Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Online vásárlás külföldről

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

antz írta:
2020.07.29., szer. 15:18
Munkatársamat sem szeretném bevonni az ügybe, így is nagy szívességet tett, hogy átvette, tárolta majd elhozta.
Tanulópénz illetve hogyan ne csináljuk történet vagy lehet ebből valamit még kihozni szerintetek?
Bármilyen jogvita is kerekedne ebből, az eladó joggal hivatkozhatna arra, hogy a tárolás, elhozás stb. folyamán bármi történhetett az erősítővel. Neked senki semmiféle kártérítést nem ítélne meg. Még ha írtál volna szerződést, abban is olyasmi lenne, hogy a megtekintett, kipróbált állapotban vetted meg, és adtál érte annyi pénzt, amennyit.

Legfeljebb az eladó jóindulatára számíthatnál, de ezek szerint az meg nem létezik. Szerintem is itt már csak a tanulságok levonása és/vagy a pénztárca megnyitása az egyetlen lehetőség. sad.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

antz írta:
2020.07.29., szer. 15:18
Sziasztok!
Vettem egy sokcsatornás erősítőt Csehországból aminek mint most, hogy hazaért hozzám kiderült, hogy az egyik csatornája nem működik. Szerviz nem tudja/nem éri meg javítani. Legalább a csatornák modulárisak így tudok a gyártótól modult rendelni ami nyilván jelentős tétel.
Van valamilyen jogorvoslati lehetőség / út ami ilyen esetben kijárható?

A vásárlási folyamat kb így nézett ki, a karantén időszak derekán:
- hirdetés a cseh "jófogáson"
- emailben lebeszéltük a részleteket, az erősítő jó
- Prágában élő munkatársamat megkértem segítsen lebonyolítani (nem hifizik)
- az ember elvitte hozzá az erősítőt, munkatársam kifizette. Az erősítő csatorna szinten mutatná elvileg ha baja van, bekapcsolásra minden csatorna oké volt, fotózták. Forrásra/hangralra kötve nem tudták kipróbálni hifipark híján.
- karantén végével munkatársam elhozta a vasat
- bekötöm működik, kivéve egy csatorna: okét mutat amíg nem kap jelet a csatorna, amint jelet kap letiltja
- szerviz szerint már próbálkoztak a javítással, hamar feladták
- ember már nem elérhető, megkeresésre nem reagál

Munkatársamat sem szeretném bevonni az ügybe, így is nagy szívességet tett, hogy átvette, tárolta majd elhozta.
Tanulópénz illetve hogyan ne csináljuk történet vagy lehet ebből valamit még kihozni szerintetek?
Sajnálom, hogy így jártál, szerintem az olvasottak fényében ez bukta. sad.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: antz »

Sziasztok!
Vettem egy sokcsatornás erősítőt Csehországból aminek mint most, hogy hazaért hozzám kiderült, hogy az egyik csatornája nem működik. Szerviz nem tudja/nem éri meg javítani. Legalább a csatornák modulárisak így tudok a gyártótól modult rendelni ami nyilván jelentős tétel.
Van valamilyen jogorvoslati lehetőség / út ami ilyen esetben kijárható?

A vásárlási folyamat kb így nézett ki, a karantén időszak derekán:
- hirdetés a cseh "jófogáson"
- emailben lebeszéltük a részleteket, az erősítő jó
- Prágában élő munkatársamat megkértem segítsen lebonyolítani (nem hifizik)
- az ember elvitte hozzá az erősítőt, munkatársam kifizette. Az erősítő csatorna szinten mutatná elvileg ha baja van, bekapcsolásra minden csatorna oké volt, fotózták. Forrásra/hangralra kötve nem tudták kipróbálni hifipark híján.
- karantén végével munkatársam elhozta a vasat
- bekötöm működik, kivéve egy csatorna: okét mutat amíg nem kap jelet a csatorna, amint jelet kap letiltja
- szerviz szerint már próbálkoztak a javítással, hamar feladták
- ember már nem elérhető, megkeresésre nem reagál

Munkatársamat sem szeretném bevonni az ügybe, így is nagy szívességet tett, hogy átvette, tárolta majd elhozta.
Tanulópénz illetve hogyan ne csináljuk történet vagy lehet ebből valamit még kihozni szerintetek?

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Angliából hogyan lehetne TV-t haza szállítattni? A legtöbb (=az összes amit eddig találtam) szállítást végző cég nem vállal garanciát a szállítására ill. van amelyik úgy vállalja, hogy ha eltűnik, akkor kifizeti az árát, de ha baja lesz szállítás közben, akkor így járás van.
Olyat meg pláne nem találtam aki el is menne adott címre felvenni és be is csomagolná ott megfelelően, akkor veszik fel ha szállításra készen van. Pedig egész jó áran lehetne Kuro-t venni Angliában. Sajnos azt nem tudom megoldani, hogy személyesen menjek ki érte.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Köszönöm még egyszer a segítséget, egy e-mail váltást követően meg tudtam rendelni közvetlenül a webshopjukból.

:smile53: :smile53: :smile53: :D :D :D

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Rottel3D írta:
2020.01.10., pén. 10:24
Miért nem írsz direktbe a webáruháznak...
Köszönöm szépen az ötletet, megpróbáltam. (Bár érdekes módon a webáruházban nem kapható az Ebay-en kínált kori.)

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Rotox írta:
2020.01.10., pén. 09:54
Sziasztok, kedves Ausztriában élő Fórumtársak!

Tudnátok segíteni egy Ebay termék (https://www.ebay.com/itm/Fila-X-One-Ice ... 1941851319) megvásárlásában?

Itthon már sehol sem kapható pontosan ez a modell a szükséges méretben (38-41), a német eladó pedig nem válaszol a (német, angol) kéréseimre, hogy postázzák Magyarországra is. Ausztriába postázást kínál (több más ország mellett), onnan kellene valahogy hazajuttatni Pécsre, esetleg Bp.-re.

Ha valaki hajlandó megadni egy osztrák címet, amit megadhatok az Ebay-en, akkor magam is le tudom bonyolítani a vásárlást-fizetést (persze akkor is haza kellene valahogy jutattni).

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
Miért nem írsz direktbe a webáruháznak (vagy fel is hívhatod őket)? Ott is tudsz PayPal-lal is fizetni: https://www.3s-sports.de/kontakt

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Sziasztok, kedves Ausztriában élő Fórumtársak!

Tudnátok segíteni egy Ebay termék (https://www.ebay.com/itm/Fila-X-One-Ice ... 1941851319) megvásárlásában?

Itthon már sehol sem kapható pontosan ez a modell a szükséges méretben (38-41), a német eladó pedig nem válaszol a (német, angol) kéréseimre, hogy postázzák Magyarországra is. Ausztriába postázást kínál (több más ország mellett), onnan kellene valahogy hazajuttatni Pécsre, esetleg Bp.-re.

Ha valaki hajlandó megadni egy osztrák címet, amit megadhatok az Ebay-en, akkor magam is le tudom bonyolítani a vásárlást-fizetést (persze akkor is haza kellene valahogy jutattni).

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif

gsmbeszerzes
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.12.15., vas. 09:58
Értékelés: 0

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: gsmbeszerzes »

kasumi írta:
2019.12.31., kedd 11:48
A linken több termék is elérhető, nem tudom, melyiket akartad megvásárolni.

Az elsőt (247 Eur) és a harmadikat (461,99 Eur) meg tudtam volna rendelni, a másodiknál nekem is jelezte, hogy nem fogadja el a címet.
Feltételezem, hogy ez az eladó által beállított tényező. Ha Neked mégis az kell, akkor azt javaslom, hogy kattints az eladó nevére, akkor egy olyan oldalra jutsz, ahol tudsz neki írni. Ott kellene vele megbeszélni, mit és hogyan csinálj.

Screenshot_20191231-114005.jpg
Szia!

Hát ez az, nekem miért nem engedi (pl. az elsőt sem)!?
Esetleg valami gond lehet a címemnél megadott formátummal? (kibetű/nagybetű; irányítószám)
Nálad van valami extra a postai címnél (minden mező ki van töltve, opciók is) ?
Mondjuk még nem állítottam be bankkártyát, de nem is ott van a gond, rögtön a címemnél elakad.

Ha van bármi ötleted szívesen veszem!
Köszönöm!!

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: kasumi »

A linken több termék is elérhető, nem tudom, melyiket akartad megvásárolni.

Az elsőt (247 Eur) és a harmadikat (461,99 Eur) meg tudtam volna rendelni, a másodiknál nekem is jelezte, hogy nem fogadja el a címet.
Feltételezem, hogy ez az eladó által beállított tényező. Ha Neked mégis az kell, akkor azt javaslom, hogy kattints az eladó nevére, akkor egy olyan oldalra jutsz, ahol tudsz neki írni. Ott kellene vele megbeszélni, mit és hogyan csinálj.
Screenshot_20191231-114005.jpg
Screenshot_20191231-114005.jpg (421.67 KiB) Megtekintve 6378 alkalommal
Újratervezés

gsmbeszerzes
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.12.15., vas. 09:58
Értékelés: 0

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: gsmbeszerzes »


Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: kasumi »

gsmbeszerzes írta:
2019.12.30., hétf. 20:57
Sziasztok!

Tudna nekem valaki tanácsot adni amazon.de -s vásárlással kapcsolatban.
Miért nem tudok továbbmenni a vásárlással, miért nem akarja elfogadni a magyarországi címet?

Amikor a "proceed to checkout" -ra nyomok mindig hibát ír hogy nem megfelelő a címem.
Kérem segítsetek!
Üdv.!

Linkeld be a terméket (ha publikus), megnézem, nekem mit ír...
Újratervezés

gsmbeszerzes
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.12.15., vas. 09:58
Értékelés: 0

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: gsmbeszerzes »

Sziasztok!

Tudna nekem valaki tanácsot adni amazon.de -s vásárlással kapcsolatban.
Miért nem tudok továbbmenni a vásárlással, miért nem akarja elfogadni a magyarországi címet?

Amikor a "proceed to checkout" -ra nyomok mindig hibát ír hogy nem megfelelő a címem.
Kérem segítsetek!

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

robi20064 írta:
2019.12.05., csüt. 21:24
Mert bizonyos esetekben nem tudjak maskeppen megoldani a kommunikaciot gondolom (es/vagy mast sem). Az Amazon probal harcolni az ilyen csalok ellen, de a masik oldalon meg szinten egyszeru egy uj email cimmel regisztralni es ujra feltolteni a 400+ -os kamu termekkinalatot.
Arra gondoltam, hogy ha megnézed a képernyőmentéseket amiket csináltam látszik, hogy az eladó oldalán szerepel a saját email címe és arra buzdítja a pali(marada)kat, hogy oda írjanak, ahelyett, hogy az amazonon keresztül kommunikálnának vele.
Ez ellen valamilyen szinten lehetne védekezni, hogy ne tudjanak oda emailt beírni, de nekem úgy tűnik, hogy semmi védelem sincs erre, mert még trükközniük se kell az email leírásával. Ha pl vaterán leírsz egy email címet vagy bármit ami hasonlít rá, pl egy eladónak szánt kérdésben, már jön a moderálás. Pedig nincsenek egy súlycsoportban. Az Amazon-nál meg ott az AI, meg Machine Learning, akármi, szóval nem igazán értem a dolgot.

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Megírtam az Amazon-nak, hogy tegyenek egy jelentés gombot az eladók oldalára és én szívesen benyomom minden gyanús eladón, aztán vizsgálgassák meg őket. Eleve nem értem miért lehet egyáltalán email címet megadni ott.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Hasonlóval má én is találkoztam. Brutál jó árú SVS sub keltette fel a figyelmem. Aztán jött a kamu szagú levelezés az eladóval. Jelentettem az amazonnak. Írtak és fel is hívtak, hogy nehohogy utaljak, mert átcseszés. Próbálják kiszűrni az ilyen szélhámosokat, de nehezen tudják.

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

De igen, simán végig lehet vinni a rendelést. Az az üzenet amire te gondolsz, nem egy popup ami megakadályoz bármiben.
Így látod a terméket:
Screenshot_2019-11-25_21-31-50.png
Screenshot_2019-11-25_21-31-50.png (27.74 KiB) Megtekintve 6544 alkalommal
Ha benyomod hogy add to basket akkor egyből a kosaradba kerül és végig lehet menni a fizetésig úgy mintha minden rendben lenne:
Screenshot_2019-11-25_21-31-57.png
Screenshot_2019-11-25_21-31-57.png (16.77 KiB) Megtekintve 6544 alkalommal
Az az infó ahol írja, hogy emailben kell írni neki, csak az eladó oldalán jelenik meg:
Screenshot_2019-11-25_21-36-04.png
Screenshot_2019-11-25_21-36-04.png (35.24 KiB) Megtekintve 6544 alkalommal

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Gógyimogyi írta:
2019.11.25., hétf. 21:04
A lényeg pont lemaradt: úgy értettem, hogy amazonon rendeli meg és ott fizeti ki, nem amazonon kívül, ahogy a csaló szeretné.
Nem tudod az Amazonon keresztül megrendelni. Ha rákattintasz a "vásárlás" gombra, egy üzenet jelenik meg, hogy e-mail-ben vedd fel velük a kapcsolatot.

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

tonee73 írta:
2019.11.25., hétf. 21:01
Mi lenne, bukta pénzét, ennyi...
A lényeg pont lemaradt: úgy értettem, hogy amazonon rendeli meg és ott fizeti ki, nem amazonon kívül, ahogy a csaló szeretné.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Gógyimogyi írta:
2019.11.25., hétf. 20:55
Ilyeneket látok én is amazonon. Arcam AVR-550 460 euróért, de oda van írva, hogy nem szabad megrendelni az amazonon, hanem írni kell gmailes vagy egyéb ingyenesnek tűnő emailre. Mi van akkor ha valaki mégis megrendeli és ki is fizeti egy ilyennek?
Mi lenne, bukta pénzét, ennyi...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Ilyeneket látok én is amazonon. Arcam AVR-550 460 euróért, de oda van írva, hogy nem szabad megrendelni az amazonon, hanem írni kell gmailes vagy egyéb ingyenesnek tűnő emailre. Mi van akkor ha valaki mégis megrendeli és ki is fizeti egy ilyennek?

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

robi20064 írta:
2019.11.23., szomb. 09:07
... A legtobb Amazonos es hasonlo csalas ilyen semara epul. ...
Köszönöm a megerősítést. :rolleyes: :smile53:

Meg két apró adalék: ma már egy másik (gmail-es) e-mail cím van megadva a kapcsolatfelvétel céljából, és - ha jól látom - az eladó 400 oldalnyi! terméket hirdet. 36_1_10.gif

Black Friday ide, Black Friday oda, ennyiért túl szép lett volna...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rotox írta:
2019.11.23., szomb. 08:59
Létezik ilyen? Nekem egyáltalán nem tetszik. :angry:
Szerintem óvatosan. Én a helyedben írnék az amazonnak, egyrészt hátha reagálnak gyorsan és tudod mi van, másrészt ha átcseszés akkor tettél egy kis jót a világért :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Rotox írta:
2019.11.23., szomb. 08:59

... Nekem egyáltalán nem tetszik. :angry:
Nekem sem! Vásároltam már ebay-en amazonon, angol és német oldalaikon is, de ilyennel nem találkoztam. A fizetés mindig közvetlenül az oldalon történt.
Újratervezés

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Amazonon még sosem vásároltam... gondolkodik.gif

Amazon.de-n találtam egy szimpatikus hirdetést: https://www.amazon.de/dp/B00ZE3V33G/ref ... 287&sr=8-1

A weblapon keresztül nem lehet "leütni", van egy e-mail cím megadva, hogy vásárlási szándék esetén ezen keresztül lépjek kapcsolatba az eladóval.

E-mail váltásokat követően értesített az eladó, hogy az Amazontól fogok kapni egy, a fizetés részleteire vonatkozó e-mailt. Egy perc múlva! valóban kaptam egy e-mail-t az amazon@martketplace-orders-amazon.com címről, melyben közlik, hogy a vételárat utaljam el az "Amazon Agent"-nek egy megadott számlaszámra. (Az e-mail amúgy ránézésre valódinak tűnik, de így szerintem nem az Amazon.de weblapján keresztül történne a fizetés.) Kérdésemre az eladó próbált megnyugtatni, hogy a tranzakció teljes mértékben az Amazon "secure" alatt zajlik.

Létezik ilyen? Nekem egyáltalán nem tetszik. :angry:

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”