Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 19:53
robi20064 írta:
2020.01.24., pén. 19:32
Alapvetoen MQA renderer kepessegu DAC nelkul en nem igazan bajlodnek MQA-val, max akkor ha nincs belole sima "flac" (ami eleg meglepo lenne). Konkretan az az MQA passthrough kapcsolo azt szabalyozza hogy a first unfold-ot a Tidal app vegezze vagy mindent a DAC.
Ha csak MQA-s FLAC van, és nem MQA képességű a DAC, akkor nem jó ötlet az MQA passthrough-t engedélyezni. Az MQA extra infó ugyanis az alacsony helyiértékű biteken megy át (tudtommal az alsó négy helyiértéken, de lehet, hogy nem emlékszem jól) a nem-MQA DAC számára zajként, és fogalma sem lesz a DAC-nak róla, hogy szűrnie kellene. Nem biztos, hogy hallható ez a zaj, de elég valószínű, hogy nem lesz jobb tőle a hang. Akkor már inkább történjen meg az első kibontás a gépen. Szerintem. Bár én nagyon nem vagyok barátja az MQA-nak, szerintem lehúzás. (no offence az MQA-soknak, ez csak egy megalapozatlan felületes vélemény részemről!)

Sajnos nem tudom kipróbálni itthon, mert az Audirvana mindenképp elvégzi az első kibontást... csak emiatt meg most nem rakok fel Tidal appot a gépre.
Csakhogy az alapértelmezett állapot az mqa engedélyezve, és nem a letiltva. És sokan nem is tudnak erről az állítási lehetőségről semmit. A kommersz hifin egész biztosan jobb az mqa piszkálása, mert a 5-12kHz sávban nincs az a szörnyű torzítás érzet. Jó cuccon viszont pont úgy rosszabb, ahogy Zsolt is említette.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én azt vettem észre, hogy igenis állandóan rajta van valami, amitől másképp szól, mint ugyanaz a nóta ugyanarról a lemezről ugyanazon az op rendszeren bármely tárolón levő akár wav, akár flac. Ha kikapcsolom az mqa-t desktop üzemmódban, akkor hasonlít a hangzás a tárolt anyag hangzásához.
Hangminőség kellemességi rangsor:
5. winfos10 -foobar
4. winfos7 -foobar ramdiskről
3. winfos7 Tidal mqa bekapcsolva
2. linux only browser (Porteus Kiosk) -Tidal mqa kapcsolásához nem lehet hozzáférni, szerintem alapból be van kapcsolva)
1. live linux (memóriában fut) - deadbeef merevlemezről
Ha nem a kellemesség, hanem a részletgazdagság a fontos, akkor bonyolultabb a helyzet, mert a jó és kevésbé jó felvételi minőség is árnyalja a megítélést, de akkor a Tidal elvérzik, kivéve, ha desktop módban kikapcsoljuk az mqa baßtatást. Akkor szinte megkülönböztethetetlen a foobartól.
A linux-winfos diferencia nagyobb, mint a mqa/no mqa processzálás
Akinek tök más rendszere van, nem muszáj hozzászólni, mert nem releváns. Én sem piszkálom a harapottalmásokat...Köszönöm...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.01.24., pén. 19:32
Alapvetoen MQA renderer kepessegu DAC nelkul en nem igazan bajlodnek MQA-val, max akkor ha nincs belole sima "flac" (ami eleg meglepo lenne). Konkretan az az MQA passthrough kapcsolo azt szabalyozza hogy a first unfold-ot a Tidal app vegezze vagy mindent a DAC.
Ha csak MQA-s FLAC van, és nem MQA képességű a DAC, akkor nem jó ötlet az MQA passthrough-t engedélyezni. Az MQA extra infó ugyanis az alacsony helyiértékű biteken megy át (tudtommal az alsó négy helyiértéken, de lehet, hogy nem emlékszem jól) a nem-MQA DAC számára zajként, és fogalma sem lesz a DAC-nak róla, hogy szűrnie kellene. Nem biztos, hogy hallható ez a zaj, de elég valószínű, hogy nem lesz jobb tőle a hang. Akkor már inkább történjen meg az első kibontás a gépen. Szerintem. Bár én nagyon nem vagyok barátja az MQA-nak, szerintem lehúzás. (no offence az MQA-soknak, ez csak egy megalapozatlan felületes vélemény részemről!)

Sajnos nem tudom kipróbálni itthon, mert az Audirvana mindenképp elvégzi az első kibontást... csak emiatt meg most nem rakok fel Tidal appot a gépre.

Szerk.: megnéztem, mégis be lehet ezt állítani az Audirvanában is, csak másként hívják a beállítást, és három állapota van: “DAC not detected as MQA, use as: Not MQA / MQA Renderer / MQA Decoder”. Ebből a harmadik felel meg a passthrough-nak, az első pedig egy nagyon ügyes opció!!! Ez sejtésem szerint le fogja filterezni az MQA extra biteket, tehát nem küldi a fent említett zajt.

Na mindjárt kipróbálom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.01.24., pén. 20:03-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

fülelek írta:
2020.01.24., pén. 18:55
Tidal kérdés:
A Tidalban be lehet állítani, melyik hangkártya kimenetet szeretnénk használni. Mikor kijelöltük, a sor végén megjelenik egy more options felirat, amire rá lehet kattintani. A lehetőségek közül az utolsó sorban az MQA passthrough beállítást lehet letiltani, avagy engedélyezni.
Hogyan értékelitek ennek a beállítási lehetőségnek a hangminőségre gyakorolt hatását?
Ez csak a desktopos verzióban érhető el, ami azt jelenti, hogy aki csak böngésző üzemmódban hallgatja a Tidalt, az mindenképp kap a fülébe egy MQA korrekciót, persze hallatszik is, kiváncsi vagyok, ki hogy ítéli meg ezt.
Nekem nem vált be. Nem állítanám, hogy ég és föld a különbség, de az MQA beállításban egy icipicit mesterkéltebb, testetlenebb a hang. Igaz, én nem használok MQA DAC-t, márpedig az ugye arra van kitalálva. (Természetesen szvsz!)
Sőt, mintha egy icipici "műsztereót" rakna a hangra. Zengetné.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.01.24., pén. 19:06
Ezzel együtt az az érzésem, hogy az audiofil PC zenehallgató szobára ki lehet tenni a "Belépés csak informatikusoknak" táblát
Ha egyszer eljössz hozzám, megmutatom, hogy ebbéli érzésed mennyire alaptalan. Pofonegyszerű az egész, a géphez hozzá sem kell nyúlni, minden telefonról vagy tabletről vezérelhető, és nagyon intuitív.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 13:35


...
Nem idézem be, de az ilyen posztokért érdemes itt az AVX-en lógni

Ezzel együtt az az érzésem, hogy az audiofil PC zenehallgató szobára ki lehet tenni a "Belépés csak informatikusoknak" táblát

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tidal kérdés:
A Tidalban be lehet állítani, melyik hangkártya kimenetet szeretnénk használni. Mikor kijelöltük, a sor végén megjelenik egy more options felirat, amire rá lehet kattintani. A lehetőségek közül az utolsó sorban az MQA passthrough beállítást lehet letiltani, avagy engedélyezni.
Hogyan értékelitek ennek a beállítási lehetőségnek a hangminőségre gyakorolt hatását?
Ez csak a desktopos verzióban érhető el, ami azt jelenti, hogy aki csak böngésző üzemmódban hallgatja a Tidalt, az mindenképp kap a fülébe egy MQA korrekciót, persze hallatszik is, kiváncsi vagyok, ki hogy ítéli meg ezt.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Majik írta:
2020.01.24., pén. 13:32
huszti-zsolt írta:
2020.01.24., pén. 13:20
Majik írta:
2020.01.24., pén. 12:53


Nem van így!
Almás Mac mini. Szereld szét, cseréld ki a vinyót SSD-re, ha régebbi, bővíts benne RAM-ot. Szereld össze, telepítsd újra a MacOS-t, konfiguráld be a hálózatot, a NAS elérését, telepítsd a JRivert (vagy amit szeretnél hallgatni), állítsd be a VNC csatlakozást, az automatikus bejelentkezést. A felesleges folyamatok futását állítsd le, automatikus indításukat tiltsd le. Aztán, ha vettél analóg tápot szedd szét újra, szereld ki a gyári tápot, szereld be a helyére a szűrőmodult, majd szereld össze újra.

A másfélszeres árban benne van egy oprendszer és egy office is... és egy olyan szintű együttműködési képesség a többi harapott almás eszközzel, amit soha nem fog elérni, aki az asztalon akar ablakokat...

Próbáld ki az USB kimenetről hallgatva és az optikai digitről is.
Ha ennyi matatás nem elég, szerintem más a baj...
Én egy új Macbook-ot használok ami helyből SSD, és csak és kizárólag audio célra (értsd, olyan mintha egy CD futómű lenne, semmilyen más számítástechnikai feladatot nem lát el)
Aha. Ha csak audio célra használod, nagy pazarlás a monitor, billentyűzet.
Pontosan így van. Csakhogy én itt-ott-amott kiállítok a nagyvilágban és ezt így egyben egyszerűbb szállítani/használi, mint mondjuk egy MacMini+iPad szettet. Vagy legalábbis amikor vásároltuk, így gondoltuk. És persze szvsz!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.01.24., pén. 12:31
kijelenthetö - objektíven -, hogy alma+audirvana egyertelmüen jobb, mint egy "mezei olcsobb" gépen Tahr Puppy ? miben ? kezelési kényelem ? hangminöség ?
Mac + Audirvana tulajként, és nem ismerve a Tahr Puppyt mondom: addig, amígy nincs objektív összehasonlítása a kettőnek (mindkettű aktuális verziója, nem á la "volt már nekem valamikor X, most Y-t használok, és az jobban tetszik") részletekre kiterjedően (hang, távirányítás, kezelhetőség, karbantarthatóság illetve karbantartási igény, stabilitás, biztonság, szolgáltatások, stb.), addig semmiféle ilyen kijelentést nem lehet tenni. Az objektív összehasonlítás is szubjektíve súlyozandó aszerint, hogy kinek milyen szempont mennyire fontos.

Én a Mac-et nem audio célokra vettem. Nem dedikált gép ez. DE. Az Audirvana tartalmaz olyan funkciókat (SysOptimizer gyűjtőnéven), amelyek ún "kernel extension" szinten avatkoznak be (ehhez egyszer root jogot kell adni neki, ha használni akarod), és léjátszáskor kvázi AudioPC-ssé optimalizálják a rendszert: letiltanak bizonyos zavaró processzeket, a lejátszási prioritást extrém magasra emelik, stb. Ha végeztem a zenelejátszással, a Sysoptimizer funkciók visszaállítják automatikusan az eredeti állapotot. Ez szvsz annyira jól működik, hogy teljesen használhatóvá teszi az általános célú Mac-et (esetemben egy 2017-es modellévű /2018-ban vásárolt/, nagyon drága kiépítettségű iMac-et) zenelejátszásra (is).

Csak kifejezetten lejátszás céljára én tuti nem vennék egy ilyen drága (nem dedikáltan audioPC-hardverrel szerelt) gépet.

Viszont. egy 7. generációs Core i5 7600 számára még PCM-be felskálázás mellett is 2-3% processzorigényt jelent a lejátszás Mac-en, Audirvanával. Ez azt jelenti, hogy akár egy 10 éves MacMini-n is vidáman muzsikál. Tavaly év elején adtam el a 2009-es iMac-emet, 80ezer forintért - na azt így már nem mondanám drága gépnek, és tuti, hogy keresztben nyelné le a feladatot, minden gond nélkül. Mindez nem érv volt, csak megállapítás.

Ami az otthoni buherálást illeti: informatikusként sokáig már csak hobbiból is rengeteget túrtam a linuxot. Belejavítottam a kernelébe, újrafordítgattam, próbáltam a KDE alá QT-alapú programot írni, szóval élvezkedtem vele a magam szórakoztatására. De a helyzet az, hogy "a szakmám a hobbim is" állapot előbb-utóbb elmúlik, és ez az én szakmámban hóttbiztos. És akkor az ember szemlélete is megváltozik: a számítógép a célból eszközzé válik. Akkor viszont rájön az ember, hogy számára melyik számítógép melyik oprendszerrel válik a legjobb eszközzé úgy, hogy lehetőleg teljesen elkerülje azt, amit én "l'art pour l'art informatikának" hívok (pl. az egész éjszakás szopást, hogy az apeh szerencsétlen abevjava c. programját működésre bírja, vagy mondjuk még egy egész éjszaka, hogy az Ubuntu a kikapcsológomb megnyomásakor ne kérdezzen, hogy mit akarok csinálni, hanem kapcsoljon ki - ilyenek). Számomra ez az eszköz, ami csak teszi a dolgát, a mai napig a Mac. Az, hogy munkában Win-t kell használnom, sajnos fölöttem álló munkahelyi adottság, de ha otthon vagyok, akkor csakis Mac (bár a legújabb oprendszerükkel okoztak egy kis bosszúságot pár hónapja Apple-ék... de remélem ez egyszeri eset). Egy drága eszköz, ami olyan, mint egy drága eszköz. Jó, hosszú távon megbízható, biztonságos. És fantasztikusan összedolgozik a többi almás eszközzel (imént telefonált egy fórumtárs, fogalmam sincs, hogy hol hever épp az iPhone-om, de a hívás itt csörgött nekem a gépen, miközben ezt írtam. Ez csak egy példa a kismillió közül). Szerencsére telik rá. Nyilván, ha nem telne rá, akkor beérném egy olcsóbb eszközzel. De buherálni itthon már nem akarok. Azt csinálom úgyis napi 10 órában a munkahelyen.

Namost, lehet, hogy a Tahr Puppy is ilyen buheramentes cucc, nem tudom. De ha nem lenne az, akkor nálam máris kiesne :D (nem mintha keresnék most bármi mást a Mac+Audirvana páros helyett, csak úgy mondom)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Majik »

huszti-zsolt írta:
2020.01.24., pén. 13:20
Majik írta:
2020.01.24., pén. 12:53
bitrograde írta:
2020.01.24., pén. 11:32
Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy aki bele akar piszkálni a motorháztető alá, az tehesse ezt szabadon. A harapott almás rendszernek pontosan az a hátránya, mint ami az előnye. Megveszem (másfélszeres áron), beüzemelem, hallgatom, 'oszt jó napot!...
Nem van így!
Almás Mac mini. Szereld szét, cseréld ki a vinyót SSD-re, ha régebbi, bővíts benne RAM-ot. Szereld össze, telepítsd újra a MacOS-t, konfiguráld be a hálózatot, a NAS elérését, telepítsd a JRivert (vagy amit szeretnél hallgatni), állítsd be a VNC csatlakozást, az automatikus bejelentkezést. A felesleges folyamatok futását állítsd le, automatikus indításukat tiltsd le. Aztán, ha vettél analóg tápot szedd szét újra, szereld ki a gyári tápot, szereld be a helyére a szűrőmodult, majd szereld össze újra.

A másfélszeres árban benne van egy oprendszer és egy office is... és egy olyan szintű együttműködési képesség a többi harapott almás eszközzel, amit soha nem fog elérni, aki az asztalon akar ablakokat...

Próbáld ki az USB kimenetről hallgatva és az optikai digitről is.
Ha ennyi matatás nem elég, szerintem más a baj...
Én egy új Macbook-ot használok ami helyből SSD, és csak és kizárólag audio célra (értsd, olyan mintha egy CD futómű lenne, semmilyen más számítástechnikai feladatot nem lát el)
Aha. Ha csak audio célra használod, nagy pazarlás a monitor, billentyűzet.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Majik írta:
2020.01.24., pén. 12:53
bitrograde írta:
2020.01.24., pén. 11:32
Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy aki bele akar piszkálni a motorháztető alá, az tehesse ezt szabadon. A harapott almás rendszernek pontosan az a hátránya, mint ami az előnye. Megveszem (másfélszeres áron), beüzemelem, hallgatom, 'oszt jó napot!...
Nem van így!
Almás Mac mini. Szereld szét, cseréld ki a vinyót SSD-re, ha régebbi, bővíts benne RAM-ot. Szereld össze, telepítsd újra a MacOS-t, konfiguráld be a hálózatot, a NAS elérését, telepítsd a JRivert (vagy amit szeretnél hallgatni), állítsd be a VNC csatlakozást, az automatikus bejelentkezést. A felesleges folyamatok futását állítsd le, automatikus indításukat tiltsd le. Aztán, ha vettél analóg tápot szedd szét újra, szereld ki a gyári tápot, szereld be a helyére a szűrőmodult, majd szereld össze újra.

A másfélszeres árban benne van egy oprendszer és egy office is... és egy olyan szintű együttműködési képesség a többi harapott almás eszközzel, amit soha nem fog elérni, aki az asztalon akar ablakokat...

Próbáld ki az USB kimenetről hallgatva és az optikai digitről is.
Ha ennyi matatás nem elég, szerintem más a baj...
Én egy új Macbook-ot használok ami helyből SSD, és csak és kizárólag audio célra (értsd, olyan mintha egy CD futómű lenne, semmilyen más számítástechnikai feladatot nem lát el). Ez a céges szett.

De otthon egy öreg Dell asztali gépem van, azon fut a Tidal és ott sem érzékelek semmilyen olyan hibát, ami miatt 'mokkolhatnékom' támadna. Az is elég jól szól ahhoz, hogy ne legyen hiányérzetem. (Ráadásul egy olyan DA-val, ami még csak nem is DSD kompatibilis! :D )
De tudom, a hiba bennem van, mert én nem az elégedetlenségemet generálom újra és újra. Nagyon szeretek a rendszeremen zenét hallgatni és leginkább évekig egy újjal sem nyúlok hozzá.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Majik »

bitrograde írta:
2020.01.24., pén. 11:32
Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy aki bele akar piszkálni a motorháztető alá, az tehesse ezt szabadon. A harapott almás rendszernek pontosan az a hátránya, mint ami az előnye. Megveszem (másfélszeres áron), beüzemelem, hallgatom, 'oszt jó napot!...
Nem van így!
Almás Mac mini. Szereld szét, cseréld ki a vinyót SSD-re, ha régebbi, bővíts benne RAM-ot. Szereld össze, telepítsd újra a MacOS-t, konfiguráld be a hálózatot, a NAS elérését, telepítsd a JRivert (vagy amit szeretnél hallgatni), állítsd be a VNC csatlakozást, az automatikus bejelentkezést. A felesleges folyamatok futását állítsd le, automatikus indításukat tiltsd le. Aztán, ha vettél analóg tápot szedd szét újra, szereld ki a gyári tápot, szereld be a helyére a szűrőmodult, majd szereld össze újra.

A másfélszeres árban benne van egy oprendszer és egy office is... és egy olyan szintű együttműködési képesség a többi harapott almás eszközzel, amit soha nem fog elérni, aki az asztalon akar ablakokat...

Próbáld ki az USB kimenetről hallgatva és az optikai digitről is.
Ha ennyi matatás nem elég, szerintem más a baj...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

huszti-zsolt írta:
2020.01.24., pén. 10:57
...Egy Mac-et Audirvana-val használni kb. olyan bonyolult, mint egy CD játszó-t. :D Bombabiztosan üzemel, zseniális a hangja. ...
asebestyen írta:
2020.01.24., pén. 10:36
...A winfos processzor és folyamatkezelése multimédia szempontból egy szar. ....Miközben a MAC, vagy egy jól beállított Linux ezt sokkal kisebb erőforrás igénnyel...
tamagaba írta:
2020.01.24., pén. 10:25
...a legjobban a Tahr Puppy tetszik ...
nem az számít a fentiben, hogy kitöl idézem (bocs, nem úgy szánom, ahogy ezen is meg lehet sértödni, hogy mi az hogy nem az számít :-)))

kijelenthetö - objektíven -, hogy alma+audirvana egyertelmüen jobb, mint egy "mezei olcsobb" gépen Tahr Puppy ? miben ? kezelési kényelem ? hangminöség ?
szubjektíven nem kérdés, mert az kinek így, kinek úgy, és ezért át sem vihetö G. Jakabról H. Anettre. vagy rám (hisz mi másért kérdeznék :-)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Írtam egy választ - ami hogy, hogy nem... eltűnt.
Szóval igen, én csak egy álláspontot említettem meg - ami egyébként nyilván erősen részrehajló, hiszen USB-s DAC-ok illetve USB bemenetű erősítő(k) gyártásában érdekelt vagyok, ugye - ráadásul mint én is említettem, ez egy hobbi, ergo itt természetesen a "motorház tető alatti mokkolásról" folyik az érdemi eszmecsere. Remélem azért nem volt mégsem teljesen OFF-topik a beírásom, de nem győzöm hangsúlyozni, SZVSZ,SZVSZ,SZVSZ!!!!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy aki bele akar piszkálni a motorháztető alá, az tehesse ezt szabadon. A harapott almás rendszernek pontosan az a hátránya, mint ami az előnye. Megveszem (másfélszeres áron), beüzemelem, hallgatom, 'oszt jó napot! Ez a megoldás a zenehallgatót, aki ezt a luxust megengedheti magának, biztosan kielégíti.
Akit meg nem, vagy nem engedheti ezt meg magának, az bütyköl: hardveresen, szoftveresen, kinek mire futja.
S persze vannak, akik mindebben kiváló üzleti és egyéb lehetőségeket látnak. Audio-PC-k, hálózati lejátszók gyártói. Hogy a kapott hang és az ezzel való elégedettség hogyan korrelál a műszaki megoldások tartalmával, azok bekerülési költségeivel (pénz és idő), azt mindenki eldönti magának, de a szórás minden bizonnyal elég nagy.
Ami biztos: az egyszeri hifistában van némi ellenállás a "mindentegybe" megoldásokkal szemben. Hirtelen végiggondoltam, milyen erősítőt vennék beépített DAC-kal, de egy sem jutott az eszembe. Maradna egy csomó kábelem, mihez kezdenék velük? :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

asebestyen írta:
2020.01.24., pén. 10:36
Az a baj a hifis számítógépezéssel, hogy a lehető legszarabb megoldásokat kezdjük reszelgetni.
Veszünk egy PC-t winfossal. A winfos processzor és folyamatkezelése multimédia szempontból egy szar. Ezért elkezdjük kilövöldözni a win olyan szolgáltatásait, ami nem kell, minden szempontból elkezdjük optimalizálgatni (proc mag elkülönítés, valós idejű prioritás, stb), aztán kell olyan audio eszköz - nevezzük hangkártyának az egyszerűség kedvéért - , aminél meg lehet kerülni a winfost (pl ASIO), aztán a lehető legszarabb protokollon USB-n küldjük az adatokat.
Persze, ezek egy jó ideig akár nem is okoznak gondot, de ha elkezdünk szélsőséges értékeken dolgoztatni a rendszert, egyből előjönnek, nagyon. Miközben a MAC, vagy egy jól beállított Linux ezt sokkal kisebb erőforrás igénnyel, sokkal megbízhatóbban, probléma mentesebben alapból tudja, pláne firewire vagy USB-C (tündérbolt) csatolással. De a jó hifista szopatja magát, pl én is. Win környezetben otthonosan mozgok, ezt tudom egyedül felhozni mentségemre. :D
Egy Mac-et Audirvana-val használni kb. olyan bonyolult, mint egy CD játszó-t. :D Bombabiztosan üzemel, zseniális a hangja. De kétség kívül nem lehet eszméket gyártani köré, nem lehet véget nem érő és senki földi halandó számára nem érthető technicista mondatokkal okoskodni. Egyszerűen csak beteszed, kb. 3 perc alatt installálod és aztán évekig használod.
Azt persze elfelejtettem, hogy ehhez kell egy jó DAC is - és e tekintetben persze egy hálózati lejátszó előrébb van, hiszen az 'all-in-one' dolog. De ma már szinte az össze elektronika gyártó kínál USB-s DAC-ot az erősítőibe integrálva, szóval azért az sem teljesen ördögtől való, hogy a DAC-ot nem a lejátszóban kapom.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Az a baj a hifis számítógépezéssel, hogy a lehető legszarabb megoldásokat kezdjük reszelgetni.
Veszünk egy PC-t winfossal. A winfos processzor és folyamatkezelése multimédia szempontból egy szar. Ezért elkezdjük kilövöldözni a win olyan szolgáltatásait, ami nem kell, minden szempontból elkezdjük optimalizálgatni (proc mag elkülönítés, valós idejű prioritás, stb), aztán kell olyan audio eszköz - nevezzük hangkártyának az egyszerűség kedvéért - , aminél meg lehet kerülni a winfost (pl ASIO), aztán a lehető legszarabb protokollon USB-n küldjük az adatokat.
Persze, ezek egy jó ideig akár nem is okoznak gondot, de ha elkezdünk szélsőséges értékeken dolgoztatni a rendszert, egyből előjönnek, nagyon. Miközben a MAC, vagy egy jól beállított Linux ezt sokkal kisebb erőforrás igénnyel, sokkal megbízhatóbban, probléma mentesebben alapból tudja, pláne firewire vagy USB-C (tündérbolt) csatolással. De a jó hifista szopatja magát, pl én is. Win környezetben otthonosan mozgok, ezt tudom egyedül felhozni mentségemre. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.01.24., pén. 09:51
Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 08:59
csak ez a topik talán a minőségi PC-alapú zenehallgatásról szól. Főleg. Remélem. Mert ha nem, akkor én is kiszállok.
Szerintem ma rossz kedved van, hagyjuk. Nem magyarázkodom feleslegesen :napsut:
Nyilván, így 6 nap lázas fetrengés után (de már látom a végét), Zsolt hozzászólását is tekintve, látom, hogy picit túlreagáltam a dolgot. Azon akadtm ki, hogy ont spotify-jal szálljunk ki... De beindítottál bennem valamit, es tettem egy A/B összehasonlítást a 320kbps mp3 vs 16/44.1 kHz FLAC között, a hálószobai “budzsé-rendszeremen”, ugyanazzal a számmal (Mike Mainieri Wanderlust c. albumának első dala). És még ezen a low-end mini “rendszeren”, ami a töredékébe került a “nagy” rendszeremnek, és ami egyáltalán nem nevezhető audiofilnek (Bluesound Powernode 2, gyári tápkábellel, hozzáadott ethernet kabellel és valami legolcsóbb kínai switch-be dugva, Dali Zensor 1 mini polcsugárzókkal és gyári szerelésű AQ Type2 hangfalkábelekkel), azonnal érzékelhető a dinamikabeli különbség. Szóval maradjunk annyiban egy családi pizza áráért már kapható Tidal HiFi havonta, és ha még mondjuk egy Audirvanát is melléteszel, ahogy Zsolt írta, akkor egyetlen felületen kezeled a Tidalt a sajat gyűjteményeddel, és még úgy is szól, hogy már elkezdhetünk hifiről beszélni. Alig több pénzért, mint amit Te írtál. Én még a HRA előfizetést is mellétettem, nevezzük úri szeszélynek :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 08:59
csak ez a topik talán a minőségi PC-alapú zenehallgatásról szól. Főleg. Remélem. Mert ha nem, akkor én is kiszállok.
Szerintem ma rossz kedved van, hagyjuk. Nem magyarázkodom feleslegesen :napsut:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

ZolaBA írta:
2020.01.24., pén. 05:37
tamagaba írta:
2020.01.23., csüt. 20:51
Aztakva srácok, az analógba nem volt anno ekkora buzera, mint ami itt van
Ez a buzera pont akkora, mint amekkorára ki-ki magának felfújja! ;)
Azért ne felejtsük el, hogy pl. a Spotify egy pizza áráért adja a havi hozzáférést és minden programot, távvezérlést, készülékek közötti váltást, könnyű kezelhetőséget, stb. stb. ami ha azt akarod, hogy zene szóljon 100 emberből 99-nek tökéletes. Ezt ingyen ki lehet egészíteni foobarral a saját lossless anyagokhoz és elértél egy valóban remek szintet, ami hifi kütyüzni természetesen nem elég, de kütyüzni semmi sem elég, pont erről szól, amint valaki elégedett lesz, az nem elérte a körhinta végét, hanem csak kiszállt :))
Ha pedig a 'pc'-t behelyettesítem egy Mac-kel, a Spotify-t meg egy Tidal-lal, a Foobar-t pedig egy Audirvana2-vel, akkor ott a vége. No de akkor mi maradna fennkölt kütyüsöknek, high end kereskedőknek és soha véget nem érő fejlesztésben lévő guruknak? :D A hobbit hagyjuk meg a hobbistáknak, hiszen épp erről szól számukra ez a dolog. És ha már nem lehet a biteket polírozni, akkor is találni ezernyi más dolgot amivel a pszichéket lehet ingerelni! :D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.01.24., pén. 05:37
tamagaba írta:
2020.01.23., csüt. 20:51
Aztakva srácok, az analógba nem volt anno ekkora buzera, mint ami itt van
Ez a buzera pont akkora, mint amekkorára ki-ki magának felfújja! ;)
Azért ne felejtsük el, hogy pl. a Spotify egy pizza áráért adja a havi hozzáférést és minden programot, távvezérlést, készülékek közötti váltást, könnyű kezelhetőséget, stb. stb. ami ha azt akarod, hogy zene szóljon 100 emberből 99-nek tökéletes. Ezt ingyen ki lehet egészíteni foobarral a saját lossless anyagokhoz és elértél egy valóban remek szintet, ami hifi kütyüzni természetesen nem elég, de kütyüzni semmi sem elég, pont erről szól, amint valaki elégedett lesz, az nem elérte a körhinta végét, hanem csak kiszállt :))
A hifi a fenti képlet bonyolításáról szól. És arról az 1 emberről a 100-ból, akinek nem elegendő a spotify. Bocs, hogy ezt mondtom, de ha valaki szerint a Spotify bőven elég a zenei igénye kielégítésére, és minden egyéb fölösleges kütyüzés, akkor az illető lehet zeneszerető, sőt biztosan az, de a hangminőség iránti igényszintje nem túl magas, ami szintén rendben van, csak ez a topik talán a minőségi PC-alapú zenehallgatásról szól. Főleg. Remélem. Mert ha nem, akkor én is kiszállok.

Ergo: ebben negyon nem értek veled egyet (mindamellett, hogy ezt a “kiszálltam a körhintából” bölcseletet el tudom fogadni, hisz mindig feljön, ilyen-olyan kontextusban, mint végső “megmondás”. Nade pont Spotify-jal és mp3-akkal szálljunk ki? Bocs, de azt nem. Tegyük picit fennebb a lécet. Ott is ki lehet szállni)

Ja, hogy plusz még foobar? Miért pont foobar? És itt jön a bonyolítás...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tamagaba írta:
2020.01.23., csüt. 20:51
Aztakva srácok, az analógba nem volt anno ekkora buzera, mint ami itt van
Ez a buzera pont akkora, mint amekkorára ki-ki magának felfújja! ;)
Azért ne felejtsük el, hogy pl. a Spotify egy pizza áráért adja a havi hozzáférést és minden programot, távvezérlést, készülékek közötti váltást, könnyű kezelhetőséget, stb. stb. ami ha azt akarod, hogy zene szóljon 100 emberből 99-nek tökéletes. Ezt ingyen ki lehet egészíteni foobarral a saját lossless anyagokhoz és elértél egy valóban remek szintet, ami hifi kütyüzni természetesen nem elég, de kütyüzni semmi sem elég, pont erről szól, amint valaki elégedett lesz, az nem elérte a körhinta végét, hanem csak kiszállt :))
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tamagaba írta:
2020.01.23., csüt. 20:51
Aztakva srácok, az analógba nem volt anno ekkora buzera, mint ami itt van
Lassan túlmegyünk az LP játszón és átlépjük a bűvös "kábelek" hsz számát (a hifi fekete lyuk)
tényleg ennyire bonyolult dolog ez?
egyre többet olvasok digiből és egyre kevésbé értem
pedig mennyire egyértelmü volt az átlépés akkor ..
Mi is egészen pontosan az, amit nem értesz?
Mert talán valaki itt elmagyarázza akkor neked :napsut:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

A Daphilt probalgatom.
Par bajom van vele.
1. A gepet biosban raveszem h usbrol bootoljon. Megy is... majd ha kell a winfos, kihuzom az usbt. Majd ha megint valtani szeretnek sajnos megint a biosba kell matatni. Az usb kihuzasa utan nem jegyzi meg, hogy elsodlegesnek az usb allitottam be.
Tehat nem talaltam megoldast arra hogy ha bent van az usb akkor az indul, ha nincs akkor win.
Erre van otlete valakinek?
2. A taviranyitasa kicsit fapados. (Squeezer).
3. A tidal mastert is csak 44.1 ben jatsza.

Eddig a roon jott be minden szempontbol, csak nyusszogok a 119 dodo/ev miatt.

Audirvana. Probalnam telepiteni, de kozli velem valami telepito seged, hogy frissitsem a win10 verziomat. Na azt nem szeretnem. A mostani valtozatban teljesen ki tudtam gyepalni a frissitest. Teljesen stabil hozzanyulas nelkul egy eve. Nem kerdez hulyesegeket. Nem frissitget... Az ujjabb valtozatoknal kiolhetetlen az allando frissites.
Ha jol lattam akkor az audivana is komunikal a jplay el. Az mondjuk nagy plusz pont...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.01.23., csüt. 17:22
mjanosrobert írta:
2020.01.23., csüt. 17:13
Szervusztok
Valaki probalta mar az audirvana progit win10 alatt?
Elmeletileg lehet androidos teloval is kezelni, meg van benne tidal integracio.
Termeszetesen negativ es pozitiv velemeny is erdekel.
Udv
Amikor kijött, akkor azonnal rácsaptam, mivel mac-en csak azt használtam elég sokáig.
Hatalmas csalódás volt. Nem csak a hang, hanem az egész UI, egyszerűen nem értettem abból a tuti programból hogy lehetett ezt csinálni. Azóta lehet változott a dolog, de nem vett még rá a lélek, hogy újra próbálkozzam (sok integráció és teljes értékű távvezérlés miatt igencsak ígéretes alternatíva lehet).
Mac-en jelenleg nagyon jó. Bár még Audirvana+ néven vettem, egy alapos átdolgozás után a nevét simán csak Audirvanára változtatták (Plus nélkül), ezt érdemes lehet tudni. Nincs már “+” a végén, mégis plusszosabb, mint a “plus”-os, ha érted, mire gondolok.
A saját cuccok mellett (nincs óriási lokális zenekömyvtáram, csak párszázas, azok is javarészt a nemkomolyzenei CD-im saját rippjei) most épp integrálva van vele a Tidal, a Qobuz, és a HRA Streaming is - mindhárom élő előfizetéssel (bár a Qobuzt le fogom mondani a jövő hónaptól).
Korábban használtam benne a SoX plugint “felskálázásra” és DSD-be konvertálásra, és a régebbi DAC-kal volt is értelme, de amióta a Wadiát jasználom, a SoX ki lett kapcsolva, mert nincs már hangi előnye a felskálázásnak, és a Wadia nem tud DSD-t. Aki DSP-kre (vst-kre) gerjed, természetesen azt is támogatja, de én nem használtam.
Gyakorlatilag hetente kap frissítéseket (volt már, hogy egy héten kétszer is), a felfedezett hibákat nagyon gyorsan javítják, és jönnek persze új kisebb fejlesztések hozzá.

Mindez persze a Mac-es változatra érvényes, amiért egyszeri, teljesen normális mertékü (harmincvalahányezer, emlékeim szerint) licenszdíjat kellett fizetni. A win-est nem próbáltam, mert a win-es laptopom munkaeszköz, és nekem nem zenehallgatással kapcsolatos a munkám.
A Mac-es Audirvana nagyon beleillik abba a filozófiába, amit a Mac-ec is képviselnek: semmi bonyolítás, csak elindítod és teszi a dolgát. Pontosan, precízen, jól, hiba nélkül.
Tehát nem buherátoroknak való, arra ott a Linux.

A távirányító progiját is lecserélték - és az új Audirvana Remote valami egészen elképesztően leiskolázza az összes általam eddig látott távirányító progit. A BluOS-t dicsérik agyba-főbe, hát esküszöm nagyon messze áll egy Audirvana Remote-tól használatban és használható szolgáltatásokban (iOS-en legalábbis).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”