Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Az, hogy egymás haját téptétek, azzal nincs gond, felnőtt emberek homokozója, elvárja mindenki a felnőtt viselkedést. A gond az, ha köcsög vagy a moderátorral, amikor ő igazából rendet szeretne. És ne élj vissza a sok ajánlásoddal, amivel persze sokan jól jártunk, de ez nem jogosít fel téged semmire, pláne gondolom nem tartottak fegyvert a fejedhez, hogy írj. Gyáva dolog az ajánlóid mögé bújni, mert te is tudod, nem itt van a gond.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha már Byrd, akkor ezt ajánlom figyelmetekbe, és egyben a Voce8 teljes munkásságát, mert nagyon szép zenére lelhettek, ami egy megfelelő hifi felszereléssel, -akár füles, akár hangszóró-, mély gondolkodásra késztet, elkeserít avagy feldob, a vége mindig valamilyen fokú katarzis.

youtu.be/Wo8qfyK9c3c


youtu.be/IwdeqVmXlHk

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ja, minden úgy alakul, ahogyan gondoltam, valóban.
Moderátorok?
Hol voltatok, amikor személyeskedések és igazi bunkó, lehúzó bántások voltak?
Hol voltatok, amikor egy nálamnál kevésbé stabil és sokkal kevésbé nagyképű embert, innen kiutáltak, kiűztek?
Q..va kényelmes volt, hogy ennek ellenére ment a dolog, a háborúk megoldódtak, 10 év alatt végig kussba voltatok, szívtátok fel a jó lemezeket ti is, meg sokan-sokan mások, akkor is, amikor komolyan egymás haját téptük...

Mondtam, hogy miattatok bizonyosan nem lesz stílusváltás, úgyhogy, klaca kedvéért, 'rajta'.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

gyuszmo írta:
2020.01.05., vas. 16:21
A kitiltás először nem részünkről, hanem chord részéről lett felhozva, nyilván az még nem kitiltás, ha felhívja valaki a figyelmét, hogy lehetne máshogy is. Nálam itt szakadt el a dolog: "Rajta, lássuk, mered-e...:) " mosolyogva, cinikusan. Dr majd a többiek megrágják. Azért szemét dolog ez, mert ha kitiltják, akkor az van, hogy a moderátor egy ......, ha meg nem, akkor gyáva, akármit meg lehet tenni vele....
Persze, igazad van, lehet kérni ilyesmit, csak nem érdemes, mert kontraproduktív a dolog: minél inkább kérik, annál inkább fogja csinálni, mert a dolognak nem tartalmi, hanem pszichológiai okai vannak. (Az egyéb gyerekes "provokációkat" is ("Rajta..." stb) egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni. )

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

A kitiltás először nem részünkről, hanem chord részéről lett felhozva, nyilván az még nem kitiltás, ha felhívja valaki a figyelmét, hogy lehetne máshogy is. Nálam itt szakadt el a dolog: "Rajta, lássuk, mered-e...:) " mosolyogva, cinikusan. Dr majd a többiek megrágják. Azért szemét dolog ez, mert ha kitiltják, akkor az van, hogy a moderátor egy ......, ha meg nem, akkor gyáva, akármit meg lehet tenni vele....
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Nehogy már ezért kizárják szegényt! Semmi szabályzatba ütközőt nem csinált. Ha kizárják, megyek én is! (Persze ezzel valszeg csak egy újabb okot szolgáltatok a kizáráshoz.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Klaca 2020.01.05., vas. 16:23-kor.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

De cseszd meg, te akkor is Bachot, meg ellenséget látsz, amikor szinte más már alig ír ide. Én nagyon szerettem az írásaidat, azok miatt kezdtem az Alpha lemezeket begyűjteni pl., meg a noa noa lemezeket is (igen, az elsőt is, bagóért), meg legutóbb Lislevand, mert általad nagyon megszerettem ezeket a számomra ismeretlen zenéket. De a pökhendi stílus minősíthetetlen, én amellett fogok kardoskodni, hogy rakjanak ki innen, pedig mondhatom, óriási veszteség leszel, az i-re a pontot ez tette fel: "Rajta, lássuk, mered-e...:)" Igen, bízom benne merni fogja, fogjuk, mert egy modnak ezek után nincs más lehetősége. Kicsit olyan a viselkedésed, mikor egy verseny szintű cselgáncsost, aki olimpiára készül, provokálna valaki tudatosan az utcán, hogy nem meri megütni. Egyike leszek azoknak, akik nagyon sajnálni fogják az egészet.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

kimber írta:
2020.01.05., vas. 11:50
Péter!

Kérlek fejezd be Bach, és a zenéjét kedvelők folyamatos csipkelődését. Nem hiszem el, hogy értelmes emberek ne tudnának normális hangnemben csevegni, és azt sem értem, hogy milyen alapon kritizálod mások zenei ízlését. Leírtad már ezerszer, hogy te nem kedveled Bach muzsikáját, OK, rendben, mindenki tiszteletben tartja, de ne ezzel kezdődjön már minden ajánlód, hogy belerúgsz egyet Bachba, és a kedvelőibe.
Sajnos független vagyok.
Ha nem tetszik, zárj ki, te vagy a moderátor. Nekem van hol folytatni, elhiszed? Rajta, lássuk, mered-e...:)
Le fogom írni, amit gondolok, akkor is.
Nem hinném, hogy ez akkora belerúgás volt; és ha nem jó az a zene, vagy az az előadás, szerintem, akkor nem fogom azt írni, hogy jó, a te kedvedért sem, sem más kedvéért sem.

Tehát, vagy elfogadsz így, ebben a formámban, vagy kizársz a fórumról.
Ha nem zársz ki, ugyanígy fogom folytatni, ezt most megmondom, mert szerintem így korrekt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2020.01.05., vas. 10:47
Fogták ezt a régi karmestert...
Gustav Leonhardt elsősorban csembaló és orgonaművész volt mindig is, karmesteri pálcát csak jóval később ragadott.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 10:40
Na ez tényleg jó csembaló felvétel, minden összejött, szerző-előadó-hangszer-felvétel.
Szerintem is a hölgyek játéka egész más, a jobb nem jó kifejezés, inkább emocionális többletet ad, és kerüli a túlzott dinamika hangsúlyozást. persze oda-vissza van kivétel, de így érdekes...
Igen, majdnem, a szerző, igen, vagyis nem, az nekem azért nem tartozik ide, valahogy a régi billentyűsöknél elsöprő többségű olyan volt, aki teljesen mást gondolt a planéták forgásáról; ezek tükrében a felvétel tényleg jó, de nagyon 'csinált' zene, olyan akadémikus, és végletesen struktúra-orientált...

Aki esetleg tovább akar lépni, annak már ez az Alpha kiadó is egy kincsesbánya.

Kép

Fogták ezt a régi karmestert, aki, korát illetően gyakorlatilag egy vénember volt, már akkor, és felvettek vele egy lemezt, ami egyszerűen zseniális. Tökéletes, érzékeny játék, olyan dolgot ad át, hogy utána rá lehet tapadni a netre, hogy miez, miez, ki is volt ez a Byrd? Azt képzelem, hogy ő, aki millió koncertet adott, ill. végigvezényelt, és igazi hardcore Bach szakértő volt, aki az 1950-es években már nyomult a csembalóműveivel, ő valami fontosat át tud adni ezen a lemezen.

Kép

Az új kiadás. Jaj, az az artwork, jó lenne szegényem, ha nem lenne a kezünkben a régi...

Kép


Aki meg Bachot isteníti, meg 99%, meg ilyesmi, azzal sincs semmi gond, hiszen igaza van, hallgassa a kedvencét énfelőlem, ő már úgy marad.

Aki viszont most ismerkedik a régi billentyűsökkel, az nézelődjön minél szélesebb sávban, van miből, a felhozatal csodás, aztán majd kialakul a személyes preferencia, elég hamar saját lábra fog állni ízlésileg.
A hifivel meg ügyesen, ennél a műfajnál nagyon fontos.

Szerintem.


youtu.be/HlHym716E5U

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Na ez tényleg jó csembaló felvétel, minden összejött, szerző-előadó-hangszer-felvétel.
Szerintem is a hölgyek játéka egész más, a jobb nem jó kifejezés, inkább emocionális többletet ad, és kerüli a túlzott dinamika hangsúlyozást. persze oda-vissza van kivétel, de így érdekes...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Tegnap, még előttetek, hangsúlyozom, tehát önszántamból, ez a lemez bekerült a lejátszóba, mert pont régi billentyűsöket mutogattunk egymásnak valakivel,


youtu.be/5gawVbpTVOY


Alpha, tehát a hang az egyszerűen zseniális, aztán én persze elég rövid úton kikötöttem a Chaconne-nál,


youtu.be/4R3nbM-dkdI


de jó a felvétel, szerintem.
Aztán haladtunk tovább, és érdekes volt megfigyelni, hogy pl. a hölgyek játéka mennyivel másabb, általában, majdhogynem szerzőtől függetlenül.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

fülelek írta:
2020.01.03., pén. 19:28

Az ajánlott zene kitűnő -nem lehetne ezt szurkálások nélkül ajánlani? Muszáj sértegetni, Bachra utalásokat tenni negatív értelemben? Bach műveinek 99%-ba nem lehet belekötni, ha tudjuk, hogy milyen körülmények között, milyen céllal írta. Te csakazértis dafkeseegroß belekötsz,
Hát a qrva életbe bele, csak ezt tudom mondani. Így, kijelentő módban. Te az egyetemes zene egy keskeny szeletét ismered jól, miért kell piszkálni, amihez nem értesz? Ráadásul amit ajánlasz, abba is bele lehetne kötni elég gyakran, mert süt a zsenge amatőr hozzáállásod, ami a struktúrákat illeti. De nem tesszük, mert a lényeg, hogy érdekes zenéket ajánlasz, ami mellett legtöbbünk simán elsiklana. Semmit nem szólnék, ha csak a blogod hangvételét ismételnéd, de valahogy az avx közönség minden egyes alkalommal kap még egy taslit, hogy tudja, hol a helye, milyen fajankó társaság.
Hát bassza meg a jegesmedve a Horn-fokon, ha értem, hogy miért kell ezt csinálni!
Amúgy meg peace, vagy mia lóf@ß... ;peace;
Úgy hiányoztatok, jóreggelt, BÚÉK, meg minden...:)
Jót nevettem rajtad, ne haragudj.
Fú-de-komolyan-veszünk-mindent.
Mondtam, hogy bemenekültök, meg hogy hová, futva, vágtázva a Solage elől...:))

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: zenta »

Akkor BACH! (kicsit másképp)
A digitális booklet innét letölthető pár napig:
https://www.dropbox.com/sh/ttf7q77gm9lo ... pYIna?dl=0
Érdemes elovasni is.
Tidal-on, Qobuz-on elérhető.
Batagov_Bach.jpg
Batagov_Bach.jpg (116.63 KiB) Megtekintve 2822 alkalommal
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

chord írta:
2020.01.03., pén. 11:33
Idei első ajánlat.
Valami kedves dolog kellene.
Tessék, itt van.:)

Amúgy sem 'követő' az ajánló, tehát közönségigény, az nem lesz most sem, mint ahogyan eddig sem volt, amit mások írásaitól én szintúgy nem várok.
Akkor mi jön?, hát, valami, ami, garantálom, a legtöbbeteknek tortúra lesz, igazi gyötrelem és hangi perverzitás, a sok rossz hifi rendszer összeomlásának robajával fűszerezve... És pusztulás lesz, és átgörgetés, és fejcsóválás, és visszamenekülés lesz valamelyik biztonságos szonáta vagy szimfónia szárnyai alá, de minimum a lipcsei Mester szépenszerkesztett mű-műveihez…
A kevés számú túlélő viszont imádni fogja, ez egészen és teljességgel és valósággal bizonyos.

Középkor.
Ars Subtilior.
Ahol a harmóniaépítkezés teljesen más irányú volt.
Ahol a ritmikai és a polifóniai alkalmazások a végleteket kerülgették. Annyira, hogy 100 évvel később, a többszólamúság mesterei is erősen leegyszerűsített zenei világban találták magukat. A szerzők, Avignon, Foix és Berry udvarainak komponistái, akik simán ledobták magukról a régi skolasztikus karaktert, és mindenfajta akadémiai kötöttséget, tudatában voltak különleges helyzetüknek, minden álszerénységet félretéve, így hívták magukat, ill. a zenéjüket, hogy Ars Subtilitatis, amely célzottan a legjobb művészek által hangolt finomság volt a magas elitnek; a képzetlen közönséget nem is negligálták, hanem egyszerűen átnéztek rajta, levegőnek, semminek, nemlétezőnek tekintették.
A uralkodó, ill. az akkor divatos, de inkább kötelező egyházi módusokból simán kiléptek a kromatikus építkezés szabadságába.

Kép

Én azt mondom, hogy egy igazi, teljes és totális zenei avantgarde volt.

A lemez egy nagyon jó Sony felvétel, 1991-ből. Igen-igen jó hanggal.
A Solage-féle Fumeux Fume kapcsán már egyszer szóba került.
Ide az kicsit erős lenne, azt majd otthon, biztonságos körülmények között, szóval, elég most az 5. szám.


youtu.be/7MQoay_RsD8


Ismeretlen lejegyzés, egy izoritmikus micsoda-csoda, óda, vagy motetta, vagy mi, két cantussal. (olyan ima-féle, célzottan Gaston Phoebus politikai sikereit elősegítendő.:)) Mit is jelent ez?, hát, egy egészen meghökkentő dolog: két szólam, két hang, és egyszerre, totálisan különböző szöveggel, egymás alatt, fölött, közben, és, ráadásul, különböző ritmussal, de úgy különböző, hogy nem egymásból képződnek, nem egymás törtjei vagy többszörösei, hanem igazi önmaguk….csak úgy, mennek bele a Világba... azt már alig merem említeni, hogy teli kromatikus oldalazásokkal…
És akkor, ebből, egy hatalmas zagyvaság kerekedik ki?, hát nem, nagyon nem. Egy különleges egész épül fel, nagyon merész ívekkel, és, ami a meglepő, hatalmas-óriási harmóniaérzettel.

Az előadás egyszerűen tökéletes.
Az ajánlott zene kitűnő -nem lehetne ezt szurkálások nélkül ajánlani? Muszáj sértegetni, Bachra utalásokat tenni negatív értelemben? Bach műveinek 99%-ba nem lehet belekötni, ha tudjuk, hogy milyen körülmények között, milyen céllal írta. Te csakazértis dafkeseegroß belekötsz,
Hát a qrva életbe bele, csak ezt tudom mondani. Így, kijelentő módban. Te az egyetemes zene egy keskeny szeletét ismered jól, miért kell piszkálni, amihez nem értesz? Ráadásul amit ajánlasz, abba is bele lehetne kötni elég gyakran, mert süt a zsenge amatőr hozzáállásod, ami a struktúrákat illeti. De nem tesszük, mert a lényeg, hogy érdekes zenéket ajánlasz, ami mellett legtöbbünk simán elsiklana. Semmit nem szólnék, ha csak a blogod hangvételét ismételnéd, de valahogy az avx közönség minden egyes alkalommal kap még egy taslit, hogy tudja, hol a helye, milyen fajankó társaság.
Hát bassza meg a jegesmedve a Horn-fokon, ha értem, hogy miért kell ezt csinálni!
Amúgy meg peace, vagy mia lóf@ß... ;peace;
ÉS csakazértis Bach:

youtu.be/WljfpY6ymaA

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Idei első ajánlat.
Valami kedves dolog kellene.
Tessék, itt van.:)

Amúgy sem 'követő' az ajánló, tehát közönségigény, az nem lesz most sem, mint ahogyan eddig sem volt, amit mások írásaitól én szintúgy nem várok.
Akkor mi jön?, hát, valami, ami, garantálom, a legtöbbeteknek tortúra lesz, igazi gyötrelem és hangi perverzitás, a sok rossz hifi rendszer összeomlásának robajával fűszerezve... És pusztulás lesz, és átgörgetés, és fejcsóválás, és visszamenekülés lesz valamelyik biztonságos szonáta vagy szimfónia szárnyai alá, de minimum a lipcsei Mester szépenszerkesztett mű-műveihez…
A kevés számú túlélő viszont imádni fogja, ez egészen és teljességgel és valósággal bizonyos.

Középkor.
Ars Subtilior.
Ahol a harmóniaépítkezés teljesen más irányú volt.
Ahol a ritmikai és a polifóniai alkalmazások a végleteket kerülgették. Annyira, hogy 100 évvel később, a többszólamúság mesterei is erősen leegyszerűsített zenei világban találták magukat. A szerzők, Avignon, Foix és Berry udvarainak komponistái, akik simán ledobták magukról a régi skolasztikus karaktert, és mindenfajta akadémiai kötöttséget, tudatában voltak különleges helyzetüknek, minden álszerénységet félretéve, így hívták magukat, ill. a zenéjüket, hogy Ars Subtilitatis, amely célzottan a legjobb művészek által hangolt finomság volt a magas elitnek; a képzetlen közönséget nem is negligálták, hanem egyszerűen átnéztek rajta, levegőnek, semminek, nemlétezőnek tekintették.
A uralkodó, ill. az akkor divatos, de inkább kötelező egyházi módusokból simán kiléptek a kromatikus építkezés szabadságába.

Kép

Én azt mondom, hogy egy igazi, teljes és totális zenei avantgarde volt.

A lemez egy nagyon jó Sony felvétel, 1991-ből. Igen-igen jó hanggal.
A Solage-féle Fumeux Fume kapcsán már egyszer szóba került.
Ide az kicsit erős lenne, azt majd otthon, biztonságos körülmények között, szóval, elég most az 5. szám.


youtu.be/7MQoay_RsD8


Ismeretlen lejegyzés, egy izoritmikus micsoda-csoda, óda, vagy motetta, vagy mi, két cantussal. (olyan ima-féle, célzottan Gaston Phoebus politikai sikereit elősegítendő.:)) Mit is jelent ez?, hát, egy egészen meghökkentő dolog: két szólam, két hang, és egyszerre, totálisan különböző szöveggel, egymás alatt, fölött, közben, és, ráadásul, különböző ritmussal, de úgy különböző, hogy nem egymásból képződnek, nem egymás törtjei vagy többszörösei, hanem igazi önmaguk….csak úgy, mennek bele a Világba... azt már alig merem említeni, hogy teli kromatikus oldalazásokkal…
És akkor, ebből, egy hatalmas zagyvaság kerekedik ki?, hát nem, nagyon nem. Egy különleges egész épül fel, nagyon merész ívekkel, és, ami a meglepő, hatalmas-óriási harmóniaérzettel.

Az előadás egyszerűen tökéletes.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Igazi, meditatív, majdhogynem metafizikus zene.
Felszentelt egyházi embertől egy különlegesség.


youtu.be/fV_xrw5GGP8


Akkoriban, inkább így nézett ki Hopkinson Smith:

Kép

A hangminőség pont olyan, mint amilyen a zene, meg az előadás. Michel Bernstein hifis gondolatai, 1990-ből...:)
Van rendes áron is.
Meg rendetlen áron is.

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Így karácsonyi időben nekem mindig a Harmonia Caelestis jut eszembe. A Capella Savaria kettő karácsonyi LP-n, és a néhány éve készült CD-n is közöl részleteket. Az inkább érdekes, mint zeneileg különlegesen értékes gyűjteményt teljes egészében 1969-ben vették fel lemezre, Pannonhalmán a Boldogasszony kápolnában. Nekem is van belőle egy példány, de annyira görbék a lemezek (mintha felhajtották volna a szélüket), hogy nem lehet lejátszani.
R-7457643-1441883277-9142.jpeg.jpg
R-7457643-1441883277-9142.jpeg.jpg (67.93 KiB) Megtekintve 2771 alkalommal
A Hungaroton 1991-ben készített egy teljes kiadást, szintén a Capella Savaria előadásában. Ma délután meghallgattam a birtokomban lévő CD verziót és bevallom, hogy kellemes időtöltés volt. A zene kellemesen hangszerelt, nem virtuóz darabok gyűjteménye, hanem inkább a népénekek köszönnek vissza belőle, egyik dallamot pl. tegnap is hallottam magyar szöveggel nálunk. A hangzás nem rossz, a Savaria Múzeum nagyterme szép templomi atmoszférát teremt, csak valahogy a szólisták vesznek el a térben és Zádori Mária tudása mögött...
Csatolmányok
3078-500px.jpg
3078-500px.jpg (144.43 KiB) Megtekintve 2771 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Köszönöm! A nyakamat visszahúztam már! :-)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Nem akart befordulni sehogyan sem...

Van a vége felé egy Für Elise.
Az mekkora jó zene.
A 'szörnyűséges szimfóniákkal', ég és föld...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Hát igen. Így adjunk el jó zenét cuki macskákkal...
Tudnál küldeni egy tracklist-et ? A kiadó honlapjára nem tették fel...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Pastime with a good company.

Kép


Szóval, híres darab, a lefejezős király VIII. Henrik remekműve, aki maga is lantos volt.

Kép

Ez most egy Alpha lemez címe. Ami egy válogatás.
Nem szeretem a válogatásokat. Ezt meg nagyon.

Kép

Hogy miért?, mert ez a kiadó 5. évfordulója volt, és csak erre alkottak a zenészek, csak erre a lemezre. Így pl. az első kettő, az két L'Arpeggiata szám, amelyik sehol máshol, egyetlen lemezükön sem fellelhető. És hihetetlenül jók, és úgy szól, hogy Úristen, demennyirejó...



youtu.be/VwQatscpmmg


Meg főleg azért, mert Jean-Paul Combet, aki az egész kiadót kitalálta, írt bele egy jó hosszú szöveget, a bookletbe. Amit a sztrímelők megint nem olvashatnak... vagy hátha.... pedig lényeges. Mármint, van, akinek, jópárunknak biztosan, a többieknek most kispad, mert ez rémuncsi lesz nekik,..., ők görgessenek... :)

2003-ban írta.

Kép

Az Alpha kiadó, hogy hogyan is alakult.
Kinek az ötlete volt.
Hogy mekkora szorítás volt '97-ben a konvencionális lemezkiadás.
Hogy jött egy fiatal lantos/theorbajátékos, hogy lenne egy anyaga, egy Castaldi nevű ismeretlen 17.sz-i szerző, és szerinte nagyon jó, meg kellene csinálni, ő volt Vincent Dumestre, és Jean Paul azt mondta. OK, akkor legyen ez az Alpha001,
Hogy mennyire zavarta a CD tok plexije, amibe a booklet beszorul, és cibálni kell, és eltépi... és hogyan találta ki azt, amit ma úgy hívunk, hogy 'digipack',
hogy van egy művészettörténész barátja, aki azt mondta, hogy legyen kép is, de ne úgy, hogy csak illusztráció, hanem valami több, sokkal több,
hogy jött egy fiatal hangmérnök barát, és boroztak, és aki azt mondta, hogy egyetlen pár mikrofonnal akarja felvenni majd, és nem lesz 'mixing', és mindenki az mondta, hogy ez baromság, ő meg két napig csak üldögélt a templomban, ahol fel akarták majd venni, és nem csinált semmit, csak ült...
és ő Hugues Deschaux, és megcsinálta, és azóta is így veszi fel, és Franciaországban csak úgy mondják most, hogy 'Alpha-hang', és elismerően csettintenek, mint a legfinomabb boroknál...,
hogy egy párizsi lakás volt évekig a kiadó irodája, és volt úgy, hogy 15e lemez volt ott halomban,
meg jött egy hosszúhajú nő, úgy hívták, hogy Christina, és azt mondta, hogy csak bátran, szerinte jó lesz,
meg hogy Leonhardt, az micsoda kifogástalan úriember,
meg a fotósuk hogy került be a körbe, mert a borok,
meg, hogy 'zongora' és az Alpha, az egy külön sztori,
meg 'Bach' és az Alpha, az is,


és még sok-sok minden,
és azzal zárta, hogy ki tudja, mit hoz a jövő, lehet, az emberek majd nem hallgatnak CD-t, csak szg-ről, és az Alpha-t meg majd egyszer megeszi valami nagyvállalat...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Erről még annyit, hogy 2005-ben jelent meg, Norvégiában, én akkor kaptam, Karácsonykor, norvég baráttól.
Booklet csak norvégul, semmilyen más élő vagy holt nyelven semmi, pár évig nem is bukkant fel külföldön, Lislevand ezt amolyan szülőföldnek-ajándéknak tekintette...

Különleges improvizációk sora, karácsonyi protestáns korál-népénektől pár laza akkordigazítással olasz reneszánsz táncig eljutni, úgy, hogy alig vesszük észre...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Boldog Karácsonyt!


youtu.be/n004dSuXiEs

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Áldott ünnepet kívánok az erre járóknak!
;)


youtu.be/TaOGqEadTsM

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”