Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2020.02.06., csüt. 19:53
Aszpirin írta:
2020.02.06., csüt. 18:05
Hores írta:
2020.02.05., szer. 22:40
A "mikró" a vízmolekulákat gerjeszti, az új sütő a "vasat", amiből pl. a véredben is van, meg a kajában is található nem kevés, ami molekula szinten érdekes változásokat okoz, és hidd el nem csak az edényre korlátozódik a hatása. [...]

Jómagam 24 éve nem járok orvoshoz, nem fogyasztok "kockázatokkal és mellékhatásokkal" járó szereket, de nem használok ilyen újkori találmányokat sem.

A hifihez talán ennek annyi köze lehet, hogy esetleg tovább élvezhetem a zenehallgatás örömeit.
A fiam mióta én nevelem, szintén nem látogatja a doktorbácsit, és a félévi biziben 0 nap hiányzás volt feltüntetve. Biztos véletlen ez, de ha ráértek, azért érdemes ezekkel a témákkal is foglalkozni, persze ez az én véleményem, mert nekem ez fontos.
OFF.

Azon is érdemes szerintem elgondolkodni, hogy miközben az állítások szerint gyilkoljuk magunkat rendesen gyakorlatilag minden technológiai újdonsággal, mégis a születéskor várható élettartam globális átlaga 1900 óta több, mint a duplájára nőtt, és emellett minden életkorban drasztikusan növekedett a várható átlag élettartam (kivételt a világháborúk évei képeztek, amikor érthető okokból visszaesett minden korosztályban, de a háború elmúltával visszaugrott a háború előtti értékek fölé), és békeidőben is, sőt, jelenleg is folyamatosan növekszik.

A vicc az, hogy országokra lebontva, ráadásul a technológiailag és gazdaságilag legfejlettebb országokban a legmagasabb a várható élettartam, és ez is minden korosztályban. Tehát nem ott, ahol kevesebb vagy nincs is mikró meg indukciós főzőlap meg stb.

Forrás: https://ourworldindata.org/life-expectancy <- itt rengeteg nagyon érdekes adat és grafikon található ennek kapcsán, érdemes végignézegetni.

Szóval akkor hogy van az, hogy használunk mikrót, dízel és benzines autókat, fejhallgatókat, indukciós sütőt, rovarirtókat, szintetikus anyagokat az élelmiszerben, stb. stb., mégis átlagban egyre hosszabb ideig élünk??? Ráadásul ezek száraz statisztikai tények.
Mert rohangálsz orvoshoz......ja és a fejlettebb országokban vannak is orvosok...és szeded a dilibogyót mert pénzed is van rá...
újjé talán ezért is ?
ÁÁÁdehogy ezt a demagóg dumát se vedd komolyan...
Van megtakarításod így majd oda tudod adni, tudod a nagy bölcsességet... :smile53: :D
Böngészd csak egy kicsit az oldalt, amit belinkeltem, és látni fogod, ha látni akarod, hogy a legfejletlenebb országban is majdnem duplájára nőtt az elmúlt évszázadban a várható élettartam.

Ja, és itt is nem csak nekem, hanem a nagy átlagnak. Remélem tudod, ez mit jelent.

Ez a képlet végeredménye. A többi részletkérdés. Aki akarja, mehet vissza a kőkorszakba, oltások nuku, mert ugye azok ártanak, “dilibogyók“ nuku, mert azok kemikáliák, és ártanak, lovaskocsin közlekedés, mert az nem szennyez, fával működő kályhákon főzés, mert az nem szórja tele a konyhát elektromágnesességgel, fejhallgatót semmiképp, így nem jutnak a nanoteslák az agyainkba, stb. Jó eséllyel akkor 130 évig fogsz élni. Vagy esetleg ez is csak demagóg duma, el se hidd :D
Hajrá.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2020.02.06., csüt. 18:05
Hores írta:
2020.02.05., szer. 22:40
A "mikró" a vízmolekulákat gerjeszti, az új sütő a "vasat", amiből pl. a véredben is van, meg a kajában is található nem kevés, ami molekula szinten érdekes változásokat okoz, és hidd el nem csak az edényre korlátozódik a hatása. [...]

Jómagam 24 éve nem járok orvoshoz, nem fogyasztok "kockázatokkal és mellékhatásokkal" járó szereket, de nem használok ilyen újkori találmányokat sem.

A hifihez talán ennek annyi köze lehet, hogy esetleg tovább élvezhetem a zenehallgatás örömeit.
A fiam mióta én nevelem, szintén nem látogatja a doktorbácsit, és a félévi biziben 0 nap hiányzás volt feltüntetve. Biztos véletlen ez, de ha ráértek, azért érdemes ezekkel a témákkal is foglalkozni, persze ez az én véleményem, mert nekem ez fontos.
OFF.

Azon is érdemes szerintem elgondolkodni, hogy miközben az állítások szerint gyilkoljuk magunkat rendesen gyakorlatilag minden technológiai újdonsággal, mégis a születéskor várható élettartam globális átlaga 1900 óta több, mint a duplájára nőtt, és emellett minden életkorban drasztikusan növekedett a várható átlag élettartam (kivételt a világháborúk évei képeztek, amikor érthető okokból visszaesett minden korosztályban, de a háború elmúltával visszaugrott a háború előtti értékek fölé), és békeidőben is, sőt, jelenleg is folyamatosan növekszik.

A vicc az, hogy országokra lebontva, ráadásul a technológiailag és gazdaságilag legfejlettebb országokban a legmagasabb a várható élettartam, és ez is minden korosztályban. Tehát nem ott, ahol kevesebb vagy nincs is mikró meg indukciós főzőlap meg stb.

Forrás: https://ourworldindata.org/life-expectancy <- itt rengeteg nagyon érdekes adat és grafikon található ennek kapcsán, érdemes végignézegetni.

Szóval akkor hogy van az, hogy használunk mikrót, dízel és benzines autókat, fejhallgatókat, indukciós sütőt, rovarirtókat, szintetikus anyagokat az élelmiszerben, stb. stb., mégis átlagban egyre hosszabb ideig élünk??? Ráadásul ezek száraz statisztikai tények.
Mert rohangálsz orvoshoz......ja és a fejlettebb országokban vannak is orvosok...és szeded a dilibogyót mert pénzed is van rá...
újjé talán ezért is ?
ÁÁÁdehogy ezt a demagóg dumát se vedd komolyan...
Van megtakarításod így majd oda tudod adni, tudod a nagy bölcsességet... :smile53: :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hores írta:
2020.02.05., szer. 22:40
A "mikró" a vízmolekulákat gerjeszti, az új sütő a "vasat", amiből pl. a véredben is van, meg a kajában is található nem kevés, ami molekula szinten érdekes változásokat okoz, és hidd el nem csak az edényre korlátozódik a hatása. [...]

Jómagam 24 éve nem járok orvoshoz, nem fogyasztok "kockázatokkal és mellékhatásokkal" járó szereket, de nem használok ilyen újkori találmányokat sem.

A hifihez talán ennek annyi köze lehet, hogy esetleg tovább élvezhetem a zenehallgatás örömeit.
A fiam mióta én nevelem, szintén nem látogatja a doktorbácsit, és a félévi biziben 0 nap hiányzás volt feltüntetve. Biztos véletlen ez, de ha ráértek, azért érdemes ezekkel a témákkal is foglalkozni, persze ez az én véleményem, mert nekem ez fontos.
OFF.

Azon is érdemes szerintem elgondolkodni, hogy miközben az állítások szerint gyilkoljuk magunkat rendesen gyakorlatilag minden technológiai újdonsággal, mégis a születéskor várható élettartam globális átlaga 1900 óta több, mint a duplájára nőtt, és emellett minden életkorban drasztikusan növekedett a várható átlag élettartam (kivételt a világháborúk évei képeztek, amikor érthető okokból visszaesett minden korosztályban, de a háború elmúltával visszaugrott a háború előtti értékek fölé), és békeidőben is, sőt, jelenleg is folyamatosan növekszik.

A vicc az, hogy országokra lebontva, ráadásul a technológiailag és gazdaságilag legfejlettebb országokban a legmagasabb a várható élettartam, és ez is minden korosztályban. Tehát nem ott, ahol kevesebb vagy nincs is mikró meg indukciós főzőlap meg stb.

Forrás: https://ourworldindata.org/life-expectancy <- itt rengeteg nagyon érdekes adat és grafikon található ennek kapcsán, érdemes végignézegetni.

Szóval akkor hogy van az, hogy használunk mikrót, dízel és benzines autókat, fejhallgatókat, indukciós sütőt, rovarirtókat, szintetikus anyagokat az élelmiszerben, stb. stb., mégis átlagban egyre hosszabb ideig élünk??? Ráadásul ezek száraz statisztikai tények.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Hores »

A "mikró" a vízmolekulákat gerjeszti, az új sütő a "vasat", amiből pl. a véredben is van, meg a kajában is található nem kevés, ami molekula szinten érdekes változásokat okoz, és hidd el nem csak az edényre korlátozódik a hatása. Anno egy előadáson a jobbra/balra forgató molekula szerkezet kapcsán mondta a prof., hogy a természetben mondjuk balra forgató formában van jelen valami, ez a mikrózás hatására instabillá válik, majd véletlenszerűen lesz vagy ilyen, vagy olyan, mikor vége a sugárzásnak. A "rossz" formát a szervezet nagyon nehezen hasznosítja, és alakítja megfelelő formára.

Jómagam 24 éve nem járok orvoshoz, nem fogyasztok "kockázatokkal és mellékhatásokkal" járó szereket, de nem használok ilyen újkori találmányokat sem.

A hifihez talán ennek annyi köze lehet, hogy esetleg tovább élvezhetem a zenehallgatás örömeit.
A fiam mióta én nevelem, szintén nem látogatja a doktorbácsit, és a félévi biziben 0 nap hiányzás volt feltüntetve. Biztos véletlen ez, de ha ráértek, azért érdemes ezekkel a témákkal is foglalkozni, persze ez az én véleményem, mert nekem ez fontos.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Vinkler írta:
2020.02.04., kedd 20:52
Nálunk az üzletben van ipari indukciós főzőlap. Ha bekapcsolom egészen fura és kényelmetlen érzés fog el. Konkrétan bárhova, csak el innen érzésem támad. Nem hinném, hogy véletlen lenne.
Valószínűleg nem véletlen. De az is lehet, hogy az az oka mert előtte mindenféle dolgot összeolvastál annak a vélt problémáiról.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Vinkler írta:
2020.02.04., kedd 20:52
venomer írta:
2020.02.04., kedd 19:11
Teslán agyalok mostanában: indukciós lap mennyiben sugározhat károsan. Oké, hogy nincs mindig mellette az ember, de mégis 10000 Volt modulációja szóródik a konyhai éterbe bele és azért akad pepecs, van úgy, a lábfájás jó indikátor erre, olyankor sokat voltál talpon. Meg közel.
Nálunk az üzletben van ipari indukciós főzőlap. Ha bekapcsolom egészen fura és kényelmetlen érzés fog el. Konkrétan bárhova, csak el innen érzésem támad. Nem hinném, hogy véletlen lenne.
Na azt a kaját eszed! Az még nagyobb baj, mint hogy milyen érzés fog el "főzés" közben. Emoto professzor --> A víz üzenete.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

venomer írta:
2020.02.04., kedd 19:11
Teslán agyalok mostanában: indukciós lap mennyiben sugározhat károsan. Oké, hogy nincs mindig mellette az ember, de mégis 10000 Volt modulációja szóródik a konyhai éterbe bele és azért akad pepecs, van úgy, a lábfájás jó indikátor erre, olyankor sokat voltál talpon. Meg közel.
Nálunk az üzletben van ipari indukciós főzőlap. Ha bekapcsolom egészen fura és kényelmetlen érzés fog el. Konkrétan bárhova, csak el innen érzésem támad. Nem hinném, hogy véletlen lenne.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

venomer írta:
2020.02.04., kedd 19:11
Teslán agyalok mostanában: indukciós lap mennyiben sugározhat károsan. Oké, hogy nincs mindig mellette az ember, de mégis 10000 Volt modulációja szóródik a konyhai éterbe bele és azért akad pepecs, van úgy, a lábfájás jó indikátor erre, olyankor sokat voltál talpon. Meg közel.
Olvastam erről egy lett tanulmányt, a probléma a szakácsoknál van, akik jó sokat vannak mellette, ráadásul nagy teljesítményű készülékek is vannak, hiszen gyakran nagyobb mennyiségű kaját kell egyszerre készíteni. Nem gondolom, hogy az otthoni háztartási célú eszközök károsak lennének, én 2 éve használok indukciós főzőhelyet, semmilyen káros hatást nem észleltem eleddig, az étel meg gyorsabban elkészül és finomabb is, mert könnyű betartani a megfelelő hőmérsékleteket.
De lehet, hogy ez itt egy kicsit off? gondolkodik.gif

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Teslán agyalok mostanában: indukciós lap mennyiben sugározhat károsan. Oké, hogy nincs mindig mellette az ember, de mégis 10000 Volt modulációja szóródik a konyhai éterbe bele és azért akad pepecs, van úgy, a lábfájás jó indikátor erre, olyankor sokat voltál talpon. Meg közel.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2020.02.03., hétf. 08:31
A fülhallgató és a fejhallgató is, pláne a teljesen zárt, szerintem nagyon káros. Közvetlenül, direktben rángatja a dobhártyát egy "zárt térben". És sajnos az agy ugyan nagyon hamar alkalmazkodik a hangerőhöz, ezért ahogy telik az idő, picit mindig teker rajta a user, miközben a hangosság érzet nem változik csak átmenetileg, aztán megint kell egy kicsi. És a fülben lévő izmok hamar elfáradnak, csak visszajelzésünk nincs úgy az elején, mint mondjuk vázizomzat esetén. De attól fárad. Nem ilyenfajta terhelésre van a fül kitalálva. Persze hangsugárzóval vagy egyéb zajjal is oda lehet csapni neki, de az egy sokkal egyszerűbben felismerhető folyamat.
Az elektromágneses térerősség mértéke fejhallgató használatkor a hangerővel arányos a "fejben". A mágneses tér 100 nanoTesla körüli érték.
Természetesen a hangsugárzó is kibocsátó. de ott a távolsággal négyzetesen csökkenek az értékek.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A fülhallgató és a fejhallgató is, pláne a teljesen zárt, szerintem nagyon káros. Közvetlenül, direktben rángatja a dobhártyát egy "zárt térben". És sajnos az agy ugyan nagyon hamar alkalmazkodik a hangerőhöz, ezért ahogy telik az idő, picit mindig teker rajta a user, miközben a hangosság érzet nem változik csak átmenetileg, aztán megint kell egy kicsi. És a fülben lévő izmok hamar elfáradnak, csak visszajelzésünk nincs úgy az elején, mint mondjuk vázizomzat esetén. De attól fárad. Nem ilyenfajta terhelésre van a fül kitalálva. Persze hangsugárzóval vagy egyéb zajjal is oda lehet csapni neki, de az egy sokkal egyszerűbben felismerhető folyamat.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 11:26
zúg valmi a fülemben.
Sajnos le kellett szoknom a fejhallgatóról, nagy fokú fülcsengést eredményez, pedig semmi őrültködés. Zsúfoltabb városban szaladgálós nap ugyanígy. Tudom, költözzek tanyára. Azt azért nem árt nem feledni, hogy a fejletten-modernen-szépen-urbánusan élők halláskárosodása jelentős. Ki a szerencsésebb: akit nem érdekel és nem is jön ki az audioragya (csengés) rajta vagy akin meg de?

Szép kis alapjárati négyszögjel, vékony, magas, szűnni nem akaró, hány Hz lehet. Minek aludni, ha hallgatni is lehet a modulálatlan mérőjelet. Bemértem magam, hurráittvagyok. Mint a linuxos ipod, amit meg lehet pingelni és annyi. Hát ezzel is éppen ugyanennyit lehet kezdeni. Deklarálod a létezését, meg a magad ebben való létezését és körbe is értél.
Morze kód jöhetne, ha már. Hírek a fejbe. Chat a fejben. De nincs tartalmi adás. Csak egy (egyen)adó, ami önmagát adja (milyen eredeti..) és nem kellemes.
Sós ételek utáni vérnyomás-emelkedés ad némi ütemet neki érhálózaton keresztül, szív által vezérelve, olyankor kicsit más. De inkább ne legyen más, de mégis, de ne, de elég. A kezemben maradt sajnos a stop gomb.

Azt mondják, behatárolhatatlan, hogy hány dB egy fülcsengés. Azt mondom erre, hogy dehogynem, jó közelítéssel. Odaállsz egy vízesés mellé: elnyomja a csengést? Igen/nem. Hány dB volt az az esés? Szélesspektrumú zaj, azért ez a példa. Mi a jobb, ha aludni nem tudsz, vagy ha a zene nem hatol mélyre a csengés miatt? Valamerre legyen kiút. Melyik a fontosabb? Nincs fontosabb, természetesen. Ha fáradtak vagyunk ez kell, ha boogie az igény, akkor meg amaz. Egyvalamit nem szabad: 2 szék közé esni, mikor se érdemi zene, se érdemi alvás. Onnan csak a halmozódás van. Van érdemi zeném persze, de nagyon kerülni kell a zajt. És attól függ meddig van, hogy mennyire égetem a gyertyát. 2 végén sosem. Ez én bulim. Gáz olyankor van, ha nagyköbcentis/kipreparált kipufogódobos hülyegyerek jön, motorral és adja a gázt. Akkor és akkorát, amikor és amekkorát ő gondol. Persze nagyot.. Mindenkinek csak a maga készleteivel lenne szabad gazdálkodnia. :smile33:

Sok vélemény van, aki nem hall effektíve vagy az nevelődött belé, hogy ne lógj ki a sorból, érzékenységgel (itt= józan ésszel és felelősséggel, témában jártassággal), egyéni tapasztalattal, mert lenyes a rendszer vagy anyuapu leküld feléd egy sallert ilyesmi miatt, akkor "nem" fogja neked elismerni, hogy hát persze, hogy létezik amiről beszélsz. Sokakat ez taszít abba, hogy nem védik magukat. Mert az antimenő. Vagy fel is lehet nőni.

Na mindezek tükrében éljetek óvatosan, felelősen, önfelelősen. Ha pedig valami hangos, nem gáz betenni egy füldugót. Ez egy átlag városi nap is lehet. Ne legyetek lassan fővő békák.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

istvan01 írta:
2020.02.01., szomb. 08:27
venomer írta:
2020.02.01., szomb. 08:03
https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.
Megmérte és hallotta is -- vagyis nem hallotta, tehát úgy van.
Persze egy világtalannak felesleges magyarázni mit lát(na) ... ja de nem, mert a látásban korlátozottat jobban érdekli mit lát gyengén.
Érdekes egyébként, hogy ki miért inverz ami persze nézőpont kérdése. Talán ő is onnan indult, hogy valami volt a cél, végül a semmi jött ki és onnanstól ezt hirdeti. De ez már filozófia (és pszichológia). Vélhetően, mivel ha valamit nem hall, annak nem fog utána menni magától, mivel ugye nincs minek, ha meg a környezet nyomására vagy mezei disszonancia miatt (mások elalélnak, ő nem) jár utána és úgy sem jön ki semmi új, továbbra sem, hát, akkor mondhatjuk, hogy abszolútértéken működik a dolog, tartozott az ördögnek egy úttal. Dicséretes persze az egész, a maga módján.
Abból a szempontól érthető, hogy tényleg sok a pazarlás, az optimizálatlanság, csak mert ma már lehet és sok a marketing, nem csoda hát, ha az ember kétked. De nem csúsztunk bele háttérhatalmas-sátános zenei üzenetek témájába, az is valami (láttam amúgy beszédre, gondolkodásra komolynak ható embereket ilyenekről értekezni, nem volt zenei az a társalgás).

De hozhatnám a bort vagy akármi mást, ami komplett univerzumokat rejt, ténylegesen, mások számára meg semmit. Ez van megspékelve azzal olykor, hogy egyesek rövid úton idegemberré válnak a tapasztalási eltérés miatt. Valahogy egy megfoghatatlan valóságérzékelési különbségnek jön ez az egész ki. Semmi misztikumot nem akarok beleerőltetni. De van itt, aki egzaktul meg tudja írni, hogy valaki mitől kerül a látó oldalra, mások meg soha? Mondjuk a kiskori zeneinput az álatlában ki szokott jönni, hogy volt.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

PgSpa írta:
2020.02.01., szomb. 17:30
A konyhai zenehallgatással kapcsolatban volt nemrég egy csalódásom: A szomszéd szobából (mondhatjuk nappalinak is) szoktam főzés közben zenét hallgatni, hol korongról (CD, SACD), hol rádióból (sajnos már csak net, zömmel Bartók). Mindig azért rinyált a család, hogy így túl hangos a zene. December elején vettem egy Huawei tabletet, amelyről azt olvastam a tesztjében, hogy a HK hangszórók hú de jók. Gondoltam, de jó lesz, vágom rajta a hagymát, közben szól a Bartók... Egyszer próbáltam, inkább nem hallgatok semmit... egyébként mintha azt olvastam volna valahol, hogy a berendezés hangjának kiváló fokmérője, hogy hogyan szól a szomszéd szobából...
Nemhifi vonalon - és persze a hifién is - vannak az ember életében titkos befutók, néha. Senki nem szól róluk, egyszer csak szembe jönnek - és akkor, meg utána jó. Minden ilyenre jut 20 keserű Huawei tabletét. Ami a tablet árának előlegének a megnevezése. Vagy talpbetét? Nem, maradjunk a tabletnél.
Láttam már boldog - és amúgy értő - embert blútusz eszközzel, 90s évekből visszamaradt csilivili portable hifivel. Nem kell túlerelni, ha bejön. Ha meg nem, akkor lásd amit te is tettél.
Sokan, a környezetből ott vannak eltévedve, hogy nem értik: nem igaz, hogy neked nem jó, hiszen az előző is ugyanolyan színű/márkájű/egyszeri valami volt. Ha embernél, párkapcsolatoknál érthető, hogy személyre szabott a dolog, akkor gép-ember síkon is illene, na de nem. A légiesen könnyeden vett többedrendszer vagy autórádió esetén is ugyanúgy áll a dolog, mint a görcsös összepakolású és tesztelésű nagynál. És vissza is köszönt a senki nem szól róla rész - nem véletlen.

Persze egyszeri alkalomkor, házibuliban, eseményen nem fog az ember csokornyakkendőben, feltartott mutatóujjal megálljt parancsolni önmagának és talán másoknak is, hogy hohhó, ez itt nem tökéletes, kérlek benneteket, vesszünk el a perfekt élmény hajszolásában és legyen az út a cél. :rolleyes:

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 09:04
venomer írta:
2020.02.01., szomb. 08:03
https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.
Ez messze nem IT tufaság,
De az. Ne keverjük ide az általunk/akármilyen ember által cselekedett háttérzenélést, nem is értem hogy mosódott össze. Ilyen közegből jövök szakmailag, 20 éve hallgatom ugyanazt a szart, kinevelik egymást generációról generációra, mint valami rossz kovászt. Nem lényeg. Csak ne mondd, hogy nem jellemző, mert de és mindig ugyanaz és ugyanúgy. Holott elvileg egyéni megfigyelés. Hagyjuk.

Nyilván nem mindig főműsor a zene, jól el lehet lenni a már említett főzés vagy kertészkedés közben.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A konyhai zenehallgatással kapcsolatban volt nemrég egy csalódásom: A szomszéd szobából (mondhatjuk nappalinak is) szoktam főzés közben zenét hallgatni, hol korongról (CD, SACD), hol rádióból (sajnos már csak net, zömmel Bartók). Mindig azért rinyált a család, hogy így túl hangos a zene. December elején vettem egy Huawei tabletet, amelyről azt olvastam a tesztjében, hogy a HK hangszórók hú de jók. Gondoltam, de jó lesz, vágom rajta a hagymát, közben szól a Bartók... Egyszer próbáltam, inkább nem hallgatok semmit... egyébként mintha azt olvastam volna valahol, hogy a berendezés hangjának kiváló fokmérője, hogy hogyan szól a szomszéd szobából...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.02.01., szomb. 09:50
MR2 felveteleim mo3-ban vannak, nem talaltam meg oket sehogy sem jobb valtozatban (mondjuk nagy energiakat nem mozgattam meg ertuk), es teljes megelegedettseggel hallgatom oket, ha eppen ugy dobja a gep.
Lehet hallani a korlatossagukat, de elvagyok veluk. Spotify-jal ugyanez a helyzet, imadom hasznalni “fozes” kozben :)
Évekkel ezelőtt berippeltem a CD gyűjteményem egy részét 320 kbps MP3-ba. Autóban és repülőgépen való használatra, ugyanis ez az a két közeg, ahol telefonról (autó esetében usb stickről is) hallgatok zenét, viszont nincs kedvem minden utazás előtt az épp hangulatomnak megfelelőket rátölteni a telefonra/usb stickre... így viszont 4-5-ször annyi fér rá, tehát minden hangulatnak megfelelő gyűjteményt rá tudtam tenni már egy 32 GB-os stickre is, ami mindig ott “ül” a könyöklő alatti USB-dugaljban.
Ha valaki sokat autózik/repül és zeneszerető, akkor kell a zene a kocsiba is, esetleg a pár órás repülőúton is jobban alszom, ha zúg valmi a fülemben.
Az átlag autós “hifi”-n semmivel sem szól jobban a CD, mint a 320-as MP3, főleg ha hozzáveszük azt a tipikusan zajos környezetet, ami egy autóban menet közben előáll. Repülő: dettó. Zajos, és a legpraktikusabb akkor is egy agybadugós fülhallgató - amiből gy RHA T10i-m van, na azon még nem igazán hallani különbséget.
De itthon, csendes környezetben, a “rendes” rendszeren, a különbség “ég és föld”, és ehhez szerinem nem kell “képzett fül”.

Megjegyzem, hogy sokkal vitathatóbb ilyen alapon a CD (16/44.1) és SACD (DSD64) avagy a 16/44.1 PCM és mondjuk 24/96 PCM közötti különbség, ami már messze nem annyira egyertelmű, mint a FLAC és az MP3 közötti... és mégis ott van. Csináltunk már A/B tesztet CD-vel és SACD-vel (konkrétan ugyanazon hibrid lemezek CD és SACD rétegeivel, ugyanazon lejátszón), és a különbség A/B teszten is nagyon hallható, mindemellett már szerintem képzett fül kell ahhoz, hogy megmondja, melyik melyik. Tehát hallani a különbséget képzetlen füllel is, de nem-audiofülek számára nehéz eldönteni, melyik “jobb”.

De hogy az mp3 és a FLAC között (megfelelő rendszeren) ne legyen egyértelmű, melyik a jobb hangzás, az már meredek számomra. Ja, mellesleg IT-s fejlesztőmérnök vagyok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2020.02.01., szomb. 09:50
MR2 felveteleim mo3-ban vannak, nem talaltam meg oket sehogy sem jobb valtozatban (mondjuk nagy energiakat nem mozgattam meg ertuk), es teljes megelegedettseggel hallgatom oket, ha eppen ugy dobja a gep.
Lehet hallani a korlatossagukat, de elvagyok veluk. Spotify-jal ugyanez a helyzet, imadom hasznalni “fozes” kozben :)
Én megvettem eredetiben, CD-n. Sajnos ott is nagyon silány a minőségük, pont olyan, mintha mp3 lenne, pedig a lehetőség meg lett volna rá, hogy jó legyen. Hallgatni éppen lehet, csak a minőség csapnivaló.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

“Az a baj az internettel, hogy sok téves információ kering rajta”
Petőfi Sándor
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

venomer írta:
2020.02.01., szomb. 08:03
https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.
Ez messze nem IT tufaság, egyszerűen a cikk írója semmilyen szinten nincs képben sem a koverterekben használt szűrők viselkedésével, sem az AD, sem a DA konverzióval kapcsolatban, továbbá azzal sem, hogy az mp3 tömörítés mit áldoz fel a hasznos jelből, ami egy szabványban rögzített dolog. :)
A hangi változások szubjektív megállapításához minden bizonnyal egy min ATC SMC25A-t használt közelről egy 130dB jel-zaj viszonyú koverterről akusztikailag korrekt lehallgató helyiségben.
Hogy van-e értelme a FLAC-nek, WAV-nak az MP3-mal szemben, az nyilvánvalóan hallgató és rendszerfüggő, általában véve nem eldönthető/eldöntendő kérdés, mindnek megvan a maga helye/funkciója.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

istvan01 írta:
2020.02.01., szomb. 08:27
venomer írta:
2020.02.01., szomb. 08:03
https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.
Megmérte és hallotta is -- vagyis nem hallotta, tehát úgy van.
Persze egy világtalannak felesleges magyarázni mit lát(na) ... ja de nem, mert a látásban korlátozottat jobban érdekli mit lát gyengén.
Szerintem sok rendszerbe elég a 320as MP3, ahhoz, ha csak azt akarjuk, hogy főzés közben menjen valami a szobában, ami azért kihallatszik a konyhába... :D

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

venomer írta:
2020.02.01., szomb. 08:03
https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.
Megmérte és hallotta is -- vagyis nem hallotta, tehát úgy van.
Persze egy világtalannak felesleges magyarázni mit lát(na) ... ja de nem, mert a látásban korlátozottat jobban érdekli mit lát gyengén.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

https://logout.hu/cikk/viszlat_flac/teljes.html

Istenem. Tényleg nem puffogásiból, de nehéz magamban tartani azt a soha ki nem kopó, ordas és oly' jellemző IT-tufaságot, amely ..nem nyugtat.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.01.25., szomb. 22:25
Aszpirin írta:
2020.01.25., szomb. 11:43

...
De ez egy nagyon nagyon friss album, mit jelent, hogy “utcára kerülés előtt”? Még a boltokba kerülés előtt?
In business, a street date is the date a particular product is to be released for sale to the general public.

Egy kérdés. Gondolom a Tidal-on is ugyaz a WAV-ok vannnak, mint amit a kiadó küldött. A 2. szám mérete 129 403 110?
A Tidal-on FLAC-ok vannak, ami ugyanannak a kiadói PCM bitfolyamnak a veszteségmentes tömörítése, míg a WAV egy tömörítetlen formátum. A kettő teljesen egyenértékű (pontosan ugyanazt az információt tartalmazzák, és egymásba átkonvertálhatóak), de a FLAC-ok kisebbek méretben, ezért célszerű FLAC-ot használni streamelésnél, mert ez kisebb hálózati forgalmat generál.
Különben, ha WAV-ot is küldene a Tidal, akkor sem tudnám így megmondani a méretét... legalábbis nem egyszerűen.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2020.01.25., szomb. 11:43

...
De ez egy nagyon nagyon friss album, mit jelent, hogy “utcára kerülés előtt”? Még a boltokba kerülés előtt?
In business, a street date is the date a particular product is to be released for sale to the general public.

Egy kérdés. Gondolom a Tidal-on is ugyaz a WAV-ok vannnak, mint amit a kiadó küldött. A 2. szám mérete 129 403 110?

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”