztük tápot és USB-t. Amíg beraktuk a kábeleket elmesélte, hogy kik jártak nála kábelekkel, mit mondjak, a magyar audiózás krénje. Aztán vitték haza a kábeleiket, mert jobban szóltak a saját kábelei. Kicsit hallgatta az enyémekkel a hangot aztán idegesen, fejcsóválva felállt és szó szerint azt mondta, bocs, de így élő a szitú: Hát ez odabasz! Nem is szedte ki a kábeleket. Szabványokat nem vett elő és a tesztrendszerre se kérdezett rá!

Egyébiránt a szomszéd lépcsőházben van egy állandó teszt partnerem. Informatikus vele teszteljük az USB kábeleket, soha semmi probléma nem volt ennek során.
Távol álljon tőlem a kuncsaftokon kívül bárki másért aggódni. A szabványokat annak kellene ismernie, aki a "gyártó", nem szokás ezt azzal elintézni, hogy van egy informatikus ismerős a szomszédban. Ha ez szerinted elég, akkor ok, lelked rajta. Az USB elvárások elég jól le vannak írva, talán legalább az alap paramétereket érdemes lenne ellenőrizni.
(ha nem csak az "odabasz" mértékegységre gyúrna a "gyártó", lehetne nanoodabasz, meg kiloodabasz, vagy akár gigaodabasz is... )

Szerintem legalább ezt az egy mérést el kellene végezni, ha valaki felelősségteljes "gyártó"-nak akarna tűnni:

Cable Assembly Voltage Drop
At 900mA: 225mV max drop across power pair (VBUS and GND) from pin to pin (mated cable assembly)

(5V nominal. The purpose of this test is to verify the voltage drop cross the mated cable assembly. A minimum voltage is required for a USB device to function appropriately.)

Ha érdekes, akkor a gyártók által betartandó USB3.1 kábelekre és csatlakozókra vonatkozó előírásokat itt lehet megtalálni (USB2 és 3-ra is megvannak a hasonlók természetesen), csak mint érdekességet küldöm.

Universal Serial Bus 3.1 Legacy Connectors and Cable Assemblies Compliance Document
https://usb.org/sites/default/files/doc ... ev_1_1.pdf

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15223
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10377
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.01.02., csüt. 19:02
Amíg beraktuk a kábeleket elmesélte, hogy kik jártak nála kábelekkel, mit mondjak, a magyar audiózás krénje. Aztán vitték haza a kábeleiket, mert jobban szóltak a saját kábelei.
Kíváncsi lennék én arra a krémre, akik kábelekkel házalnak és a pár perces próbákat erőltetik. Rajtad kívül nem ismerek ilyent. :D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 12:08
Aki nem hallgat számítógépről zenét, nem rak össze hozzá számítógépet és mondjuk saját bevallása szerint sem érdekli az ilyesmi, az "gyártóként" hogyan tervezi meg és mondjuk teszteli a saját termékét?
Jellemzően a hálózati és USB kábelek teljesítménye erősen rendszerfüggő.


Milyen tesztrendszereket használ hozzá? Honnan ismeri a szabványt és alkalmazza az előírásait?
Ezek használata, ismerete nélkül a kuncsaftnál, ha esetleg félremegy valami és tönkremegy egy alaplap vagy egy drága USB kártya, akkor hogyan vállal felelősséget érte?
Köszönöm, hogy aggódsz értem. Jólesik. Különösen év elején. Elmesélnék viszont valamit. Ha kicsit vulgáris lesz, az nem az én hibám. Most voltam kábelekkel valakinél -aki maga is kábeleket épít a barátjával, aki egy audio szalonban műszaki ember. Mindenféle kábelt kért, köztük tápot és USB-t. Amíg beraktuk a kábeleket elmesélte, hogy kik jártak nála kábelekkel, mit mondjak, a magyar audiózás krénje. Aztán vitték haza a kábeleiket, mert jobban szóltak a saját kábelei. Kicsit hallgatta az enyémekkel a hangot aztán idegesen, fejcsóválva felállt és szó szerint azt mondta, bocs, de így élő a szitú: Hát ez odabasz! Nem is szedte ki a kábeleket. Szabványokat nem vett elő és a tesztrendszerre se kérdezett rá!

Egyébiránt a szomszéd lépcsőházben van egy állandó teszt partnerem. Informatikus vele teszteljük az USB kábeleket, soha semmi probléma nem volt ennek során.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 12:03
Itt rögtön felmerül az, hogy érdemes lenne kábelezésben járatos szakember segítségét igénybe venni. Erre bárkinek meg van a lehetősége, mert az audió szalonok, vagy a nagyobb kábel gyártók képvisetei szívesen segítenek a kábelek kiválasztásában. A biztos megoldás ilyen esetekben is az, ha a kábelezésben jártas szakember a helyszínen, a tulajdonos saját rendszerében, saját akusztikus környezetében segít a kábelek kiválasztásában.
Ki és mitől lesz valaki:
kábelezésben járatos szakember
?
Amikor fejbe kiszámolja hogy hány elektron fut a kábelen. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”