Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2020.01.07., kedd 09:56
L5S1 írta:
2020.01.07., kedd 00:57
Erről mesélhetnél egy kicsit többet is. Ha nem bánod.
Talán nem én vagyok az ideális jelölt, mert nekem sem ez a kedvenc Sosztakovics szimfóniám! Az általános benyomásom az, hogy a bostoniakban a fiatal karmester kapott egy bármire képes luxus zenekart, látszólag tud is velük élni, ha kell izgalmas, virtuóz, technikailag kifogástalan(nak tűnik nekem, de képzett zenészként Te nyilván jobban meg tudod ítélni).
Ugyanakkor mintha egy picit "szépítene" a darabon, nem képes vagy nem akarja a szerző zaklatott és felkavaró vízióját a maga durvaságában visszaadni, ahogy azt tudja néhány a szovjet érát kőkeményen megélt karmester mint Kondrashin vagy épp Mravinszkij, vállalva akár néhány tudatosan "csúnya" hangot, passzust.
A felvétel hangzása pont az ízlésemnek való. Shawn Murphy csak ritkán látogat a klasszikus zene birodalmába, elsősorban szimfónikus filmzenék felvételeiről ismert, van egy jellegzetes alul telt, a bőgőket és a dobokat zengetően visszaadó stílusa, amit lehet szeretni vagy sem. Nálam otthon a mélynyomóval alulról megtámogatott rendszeremen a világ egyik legjobbjának tartott bostoni hangversenyterem benyomását elég jól zengő módon képes közvetíteni.
Szóval picit talán Technicolor mind előadásában, mind felvételében, van aki számára pont ez teheti befogadhatóbbá ezt a valljuk be egyáltalán nem könnyű zenét, van akiben meg pont emiatt fog hiányérzetet kelteni.
Köszönöm a választ. Perempének is a privát tippeket.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Shawn Murphy munkásságát méltatván hadd álljon itt egy szubjektív ízelítő a közreműködésével készített felvételekből, remélem még nem lépve át OFF-ba!
hook.jpg
hook.jpg (7.68 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
dances_with_wolves.jpg
dances_with_wolves.jpg (7.18 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
nightmare_before_xmas.jpg
nightmare_before_xmas.jpg (12.03 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
jurassic_park.jpg
jurassic_park.jpg (13.36 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
schindlers_list.jpg
schindlers_list.jpg (9.55 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
gershwin.jpg
gershwin.jpg (9.26 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
titanic.jpg
titanic.jpg (12.84 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
sw2.jpg
sw2.jpg (13.59 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
ai.jpg
ai.jpg (6.21 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
hp3.jpg
hp3.jpg (11.18 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
fantastic_beasts.jpg
fantastic_beasts.jpg (14.46 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
sw9.jpg
sw9.jpg (10.47 KiB) Megtekintve 2828 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2020.01.07., kedd 00:57
Erről mesélhetnél egy kicsit többet is. Ha nem bánod.
Talán nem én vagyok az ideális jelölt, mert nekem sem ez a kedvenc Sosztakovics szimfóniám! Az általános benyomásom az, hogy a bostoniakban a fiatal karmester kapott egy bármire képes luxus zenekart, látszólag tud is velük élni, ha kell izgalmas, virtuóz, technikailag kifogástalan(nak tűnik nekem, de képzett zenészként Te nyilván jobban meg tudod ítélni).
Ugyanakkor mintha egy picit "szépítene" a darabon, nem képes vagy nem akarja a szerző zaklatott és felkavaró vízióját a maga durvaságában visszaadni, ahogy azt tudja néhány a szovjet érát kőkeményen megélt karmester mint Kondrashin vagy épp Mravinszkij, vállalva akár néhány tudatosan "csúnya" hangot, passzust.
A felvétel hangzása pont az ízlésemnek való. Shawn Murphy csak ritkán látogat a klasszikus zene birodalmába, elsősorban szimfónikus filmzenék felvételeiről ismert, van egy jellegzetes alul telt, a bőgőket és a dobokat zengetően visszaadó stílusa, amit lehet szeretni vagy sem. Nálam otthon a mélynyomóval alulról megtámogatott rendszeremen a világ egyik legjobbjának tartott bostoni hangversenyterem benyomását elég jól zengő módon képes közvetíteni.
Szóval picit talán Technicolor mind előadásában, mind felvételében, van aki számára pont ez teheti befogadhatóbbá ezt a valljuk be egyáltalán nem könnyű zenét, van akiben meg pont emiatt fog hiányérzetet kelteni.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2020.01.06., hétf. 23:35
Majdnem megfeledkeztem az egyik legfrissebb játékosról! Élő előadások Boston legendásan jó akusztikájú hangversenyterméből Shawn Murphy által rögzítve, ráadásul egy szuper 11.-kel párosítva, érdemes 24-96-ban esélyt adni ennek is!
Erről mesélhetnél egy kicsit többet is. Ha nem bánod.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Majdnem megfeledkeztem az egyik legfrissebb játékosról! Élő előadások Boston legendásan jó akusztikájú hangversenyterméből Shawn Murphy által rögzítve, ráadásul egy szuper 11.-kel párosítva, érdemes 24-96-ban esélyt adni ennek is!
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

De van egy ilyen is, ezt még nem kaptam fülvégre.
Csatolmányok
CD02_cover_back.jpg
CD02_cover_back.jpg (946.81 KiB) Megtekintve 2735 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ezt hallgattam, nekem tetszett, de nekem más Sosztakovics művek tetszenek inkább...
Csatolmányok
Cover.jpg
Cover.jpg (144.73 KiB) Megtekintve 2692 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2020.01.06., hétf. 20:50
Ettől kiszakad a membrán a HD600-ból? Ez olyan?
Nos, odáig nem szoktam eljutni, próbáld ki magad! Ha viszont az elsődleges prioritásod az előadás intenzitása mindenek felett, akkor lehet, hogy a Kirill Kondrashin vezényelte moszkvai Melogyija felvétel a befutó számodra.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2020.01.06., hétf. 20:15
L5S1 írta:
2020.01.06., hétf. 17:00
Sosztakovics 4. szimfóniájából melyik előadást érdemes meghallgatni? Az se baj ha a felvétel nem 1928-ban egy orosz kolhozban készült. Privát is jöhet az ajánló. Thxs.
Kép
Ettől kiszakad a membrán a HD600-ból? Ez olyan?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2020.01.06., hétf. 17:00
Sosztakovics 4. szimfóniájából melyik előadást érdemes meghallgatni? Az se baj ha a felvétel nem 1928-ban egy orosz kolhozban készült. Privát is jöhet az ajánló. Thxs.
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Sosztakovics 4. szimfóniájából melyik előadást érdemes meghallgatni? Az se baj ha a felvétel nem 1928-ban egy orosz kolhozban készült. Privát is jöhet az ajánló. Thxs.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Hagyjuk meg a zeneszerzőkkel kapcsolatos abszolut itélkezést Odaföntre, itt a kis fórumban - a "komolyzenei ajánló" múltjához méltóan pedig jöjjön vissza a normális emberi hangnem. Magam részéről én ezt szeretném.
A zenei izlés esetleges formálására a kitekintés határainak tágítására, aki erre hajlandó és fogékony persze, legyenek továbbra is a nagyszerű ajánlók alkalmasak.
Van ez úgy még a legjobb családban is, hogy megszalad a ló, elszállnak az indulatok, itt a fórumon is ez történt most.
Zárjuk ezt le mindannyian magunkban, lépjünk túl.
Lehet ilyen egyszerűen ?
Csatolmányok
CeciliaBartoli.jpg
CeciliaBartoli.jpg (266.04 KiB) Megtekintve 2629 alkalommal
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: avl2 »

chord írta:
2020.01.05., vas. 16:53
...Moderátorok?...
Mondtam, hogy miattatok bizonyosan nem lesz stílusváltás....
és más kedvéért ? pl. az enyemert ? :smile29: es gyanitom nem lennek egyedül evvel: szuper a pozitiv hozzajarulasod, a forum gazdagitasa a beirasaid altal, es negativ a Bach kapcsan sokszor beirtad.

mint sokszor: a velemenyünk nem csak a velemenyezettet (söt, azt hiszem Bach es esetedben sem kerdeses), hanem a velemenyalkotót jellemzi / mutatja be.
a stilus is.
az ismetlesek száma is.

szoval: beirhatod sokszor még, barhogyan, attol Bach nem lesz kisebb, es Te nem leszel nagyobb.
(a sok jo ajanloddal nagyobb leszel)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ajkamici írta:
2020.01.05., vas. 18:51
Eddig azt hittem Cecília nak kell kiejteni a nevét itt Csecsilia” volt
A Bartók rádióban ejtették helyesen. Az olaszban az e és i előtt álló c-t "cs"-nek kell ejteni, kivéve ha s előzi meg (az sc-t "s"-nek ejtik e és i előtt), egyéb magánhangzó vagy mássalhalgzó előtt pedig "k"-nak. A cc az e és i előtt hosszú "cs"-nek ("ccs"-nek) hangzik.

Tehát Cecilia Bartolli nevének sztenderd olasz kiejtése magyar átiratban megközelítőleg "Csecsíliá Bártolli" (aláhúzva a hangsúlyos szótag, az "á"-k röviden ejtve, az "o" pedig picit nyíltabban, mint a magyarban)

Tévedés joga fenntartva :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

L5S1 írta:
2020.01.05., vas. 17:34
kimber írta:
2020.01.05., vas. 17:05
chord írta:
2020.01.05., vas. 16:53
Ja, minden úgy alakul, ahogyan gondoltam, valóban.
Moderátorok?
Hol voltatok, amikor személyeskedések és igazi bunkó, lehúzó bántások voltak?
Hol voltatok, amikor egy nálamnál kevésbé stabil és sokkal kevésbé nagyképű embert, innen kiutáltak, kiűztek?
Q..va kényelmes volt, hogy ennek ellenére ment a dolog, a háborúk megoldódtak, 10 év alatt végig kussba voltatok, szívtátok fel a jó lemezeket ti is, meg sokan-sokan mások, akkor is, amikor komolyan egymás haját téptük...

Mondtam, hogy miattatok bizonyosan nem lesz stílusváltás, úgyhogy, klaca kedvéért, 'rajta'.
Ezt talán kérdezd meg a 10 évvel ezelőtti moderátoroktól. De nem hiszem, hogy a múltban történt bármilyen esemény felmentést adhatna számodra a jelenben elkövetett dolgokért.

Bevallom mélységes csalódás számomra a hozzáállásod.
Részemről lezártam a vitát, mert a továbbiakban értelmetlennek látom a párbeszédet.
Solti egy interjúban elárulta, hogy Bach kantátáinak harmadát egyáltalán nem is hallotta. Akkor sajnáltam az embert. Micsoda xar élete lehetett, még a nagy Bach kantátáinak egy jelentős részét sem hallotta. Tragédia. Aztán rájöttem, hogy azért nem hallgatta meg őket mert már nem is érdekelte. Talált helyettük sokkal, de sokkal érdekesebb és izgalmasabb zenéket. Én is igyekszem a példáját követni. 2018. április
Rég jártál erre...
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Kocsiban ülve a Bartók rádión ment egy műsor Bartollirol , sajnos csak töredékét hallottam . Volt egy Vivaldi ária sajnos azt sem hallottam melyik amít bejátszottak azt hittem be@ így énekelni meg soha nem hallottam senkit . Egyszerűen hidegrázós , olyan mélységekbe vitt a zene de inkább ahogyan énekelt , ez most nem a Bartollitól inkább megszokott óriási impulzívitás es hangorkán hanem vlmi végtelen finomság .
Hallgatta valaki fiúk ?
Eddig azt hittem Cecília nak kell kiejteni a nevét itt Csecsilia” volt
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

kimber írta:
2020.01.05., vas. 17:05
chord írta:
2020.01.05., vas. 16:53
Ja, minden úgy alakul, ahogyan gondoltam, valóban.
Moderátorok?
Hol voltatok, amikor személyeskedések és igazi bunkó, lehúzó bántások voltak?
Hol voltatok, amikor egy nálamnál kevésbé stabil és sokkal kevésbé nagyképű embert, innen kiutáltak, kiűztek?
Q..va kényelmes volt, hogy ennek ellenére ment a dolog, a háborúk megoldódtak, 10 év alatt végig kussba voltatok, szívtátok fel a jó lemezeket ti is, meg sokan-sokan mások, akkor is, amikor komolyan egymás haját téptük...

Mondtam, hogy miattatok bizonyosan nem lesz stílusváltás, úgyhogy, klaca kedvéért, 'rajta'.
Ezt talán kérdezd meg a 10 évvel ezelőtti moderátoroktól. De nem hiszem, hogy a múltban történt bármilyen esemény felmentést adhatna számodra a jelenben elkövetett dolgokért.

Bevallom mélységes csalódás számomra a hozzáállásod.
Részemről lezártam a vitát, mert a továbbiakban értelmetlennek látom a párbeszédet.
Solti egy interjúban elárulta, hogy Bach kantátáinak harmadát egyáltalán nem is hallotta. Akkor sajnáltam az embert. Micsoda xar élete lehetett, még a nagy Bach kantátáinak egy jelentős részét sem hallotta. Tragédia. Aztán rájöttem, hogy azért nem hallgatta meg őket mert már nem is érdekelte. Talált helyettük sokkal, de sokkal érdekesebb és izgalmasabb zenéket. Én is igyekszem a példáját követni. 2018. április
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Az, hogy egymás haját téptétek, azzal nincs gond, felnőtt emberek homokozója, elvárja mindenki a felnőtt viselkedést. A gond az, ha köcsög vagy a moderátorral, amikor ő igazából rendet szeretne. És ne élj vissza a sok ajánlásoddal, amivel persze sokan jól jártunk, de ez nem jogosít fel téged semmire, pláne gondolom nem tartottak fegyvert a fejedhez, hogy írj. Gyáva dolog az ajánlóid mögé bújni, mert te is tudod, nem itt van a gond.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha már Byrd, akkor ezt ajánlom figyelmetekbe, és egyben a Voce8 teljes munkásságát, mert nagyon szép zenére lelhettek, ami egy megfelelő hifi felszereléssel, -akár füles, akár hangszóró-, mély gondolkodásra késztet, elkeserít avagy feldob, a vége mindig valamilyen fokú katarzis.

youtu.be/Wo8qfyK9c3c


youtu.be/IwdeqVmXlHk

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ja, minden úgy alakul, ahogyan gondoltam, valóban.
Moderátorok?
Hol voltatok, amikor személyeskedések és igazi bunkó, lehúzó bántások voltak?
Hol voltatok, amikor egy nálamnál kevésbé stabil és sokkal kevésbé nagyképű embert, innen kiutáltak, kiűztek?
Q..va kényelmes volt, hogy ennek ellenére ment a dolog, a háborúk megoldódtak, 10 év alatt végig kussba voltatok, szívtátok fel a jó lemezeket ti is, meg sokan-sokan mások, akkor is, amikor komolyan egymás haját téptük...

Mondtam, hogy miattatok bizonyosan nem lesz stílusváltás, úgyhogy, klaca kedvéért, 'rajta'.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

gyuszmo írta:
2020.01.05., vas. 16:21
A kitiltás először nem részünkről, hanem chord részéről lett felhozva, nyilván az még nem kitiltás, ha felhívja valaki a figyelmét, hogy lehetne máshogy is. Nálam itt szakadt el a dolog: "Rajta, lássuk, mered-e...:) " mosolyogva, cinikusan. Dr majd a többiek megrágják. Azért szemét dolog ez, mert ha kitiltják, akkor az van, hogy a moderátor egy ......, ha meg nem, akkor gyáva, akármit meg lehet tenni vele....
Persze, igazad van, lehet kérni ilyesmit, csak nem érdemes, mert kontraproduktív a dolog: minél inkább kérik, annál inkább fogja csinálni, mert a dolognak nem tartalmi, hanem pszichológiai okai vannak. (Az egyéb gyerekes "provokációkat" is ("Rajta..." stb) egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni. )

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

A kitiltás először nem részünkről, hanem chord részéről lett felhozva, nyilván az még nem kitiltás, ha felhívja valaki a figyelmét, hogy lehetne máshogy is. Nálam itt szakadt el a dolog: "Rajta, lássuk, mered-e...:) " mosolyogva, cinikusan. Dr majd a többiek megrágják. Azért szemét dolog ez, mert ha kitiltják, akkor az van, hogy a moderátor egy ......, ha meg nem, akkor gyáva, akármit meg lehet tenni vele....
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Nehogy már ezért kizárják szegényt! Semmi szabályzatba ütközőt nem csinált. Ha kizárják, megyek én is! (Persze ezzel valszeg csak egy újabb okot szolgáltatok a kizáráshoz.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Klaca 2020.01.05., vas. 16:23-kor.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

De cseszd meg, te akkor is Bachot, meg ellenséget látsz, amikor szinte más már alig ír ide. Én nagyon szerettem az írásaidat, azok miatt kezdtem az Alpha lemezeket begyűjteni pl., meg a noa noa lemezeket is (igen, az elsőt is, bagóért), meg legutóbb Lislevand, mert általad nagyon megszerettem ezeket a számomra ismeretlen zenéket. De a pökhendi stílus minősíthetetlen, én amellett fogok kardoskodni, hogy rakjanak ki innen, pedig mondhatom, óriási veszteség leszel, az i-re a pontot ez tette fel: "Rajta, lássuk, mered-e...:)" Igen, bízom benne merni fogja, fogjuk, mert egy modnak ezek után nincs más lehetősége. Kicsit olyan a viselkedésed, mikor egy verseny szintű cselgáncsost, aki olimpiára készül, provokálna valaki tudatosan az utcán, hogy nem meri megütni. Egyike leszek azoknak, akik nagyon sajnálni fogják az egészet.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

kimber írta:
2020.01.05., vas. 11:50
Péter!

Kérlek fejezd be Bach, és a zenéjét kedvelők folyamatos csipkelődését. Nem hiszem el, hogy értelmes emberek ne tudnának normális hangnemben csevegni, és azt sem értem, hogy milyen alapon kritizálod mások zenei ízlését. Leírtad már ezerszer, hogy te nem kedveled Bach muzsikáját, OK, rendben, mindenki tiszteletben tartja, de ne ezzel kezdődjön már minden ajánlód, hogy belerúgsz egyet Bachba, és a kedvelőibe.
Sajnos független vagyok.
Ha nem tetszik, zárj ki, te vagy a moderátor. Nekem van hol folytatni, elhiszed? Rajta, lássuk, mered-e...:)
Le fogom írni, amit gondolok, akkor is.
Nem hinném, hogy ez akkora belerúgás volt; és ha nem jó az a zene, vagy az az előadás, szerintem, akkor nem fogom azt írni, hogy jó, a te kedvedért sem, sem más kedvéért sem.

Tehát, vagy elfogadsz így, ebben a formámban, vagy kizársz a fórumról.
Ha nem zársz ki, ugyanígy fogom folytatni, ezt most megmondom, mert szerintem így korrekt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”