Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Zax
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.11.17., vas. 02:28
Értékelés: 2

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Zax »

Sajnos vagy sem, a Jenő véleményét támogatom a témában.
Azon kevesek közé tartozom aki ha másért nem próbaképpen birtokolt már időszakosan nem egy több millás cdjátszót.
Vagy baráti körben hallott. Mindezek mellett egyiket sem hallgattam olyan szívesen mint a gyári érintetlen állapotú philips cd100 demo modellemet.
A Jenő iránymutatásával ha másodkézből is a saját sima cd100 cd-t szét tuningoltam ,a földeket nem bogarásztam még szét ,mégis a szűz demo modelt hallgatom. Gyanítom nem csak a fehér d/a miatt van egy nagyságrend a későbbiekhez képest köztük,hanem a d/a előtti ic-k miatt is. Most tesztelem épp igazam van e? A tuningolt verzióba beleszerkesztettem az saa7020 korábbi kerámia verzióját.Kíváncsi vagyok mekkora változást hoz. Bevallom a 4x-es túlmintavételezést kikapcsoltam ,mivel nekem jobban tetszik a hang nélküle ( a demoban ez sincs piszkálva,sőt opat sem cseréltem),legyen bármilyen nagy fejlesztés is elviekben.
Anno a philipses fiúknak, lányoknak valamit nagyon sikerült eltalálniuk. A sok ótvar, tré kondik közé berakniuk valami nagyon jót,vannak jó philips kondik,na ezekbe a cdkbe nem azokat rakták.:DDD
Ma esett le mire is hajaz ennek a demo cd-nek a hangja egy nagyon jó és nem recsegő 45 rpm-es vinilre.
Na ezt eddig soha semminek nem sikerült akár csak megközelítenie sem számomra.
Hozzá tenném semmiféle rajongás nincs bennem semelyik kor,gyártó készülékei iránt a HANG az ami vonz egy cuccban,hogyan is szól. Természetesen az nem baj ha egy nekem tetsző design van mellette.
Csatolmányok
IMG_20200222_224716.jpg
IMG_20200222_224716.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 3437 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 21:01
zoli73 írta:
2020.02.08., szomb. 20:52
Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 20:17
Lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett ?
Én ilyeneket használok.
Lehet, de hogy ez az elosztó(sőt semelyik) nem véd meg semmit a villámcsapástól az biztos.
Tavaj nyáron láttam egy ismerősöm villám sújtotta házát...
Nem erősködöm, csak érdeklődtem.
Köszönöm, hogy te is megosztottad tapasztalataidat.
Szerencsére nincs saját tapasztalatom villámcsapással, de amit az ismerősöm házában láttam az kissé hátborzongató volt.
A villanyóra szekrény tartalma, egy gombóccá olvadt össze. Az órához közelebbi vezetékek kirobbantak a faltól, a távolabbiak nyomvonalán végigrepedt a fal, a kapcsolók, konnektorok szinte teljesen elfüstöltek.
Nem hinném, hogy ilyen villámcsapást(de még gyengébbet sem) bármiféle elosztóba épített védelem képes volna megfékezni.
De szerintem ez nem is céljuk.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

zoli73 írta:
2020.02.08., szomb. 20:52
Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 20:17
Lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett ?
Én ilyeneket használok.
Lehet, de hogy ez az elosztó(sőt semelyik) nem véd meg semmit a villámcsapástól az biztos.
Tavaj nyáron láttam egy ismerősöm villám sújtotta házát...
Nem erősködöm, csak érdeklődtem.
Köszönöm, hogy te is megosztottad tapasztalataidat.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 20:17
Lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett ?
Én ilyeneket használok.
Lehet, de hogy ez az elosztó(sőt semelyik) nem véd meg semmit a villámcsapástól az biztos.
Tavaj nyáron láttam egy ismerősöm villám sújtotta házát...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett ?
Én ilyeneket használok.
Csatolmányok
Power maneger
Power maneger
DSC_0151.JPG (1.76 MiB) Megtekintve 3523 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 10:18
Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
Nem a világ csodája, de villámcsapás sem érheti így őket, reményeim szerint.
Így a villás dugokat sem kell rángatni. :bang:
Sajnos ez az elosztókba épített villámvédelem, valóságban nem ér semmit villámcsapás esetén. Kb. olyan üres ígéret, mint az egyes üzletek bejáratában látható "rendőrségre bekötött riasztó" feliratú matrica. Ilyen nem létezik. Csak a kihúzott villásdugó, antenna, stb. a biztos védelem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

arzachel írta:
2020.02.08., szomb. 10:49
Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 10:18
Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
Nem a világ csodája, de villámcsapás sem érheti így őket, reményeim szerint.
Így a villás dugokat sem kell rángatni. :bang:
A villámcsapásnál csak az aljzatból kihúzott készülékek menekülnek meg biztosan. :napsut:
Akkor marad a dugó húzogatás.
Köszönöm az információt. :smile53:

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 10:18
Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
Nem a világ csodája, de villámcsapás sem érheti így őket, reményeim szerint.
Így a villás dugokat sem kell rángatni. :bang:
A villámcsapásnál csak az aljzatból kihúzott készülékek menekülnek meg biztosan. :napsut:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
Nem a világ csodája, de villámcsapás sem érheti így őket, reményeim szerint.
Így a villás dugokat sem kell rángatni. :bang:

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Minden standby üzemodos gép fesz alatt van minden része ,ha kihúzod öket nem öregszik,én mikkor meloba megyek ,kihúzom az elosztott.
gyongyhalas írta:
2020.01.15., szer. 11:11
VTX írta:
2020.01.15., szer. 09:30
Sikerült rájönni a problémára!
Az egyik külföldi fórumon megemlítették, hogy talán valamelyik kondenzátor gyengélkedhet, emiatt úgymond "be kell melegednie", ami idő.
Nos, én eddig mindig kihúztam a konnektorból estére, most viszont ezen elgondolkodva bedugva hagytam. És láss csodát, reggel rögtön az első próbálkozásra hibátlanul működik! :D

Már csak arra kéne rájönni, hogy melyik kondenzátor van rossz állapotban. Eddigi életem során egyszer sem volt szükségem multiméterre, de most igazán kéne. :P
Szia!
Kihúzod estére a konnektorból ??? Miért is ?
Szerintem jobb ha nem teszed ....Szerintem ..

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Ez esetben inkább kíméletlenség. :D


[/quote]


- kíméletesség (ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom, hogy nem jó ez eszközöknek állandóan áram alatt lenni - lerövidíti valamelyest az élettartamukat - könnyen lehet, hogy jelen esetben is ez volt a kiváltó ok)


[/quote]

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: VTX »

gyongyhalas írta:
2020.01.15., szer. 11:11
VTX írta:
2020.01.15., szer. 09:30
Sikerült rájönni a problémára!
Az egyik külföldi fórumon megemlítették, hogy talán valamelyik kondenzátor gyengélkedhet, emiatt úgymond "be kell melegednie", ami idő.
Nos, én eddig mindig kihúztam a konnektorból estére, most viszont ezen elgondolkodva bedugva hagytam. És láss csodát, reggel rögtön az első próbálkozásra hibátlanul működik! :D

Már csak arra kéne rájönni, hogy melyik kondenzátor van rossz állapotban. Eddigi életem során egyszer sem volt szükségem multiméterre, de most igazán kéne. :P
Szia!
Kihúzod estére a konnektorból ??? Miért is ?
Szerintem jobb ha nem teszed ....Szerintem ..
Szia!

Szinte minden fali aljzatba dugható elektromos eszközömmel ezt teszem (persze hűtővel, mosógéppel és egyéb hasonló dolgokkal nem).
Három főbb oka van:
- elektroszmog (ez inkább a számítógép és wifi esetében mérvadó)
- takarékosság (éves szinten többezer is összejöhet, attól függően milyen gépek mennyit fogyasztanak készenléti állapotban)
- kíméletesség (ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom, hogy nem jó ez eszközöknek állandóan áram alatt lenni - lerövidíti valamelyest az élettartamukat - könnyen lehet, hogy jelen esetben is ez volt a kiváltó ok)

Aztán lehet, hogy valakik szemében abszolút hülyeségeket írtam. :D Mindenesetre nem volt gondom belőle soha, és semmilyen meghibásodás nem történt az éjszakára való lekapcsolgatások miatt - ezt a cd lejátszót leszámítva minden eszközöm hibátlanul funkcionál megvásárlásuk/beszerzésük óta.
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

VTX írta:
2020.01.15., szer. 09:30
Sikerült rájönni a problémára!
Az egyik külföldi fórumon megemlítették, hogy talán valamelyik kondenzátor gyengélkedhet, emiatt úgymond "be kell melegednie", ami idő.
Nos, én eddig mindig kihúztam a konnektorból estére, most viszont ezen elgondolkodva bedugva hagytam. És láss csodát, reggel rögtön az első próbálkozásra hibátlanul működik! :D

Már csak arra kéne rájönni, hogy melyik kondenzátor van rossz állapotban. Eddigi életem során egyszer sem volt szükségem multiméterre, de most igazán kéne. :P
Szia!
Kihúzod estére a konnektorból ??? Miért is ?
Szerintem jobb ha nem teszed ....Szerintem ..

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: VTX »

Sikerült rájönni a problémára!
Az egyik külföldi fórumon megemlítették, hogy talán valamelyik kondenzátor gyengélkedhet, emiatt úgymond "be kell melegednie", ami idő.
Nos, én eddig mindig kihúztam a konnektorból estére, most viszont ezen elgondolkodva bedugva hagytam. És láss csodát, reggel rögtön az első próbálkozásra hibátlanul működik! :D

Már csak arra kéne rájönni, hogy melyik kondenzátor van rossz állapotban. Eddigi életem során egyszer sem volt szükségem multiméterre, de most igazán kéne. :P
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: VTX »

Ezzel tisztában vagyok, ezért is teszem fel itt a kérdést, hátha valaki tud segíteni és saját magam is meg tudom oldani a dolgot. ;) Egy 10-esért vettem előző héten és aki eladta, felajánlotta hogy küldjem vissza neki, de kifogott rajtam a dolog és nem hagy nyugodni, szóval egyelőre próbálkozok...

És ami azt illeti, fél órája sikerült feléleszteni. Megint azt a vinnyogó hangot adta az elején, aztán 3 próbálkozás után most ismét hibátlanul működik. Talán ez az infó/videó segít valakinek. :rolleyes: A háttérzajért pedig elnézést. (Az angol cím és feliratok azért vannak rajta, mert külföldi fórumokon is próbálkozok. )
https://www.youtube.com/watch?v=-9VVOSpWRVU
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

VTX írta:
2020.01.13., hétf. 19:54
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, mindenesetre felteszem a kérdésemet.

Adott egy Pioneer PD-204 CD lejátszó, ami pillanatnyilag nem olvassa be a lemezeket. Azért pillanatnyilag, mert néha egy kis próbálkozás után, mintha mi sem történt volna, tökéletesen felpörög és hibátlanul funkciónál, máskor pedig sokadik tálca ki-be játék után sem hajlandó felpörgetni a lemezt.
Külföldi fórumokon főleg olyan hibát írnak, hogy a lézer lencséjén a ragasztó szokott elengedni és kiesik, de nálam semmi ilyesmi nincs - a lencse a helyén van, meg hát ugye többször működött is már rendesen.

Csináltam egy videót a problémáról. Itt az a lényeg, hogy a lencse ugyan azt a fel-le mozgást csinálja (hallani is lehet), viszont a lemez nem pörög fel. Tegnap még hibátlanul vitte a lemezeket... bár a kezdeti ki-be rituálé akkor sem maradt el.
https://www.youtube.com/watch?v=KD24O4n7ZG4

Nem hiszem, hogy nagy lenne a baj, mivel ugye többször is hibátlanul működött, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a gebasz. Remélem tudtok segíteni. Köszönöm!
Azt, hogy pontosan mi lehet a baja, sajnos nem tudom, tényleg lehet, hogy nincs nagy problémája, de azt megtalálni...
Ha itt valaki ismeri a konkrét gyógymódot rá, akkor szerencséd van, plána, ha saját magad is meg tudod javítani.
Ha viszont nem így alakul, akkor szerviz, de azt azért át kell gondolnod, hogy egy szervíz által végzett átvizsgálás és javítás, még akkor is többe kerülhet, ha nincs alkatrész vonzata, mint ez a lejátszó.
Magyarul, egy ilyen, vagy hasonló szintű cd-játszót pár ezer Forintért tudsz venni a használt piacon, hibátlan működéssel, szép állapotban. Ezzel meg csak akkor érdemes foglalkozni, ha a javítását, kb. költségmentesen meg tudod oldani, különben nem éri meg a fáradságot, utánajárást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: VTX »

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, mindenesetre felteszem a kérdésemet.

Adott egy Pioneer PD-204 CD lejátszó, ami pillanatnyilag nem olvassa be a lemezeket. Azért pillanatnyilag, mert néha egy kis próbálkozás után, mintha mi sem történt volna, tökéletesen felpörög és hibátlanul funkciónál, máskor pedig sokadik tálca ki-be játék után sem hajlandó felpörgetni a lemezt.
Külföldi fórumokon főleg olyan hibát írnak, hogy a lézer lencséjén a ragasztó szokott elengedni és kiesik, de nálam semmi ilyesmi nincs - a lencse a helyén van, meg hát ugye többször működött is már rendesen.

Csináltam egy videót a problémáról. Itt az a lényeg, hogy a lencse ugyan azt a fel-le mozgást csinálja (hallani is lehet), viszont a lemez nem pörög fel. Tegnap még hibátlanul vitte a lemezeket... bár a kezdeti ki-be rituálé akkor sem maradt el.
https://www.youtube.com/watch?v=KD24O4n7ZG4

Nem hiszem, hogy nagy lenne a baj, mivel ugye többször is hibátlanul működött, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a gebasz. Remélem tudtok segíteni. Köszönöm!
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

kakaox írta:
2020.01.08., szer. 10:26
gomolalaci írta:
2020.01.04., szomb. 19:33
Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja?...
Kedves Gomolalaci!

Melco D100?
Nem ismerem a minőségét, de az előbb említetteknél biztos jobb megoldás...és persze drágább is :smile29: .
https://www.melco-audio.com/products/d100/
https://www.melco-audio-masters.com/upl ... _mar19.pdf
Köszönöm az ajánlást, de ennyit nekem nem ér meg :rolleyes:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.01.08., szer. 14:29
Igazi lámer kérdés: ennek külön tápja van, vagy USB-ről veszi a naftát?
Külön tápja van, 12V-ot kér, nálam a HDPlex 200W egyik kimenete eteti.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.01.08., szer. 13:58
A Melco ugyanaz a cég, mint a Buffalo. Régebben az alábbi külső meghajtóval is ajánlották a streamereiket, míg ki nem jöttek a D100-zal. Tulajdonképp azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a D100 sem több, mint ez szebb csomagolásban. :D
Én vagy 2 éve használom az audio (sőt inkább HT)PC-men forrásként CD-re, DVD-re, BluRay-re is, meg rippeléshez a legnagyobb megelégedettségemre.
https://ipon.hu/shop/termek/buffalo-brx ... ete/441073
Igazi lámer kérdés: ennek külön tápja van, vagy USB-ről veszi a naftát?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

A Melco ugyanaz a cég, mint a Buffalo. Régebben az alábbi külső meghajtóval is ajánlották a streamereiket, míg ki nem jöttek a D100-zal. Tulajdonképp azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a D100 sem több, mint ez szebb csomagolásban. :D
Én vagy 2 éve használom az audio (sőt inkább HT)PC-men forrásként CD-re, DVD-re, BluRay-re is, meg rippeléshez a legnagyobb megelégedettségemre.
https://ipon.hu/shop/termek/buffalo-brx ... ete/441073
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kakaox »

gomolalaci írta:
2020.01.04., szomb. 19:33
Sziasztok!
Másik fórumban már feltettem ezt a kérdést de nem kaptam választ. Milyen USB külső CD futóművet érdemes megvenni hálózati lejátszóhoz. Melyiknek a legelfogadhatóbb a hangja?...
Kedves Gomolalaci!

Melco D100?
Nem ismerem a minőségét, de az előbb említetteknél biztos jobb megoldás...és persze drágább is :smile29: .
https://www.melco-audio.com/products/d100/
https://www.melco-audio-masters.com/upl ... _mar19.pdf
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

gomolalaci írta:
2020.01.07., kedd 19:41
Indy írta:
2020.01.05., vas. 08:58
gomolalaci írta:
2020.01.05., vas. 07:12
Köszönöm a választ, ahhoz kellene de inkább tálcást választanék, nem SlotIn-t.
Nézd, klasszikus értelemben ezek nem számítanak "CD futóműnek". Nem tudom, ezek közül melyik a legkevésbé rossz megoldás.
Valóban nem az, de mégis van beleszólása a hangba úgy gondolom. Nekem semmi tapasztalatom nincs ezekről az USB-s eszközökről, ezért kértem tanácsot. Ha a súlyát nézzük az almás 330 gr, a Teac 500 gr :D
Ez a módszer már az autós kártyánál is működött. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Indy írta:
2020.01.05., vas. 08:58
gomolalaci írta:
2020.01.05., vas. 07:12
Köszönöm a választ, ahhoz kellene de inkább tálcást választanék, nem SlotIn-t.
Nézd, klasszikus értelemben ezek nem számítanak "CD futóműnek". Nem tudom, ezek közül melyik a legkevésbé rossz megoldás.
Valóban nem az, de mégis van beleszólása a hangba úgy gondolom. Nekem semmi tapasztalatom nincs ezekről az USB-s eszközökről, ezért kértem tanácsot. Ha a súlyát nézzük az almás 330 gr, a Teac 500 gr :D
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

gomolalaci írta:
2020.01.05., vas. 07:12
Köszönöm a választ, ahhoz kellene de inkább tálcást választanék, nem SlotIn-t.
Nézd, klasszikus értelemben ezek nem számítanak "CD futóműnek". Nem tudom, ezek közül melyik a legkevésbé rossz megoldás.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”