Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Kedves Auralic aries mini/le/femto tulajok!

A Tidal Master/MQA nektek megy natívban, vagy csak bluetooth-on. Ha bluetooth-on, mennyire masszív a kapcsolat?

Korábbi lejátszóimmal volt gond, de ami most van, elég stabil.

Valamint az Auralic Polaris-t használja valaki? Esetleg az Aries-hez ez hogyan viszonyul? Tapasztalatok vannak?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

asebestyen írta:
2020.01.30., csüt. 20:20
Jó kis MinimServer, igaz nem magyar, de faék egyszerű, és marha jó.
Köszönöm!
Lehet teszek vele egy próbát.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jó kis MinimServer, igaz nem magyar, de faék egyszerű, és marha jó.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Új bitkép.jpg
Új bitkép.jpg (144.82 KiB) Megtekintve 2824 alkalommal
Új bitkép (2).jpg
Új bitkép (2).jpg (136.62 KiB) Megtekintve 2824 alkalommal
Most feltettem a Mezzmo-t, azzal megy egyenlőre...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Köszönöm a segítségeteket!

Nos.
Lan kapcsolat van (törekszem minden esetben arra) és valszeg beállítási gond lehet mert frissítettem az UMS-t és elő jöttek beállítások de nem jutottam előrébb.
Az átkódolási beállításoknál (hang file motorok, audió rész) automatikus audió újramintavételezése ki van pipálva (48 kHz, sztereo).
Közös átkódolási beállításoknál ez van.
Ötlet?
Milyen ingyenes szerver progit lenne érdemes használnom ami esetleg beszél magyarul is?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Doky írta:
2020.01.30., csüt. 10:11
Uraim!

Értetlenül állok a dolog előtt.
Adott egy Pioneer lejátszó ami dlna ( Universal) szerveren keresztül látja a pc ill vinyón lévő anyagokat.
Viszont lejátsszáskor minden anyagot 320 mp3-ban játszik.
Külső eszközről usb-n simán megy rendesen!
Mi lehet az ok, hiba?
A tippem, hogy valamiért transzkódol a dlna szerver. Ha a lassú LAN kapcsolat kizárva (kábel vagy wifi? utóbbi esetben lehet rádióárnyék esetleg, ha mondjuk a Pio egy szekrényben leledzik; és ugyanezt ellenőrizd a dlna szervert futtató gép esetében is), akkor a dlna szerver beállításait (főleg: common transcode settings) kellene megnézd a pc-n. A teanszkódolás, ha automatikusra van állítva, esetleg próbálkozz konkrét beállításokkal.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Doky írta:
2020.01.30., csüt. 10:11
Uraim!

Értetlenül állok a dolog előtt.
Adott egy Pioneer lejátszó ami dlna ( Universal) szerveren keresztül látja a pc ill vinyón lévő anyagokat.
Viszont lejátsszáskor minden anyagot 320 mp3-ban játszik.
Külső eszközről usb-n simán megy rendesen!
Mi lehet az ok, hiba?
A DLNA szerveren átkonverzió lehet beállítva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Uraim!

Értetlenül állok a dolog előtt.
Adott egy Pioneer lejátszó ami dlna ( Universal) szerveren keresztül látja a pc ill vinyón lévő anyagokat.
Viszont lejátsszáskor minden anyagot 320 mp3-ban játszik.
Külső eszközről usb-n simán megy rendesen!
Mi lehet az ok, hiba?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Így van,először legyen rendes erősítő,hozzá való hangfal,ezekhez rendes kábelezés,és csak utána jöjjön a forrás keresése.Én már jártam úgy,hogy a hirdetett használtan 300 ezres lejátszómat elvittem a leendő vevőhöz tesztelni,és ott várt egy viszonylag jó erősítő,egy nagyon nem jó hangfal,és hozzá számítógépes táp kábel,és hasonló kategóriájú összekötő kábelek. Ezek után nem csoda,hogy az ott levő kb 20-30 ezer ft értékű cd lejátszó,semmivel nem volt roszabb,az általam vitt cuccnál,így aztán a vásárlás is elmaradt,mondván,ennél jobb kell.Nem vitatkoztam,ezen a szinten értelmetlen lett volna.Viszont meg fogadtam,hogy ezek után mindig megkérdezem,hogy milyen rendszerbe viszem tesztelni a portékát,és ha nincs megfelelő környezet,el sem indulok,vagy viszek minden mást is.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

zx07 írta:
2020.01.23., csüt. 20:04
Sziasztok,

Most már hamarosan vennék egy hálózati audió-lejátszót (a lélektani határ valahol 400.000 körül van). A kérdés csak az, hogy melyiket. A rendszerem Dali Ikon hangfalak, Onkyo NR686 erősítő. Jelenleg egy Dune Solo 4K játszik le mindent. VVan mgé egy Denon 3930-am SACD-hez. A média egy Synology NAS-on van. Az otthoni hálózat mindenhol gigabites. Alapvetően FLAC albumok (24/192-ig), DTS audio és SACD ISO-im vannak. Szétnéztem a piacon, ilyenekkel találkoztam: Marantz 8006, PIoneer NA 50/70, Onkyo NS 6170... stb. Aztán megnéztem a külföldi oldalakat, pld. olyanokat hoztak ki győztesnek mint a Audiolab 6000N Play. Ha megkérdezek egy boltot, hogy milyet ajánl, hogy-hogy nem valahogy az ő általa forgalmazott cuccokat ajánlja el nem ítélhető módon.

Szóval az a kérdés, hogy mit ajánlotok...
Azt, hogy gondold meg először is mit szeretnél igazán, mi a célod.
Ha jobb minőségű sztereo zenét szeretnél, akkor nem lesz elég csak a Dune lecserélése, hanem a többi elemet is a ~400eFt lejátazó szintjére kell emelni (pl. az AVR nem alkalmas minőségi zenehallgatásra, még a tiédtől jóval drágábbak sem, szvsz).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Sziasztok,

Most már hamarosan vennék egy hálózati audió-lejátszót (a lélektani határ valahol 400.000 körül van). A kérdés csak az, hogy melyiket. A rendszerem Dali Ikon hangfalak, Onkyo NR686 erősítő. Jelenleg egy Dune Solo 4K játszik le mindent. VVan mgé egy Denon 3930-am SACD-hez. A média egy Synology NAS-on van. Az otthoni hálózat mindenhol gigabites. Alapvetően FLAC albumok (24/192-ig), DTS audio és SACD ISO-im vannak. Szétnéztem a piacon, ilyenekkel találkoztam: Marantz 8006, PIoneer NA 50/70, Onkyo NS 6170... stb. Aztán megnéztem a külföldi oldalakat, pld. olyanokat hoztak ki győztesnek mint a Audiolab 6000N Play. Ha megkérdezek egy boltot, hogy milyet ajánl, hogy-hogy nem valahogy az ő általa forgalmazott cuccokat ajánlja el nem ítélhető módon.

Szóval az a kérdés, hogy mit ajánlotok...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Megjött a 718+, gyönyörűen működik a plusz 4GB rammal. Került rá a Roon miatt egy HyperX Savage SSD és már indítottam is a telepítést.
Azt kell mondjam, nem találkoztam még ennyire magától értetődő telepítési és konfigurálási (!) folyamattal. Pillanatok alatt megvolt és annyira gyönyörűen, egyértelműen fut minden, hogy képes vagyok éjjel fél kettőkor erről írni ide, mert nagyon meglepett! Gyors, transzparens és minden eszközt azonnal megtalált, szinte magától ment minden. Kezdem megérteni, miért kerül ennyibe, pedig még a szolgáltatásait nem is ismerem.

Mindezt nyilván nem azoknak írom, akiknek már van, hanem akik hozzám hasonlóan idegenkedtek a Roontól :rolleyes:

Avatar
Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 00:11
Értékelés: 30

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

lacimaci77 írta:
2020.01.20., hétf. 17:33
Kérdésem, azokhoz szól akik Raspberry-t használnak zenehallgatásra. Visszább volt arról szó, hogy a RPI 4 elég jól kimaxolható zenére. Én jelen pillanatban RPI 3b+-t + Hifiberry Digi+ Pro-t használok, az oprendszer MoodeAudio. Ez ár érték arányban verhetetlen. Van-e értelme az erősebb hardverrel rendelkező RPI 4 irányba elmenni, van-e valakinek összehasonlítási tapasztalata. Esetleg kapható-e egy kis tesztre valaki. (Budapesten- de ezt majd később). Miben lehet még potenciál, (maxolásban) pl: kapcsolóüzemű tápját lecserélni stb.
(Sok mindent próbáltam már, informatikus lévén - Windows-ok, dual Pc mindenféle megoldásait, Linux különféle disztrókat, ez maradt. Szkeptikusok próbáljátok, pillázni fogtok a kis szemeitekkel! Illetve fületekkel ;)
https://www.allo.com/sparky/digione-sig ... layer.html

Szvsz, kb ez lehet a max, akkumulátoros meghajtással, de természetesen, csak futómüként.

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »

Kérdésem, azokhoz szól akik Raspberry-t használnak zenehallgatásra. Visszább volt arról szó, hogy a RPI 4 elég jól kimaxolható zenére. Én jelen pillanatban RPI 3b+-t + Hifiberry Digi+ Pro-t használok, az oprendszer MoodeAudio. Ez ár érték arányban verhetetlen. Van-e értelme az erősebb hardverrel rendelkező RPI 4 irányba elmenni, van-e valakinek összehasonlítási tapasztalata. Esetleg kapható-e egy kis tesztre valaki. (Budapesten- de ezt majd később). Miben lehet még potenciál, (maxolásban) pl: kapcsolóüzemű tápját lecserélni stb.
(Sok mindent próbáltam már, informatikus lévén - Windows-ok, dual Pc mindenféle megoldásait, Linux különféle disztrókat, ez maradt. Szkeptikusok próbáljátok, pillázni fogtok a kis szemeitekkel! Illetve fületekkel ;)
Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

robi20064 írta:
2020.01.19., vas. 20:22

A jelutnal elvileg meg tudod nezni a proci terheltseget is legfelul. Valahol 1.2-1.5 -ig nem szokott akadozni ha jol emlekszem. Arra biztosan jo hogy megnezd meddig feszegetheto a hatar.
Én már láttam 7-8-szoros feldolgozási sebességet, akkor sem volt semmi gond. 😉

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Majik írta:
2020.01.20., hétf. 11:45
zoli73 írta:
2020.01.18., szomb. 17:30
Létezik ilyen, hogy valaki ennyire nem körültekintően, átgondoltan vásárol?
Csodálkozom az embereken...
Ne csodálkozz!
Nagyon sok oka lehet egy szinte vadonatúj készülék eladásának. Pl.:
Illetve vannak a kalandorok, mint jómagam :smile29:
Bár megszállott zene- és kütyüszerető voltam, sokáig nem voltak adottak az életemben az anyagi és egyéb lehetőségek, így most újraélem azt, amit gyermekként - annyi különbséggel, hogy a vágyakozáson túl tudok lépni tényleges vásárlással :D

Sokáig fogalmam sem volt, mit keresek, emiatt rengeteg készüléket kipróbáltam. Volt, ami szerelem lett, de nagyon szerteágazó és széles piac ez. Amibe beleszeretünk "A" helyen, az nem biztos, hogy úgy szól majd "B" lakásban, "C" elektronikák, komponensek mellett. Így a hirtelen jött szerelemből egy múló próba lesz, könnyen lehet, nem a készülék hibájából. És nálam pl. egyértelmű, hogy max annyiért, vagy inkább olcsóbban adjam, ami használatban volt nálam, mint amennyiért vettem.
Továbbá bosszant, ha valamit hetekig, hónapokig kell hirdetni, így inkább olcsóbban adom, hogy mihamarabb használhassam az árát a következő fejezet céljaira :rolleyes:
Fura ez. Van, aki boldog, ha drágábban ad valamit, mint amibe neki került. Részemről inkább szégyelltem magam, ha nagyritkán ilyen volt.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Majik »

zoli73 írta:
2020.01.18., szomb. 17:30

Gábor, picit félreértettél. Én nem a termékben, adott esetben a Lumin lejátszóban látom/keresem a problémát, hanem az embereken csodálkozom. Létezik ilyen, hogy valaki ennyire nem körültekintően, átgondoltan vásárol? Megvesz egy készüléket több százezer, vagy akár több millió Forintért, amiről legtöbben csak álmodnak(én is), majd néhány hét után rájön, hogy mégsem ezt akarta, és a szinte vadonatúj készülék, megjelenik a hírdetések között, nyomott áron.
Csodálkozom az embereken...
Ne csodálkozz!
Nagyon sok oka lehet egy szinte vadonatúj készülék eladásának. Pl.:

Vesz valaki egy Lumin D2-t. Demo példány, karcmentes, nyomott áron, teljes garanciával. Aztán egy héten belül összehasonlítja egy Lumin A1-gyel, és azt mondja: Ez igen! Ez kell nekem!
És meghirdeti az 1 hetes D2-t félár közelében... Így továbbad rajta veszteség nélkül.

Aztán keres egy Lumin A1-et, demo példányt, karcmenteset, teljes garanciával... :D

Aztán van Magyarországon is sok olyan ember, akinek néhány millió Ft veszteség nem számít...

Talán már nem is kell csodálkoznod...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.20., hétf. 10:26
SSD-m szerencsére van, a NAS és memória kérdését pedig egyeztettem a szervizzel, ennek fényében rendeltem meg az alábbi kombót:
:tutiok: Szuperül hangzik! Hajrá, aztán számolj be a tapasztalataidról!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

wittao írta:
2020.01.20., hétf. 10:31
Ejhh, lehet frissitenem kellene mar a 213-ast. Ez nagyon szimpatikus cucc! Koszi a tippet sracok.
Ez most itt nagyon jó árban van. 3db van (volt) raktáron.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

juliush írta:
2020.01.20., hétf. 10:00
Attól tartok, ez a tétel picit több lenne, a megfelelő működéshez ki kell bővíteni legalább 6GB RAM-ra és kell mellé egy külső SSD, amire a Roon Core-t telepíted!
SSD-m szerencsére van, a NAS és memória kérdését pedig egyeztettem a szervizzel, ennek fényében rendeltem meg az alábbi kombót:
2020-01-20_10h24_16.png
2020-01-20_10h24_16.png (43.8 KiB) Megtekintve 2742 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tul írta:
2020.01.19., vas. 19:28
Synology DS718+ ~160eFt
Attól tartok, ez a tétel picit több lenne, a megfelelő működéshez ki kell bővíteni legalább 6GB RAM-ra és kell mellé egy külső SSD, amire a Roon Core-t telepíted! Az árgép szerint a legolcsóbb 2GB-os DS718+ 153.000 Ft, a gyárival egyező OEM 4GB-os RAM-ot én egy éve 14.690 Ft-ért vettem az iPonnál, de ott most nincs (felteszem ua. kell neki mint az én DS218+-nak, de ennek utána kellene nézni).
https://ipon.hu/shop/termek/crucial-4gb ... jm/1557641
A külső SSD-k úgy látom 15.000 Ft körül indulnak, én annak idején az alábbit választottam:
https://ipon.hu/shop/termek/verbatim-12 ... 41/1635036
Szóval a vége inkább lesz 180-185e Ft körül.
De persze lehet, hogy találsz olcsóbb forrásokat!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Teljesen jogos az érvelés, maradok a NAS-nál. Már csak azért is, mert az előbbiekben leírtak alapján bőven megfelel a 718+, másfelől pedig ki tudja, hogy mennyire fog elvarázsolni a rendszer, nem fogom-e 1-2 év múlva meggondolni magam, esetleg nem jelenik-e meg jobb szoftver, más alapokon.
robi20064 írta:
2020.01.19., vas. 20:31
A ketto nem feltetlenul egy kategoria es nem a CPU es egyeb hw elteresek miatt. A Synology-nal ott a teljes DSM annak minden elonyevel ha adattarolasrol van szo. RAID, kulonbozo volume tipusok, backup, stb. Az RS one egy elore konfiguralt Intel NUC + Roon ROCK kombo. Ez utobbi osszerakasa, telepitese egyebkent sem nehez. Itt kapsz egy eros hw-t amit dedikaltan Roon Core-nak es zenek tarolasara tudsz hasznalni, es csak arra. Kerdes hogy a regi NAS nalad milyen funkciokat latott el.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Most bekapcsoltam a DSP-n minden leérhető funkciót, reccenés nélkül zenél ;)
Screenshot_20200119_200957_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_200957_com.roon.mobile.jpg (275.15 KiB) Megtekintve 2439 alkalommal
Screenshot_20200119_201125_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_201125_com.roon.mobile.jpg (371.43 KiB) Megtekintve 2439 alkalommal

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Szóval nálam egy DS718+-on fut a Roon core (6Gb RAM-mal), ahogyan már korábban írtam, egy USB3-as kábellel csatlakoztatott külső SSD meghajtón. Egy LuminD2-t szolgál ki jelenleg, több eszközös hálózatban nem használom. Amit észrevettem, hogy csak akkor kevés a NAS processzor, ha megy nagy sebességgel egy letöltés (azt viszont kisebbre lehet állítani, és már nincs is probléma), egyébként soha nincs az erővel gond. A NAS-on fut közben Surveillance kamera program, nyilván nézünk filmeket (bárakkor én nem hallgatok zenét), illetve pár Docker konténer a Home Assistant miatt, mert arra is jó ;) (az új hobbi/mélyvíz :rolleyes: ). A dedikált Roon szerver biztosan nagyon szuper, kompormisszum nélküli megoldás, de a Synology NAS szolgáltatásai egy helyen nekem nagyon kényelmesek, az én (ez nagyon fontos, biztosan lehet sokkal jobban is terhelni) használatom mellett tökéletesen működik.
Screenshot_20200119_194833_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20200119_194833_com.roon.mobile.jpg (366.11 KiB) Megtekintve 2421 alkalommal

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Jól eldumcsizok itt magamban, de megérett az elhatározás, hogy Roon lesz.

A 2 alternatíva:
Synology DS718+ ~160eFt
Bartimex Audio RS One 200eFt

Tudom, utóbbit biztos ki lehetne hozni olcsóbban, ha magam állnék neki, de 10-20eFt-ot megér, hogy ne kelljen nyakig elmerülnöm a témában, meg alkatrészeket válogatni, telepíteni.

V1: Szóval ha a NAS-t veszem, nekem az a legkényelmesebb és mint említettem, érett amúgy is az update. Viszont csak az alapfunkciók mennek majd, semmi upscaling meg roomcorrection. Mivel sem a Lumin M1, sem a BS Powernode 2 nem alkalmas natív DSD lejátszásra, talán nincs akkora gond. A szobakorrekciónak még utánaolvasok, mi is és hogy működik pontosan, de addig is: szerintetek van értelme?

V2: Az RS One használná a régi NAS-om és kicsit drágábban ugyan, de működne minden ficsőr a Roonnal. Megérheti a pluszt? Jól értem, hogy előfizetek, veszek egy ilyet, összedugom a hálózattal, DAC-kal és voila, működik is minden?

A dilemmám az, hogy bár a NAS praktikusabb és olcsóbb is, nem szeretnék úgy járni, hogy egy év múlva vakarom a fejem, hogy kár volt garasoskodni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”