Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Farkasodú házimoziszoba

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Ezuton is szeretném megköszönni Palinak a segítségét !

Ha már itt vagyok, akkor updatelem a topikomat is.

A köztudott proji problémán kivül, megtaláltam a rezgés okát amit hallottam a vászon felől. Az egyik mélynyomó rezonált.
Mivel ezek a szubok erősen használt állapotban voltak, ezért elvittem őket tatarozásra. Az egyiknél elengedte a karima a ragasztást, a másiknál a mágnes tekercs állt ferdén. A szaki kijavította és kaptak festést is, hogy szépek legyenek.

Vettem 2 db crown xls végfokot a LCR szekciónak, az 1502-est a LRnek, a 1002-est bridgelve a centernek. A rendszer erőre kapott, sokat segített. Dinamikusabb lett. Valószínüleg a hátsó traktust is ki fogom végfokolni idővel, a terv az hogy csak a 4 db magassági hngszóró lesz meghajtva a denonról.

Processzálás, dsp: a htpc-ről végzem most a 7.1 processzálását és eqzását tesztelés szintjén . Egy pc-s korrekciós progival bemértük a rendszert, majd a kapott eq beállításokat beemeltük az apo eq progiba ami így csinálja az eq-zást és a dsp funkciókat.
A kapott és processzált 7.1 PCM folyam ki megy a Denonra, ahol neuralx-el vagy auromatical fejbe van csapva. Egész jó lett az eredmény. Most ezzel tesztelgetek. Hogy ez miért jó ? Nos, nem kell dsp s végfokok a rendszerbe. A denon eq-ja nem a legjobb. Ezzel az apo-val akár több száz helyen bele lehet nyúlni a görbékbe. Az első tesztek alapján a kapott végeredmény nekem jobb volt mint a denon Audyssey produkciója a szobámban. A hátulütője hogy az atmost nem kezeli.

A szoba építése , főleg szövetelése most áll, ameddig ki nem derül hogy mi lesz a projival.

Hát ennyi
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Off

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2020.02.19., szer. 12:15
bravo.gif rendes Tőled Pali!
Nem "csak" rendes, hanem le a kalappal! leborulok.gif
Ezt a segítőkészséget hiányoltam a hozzászólásokban. Elég lett volna kis empátia is.

Ez viszont 36_1_11.gif

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Off

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

bravo.gif rendes Tőled Pali!

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

[OFF részek törölve, hozzászólások mozgatása a helyére: AT]

A Pro cuccok egy lényeges dologban különböznek a "házi" használatra készült eszközöktől: tipikusan moduláris (és logikus) a felépítésük (és persze a modulok gyorsan cserélhetőek). A kétlámpás gépekben úgy cserélhetjük ki a meghibásodott lámpát, hogy közben a gép a másik lámpával vetít. Ez persze házimoziban nem szempont, de van egy számunkra is lényeges következménye a moduláris felépítésnek: ezeket az eszközöket sokszor "részegységenként" is meg lehet venni (akár a gyártótól akár a használtpiacon) ... illetve egyes részegységek (tipikusan) nincsenek is benne az árban (mivel azokat úgyis az adott használathoz kell kiválasztani).

Aki Pro "cuccot" használ, annak (lassan) illene a gondolkodásmódját is "átállítani" ezeknek az eszközöknek a filozófiai alapjaira. Ezekre az eszközökre "részegységenként" kell(ene) gondolni, nem úgy, mint egy (amatőr) termékre (ami csak "egyben" használható és csak így piacképes). Ha egy pro eszköznek egy "modulja" (tegyük fel, hogy javíthatatlanul) elromlik, az tipikusan NEM az eszköz teljes vételárának az "elvesztését" jelenti a tulajdonos számára (amatőr gépek esetén viszont ekkor "bukjuk" a komplett gépet). Pont az az egyik legnagyobb előnye ezeknek a gépeknek, hogy CSAK A HIBÁS MODULT kell ilyenkor kicserélni, a többi modul továbbra is használható marad.

Konkrétan amikor Farkinca a gépet megvette, nem egy projektort, hanem három "MODULT" vett meg (ebben az esetben egyszerre, de ez NEM tipikus):
1. géptest
2. lencse
3. lámpa.

Namost a lencse és a lámpa együtt kb. a vételár FELÉT tette ki (a tipikus használtpiaci árakkal számolva). Ezek a modulok most is tökéletesek. Persze a gép árának a másik fele sem kevés pénz, de még mindig kevesebb, mint egy ma, boltban megvett proji első éves (és gyakorlatilag garantált) értékcsökkenése. A különbség csak az, hogy az értékcsökkenés (gyakorlatilag) biztos ... ezzel szemben az egyáltalán NEM biztos, hogy Farkinca gépét (ja, bocs, pontosítok: "GÉPTESTÉT") ne tudná Batyó nevetséges összegből életre kelteni.

Az esetünkben helyes (azaz "Pro") gondolkodásmód szerint tehát ha Farkinca gépteste akár csak EGY ÉVET is működött volna, akkor már KEVESEBB pénzből nézett volna JOBB (azaz "Pro") képet a vásznon, mint kb. bárki, aki új (de azért már nagyjából használható minőségű) gépet vesz magának a boltban. Akkor most végülis Farkincát kell sajnálni, vagy inkább a többieket? Ugye milyen "kegyetlen" dolog a matematika? :-)

Farkinca tehát még a legrosszabb esetben is EGY ÉV (igazából inkább 8-10 hónap) PROJEKTOROZÁST "bukhat el" akkor, ha a gépTESTet végül nem tudja Batyó megjavítani. Ez igen sajnálatos lenne, de egyetlen hasznot azért még hozhat a szerencsétlen eset a közösség számára: végre a matematikailag korrekt helyükre kerülhetnek a dolgok a fejekben!

Farkinca gépét egyébként NEM én hoztam be az országba és a gépet NEM tőlem vette: az a gép egy percig sem volt az enyém. Nekem csak annyi szerepem volt ebben az egészben, hogy a gép vidéki tulajdonosa nálam hagyta a gépet és így Farkinca tőlem akkor vihette el, amikor amúgy is a környéken járt.

Farkinca annak tudatában vette meg a gépet, hogy ebből a típusból (tudtommal) egyetlen példány van az országban, tehát senki NEM tudja a gépet olyan gyorsan és könnyen javítani, mint egy olyan változatot, amiből van otthon donor példány (azaz 3 perc alatt hozzáférhető szinte bármilyen szükséges alkatrész).

Persze annak ellenére, hogy ehhez a géphez pont nincsen közöm, természetesen én is sajnálom a történteket, így felajánlom Farkincának egy hasonló (de sajnos "csak" FullHD felbontású) gép(test) egy éves használatát "baráti segítség" jelleggel. Van otthon egy nagyjából hasonló gépem, amit jelenleg nem használok (persze sem lencse, sem lámpa nincs benne, de amúgy tökéletesen működik). Magyarul csak Farkinca lencséjét és lámpáját kell "belepattintani" a gépbe és lehet megint mozizni. Így könnyebb lesz kivárni, amíg a saját gépteste meggyógyul és persze közben figyelhetjük a "felhozatalt" a használtpiacon és ha végül nincs más megoldás, "lőhetünk" neki egy másik géptestet (a "lejárt lámpás" és lencse nélküli gépek nevetségesen olcsók). Sajnálom, hogy ez a "kölcsöngép" dolog nem jutott előbb eszembe ... de amikor Farkinca a telefonban mondta, hogy "meghalt" a gépe, annyira megdöbbentem, hogy kicsit leálltak az agyi funkcióim. Ráadásul mostanában szinte éjjel-nappal filmforgatásokra kísérgetem a lányomat, aludni sem nagyon volt időm az elmúlt napokban ... úgyhogy elnézést kérek, amiért ilyen "lassan kapcsoltam"! Kompenzációként: ha esetleg a saját gépe már (lencsével- és lámpával együtt) Batyó-nál van, akkor beleteszek egy F22 lencsét a 3D nyomtatott közdarabba és nézek otthon valami használható lámpát is, szóval ebben az esetben adok kölcsön lámpát és lencsét is a géptest mellé. Ezen már ne múljon a mundér becsülete ...

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

viragok írta:
2020.02.10., hétf. 20:32
happybday.gif
Boldog Születésnapot !
Köszönöm szépen ! :smile32: :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: viragok »

happybday.gif
Boldog Születésnapot !

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

TSanyi írta:
2020.02.10., hétf. 07:04
happybday.gif Boldog szülinapot!
Köszönöm szépen ! :D :tutiok:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

happybday.gif Boldog szülinapot!

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ha minden sikerül elsőre, akkor mit csinálnál a felszabadult szabadidőddel??? Már megszoktad hogy lent töltöd a szabadidőd!

Alakul ez, ne izgulj! Most már legalább tudsz mozizni!

Te kis telhetetlen! :D

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Sok apró update

Csendesitési project
Beringher venti csere Noctua-ra, ok, nem hallom már
Htpc corsair vizhűtés 2db 140-es venti cseréje, ok, nem hallom már a vonitását
Maradt a proji , hushbox épités, nem zavaró csak nagyon halk jeleneteknél

Htpc madvr beállitása, kép javulása, de most már dolgozik a proci és a videókari rendesen!

Szub : bridge-be raktam a berit. Majd volt egy régi 2 pontos eq beállitásom a 30 és 70 hertzes kiemelésekre, azt most ráeresztettem a bridgelt berire és láss csodát a torzitás nagyrésze eltünt, a dinamik kezd visszatérni, újra mozgatja a levegőt, kezd ütni ! :tutiok: Nem tökéletes még, de remélem a további mérések és eq beállitások meg fogják tenni hatásukat. Sajnos a szubokat nem tudom mozgatni, igy tehát marad az eq.
Egy újabb probléma, nagyobb basszusnál, bizonyos frekiknél rezeg az előtétfal vagy/és a vászonkeret. Na most kereshetem azt is sad.gif
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

darthdick

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Nah megtaláltátok már azt a szubhangot? Csend van.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Farkinca71 írta:
2020.01.25., szomb. 17:32
A keret betakar a reflexnyilásba, 10 cm-re van a nyilástól.
Csodálkoznék, ha ez nem okozna problémát.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Farkinca71 írta:
2020.01.25., szomb. 18:32
Akkor azt is megcsinálom ! Köszi a tippet ! :D
Mint az informatikában - indítsa újra a számítógépet! Meg sem kell várni, amíg elmondja a gondot a felhasználó - 99%-ban megoldja a problémát.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Farkinca71 írta:
2020.01.25., szomb. 17:32
Tegnap volt szerencsém kiprobálni 2 db crown végfokot R.G. kollegának köszönhetően, amit ezúton is mégegyszer nagyon köszönök ! :D :tutiok: Az erősitök a következők voltak Crown XTi 2002, XTi 4002.
.
Nagyon orultem en is es koszonom, hogy ott lehettem nalad. Elso korben en az avr kimenet beallitasait es a behringeret neznem meg mielott szetszedned a szobat
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2020.01.25., szomb. 18:12
A Crown XTi 4002 egy 800 wattos végfok. 4ohmnál meg 1200 watt.
Azért az már valami, de az ára is "szép".

A Pio-val sem jött vissza az ütős basszus? gondolkodik.gif

Mivel a Behringer van köztük, csak ott lehet valami bibi.
Én úja beállítanám, kicserélném másikra az XLR és hangfalkábelt és utána megint egy próba.
Akkor azt is megcsinálom ! Köszi a tippet ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

A Crown XTi 4002 egy 800 wattos végfok. 4ohmnál meg 1200 watt.
Azért az már valami, de az ára is "szép".

A Pio-val sem jött vissza az ütős basszus? gondolkodik.gif

Mivel a Behringer van köztük, csak ott lehet valami bibi.
Én úja beállítanám, kicserélném másikra az XLR és hangfalkábelt és utána megint egy próba.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Tegnap volt szerencsém kiprobálni 2 db crown végfokot R.G. kollegának köszönhetően, amit ezúton is mégegyszer nagyon köszönök ! :D :tutiok: Az erősitök a következők voltak Crown XTi 2002, XTi 4002.
Bemelegitésnek megnéztünk egy pár akció filmet a kötelezőkből, a denonra kötve.
A történethez tartozik hogy kb 2-3 hete mióta beinditottam a mozit demóra és később filmezésre a denonnan azt tapasztaltam hogy a mély ütős része eltünt a szubról, amit elösször a pioneer avr-emmel tapasztaltam az első kipróbáláskor. Azaz a ruhalebegtetés, levegőmozgatás, odacsapás. Csak a avr vátozott, plussz a szoba berendezése a vászonnal. Már több fórumos kollegát kérdeztem és kértem segitséget, de még nem találtuk meg a hiba forrását. Igy kezdtünk bele a tesztbe. A szubot félretéve, Gabi a hangképet fakónak találta, hiányoztak neki a magas és mély részletek és a dinamikát általában. Ugye én igy hallgattam és ehhez szoktam hozzá, tudtam hogy majd ki kell végfokozni valamikor és ezért is ragadtam meg az alkalmat hogy ki probáljam a végfokokat. Beraktuk a végfokokat LCR csatornákra és újra belecsaptunk. Egyből megértettem hogy a Gabi mit hiányolt ! Megjött a dinamika az LCR-re a hiányolt részletekkel, plussz a maradék surround hangfalakra is, mintha a denon fellélegezett volna és mindenhova több naftalin jutott volna, ami szerintem igy is volt ! :D Azt nem mondom hogy ég és föld de sokkal, sokkal dinamikusabb és élvezhetőbb lett az előadás. Valami ilyesmit tapasztaltam a Cutler kollegánál is ! :D Az biztos hogy amint tudom akkor legalább a LCR-eket kivégfokolom ! :D :smile32: Majd a többit apránként ! Hiába, tényleg igaza volt azoknak akik ezt már régóta javasolják ! :tutiok:
Ami égetőbb probléma most az a szub basszus hiánya. Ma visszaraktam a pioneert és itt sem jött vissza a szub ereje és dinamikája amit az elején tapasztaltam !!! sad.gif gondolkodik.gif Olyan mintha a szubok túl lennének vezérelve és brummog, erő, dinamika meg elfogyott az LCR-hez képest ! Nem tudom hogy mit keressek! Több lehetőség van.

Szobaakusztika beszakadásokkal.
Vászon és vászonkeret. A keret betakar a reflexnyilásba, 10 cm-re van a nyilástól. Holnap kipróbálom vászon nélkül, ha az a baj akkor emelek a szubokon !
A végfok halt be, vagy elállitódott.

Másra most nem tudok gondolni, ha van valakinek ötlete azt szivesen várom ! Köszönöm előre is !
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2020.01.20., hétf. 13:05
Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 20:58
Jelentem a konfig siker ! Megnéztük az első teljes filmünket az új rendszeren :D A vetitett 2k-ás kép pazar, felülmúlta minden elvárásomat ! Köszöm Pali a beállitásokat és a segitséget ! Egyetlen pici bibi van a HTPC-vel melegszik és a ventillátor búg és hallatszik, ezt meg kellmajd oldanom.
Asszonykámnak is tetszett és fülig ért a szája :D :tutiok:
Még sok munka van a szobával, de ez adott egy kis löketet megint !
A sok plusz pixelt kihasználod, amit a projektorod tud?
Igen, legalább is remélem ! :D
A htpc-én 2560*1080 felbontást állítok majd a hm-pc-al 4k filmeket játszok le. A 3,1 méteres távolságból már észrevehető a plussz pixel szám a fullhd forrás anyaghoz képest :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 20:58
Jelentem a konfig siker ! Megnéztük az első teljes filmünket az új rendszeren :D A vetitett 2k-ás kép pazar, felülmúlta minden elvárásomat ! Köszöm Pali a beállitásokat és a segitséget ! Egyetlen pici bibi van a HTPC-vel melegszik és a ventillátor búg és hallatszik, ezt meg kellmajd oldanom.
Asszonykámnak is tetszett és fülig ért a szája :D :tutiok:
Még sok munka van a szobával, de ez adott egy kis löketet megint !
A sok plusz pixelt kihasználod, amit a projektorod tud?

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Quetz írta:
2020.01.20., hétf. 07:59
Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 22:28
Egy csomo mindent impulziv modon vettem meg vagy osztonszeruen csinaltam es hala istennek ugy nez ki hogy most sikeresen kezd osszeallni a dolog egy elvezheto , szamomra esztetikus moziszobava.
Mintha csak magamat látnám... Itthon már meg is egyeztünk abban, hogy majd a harmadik szoba tökéletes lesz :D
És milyen igaz ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 22:28
Egy csomo mindent impulziv modon vettem meg vagy osztonszeruen csinaltam es hala istennek ugy nez ki hogy most sikeresen kezd osszeallni a dolog egy elvezheto , szamomra esztetikus moziszobava.
Mintha csak magamat látnám... Itthon már meg is egyeztünk abban, hogy majd a harmadik szoba tökéletes lesz :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Kesz munkaba lehet hibát találni! Majd a 20. szoba után nem csinálsz annyi hibát! 31_1_21.gif

Lényeg hogy javítható legyen a hiba, finomötani mindig lehet. Legfeljebb egy jól sikerült mozinál már nem biztos hogy érdemes a sok munka egy kis javulásért.

Sok-sok órád, munkád van benne! Elismerésre méltó aki nekiáll saját maga! bravo.gif

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

TSanyi írta:
2020.01.19., vas. 22:11
Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 20:58
Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 16:25
Most konfigolom a htpc-t 2k felbontásra, 4k filmek lejátszására. Remélhetőleg nem lesz nagy s****ás! :D
Jelentem a konfig siker ! Megnéztük az első teljes filmünket az új rendszeren :D A vetitett 2k-ás kép pazar, felülmúlta minden elvárásomat ! Köszöm Pali a beállitásokat és a segitséget ! Egyetlen pici bibi van a HTPC-vel melegszik és a ventillátor búg és hallatszik, ezt meg kellmajd oldanom.
Asszonykámnak is tetszett és fülig ért a szája :D :tutiok:
Még sok munka van a szobával, de ez adott egy kis löketet megint !
Ilyen kötel még sosem volltál a végéhez! Azért már élvezhető az előadás! :tutiok:
Igen most mar korvonalazodik a dolog amiert mar tobb mint egy eve napi szinten lemegyek estenkent munka utan vagy a hetvegen a pinyoba !
Egy csomo mindent impulziv modon vettem meg vagy osztonszeruen csinaltam es hala istennek ugy nez ki hogy most sikeresen kezd osszeallni a dolog egy elvezheto , szamomra esztetikus moziszobava. Ugy tunik szamomra hogy olyan nagy szarvashibat nem vetettem, de van meg mit javitani , fejleszteni ,na meg csiszolgatni a kisebb nagyobb dolgokon. :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 20:58
Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 16:25
Most konfigolom a htpc-t 2k felbontásra, 4k filmek lejátszására. Remélhetőleg nem lesz nagy s****ás! :D
Jelentem a konfig siker ! Megnéztük az első teljes filmünket az új rendszeren :D A vetitett 2k-ás kép pazar, felülmúlta minden elvárásomat ! Köszöm Pali a beállitásokat és a segitséget ! Egyetlen pici bibi van a HTPC-vel melegszik és a ventillátor búg és hallatszik, ezt meg kellmajd oldanom.
Asszonykámnak is tetszett és fülig ért a szája :D :tutiok:
Még sok munka van a szobával, de ez adott egy kis löketet megint !
Ilyen kötel még sosem volltál a végéhez! Azért már élvezhető az előadás! :tutiok:

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Farkinca71 írta:
2020.01.19., vas. 16:25
Most konfigolom a htpc-t 2k felbontásra, 4k filmek lejátszására. Remélhetőleg nem lesz nagy s****ás! :D
Jelentem a konfig siker ! Megnéztük az első teljes filmünket az új rendszeren :D A vetitett 2k-ás kép pazar, felülmúlta minden elvárásomat ! Köszöm Pali a beállitásokat és a segitséget ! Egyetlen pici bibi van a HTPC-vel melegszik és a ventillátor búg és hallatszik, ezt meg kellmajd oldanom.
Asszonykámnak is tetszett és fülig ért a szája :D :tutiok:
Még sok munka van a szobával, de ez adott egy kis löketet megint !
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”