Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

darthdick

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Lemmy9 írta:
2020.01.21., kedd 14:31
Én is kérdeznék. Gondolom a pro vonal követné a "nagymozis" hangot, otthoni körülmények között. Ez a nagymozis hang a cél?
Én még egyetlen olyan nagyipari moziban sem voltam ahol pincemélyek és levegővibráló nyomás lett volna(imax sem).. Sőt, otthon sokkal részletgazdagabb a hangkép, aprólékos, tiszta. A kanapémozgásról nem is beszélve.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ezekre a kérdésekre, felvetésekre kizárólag az után lehet és kell válaszolni, ha elmentek valakihez és meghallgatjátok ti is.
Ezután leírjátok a véleményeteket és akkor szépen meg lehet vitatni a dolgokat.

Simán kiderül minden! Nincs nagy titok!
:tutiok:

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

DARTHdick írta:
2020.01.21., kedd 13:47
Ha már Mössziő Kajtár kollega ennyire tréfás hangulatban van, akkor visszatérnék ahhoz az eredetileg feltett kérdésemhez, hogy delorean csapattárs àltal leírt szubhang, mitől lett most elfogadottabb. Nem megy mélyre(30hz alá értékelhetően), állandóan jelen van, bizonyos részleteket elfed a hangképben. Ez mitől most olyan jó?
Attó l,hogy hatalmas hangnyomásra képes, amire a hifi subok nem.Ennyi a csoda, nem produkálnak jobb minőséget, csak odavágnak ,relative kis pénzért.Van egy rajongó tábora ezeknek és ennyi az egész szerintem.Más kérdés, hogy a sokak által dicsőített mozishang nekem sosem tetszett, kivéve az IMAX ,de az már zsebbenyúlós történet.
Személy szerint nem vennék pro rendszert akkor se, ha lenne hozza helyem, de érdeklődve figyelem ezt a topikot,mert lehet egyszer mégis meggondolom magam.

darthdick

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Ha már Mössziő Kajtár kollega ennyire tréfás hangulatban van, akkor visszatérnék ahhoz az eredetileg feltett kérdésemhez, hogy delorean csapattárs àltal leírt szubhang, mitől lett most elfogadottabb. Nem megy mélyre(30hz alá értékelhetően), állandóan jelen van, bizonyos részleteket elfed a hangképben. Ez mitől most olyan jó?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

nemtomm írta:
2020.01.21., kedd 12:33
Egyébként nekem személy szerint nincs bajom a pro vonallal csak ne lenne ennyire istenítve ez a vonal, hogy csak
ez és csak ez a legjobb. Pedig ez csak néhány kiváltságos hm szobával rendelkező forumtagnak adatik meg akik referencia hangerővel mozizik.. :D
Ha elolvasod mondjuk Cutler írását a rendszeréről, az okokról és arról, hogy miért váltott ML rendszerről - nincs "istenítés", nincs lenézés és az sincs benne, hogy annál aztán minden röhejesen gyenge.

Gyakorlatilag ő is azt írta le, amit te írtál a nagy szub kapcsán - más.

"Hát én senkit se kívánok meggyőzni semmiről, csak annyit mondanék, hogy teljesen más világ attól, amit a többség a 10-20 centis hangsugárzóival megszokott. Mondom ezt úgy, hogy a Logan sztatikusok is azért tetszettek nekem, mert a nagy panel miatt, amik ugye teljes felületen szóltak, nagyobb, teresebb hangot csináltak egy átlagos frontnál, de ezek még a Logantól is jóval eltérőbbek."

Nálad és a legtöbb fórumosnál valóban szóba sem jöhetnek ilyenek. Én is kakukktojás vagyok, de remélem változni fog és nappaliban fogom használni a szubot.
:smile32:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2020.01.21., kedd 11:49
Egyértelmű. Megöregedtél, rossz lett a hallásod és ehhez hozzáidomult az ízlésed. :noproblemo: Az ő hallásuk természetesen az idő előrehaladtával fordított arányosságban, csak javul :D
Ebben nem látok semmi kivetnivalót.
Valóban romlik a hallás és a látás is. Az enyém is.
Gondolom nem egyforma mértékben mindenkinél.
Az ízlés is lehet, hogy alkalmazkodik ehhez.

Az én ízlésem nem igazán változott, de a véleményem arról, hogy mit várok el egy mozis rendszertől - jelentősen.
Nem a pro kapcsán, hanem általában.
:smile32:

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-KP- írta:
2020.01.21., kedd 11:49
DeLorean írta:
2020.01.20., hétf. 17:15
DARTHdick írta:
2020.01.20., hétf. 16:31
Nos elfogadom, mert vàltozunk, romlik a hallás, szűkebb frekvenciatartományt hallunk, idomul az ízlésünk a korhoz.
20hz-en mi a bántó, inkább azt már érezzük mint sem halljuk. Sok olyan filmjelenet van amin gyakori a 20hz környéki vagy az alatti frekvencia. Én kimondottan élvezem, mikor vibràl a levegő körülöttem olyankor. Mellette meg gyomromban érzem azt a 30-35hz körüli ütést. Ez együtt sztem zseniális.
Tessék?? :D

:tutiok:
Egyértelmű. Megöregedtél, rossz lett a hallásod és ehhez hozzáidomult az ízlésed. :noproblemo: Az ő hallásuk természetesen az idő előrehaladtával fordított arányosságban, csak javul :D Az is megér egy misét, hogy nemtomm azért nem akart ide írni, nehogy keresztre feszítsék. Meg lehet nézni mennyire (semennyire) nem lett keresztre feszítve.
A miheztartás végett csak azért nem írok már ide de máshova sem semmilyen tapasztalatot, mert azonnal az megy, hogy az nem úgy van nincs igazad nem lehetséges rossz a füled stb ... sad.gif
Pedig olyasmiről mondanak véleményt amit ki sem próbáltak vagy egyszerűen nem létezik számukra ilyen dolog, na itt szoktam széles mosolyal abbahagyni az írást sad.gif
Egyébként nekem személy szerint nincs bajom a pro vonallal csak ne lenne ennyire istenítve ez a vonal, hogy csak
ez és csak ez a legjobb. Pedig ez csak néhány kiváltságos hm szobával rendelkező forumtagnak adatik meg akik referencia hangerővel mozizik.. :D
Peace :smile32:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2020.01.20., hétf. 17:15
DARTHdick írta:
2020.01.20., hétf. 16:31
Nos elfogadom, mert vàltozunk, romlik a hallás, szűkebb frekvenciatartományt hallunk, idomul az ízlésünk a korhoz.
20hz-en mi a bántó, inkább azt már érezzük mint sem halljuk. Sok olyan filmjelenet van amin gyakori a 20hz környéki vagy az alatti frekvencia. Én kimondottan élvezem, mikor vibràl a levegő körülöttem olyankor. Mellette meg gyomromban érzem azt a 30-35hz körüli ütést. Ez együtt sztem zseniális.
Tessék?? :D

:tutiok:
Egyértelmű. Megöregedtél, rossz lett a hallásod és ehhez hozzáidomult az ízlésed. :noproblemo: Az ő hallásuk természetesen az idő előrehaladtával fordított arányosságban, csak javul :D Az is megér egy misét, hogy nemtomm azért nem akart ide írni, nehogy keresztre feszítsék. Meg lehet nézni mennyire (semennyire) nem lett keresztre feszítve.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Farkinca71 írta:
2020.01.06., hétf. 13:40
-KP- írta:
2020.01.06., hétf. 13:34

youtu.be/fxWyOzQNPN4
Köszi a linket, nekem is lassan időszerű lesz, ha majd beindul a mozi ! :D :smile32:
Na én tegnap kicseréltem pont ugyan erre és most nem hallom és nem is melegszik ! ;peace;
Ami most a problémám az a htpc-ben lévő corsair vízhütés két ventillátora ami úgy 20-30 perc filmnézés után bekapcsol és zúg. Na ez most a következő ventillátoros projectem ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

DARTHdick írta:
2020.01.20., hétf. 16:31
Nos elfogadom, mert vàltozunk, romlik a hallás, szűkebb frekvenciatartományt hallunk, idomul az ízlésünk a korhoz.
20hz-en mi a bántó, inkább azt már érezzük mint sem halljuk. Sok olyan filmjelenet van amin gyakori a 20hz környéki vagy az alatti frekvencia. Én kimondottan élvezem, mikor vibràl a levegő körülöttem olyankor. Mellette meg gyomromban érzem azt a 30-35hz körüli ütést. Ez együtt sztem zseniális.
Tessék?? :D

Ha nem laknál messze tőlem, szívesen megmutatnám Godzillát és a Klipsch szettet is. Mondjuk az nem ismeretlen számodra.
Sohasem tekintettem versenynek ezt az egészet, én csak örülök, ha más is elégedett.
:tutiok:

darthdick

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: darthdick »

DeLorean írta:
2020.01.20., hétf. 16:24
DARTHdick írta:
2020.01.20., hétf. 15:43
Szia Nimród.
Tényleg érdekel az álláspontod. Mi változott azon, hogy akkor jó egy szub ha nincs állandóan jelen, s ha kell akkor szól. Illetve miért változott meg az a fajta nézet, hogy 30hz alatt nem igényled a mélyhangokat.
Mert ugye a pro szubod ha jól tudom, - 3db értékkel a 30hzet tudja.
Cirka egy éve még az volt a séma, hogy a szub menjen pincemélyre, pontosan, ott és akkor szóljon amikor kell, nem állandóan jelenérzettel.
Ehhez képest most meg van egy bazi nagy nyomást tudó doboz ami 30hz és a felett tol, állandóan jelen van, de ez így most a jó. Ennek mi az oka.
Az okot nem tudom. Érdekes számomra is.

A jelenlétet másképp kell értelmezni. Mondjuk egy 80Hz-es vágásnál azért sok sok infó kerül a szubra, ami eddig rejtve maradt. Ez a nagy dög megmutatja (vagy jobban megmutatja) azt is. Valahogy így szerintem.

Magamon korábban azt vettem észre, hogy a 20Hz körüli hangok nagyon bántják a fülemet. Nem szerettem soha a pincemélyeket. Mivel Dirac van nálam, akár azt is meg tudnám tolni, de mondjuk most 25-80-ig korrekt azért. Plusz a végfokon 20Hz high pass szűrő be van kapcsolva.

Számomra az összhatás egy film alatt, ami más. Nem figyelek külön a mélynyomóra, hanem egységesebb az egész.
Nos elfogadom, mert vàltozunk, romlik a hallás, szűkebb frekvenciatartományt hallunk, idomul az ízlésünk a korhoz.
20hz-en mi a bántó, inkább azt már érezzük mint sem halljuk. Sok olyan filmjelenet van amin gyakori a 20hz környéki vagy az alatti frekvencia. Én kimondottan élvezem, mikor vibràl a levegő körülöttem olyankor. Mellette meg gyomromban érzem azt a 30-35hz körüli ütést. Ez együtt sztem zseniális.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

DARTHdick írta:
2020.01.20., hétf. 15:43
Szia Nimród.
Tényleg érdekel az álláspontod. Mi változott azon, hogy akkor jó egy szub ha nincs állandóan jelen, s ha kell akkor szól. Illetve miért változott meg az a fajta nézet, hogy 30hz alatt nem igényled a mélyhangokat.
Mert ugye a pro szubod ha jól tudom, - 3db értékkel a 30hzet tudja.
Cirka egy éve még az volt a séma, hogy a szub menjen pincemélyre, pontosan, ott és akkor szóljon amikor kell, nem állandóan jelenérzettel.
Ehhez képest most meg van egy bazi nagy nyomást tudó doboz ami 30hz és a felett tol, állandóan jelen van, de ez így most a jó. Ennek mi az oka.
Az okot nem tudom. Érdekes számomra is.

A jelenlétet másképp kell értelmezni. Mondjuk egy 80Hz-es vágásnál azért sok sok infó kerül a szubra, ami eddig rejtve maradt. Ez a nagy dög megmutatja (vagy jobban megmutatja) azt is. Valahogy így szerintem.

Magamon korábban azt vettem észre, hogy a 20Hz körüli hangok nagyon bántják a fülemet. Nem szerettem soha a pincemélyeket. Mivel Dirac van nálam, akár azt is meg tudnám tolni, de mondjuk most 25-80-ig korrekt azért. Plusz a végfokon 20Hz high pass szűrő be van kapcsolva.

Számomra az összhatás egy film alatt, ami más. Nem figyelek külön a mélynyomóra, hanem egységesebb az egész.

darthdick

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Szia Nimród.
Tényleg érdekel az álláspontod. Mi változott azon, hogy akkor jó egy szub ha nincs állandóan jelen, s ha kell akkor szól. Illetve miért változott meg az a fajta nézet, hogy 30hz alatt nem igényled a mélyhangokat.
Mert ugye a pro szubod ha jól tudom, - 3db értékkel a 30hzet tudja.
Cirka egy éve még az volt a séma, hogy a szub menjen pincemélyre, pontosan, ott és akkor szóljon amikor kell, nem állandóan jelenérzettel.
Ehhez képest most meg van egy bazi nagy nyomást tudó doboz ami 30hz és a felett tol, állandóan jelen van, de ez így most a jó. Ennek mi az oka.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Szerintem itt a pro topikban érdekesebb.

"Én csak be próbálkozok!
Hátha itt a fórumon vagy privátba megírnád hogy mégis milyenek hallottad DeLorean sub-ját!
Nálam is sok sub megfordult ismerek jó párat.
Jelenleg egy JBL pro sub található a szobámba de ez hamarosan változni fog.
Mi az a rossz amit esetleg tudnál róla írni?
Szerintem senki nem fog megkövezni egy teljes beszámolod miatt.
Hiszen ez a te véleményed és a te saját hallásod alapján írnád le a tapasztalatod.
Másik dolog ha valamibe belekezdtél illik befejezni. Mert így elég kérdőjel amit leírtál!"

Nemtomm majd kiegészíti, vagy cáfolja de megpróbálom kívülállóként megítélni a szubot.
Az első benyomás az, hogy mekkora behemót állat!
Mivel ehhez képest kis Klipsch hangfalaim vannak, a következő gondolat az, hogy a szub az rá fog telepedni a hangra és mindent elnyom a mély.
Nekem az is eszembe jutott, hogy ezt megfelelően beállítani nem igazán lehet. Úgy, hogy a mélyek ne legyenek bántóak.
A következő gondolatom az volt, hogy biztosan nem tud normál (halk) családi mozizáshoz is úgy beállítani, hogy ne legyen túlzó.
Még egy gondolat, ez a két óriás hangszóró nem tud pontos mélyeket tolni, csak valami maszatos valamit.
Mivel reflex szub, hatalmas reflex nyílásokkal - biztosan nagyokat szuszog majd. Annyira, hogy zavaró lesz.

Számomra ezeket megcáfolta/megcáfolja a szub. Persze mondjuk egy zárt Velodyne pontosabb mondjuk 30Hz-en és mélyebbre is megy, mint a nagy pro szub. (gondolom)
Az első meglepetés zárt szub után talán, hogy sokkal többször jelen van egy film alatt. Kiegészíti a hangokat. Ezt biztosan szokni kell. A legnagyobb meglepetés, hogy nem túlzó. A nem túl jó akusztika miatt nálam 25 centis szub is olyan mélyet adott, ami bántotta a fülemet.
Ami még érdekesebb, hogy nagyobb hangerőn sem veszíti el a kontrollt.
Nem szuszog, mint pár kisebb reflex-es szub. Én legalább is nem hallottam semmi hasonlót. A levegőt tolja azért rendesen.

Nemtomm látogatása egy vicces jelenettel kezdődött. Számomra az volt. Elcsatolással kapcsolatos - ha akarja, azt is leírja.

A rendszeremmel kapcsolatban sok hibát le tudnék Írni, de az nem igazán pro, ezért azt nem részletezem.
Mindenesetre a hibáival együtt is szeretem.

:smile32:

Online
Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: geza123 »

Egy elég jól dokumentált szoba:
https://www.avsforum.com/home-theater-m ... unleashed/
Kíváncsi lennék, mit tudhat az a 8 Seaton szub...
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ajánlott demó anyag Dwayne Johnson-tól a Felhőkarcoló :smile29:

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Csak is azért hogy végre ne csak téged piszkáljanak a legó miatt! :D

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

onkyo607 írta:
2020.01.15., szer. 19:48
Szobám hasonlóan így fog megváltozni hamarosan!
És nem viccelek!
Dobozok gyártásához az előkészületek már elkezdődtek.

https://www.minhembio.com/ssoep
Te is legózni fogsz? :D
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

onkyo607 írta:
2020.01.15., szer. 19:48
Szobám hasonlóan így fog megváltozni hamarosan!
És nem viccelek!
Dobozok gyártásához az előkészületek már elkezdődtek.

https://www.minhembio.com/ssoep
Ha teheted kerüld a csavarozást, vagy ha nincs más megoldás akkor használj jó minőségű ragasztót is a lapok csatlakozásaihoz.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Szobám hasonlóan így fog megváltozni hamarosan!
És nem viccelek!
Dobozok gyártásához az előkészületek már elkezdődtek.

https://www.minhembio.com/ssoep

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

Quetz írta:
2020.01.14., kedd 15:19
Gyulai D. írta:
2020.01.14., kedd 11:16
DIY megoldások is jöhetnek, mert az valamennyire költséghatékony és a dobozok kinézete pont nem érdekel mert, egy AT vászon mögé szeretném berakni.
Nálam 3 x HTM-12 + 4 x Volt 10 szolgál, ha hajóztatod, akkor kb ki is jöhet az említett összegből. Nézd meg őket, hogy elférnének-e nálad. No meg van ott még egy halom másik kit is, ami esetleg szimpatikus lehet...
Egyszer elugorhatok meghallgatni ! Szerintem surroundnak biztos jó lenne a " Volt 10" vagy a "Volt 8" . gondolkodik.gif
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Gyulai D. írta:
2020.01.14., kedd 11:16
DIY megoldások is jöhetnek, mert az valamennyire költséghatékony és a dobozok kinézete pont nem érdekel mert, egy AT vászon mögé szeretném berakni.
Nálam 3 x HTM-12 + 4 x Volt 10 szolgál, ha hajóztatod, akkor kb ki is jöhet az említett összegből. Nézd meg őket, hogy elférnének-e nálad. No meg van ott még egy halom másik kit is, ami esetleg szimpatikus lehet...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

-KP- írta:
2020.01.14., kedd 13:07
Tanuljátok már meg az idéző használatát... :D Az egyik elrontja, aztán utána mint a dominó mindenki más. :D

Behringer inuke meg nx sorozatról elég jókat olvastam mindenhol. Szub hajtás terén. Közép és magastartományban viszont nem szokták dícsérni és nem is szokták őket nagyon szub hajtáson kívül másra ajánlani. Akkor már inkább Crown Xls vagy Xti. Vagy Stageline.

Én személy szerint nem vagyok ennyire a D osztály ellen. Egy jó Hypex ncore, vagy Icepoweres végfok szerintem tud nagyon jól szólni.
Én sem vagyok a D osztály ellen, egyszerüen nem bírja a fülem.Ez olyan mint a DLP.Van aki látja a szivárványt és zavarja, van aki nem.Kétségtelen ,hogy vannak jól megépített D osztályú erősítők, de nagyon drágán.Ezért írtam, hogy próbálja ki és kiderül.Mivel a probléma a felső tartományban van ,ezért sub és középtartomány hajtására nagyon jók.Nem beszélve a kényelemről, nem kell 50 kilós végfokot emelgetni.További pozitívum az ára.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tanuljátok már meg az idéző használatát... :D Az egyik elrontja, aztán utána mint a dominó mindenki más. :D

Behringer inuke meg nx sorozatról elég jókat olvastam mindenhol. Szub hajtás terén. Közép és magastartományban viszont nem szokták dícsérni és nem is szokták őket nagyon szub hajtáson kívül másra ajánlani. Akkor már inkább Crown Xls vagy Xti. Vagy Stageline.

Én személy szerint nem vagyok ennyire a D osztály ellen. Egy jó Hypex ncore, vagy Icepoweres végfok szerintem tud nagyon jól szólni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Gyulai D. írta:
2020.01.14., kedd 12:38
Cutler írta:
2020.01.14., kedd 12:17
Gyulai D. írta:
2020.01.14., kedd 11:47

Csak részben.
Mivel az anyagiak nálad nem túlságosan vannak hosszúra eresztve, ezért nem vetném el a D osztályt sem.
Nálam Anthem Mca-50-et váltott Crown xls és nem mondanám, hogy hiányzik az Anthem.
Persze én csak mozizok.
Mielőtt páran nekem ugranak, nem vagyok D fan, ha a pénz nem számítana valószínűleg nálam se azok lennének. Viszont olyan A-B osztályos végfok, ami 3-500W-ot tud, az még használtban is drága. A 100-200W-os A-B végfokok meg nem akkora durranások szerintem. Ezért alternatíva a D osztály.
Igen a D osztály sen rosz csak, én azért nyomom a zenéket is, és ott már elvérezne valószínűleg de ha D osztályra rámennék aminek azért kis esélye van akkor mit gondoltok a Behringer NX3000 vagy crown használltan ?
Szerintem próbáld ki, senki sem tudja eldönteni helyetted.Nem mindenkit zavar a D osztály hangja, lehet szerencséd lesz.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”