Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

6c33c írta:
2020.01.09., csüt. 12:07
avl2 írta:
2020.01.09., csüt. 10:20

elmeletileg biztosan el lehet
nekem is van 5m-es RCA-m, siman hasznalhato is.
környezettöl persze függ, hogy mennyi zavart szed össze, rossz esetben eszrevehetö lesz, ezt proba nelkül nem lehet megmondani (es a helyzet pl. szomszed, akarmi miatt valtozhat is)
Köszi !
Kertes ház, szomszéd 10 méterre.
nyilvan mas, csak abbol hasonlo, hogy külsö hatasoknak ki vagyunk téve: nekem volt 2-3 honap, amikor az egyik erösitömet azt gondoltam meghirdetem, mert - valoszinü - olyan DC jött a halozaton, hogy nagyon zavart es az egyik erösitö sokkal inkabb brummogott/bugott ra; aztan ahogy ez jött, ugy el is ment - sorhazi lakas, de nem lattam semmi extremfogyasztot, amire tippelek mint 1 lehetseges okra, hogy a környeken az lett volna

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

avl2 írta:
2020.01.09., csüt. 10:20

elmeletileg biztosan el lehet
nekem is van 5m-es RCA-m, siman hasznalhato is.
környezettöl persze függ, hogy mennyi zavart szed össze, rossz esetben eszrevehetö lesz, ezt proba nelkül nem lehet megmondani (es a helyzet pl. szomszed, akarmi miatt valtozhat is)
Köszi !
Kertes ház, szomszéd 10 méterre.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2020.01.09., csüt. 11:39

Bevallom töredelmesen, és egy nagyon előítéletes ember vagyok, sőt, már-már pesszimista. Nekem ennyi "vesződséget" nem ér meg egy 1860 Ft-os termék(sőt drágább sem), inkább keresek más megoldást.
Értem,viszont a többi kence meg ennél jóval drágább.Én átmenetileg mikor elfogyott az előző vdh tisztítóm,gyógyszertári sebbenzint használtam.Tisztításra az is jó.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2020.01.09., csüt. 10:12
zoli73 írta:
2020.01.09., csüt. 09:29
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 22:25


Én az AV Stream-nál találtam,és rendeltem is.Elég borsos,2000ft-os postaköltség szerepel az utalásos rendelésnél a honlapon,de ez végül is nem annyi,csak a töredéke.Nekem kárpótlásul kettőt küldtek ezért az egy helyett.Érdemes telefonon egyeztetni az utalás összegéről,és akkor ilyen nem fordul elő.Nem vészes,1800ft körül van egy ilyen kence náluk,és tényleg jó.
avstream.hu
Nos, Őket én is megtaláltam, de mivel utalni nem tudok, ezért marad az utánvét, ami további ezer Forintal megdobja a küldés díját ami így a termék ára(1860Ft) felett további 3000 forint. Lehet kicsinyesnek tűnök, de ez számomra logikátlan. Más webáruházak egy ilyen tételt, 800-900 Forintos költségen küldenek, akkor ez, itt miért 3000 forint?
Mindent összeszámolva, ezen feltételekkel az 1860 forintos termék, nekem közel 5000 Forintba kerülne, inkább nem, köszönöm.
Mindezek mellet, a rendelést regisztációhoz is kötik, amiből már nagyon nem kérek, ezzel már tele a padlás, annak inkább csak kára van mint haszna.
Ezért kérdeztem, hogy hol kapható, hátha van valami más forrás is, ami esetleg elkerülte a figyelmem, ahol korrektül elérhető a termék.
Azért köszönöm! leborulok.gif
Mint írtam nekem is feltűnt az hogy drágább a leves így mint a hús,de utalás után jött egy telefon tőlük,miszerint olcsóbb ennek a terméknek a posta díja mint ami a honlapon szerepel,és így küldenek a rendelt mellé még egyet.
Ez így korrekt,szerintem.Kb 500ft körül volt a postaköltség előre utalva az összeget.
Hívd fel őket,nem lesz az 3000 utánvéttel sem,szerintem.
Bevallom töredelmesen, és egy nagyon előítéletes ember vagyok, sőt, már-már pesszimista. Nekem ennyi "vesződséget" nem ér meg egy 1860 Ft-os termék(sőt drágább sem), inkább keresek más megoldást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Én átkentem mindent a rendszeren vele,és most járatom a cuccot.
Ami feltűnő volt,az a hangsugárzókábel aljzatok,és az elosztó aljzatai koszossága.Innét jött ki a legtöbb szutyok.
Találtam egy praktikus "szerszámot" is ezekhez,mégpedig a fültisztító pálcákat.Ezzel tökéletesen ki lehet tisztítani.Egy pár cseppel beáztatni,ki be huzgálni egy párszor,és utána egy száraz végűvel ugyanígy.
Sok szutyok kijön belőlük így,a hatást meg majd hosszabb távon meglátjuk,de ez csak a hasznára válhat a rendszernek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

6c33c írta:
2020.01.08., szer. 22:54
Uraim !
Vonalszintű jelet el lehet vinni 4-5 métere ? Mondjuk ezzel a kábellel..

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/sztere ... koto-kabel
elmeletileg biztosan el lehet
nekem is van 5m-es RCA-m, siman hasznalhato is.
környezettöl persze függ, hogy mennyi zavart szed össze, rossz esetben eszrevehetö lesz, ezt proba nelkül nem lehet megmondani (es a helyzet pl. szomszed, akarmi miatt valtozhat is)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2020.01.09., csüt. 09:29
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 22:25
zoli73 írta:
2020.01.08., szer. 21:43

Deoxit gold sokat segít a dolgon!


Azt lehet tudni, ez hol kapható idehaza?
Köszönöm!
Én az AV Stream-nál találtam,és rendeltem is.Elég borsos,2000ft-os postaköltség szerepel az utalásos rendelésnél a honlapon,de ez végül is nem annyi,csak a töredéke.Nekem kárpótlásul kettőt küldtek ezért az egy helyett.Érdemes telefonon egyeztetni az utalás összegéről,és akkor ilyen nem fordul elő.Nem vészes,1800ft körül van egy ilyen kence náluk,és tényleg jó.
avstream.hu
Nos, Őket én is megtaláltam, de mivel utalni nem tudok, ezért marad az utánvét, ami további ezer Forintal megdobja a küldés díját ami így a termék ára(1860Ft) felett további 3000 forint. Lehet kicsinyesnek tűnök, de ez számomra logikátlan. Más webáruházak egy ilyen tételt, 800-900 Forintos költségen küldenek, akkor ez, itt miért 3000 forint?
Mindent összeszámolva, ezen feltételekkel az 1860 forintos termék, nekem közel 5000 Forintba kerülne, inkább nem, köszönöm.
Mindezek mellet, a rendelést regisztációhoz is kötik, amiből már nagyon nem kérek, ezzel már tele a padlás, annak inkább csak kára van mint haszna.
Ezért kérdeztem, hogy hol kapható, hátha van valami más forrás is, ami esetleg elkerülte a figyelmem, ahol korrektül elérhető a termék.
Azért köszönöm! leborulok.gif
Mint írtam nekem is feltűnt az hogy drágább a leves így mint a hús,de utalás után jött egy telefon tőlük,miszerint olcsóbb ennek a terméknek a posta díja mint ami a honlapon szerepel,és így küldenek a rendelt mellé még egyet.
Ez így korrekt,szerintem.Kb 500ft körül volt a postaköltség előre utalva az összeget.
Hívd fel őket,nem lesz az 3000 utánvéttel sem,szerintem.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 22:25
zoli73 írta:
2020.01.08., szer. 21:43

Deoxit gold sokat segít a dolgon!


Azt lehet tudni, ez hol kapható idehaza?
Köszönöm!
Én az AV Stream-nál találtam,és rendeltem is.Elég borsos,2000ft-os postaköltség szerepel az utalásos rendelésnél a honlapon,de ez végül is nem annyi,csak a töredéke.Nekem kárpótlásul kettőt küldtek ezért az egy helyett.Érdemes telefonon egyeztetni az utalás összegéről,és akkor ilyen nem fordul elő.Nem vészes,1800ft körül van egy ilyen kence náluk,és tényleg jó.
avstream.hu
Nos, Őket én is megtaláltam, de mivel utalni nem tudok, ezért marad az utánvét, ami további ezer Forintal megdobja a küldés díját ami így a termék ára(1860Ft) felett további 3000 forint. Lehet kicsinyesnek tűnök, de ez számomra logikátlan. Más webáruházak egy ilyen tételt, 800-900 Forintos költségen küldenek, akkor ez, itt miért 3000 forint?
Mindent összeszámolva, ezen feltételekkel az 1860 forintos termék, nekem közel 5000 Forintba kerülne, inkább nem, köszönöm.
Mindezek mellet, a rendelést regisztációhoz is kötik, amiből már nagyon nem kérek, ezzel már tele a padlás, annak inkább csak kára van mint haszna.
Ezért kérdeztem, hogy hol kapható, hátha van valami más forrás is, ami esetleg elkerülte a figyelmem, ahol korrektül elérhető a termék.
Azért köszönöm! leborulok.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Uraim !
Vonalszintű jelet el lehet vinni 4-5 métere ? Mondjuk ezzel a kábellel..

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/sztere ... koto-kabel
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hopsz,most látom hogy itt vannak a kereskedők és gyártók közt is. :D
Nem is tűnt fel eddig.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

zoli73 írta:
2020.01.08., szer. 21:43

Deoxit gold sokat segít a dolgon!


Azt lehet tudni, ez hol kapható idehaza?
Köszönöm!
Én az AV Stream-nál találtam,és rendeltem is.Elég borsos,2000ft-os postaköltség szerepel az utalásos rendelésnél a honlapon,de ez végül is nem annyi,csak a töredéke.Nekem kárpótlásul kettőt küldtek ezért az egy helyett.Érdemes telefonon egyeztetni az utalás összegéről,és akkor ilyen nem fordul elő.Nem vészes,1800ft körül van egy ilyen kence náluk,és tényleg jó.
avstream.hu

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2020.01.05., vas. 17:11
asebestyen írta:
2020.01.05., vas. 11:38
tonee73 írta:
2020.01.05., vas. 11:19


Pont ezt írja ő is. ;)
Nem pont, de oké. :D Csak nem olyan hülye senki, hogy a lakkozott végű drótokat tekeri össze és szorítja be a terminálba.
Az érintkezési felület már egy nehezebb dolog, tömör drótnál érdekesebb ez. Mi a fontosabb, a felület nagysága vagy felületek minősége? Nyilván a legjobb az lenne, ha minél jobb minőségű felületek minél nagyobb területen kontaktálnak. És akkor még kérdés, hogy mennyire korrózióvédett a kapcsolódás, mert ki akar 2 hetente felületeket tisztogatni, pláne egy tápkábel csatlakozóinál mondjuk.
Deoxit gold sokat segít a dolgon!
Azt lehet tudni, ez hol kapható idehaza?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kasumi »

istvan01 írta:
2020.01.08., szer. 14:10
Aszpirin írta:
2020.01.08., szer. 14:07
A vdH egyértelműen a forrasztást ajánlja.
Kivéve a tisztán szenes vezetőknél. Azt nem lehet forrasztani. Viszont azt préselni, igencsak erős (hidraulikus) prés kivántatik
Annyira nem értek a vdH kábelekhez, hogy tudjam, az LSC "tisztán szenes" vezető-e. Valószínűsítem, hogy nem az, mert azt egy bekezdéssel később tárgyalja (szintén vdH):

Azt írják, hogy a Linear Structured Carbon ® vezetőknél lehet saját kezűleg szerelni, de nem ajánlott.
"This has directly to do with the special tools we use and the applied forces. Both have a big impact on the final
result."
- Speciális szerszám és megfelelő erő kell. Mindkettőnek nagy hatása van a végső eredményre - mondják ők.

A teljesen szén alapú kábeleknél, mint amilyen a The THIRD ®, forrasztást alkalmaznak, de nem hétköznapi módon:
"The carbon to metal connection at each end of The THIRD ® is realised by multiple, thin silver coated copper wires of
120 micron diameter. We build a horizontal and vertical grid of these thin conductors and these wire groups traverse the whole bundle of 3.5 million Linear Structured Carbon ® fibres several times. The total impedance of this metal grid construction is only 0.001 Ohm. After all this braiding work is done, we solder our bus connector at the end of
this multiple stranded metal conductor group."

Ezt meg sem próbálom lefordítani, valaki majd segítsen! Köszi!

További érdekességek itt:
https://www.vandenhul.com/wp-content/up ... le_FAQ.pdf
Újratervezés

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2020.01.08., szer. 14:07
A vdH egyértelműen a forrasztást ajánlja.
Kivéve a tisztán szenes vezetőknél. Azt nem lehet forrasztani. Viszont azt préselni, igencsak erős (hidraulikus) prés kivántatik

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na, látom meg lettem előzve :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 13:27
kasumi írta:
2020.01.08., szer. 12:46
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
"Q: What is better: Soldering cable to a connector or mechanical clamping ?
A: On short term both methods produce a good electrical contact between the cable and the connector. Soldering however is a better way to assure a long-lasting quality, since it allows to block entrance of air and with it the entrance of corrosive humidity and pollution. Crimping/clamping does not give you full warranty that there is no air penetration possible between the strands: With temperature changes, the air inside the cable will contract or expand and thus move in and out between the crimped conductors’ strands. This air movement means transport of impurities and humidity. As a result, your crimped connection becomes the weakest link in a perfect cable terminated with an even better connector. (Even worse is that some manufacturers simply use screws to fix the bundles of speaker cable strands. A very bad method with a very fast and negative impact on the sound quality). We exclusively advise soldering."

Forrás: vdH
Köszi.Értem.Vagy is nem,egy kukkot sem, sad.gif és most vagy megkeresem valahol a forrást és lefordíttatom ott a szuper google fordítóval,vagy összefoglalod Te a lényeget ebből.A második variációnak jobban örülnék,és talán többeknek hasznára is válna.Köszönöm,köszönjük előre is. :smile53:
Szabadfordításban és rövidítve a lényeg:
A legjobb módszer a forrasztás, mert egyedül ez biztosítja a teljesen légmentes kapcsolatot a kábelvég és a csatlakozó között. A légmentes kapcsolatra pedig azért van szükség, mert ahova a levegő be tud jutni, ott a levegő természetes tágulása/összehúzódása miatt be fogja hordani a benne található korrozív anyagokat (szennyezőanyagok, nedvesség, stb.).
A lehető legrosszabb a csavarozás (mégis jónéhány gyártó használja a hangfalkábelek szerelésénél). A krimpelés eggyel jobb, de a fenti okokból akár egy tökéletes kábel és még tökéletesebb csatlakozó között is a leggyengébb láncszemmé válhat. A vdH egyértelműen a forrasztást ajánlja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.01.08., szer. 14:09-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kasumi írta:
2020.01.08., szer. 13:39

Az én értelmezésem szerint a bejegyzés arra hívja fel a figyelmet, hogy a mechanikai rögzítés nem légmentes, így a hőtágulás miatt a levegő és azzal együtt a szennyeződések és a levegő víztartalma is "közlekedik" a vezetők között, ami korróziót és ezáltal a hangminőség romlását okozza.
Ezért a vdH mindig a forrasztást javasolja.
Köszi.Ez igaz lehet,sőt,viszont kérdéses hogy a kábelt érintő forrasztási sokk mennyit vesz el a kábel vezetőképességéből,ha elvesz. gondolkodik.gif
Én nem forrasztok,nem is tudok,így marad a csavarozás és az időnkénti tisztogatás,blankolás,persze csak addig még a kábel el nem fogy. :D
Most bekentem mindent ezzel a kencével,és jó.Kifinomultabb,folyékonyabb,és kontrasztosabb lett a hang,jó ez a cucc. :smile32:

Ja,és még annyit hogy csináltam egy kisérletet.Leblankoltam két rézdrótot,és az egyiket bekentem ezzel a korrózióvédős kencével,majd levittem a pincébe őket.Majd ránézek időnként hogy hogyan alakulnak.Kíváncsi vagyok rá hogy mennyire hatásos ez a szer.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 13:41


Hát azért azt nem mondanám hogy semmi a zsugorcső,mert véd az,és egy szobában használva,tehát nem szélsőséges körülmények közt,elég sokáig is védi a kötést a korróziótól.
Bizony a szokásos zsugor az nem csinál légzárást. Ha teszem azt alaposan körbeszigszalagozod, ami persze rémronda, az lezárja. Létezik gyantás-ragasztós zsugor, 5xször drágább, az tud légzárni. Viszont csavaros kötést felelőtlenség zsugorozni, mert az pár év után ellenőrizendő és után húzást kíván. A préselt az nem.
Itt melyik a jobb? Az amit lehet préselni, préselés után pedig lezárni forrasztással. Ezt lehet zsugorozni, főleg hogy fémes zárlat-érintkezés esélye csökkenjen.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2020.01.08., szer. 13:08
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
A zsugorcső az semmi korrózió szempontjából. Egy gyári PVC szigetelés is idővel átjárhatóvá válik a korróziót elősegítő hatások számára. A folyamatot lehet lassítani a minél precízebb szereléssel, melynek része a levegőtől való minél jobb elzárása az arra érzékeny felületeknek.
Hát azért azt nem mondanám hogy semmi a zsugorcső,mert véd az,és egy szobában használva,tehát nem szélsőséges körülmények közt,elég sokáig is védi a kötést a korróziótól.Ezeknél a csavaros kötéseknél nagyobb probléma az hogy lazulhatnak.Nem mindegyik,és nem is minden drótnál,de előfordul.Érdemes a szerelés után idővel utánahúzni.Vastagabb,sodrott kábeleknél leginkább.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 13:27
kasumi írta:
2020.01.08., szer. 12:46
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
"Crimping/clamping does not give you full warranty that there is no air penetration possible between the strands: With temperature changes, the air inside the cable will contract or expand and thus move in and out between the crimped conductors’ strands. This air movement means transport of impurities and humidity. As a result, your crimped connection becomes the weakest link in a perfect cable terminated with an even better connector."

Forrás: vdH
Köszi.Értem.Vagy is nem,egy kukkot sem, sad.gif és most vagy megkeresem valahol a forrást és lefordíttatom ott a szuper google fordítóval,vagy összefoglalod Te a lényeget ebből.A második variációnak jobban örülnék,és talán többeknek hasznára is válna.Köszönöm,köszönjük előre is. :smile53:
Az én értelmezésem szerint a bejegyzés arra hívja fel a figyelmet, hogy a mechanikai rögzítés nem légmentes, így a hőtágulás miatt a levegő és azzal együtt a szennyeződések és a levegő víztartalma is "közlekedik" a vezetők között, ami korróziót és ezáltal a hangminőség romlását okozza.
Ezért a vdH mindig a forrasztást javasolja.
Újratervezés

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kasumi írta:
2020.01.08., szer. 12:46
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
"Q: What is better: Soldering cable to a connector or mechanical clamping ?
A: On short term both methods produce a good electrical contact between the cable and the connector. Soldering however is a better way to assure a long-lasting quality, since it allows to block entrance of air and with it the entrance of corrosive humidity and pollution. Crimping/clamping does not give you full warranty that there is no air penetration possible between the strands: With temperature changes, the air inside the cable will contract or expand and thus move in and out between the crimped conductors’ strands. This air movement means transport of impurities and humidity. As a result, your crimped connection becomes the weakest link in a perfect cable terminated with an even better connector. (Even worse is that some manufacturers simply use screws to fix the bundles of speaker cable strands. A very bad method with a very fast and negative impact on the sound quality). We exclusively advise soldering."

Forrás: vdH
Köszi.Értem.Vagy is nem,egy kukkot sem, sad.gif és most vagy megkeresem valahol a forrást és lefordíttatom ott a szuper google fordítóval,vagy összefoglalod Te a lényeget ebből.A második variációnak jobban örülnék,és talán többeknek hasznára is válna.Köszönöm,köszönjük előre is. :smile53:

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2020.01.08., szer. 13:08
Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
A zsugorcső az semmi korrózió szempontjából. Egy gyári PVC szigetelés is idővel átjárhatóvá válik a korróziót elősegítő hatások számára.
Ezért is jobbak a teflon szigetelésű kábelek...
.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
A zsugorcső az semmi korrózió szempontjából. Egy gyári PVC szigetelés is idővel átjárhatóvá válik a korróziót elősegítő hatások számára. A folyamatot lehet lassítani a minél precízebb szereléssel, melynek része a levegőtől való minél jobb elzárása az arra érzékeny felületeknek.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Hátha valaki nem érti................Én sem

"K: Mi a jobb: Forrasztási kábel a csatlakozóhoz vagy a mechanikus szorítás?
V: Rövid távon mindkét módszer jó elektromos kapcsolatot hoz létre a kábel és a csatlakozó között. A forrasztás azonban jobb módszer a hosszú távú minőség biztosítására, mivel lehetővé teszi a levegő bejutásának megakadályozását, ezzel együtt a korrozív páratartalom és szennyezés bejutását. A préselés / befogás nem garantálja a teljes garanciát arra, hogy a szálak között nem kerülhet be légáram: Hőmérséklet-változások következtében a kábel belsejében lévő levegő összehúzódik vagy kiszélesedik, és így be- és kifelé mozog a gyűrött vezetékek szálai között. Ez a légmozgás a szennyeződések és a páratartalom szállítását jelenti. Ennek eredményeként a krimpelt csatlakozás a legkisebb összeköttetéssé válik egy tökéletes kábelben, amelyet még jobb csatlakozóval zárnak le. (Sőt, még rosszabb, hogy egyes gyártók csavarokkal egyszerűen rögzítik a hangszórókábel-kötegeket. Nagyon rossz módszer, nagyon gyors és negatív hatással van a hangminőségre). Kizárólag a forrasztást tanácsoljuk. ""
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Shimano írta:
2020.01.08., szer. 10:30
Na megjött a rendelt deoxit g gold kencém,és meglepi módon küldtek mellette egy deoxit d-t is. Köszönöm szépen innét is. :smile53:

Ha jól értelmezem akkor a d széria a korrózióvédelmet segíti,a g meg a tisztítást,és a kontaktot.Most hogy van mindkettőből,azon agyalok hogy érdemes e lenne a csavaros kötéseket,(hálózati,hangfalkábel) újra kötni egy kezelés után. gondolkodik.gif A hangfalkábel egyértelműnek tűnik,mert azt szoktam is időnként mert nincs zsugorcsövezve,viszont a tápdrótokat amiket ráadásul hétfőn szereltem újra lehet nem érdemes.Valahol olvastam hogy ott nem képződhet káros korrózió,ha az megfelelően van szerelve és használva.De javítsatok ki ha tévedek.
"Q: What is better: Soldering cable to a connector or mechanical clamping ?
A: On short term both methods produce a good electrical contact between the cable and the connector. Soldering however is a better way to assure a long-lasting quality, since it allows to block entrance of air and with it the entrance of corrosive humidity and pollution. Crimping/clamping does not give you full warranty that there is no air penetration possible between the strands: With temperature changes, the air inside the cable will contract or expand and thus move in and out between the crimped conductors’ strands. This air movement means transport of impurities and humidity. As a result, your crimped connection becomes the weakest link in a perfect cable terminated with an even better connector. (Even worse is that some manufacturers simply use screws to fix the bundles of speaker cable strands. A very bad method with a very fast and negative impact on the sound quality). We exclusively advise soldering."

Forrás: vdH
Újratervezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”