Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.01.09., csüt. 16:08
...Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" ....
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt. :rolleyes:
a lemezjatszas örömei.

nem lehet, hogy akkor maga a keszülek generalja ? valamije 28-32 masodpercenkent feltöltödik, aztan eler egy szintet es ott kisül, aztan kezdi elölröl, igy, ha idöben allando, akkor akár a lemeztanyar forgasaval is lehet összefüggesben (vagy ott maradt valahol rejtve 3 hosszu hajszal, ...)
en arrafele néznék körül
lemezalatetet valtoztatva is megmarad ?

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Aszpirin írta:
2020.01.09., csüt. 15:44
hollohazi írta:
2020.01.09., csüt. 07:52
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt? gondolkodik.gif

A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
Igen, lehet, hogy így van, de ha én nem azt tapasztalom, hogy ezek az alkalmazások nem esnek egybe a rendszerem szinergia jellemzőivel, érdektelenek lennének számomra. Van itt viszont egy
közeli esemény, amikor két látogatóm megkért, hogy vigyem ki a helyiségből a SAL-féle térharmonizáló gömböket úgy, miközben forog a CD/egy koncert felvétel/. Ahogy kivittem őket az önkéntelen reakció ez volt: "Mostantól kommersz hifi szól". Vigyem vissza, lássuk mi történik. Ahogy visszavittem a jobb oldalit: eltűnik a csörgő keménysége, nő a színpad, ahogy a baloldalit beviszem, szinte lépésenként nő a bal oldalon is a színpad mérete, stb.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.01.09., csüt. 15:44
hollohazi írta:
2020.01.09., csüt. 07:52
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt? gondolkodik.gif

A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
Általában ezt kell írni, mert például hogy nézne ki hogy ettől a kütyütől rosszabbul fog szólni a rendszered. :D A zeneiség határát feszegetve, valaki olyan zenét hallgat hogy égnek áll a hajam. gondolkodik.gif A határ ott van valahol ahol már nem tudod tovább fokozni a zeneiséget akkor romlik az élmény faktor, pl ha nézegetsz egy fényképet és digitálisan nagyítod egy idő vagy nagyítás során szétesik a kép ugyanez megvan a zenében is, persze vannak jobb minőségű képek amik nagyobb felbontásban készülnek ott később érkezik ez a szétesés funkció. A régebbi vagy kevesebb információt hordozó zenék ezért válnak népszerűtlenné. Az idő vasfoga vagy bélyegzője is szerepet játszik egy két felvételen.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Viszont a korábbi téma, a mindenféle zavarok kapcsán - van nekem is egy lassan ezotériássá váló problémám, amitől nem tudok szabadulni, és nincs meg az oka már hosszú ideje.
Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" (vagy "rekedt ciripelés").
Nem a phono a hibás, mert eddig minden nálam járt phono-val hallottam. Az erősítő sem, mert két erősítő is produkálta. A lemezjátszó sem, mert ha lehúzom a phono kábelt a lemezjátszóról, akkor is hallható. Ha viszont lehúzom a phono IC-t a phonóról, akkor megszűnik, innen gindolom, hogy "légbőlkapott" zavarról van szó, nem a hálózaton jön. Eddig 3 különböző phono kábellel próbáltam, mindegyik produkálja, tehát nem egy konkrét kábel hibája.
Szinte mindent megtettem, hogy megtaláljam a zavarforrást: kikapcsoltam a modileszközöket, majd kihúztam a konnektorokból az összes digitális eszközt (wifi routert is) a ház minden helyiségében. A rendszerből is kiszedtem mindent (tápregenerátort, minden egyéb eszközt), csak a feltétlenül szükségesek maradtak: lemezjátszó, phono, integrált erősítő, hangfalak, és az ezeket összekötő kábelek. Amikor még így is jött a rejtélyes, félpercenként ismétlődő kercenés, akkor kihúztam a táphálózatból MINDENT, ami nem fixen van bekötve (a konyhában a főzőlap, a sütő és a mosogatógép fix bekötésűek, ezeket nem lehet csak úgy kihúzni a konnektorból), és lekapcsoltam az összes világítótestet. A kercenés nem tűnt el. Kimerültem az ötletekből, szerintem a zavarforrás házon kívül kell legyen, de hogy mi lehet, az egy rejtély...
A kercenésekről van hangfelvételem, igaz, csak telefonnal, és tökig feltekert erősítővel, a hangfalhoz közel helyezve a telefont, tehát jó zajos már így, de a lényeg tökéletesen hallatszik.
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt. :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2020.01.09., csüt. 07:52
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt? gondolkodik.gif

A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Mivel én nem vagyok egyetlen cég hivatalos prókátora sem, csupán egyszerű felhasználójuk, a kételyekkel hozzájuk kell fordulni, bizonyára válaszolnak, mint ahogy másoknak is válaszoltak/lásd a Vortex hifi honlapján/.
Én csupán az általam használt termékek működési mechanizmusát szerettem volna megfejteni, így futottam bele egy webshopon keresztül három német cégbe, melyek közül az egyik már 35 éve foglalkozik az ismertetett elméletek alapján termékeik kifejlesztésével. Ha a kétkedők nem hisznek ezek működésében, akkor felvetődik, hogy miből tartják el magukat, viszonteladói hálózatukat 15-35 éve ezek a cégek?
Párhuzamosan ezek az elméletek a gyakorlatban megmagyaráznak jó pár olyan jelenséget a hifiben, amire idáig hiába kerestük a választ./kábelek hangja, biztosítékok hangja,helyes fázis, nyitott aljzatok, wifi, kapcsoló üzemű tápok hangi hatása, a hang természetessége, zeneisége, felbontása, tere, libabőr effektus stb/.
Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy testünk/hallásunk/, mennyire érzékeny az impulzus szerű, nagy sebességű felharmonikusokra, bizonyos frekvencia tartományban/50 GS-től/, amit én összekötnék az életminőségre hatással, ami az átlagos háztartásban jelenlévő akár több száz GS érték jelenléte okozhat. https://www.audiophil-online.de/netzfil ... i-bob.html
Ha ugyanis hallunk egy jelenséget, akkor testünk többi szabályzó mechanizmusa hogy reagál ugyanerre a külső terhelés(ek)re, nehezen hihető, hogy sehogy.
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Aki ezekből a jelenségekből ki akar maradni szíve joga, megteheti, én szóltam.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fülelek írta:
2020.01.08., szer. 18:34
Hála az inverz négyzetes törvénynek, a távolsággal jócskán csökkennek a mindenféle sugárzások. Hogy egy villa a kezemben antenna, és ettől Bocelli hangja az agyamban megbicsaklik? :smile51:
Vannak kemény problémák, pl. a panelban élők wifi terhelése egész biztos nem elhanyagolható, mert nagyon sok forrás sugároz egyszerre.
A hangszórókábelem meg nem sugároz megahertzen, legalábbis a meglehetősen nagy érzékenységű 400MHz-es, galvanikusan leválasztott táppal rendelkező oszcilloszkópon semmi nem látszik. Ja, persze, nanovoltos nagyságrendben minden lehetséges, csak a hatás elenyésző, mint ha egy szem plusz sótól elromlana a körömpörkölt íze.
Ez az ábra eléggé érthető szerintem:
https://i2.wp.com/das.raumtuning.info/w ... ummer2.jpg
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Hála az inverz négyzetes törvénynek, a távolsággal jócskán csökkennek a mindenféle sugárzások. Hogy egy villa a kezemben antenna, és ettől Bocelli hangja az agyamban megbicsaklik? :smile51:
Vannak kemény problémák, pl. a panelban élők wifi terhelése egész biztos nem elhanyagolható, mert nagyon sok forrás sugároz egyszerre.
A hangszórókábelem meg nem sugároz megahertzen, legalábbis a meglehetősen nagy érzékenységű 400MHz-es, galvanikusan leválasztott táppal rendelkező oszcilloszkópon semmi nem látszik. Ja, persze, nanovoltos nagyságrendben minden lehetséges, csak a hatás elenyésző, mint ha egy szem plusz sótól elromlana a körömpörkölt íze.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: juliush »

supravox írta:
2020.01.08., szer. 15:55
A zenehallgatás tiszta gyötrelem.
Csak szívatja magát a hifista😀😀
Nyugi, van fény az alagút végén...csak sajnos az is potenciális örvényforrás! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

A zenehallgatás tiszta gyötrelem.
Csak szívatja magát a hifista😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A zenehallgatási-hallási folyamatot befolyásoló interferenciák kialakulási helyeiről egy összefoglaló. Ezek azok a pontok, felületek, eszközök, melyek az elnyomó intézkedések révén kezelhetők. Sajnos sok van belőlük, de minden egyes lépés ezen a területen jól hallható változást hoz. Azt hiszem sokakban felvetődött már, hogy a mai készülékek 20-30 évvel ezelőtti körülmények között hallgatva sokkal jobban szóltak volna.
Alapvetően meg lehet osztani az interferencia forrásait egyrészt a hi-fi rendszer interferencia forrásaira, másrészt a helyiségben vagy a házban zavaró források között.

A hi-fi rendszer interferenciaforrásai:

Elektromos vezetékek:  Minden hi-fi készülék impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből  és így azt a felharmonikus mintázatot sugározza ki. A készülékek biztosítékai, a tápkábelek, a csatlakozók és a fali aljzatok különösen felelősek a sugárzásért.

Jel- és hangszórókábelek: A  jel mellett minden kábelt nagyon széles interferencia-spektrum jellemez, amely bőven a megahertz tartományba esik. Ez az oka annak, hogy a kábel maga, de mindenekelőtt az örvényáramok a csatlakozóknál,  potenciális örvényeket hoznak létre.

CD-lejátszók:  CD-lejátszók esetén a jelfeldolgozás természetesen digitális. Ez jelentős zavaró sugárzást eredményez a részegységeknél, az áramköri paneleknél és a csatlakozásoknál. Ezen túlmenően maga a CD jelentős örvényproblémát jelent, mivel fémlemezréteg egy nem vezetőképes (polikarbonát) lemezként forog a készülékben, ezáltal potenciális örvényt képez. Itt jöhet az indító hozzászólásom a víz és a CD játszó kapcsolatáról, vagyis a hangromlásról az örvényképződés révén. A gyakorlati megtapasztalás itt is igazolja az elméletet, vagyis, hogy ahol potenciális örvény keletkezik, ott romlik a hangminőség.

Hálózati lejátszó:  A hálózati lejátszóban  nem CD lemez forog, de a digitális jelfeldolgozás sokkal összetettebb.A LAN-kábeles összeköttetés révén a hi-fi rendszerben a földzaj zavarokat okozhat . Ha hálózati lejátszót csatlakoztatunk egy hi-fi rendszerhez, akkor a hangminőség kivételes módon sérülhet. Ehhez a hálózati lejátszót még  be sem kell kapcsolni, elég csak a hálózatra csatlakozni.

Erősítő:  Impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből  és így annak a felharmonikus mintázatát sugározza ki.Az erősítő zavarokat bocsát ki mind a csatlakozókábel (chinch / XLR), mind a hangszóró kábelen keresztül. Különösen, a sok csatlakozó terminálnál, potenciális örvényeket generál.

Lemezjátszók:  Zavarjelek észlelhetők a hangszedőn, az áramellátó rendszeren, a meghajtómotoron és a lemeztányéron.

Hangszórók: A  hangszórók nem csak az audio frekvencia spektrumát befolyásolják. Az erősítő által továbbított földzavarok messze a megahertz tartományba esnek. Potenciális örvények képződhetnek minden felületen: a csatlakozó termináltól a keresztváltóig és a  doboz elcsatolásig. A hangszórók általában nem árnyékoltak, ami megnövekedett sugárzást eredményez. A hangszórók váltakozó elektromos erőteret bocsátanak ki és ezt befolyásolja egy sztatikus mező (mágnes vagy elektrosztatikus mező)ami erős potenciális örvényeket generál.

TV-készülék: A  TV-készülékek kapcsolóüzemű tápegységeket tartalmaznak, és így felharmonikusokat generálnak az elektromos hálózaton. A tévékészülékek digitális jelfeldolgozó egységei ugyanakkor további zavaró potenciális örvényeket hoznak létre.

Számítógépek: A  számítógépek erős kapcsolóüzemű tápegységekkel rendelkeznek, és adatfeldolgozásukban nagyon magas órajel frekvenciával működnek. A számítógépek hálózatban kapcsolódnak nyomtatókkal, szkennerekkel és az internettel. A potenciál egyenetlenségek erőteljes örvényeket hoznak létre, és a kábelek  antennaként viselkednek.  Még rosszabb, hogy a számítógépek manapság sok bemenettel rendelkeznek, amelyek kiegészítő, nem hangolt antennákként működnek.

A helyiség interferenciájának alapvető forrásai 

A csúcsteljesítményű hi-fi rendszer üzemeltetőinek napi tapasztalatai azt  mutatják, hogy a teljes ház szerkezet, annak hibáival és azok egyes részeivel (nem hangolt antennák) a zene minőségének romlását okozza a hallási folyamat befolyásolása révén . Itt különféle hangi eltéréseket hallunk a tápkábelek cseréjekor, de a fali aljzatok és a hálózati biztosítékok esetében is. Miközben nincs változás  az audiojelben, egyértelműen hallhatók a különbségek.  Ezek a nyilvánvalóan hallható hangváltozások a kibocsátott elektroszmog következményei és  biológiai / orvosi szempontokkal magyarázhatók. Ezt sok ezer megfigyelés, kísérlet bizonyítja /Vortex hifi/. A hangérzékelésünk negatív befolyásolói közé nem csak a hifi rendszerünk a felelős interferencia kibocsátás révén , de a ház tápkábelei is kibocsájtók, a felharmonikus frekvenciák révén/Dirty Power/.
 
Fűtés / padlófűtés: A  víz a fűtési rendszerekben fizikailag elektromos dipólus, amikor a víz áramlik, akkor mintha ott áram folyna. Ezenkívül a víz elektromos vezetőképessége 80-szorosa a levegőének. Elektromos mezők és elektromágneses hullámok jelenlétében ez jelentős hangkárosító potenciál, örvényképződéshez vezet. A padlófűtés a hang első számú problémája.

Üvegfelületek / tükrök:  Problémás akusztikus tulajdonságaik (100% -os visszaverődés) miatt az üvegfelületek nem ajánlottak a hifi szobában. Az üveg dielektromos tulajdonságai azonban a hang szempontjából gyakran még rosszabbak. Az elektromágneses hullámoknak át kell haladniuk az üvegfelületen, ami 6-8-szor magasabb permittivitású a levegőhöz viszonyítva. Ez viszont potenciális örvényeket eredményez, amelyek károsak a hangra. Az üvegfelületek üvegtáblákat vagy üvegkeretekkel ellátott képeket is tartalmaznak. A tükrök egyébként az üvegfelület extrém formáját jelentik a fém tükrözés miatt, mivel a vezetők és a nem vezetők közvetlenül egymás felett helyezkednek el. Fontos, hogy elkerüljük a tükrök jelenlétét a hifiszobában, mivel azok hatását nem lehet teljes mértékben közömbösíteni.

Helyiség sarkai:  A szoba sarkai külön zavarforrást jelentenek. A reflexiók erős jelszint ugrásokat okoznak. E hangproblémát nem szabad alábecsülni.

Fémfelületek:  A helyiség minden fémrésze antennaként viselkedik, és örvényáramot képez, és így potenciális örvényt képez. Az épületbiológia azt javasolja, hogy ne használjon fémet a hálószoba ágyaiban, hogy elkerüljék az alvási rendellenességeket azon zavarok következményeképp, amelyek a hallási folyamatra is kihatnak.

Világítás: A fényforrások, valamint a lámpák kábelezése a hálózat felé felharmonikus kibocsátók, a "Dirty Power" adóit jelentik. Ezenkívül néhány fényforrás előtét szélsőséges felharmonikusokat sugároz ki melyek a hálózatot terhelik. A "legpiszkosabb" fényforrás minden bizonnyal az energiatakarékos izzó. Nehéz megérteni: A számítógépes monitort szabvány szerint nem lehet 1 V / méter (2-400 kHz) feletti értékekkel használni, de az energiatakarékos fényforrásokkal nincs baj, a 70 V/ m értékeik mellett sem.

Telefon (DECT): A  DECT telefonok befolyásolják a szívszabályozást. Ezt Dr.Magda Havas környezetkutató kettős vak teszt publikációi mutatják. A DECT telefon antenna túl rövid és impulzusos digitális jelet bocsát ki. De nemcsak a digitális jel sugárzása hoz létre potenciális örvényeket, hanem a töltő / tápegységek is, amelyeket mindig kapcsoló üzemű tápegységnek terveztek és ezért a széles sávban felharmonikusokat bocsátanak az energiaellátásba.
Tápegységek / töltők:  Energiahatékonysági okokból az összes apró tápegységet és töltőt kapcsoló üzemű tápegységként terveztek. A kapcsoló üzemű tápegységek nemcsak a legtöbb hi-fi készülék hanggyilkosai, hanem felharmonikusokat is generálnak az energiahálózaton, ugyanakkor erős örvényképzők.

Fali aljzatok:  A mai elektromos hálózatokon felharmonikusok találhatók a MHz tartományig. Minden nem használt csatlakozó, fali aljzat felharmonikusokat sugároz ki, potenciális örvényeket hoz létre .

Biztosítékdoboz, villanyóra szekrény:  Ha van olyan hely, ahol van egy központi potenciális örvényprobléma, akkor az biztosan a biztosítékdoboz. Innen származik minden zavar a házban, ami akár a szomszédoktól is átjöhet. Ezenkívül a biztosítékok és a kábelcsatlakozások tucatnyi interfészt képeznek, amelyek örvényáramot generálnak, és így potenciális örvényeket okoznak, amelyek károsak a hangra. A biztosítékdoboz az egyik első számú hangprobléma.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: - Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Prof. Dr. Havas Magda kutatásaiból tudjuk, hogy a frekvenciától függően már az 5 millivoltnál kisebb felharmonikus értékek, ami az 50GS egységet jelenti, is negatív hatással vannak az emberi idegrendszerre, és ezáltal jelentősen rontják a zenei élményt. A hangérzékelésünk negatív befolyásolói közé nem csak a hifi rendszerünk a felelős interferencia kibocsátás révén , de a ház tápkábelei is kibocsájtók, a felharmonikus frekvenciák révén/Dirty Power/. Jól jön tájékozódásra ilyenkor a jó öreg Sokol rádió, a korábban ismertetett módszer alkalmazása. De aki nem elégszik meg ennyivel, kapható az Amazonon a Stetzerizer mérő- és szűrő a "Dirty Power" pontos értékének meghatározására a lakásunkban, a hifi szobában. E mérőt a szabad aljzatokba dugva, mérhetővé válnak az értékek. https://www.amazon.com/Graham-Stetzer-G ... B0084IRQFC
Az interferencia elnyomása a fizikai interferencia források csökkentését jelenti interferencia elnyomó intézkedések révén. Ezek lehetnek statikus mágneses mezők, amelyek eltérnek a föld mágneses mezőjétől, váltakozó mágneses vagy elektromos terek, vagy lehet elektromágneses hullám vagy örvény is. Mindezeknek az elektromos, mágneses vagy elektromágneses mezőknek köszönhetően, feltételezhetően megváltoznak az emberi testben zajló folyamatok és stressz keletkezik.
Ha csökkentjük a fent említett területeket, a hullámokat és az örvényeket, akkor az emberek jobban érzik magukat, kevesebb a stressz és jobban hallanak. Sajnos nem csak a hifi szobában, hanem az egész házban, más szinten is ha beavatkozunk, hallhatóak a változások. A felhasználók azt tapasztalták, hallásukat számos rendellenesség rontja, amelyeknek semmi köze a hangszórók aktuális jeléhez.
Ha a potenciális örvényeket feloldjuk, akkor megoldjuk a biológiai, szonikus problémát anélkül, hogy ki kellene kapcsolnunk az interferencia forrásait. Ez 90%-os hatékonyságú is lehet a megfelelő módszerrel.
Minden anyagnak meghatározott elektromos vagy mágneses tulajdonságai vannak. Az anyagok felületén elektromágneses hullámok deformálódnak, és részben potenciális örvények képződnek (prof. Dr. Ing. Konstantin Meyl). Nem számít, hogy az anyag mágneses hatást mutat kifelé , vagy lehet-e mérni ott elektromos mezőt. Megváltozott vezető képesség vagy megváltozott relatív permeabilitás elegendő. Ezek a potenciális örvények stabilak és az örvényveszteségek miatt csak fokozatosan oldódnak fel.
A potenciális örvényeket azonban fel lehet oldani egy "mezőzavarral" is, és azonnal újra hullámként viselkednek. A feloldás, az ilyen mezőzavar elleni az információ. Az anyagokat olyan információval kezelik, hogy az örvény újra feloldódjon. Ez a hatás a térerősség csökkentésének mérésével bizonyítható. Mivel csak a turbulenciát oldják fel, ez a térerősség egy részét csökkenti, azt ami a biológiai / hangi szempontból lényeges. A csökkentés lehet néhány voltos méterenként, vagy akár 200 volt is. A döntő tényező nem az intenzitás, hanem a biológiailag releváns rész feloldása.
Nem lehet mérni a hallóidegekre és a különféle módon szabályozott hallórendszerre gyakorolt ​​hatást, de egy másik testszabályozás vizsgálható és rendkívül pontosan mérhető, a szívszabályozás. Az elektroszmog idegrendszerre gyakorolt ​​bármilyen negatív hatását az autonóm idegrendszer nagyon érzékenyen felismeri, megmutatja, ami a szívszabályozás romlásához és a stressz állapot romlásához vezet! Ezért a pulzust egy speciális, számítógéppel támogatott HRV-vel (pulzusszám-variabilitás),EKG-vel mérik és elemzik. A kapcsolódó mérési eredmények a Vortex hifi honlapján megtalálhatók.
Egyszerű, egyben olcsó eszközöket, chipeket gyárt a potenciális örvény/interferencia feloldására pl. a Phonosophie, vagy a SAL. /2D Chip, Trigon Chip/. Ezek öntapadós, néhány mm-es "matricák", sok helyen lehet a helyi interferencia forrásoknál alkalmazni. Tapasztalataim alapján nagyon hatékonyak, kis méretük ellenére igencsak meglepő eredmény érhető el velük, legerősebb befolyásuk a hangsugárzó membránok közvetlen környezete, de kábelek, antennák, csatlakozók, panelok, alkatrészek stb. kezelhetők velük.
A Phonosophie részletesen taglalja az alkalmazásuk lehetséges helyeit , az eredményességre koncentrált mátrixban. http://www.aktivator.co/matrix/







47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

La_Valse írta:
2020.01.06., hétf. 15:39
A GS egység meghatározása nekem, finoman szólva, elég légből kapottnak tűnik. Mi az a 24 Volt/s, hogyan
kapcsolódik az energiához?
https://www.stetzerelectric.com/store/microsurge-meter/
Érdekesek az Amazon vásárlók tapasztalatai is az alkalmazásáról:https://www.amazon.com/Graham-Stetzer-G ... op?ie=UTF8
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A GS egység meghatározása nekem, finoman szólva, elég légből kapottnak tűnik. Mi az a 24 Volt/s, hogyan
kapcsolódik az energiához?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

La_Valse írta:
2020.01.06., hétf. 08:52
hollohazi írta:
2020.01.06., hétf. 07:09
 Ezek a kibocsátott elektromágneses mezők ezután különböző idegrendszeri rendellenességeket okoznak, amelyek a zene érzékelés szintjén avatkoznak be a hallási folyamatba. A fali alzatok hangért felelős kibocsátási tényezője, az említett zsebrádiós kísérlettel ellenőrizhető és mivel nemcsak a hallást befolyásolja, hanem az életminőséget is /https://magdahavas.com/, ezt a kísérletet a hifiszobán kívül érdemes elvégezni a hálószobában is.
Nemcsak az idegrendszerre, ezen keresztül pl. a hallásra hatnak. Pont a rádiós teszt mutatja, hogy az
eszközeink működését is jelentősen zavarhatja. Sőt.
Az említett rádiós teszt korrekt mérőeszköze a Stetzerizer mérő, amivel mérve, hálószobában nem javasolnak 25 GS egységnél magasabb értéket. A következő teszt egy társasházi lakásban mért értékekről is szólnak, nagyon tanulságos.
https://www.audiophil-online.de/netzfil ... i-bob.html
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hollohazi írta:
2020.01.06., hétf. 07:09
 Ezek a kibocsátott elektromágneses mezők ezután különböző idegrendszeri rendellenességeket okoznak, amelyek a zene érzékelés szintjén avatkoznak be a hallási folyamatba. A fali alzatok hangért felelős kibocsátási tényezője, az említett zsebrádiós kísérlettel ellenőrizhető és mivel nemcsak a hallást befolyásolja, hanem az életminőséget is /https://magdahavas.com/, ezt a kísérletet a hifiszobán kívül érdemes elvégezni a hálószobában is.
Nemcsak az idegrendszerre, ezen keresztül pl. a hallásra hatnak. Pont a rádiós teszt mutatja, hogy az
eszközeink működését is jelentősen zavarhatja. Sőt.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Van egy történetem 20 évvel ezelőttről, ami egy high end bemutatóteremben történt meg, akkor érthetetlen volt az a jelenség. A hifi szoba 3 olvadóbetétes biztosítékon keresztül, három áramkörön keresztül kapott tápáramot, ami 3 db négyes fali aljzatot szolgált ki. Az első a futóműveknek, a második az erősítőknek, a harmadik a dacoknak. Egy rendszer üzemelt, egy készülék, egy DAC kikapcsolva az állványon himbálózott külön, semmivel összekötve nem volt. Amikor a hálózati csatlakozója bedugásra került az egyik fali aljzatba, érezhetően megváltoztatta a működő komponensek/lánc/ hangját, mindeközben be sem volt kapcsolva. Sőt még az is megfigyelhető volt, hogy a fázishelyzete mikor volt helyes, mikor helytelen.
Ma mát tudom a választ a miértre, akkor nem tudtam.
Azóta több kutatás is zajlott e téren is, melyek arra az eredményre jutottak, hogy minden interfész, azaz hálózati, digitális és analóg, amely nincs lezárva vagy árnyékolva, jelentősen rontja a hangot. A legfrissebb kutatások szerint a nyitott interfészek okozta hangromlás oka a jel-,és földzavarok által okozott mezők sugárzása . Ezek a mezők zavarják a hallást, mivel befolyásolják az emberi idegrendszert.
A mai kábelek mind földkontaktussal vannak árnyékolva. Ez lehetővé teszi a föld zavarjelek kisugárzását. Minden árnyékolás nemcsak tükrözi az elektromágneses hullámokat, hanem egyúttal örvényli is azokat. Egy készülék földjében akár 130 V-ot meghaladó zavarok lehetnek - és ennek interferencia-frekvenciái jóval a megahertz tartományba esnek.
Különösen a digitális áramkörök, digitális impulzusaikkal ( RJ45 csatlakozó, USB csatlakozó, RCA 75 ohm csatlakozó ) rendkívül magas frekvenciájú felharmonikusokat generálnak. Bizonyos kutatási eredmények azt mutatják, hogy a kábelek néha feltűnő tónusbeli különbségei nem a jelváltozásoknak, hanem a kábeleken elhelyezkedő interferenciakomponensek eltérő sugárzásának tudhatók be. Az örvényáramok, a potenciális örvények , a rezgések és a sugárzott terek elsődlegesen felelősek a hangért.  Ezek a kibocsátott elektromágneses mezők ezután különböző idegrendszeri rendellenességeket okoznak, amelyek a zene érzékelés szintjén avatkoznak be a hallási folyamatba. A fali alzatok hangért felelős kibocsátási tényezője, az említett zsebrádiós kísérlettel ellenőrizhető és mivel nemcsak a hallást befolyásolja, hanem az életminőséget is /https://magdahavas.com/, ezt a kísérletet a hifiszobán kívül érdemes elvégezni a hálószobában is.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Vikunya írta:
2020.01.04., szomb. 16:19
"A villanyóra előtt kezelem a bejövő áramot a 3 fázisra erősítve"


Az áramszolgáltató is kell ehhez a mutatványhoz (a plomba miatt gondolom igen) vagy nélküle is rá lehet szerelni valahogy az óra előtti bejövő szakaszra?

Óra után, csak a hifi fázisára szerelve gyengébb a hatás?

Mondjuk én leginkább egy egyenáramtól mentes, tiszta hálózatot szeretnék a szolgáltatótól, de nincs időm egy próbaperre, amit amúgy is elveszítenék.
Mivel nekem légkábelen jön a 3 fázis, a padlástérben is ráerősíthetem, de megkérdezek majd róla egy eonos ismerőst. Ugyanakkor magát a villanyóra szekrényt is lehet/ kell kezelni, én itt ezeket :
https://schallwand.com/epages/154df95e- ... rer%20M%22 használom, de van hatékonyabb megoldás ishttps://schallwand.com/epages/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/154df95e-fad5-42b6-8b65-da6916336b53/Products/%22Ankh%20Module%201%20%22%224%20Jahreszeiten%22%22%20NEU%21%22, mely szerint ekkor nincs már változás az áram minőségében napszak, hétvége, évszak függvényében.
Egy ismerősöm most rendelt 3 db "rúdformát"/lásd fenn/, miután megpróbálta az enyémet az egyik hosszabbítóján, úgyhogy most az összes hifi hálózati vezetékére ezt fogja erősíteni.
Ezt viszont eredetileg a padlófűtésre lett kitalálva, de "teljesítménye" miatt máshol is használható.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Vinkler írta:
2020.01.04., szomb. 18:12
Aszpirin írta:
2020.01.04., szomb. 17:04
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 18:49
Ezek a több mint 2x 4m-es kábelek 50 éves alapanyagból készülnek, színre és méretre vannak hangolva, a jeltovábbítást egy különleges kezeléssel fokozzák, ébenfával hangolják tovább , tulajdonképpen az eredeti Shun Mook kábelek lennének, töredék áron. Ha majd lesz nekem is , megmondom, hogy szól.
A fekete hengerek és golyók az ébenfa hangolás elemei?
Ha tényleg szándékozol rendelni, én is kíváncsi vagyok, mit tudnak.
(kinézetre nem valami esztétikusak, kicsit úgy néznek ki, mintha kukázták volna a drótokat, egy-két helyen biztos győzködni kell a feleséget rendesen...)
Mert nagy valószínűséggel kukázták is...
Nekem nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy a kukázott kábelekhez, amiket összetákoltak, rittyentettek egy kis történetet, amivel megpróbálják eladni.
Én látatlanban nem írnék ekkora "ökörséget", még akkor sem , ha a népes plusszoló brigádomnak ennyire tetszik. A kábelvégek azért csupaszok, mert úgy tartják, minden csatlakozó ront a hangján!!!, ezért, ha lehetséges, a forrasztást ajánlják. A kábelanyag ritka, több, mint ötven éves alapanyag, abból az időkből, amikor a kábelek még hengerléssel készültek, a szigetelés nem tartalmaz lágyítókat. Maga a kábel, örvényáramra, hosszra van optimalizálva, a jeltovábbítás maximalizálására törekednek, itt a cég a saját termékeit, módszereit alkalmazza a kábel elkészítésénél, az alapanyagot az USA-ból importálják, a technológiát a Shun Mook audiótól kapják, természetesen MPingo ébenfa elemeket is felhasználnak a kábel elkészítésére, de az csak egy dolog a többi kezelés mellett. /mindezek az információk a SAL honlapján vannak/
Teljesen mindegy számomra, hogy mit írnak róla, ha egyszer kipróbálom, vagy rendel előbb más/ami valószínűbb/, akkor majd én is beszámolok. Az, hogy más vásárlók milyen jelzőkkel illetik ezt a kábelt, elég érdekes megnézni, de az én eddigi tapasztalataim idáig egybe csengtek mások tapasztalataival a SAL termékekkel kapcsolatban, ezért úgy érzem, ebben az esetben sem lesz ez másképp.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.01.04., szomb. 17:04
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 18:49
Ezek a több mint 2x 4m-es kábelek 50 éves alapanyagból készülnek, színre és méretre vannak hangolva, a jeltovábbítást egy különleges kezeléssel fokozzák, ébenfával hangolják tovább , tulajdonképpen az eredeti Shun Mook kábelek lennének, töredék áron. Ha majd lesz nekem is , megmondom, hogy szól.
A fekete hengerek és golyók az ébenfa hangolás elemei?
Ha tényleg szándékozol rendelni, én is kíváncsi vagyok, mit tudnak.
(kinézetre nem valami esztétikusak, kicsit úgy néznek ki, mintha kukázták volna a drótokat, egy-két helyen biztos győzködni kell a feleséget rendesen...)
Mert nagy valószínűséggel kukázták is...
Nekem nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy a kukázott kábelekhez, amiket összetákoltak, rittyentettek egy kis történetet, amivel megpróbálják eladni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 18:49
Ezek a több mint 2x 4m-es kábelek 50 éves alapanyagból készülnek, színre és méretre vannak hangolva, a jeltovábbítást egy különleges kezeléssel fokozzák, ébenfával hangolják tovább , tulajdonképpen az eredeti Shun Mook kábelek lennének, töredék áron. Ha majd lesz nekem is , megmondom, hogy szól.
A fekete hengerek és golyók az ébenfa hangolás elemei?
Ha tényleg szándékozol rendelni, én is kíváncsi vagyok, mit tudnak.
(kinézetre nem valami esztétikusak, kicsit úgy néznek ki, mintha kukázták volna a drótokat, egy-két helyen biztos győzködni kell a feleséget rendesen...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 953
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 346
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

"A villanyóra előtt kezelem a bejövő áramot a 3 fázisra erősítve"


Az áramszolgáltató is kell ehhez a mutatványhoz (a plomba miatt gondolom igen) vagy nélküle is rá lehet szerelni valahogy az óra előtti bejövő szakaszra?

Óra után, csak a hifi fázisára szerelve gyengébb a hatás?

Mondjuk én leginkább egy egyenáramtól mentes, tiszta hálózatot szeretnék a szolgáltatótól, de nincs időm egy próbaperre, amit amúgy is elveszítenék.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2019.12.30., hétf. 17:32
Ez már valami, erre én is azt mondom. És csak 980EUR.

Kép
Ezek a több mint 2x 4m-es kábelek 50 éves alapanyagból készülnek, színre és méretre vannak hangolva, a jeltovábbítást egy különleges kezeléssel fokozzák, ébenfával hangolják tovább , tulajdonképpen az eredeti Shun Mook kábelek lennének, töredék áron. Ha majd lesz nekem is , megmondom, hogy szól.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

marconi írta:
2019.12.30., hétf. 17:09
hollohazi írta:
2019.12.30., hétf. 16:14
mgus írta:
2019.12.30., hétf. 15:15


Jelen esetben szerintem egy csatlakozási pont van a készülékeknél egy egy iec dugó, a másik fele vagy automatára csatlakozik vagy olvadós biztosítékra, vagy ösvényre. Az hogy van e tényleges haszna, vagy több a bejutó zavar jó kérdés, mert a dugók valamelyest csillapítják vagy tompítják a hálózat felől érkező zavarokat.
Korábban írtam már, hogy nincs se ösvényem, sem hálózati kondicionálóm. Az egyes készülékek, egymástól távol levő/szomszéd szoba is/ aljzatokba csatlakozik sorkapoccsal, 6-8 m kábellel. A villanyóra előtt kezelem a bejövő áramot a 3 fázisra erősítve: https://schallwand.com/epages/154df95e- ... calibur%22, Az egyes kábeleket helyileg "kezelem,"jelenleg egy szettem van belőle, tényleg hatékony: https://schallwand.com/epages/154df95e- ... %20Set.%22
Családi ház esetében az év nagyobb részében viszonylag jó a hálózati áram, bár 240-246 V, ami sok. A szinten lévő háztartási eszközöket, aljzatokat egyenként "kezelem":https://schallwand.com/epages/154df95e- ... r%20Set%22, valamint a már ismert üveglapokkal.
Ez utóbbi olyasmi mint a Rudibá vf je?
S hol vannak akkor a Power R kábelek vagy dolgok?
Nem, ezek a nyitott aljzatokat zárják le, melyek a "Dirty Power" jelenségért felelősek, ezért írtam, hogy az egész házban/lakásban/ le kell zárni ezeket, hiába van tápkondicionálód, vagy tápösvényed. Egyfajta szűrők ezek/de nem a szűrő elven működnek/, melyek a hálózatból kisugárzó olyan magas frekvenciás komponenseket hatástalanítják, melyekre a fülünk nagyon érzékeny.
Radnai kábelek a készülékek előtti 1.5 m-en vannak. Földeletlen minden csatlakozásom, VFX-ek vannak még 3 helyen.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”