Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Én anno Foobaról váltottam Audirvana pluszra nekem nagyon bejött , bár semi tidal meg telos dolgot nem teszteltem rajta csak saját hátértárról zenéltem vele.
Később meg támogattam egy AO-val az sokat tettmég a hangzáshoz.
Aztán végül a Daphile túlszárnyalta ezt a 60K-s kombot ingyen de ha mindenkép win mellé kell akkor egy jó opciónak tartom.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Szervusztok
Valaki probalta mar az audirvana progit win10 alatt?
Elmeletileg lehet androidos teloval is kezelni, meg van benne tidal integracio.
Termeszetesen negativ es pozitiv velemeny is erdekel.
Udv

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tottyi írta:
2020.01.22., szer. 10:10
adamthebrave írta:
2020.01.22., szer. 09:56
tottyi írta:
2020.01.22., szer. 09:23
Ahh, mindig jon valami uj Linux vagy software. :( En meg mar majdnem megvettem a Roon-t azt a hetszaz dollarosat.
A kettő nem függ össze. A Roon egy katalogizáló szoftver, ami minden elfut, így bármilyen OS mellett döntesz fogod tudni használni.
Ok, akkor vissza az erdobe. :) A JRiver is egy katalogizalo szoftver de megis azt allitjak, hogy a Roon csodakra kepes hangilag.
egyebkent hihetetlen draga szoftver, ezen az aron mar komoly hardveres lejatszot is lehet venni. :(
Gyere, vezetünk :)

Igen, mind a 2 az, alapvetően a meglévő állományaidat katalogizálják. Mind a kettő ezer más dolgot tud még, innentől kezdve egyéni preferencia, hogy melyiket választod.

Ami a Roon mellett szól:
- a legjobb Tidal integráció
- a Musicbrainsről minden előadó és album infót letölt
- egyre jobb hangi szolgáltatásokat nyújt (convolution, felskálázás, multiroom stb.)
- nagyon jo HQPlayer integráció

Ami JRiver mellett szól:
- relatíve olcsó
- ha szereted és igényled, akkor nemcsak album, hanem könyvtár/fájl alapon is láthatod a zenéid
- nem kell neki akkora erőforrás mint a Roonnak

Van több eltérés is, hirtelen ezek jutottak eszembe.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

adamthebrave írta:
2020.01.22., szer. 09:56
tottyi írta:
2020.01.22., szer. 09:23
Ahh, mindig jon valami uj Linux vagy software. :( En meg mar majdnem megvettem a Roon-t azt a hetszaz dollarosat.
A kettő nem függ össze. A Roon egy katalogizáló szoftver, ami minden elfut, így bármilyen OS mellett döntesz fogod tudni használni.
Ok, akkor vissza az erdobe. :) A JRiver is egy katalogizalo szoftver de megis azt allitjak, hogy a Roon csodakra kepes hangilag.
egyebkent hihetetlen draga szoftver, ezen az aron mar komoly hardveres lejatszot is lehet venni. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tottyi írta:
2020.01.22., szer. 09:23
Ahh, mindig jon valami uj Linux vagy software. :( En meg mar majdnem megvettem a Roon-t azt a hetszaz dollarosat.
A kettő nem függ össze. A Roon egy katalogizáló szoftver, ami minden elfut, így bármilyen OS mellett döntesz fogod tudni használni.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ahh, mindig jon valami uj Linux vagy software. :( En meg mar majdnem megvettem a Roon-t azt a hetszaz dollarosat.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Újabb verzió, kibővített, magyar nyelvű tahr Puppy:
https://skamilinux.hu/tahrlite6-1-1-k4- ... -2020-jan/

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Úttörő írta:
2020.01.20., hétf. 19:49
honnan töltötted le (konkrét link) ? és milyen zenelejatszo SW ? köszi
Ezen az oldalon találtam infókat: https://skamilinux.hu/tahr-puppy-6-0-6-uefi/. Innen letölthető az iso file is.
A Deadbeef alap lejátszó benne, én azt használom.
[/quote]

köszi, még kicsit tovabbi is erdekelne, mert a https://skamilinux.hu/letoltesek-repok-oldalak/ oldalra menve is vagy onnan tovább https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze oldalon is csak ugy hemzsegnek a változatok, ezért érdekel: teljesen konkrétan melyik.

pl. https://skamilinux.hu/tahr-puppy-6-0-6-uefi/ oldalon van ilyen rész:
"Egy 64 bites rendszertől ennyi memóriahasználat az nagyon jó! Grafikus felülettel együtt.
Az általam használt puppy:
tahr64-6.0.6-uefi.iso"

ez ?

vagy innen: https://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/pup ... 20-6.0-CE/ pl. ez: "tahr-6.0.6-uefi.iso " ?

valahol olvastam: "mérhetetlen RAM használat" nem tudod mennyi is az igénye ?

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: chopper »

A Tahr Puppy a 6.0.6 verzió vagy későbbi? :smile29:

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Úttörő »

honnan töltötted le (konkrét link) ? és milyen zenelejatszo SW ? köszi
[/quote]
Ezen az oldalon találtam infókat: https://skamilinux.hu/tahr-puppy-6-0-6-uefi/. Innen letölthető az iso file is.
A Deadbeef alap lejátszó benne, én azt használom.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 08:57
.... Ma érkezik egy un audiofil Ethernet Switch. Vettem ugyanis egyet kiváncsiságból, a megfizethetőőbbek, kevésbé extrémek közül.
.....
Szia Feri! Ugye nem maradtam le a beszamolorol?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Úttörő írta:
2020.01.20., hétf. 08:59
Köszönöm Fülelek fórumtársnak a tippet. Windows, Linux Mint, Ubuntu Studio próbálkozások után nálam a Tahr Puppy befutónak tűnik.
honnan töltötted le (konkrét link) ? és milyen zenelejatszo SW ? köszi

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2019.12.29., vas. 19:01
Ez talán ide, és nem a kábeles topicba való. 340$-os Vodka ethernet kábel vs 2,5$ tucat net kábel hallgatási tesztje. Szignifikáns eltérést nem tudtak megállapítani NAS és hálózati audio player net kábelezésénél.
https://arstechnica.com/gadgets/2015/07 ... ifference/

Kényszerűségből egy hét múlva magam is teszek összehasonlító CAT kábel tesztet, mert cserélnem kell a Cambridge 851N-hez futó CAT5 egyébként rövid kábelem dupla hosszú CAT7-re. Persze mindkettő pár$/m kategória, nem kígyóbőrös high-end. A router és NAS és PC, amikről a zene áramlik, azok 1Gbps-ek, a zenejátszóm csak 100Mbps, tehát a zenei tartalom biztos nem lesz más. Amiben mégis változhat, az a CAT7 lényegesen jobb zavar állósága, vagyis kevesebb összeszedett zajt fog a hálózati lejátszó fele továbbítani. Továbbá, a CAT7 az kétszeresen árnyékolt, az árnyokolása meg közbeiktatott túlfesz levezetővel (is) földelve lesz. Na, majd meglátom.
Adós vagyok egy mezei CAT5, CAT6A, CAT7 kábel hallgatási tapasztalással. A kiváltani szánt kábel a router és a Cambridge 851N közötti 10m CAT5, a 10m CAT6A az később máshova kerül, a véglegesnek szánt CAT7 20m.
Az első gyors teszt hasonlításban a régi 10m CAT5 a másik kettővel szemben eltérése az, hogy a CAT5 kábellel egy agresszív hangzású csembaló felvételen hangok jobban összetorzítanak, (intermodulációs torzítás?) továbbá a CAT6A és CAT7-el a hangok kevésbé mosódnak össze, minek következtében térben és hangszerhangokban szeparáltabb vele zene. Az énekesek hangja kevésbé rekedtes, de egyáltalán nem hangzik kerekítettnek. Az eltérés mértéke nem nagy, de az eddig próbált zenéken érzékelem, küszöb felett van.
Viszont a 10m CAT6A és 20m CAT7 kábel között nem hallok eltérést.

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Úttörő »

Köszönöm Fülelek fórumtársnak a tippet. Windows, Linux Mint, Ubuntu Studio próbálkozások után nálam a Tahr Puppy befutónak tűnik.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tamagaba írta:
2020.01.17., pén. 19:21
a Sonore ISOTODSD jó konvertáló progi?
A Sonore csupán java grafikus felületet készített az eredetileg MrWicked által fejlesztett sacd_extract programhoz.
Ezen kívül még egyet ismerek, ezt a setmind becenevű programozó jegyzi. Néhány kapcsolóval bővült a lista.
Van hozzá doksi is, itt a link hozzá. A MAC választékot nem ismerem.
https://my.pcloud.com/publink/show?code ... 9uGkxx1omk
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szalci »

Kíváncsi vagyok van-e valakinek tapasztalata az alábbiakban. Régebben a PC (win) audio lejátszás első komolyabb időszakában a nem használt USB portokat/hubokat/gyökereket (nem tudom mi a pontos megnevezés) le kellett tiltani az eszközkezelőben.
Hogy áll ez mostanság? Win 10, Jriver/Tidal, headless gépem van. Nekem pl csak az USB dac van a gépen egy PCI USB kártyáról, semmi más usb dolog nincs. Persze egyszerű kipróbálni, ki is fogom, csak érdekelnek a tapasztalatok. Lehet ma már nem számít, lehet, hogy minden számít.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tamagaba írta:
2020.01.17., pén. 17:56
Megvan, kösz a türelmet a locsogásomhoz :)
Gondoltuk, aki szóra (hangra) tudta bírni a HQPlayert, annak ez gyerekjáték, bizonyára elboldogul az ASIOProxyval is. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nadtom írta:
2020.01.14., kedd 23:48
Aszpirin írta:
2020.01.14., kedd 23:35
nadtom írta:
2020.01.14., kedd 23:21
A német garancia semmivel nem rosszabb, mint a magyar, sőt...
Addig biztos nem, amíg nem kell felhasználnod. Mert ott már kicsit macerássá és esetleg költségesebbé is válik a postázgatás miatt. De csak egy kicsit :rolleyes:

(félre ne érts, nekem is van pl. osztrák meg angol garanciás cuccom, és volt német is /a cucc megvan, csak a garancia járt le régen/, szerencsére eddig nem kellett érvényesítenem a garanciát egyik esetben sem... kopp...kopp)
Vettem anno egy Jamo 660-as szubot németből. Sajnos nem működött, így vissza kellet küldeni, de direkt írtak, hogy csak a “belét” küldjem vissza, mert úgy olcsóbb. A sok-sok cucc közül amit rendeltem, ezzel volt csak gond.
Jelen esetben 16-17eFt jobban járok ha németből rendelek. Sok rendelésnél ez már egy tetemes összeg, így a matek is rendben van, még ha egyszer-egyszer vissza is kell küldeni. ;)
Robi azt írta, a magyar garancia sokaknak előnyt jelenthet. Ez igaz.
Én azt írtamm, a magyar garancia kényelmesebb és kevésbé macerás. Ez is igaz.(megjegyzem, ez esetben a kényelemnek és a kevésbé macerásságnak is ára van, tehát lehet számolni és dönteni).
Te azt írtad, sok rendelésnél jobban megéri külföldről, még ha néha vissza is kell küldeni. Ez is igaz.

Szóval mindannyiunknak igaza van :D :tutiok:

(Mellesleg az én angol garanciás cuccom is egy B.K.Electronics szub, két év garit adtak rá, még nincs két éves, de ha egészben kellene visszaküldeni egy garanciális javításra, az biza’ nem kicsit lenne költséges és macerántos... Ennek ellenére én is bevállaltam a rizikót, of course :D ).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Aszpirin írta:
2020.01.14., kedd 23:35
nadtom írta:
2020.01.14., kedd 23:21
A német garancia semmivel nem rosszabb, mint a magyar, sőt...
Addig biztos nem, amíg nem kell felhasználnod. Mert ott már kicsit macerássá és esetleg költségesebbé is válik a postázgatás miatt. De csak egy kicsit :rolleyes:

(félre ne érts, nekem is van pl. osztrák meg angol garanciás cuccom, és volt német is /a cucc megvan, csak a garancia járt le régen/, szerencsére eddig nem kellett érvényesítenem a garanciát egyik esetben sem... kopp...kopp)
Vettem anno egy Jamo 660-as szubot németből. Sajnos nem működött, így vissza kellet küldeni, de direkt írtak, hogy csak a “belét” küldjem vissza, mert úgy olcsóbb. A sok-sok cucc közül amit rendeltem, ezzel volt csak gond.
Jelen esetben 16-17eFt jobban járok ha németből rendelek. Sok rendelésnél ez már egy tetemes összeg, így a matek is rendben van, még ha egyszer-egyszer vissza is kell küldeni. ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nadtom írta:
2020.01.14., kedd 23:21
A német garancia semmivel nem rosszabb, mint a magyar, sőt...
Addig biztos nem, amíg nem kell felhasználnod. Mert ott már kicsit macerássá és esetleg költségesebbé is válik a postázgatás miatt. De csak egy kicsit :rolleyes:

(félre ne érts, nekem is van pl. osztrák meg angol garanciás cuccom, és volt német is /a cucc megvan, csak a garancia járt le régen/, szerencsére eddig nem kellett érvényesítenem a garanciát egyik esetben sem... kopp...kopp)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

robi20064 írta:
2020.01.14., kedd 20:09
nadtom írta:
2020.01.14., kedd 19:58
robi20064 írta:
2020.01.14., kedd 11:11
A zold manos, agyonreklamozott, ambar baromira idegesito boltban mar 121.690 Ft-os arcimkevel szerepel.
Németben 299Euro~100eFt.
A szallitas szinte biztosan kevesebb lenne mint 20e, igaz nem is azert irtam a zold genyos boltot mert az a legjobb ar. Az itthoni garancia viszont sokaknak elony lehet.
A német garancia semmivel nem rosszabb, mint a magyar, sőt...
A NU kártyát 10 Euro-ért szállították házhoz németből. ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

robi20064 írta:
2020.01.14., kedd 11:11
A zold manos, agyonreklamozott, ambar baromira idegesito boltban mar 121.690 Ft-os arcimkevel szerepel.
Németben 299Euro~100eFt.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tamagaba írta:
2020.01.14., kedd 19:27
Eddig csak PCM módot tudtam elővarázsolni, majd holnap folytatom
Ilyenkor jön nálam az ASIOProxy.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tamagaba írta:
2020.01.14., kedd 11:06
A NU-nál mit jelent a native DSD playback? Foobar-t hogy kell beállítanom, ha van dsf vagy sacd iso file-om? Ha valaki tudja esetleg - köszi
A DSD Native, DoP, dCSAA, exD AA/BB, (van még?) az adatfolyam átvitelével, és nem a dekódolással kapcsolatos
jellemző. A NU ilyet tud fogadni, feldolgozni. A foobar2000 tartalmazza az alábbi beépülőket (is):
- ASIO support (foo_out_asio)
- Super Audio CD Decoder (foo_input_sacd)
- opcionálisan a gépen legyen ASIOProxy (foo_dsd_asio a foobar ASIO listáján); Ez nagyon hasznos lehet, ha a DACok
jönnek-mennek. De ezzel lehet becsapni a JRivert, ha JPlay-t akarunk használni.
File -> Preferences -> Playback -> Output, Device, DSD:ASIO:<a feltelepített DSD DAC> -> Apply
ASIO, ASIO drivers, ellenőrízni, hogy tartalmazza-e a lista az eszközünket, dupla katt,
előjön az eszköz kezelőfelülete, ha van.
Tools -> SACD, Output Mode: DSD, -> Apply -> OK
Ha elindul a lejátszás, de nincs hang, akkor előfordul, hogy a driver dll nem regisztrált, de szerintem a foobarban
is van még bug. Ilyenkor jöhet az ASIOProxy. Azzal eddig minden DAC megszólalt, a nálam jártak persze.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tamagaba írta:
2020.01.11., szomb. 15:01
Nu zajec! Nu pagagyi!
Üdv a hangkártyás klubban. ;) Nálam nem volt jobb a NU, mint az STXII (egyszerre volt mindkettő az audio pc-ben) de persze ez rendszer, és ízlés kérdése is.
Az STXII következő kihívója a Sound Blaster AE-9 lesz.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”