Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lenco L75 Diy

Avatar
vztudodki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:36
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: vztudodki »

Kedves Pali!
A futómű doboza nyír rétegelt lemezből készült. Ez lett lefestve. Ami a képeken fa, az fa. Annyira szép ez az anyag, hogy nem vetemedtem volna rrá, hogy lefessem. Most egy új projekt van tervezés alatt, mert szertném ezt a faanyagot a keretbe is felhasználni. A Lenco már meg van hozzá, most készülnek a tervek.
Csak az a fránya hifibogár meg ne csípjen!

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Ez egy gyönyörű projekt, ámulva figyeltem a történetet, tényleg le a kalappal. :smile53: :tutiok:

Csak amatőr asztalosként azt nem értem, miért kellett egy ilyen csodaszép egzóta fát szürkére lefesteni? gondolkodik.gif
Ennyi erővel rétegelt lemezből, vagy mdf-ből is lehetett volna csinálni, kevesebb pénzből, ugyanilyen eredménnyel.
A másik kérdés, amire nyilván egyértelmű a válasz: a hangkarnak nem hiányzik egy lift? Én biztosabbnak éreznék egy felemelő mechanizmust, mint hogy kézzel kelljen varázsolni a lemez felett. Nyilván ez ilyen, de lehetne más megoldás?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
vztudodki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:36
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: vztudodki »

Köszönöm szépen. :napsut:
Csak az a fránya hifibogár meg ne csípjen!

Avatar
meidy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 08:23
Értékelés: 61

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: meidy »

Gratulálok, gyönyörű lett!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: Indy »

vztudodki írta:
2020.09.18., pén. 20:07
Sziasztok!

Folytatom a történetet, amelyben szeretném megmutatni, hogyan készítem én a Lenco L75 DIY-t.
Gratulálok, szuper lemezjátszó lett! :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
vztudodki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:36
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: vztudodki »

Sziasztok!

Folytatom a történetet, amelyben szeretném megmutatni, hogyan készítem én a Lenco L75 DIY-t.
Ott hagytam abba, hogy kész lett a keret kialakítása és össze lett ragasztva.
A festés előtt még egy utolsó próba. Tulajdonképpen teljesen össze szereltem a lemezjátszót, hogy lepróbáljak mindent működés közben. Erre azért van szükség, mert ha már le van festve, akkor sokkal nehezebb alakítani, fúrni faragni, hogy ne sérüljön a festés. A lemezjátszó minden mechanikus elemét szétszereltem és megtisztítva, új olajjal, szilikon zsírral, vagy amivel szükséges összeraktam. A próba jól sikerült, minden működött a fordulatszámot is sikerült elsőre beállítani, így jöhet a szétszerelés és a festés.
Közben, amíg azon agyaltam, hogy hogyan lesz lefestve, volt egy kis dolgom az Üllői út végén, és betértem a Zatik faáruházba. Itt találtam rá arra az anyagra, amelyből később az Ortofon kar, állványa készült el. Egy fél méteres darab Ovangkol, trópusi fa. Ezt a faanyagot nem régen fedezték fel az asztalos szakmában és ott is a hangszerkészítők. Gitár testet készítenek belőle. Szerelmese lettem ennek a fának.
4265xovangkol80mm.jpg
4265xovangkol80mm.jpg (26.74 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
Gyönyörű cucc. Azt gondoltam, hogy keresek egy asztalost aki megadja a végleges méreteket az anyagnak. Sok utánajárás után (nagyon nehéz jó szakembert találni) meg is találtam, egy konyhabútor gyártó vállalkozó személyében. Összeismerkedésünk után derült ki, hogy saját maga festi a konyhabútorokat. Heuréka! Ő az én emberem. Kaptam egy RAL színskálát amelyből kiválasztottam a RAL5008-as színt.
40a184e6a3014787f2f8ace705fcb383.jpg
40a184e6a3014787f2f8ace705fcb383.jpg (7.52 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
Így kezdődhetett a festés és a karbak elkészítése. Kb. 3 hét múlva jelentkezett az asztalos, hogy minden kész. Nagyon izgatottan mentem érte. Kicsit féltem, hogy nem minden úgy sikerült ahogy vártam. Szerencsére minden ok lett, vagyis gyönyörű. A fa is, és a lemezjátszó test is. Még aznap össze is szereltem, és próba. A kar tartó bakból kétfélét készített. Egy szögleteset és egy hengereset. Először az utóbbival szereltem össze.
_DSC6283-2.jpg
_DSC6283-2.jpg (1.09 MiB) Megtekintve 4794 alkalommal
Sajnos a próbák alatt kiderült, hogy nem elég nehéz, és ebből kifolyólag nem elég stabil. Így a szögletes lesz a végleges verzión. A festés alatt megjött az Audio-Technika shell is. Ezt azért kellett megvennem, mert a gyári Ortofon shell túl könnyű volt. 10g. Miért könnyű? Mert az ortofon kar egy 31g-os SPU hangszedőhöz van kalibrálva. Azaz innen indul a súly beállítása. 21g-os hangszedő pedig nincs . Ezért rendeletem a 18g-os AT shellt. (egyébként 19.5g) + a 8g-os Denon DL301, ami kb 10g, és kerül bele még egy 6g-os súly. Így már klasszul beállítható a tűnyomás.

Eme kis kitérő után, még szeretném megmutatni, amit a legelső részben írtam, hogy miként lett megoldva a csúnya Lenco ki-be kapcsoló gomb kiiktatása

Előre bocsátom, hogy ezt a megoldást nem én találtam ki, de szerintem jobb lett mint az eredeti. Láttam egy oldalon, hogy felszereltek egy mikrokapcsolót a sebességváltó kis karjához, ami 16-os állásnál kikapcsolja a motort, 33, 45 és 78 as állásban pedig bekapcsol. Én annyit tökéletesítettem rajta, hogy nem tetszett az, amikor 16-os állásba húzom a kart, akkor az idler kerék gumija megakad a tengelyen lévő lépcsőben. Nem akartam, hogy idő előtt tönkremenjen, ezért elkezdtem agyalni. Valahogy meg kellene oldani, hogy a kerék elemelkedjen a megfelelő pillanatban a kikapcsolás közben a tengelytől és ne akadjon meg. A régi bekapcsoló kar alsó kis karja oldotta meg a problémát. Így néz ki most.
20200725_113015New.jpg
20200725_113015New.jpg (484.33 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
20200725_113021New.jpg
20200725_113021New.jpg (474.85 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
20200725_113053New.jpg
20200725_113053New.jpg (487.69 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
Szerintem elég jól sikerült Megbízhatóan működik, és semmi zaja nincs.
(Egyébként a végleges verzióban le van szépen szigetelve minden. Ha valaki megcsinálná ezt a módosítást, vigyázzon a kapcsoló kiválasztásával és a szigeteléssel. 220V van)

Megérkezett a hangszedő is. Alapból egy nehéz karba való hangszedőre volt szükségem. A Denon ebben az árkategóriában verhetetlen. Van jobb, drágább, de ár-érték arányban ez viszi a pálmát. Hihetetlen szép hangja van. Sajnos még egy igazán jó erősítővel nem tudtam kipróbálni, de most még amúgy is tesztelési és bejáratási fázisban vagyunk.
És egy kép a végleges változatról.
_DSC6347-1.jpg
_DSC6347-1.jpg (1.43 MiB) Megtekintve 4794 alkalommal
_DSC6354-2.jpg
_DSC6354-2.jpg (937.45 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
_DSC6360-3.jpg
_DSC6360-3.jpg (722.33 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
_DSC6364-4.jpg
_DSC6364-4.jpg (1.06 MiB) Megtekintve 4794 alkalommal
_DSC6367-5.jpg
_DSC6367-5.jpg (823.75 KiB) Megtekintve 4794 alkalommal
És még a végére egy kis DIY
Amint látjátok kapott egy komplett alaplapot, amin rajta van a lemezjátszó és a szögletes karbak. Ez is az ovangkol fa furnérjával van beborítva. Erre azért volt szükség, mert a kúpos tüskék, amin áll a lemezjátszó, semmilyen rezgéscsillapítást nem adnak. Ezért kellett valamilyen gumis cucc a tartó lap alá. Több eredeti lemezjátszó alátéttel próbálkoztam, de nem sok sikerrel. Ugyanis túl gyenge volt mindegyik, illetve a féloldalas terhelést nem lehetett megoldani. Az egyik oldalon dög nehéz, ahol a lejátszó van, a másik meg tök könnyű, ahol a kar helyezkedik el.
Megoldás:
Olvastam egy oldalon, hogy a Squash labda nagyon jó rezgéscsillapító hifi készülékek alatt, és van több keménységű is. Ezért vásároltam kéket, pirost, fehéret és elkezdtem próbálkozni. A végén a kék és a fehér maradt. Ezek tartották a legjobban az aszimmetrikus terhelést. Igen ám de elmozogtak az asztalon, nem maradtak a helyükön. Erre a feleségem sminkcuccai között találtam megoldást. Aldi Ombia éjszakai arckrém, átlátszó üvegtároló. A szája pont a labda mérete. Csak azt kellet megoldanom még, hogy ne csússzon teljesen bele az üvegbe. Erre egy jó megoldás a dekorhomok. Ja és az alján filc van, hogy ne az Üveg érintkezzen az asztallal.
Szóval a horror drága audio lábak helyett, kb 9e forintból bomba biztos lábakat kreáltam a készüléknek, és a homok mennyiségével és a labda keménységével állítható a magassága és a rugalmassága. Ja és van egy csomó arckréme a feleségemnek. :-)
Akiket megcsípett a hifi bogár most rohanhatnak az Aldiba és a Deckatlonba. :-)

Szóval, kb ennyi a Lenco L75 DIY. Remélem más is kedvet kap egy ilyen projekthez. Nem könnyű. Sok türelem és kitartás kell hozzá, de higgyétek el, egy jó hang megéri. Most hallgathatom az összes lemezem újra.
Csak az a fránya hifibogár meg ne csípjen!

Avatar
vztudodki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:36
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: vztudodki »

Üdvözlet mindenkinek!

Ott hagytam abba, hogy megvásároltam egy Lenco 950 rádiós-erősítővel egy L75 lemezjátszót. Nem volt nagyon ratyi állapotban, kicsit bántott is, hogy szét fogom faragni. Nagyon szeretem ezeket a régi cuccokat és ha lehet inkább felújítom, mint szétbontom. De most kivételt tettem az ügy érdekében. A készülék teljesen szétbontásra került. Tulajdonképpen lekerült róla minden felesleges mechanika és elektronika. Ja az nem volt rajta. :-)
Megszerkesztettem egy kartonra a kivágási sablont, amivel majd a fa rétegeket fogom kivágni.
Ezután kivágtam a lemeztányér alatti rész meghagyva a sebességváltó kart és annak íves vágatát. Terveim szerint lekerül róla az a ronda bekapcsoló gomb és annak minden mechanikus eleme. Először azt gondoltam, hogy beszerelek egy kapcsolót a tápkábel mellé, vagy olyan aljzatot veszek, amin van kapcsoló is. De elvetettem ezt a gondolatot amikor találtam egy remek megoldást a bekapcsolásra. Erről majd később.

Tehát kivágtam a későbbi lemezjátszó alapot a lemezből, és próba.
20200615_155003.jpg
20200615_155003.jpg (3.89 MiB) Megtekintve 4883 alkalommal
Egész jól nézett ki. ilyenkor, ha van egy kis sikerélménye az embernek azonnal jobban megy a munka.

Jöhetett a faanyag.
Tudom, hogy sok teória és szállóige terjed arról, hogy miből érdemes lemezjátszó keretet (plintet) készíteni. Biztos el is indítok majd ezzel a mondatommal valamilyen lavinát, de én a rétegelt lemezre esküszöm. 12 mm est használok számomra azt a legkönnyebb megmunkálni. Nem a legkönnyebb anyag, de rendkívül stabil és ritkán vetemedik, jók a méretvariációk, így ügyes tervezéssel néhány vágást el is lehet hagyni.
Tehát megvásároltam a faanyagot jöhet a felsőmaró. Először a körvonalait vágtam ki és a próba után jöhetett a belseje.
20200624_190736.jpg
20200624_190736.jpg (4.55 MiB) Megtekintve 4883 alkalommal
A belsejének a kivágását nem fotóztam le, mert estére lettem kész és úgy elfáradtam, mint a kutya. Nem volt erőm fotózni, elfelejtettem. :-(

De reggel összeállítottam megint az egészet, már a lemezjátszó is a helyére került.
20200625_205102.jpg
20200625_205102.jpg (4.56 MiB) Megtekintve 4883 alkalommal
Jöhet a ragasztás. Itt azért látszik egy kicsit a belső kivágás is.
20200703_070106.jpg
20200703_070106.jpg (5.18 MiB) Megtekintve 4883 alkalommal
Közben azért szeretném jelezni, hogy ezek a munkafolyamatok nem ilyen gyorsan történtek, mint ahogy most leírom. Volt, hogy hetek teltek el két fázis között, mert valamilyen problémán agyaltam, vagy rendeltem valamilyen anyagot vagy szerszámot. Így, most utólag egy sétagaloppnak tűnik, de higgyétek el, nem volt az.

Így nézett ki, amikor teljesen össze lett szerelve és alákerültek az új nikkelezett lábak.
20200723_203624.jpg
20200723_203624.jpg (5.08 MiB) Megtekintve 4883 alkalommal
A következő lépéseket legközelebb.
Csak az a fránya hifibogár meg ne csípjen!

Avatar
vztudodki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:36
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: vztudodki »

Sziasztok!

Új vagyok ezen a témán, remélem mindent jól csinálok és nem kapok büntit az adminoktól. Sok mindent tanultam és olvastam ezen a fórumon a Lenco DIY lemezjátszó építéssel kapcsolatban, aminek igen nagy hasznát vettem. Ezért azt gondoltam én is megosztok néhány gondolatot a harmadik lemezjátszó építésem kapcsán. Bár úgy érzékelem, hogy ez a téma kicsit haldoklik, remélem ez az írás új lendületet ad neki.
Az első próbálkozásom mind a mai napig működik. Egy Lenco B55- ből készült lemezjátszó, egy biztos pont a gyűjteményemben. Egyszer már meg akartam tőle válni, de akkor kapott egy upgrade-t és azóta muzsikál tovább.
_DSC5865.JPG
_DSC5865.JPG (13.3 MiB) Megtekintve 4904 alkalommal

A második, egy Sony DD lejátszóból épített, Technics SL110 replika. Nyilván itt elsődlegesen a forma és az anyaghasználat volt, ami tetszett, és amit szerettem volna otthon látni. Sajnos a megvalósításnak volta gyerekbetegségei, ami miatt fájó szívvel szét is szedtem a cuccot. Pedig végül is nem volt rossz, csak a hűtési problémák miatt időközönként megszorult. És a javítása, csak a teljes átépítéssel lett volna megoldható. sad.gif
20190218_163634.jpg
20190218_163634.jpg (4.15 MiB) Megtekintve 4904 alkalommal

Ha valakit érdekel, hogy milyen gondok voltak, akkor szívesen megosztom veletek.

Tavasszal azonban belefutottam egy nagyon komoly hangkarba. Szerelem volt az első látásra. Egy Ortofon RMG 309-es gyönyörűségbe. Elsőre nagyon óvatosan fogtam meg, hiszen aranyárban van. Azóta összebarátkoztunk és egyre jobban megismerem, illetve kiismerem.
8.jpg
8.jpg (4.33 MiB) Megtekintve 4904 alkalommal

A megvásárlás pillanatában új terv kezdett körvonalazódni a fejemben. Építenem kell valami nagyon szépet, ami méltó ehhez a cucchoz. Tulajdonképpen a gomb lett meg először, utána jön a kabát.
1-1.jpg
1-1.jpg (85.04 KiB) Megtekintve 4904 alkalommal

A tervben egy külön álló, futómű-hangkar koncepciója körvonalazódott, amelyben a legjobb és leggazdaságosabb és legjobb futóművet a Lenco L75 adja a hangkar mellé. Rengeteg képnézegetés, keresgélés után jutottam el egy Itáliai cég oldalára, akik valami csodálatos dizájnokat alkotnak a lemezjátszóiknak. Fantasztikusak, tényleg. Úgy voltam vele, hogy nekem egy ilyen kell. Éreztetek már ilyet? Nekem akkor, amikor megláttam nagyon becsípődött.

Az internetes hirdetési oldalak, éjszakába nyúló böngészése után találtam rá a megfelelő alapanyagra. Egy Lenco 950 rádió- erősítős lemezjátszó személyében. Tehát elkezdődhetett a tervezés és a munka.

Folyt köv.
Csak az a fránya hifibogár meg ne csípjen!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: Indy »

szlali írta:
2020.02.03., hétf. 20:56
Üdv mindenkinek!
Végre elkészült az első tuning tengely házzal.
Tesztelés elkezdődött nagyon szép darab .
Azt hiszem ez lesz a következő upgrade. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: Indy »

Köszönetemet szeretném kifejezni szlali-nak ezért a csodálatos új tányérért, ami önmagában nagy előrelépést hozott a PTP6-os gépemen. Sokkal stabilabb futás, és ami igazán döbbenetes, a csend, amit ez a tányér nyújt a gyári Lenco tányérhoz képest! A dübörgés jóval alacsonyabb lett, amit természetesen a zene is köszön. :smile53: :napsut:
IMG_20200712_190555.jpg
IMG_20200712_190555.jpg (152.81 KiB) Megtekintve 5154 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
meidy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 08:23
Értékelés: 61

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: meidy »

*...arra vonatkozó ajánlatokat is szívesen veszek.
bocsi véletlen új hsz lett javítás helyett, korán van. :) Remélem valami modi törli a felesleget :)

Avatar
meidy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 08:23
Értékelés: 61

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: meidy »

meidy írta:
2020.06.24., szer. 06:24
Sziasztok!

Teljesen új vagyok a Lenco használati és építési oldalon. Sikerült egy szinte gyári állapotú L78 szerkezetet vennem plinth nélkül egy hifis cimborától. Szerencsére ő műszaki ember, szétszedte, megtakarított, kenéseket frissítette, majd összeszerelte, hála istennek lemondott a projektről, így ez most rám vár. A fórum teljes olvasása után (és más nemzetközi fórumok böngészése után) sok kérdésemre választ kaptam, de 1-2 még azért maradt, bár ezekre is sok választ láttam itt - ott, csak ugye mindig másokat :)

Ami hiányzik róla az az antiskating súly. Láttam hogy (elvileg) ezekhez 3 járt, 1-2-4g-os méretben. Első körben egy Nagaoka MP110-et gondoltam beletenni a gyári karba, ahogy nézegettem kellemes 9-10 körüli az illesztés, az meg nem rossz. :) Ha van valakinek gyári kar + Nagaoka MP110 tapasztalata azt nagyon szívesen veszem.

A kérdés tehát hogy mekkora antiskating súlyt használjak?! 2gr körülire gondoltam, de azért nem vagyok benne biztos.

A másik kérdésem az hogy mire ültessem a plinthen? Olvastam kis gumibakokat, ráragasztott csapágygolyót...stb.

Ha véletlenül van valakinek ehhez való eladó anstiskating súlya (hogy ne kelljen horgászbolti ólommal vagy valami kis anyával csúfítani) akkor szívesen megvásárolnám. Bár szép az idlere mivel kb használva sem volt, de ugye az idő meg a gumi nem barátok :)...arra vonatkozó ajánlatokat is szívesen veszek.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
meidy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 08:23
Értékelés: 61

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: meidy »

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a Lenco használati és építési oldalon. Sikerült egy szinte gyári állapotú L78 szerkezetet vennem plinth nélkül egy hifis cimborától. Szerencsére ő műszaki ember, szétszedte, megtakarított, kenéseket frissítette, majd összeszerelte, hála istennek lemondott a projektről, így ez most rám vár. A fórum teljes olvasása után (és más nemzetközi fórumok böngészése után) sok kérdésemre választ kaptam, de 1-2 még azért maradt, bár ezekre is sok választ láttam itt - ott, csak ugye mindig másokat :)

Ami hiányzik róla az az antiskating súly. Láttam hogy (elvileg) ezekhez 3 járt, 1-2-4g-os méretben. Első körben egy Nagaoka MP110-et gondoltam beletenni a gyári karba, ahogy nézegettem kellemes 9-10 körüli az illesztés, az meg nem rossz. :) Ha van valakinek gyári kar + Nagaoka MP110 tapasztalata azt nagyon szívesen veszem.

A kérdés tehát hogy mekkora antiskating súlyt használjak?! 2gr körülire gondoltam, de azért nem vagyok benne biztos.

A másik kérdésem az hogy mire ültessem a plinthen? Olvastam kis gumibakokat, ráragasztott csapágygolyót...stb.

Ha véletlenül van valakinek ehhez való eladó anstiskating súlya (hogy ne kelljen horgászbolti ólommal vagy valami kis anyával csúfítani) akkor szívesen megvásárolnám. Bár szép az idlere mivel kb használva sem volt, de ugye az idő meg a gumi nem barátok :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: sssw »

Pörög és szól (azt gondolom, nem is rosszul)! Egy kis finomítás, csinosítás, a részletek pontosítása, és kész. Nem százezrekért, de még csak nem is tízezrekért születik újjá az L75. Mindez eddig a tervezéssel, és "home" kivitelezéssel kb 30 munkaóra és 15 ezer magyar fabatka, úgyhogy mindenkinek jószívvel javaslom, akinek van pici kedve, fúrója, fűrésze, reszelője, hogy vágjon bele a Lenco-ja megfiatalításába.
Jó játék, kárt nem tudsz benne tenni, és ha mégse jön be, bármikor visszaállíthatod az eredeti állapotot 10 perc alatt. Sokat nem veszíthetsz, viszont rengeteget nyerhetsz: hangban, élményben, agytornában. Ja, de ezt tudjátok, hisz ezért vagytok itt. :D
L75.jpg
L75.jpg (442.19 KiB) Megtekintve 4534 alkalommal
Tényleg, van itt valaki?
Molnár István

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: sssw »

A fene nagy szeparáltságban kell egy kis unaloműző szöszölés:
Csatolmányok
IMG_1788.jpeg
IMG_1788.jpeg (2.37 MiB) Megtekintve 4639 alkalommal

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

IMG_20200229_102600.jpg
IMG_20200229_102600.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 4784 alkalommal
IMG_20200229_102600.jpg
IMG_20200229_102600.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 4784 alkalommal
Csatolmányok
IMG_20200229_102549.jpg
IMG_20200229_102549.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 4784 alkalommal

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Üdv.Lassan de elkészült az l75 -t.Új kávát készitettem ,kapott olasz ildert új v block-ot .Új rca föld kivezetést,egy AT120eb hangszedőt.Egy állványt is összedobtam az asszony örömére.Külön köszönet Szlali fórumtársnak.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

szlali írta:
2020.02.03., hétf. 21:07
Üdv mindenkinek!
Végre elkészült az első tuning tengely házzal.
Tesztelés elkezdődött nagyon szép darab .
A tányérra nem sok érdeklődő volt( konkrétan senki) azért megkérdezem .
A tengely 14 mm ármérő 75 mm a hossza a ház alu ötvözet teflon perselyDSCN1233.JPGDSCN1235.JPGDSCN1228.JPGDSCN1238.JPG .
Az ára: 40 000 ft
A tányér ára:55 000 ft
Szia! Engem a tengely érdekelne.
72audio.com

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »

Üdv mindenkinek!
Végre elkészült az első tuning tengely házzal.
Tesztelés elkezdődött nagyon szép darab .
A tányérra nem sok érdeklődő volt( konkrétan senki) azért megkérdezem .
A tengely 14 mm ármérő 75 mm a hossza a ház alu ötvözet teflon persely
DSCN1233.JPG
DSCN1235.JPG
DSCN1228.JPG
DSCN1238.JPG
.
Az ára: 40 000 ft
A tányér ára:55 000 ft

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »

Üdv mindenkinek!
Végre elkészült az első tuning tengely házzal.
Tesztelés elkezdődött nagyon szép darab .
A tányérra nem sok érdeklődő volt( konkrétan senki) azért megkérdezem .
A tengely 14 mm ármérő 75 mm a hossza a ház alu ötvözet teflon persely
DSCN1233.JPG
DSCN1233.JPG (433.36 KiB) Megtekintve 4908 alkalommal
DSCN1235.JPG
DSCN1235.JPG (480.59 KiB) Megtekintve 4908 alkalommal
DSCN1228.JPG
DSCN1228.JPG (366.52 KiB) Megtekintve 4908 alkalommal
DSCN1238.JPG
DSCN1238.JPG (303.15 KiB) Megtekintve 4908 alkalommal
.
Az ára: 40 000 ft
A tányér ára:55 000 ft

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »

3.6 kg ez nem ón alu ötvözet mint az eredeti tányér

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: peterson »

szlali írta:
2019.12.13., pén. 09:57
elkészült a Lenco PTP-hez az elő tuning tányér .
Már egy hete tesztelem nagyon jó lett szerintem .
Az már csak ráadás ,hogy így sokkal jobban néz ki .
Lehet rendelni 55e ft az ára.
DSCN0671.JPGDSCN0658.JPGDSCN0659.JPG
Nagyon jól néz ki! A tömege is nagyobb mint a gyárié?

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »

Orosz idlerrel .
DSCN0701.JPG
DSCN0701.JPG (1.05 MiB) Megtekintve 4740 alkalommal

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »

elkészült a Lenco PTP-hez az elő tuning tányér .
Már egy hete tesztelem nagyon jó lett szerintem .
Az már csak ráadás ,hogy így sokkal jobban néz ki .
Lehet rendelni 55e ft az ára.
DSCN0671.JPG
DSCN0671.JPG (925.57 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal
DSCN0658.JPG
DSCN0658.JPG (608.55 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal
DSCN0659.JPG
DSCN0659.JPG (999.32 KiB) Megtekintve 4571 alkalommal

Avatar
workonwomen
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 11:04
Értékelés: 31

Re: Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: workonwomen »

dixie-chicken írta:
2019.10.25., pén. 14:29
galrob írta:
2019.10.25., pén. 10:03
Az l75-l78 lemezjátszók az idleres hajtás miatt jók? A kart látom cserélgették már páran. Kíváncsi lennék, hogy a szíjas és idleres lencok között, hangban mekkora a különbség.Vagy ott vannak a regák, aminek a futóműve, váza, sokkal alapabnak tűnik egy lenco mellett. A rega 250-300 kart meg sokan elég gyorsan lecserélik, mégis sokan esküsznek a regákra.
Szóval hangban, hová sorolnátok az l75-öt, a regák, vagy más szíjas lencok között?
sajnos,a pontos választ a saját kérdésedre Neked kell majd megválaszolnod,preferencia-izlés kérdése az egész..én azon a véleményen vagyok,hogy a tehnikai háttereket a lemezjástzsózásnál,nem kell figyelembe venni,a legfonotosabb dolog hogy Neked tetszen a hangzásbeli kapott eredmény,legyen az DD,idler vagy belt hajtás..a puzzle-t összerakni nem egyszerű,rengeteg energia,pénz kell a kérdés megválaszolására,mármint olyan oldalrol nézve,meg kell vásárolnod azokat a termékeket amelyek érdekelnek,meghallgatod,döntesz..ezt senki más véleménye nem tudja überelni (vagyis nem szabad engedni semmilyen interntese hájpnak,amikor kikapcsolod az internetet,haverok hazamennek,saját rendszered hnagjában élvezned kell)....Te pénzed,Te élvezeted...
Ezzel mennyire egyet kell értsek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”