Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Off 
Newman egyem a szívedet egy 6 hozzászólásos topikba előbb legalább olvass bele mielőt hozzászólsz! Pláne kérdezel!



Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


másodsorban az üveg törik,reped. iszonyatosan keméyn,rideg anyag. egy 25kg-os hangfalnál,ahol az erők koncentrálódnak egy tüské végpontjába bármi előfordulhat..
A végfokom, ami kb 16 kg, alatt az üveglapos állványomon egy 6 mm-es üveg van.
És simán elbírja.
Egy 10 mm-es üveg ennek többszörösét elbírja játszva.
 
Ha az üveg nem javallott nem emiatt, hanem az Általad lentebb felsorolt okok miatt problémás.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Robotk@ 
A hármas alátámasztási ponttal eléred, hogy ne billegjen a sugárzó, de hogy vízszintesre is tudd állítani, ahhoz legalább két pontot állítható magasságúra kell megcsinálni majd!

Igaz, de itt ne olyan nagy eltérésekre gondoljatok.
Max 1 mm (de még annyi sincs), ami már elég ahhoz hogy picit billegjen a hangfal, de azért egyáltalán nem sok.
Kb olyan amit az említett méretre végható fürdőszoba szőnyeg egy márványlap alatt simán kiegyenlít, úgy hogy a márványlap vízszintes tud maradni.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Robotk@
 
A hármas alátámasztási ponttal eléred, hogy ne billegjen a sugárzó, de hogy vízszintesre is tudd állítani, ahhoz legalább két pontot állítható magasságúra kell megcsinálni majd!
gordon314.fw.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


Ha kifelé csavarod akkor a szürke kúp, ugye lefelé mozog. Így a kúp alapja (ami ugye itt felül van) nem fekszik fel, arra a vizszintes tartóra, ami kiáll 2 oldalra, és amihez a kúp csatlakozik.
A menetes szár nem fogja meg annyira mereven ezt a kis lábat. Ez akkor merev teljesen, ha be van csavarva tövig, és a kúp alapja teljesen felfekszik.
 
Ha nincs becsavarva teljesen nem stabil, merev. És ugye 25 kg 1 hangfal tehát csak a súly tartása miatt is teljesen stabilan, mereven kell felfeküdnie.


elbírja az röhögve,legfeljebb randa kicsit megoldás,hogy valamelyik hátső tüskét csavargatod el,az nem látszik
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


Másik megoldásként arra gondoltam, hogy egy 1 cm-es üveglapot vágatnék, amit 3 ponton alátüskéznék.


szerintem üveget tartsd távol a hnagfaltól. egyrészt az üveg rideg anyag és az alátétek,ha megfigyeled mechanikai tulajdpnságaik jellemzőt egész jól rányomják a hangképre. egy rideg alátét rideg hangot eredményez. ezért nem túl okos megoldás a kő sem (és megfordtíva ezért ajánlottam blakinek egy "lágy" alátétezést). ott trükköznek ezzel,ahol kicsit föl kell rázni a rendszert. ami a rosz,ezek az alátétek megemelik a presence tartomány és ezáltal elnyomják a magashangokat. így a felbontás csökken, de egy attraktívabb,ám hosszú távon fárasztó hangot kapsz.
 
másodsorban az üveg törik,reped. iszonyatosan keméyn,rideg anyag. egy 25kg-os hangfalnál,ahol az erők koncentrálódnak egy tüské végpontjába bármi előfordulhat.
 
a rugalmas alátétek mások (pl blutech) kicsiben modellezik a (jó minőségű) légpárnás állványokat.lévén maguk is rugalmas anyagok. A daruma nagyon jó megoldás, de ezért már jobban zsbbe kell nyúlni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Köszönöm a válaszokat!
Ez a távtartó nem hülyeség, de valahogy mégis olyan félmegoldás érzetem van tőle.
 
A polk ezt úgy tervezte meg, hogy a 4 kúp teljesen becsavarva ad tökéletes stabilitást akkor az úgy jó, szvsz.
 
Ezért hajlok inkább a márványlap, vagy az üveglap + 3 tüske irányába.
 
Gordonnak abban igaza van, hogy megfelelő távolság kell, hiszen egy ilyen súlyú hangfalat, ha túlbillen a súlypontján, még ha észreveszed, hogy dől, akkor is nehéz megtartani.
1 cm-es üveglapra gondoltam, az elég amsszív, és bírja a terhelést, és akkor lehetne szélesebbet vágatni, aminél a 3 alátámasztási pont már elhelyezhető úgy, hogy csak direkt lehessen túlbillenteni a hangfalat a súlypontján.
Este méregetek kicsit, hogy mekkora lap kellene ehhez.
Mivel a doboz elég mély: 39,3 cm, ezért ha egy 40x40-es üveglapot teszek alá ahol elől kettő a szélén, hátul megy egy alátámasztás van középen, ekkora méretnél szvsz már nem nagyon lehetne kibillenteni a dobozt.
No persze ehhez kicsit pontosabban ki kell számolni ezt.
 
Arányaiban valahogy így nézne ki:
Bocs a Mórickarajzért
 
A pirosak az alátámasztási pontok. Az üveglap 40x40, a doboz mérete: 20x39,3


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Robotk@
 
Értem mire gondolsz! A menet hézagában "lötyög" a csavar, ha most kicsavarod. Ha viszont jól állítod be, hogy a 4 láb pont leérjen az egyenetlen parkettáig, akkor ez a lötyögés meg fog szűnni, hiszen befeszül a menet a ránehezedő sújtól.
Egyébként a gumialátétes ötlet jó, mert azt akár jobban is megszoríthatod, mégis azt az illuziót kelti benned, hogy a kúp teljes felfekvéssel tart.
 
Amúgy ez inkább pszihológia, mert egy M6-os csavarnak nyomásra a 25 kg negyede elég zsenge terhelés! Szóval kár izgulni. Én kipróbálnám a gyári elrendezésben.
 
A 3-as alátámasztás eleve jobb rezgéscsillapítást biztosít, de egy ilyen termetes, magas hangsugárzónál ha nem elég nagy a három alátámasztási pont között a távolság, aggor viszonlag kis elmozdulásra a hangsugárzó súlypontja kívül kerülhet a háromszögön és kész a baj. Ez mondjuk a gyakorlatban úgy fordúlhat elő, hogy egy 3-4 éves gyerek pl. játék közben nekidől!
gordon314.fw.hu

Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »


És a kúp alja nem mozgatható a menetes szárhoz képest?
Tényleg nehéz így erről beszélni.
Nem értem a kérdésedet sem, forgi...

Szerintem erre gondolt Forgi:
Vagy valami hasonlóra.....

Üdv,
arsenlupin

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: forgi »


És a kúp alja nem mozgatható a menetes szárhoz képest?
Tényleg nehéz így erről beszélni.
Nem értem a kérdésedet sem, forgi...

Esetleg a kúp és a hangfal alja között van egy menetes tag (mint egy csavar alja), ami jó esetben teljesen különálló, és csavarozható, mind a kúpban, mind a hangfal aljában.
 
Ha most sem érted türelmed kérem, kb. egy óra múlva megpróbálom lerajzolni.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Érthető, Robotk@.
Én kicsavarnám a lábat annyira, hogy ne billegjen a hangfal.
Megmérném azt a távolságot amennyit kicsavartam és keresnék hozzá valami
gumi vagy műanyag gyűrűt (pl.tömítés-fekete,ha jól látom), kicsavarnám teljesen a kúpot, ha lehet,
be a távtartót, vissza csavar, meghúz és kész.Szerintem.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


És a kúp alja nem mozgatható a menetes szárhoz képest?
Tényleg nehéz így erről beszélni.
Nem értem a kérdésedet sem, forgi...

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: forgi »


Megpróbálom leírni: 
Ha kifelé csavarod akkor a szürke kúp, ugye lefelé mozog. Így a kúp alapja (ami ugye itt felül van) nem fekszik fel, arra a vizszintes tartóra, ami kiáll 2 oldalra, és amihez a kúp csatlakozik.
A menetes szár nem fogja meg annyira mereven ezt a kis lábat. Ez akkor merev teljesen, ha be van csavarva tövig, és a kúp alapja teljesen felfekszik.
 
Ha nincs becsavarva teljesen nem stabil, merev. És ugye 25 kg 1 hangfal tehát csak a súly tartása miatt is teljesen stabilan, mereven kell felfeküdnie.
 
Itt egy kép:
Érthető, hogy mit akartam?
Nehéz erről így irni...

És a kúp alja nem mozgatható a menetes szárhoz képest?

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A viasztól én sem félnék a helyedben, és azt hallottam, hogy a méhviasz pl. teljesen nyomtalanul eltüntethető. Persze kibicnek semmi sem drága. A gyurmát is próbáld ki. És mindenképp nézd meg, hogy nem állítható-e a Polk tüskék magassága.
Ezt a képet már régebben felraktam a galériába.
Ezen látható a 4 láb.
A mostani helyén szépen fel is fekszik.
De az új helyén (ahol ez előtt volt) sajna nem.
 
Megpróbálom leírni:
 
Ha kifelé csavarod akkor a szürke kúp, ugye lefelé mozog. Így a kúp alapja (ami ugye itt felül van) nem fekszik fel, arra a vizszintes tartóra, ami kiáll 2 oldalra, és amihez a kúp csatlakozik.
A menetes szár nem fogja meg annyira mereven ezt a kis lábat. Ez akkor merev teljesen, ha be van csavarva tövig, és a kúp alapja teljesen felfekszik.
 
Ha nincs becsavarva teljesen nem stabil, merev. És ugye 25 kg 1 hangfal tehát csak a súly tartása miatt is teljesen stabilan, mereven kell felfeküdnie.
 
Itt egy kép:
Érthető, hogy mit akartam?
Nehéz erről így irni...


Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: forgi »


A bluetechről szívesen olvasnék bővebben, kerestem de nem találtam nagyon infót.Ha valaki megdob egy linkkel azt megköszönöm.
 
Gordon:
Ez a gyertya dolog, mármint viasz vadul hangzik. Erről még nem is hallottam, mondjuk ez nem jelent semmit, de alapból kizárom (Bármilyen hasznos is) mert asszem az lenne az utolsó estém otthon, amikor viaszt csöpögtetetk a parkettára.
Párom elég türelmes, és megértő a hobbimmal kapcsolatban, de asszem, ha viaszt csöpögtetnék a parkettára, kipakolna a lakásból.
 
Márványlap beszerzés ügyben már kaptam is segítséget forgi-tól.
Ezúton is köszi.
Még a saját forrásomat is körbejárom a témában és megosztom majd Veletek, hátha jó/jobb árat kapok.
 
Egyébként találtam otthon ilyen méterben kapható fürdőszoba szőnyegből elég sokat. Az is elég rugalmas, könnyen méretre vágható. Ilyen lyukacsos szerkezetű anyag, Obiban és hasonló helyeken kismillió színben kapható.
Gordon, mintha te is alkalmaztál volna ilyet a polkok alá a régebbi állványodon?
Vagy nem jól emlékszek?
Ez az anyag milyen lenne a márványlap alá?

A viasztól én sem félnék a helyedben, és azt hallottam, hogy a méhviasz pl. teljesen nyomtalanul eltüntethető. Persze kibicnek semmi sem drága. A gyurmát is próbáld ki. És mindenképp nézd meg, hogy nem állítható-e a Polk tüskék magassága.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


jól emlékszel! átmenetileg alkalmaztam, amíg nem kaptam 21th-től bluetech-et. Szerintem jó lenne az is.A visztól szerintem nem kell félni. Én az Etalon acoustic ajánlásaiban olvastam. Persze ha a párod ellenérzését váltaná ki, akkor alternatív megoldás javasolt!
 
Nem nézted meg a gyári tüskéket, hogy hogyan tudod állítani?

Tegnap nem.
De már régebben igen.
Állítható, de ha kifelé csavarom nem olyan bombabiztosan merev.
Nehéz így leírni, látnotok kellene, de ahogy álltalában egy tüskét állítani lehet (azaz egy ki-be csavarható menetes tüske van) ezeket a lábakat úgy nem lehet.
Túlontúl féltem a dobozokat ahhoz, hogy ilyen félmegoldást alkalmazzak.
 
Másik megoldásként arra gondoltam, hogy egy 1 cm-es üveglapot vágatnék, amit 3 ponton alátüskéznék.
Valahogy a Libra módjára, ahogy a lenti képen. Csak nem librával, hanem tüskével, amit ingyen esztergálnak Nekem amilyet csak akarok.
 
Na most ezzel ott a félelmem megint, hogy könnyen felborítható a doboz. Igaz 25 kg darabja, ami elég stabilitást ad, de az ördög sosem alszik. 36_1_15.gif
 
Inkább a márványlap felé hajlok...

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Nem nézted meg a gyári tüskéket, hogy hogyan tudod állítani?
Én sem akarom elhinni, hogy nem állítható.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


jól emlékszel! átmenetileg alkalmaztam, amíg nem kaptam 21th-től bluetech-et. Szerintem jó lenne az is.
A visztól szerintem nem kell félni. Én az Etalon acoustic ajánlásaiban olvastam. Persze ha a párod ellenérzését váltaná ki, akkor alternatív megoldás javasolt!
 
Nem nézted meg a gyári tüskéket, hogy hogyan tudod állítani?
gordon314.fw.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A bluetechről szívesen olvasnék bővebben, kerestem de nem találtam nagyon infót.
Ha valaki megdob egy linkkel azt megköszönöm.
 
Gordon:
Ez a gyertya dolog, mármint viasz vadul hangzik. Erről még nem is hallottam, mondjuk ez nem jelent semmit, de alapból kizárom (Bármilyen hasznos is) mert asszem az lenne az utolsó estém otthon, amikor viaszt csöpögtetetk a parkettára.
Párom elég türelmes, és megértő a hobbimmal kapcsolatban, de asszem, ha viaszt csöpögtetnék a parkettára, kipakolna a lakásból.
 
Márványlap beszerzés ügyben már kaptam is segítséget forgi-tól.
Ezúton is köszi.
Még a saját forrásomat is körbejárom a témában és megosztom majd Veletek, hátha jó/jobb árat kapok.
 
Egyébként találtam otthon ilyen méterben kapható fürdőszoba szőnyegből elég sokat. Az is elég rugalmas, könnyen méretre vágható. Ilyen lyukacsos szerkezetű anyag, Obiban és hasonló helyeken kismillió színben kapható.
Gordon, mintha te is alkalmaztál volna ilyet a polkok alá a régebbi állványodon?
Vagy nem jól emlékszek?
Ez az anyag milyen lenne a márványlap alá?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Robotk@@@@@@@! Király ez a topic, olvasni fogom az elejétől! Vettél Librát?? Még nem olvastam egy betűt se, nah majd most.

Off
 
Newman egyem a szívedet egy 6 hozzászólásos topikba előbb legalább olvass bele mielőt hozzászólsz! Pláne kérdezel!
gordon314.fw.hu

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Robotk@@@@@@@! Király ez a topic, olvasni fogom az elejétől!
Vettél Librát?? Még nem olvastam egy betűt se, nah majd most.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


csatlakozom 21th-höz!
de a bluetech-en túl esetleg ha valódi viaszt csöpögtetsz a hangsugárzó és a parketta közé, az hasonlóan jó, vagy mégjobb lehet
 
amúgy szerintem tuti lehet állítani a 4 lábat és akkor azt használhatod a parkettán is akár! persze alatta valami nehéz lap csak jót tehet
 
vagy vehetsz soundcare hangsugárzó tüskéket és abból 3-at. Van felragasztható változat is és nem is túl drága.
 
kácsás link 5-6 eFt
gordon314.fw.hu

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ammeg melyik?
A hangfalállvány topic.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Megvallom én is valami márványlapra gondoltam, amire szépen felfeküdne a 4 láb. A márványlap alá vágnék egy kisebb szőnyegdarabot az egyenetlenség kiegyenlítése végett.

Én a szönyegdarab helyett inkább BlueTech-et, vagy valami hasonló gyurma szerű anyagot tennék alá. Ez egyrészt akusztikai csillapítóként is jól működik, másrészt jól ki tudod vele szintezni a márvány ( vagy inkább gránit ) lapot.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Szerintem ez elfért volna az általam nyitott topicban.
Ammeg melyik?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”