Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

vkz írta:
2020.01.27., hétf. 20:42
avl2 írta:
2020.01.27., hétf. 16:57
ha jol latom, meglett a teljes sor (ebben a relacioban, mert feljebb mindig van ;-):
i9 jobb mint i7,
i7 jobb mint i5
i5 jobb mint i3

nincs mas hatra: akit (annyira) erdekel, meghallgatja magának. anélkül marad, amit ZolaBA irt: "Ne kérdezz, vedd a drágábbat."
És a magok száma hogyan függ össze? Csak mert van pl 2 magos és 4 magos i5 is és i7 is. Kijelenthető hogy a 2 magos i7 jobb mint a 4 magos i5?

Megyek megnézem van-e popcorn :D
Az attól függ, mi a feladata. De hiába a sok mag, amik hiába gyorsak, jól kell szervezni a munkát, azon több múlik. Azaz jó ha van erőforrás, de csak akkor van értelme, ha jól használom ki, legalábbis az adott, elsőbbséget élvező folyamat szempontjából. De ez nem egy snassz 16/44.1-nél fog kijönni, még ha néhányan hallani vélik is. Tévedés jogát fenntartom. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

asebestyen írta:
2020.01.27., hétf. 20:38
wittao írta:
2020.01.27., hétf. 20:27
asebestyen írta:
2020.01.27., hétf. 20:25
És mikor jönnek már az atomórás központi órajelek a hifibe végre? :D
Dolgozunk rajta :fekverohog:
Cézium vagy rubidium izotóp alapú lesz? Vagy saját izotóp? gondolkodik.gif :D
Nem a hosszutavu pontossagra gyurunk :D
Az emlitett technologiak Phase Noise szempontbol nem a legszerencsesebbek mukodesukbol kifolyolag...
A jo oreg Sc.cut kristaly dual kemenceben meg mindig nyero :D
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Látom, durvul a buli :)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vkz »

avl2 írta:
2020.01.27., hétf. 16:57
ha jol latom, meglett a teljes sor (ebben a relacioban, mert feljebb mindig van ;-):
i9 jobb mint i7,
i7 jobb mint i5
i5 jobb mint i3

nincs mas hatra: akit (annyira) erdekel, meghallgatja magának. anélkül marad, amit ZolaBA irt: "Ne kérdezz, vedd a drágábbat."
És a magok száma hogyan függ össze? Csak mert van pl 2 magos és 4 magos i5 is és i7 is. Kijelenthető hogy a 2 magos i7 jobb mint a 4 magos i5?

Megyek megnézem van-e popcorn :D

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Egy audio pc- s konfigban kb hány % a proci szerepe?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2020.01.27., hétf. 20:27
asebestyen írta:
2020.01.27., hétf. 20:25
És mikor jönnek már az atomórás központi órajelek a hifibe végre? :D
Dolgozunk rajta :fekverohog:
Cézium vagy rubidium izotóp alapú lesz? Vagy saját izotóp? gondolkodik.gif :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

És mikor jönnek már az atomórás központi órajelek a hifibe végre? :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szalci »

Szervusztok!
Van egy ilyen, hogy intel compute stick.
https://ipon.hu/shop/termek/intel-stk2m ... LZEALw_wcB

Van ezzel tapasztalata bárkinek kifejezetten audio PC célra való felhasználás tekintetében?

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

avl2 írta:
2020.01.27., hétf. 16:57
ha jol latom, meglett a teljes sor (ebben a relacioban, mert feljebb mindig van ;-):
i9 jobb mint i7,
i7 jobb mint i5
i5 jobb mint i3

nincs mas hatra: akit (annyira) erdekel, meghallgatja magának. anélkül marad, amit ZolaBA irt: "Ne kérdezz, vedd a drágábbat."
Hamarosan az igazsag pillanata :D
IMG_20200127_192114.jpg
IMG_20200127_192114.jpg (3.4 MiB) Megtekintve 2491 alkalommal
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ZolaBA írta:
2020.01.27., hétf. 16:25
istvan01 írta:
2020.01.27., hétf. 16:00
Tehát biztos jobb lehet, vele, mert talán a procit nem 3%-ban foglalja a zene, hanem csak 0,03%-ban. 36_1_11.gif
Bocs, de te meg az utp kábelekben hiszel, amit tök feleslegesen állt volna neki bárki is cáfolni :D Ők meg hisznek a processzorban, hát lelkük rajta. Elhangzott itt már minden, csak ki kéne írni az ajtóra, hogy "Ne kérdezz, vedd a drágábbat." aztán elmenni inkább sörözni :D
Próbálom érteni mit is akarsz ezzel kifejezni, de nem megy. Hinni? azt szoktam a legkevésbé, nem is tudom ez hogy ugrott ide neked. CAT5, CAT6 és CAT7 kábelekről írtam pár napja, mert másutt kell vezetnem, nem úgy összevissza. Ha meg cserélem a médiajátszóhoz és a lakás 3 másik kábelvégződésén a CAT5 kábeleimet, amik szabvány szerint max 100Mhz/100Mbs-ek, azok nem egészségesek az 1Gbs képes TELEKOM routeremmel. Tehát hitbeli buzgalom nálam ebben nincs. A próbált kábelek mind az elérhető legolcsóbb fajtákból való, tehát semmi spéci.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ha jol latom, meglett a teljes sor (ebben a relacioban, mert feljebb mindig van ;-):
i9 jobb mint i7,
i7 jobb mint i5
i5 jobb mint i3

nincs mas hatra: akit (annyira) erdekel, meghallgatja magának. anélkül marad, amit ZolaBA irt: "Ne kérdezz, vedd a drágábbat."

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hogy legyen konkrétum is: nálam egy negyedik-ötödik generációs T-jelű i5-ös váltott egy i3-ast az audio PC-ben, és volt változás: nyugodtabb, nagyvonalúbb lett a hang. Nem ég és föld, de mégis hallható volt.
Tudom: "könyörgöm vessetek a mókusok elé!"
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2020.01.27., hétf. 15:50
Elmo írta:
2020.01.27., hétf. 15:40
Jelenthet-e a hangban bármi változást, ha az I3-as processzoromat kicserélem I5-ösre?
Szia,
maganvelemenyem: igen, i7 nagyon jo, i9 nalam mindent visz.
Bekeszitettem a kolat es a popcornt :)
Én meg egy Kolonics furmintot sajttállal😀
Wittao kolléga véleményét kell a saját tapasztalataim által megtámogatni.
Ugyan nekem most i7 van nem i9..de az i7 az i5-höz képest elég jelentős változást hozott hangban..
Persze biztos bedumáltam magamnak meg vakteszten nem tudnék különbséget tenni..
Nem baj😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

istvan01 írta:
2020.01.27., hétf. 16:00
Tehát biztos jobb lehet, vele, mert talán a procit nem 3%-ban foglalja a zene, hanem csak 0,03%-ban. 36_1_11.gif
Bocs, de te meg az utp kábelekben hiszel, amit tök feleslegesen állt volna neki bárki is cáfolni :D Ők meg hisznek a processzorban, hát lelkük rajta. Elhangzott itt már minden, csak ki kéne írni az ajtóra, hogy "Ne kérdezz, vedd a drágábbat." aztán elmenni inkább sörözni :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2020.01.27., hétf. 15:50
Elmo írta:
2020.01.27., hétf. 15:40
Jelenthet-e a hangban bármi változást, ha az I3-as processzoromat kicserélem I5-ösre?
Szia,
maganvelemenyem: igen, i7 nagyon jo, i9 nalam mindent visz.
Bekeszitettem a kolat es a popcornt :)
Vissza lehetne lapozni, Koscsó Feri próbálgatott egy dual xenon procis pc-t audio célra. Ahogy nézem manapság egy sokmagos xeon félmilla/db. Tehát biztos jobb lehet, vele, mert talán a procit nem 3%-ban foglalja a zene, hanem csak 0,03%-ban. 36_1_11.gif

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2020.01.27., hétf. 15:50
Elmo írta:
2020.01.27., hétf. 15:40
Jelenthet-e a hangban bármi változást, ha az I3-as processzoromat kicserélem I5-ösre?
Szia,
maganvelemenyem: igen, i7 nagyon jo, i9 nalam mindent visz.
Bekeszitettem a kolat es a popcornt :)
Az i9 a pasziánszt meg a pénzt elég jól viszi. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

wittao írta:
2020.01.27., hétf. 15:50
Elmo írta:
2020.01.27., hétf. 15:40
Jelenthet-e a hangban bármi változást, ha az I3-as processzoromat kicserélem I5-ösre?
Szia,
maganvelemenyem: igen, i7 nagyon jo, i9 nalam mindent visz.
Bekeszitettem a kolat es a popcornt :)
Köszi! Én borral és pogácsával várom a fejleményeket. :)
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Jelenthet-e a hangban bármi változást, ha az I3-as processzoromat kicserélem I5-ösre?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: chopper »

Köszönöm Aszpirin az eligazítást. Sokat segített.
Valószínűleg a Jriver mellé megveszem az Audirvánát. A helyi fájlokat (videokat is) a Jriverrel nyitom meg, a Tidalt és majd a Qobuzt pedig az Audirvánával.
Nálam a Tidal kifinomultabb, légiesebb, simább az Audirvánával, mint a saját appjával. Szerintem ez a minőségjavulás megér ennyit.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chopper írta:
2020.01.25., szomb. 17:22
Win10+Jriver26 van a gépemen Tidal appal. Most feltettem az Audirvanát próbaként. Nagyon tetszik a kapott hang. A Tidalt most az Audirvanával hallgatom, mert az jobban tetszik, mint a Tidal app.
Hiányzik viszont a Tidalban való keresés (pl. előadóra) és az, hogy az hogy egy album lejátszása után a Tidal "bead" hasonló stílusú számokat.Ezenkívül a Jriverben a saját merevlemezen levő könyvtárszerkezetben is lehetett lépdelni és a zenefájlokat (video- és képfájlokat) megnyitni lejátszásra.
Mivel csak most ismerkedem az Audirvanával örülnék, ha valaki (Audirvanában jártas fórumtárs) eligazítana a nekem hiányzó szolgáltatásokkal kapcsolatban, hogy reálisan dönteni tudjak az Audirvana megvételéről.
Az is megfelelne, ha privát üzenetben kapnék egy telefonszámot, amit szívesen felhívok az információkért.
Szia! Nekem Mac-en van az Audirvana, remélhetőleg hasonló a kezelése. Vegyük sorban:
- a keresés a tidal-on: na ez az Audirvana egyik szexepilje, hogy csak egyszer kell beírd a keresőszót, és tul.képpen egyszerre keresel mindenben: a beállított lokális könyvtáraidban és az integrált streaming szolgálttásokon (esetedben Tidal) is. Írd be fenn a kereső sorba, amit keresni szeretnél (előadó nevét, album címét, szám címét vagy akár ezek kombinációját), és a megjelenő ablakban válaszd a tidal fület (avagy kattints a Tidal feliratú gombra, lásd mellékelt képet)

- az általad emltett, file-rendszerben való böngészésre nincs lehetőség az Audirvanában. Helyette meg kell addnod a beállításokban a zenéidet tartalmazó legfelső szintű könyvtára(ka)t, és azokat beszinkronozza az Audirvana egy adatbázisba, amiből utána ugyanúgy tudsz keresni előadóra, album címére stb. mint a Tidal esetében, csak a keresésnél a "Local" gombot nyomod a "Tidal" gomb helyett

- a Tidal javaslatok abban a formában az Audirvanában nem jönnek.

Ha van okostelefonod vagy tableted (utóbbi még jobb), mindenképp próbáld ki az Audirvana Remote nevű távirányító applikációt, szerintem zseniális!
Csatolmányok
Screenshot 2020-01-25 at 18.58.18.jpg
Screenshot 2020-01-25 at 18.58.18.jpg (489.38 KiB) Megtekintve 2748 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

chopper írta:
2020.01.25., szomb. 17:22
Hiányzik viszont ...... a Tidal "bead" hasonló stílusú számokat.
Nekem ez volt az első trigger arra, hogy operációs rendszert cseréljek. (Tidal app nincs linuxra.) Nekem így a Tidal egy zenefelfedező eszközzé vált.

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: chopper »

Win10+Jriver26 van a gépemen Tidal appal. Most feltettem az Audirvanát próbaként. Nagyon tetszik a kapott hang. A Tidalt most az Audirvanával hallgatom, mert az jobban tetszik, mint a Tidal app.
Hiányzik viszont a Tidalban való keresés (pl. előadóra) és az, hogy az hogy egy album lejátszása után a Tidal "bead" hasonló stílusú számokat.Ezenkívül a Jriverben a saját merevlemezen levő könyvtárszerkezetben is lehetett lépdelni és a zenefájlokat (video- és képfájlokat) megnyitni lejátszásra.
Mivel csak most ismerkedem az Audirvanával örülnék, ha valaki (Audirvanában jártas fórumtárs) eligazítana a nekem hiányzó szolgáltatásokkal kapcsolatban, hogy reálisan dönteni tudjak az Audirvana megvételéről.
Az is megfelelne, ha privát üzenetben kapnék egy telefonszámot, amit szívesen felhívok az információkért.

Avatar
baka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.12.14., szer. 13:47
Értékelés: 75

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: baka »

Nekem volt MAC és Audirvana. Ma egy dedikált passzív PC saját kezűleg készített atom stabil külső táppal Win Server 2016 alatt futó Korg Audiogate lejátszóval monitor nélkül, virtuális asztalról vezérelve. Mindenfajta "kütyüzéstől" mentesen pikk-pakk beállítható és egy vonással sem kevesebb a produkciója a MAC-es kombónál - az ára viszont töredéke.
Nagyívűnek látszó legendákat költeni tehát mindenről lehet.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

A Tidal alkalmazás feltelepítése után az MQA kapcsoló ovális háttere sötétszürke. Nevezzük most úgy, hogy ez a gomb ekkor ki van kapcsolva. A másik állásában, amikor "be"kapcsoljuk, akkor a kapcsoló ovális háttere ciánkék lesz. Az alkalmazás úgy jön ki gyárilag, hogy ez a kapcsoló "ki" van kapcsolva.
Mit is jelenet ez a "ki", meg "be"?
Alapállapotban, amikor a kapcsoló ki van kapcsolva (szándékosan nem funkciót írok, hanem kapcsolót), akkor a szoftver az MQA funkciót nem engedi át magán, azaz a szoftver dekódolja az MQA információt, és a kimenetére a már dekódolt jelet küldi ki a DAC számára. Ez a funkció jó a nem MQA képes DAC-oknak.
Amikor a kapcsoló be van kapcsolva, akkor a disable állapot tiltva van, azaz engedélyezve. Ilyen kor a szoftveren keresztülmegy (passthrough) az MQA információ, nem dekódolja, éppen a DAC-ra bízza, hogy az hardveresen dekódolja az MQA-t.
Ezt azzal sikerült magamnak demonstrálnom (miután utánanéztem a szakirodalomban), hogy amikor a kapcsoló be volt kapcsolva (ciánkék háttér), akkor a DAC 48kHz-s jelet kapott. Amikor visszakapcsoltam alapállapotba, akkor 96kHz-st. Természetesen 96k-s "master" felvételt játszottam le a Tidalon.

És a hangja: Köszönöm szépen Zoli, hogy felhívtad a figyelmemet erre a funkcióra! Én "használtam" a funkciót, és mint kiderült, rosszul, mert én "be" kapcsoltam a kapcsolót, úgy hallgattam korábban. Furcsállottam is, hogy vannak olyan felvételek a Tidalon, amik torzak. Ma először egy olyan felvétellel hallgattam meg, ahol az énekhang dominált. Hatalmas különbség volt a két állapot között a kikapcsolt javára. Előtte komoly középkiemelés volt, és az megszűnt.
Összehasonlítottam még másik felvételt is használva, ahol nem volt énekhang, de annál több hangszer. Ott érdekes módon nem éreztem azt a nagy középkiemelést, de a teréhez hozzányúlt, olyan nem valószerű, és kissé elmaszatolt lett a tere. Kikapcsolva a funkciót, sokkal határozottabb hangokat hallottam, a tere is rendbe jött, minden kontúrosabb "élesebb", a szónak most a jó értelmében.
Amikor elkezdtem Tidalt hallgatni, összehasonlítottam stream-elt zenét a helyben tárolttal, és akkor gyakorlatilag egyformának hallottam, így elfogadtam. Valószínűleg olyan zenével próbáltam, ahol a különbség nem jött ki. Arra emlékszem, hogy egy szám volt.
Most kissé alaposabban összehasonlítottam a helyben tárolt és a Tidalon érkező zene hangminőségét. Nálam a helyi zene jobban szól. Nyugodtabb, mélyebb a tere, jobban elkülönülnek a dolgok. De a Tidalnak sincs szégyenkeznivalója.
fülelek írta:
2020.01.24., pén. 20:03
Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 19:53
robi20064 írta:
2020.01.24., pén. 19:32
Alapvetoen MQA renderer kepessegu DAC nelkul en nem igazan bajlodnek MQA-val, max akkor ha nincs belole sima "flac" (ami eleg meglepo lenne). Konkretan az az MQA passthrough kapcsolo azt szabalyozza hogy a first unfold-ot a Tidal app vegezze vagy mindent a DAC.
Ha csak MQA-s FLAC van, és nem MQA képességű a DAC, akkor nem jó ötlet az MQA passthrough-t engedélyezni. Az MQA extra infó ugyanis az alacsony helyiértékű biteken megy át (tudtommal az alsó négy helyiértéken, de lehet, hogy nem emlékszem jól) a nem-MQA DAC számára zajként, és fogalma sem lesz a DAC-nak róla, hogy szűrnie kellene. Nem biztos, hogy hallható ez a zaj, de elég valószínű, hogy nem lesz jobb tőle a hang. Akkor már inkább történjen meg az első kibontás a gépen. Szerintem. Bár én nagyon nem vagyok barátja az MQA-nak, szerintem lehúzás. (no offence az MQA-soknak, ez csak egy megalapozatlan felületes vélemény részemről!)

Sajnos nem tudom kipróbálni itthon, mert az Audirvana mindenképp elvégzi az első kibontást... csak emiatt meg most nem rakok fel Tidal appot a gépre.
Csakhogy az alapértelmezett állapot az mqa engedélyezve, és nem a letiltva. És sokan nem is tudnak erről az állítási lehetőségről semmit. A kommersz hifin egész biztosan jobb az mqa piszkálása, mert a 5-12kHz sávban nincs az a szörnyű torzítás érzet. Jó cuccon viszont pont úgy rosszabb, ahogy Zsolt is említette.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Én simán elvagyok a win10+Jriver kombóval. Kb. 2%-os a procihasználat zenejátszásnál, így nem gondolom, hogy veszett módon el kellene kezdeni optimalizálni a rendszert (de lehet csak én nem értek hozzá).
Nem érzek késztetést, hogy Foobar-t, Audionirvana-t vagy tudomisénmit telepítsek az audio PC-re, hangban nem hiszem, hogy jelentős előrelépés lehetne a Jriver-hez képest (amit egyébként folyamatosan fejlesztenek), akkor meg minek.
Amit hallok azzal elégedett vagyok, örömmel hallgatom, kényelmes a kezelése, az audio pc-m gyakorlatilag hálózati zenelejátszóként működik.

Mióta a hangkártyás vonalra léptem a kütyüzés sem ölt vészes méreteket, egy-egy hangkártya ára nem hatalmas összeg a hifi eszközök árát elnézve, illetve nincs szükségem mindenféle dacokra, usb/spdif átalakítóra, digit kábelekre, jelentősen leegyszerűsödött a rendszer.

Ezért jó a pc-s vonal, mert mindenki megtalálhatja a neki tetsző utat (mely esetén még a 90 fokos kanyarok is beleférnek) és ehhez nem kell feltétlenül informatikusnak lenni.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”