Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Teljesen jogos az érvelés, maradok a NAS-nál. Már csak azért is, mert az előbbiekben leírtak alapján bőven megfelel a 718+, másfelől pedig ki tudja, hogy mennyire fog elvarázsolni a rendszer, nem fogom-e 1-2 év múlva meggondolni magam, esetleg nem jelenik-e meg jobb szoftver, más alapokon.
robi20064 írta:
2020.01.19., vas. 20:31
A ketto nem feltetlenul egy kategoria es nem a CPU es egyeb hw elteresek miatt. A Synology-nal ott a teljes DSM annak minden elonyevel ha adattarolasrol van szo. RAID, kulonbozo volume tipusok, backup, stb. Az RS one egy elore konfiguralt Intel NUC + Roon ROCK kombo. Ez utobbi osszerakasa, telepitese egyebkent sem nehez. Itt kapsz egy eros hw-t amit dedikaltan Roon Core-nak es zenek tarolasara tudsz hasznalni, es csak arra. Kerdes hogy a regi NAS nalad milyen funkciokat latott el.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Most bekapcsoltam a DSP-n minden leérhető funkciót, reccenés nélkül zenél ;)
Screenshot_20200119_200957_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_200957_com.roon.mobile.jpg (275.15 KiB) Megtekintve 2461 alkalommal
Screenshot_20200119_201125_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_201125_com.roon.mobile.jpg (371.43 KiB) Megtekintve 2461 alkalommal

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Szóval nálam egy DS718+-on fut a Roon core (6Gb RAM-mal), ahogyan már korábban írtam, egy USB3-as kábellel csatlakoztatott külső SSD meghajtón. Egy LuminD2-t szolgál ki jelenleg, több eszközös hálózatban nem használom. Amit észrevettem, hogy csak akkor kevés a NAS processzor, ha megy nagy sebességgel egy letöltés (azt viszont kisebbre lehet állítani, és már nincs is probléma), egyébként soha nincs az erővel gond. A NAS-on fut közben Surveillance kamera program, nyilván nézünk filmeket (bárakkor én nem hallgatok zenét), illetve pár Docker konténer a Home Assistant miatt, mert arra is jó ;) (az új hobbi/mélyvíz :rolleyes: ). A dedikált Roon szerver biztosan nagyon szuper, kompormisszum nélküli megoldás, de a Synology NAS szolgáltatásai egy helyen nekem nagyon kényelmesek, az én (ez nagyon fontos, biztosan lehet sokkal jobban is terhelni) használatom mellett tökéletesen működik.
Screenshot_20200119_194833_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_194833_com.roon.mobile.jpg (366.11 KiB) Megtekintve 2443 alkalommal

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Jól eldumcsizok itt magamban, de megérett az elhatározás, hogy Roon lesz.

A 2 alternatíva:
Synology DS718+ ~160eFt
Bartimex Audio RS One 200eFt

Tudom, utóbbit biztos ki lehetne hozni olcsóbban, ha magam állnék neki, de 10-20eFt-ot megér, hogy ne kelljen nyakig elmerülnöm a témában, meg alkatrészeket válogatni, telepíteni.

V1: Szóval ha a NAS-t veszem, nekem az a legkényelmesebb és mint említettem, érett amúgy is az update. Viszont csak az alapfunkciók mennek majd, semmi upscaling meg roomcorrection. Mivel sem a Lumin M1, sem a BS Powernode 2 nem alkalmas natív DSD lejátszásra, talán nincs akkora gond. A szobakorrekciónak még utánaolvasok, mi is és hogy működik pontosan, de addig is: szerintetek van értelme?

V2: Az RS One használná a régi NAS-om és kicsit drágábban ugyan, de működne minden ficsőr a Roonnal. Megérheti a pluszt? Jól értem, hogy előfizetek, veszek egy ilyet, összedugom a hálózattal, DAC-kal és voila, működik is minden?

A dilemmám az, hogy bár a NAS praktikusabb és olcsóbb is, nem szeretnék úgy járni, hogy egy év múlva vakarom a fejem, hogy kár volt garasoskodni.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nagyon szimpatikus! Ki fogom próbálni. Már csak egy biztosan megfelelő NAS ajánlás kéne valakitől.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, a segítséget!
juliush írta:
2020.01.19., vas. 17:21
Tul írta:
2020.01.19., vas. 17:06
Pont azért kezd nagyon vonzóvá válni a Roon, mert egyfajta közös kezelőfelület lenne. Mint egy jó multiroom szoftver - csak épp nem kell az összes eszköznek ugyanazon gyártótól származnia. Lumin M1, Bluesound Powernode 2, stúdió szett a laptoppal, LG OLED, Denon Heos Home Cinema. Ezek az eszközök a költözés után különböző szobákban lesznek. Fenomenális lenne, ha ugyanazon playlist és kezelőfelület lehetne a teljes házban. Szóval nyilván nem a Lumint, vagy a Node-ot helyettesítené a laptop, hanem a vágyam, a közös vezérlés oldódhatna meg, ha jól gondolom :)

A "teljes Roon csomag". Ez ugye jár az éves licence vásárlással? Nincs egyéb költség, különböző mellékprogramokért, igaz?
A licencdíjat Core-onként (szerverenként) kell fizetni, függetlenül, hány végpontot szolgálnak ki. Az hogy hány és milyen vezérlő illetve végpont eszközöd van és ehhez milyen szoftverek kellenek már nem befolyásolja az árat.
Egyébként a Roon önállóan és csoportokba összefogva is tudja a zónákat kezelni, tehát akár különböző stream-eket is hallgathatsz 2 szobában, de ezt még nem próbáltam.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.19., vas. 17:06
Pont azért kezd nagyon vonzóvá válni a Roon, mert egyfajta közös kezelőfelület lenne. Mint egy jó multiroom szoftver - csak épp nem kell az összes eszköznek ugyanazon gyártótól származnia. Lumin M1, Bluesound Powernode 2, stúdió szett a laptoppal, LG OLED, Denon Heos Home Cinema. Ezek az eszközök a költözés után különböző szobákban lesznek. Fenomenális lenne, ha ugyanazon playlist és kezelőfelület lehetne a teljes házban. Szóval nyilván nem a Lumint, vagy a Node-ot helyettesítené a laptop, hanem a vágyam, a közös vezérlés oldódhatna meg, ha jól gondolom :)

A "teljes Roon csomag". Ez ugye jár az éves licence vásárlással? Nincs egyéb költség, különböző mellékprogramokért, igaz?
A licencdíjat Core-onként (szerverenként) kell fizetni, függetlenül, hány végpontot szolgálnak ki. Az hogy hány és milyen vezérlő illetve végpont eszközöd van és ehhez milyen szoftverek kellenek már nem befolyásolja az árat.
Egyébként a Roon önállóan és csoportokba összefogva is tudja a zónákat kezelni, tehát akár különböző stream-eket is hallgathatsz 2 szobában, de ezt még nem próbáltam.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nem szeretnék erre a célra laptopot. Egy állandóan működő háttérrendszert szívesebben használok - a NAS nyújtotta kényelem és egyszerűség lenne itt is a cél. Az újabb NAS vásárlása pedig már egyébként is a levegőben lógott. Ha van olyan, amivel 2 légy egy csapásra, nem gondolkodnék.
juliush írta:
2020.01.19., vas. 17:05
Ha van egy Laptopod erre a célra, akkor a minimálköltséges megoldás talán az alábbi lehet:

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Pont azért kezd nagyon vonzóvá válni a Roon, mert egyfajta közös kezelőfelület lenne. Mint egy jó multiroom szoftver - csak épp nem kell az összes eszköznek ugyanazon gyártótól származnia. Lumin M1, Bluesound Powernode 2, stúdió szett a laptoppal, LG OLED, Denon Heos Home Cinema. Ezek az eszközök a költözés után különböző szobákban lesznek. Fenomenális lenne, ha ugyanazon playlist és kezelőfelület lehetne a teljes házban. Szóval nyilván nem a Lumint, vagy a Node-ot helyettesítené a laptop, hanem a vágyam, a közös vezérlés oldódhatna meg, ha jól gondolom :)

A "teljes Roon csomag". Ez ugye jár az éves licence vásárlással? Nincs egyéb költség, különböző mellékprogramokért, igaz?
juliush írta:
2020.01.19., vas. 16:50
Tul írta:
2020.01.19., vas. 15:21
Laptop is kijelölhető végpontként? Ha igen, milyen szoftvert igényel? (Win)
Igen, már egy egyszerű Roon Bridge szoftver telepítése után végpontként (Rendererként) működhet. De egy olyan Roon végpont szerepre felkészített hálózati lejátszó, mint a Powernode2 mellett értelmetlennek találnám erre használni.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.19., vas. 16:34
Illetve a NAS még kérdés. Nem akarok külön Roon szervert, mert ahogy néztem, horror az áruk.. Tehát tud valaki segíteni NAS témában? Vásárlás, típus, átköltözés régiről az újra..
Ha van egy Laptopod erre a célra, akkor a minimálköltséges megoldás talán az alábbi lehet:
  • Felmountolod a meglevő NAS-od megosztott zenei könyvtárát a Laptopon.
  • A Laptopra a teljes Roon verziót telepíted, forráskönyvtárnak beállítod a NAS könyvtárát.
  • Zónaként beállítod a listáján automatikusan megjelenő Powernode2-t, ekkor ez lesz a Renderer végpont
  • Így a Laptop a Core szerver funkción túl elláthatja a Controller szerepét is, de játszogathatsz ugyanerre a hálózatra kapcsolódó egyéb Androidos eszközre telepített Controllerrel is.
Ezzel a felállással praktikusan új eszköz, meg adatmigráció nélkül elindulhatsz, 14-napig ingyenesen játszogathatsz vele.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.19., vas. 15:21
Laptop is kijelölhető végpontként? Ha igen, milyen szoftvert igényel? (Win)
Igen, már egy egyszerű Roon Bridge szoftver telepítése után végpontként (Rendererként) működhet. De egy olyan Roon végpont szerepre felkészített hálózati lejátszó, mint a Powernode2 mellett értelmetlennek találnám erre használni. A teljes Roon csomag telepítése esetén a Laptop végpont és vezérlő is lehet egyszerre, sőt szerver is, a NAS-ról hálózaton megosztott meghajtók számára.
Tul írta: Android rendszeren is hibátlan? (Mindig mindenki iOs-re esküszik, de nálam az kizárt.)
Sajnos nincs tapasztalatom Androidon, de a Roon listáz Androidos Controller szoftvert.
Tul írta: Ha veszek egy 718+ Synology NAS-t, az olvasottak alapján rendben leszek, de csak épphogy. Van jobb, még biztosabb alternatíva? A mostani, sokkal öregebb (talán 213j) NAS-omból csak kiveszem és átrakom a 2x6TB HDD-t és kész, vagy ébredjek fel az álomvilágból és szembesüljek valami lehetetlenül bonyolult adatmásolási procedúrával, amihez gondolom még egyéb beruházásra is szükség lesz.. (pl. 3. HDD, amin ideiglenesen tárolom az adatokat, míg az új NAS formázza és konfigurálja a használatban lévőket)?
https://www.synology.com/en-us/knowledg ... later#t2.2
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Igen, közben megnéztem egy videót, ahol szépen megválaszolták a legtöbb kérdésem.

Már csak az LG C8 maradt tisztázatlan, a Roon fórumot olvasgatva nem egészen egyértelmű a dolog. Leginkább azért, mert idegen nekem ez az egész és sok fogalom új, nem tudom mihez kötni önmagában sem, nemhogy a velős, összetettebb témájú diskurzusokat bogarászva.

Illetve a NAS még kérdés. Nem akarok külön Roon szervert, mert ahogy néztem, horror az áruk.. Tehát tud valaki segíteni NAS témában? Vásárlás, típus, átköltözés régiről az újra..
juliush írta:
2020.01.19., vas. 16:18
Tul írta:
2020.01.19., vas. 15:21
A Roon jó a Luminhoz, oké. De jó a Powernode 2-höz is?
:smile32:
https://roonlabs.com/partners/bluesound

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.19., vas. 15:21
A Roon jó a Luminhoz, oké. De jó a Powernode 2-höz is?
:smile32:
https://roonlabs.com/partners/bluesound
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

wittao írta:
2020.01.19., vas. 14:48
A ROON kezelhetosege, funkcioi zsenialisak, ezt maximalisan el kell ismerni. Az “oskovulet” JRIver hangja viszont nekem speciel jobban fekszik, bar ketsegtelen az 1.6-rol 1.7-re tortent upgrade-del a ROON kozelebb kerult hozzam.
Erről már esett szó, felteszem ilyen jellegű összevetésről csak abban az esetben érdemes beszélni, mikor a Roon Core és a Renderer egy és ugyanaz a berendezés, valamint a JRiver-t is ugyanazon a gépen fut!
Nálam, ahol a Roon Core a NAS, a Renderer a Bricasti streamer, a Roon verzióváltás praktikusan nem hozott változást. A JRiver egy különálló PC-n megy, DLNA-val használhatnám ugyanazon a streameren keresztül, de nem hiszem, hogy kellene különbséget tapasztalnom.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ja igen, ami még varázslatosabb lenne, ha az LG OLED C8 is működne végpontként, vagy akár a Heos Bar is :smile29:
Ha mind okés lenne és több android eszközről is lehetne vezérelni (nyilván nem egyszerre), akkor komolyan bevásárolnám magam.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Régóta csak a bajom van a kliens szoftverekkel. BlueOS-t nagyon szeretem, de az csak a Bluesound-hoz használható. A Lumin és a laptopról kiszolgált stúdió szett más appot igényel - nyilván. Jó lenne ezeket közös platform alá tenni, nekem ezért kezd ismét szimpatikus lenni a Roon.

Alább a kérdéseim, melyek megválaszolását előre is nagyon köszönöm :smile53:

A Roon jó a Luminhoz, oké. De jó a Powernode 2-höz is?
Laptop is kijelölhető végpontként? Ha igen, milyen szoftvert igényel? (Win)
Android rendszeren is hibátlan? (Mindig mindenki iOs-re esküszik, de nálam az kizárt.)
Ha veszek egy 718+ Synology NAS-t, az olvasottak alapján rendben leszek, de csak épphogy. Van jobb, még biztosabb alternatíva? A mostani, sokkal öregebb (talán 213j) NAS-omból csak kiveszem és átrakom a 2x6TB HDD-t és kész, vagy ébredjek fel az álomvilágból és szembesüljek valami lehetetlenül bonyolult adatmásolási procedúrával, amihez gondolom még egyéb beruházásra is szükség lesz.. (pl. 3. HDD, amin ideiglenesen tárolom az adatokat, míg az új NAS formázza és konfigurálja a használatban lévőket)?

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

alto írta:
2020.01.19., vas. 14:58
Nálam kizárt a számítógép mint zeneforrás, a Roonal Lumint hajtok, a hangminőség szempontjából teljesen indifferens hogy Roonnal, a Lumin saját vezérlő appjával, Jriverrel vagy bármi egyébbel vezérlem.
Számítógép nálam sem lesz. Max egy android/ios vezérlésű cucc.
Egyelőre Auralic fronton szemezgetek.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2020.01.19., vas. 14:48
A ROON kezelhetosege, funkcioi zsenialisak, ezt maximalisan el kell ismerni. Az “oskovulet” JRIver hangja viszont nekem speciel jobban fekszik, bar ketsegtelen az 1.6-rol 1.7-re tortent upgrade-del a ROON kozelebb kerult hozzam. Nekem elo van fieztve mindketto, van idom csurni-csavarni oket, mindegyikben meg lehet talalni azt amit szerethetunk.
JRiver + JRemote (iOS) ugy gondolom egeszen vallalhato, hianya az online szolgaltatok integralasa, ezt tudjuk be a tulaj korlatoltsaganak.
(Kazoo, BubbleUPNP nem az en logikamnak keszult programok, de megertem ha valaki ezt szereti)

ROON XI. szazad abszolut, bar a plusz infokat, bibliografiat en nem hasznalom ki, de akinek fontos ennel nem kap tobbet sehol az biztos.

Foobar nem az en vilagom, hangra sem.

Audirvana+ win alatt annyira felidegesitett, hogy amennyire szerettem/szeretem a macOS verziojat olyannyira hagytam logva win alatt.

Szerintem az egy idealis allapot, ha lehet valasztani, igy mindenki megtalalja az elvarasainak megfelelot.
Nálam kizárt a számítógép mint zeneforrás, a Roonal Lumint hajtok, a hangminőség szempontjából teljesen indifferens hogy Roonnal, a Lumin saját vezérlő appjával, Jriverrel vagy bármi egyébbel vezérlem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Úgy gondolom, hogy egy jó rendszer mellett a Roon legalább annyit adhat, mint maga rendszer.

Ezeket én sem tudtam. Ez nekem hasznos infó.

Eddig nálam a digitális zene az a popcorn a500-ról való lejátszást jelentette. Jó az. Mert van. Meg mert szól.

Most, hogy vettem a primare streamert kezdtem el olvasni és kérdezni, beszélgetni erről.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deadpool 2020.01.19., vas. 14:59-kor.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

istvan01 írta:
2020.01.19., vas. 13:44
Hogy lehet az, hogy én a 3600 album több mint kétszeresén eligazodok ROON nélkül azzal az eltéréssel, hogy nem 3 másodperc alat találom meg a következő zenét, ami érdekel, hanem max 15-20másodper alatt.
Látszik, hogy nem sok időt töltöttél el Roont próbálgatva, ha egyáltalán! Számodra, akit úgy tűnik, nem igazán érdekel a média menedzsment rendszerek "HOL is találom azt, amit ezután hallgatnék" funkcióján túl egyéb, tényleg nem ad értekelhető plusszt. A Roon ugyanakkor többek között teljesen új megközelítését adja a "MIT is hallgatnék ezután" kérdésnek. Hadd mutassak egy egyszerű példát, amivel tényleg csak a felszínt kapargatom!
Tegyük fel, hogy épp Roger Waters "Amused to Death" c. albumát hallgatom és közben a kezemben tartott Controller iPad-en a lemezre vonatkozó információt olvasgatom.
roon1.jpg
roon1.jpg (56.6 KiB) Megtekintve 1737 alkalommal
A produkció minősége nagyon tetszik, ezért megakad a tekintetem Patrick Leonard nevén, aki producerként jegyzi a művet. A neve kékkel kiemelve, jelzi hogy hiperhivatkozás, vagyis egyetlen kattintással elérhető számomra a rá vonatkozó információ.
roon2.jpg
roon2.jpg (24.71 KiB) Megtekintve 1737 alkalommal
Erről a képernyőről a saját könyvtáramban szereplő 19 közreműködésével készített zeneszám mindegyike egy-egy további kattintás csupán, csakúgy, mint a TIDAL-ró elérhető 185 másik (pontosabban nem mind másik, lehet átfedés a sajátokkal). Vagy Patrick Leonard anyagát olvasva feltűnhet, hogy Elton Johnnal is dolgozott, az ő munkássága is csak egy klikk csupán, hasonlóan sok háttérinfóval és a lokálisan, vagy TIDAL-tól elérhető előadásokkal.
A Roon mindezt teljesen automatikusan rendezgeti kapcsolati hálózatba nekem. Amióta a Roont használom, ennek a megközelítésnek köszönhetően számos új információval gazdagodtam, olyan előadókra figyeltem fel, akik jó eséllyel a horizontom alatt maradtak volna, sőt a gyűjteményem olyan területeire keveredek, amelyet korábban a "holtzónámba" eshettek, így hallgatatlanul mellőzötten bújtak meg a trilliónyi allomány között.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.01.19., vas. 13:44
juliush írta:
2020.01.19., vas. 12:41

Jómagam Synology DS218+-on futtatom a Core-t egy külső SSD-re telepítve, 6GB-ra bővített RAM-mal, 3600+ albumnyi saját gyűjteménnyel és a TIDAL-t integrálva. Ha digitális szűrőkkel akarok játszani, akkor inkább egy önálló combos PC-n futó HQPlayer-t használok zónaként, de az esetek túlnyomó részében leginkább egy dedikált hálózati streameren keresztül megy a zene a DAC-ba. Controllerként egy iPad szolgál.
Mint ahogy korábban vélekedtem, ez a ROON nélkülözhetetlensége már nagyon nem a zenélésről szól, a körítésről inkább, annak szépségéről.
Hogy lehet az, hogy én a 3600 album több mint kétszeresén eligazodok ROON nélkül azzal az eltéréssel, hogy nem 3 másodperc alat találom meg a következő zenét, ami érdekel, hanem max 15-20másodper alatt. De erre a keresésre rendelkezésemre áll az éppen hallgatott zene 5-60perce. A lista összeállítás, azt is lehet számtalan variációban, lehet vele bíbelődni, de nem fontos.
Tudom a ROON nem a keresésről szól első sorban. De amit azon felül "szolgáltat" az számomra szép de felesleges.
Nem vagyunk egyformák, szerintem a Roon messze a legjobb ebben műfajban, és a kezelhetősége, megjelenése olyan, amilyennek 2020-ban lennie kellene minden programnak. Nem olcsó, kétségtelen, de vannak akit pénz adnak olyan csúfságokért is mint a Jriver, ami pont úgy néz ki, mintha a nagyapám írta volna az előző évezredben.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

juliush írta:
2020.01.19., vas. 12:41

Jómagam Synology DS218+-on futtatom a Core-t egy külső SSD-re telepítve, 6GB-ra bővített RAM-mal, 3600+ albumnyi saját gyűjteménnyel és a TIDAL-t integrálva. Ha digitális szűrőkkel akarok játszani, akkor inkább egy önálló combos PC-n futó HQPlayer-t használok zónaként, de az esetek túlnyomó részében leginkább egy dedikált hálózati streameren keresztül megy a zene a DAC-ba. Controllerként egy iPad szolgál.
Mint ahogy korábban vélekedtem, ez a ROON nélkülözhetetlensége már nagyon nem a zenélésről szól, a körítésről inkább, annak szépségéről.
Hogy lehet az, hogy én a 3600 album több mint kétszeresén eligazodok ROON nélkül azzal az eltéréssel, hogy nem 3 másodperc alat találom meg a következő zenét, ami érdekel, hanem max 15-20másodper alatt. De erre a keresésre rendelkezésemre áll az éppen hallgatott zene 5-60perce. A lista összeállítás, azt is lehet számtalan variációban, lehet vele bíbelődni, de nem fontos.
Tudom a ROON nem a keresésről szól első sorban. De amit azon felül "szolgáltat" az számomra szép de felesleges.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

robi20064 írta:
2020.01.18., szomb. 20:37
Lehet hogy sokan nem ertik miert annyi a Roon amennyi, de legalabb azzal legyenek tisztaban hogy mit is nyujt, meg ha szamukra egy resze/teljesen felesleges is. A Roon nem csak egy szines-szagos media konyvtar menedzselo valami. A teljesseg igenye nelkul:

- professzionalis media konyvtar kezeles es menedzseles, adatbazis backup, gyors kereses, egyeni szurok hasznalata, tageles, lejatszasi listak
- tobb "szobas" lejatszas, zonak definialasa, szeles koru hw tamogatas ami itt valoban PnP-t is jelent
- szeleskoru DSP funkciok, felkonvertalas, Audeze preset-ek, EQ, szoba korrekcio
- elerheto kb minden letezo platformra, NAS tamogatas, szeparalt core/vegpont/control point szoftver csomagok
- meta adatok automatikus begyujtese, boritok, szam szovegek, artist bio es kepek
- internet radiok, hasonlo eloado ajanlasa
- tv-re kikotheto karaokee nezet
:tutiok:
Minden, amit felsoroltál, tökéletesen igaz, ugyanakkor a korábbi média könyvtár menedzsment fogalmaira korlátozott ismérvek!
A Roon lényegét tekintve ennél sokkal több, praktikusan paradigma-váltó megoldás a zenei anyagaink és a kapcsolódó információ kezelésére, amennyiben a saját zenei archívumunk tartalmából automatikusan hiperhivatkozásokból felépülő kapcsolati hálózatot épít fel, gyakorlatilag egy saját zenei intranetet, amely számtalan ponton integrálja web-en elérhető kapcsolódó információ tömegét csakúgy, mint egyes zenei tartalomszolgáltatók (TIDAL, Qobuz) katalógusait is.
Engem a foobar-HQPlayer-JRiver vonalról érkezve teljes mértékben rabul ejtett a hatékonysága, sokoldalúsága, de főként az eleganciája.
Jómagam Synology DS218+-on futtatom a Core-t egy külső SSD-re telepítve, 6GB-ra bővített RAM-mal, 3600+ albumnyi saját gyűjteménnyel és a TIDAL-t integrálva. Ha digitális szűrőkkel akarok játszani, akkor inkább egy önálló combos PC-n futó HQPlayer-t használok zónaként, de az esetek túlnyomó részében leginkább egy dedikált hálózati streameren keresztül megy a zene a DAC-ba. Controllerként egy iPad szolgál.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: G66 »

Linn Kazoo lehet ingyenes, sot meg le is jatszik zenet (a keresesbe mar inkabb nem mennek bele), de inkabb a vicc kategoria.

Mitől vicc kategória? A többi ingyenes jobb? Mi az ami olyan nagyon rossz benne? Szerintem alapigényeknek teljesen megfelel. Több lejátszó szoftver, a Bubble, Lumin nekem nem tetszett, a Pioneer, Cambridge gyári az aztán tényleg alap.
Vannak lejátszók, ahol a számokba nem lehet beletekerni, az mitől függ?

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

diagnet írta:
2020.01.18., szomb. 19:25
zoli73 írta:
2020.01.18., szomb. 17:30
Létezik ilyen, hogy valaki ennyire nem körültekintően, átgondoltan vásárol? Megvesz egy készüléket több százezer, vagy akár több millió Forintért, amiről legtöbben csak álmodnak(én is), majd néhány hét után rájön, hogy mégsem ezt akarta, és a szinte vadonatúj készülék, megjelenik a hírdetések között, nyomott áron.
Csodálkozom az embereken...
Óriási tévedés azt hinni, hogy a néhány hetes-hónapos készülékekkel seftelők veszteséggel adnak túl a portékán.
Nem tudom, hogy nem lehet veszteséggel kiszállni olyan pár hetes, hónapos készülékekből, amiket az újkori ár, kb. 60%-áért kínálnak? Persze, tudom külföldön minden olcsóbb(vagy nem), de ha még akciós is + kedvezőbb áfa, akkor sem lehet töredék áron beszerezni.
Azt sem hinném, hogy aki ilyen konstrukcióval árul készüléket, az autómatikusan seftes.
Jónéhányról leírják első tulajdonos, hazai forgalmazótól, számla, stb.
De inkább hagyjuk, ez itt off...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

zoli73 írta:
2020.01.18., szomb. 17:30
Létezik ilyen, hogy valaki ennyire nem körültekintően, átgondoltan vásárol? Megvesz egy készüléket több százezer, vagy akár több millió Forintért, amiről legtöbben csak álmodnak(én is), majd néhány hét után rájön, hogy mégsem ezt akarta, és a szinte vadonatúj készülék, megjelenik a hírdetések között, nyomott áron.
Csodálkozom az embereken...
Óriási tévedés azt hinni, hogy a néhány hetes-hónapos készülékekkel seftelők veszteséggel adnak túl a portékán.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”