Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Indy írta:
2020.01.04., szomb. 21:33
gomolalaci írta:
2020.01.04., szomb. 19:33
Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja? Én a Teac-kal szemezgetek. Jó választás lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!

Hogy érthetőbb legyek....
Jelenlegi DAC-omat készülök lecserélni egy magasabb kategóriájú DAC-ra, amely tud CD-t is lejátszani. Ehhez keresek USB-s CD ROM-ot.
Ha Lindemannhoz keresel, akkor egy Apple USB SuperDrive-al jól fogsz járni. ;)
Köszönöm a választ, ahhoz kellene de inkább tálcást választanék, nem SlotIn-t. Pl. ez? https://www.bestmarkt.hu/teac-dv-w28puk ... te-p527228
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

gomolalaci írta:
2020.01.04., szomb. 19:33
Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja? Én a Teac-kal szemezgetek. Jó választás lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!

Hogy érthetőbb legyek....
Jelenlegi DAC-omat készülök lecserélni egy magasabb kategóriájú DAC-ra, amely tud CD-t is lejátszani. Ehhez keresek USB-s CD ROM-ot.
Ha Lindemannhoz keresel, akkor egy Apple USB SuperDrive-al jól fogsz járni. ;)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja? Én a Teac-kal szemezgetek. Jó választás lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!

Hogy érthetőbb legyek....
Jelenlegi DAC-omat készülök lecserélni egy magasabb kategóriájú DAC-ra, amely tud CD-t is lejátszani. Ehhez keresek USB-s CD ROM-ot.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Horkantó
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2016.02.11., csüt. 15:05
Értékelés: 39

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Horkantó »

Én még pioneer szervizet sem tudok sem Debrecenben sem Nyíregyházán....

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja? Én a Teac-kal szemezgetek. Jó választás lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Horkantó
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2016.02.11., csüt. 15:05
Értékelés: 39

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Horkantó »

Szia,jó lett volna ha ez ilyen egyszerű lenne de ha megnézed annyi van hogy orion fej van benne de hogy konkrétan melyik típus az nincs ezt az oldalt én is ismerem:))))) ;peace;

Avatar
pezso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.03.10., vas. 22:34
Értékelés: 0

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pezso »


Avatar
Horkantó
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2016.02.11., csüt. 15:05
Értékelés: 39

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Horkantó »

Üdvözlet és BUÉK mindenkinek!Meg tudná vki mondani hogy a pioneer PD-50 cd-be milyen fej való pontosan és a beszerzési forrást?

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

SACD-m van dögivel, , de DVD-A nincs egy sem.
Íme a manual:
Kép
Csatolmányok
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (209.98 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

PgSpa írta:
2020.01.03., pén. 14:44
Bocsánat, hogy félreérthetően fogalmaztam, az én lejátszóm (papír szerint) ad ki digitális jelet a DVD Audionál.
Úgy tűnik akkor, hogyez gyártófüggő, és mgus javaslatára történt utánaolvasás alapján én úgy értelmezem, hogy itt a készülékgyártó és a korongot gyártó/kiadó is képbe jön. Idézet az angol wikipédiából:
The third option is via the S/PDIF (or TOSLINK) digital interface. However, because of concerns over unauthorized copying, DVD-A players are required to handle this digital interface in one of the following ways:
  • Turn such an interface off completely. This option is preferred by the music publishers.
  • Downconvert the audio to a 2-channel 16-bit/48 kHz PCM signal. The music publishers are not enthusiastic about this because it permits the production of a CD-quality copy, something they still expect to sell, besides DVD-A.
  • Downconvert the audio to 2 channels, but keeping the original sample size and bit rate if the producer sets a flag on the DVD-A disc telling the player to do so.
Úgy tűnik, a Linn vagy az első opciót választotta, vagy a harmadikat, és az én DVD-A lemezeim kiadója nem engedélyezi az anyag kiadás át koaxon...
Nekem a Djabe DVD-A lemezei vannak meg. Te melyik DVD-A kiadvánnyal próbáltad, amivel nálad tutitra megy?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Bocsánat, hogy félreérthetően fogalmaztam, az én lejátszóm (papír szerint) ad ki digitális jelet a DVD Audionál.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

PgSpa írta:
2020.01.03., pén. 14:13
Nekem UD 7007-em, van (Marantz), rápillantottam a manuáljára, ott azt írja, hogy LINEAR PCM megy ki a Coaxon. Ezen nincs optikai. Az SACD DSD jelét viszont nem adja ki, csak analógra alakítva, meg HDMI-m.
A DVD-A is Linear PCM-et tartalmaz (esetemben 24/96), szóval ettől még mehetne. Nem, a megfejtés alighanem ott lesz, amit mgus írt, digitális másolásvédelem.
SACD más tészta, arról már rég tudtam, de hogy a DVDA-t is elb@szták ezzel a másolásvédelem f@ssággal, azt nem tudtam...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.01.03., pén. 13:57
Sziasztok! Nem teljesen CD-lejátszó téma, de hátha van itt hozzáértő, szóval a kérdés: az szokványos-e, hogy a DVD-A lejátszásra képes koronglejátszó a DVD-A hangját nem hajlandó kiadni az S/PDIF-en (csak saját beépített DAC-kal lehet lejátszani, pedig a DVD-A is PCM-et tartalmaz, és elvileg mehetne az S/PDIF-en), vagy csak az én lejátszóm ilyen makrancos? (Linn Unidisk 1.1)
Másolás védelem miatt nem adja ki a digitális jelet, olvass utána.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nekem UD 7007-em, van (Marantz), rápillantottam a manuáljára, ott azt írja, hogy LINEAR PCM megy ki a Coaxon. Ezen nincs optikai. Az SACD DSD jelét viszont nem adja ki, csak analógra alakítva, meg HDMI-m.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok! Nem teljesen CD-lejátszó téma, de hátha van itt hozzáértő, szóval a kérdés: az szokványos-e, hogy a DVD-A lejátszásra képes koronglejátszó a DVD-A hangját nem hajlandó kiadni az S/PDIF-en (csak saját beépített DAC-kal lehet lejátszani, pedig a DVD-A is PCM-et tartalmaz, és elvileg mehetne az S/PDIF-en), vagy csak az én lejátszóm ilyen makrancos? (Linn Unidisk 1.1)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Megelőzve a jószeműek által észrevehető, a kimenetre beszerkesztett másmilyen opamp a National Semiconductor gyártmánya (LF353H) :smile53:
TJ.
Csatolmányok
National_Semiconductor_LF353H_opamp.jpg
National_Semiconductor_LF353H_opamp.jpg (652.59 KiB) Megtekintve 2337 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Philips CD100 decoder DAC pcb recap.
- Black Gate F
- Black Gate PK
- Elna Cerafine
- Elna Silmic II
- Nichicon KW
- Copper/foil
- Mylar film
Csatolmányok
Philips_CD100_DAC_foil_side_recap.jpg
Philips_CD100_DAC_foil_side_recap.jpg (619.61 KiB) Megtekintve 2264 alkalommal
Philips_CD100_DAC_pcb_recap.jpg
Philips_CD100_DAC_pcb_recap.jpg (498.2 KiB) Megtekintve 2264 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Robici írta:
2019.12.21., szomb. 19:29
tunerman írta:
2019.12.19., csüt. 14:11
Ami a Philips CD304 elektroncsöves tuningját illeti - van még miről tájékozódni :D
Ebben biztos vagyok, bár egy 2007-es cikk és egy 2009 óta lényegében halott topic azért nem jelez olyan nagy nyüzsgést.
A "nyüzsgés" különböző DAC-ok csöves kimeneti megoldásaiban tovább él, ebben a versenyben a Philips CD304 (csöves verzióban T34) élen járt a '90-es évek kezdete óta...és ma is megállja a helyét.
Itt egy fotó az 1997-es HES -en szerepelt gépemről.
TJ.
Csatolmányok
HES_1997_Philips_CD304_tube_output.jpg
HES_1997_Philips_CD304_tube_output.jpg (334.78 KiB) Megtekintve 2286 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Akit esetleg érdekel, összeállítottam egy cikket a CD kifejlesztéséről és a világ legelső komolyzene CD-iről
http://www.egalizer.hu/hifi/tortenelem/cd.htm

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

tunerman írta:
2019.12.19., csüt. 14:11
Ami a Philips CD304 elektroncsöves tuningját illeti - van még miről tájékozódni :D
Ebben biztos vagyok, bár egy 2007-es cikk és egy 2009 óta lényegében halott topic azért nem jelez olyan nagy nyüzsgést.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mgus írta:
2019.12.20., pén. 07:52
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 02:26
mgus írta:
2019.12.19., csüt. 16:08
A belseje a denonnak egy kis átalakítás után: :D
Lehet, hogy pont a lényeg nem látszik, de amit kivettem , azok a dolgok nem változtatnak különösebben az eredeti készülék hangminőségén, csak másmilyen lesz a hangja . Jenő azért ennél mélyebben beavatkozott a készüléke áramköreibe és hangjába a leírásai és képei alapján a Trial 100 esetében.
Nyilván nem a Jenő készítette, az az igazság az hogy már ki akartam dobni a kukába ezt a régiséget, de még működik, akkor elvan a többi lejátszóm mellett. Ha a Jenő készítette volna akkor biztosan jobb lenne a hangja és csak karácsonykor kapcsolnám be hogy élőben meghallgassam rajta a karácsonyi misét. :D
Igazából nem értem , mit akarsz mondani......

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Írtam cikket a DIY mozgalomról a Sztereó 2012/4 számában - "Hozzáadott érték - a tuning és a DIY világa." címmel.
Egy rövid idézet belőle:

"Mivel láthatóan a kezdők gondolkodása korántsem célirányos, ezért több tipikus hibát is elkövethetnek:
- nem jól választják ki a tunning céltárgyát (műanyag ház, gyenge minőségű alkatrészek)
- a kiválasztott átalakítások nem a készülék eredeti tulajdonságaihoz illeszkednek, sőt, tovább rontják azokat
- a tunning helytelen kivitelezésével csökkenhet a készülék megbízhatósága
- az elért "eredmény" nem áll arányban a befektetett munkával és az anyagi ráfordítással"
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mgus »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 02:26
mgus írta:
2019.12.19., csüt. 16:08
A belseje a denonnak egy kis átalakítás után: :D
Lehet, hogy pont a lényeg nem látszik, de amit kivettem , azok a dolgok nem változtatnak különösebben az eredeti készülék hangminőségén, csak másmilyen lesz a hangja . Jenő azért ennél mélyebben beavatkozott a készüléke áramköreibe és hangjába a leírásai és képei alapján a Trial 100 esetében.
Nyilván nem a Jenő készítette, az az igazság az hogy már ki akartam dobni a kukába ezt a régiséget, de még működik, akkor elvan a többi lejátszóm mellett. Ha a Jenő készítette volna akkor biztosan jobb lenne a hangja és csak karácsonykor kapcsolnám be hogy élőben meghallgassam rajta a karácsonyi misét. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mgus írta:
2019.12.19., csüt. 16:08
A belseje a denonnak egy kis átalakítás után: :D
Lehet, hogy pont a lényeg nem látszik, de amit kivettem , azok a dolgok nem változtatnak különösebben az eredeti készülék hangminőségén, csak másmilyen lesz a hangja . Jenő azért ennél mélyebben beavatkozott a készüléke áramköreibe és hangjába a leírásai és képei alapján a Trial 100 esetében.

Avatar
Részletező
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.10.30., vas. 10:57
Értékelés: 18

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Részletező »

:ohnoohnoohno:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”