Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Elektrotechnikus a szakmam, gyengearamu villamost felig megcsinaltam de ez valahogy elkerult :D
Gyorsabbak ezek a kondik a tranzienseknel? vagy mitol lesz jobb? Az ellenallasokat/huzalozasokat azt vagom. (sajnos RC korok nem ragadtak magukkal pedig most ugy gondolom rohadt jo lett volna...idom meg nincs megtanulni most :D)
Majd visszaolvasok es megnezem milyen opciok vannak a 15-20000 ft os kondikhoz mert biztos vagyok benne nem csak a danok tudnak jo kondit csinalni)
Koszi

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Thompi írta:
2020.01.30., csüt. 11:38
Sziasztok,
Felmerult bennem egy kerdes, mennyit szamit egy gyari keresztvalto/szuro tuningolasa egy 20 eves hangfalban?
Tudom sokat szamit a kondi es innen ered a kerdes:
Tegyuk fel fogom a gyari alkatreszeket es koppra kicserelem oket kissebb turesure, minosegibb elemekre. (belso osszekotot most hagyjuk ki)
Bennic poly-p-folias kondikat Jantzen superiorra es talan az ellenallasokat is pontosabbakra...
Mennyit dob egy ilyen mutatvany egy amugy 40000ft ot ero hangfalban? (tisztaba vagyok a tennyel hogy csak a ket kondi csereje lenne 35000Ft dobozonkent :D )
A kerdes inkabb afele iranyulna hogy mekkora hanyadert felelos a belso elektronika egy dobozban a jo hangzasert...
Szerintem rengeteget számít. Saját tapasztalat alapján, egy Sonus C100-ban cseréltünk kondikat, és belső kábeleket, a tekercsek maradtak. Óriási volt a változás, szinte hihetetlen mértékben javult a hang.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Sziasztok,
Felmerult bennem egy kerdes, mennyit szamit egy gyari keresztvalto/szuro tuningolasa egy 20 eves hangfalban?
Tudom sokat szamit a kondi es innen ered a kerdes:
Tegyuk fel fogom a gyari alkatreszeket es koppra kicserelem oket kissebb turesure, minosegibb elemekre. (belso osszekotot most hagyjuk ki)
Bennic poly-p-folias kondikat Jantzen superiorra es talan az ellenallasokat is pontosabbakra...
Mennyit dob egy ilyen mutatvany egy amugy 40000ft ot ero hangfalban? (tisztaba vagyok a tennyel hogy csak a ket kondi csereje lenne 35000Ft dobozonkent :D )
A kerdes inkabb afele iranyulna hogy mekkora hanyadert felelos a belso elektronika egy dobozban a jo hangzasert...

Gonagra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.01.08., szer. 21:34
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gonagra »

R.G. írta:
2020.01.28., kedd 19:24
Gonagra írta:
2020.01.28., kedd 19:03
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő fórumba írok, de segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud segíteni olyan ember megismerésében, aki gyártana nekem tömörfából kabinetet és hozzá való állványt egy meglévő, jelenleg is hallgatott séma alapjàn.

Köszönöm!
Pl: Phyton71
Keresd fel, hatha tud segiteni
Köszönöm a segítséget!

Gonagra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.01.08., szer. 21:34
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gonagra »

fülelek írta:
2020.01.28., kedd 21:19
Gonagra írta:
2020.01.28., kedd 19:03
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő fórumba írok, de segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud segíteni olyan ember megismerésében, aki gyártana nekem tömörfából kabinetet és hozzá való állványt egy meglévő, jelenleg is hallgatott séma alapjàn.

Köszönöm!
Elnézést, de mit értesz kabinet alatt?
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... net-33963/
Köszönöm, inkább megpróbálok egyéb csatornákat használni...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Gonagra írta:
2020.01.28., kedd 19:03
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő fórumba írok, de segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud segíteni olyan ember megismerésében, aki gyártana nekem tömörfából kabinetet és hozzá való állványt egy meglévő, jelenleg is hallgatott séma alapjàn.

Köszönöm!
Elnézést, de mit értesz kabinet alatt?
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... net-33963/

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Gonagra írta:
2020.01.28., kedd 19:03
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő fórumba írok, de segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud segíteni olyan ember megismerésében, aki gyártana nekem tömörfából kabinetet és hozzá való állványt egy meglévő, jelenleg is hallgatott séma alapjàn.

Köszönöm!
Pl: Phyton71
Keresd fel, hatha tud segiteni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Gonagra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.01.08., szer. 21:34
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gonagra »

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő fórumba írok, de segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud segíteni olyan ember megismerésében, aki gyártana nekem tömörfából kabinetet és hozzá való állványt egy meglévő, jelenleg is hallgatott séma alapjàn.

Köszönöm!

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Red75 »

R.G. írta:
2020.01.10., pén. 22:23
Kintrol toluk mar sokan rendeltunk kis orszagunkbol
https://www.soundimports.eu/en/xt25sc90 ... gcQAvD_BwE
Köszi! :smile53: :smile32:
Ez lesz a befutó, mert hazait sajnos nem találok.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Red75 írta:
2020.01.10., pén. 22:20
Sziasztok!

Hol tudnék idehaza Peerless XT25SC90-04 magassugárzót vásárolni?
Ha nálunk nem kapható, akkor külföldről honnét érdemes? :smile53:
Kintrol toluk mar sokan rendeltunk kis orszagunkbol
https://www.soundimports.eu/en/xt25sc90 ... gcQAvD_BwE
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Sziasztok!

Hol tudnék idehaza Peerless XT25SC90-04 magassugárzót vásárolni?
Ha nálunk nem kapható, akkor külföldről honnét érdemes? :smile53:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tctronic írta:
2020.01.09., csüt. 17:16
Ismételten felmerül bennem a DIY hangfalam keresztváltójának tuningja. Igazából így is jónak tűnik, de a fene tudja .

Jelenleg Bennic kondenzátorok Jantzen Audio légmagos tekercsek vannak benne, anno szinte csak teszt verzió volt, de azóta is úgy maradt. Szóval a kondenzátorokat gondoltam lecserélni Jantzen Audio Superior vagy J.A. Silver Z-capra.

Kiszámoltam a Superior lenne kb. 110.000.-Ft körül. Tudna valaki ajánlani jófajta kondikat? (Az se baj ha olcsóbb :D )
eromkp.jpg
eromkp.jpg (26.15 KiB) Megtekintve 2967 alkalommal
ROEbip.jpg
ROEbip.jpg (12.13 KiB) Megtekintve 2967 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Ismételten felmerül bennem a DIY hangfalam keresztváltójának tuningja. Igazából így is jónak tűnik, de a fene tudja .

Jelenleg Bennic kondenzátorok Jantzen Audio légmagos tekercsek vannak benne, anno szinte csak teszt verzió volt, de azóta is úgy maradt. Szóval a kondenzátorokat gondoltam lecserélni Jantzen Audio Superior vagy J.A. Silver Z-capra.

Kiszámoltam a Superior lenne kb. 110.000.-Ft körül. Tudna valaki ajánlani jófajta kondikat? (Az se baj ha olcsóbb :D )
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Sziasztok!
Ha nem jó helyen közelíteném a témát, irányítsatok át, ahová kell, köszi.

A lényeg, hogy háttérsugárzó dobozok építésen töröm a fejem. Van egy Clarus Rhea 5.0 szettem, amit korábban fel tudtam állítani a nappalimban (4 álló hangsugárzó + a termetes center). Jó pár év eltelt, költözött párat a szett velem. Végül olyan helyre értünk, ahol nem tudom installálni az álló dipol háttér sugárzókat. A költözések nyoma itt ott látszik, meg gyártásközi technológiai problémák is láthatók a dobozon, mint pl.: gyengén ragasztott furnér (felpúposodás szálirányban), lepattogzódó lakk, letöredező élek, stb. Mivel jelenleg van egy 2,5 éves fiam, aki már végig simogatta egyébként az egész kreálmányt, meg gyakorlatilag májusban jön a második gyerkőc, úgy érzem nem kell lecserélnem a hangfalszettem. Használni viszont jó lenne valahogy a rendszert. Mivel kicsi a hely hátul, ezért falra szerelhető 2 utas reflex vagy zárt ládában gondolkodnék. A frontok, center marad. A doboz gyártása nem okoz problémát, mert faiparban dolgozok. Viszont a váltó megálmodásában, liter szám kitalálásban, reflex port méretezésben elkelne a segítség.

Jön a kérdés, mik a hangszóró paraméterei? Itt jön a képbe a Rhea szett ki nem használt tagja. Bontsuk meg. Szívesen beáldozom a háttereket a nemes célra. (Ugye "nagyon okosan" roncsolás mentesen nem lehet megbontani, de ahogy látom a Clarus termékek nem annyira tartják az árukat, ha meg még esztétikai hibák is adódnak....) Szóval a Clarus Rheákból kibontott, egyébként alig használt hangszórókkal kéne dolgozni, hogy legalább a megmaradó frontok és center hangszóró készletével egyezzen a háttér. Segítsetek nekem, hogy kit keressek meg a problémámmal. Közben persze nyomozok, hátha tudja valaki az eredetileg használt típus valós nevét, talán lenne gyártói infó, paraméterek....

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: BLX »

Koszonom a valaszokat! :smile53:

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: szamóca »

BLX írta:
2019.12.26., csüt. 15:20
Hangszórók rögzítéséhez és tömítéséhez néhány gyártó használ ilyen ragacsos gyurma szerű anyagot.
Ezt pontosan hogyan hívják és hol lehet beszerezni?
Terosztát néven van az üvegesek használják, de használja az ipar is tömítésekre légtechnikában. A Berner is forgalmazza tekercsekben.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

http://logotech.hu/index.php?module=ter ... csid=11012

Lehet tudok ezzel a linkel segíteni........
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: BLX »

Hangszórók rögzítéséhez és tömítéséhez néhány gyártó használ ilyen ragacsos gyurma szerű anyagot.
Ezt pontosan hogyan hívják és hol lehet beszerezni?
Van egy DIY projektem és a mélyközepeket szeretném szépen a helyére rakni.
Ti ajánljátok ennek a "ragacsos" anyagnak a használtatát? Blue tack szóba jöhet ilyesmi feladatra?

Vagy esetleg ilyesmi szivacsos tömítés? https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... alag/mdm-5

:smile53:

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

dragonweed írta:
2019.12.25., szer. 19:36
Az üveggyapot ajánlása lehet furcsának tűnhet, de utánaolvasva a dolgoknak kiderül hogy ennek a legjobbak a termodinamikai tulajdonságai. A dolog lényege itt az, hogy a dobozban keletkező állóhullámokat, visszaverődéseket valamilyen módon el kell tudni nyeletni. Erre a legalkalmasabb az üveggyapot, mert ott az elemi szálak nincsenek egymáshoz rögzítve, egymáshoz súrlódva a rezgéseket hővé alakítják, eldisszipálják, téve ezt a legjobb hatásfokkal. Gyapjúnál, poliészter vattánál, szivacsos anyagoknál ez az effektus nem működik, mert ott a szálak egymáshoz kötöttek (bonded acetate, nemez hatás).
A másik ok a töltő/csillapítóanyagok használatára az az, hogy bennük a hang terjedési sebessége kisebb mint a levegőben, ezért a doboz virtuális térfogatát megnövelik. Megfelelő sűrűségben adagolva akár 20-30%-os látszólagos doboztérfogat növekedés is elérhető.
Ha teheted egyszer próbáld ki ezt!
https://www.hificollective.co.uk/loudsp ... angel.html :smile32:
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Ruben »

dragonweed írta:
2019.12.25., szer. 19:36
Az üveggyapot ajánlása lehet furcsának tűnhet, de utánaolvasva a dolgoknak kiderül hogy ennek a legjobbak a termodinamikai tulajdonságai. A dolog lényege itt az, hogy a dobozban keletkező állóhullámokat, visszaverődéseket valamilyen módon el kell tudni nyeletni. Erre a legalkalmasabb az üveggyapot, mert ott az elemi szálak nincsenek egymáshoz rögzítve, egymáshoz súrlódva a rezgéseket hővé alakítják, eldisszipálják, téve ezt a legjobb hatásfokkal. Gyapjúnál, poliészter vattánál, szivacsos anyagoknál ez az effektus nem működik, mert ott a szálak egymáshoz kötöttek (bonded acetate, nemez hatás).
A másik ok a töltő/csillapítóanyagok használatára az az, hogy bennük a hang terjedési sebessége kisebb mint a levegőben, ezért a doboz virtuális térfogatát megnövelik. Megfelelő sűrűségben adagolva akár 20-30%-os látszólagos doboztérfogat növekedés is elérhető.
Köszönöm a kimerítő választ, îgy már tisztábban látok.

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Sziasztok
Kérdésem a következő lenne. Hangdoboz belső csillapítására melyik anyag a legmegfelelőbb? Eddig amit olvastam a gyapjút mondják a legjobbnak. Zárt doboz nevezetesen egy Pioneer CS 99A. Van benne gyárilag egy kb 3 cm-es sárga lap gyanítom hogy szintetikus. Gondoltam kicserélem illetve teszek bele egy kicsit többet mert a vélemények szerint kicsi a doboz méret ekkora mély sugárzóhoz.
Minden vélemény szívesen fogadok.
Teszek fel egy pár fotót a belsejéről mert a neten nem találtam egyet sem, hátha valakit érdekel. Ja és még egy kérdés a kondikat érdemes cserélni? Csak eltelt több mint 40 év.
Köszönöm
0CD35DEE-7003-4C4A-954E-61D55DDE10AF.jpeg
0CD35DEE-7003-4C4A-954E-61D55DDE10AF.jpeg (363.36 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
5E138C61-C41A-4E10-A977-169811DE23AE.jpeg
5E138C61-C41A-4E10-A977-169811DE23AE.jpeg (452.35 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
3985A461-2476-4195-8CFA-6D1C43C2A2A1.jpeg
3985A461-2476-4195-8CFA-6D1C43C2A2A1.jpeg (409.25 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
7D9FAA5B-61F6-4B4B-86C5-C8BC4C48B081.jpeg
7D9FAA5B-61F6-4B4B-86C5-C8BC4C48B081.jpeg (586.19 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
59F1C0EE-76A4-4CEB-A734-504D68B3DF2A.jpeg
59F1C0EE-76A4-4CEB-A734-504D68B3DF2A.jpeg (466.29 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Valójában az a jó ha Qms minél magasabb, persze csak abban az esetben ha a Qes megfelelő. Minél magasabb a Qms annál alacsonyabb a hangszóró mechanikus ellenállása/csilapítása (Rms) és így jobban érvényesül a Qes, ami általában jobban meghatározza a Qts-t a jó minőségű mélysugárzók esetében. Általánosságban elmondható hogy, az alacsonyabb mechanikus ellenállású hangszórók mélye "gyorsabb", részletesebb és hangyányival érzékenyebbek is.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Bár az ötlet nem rossz! Vannak neodimium korongjaim. Ki fogom próbálni. Jelenleg azért meglehetősen mélyre lemegy a hangszóróm. Van egy kis tartalékom. :napsut:
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

cooler-mg írta:
2019.11.30., szomb. 17:37
Segédmagnes?
Határozottan növeli az érzékenyseget....
Igen, de az alsó határfrekit meg csökkenti. Már látom, talán másik hangszóróban kell gondolkodnom.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

denesdr írta:
2019.11.30., szomb. 16:23
dys-cus írta:
2019.11.30., szomb. 11:03
Engem a compaund nem érdekel. Pont az a gondom, hogy a reflexnél keresek jobb megoldást oly módon, hogy minimum 1 dB-vel növekedjen a hangnyomás, és az impulzus átvitel jobb legyen mint a reflex esetében. Ekkor van értelme az egész átépítésnek. Ezért gondoltam az Isobaric elrendezésre. De ezek szerint az érzékenység nem nől. Nagy kár. sad.gif Most jutott eszembe: mi van akkor, ha a két hangszóró mögött egyforma nagyságú a térfogat? vagy ez nem számít?
Magasabb érzékenység és jobb impulzusválasz nem jár együtt sehogy sem egy adott hangszóró esetén (lásd horn sugárzók). Valamit valamiért. Ha nem a legalján akarod növelni a hangnyomást akkor egyszerűen építsd kisebb reflex dobozba. Valaki talán itt a fórumon jól megfogalmazta a mélyhangolást, ide-oda lehet tologatni a dolgot, hogy mit szeretnénk elérni, mindent nem lehet egyszerre.
Amúgy meg hajrá aktív vagy multi amp ha nem szeretnél hangszórót cserélni magasabb érzékenységűre.
Az isobaric-nak a lényege hogy ugyan olyan mélyátvitelhez fele akkora doboz kell, itt az érzékenységet áldozzuk be a mélyátvitelért.
Már látom, hogy nehéz, és kemény fában gondolkodom. Viszont multiamp rendszert nagyon nem akarok. Csöves párti vagyok, s mivel egy jó csövest megépíteni nem olcsó mulatság, így azt hanyagolnám, pedig az áram már elég olcsó. :D Hallottam már "penta" amlifikációt. Kiábrándító volt, igaz valamilyen félvezetőkkel működtették. Igazából csak azt akarom elérni, hogy meglegyen a min. 30 Hz-s átvitel, de az ütős, "gyors" legyen. Most is olyan, de még lehetne egy picit javítani rajta. Azt viszont tudom, hogy az isobariknak jó az impulzus átvitele. Véleményem szerint egy rendszer hangminőségénenek a minősége 80%-ban a hangsugárzótól függ. Ezért erőlködök ennyire. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”