Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

Nem túl sűrűn szoktam ajánlani filmet de ennek az "elérhetősége" meghozta a kedvemet hozzá.Hátha tud másnak is kellemes perceket okozni.
Azoknak ajánlom,akik szeretik a harcművészeti támájú filmeket és még nem látták Donnie Yen föszereplésével ezt az alkotást.
Nem csak szemügyre,hanem fülhegyre vételezés céljából is kiváló anyagot hoztak össze a nagyfal túloldalán.
Már nagyon régóta vártam,hogy valami elfogadható minőségben kölcsönözhető legyen.
A hang effektek nagyon ott vannak a szeren,simán lehet vele lezúziuszt létrehozni a sok.több csatornás rendszereken.
Szerintem az egyik legjobb hangkeverés,ebben a műfajban,amit valaha is fülhegyre vettem. A DolbyTrueHD 7.1hangsáv "szétüti" a helyiséget.
Nálam beválogatást nyert a "mindentvisz kategóriába" legalábbis a tesztlemezen,amin kb egy 4-5 perces részt ollóztak ki a filmből
A mai naptól,már kölcsönözhető 26GB kivitelben.
https://www.youtube.com/watch?v=HExlBHxQ_60

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Locke and Key - nézhető izgalmasságú. Kulcsokkal megy a problémázás elég sokat.:)

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Nem tudom volt e már ajánlva az Umbrella academy.Van egy érdekes hangulata,nehezen tudnám elmondani, hogy milyen is.Van benne egy kevés Harry Potter,Mátrix és Ponyvaregény motívum.Szóval érdemes megnézni, ha valaki kicsit szórakozni akar és nem kezdi el elemezni a dolgokat és a hibákat keresni.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Kirk Douglas is elment.

Nyugodjon békében!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ma megnéztem Guy Ritchie új filmjet az Úriemberek-et.

Nekem tetszett. Egy könnyed film, semmi több ( persze nem gyereknek való). Jó kikapcsolódás. Biztos megnézem többször is. Bár annyira nem ütött számomra mint a korábbi filmjei A Ravasz... , Blöff.

Színészek játéka is tetszett. A képet az elején homályosnak láttam bár ez biztos helyi specialitás volt. Lövések jól hangzanak majd otthoni mozizáskor.

Nézzétek meg!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Quetz írta:
2020.02.04., kedd 15:30
Cutler írta:
2020.02.04., kedd 14:02
Melyik verziót nézted?
A DC közel 30 perccel hosszabb🤔
3 órás volt a film, gondolom a DC verzió volt.
Akkor az

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Cutler írta:
2020.02.04., kedd 14:02
Melyik verziót nézted?
A DC közel 30 perccel hosszabb🤔
3 órás volt a film, gondolom a DC verzió volt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Quetz írta:
2020.02.04., kedd 13:02
Dr. Sleep: nagyon jó a hangkeverés,egyike azon filmeknek, ami elgondolkoztat, vajon hogy szólhat Atmos-al. A színészi játék is tetszett, és végre egy horror film, ami nem jump scarekre épít.

youtu.be/2msJTFvhkU4
Melyik verziót nézted?
A DC közel 30 perccel hosszabb🤔

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Dr. Sleep: nagyon jó a hangkeverés,egyike azon filmeknek, ami elgondolkoztat, vajon hogy szólhat Atmos-al. A színészi játék is tetszett, és végre egy horror film, ami nem jump scarekre épít.

youtu.be/2msJTFvhkU4
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2020.02.04., kedd 10:45
fapaci írta:
2020.02.04., kedd 08:58
scaurus írta:
2020.02.03., hétf. 06:39
Bár szeretem a Queen együttes zenéjét, a Bohém Rapszódia nem csábított a moziba.

Tegnap viszont az HBO GO-n belenéztünk. Kár volt. Egy értelmetlen katyvasz, egy hosszúra nyúlt, rosszul vágott klip - legalábbis, amedig bírtam, mert a 46. percben lekapcsoltam. Addig a percig legalábbis nagyjából semmi nem derül ki belőle senkiről és semmiről. Ami kiderült, az sokszor nem is a valóság.

Rami Malek játéka meg nevetséges.
Minek kellett volna kiderülnie? Ez a film a rock'n'roll-ról szól és hitelesen ábrázolja azt. Én eddig vagy nyolcszor megnéztem és párszor még fogom is. A zenei szerkesztés nagyon penge. Rami Malek játéka zseniális és nem a Golden Globe díj miatt.
Ha jól emlékszem még Brian May is elismerte, mennyire jól sikerült Raminak elsajátítani Freddy mozgását, mimikáját. Azért ennél nagyobb dícséretet nehezen kaphatott volna.
BM neje konkrétan majd szívrohamot kapott, mikor az őt alakító színészt meglátta a forgatáson. Azt mondta, kiköpött mása a fiatal BM-nek.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

fapaci írta:
2020.02.04., kedd 08:58
scaurus írta:
2020.02.03., hétf. 06:39
Bár szeretem a Queen együttes zenéjét, a Bohém Rapszódia nem csábított a moziba.

Tegnap viszont az HBO GO-n belenéztünk. Kár volt. Egy értelmetlen katyvasz, egy hosszúra nyúlt, rosszul vágott klip - legalábbis, amedig bírtam, mert a 46. percben lekapcsoltam. Addig a percig legalábbis nagyjából semmi nem derül ki belőle senkiről és semmiről. Ami kiderült, az sokszor nem is a valóság.

Rami Malek játéka meg nevetséges.
Minek kellett volna kiderülnie? Ez a film a rock'n'roll-ról szól és hitelesen ábrázolja azt. Én eddig vagy nyolcszor megnéztem és párszor még fogom is. A zenei szerkesztés nagyon penge. Rami Malek játéka zseniális és nem a Golden Globe díj miatt.
Ha jól emlékszem még Brian May is elismerte, mennyire jól sikerült Raminak elsajátítani Freddy mozgását, mimikáját. Azért ennél nagyobb dícséretet nehezen kaphatott volna.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Hifilala írta:
2020.02.04., kedd 00:09
Többször megnéztem, nekem abszolút bejött.Az,hogy mennyire hiteles vagy pontos, nem is igazán számít, hiszen sehol sem írták, hogy ez dokumentumfilm.
Ritkán értek veled egyet, de most jár a pacsi✋
Kellemes film, a főszereplő játéka nekem kifejezetten tetszett. Amúgy is kedvelem, a Pillangóban is jól játszott.
Egy ilyen filmet különben sem HBO GO-n kell nézni, hanem 100dB-s Dolby Atmossal, kivetítőn és garantált a libabőr😜

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Egy fimet sokféleképpen lehet elemezni. Mindegyiknek megvan a létjogosultsága.
Az számít mi az elvárásunk vele szemben, hogy ülünk le elé.

Persze hogy egy dokumentumfilmtől sztorihűséget várunk.

De vannak filmek amiket csupán a szórakozásért, kikapcsolódásért nézünk ( ami az egész mozizásnak a lényege lenne).

Ha egy film leköt akkor elnézzük(hetjük) neki a pixel hibákat, homalyosságot, szegényes hangot, logikai bakikat, stb.

De utána meg is lehet vitatni, ez is hozzátartozik.

"Legagyizni" valakit mert más a véleménye egy fimről mint nekünk? gondolkodik.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

scaurus írta:
2020.02.03., hétf. 06:39
Bár szeretem a Queen együttes zenéjét, a Bohém Rapszódia nem csábított a moziba.

Tegnap viszont az HBO GO-n belenéztünk. Kár volt. Egy értelmetlen katyvasz, egy hosszúra nyúlt, rosszul vágott klip - legalábbis, amedig bírtam, mert a 46. percben lekapcsoltam. Addig a percig legalábbis nagyjából semmi nem derül ki belőle senkiről és semmiről. Ami kiderült, az sokszor nem is a valóság.

Rami Malek játéka meg nevetséges.
Minek kellett volna kiderülnie? Ez a film a rock'n'roll-ról szól és hitelesen ábrázolja azt. Én eddig vagy nyolcszor megnéztem és párszor még fogom is. A zenei szerkesztés nagyon penge. Rami Malek játéka zseniális és nem a Golden Globe díj miatt.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

venomer írta:
2020.02.04., kedd 01:49
Életrajzi filmnél nem számít, ha nem hiteles, gratulálok. Pontosan ezzel a mentalitással találja az ember magát nagyon könnyen egy vérgagyi tv shopos termékbemutatón is például. Odacsalogatták az olcsó nyalókával.
Hol írják,hogy életrajzi fim.Ém Darama/Music kategóríát látok!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Philip Roth az HBO-ra megy.

youtu.be/T_Xu6FuP-IM
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Életrajzi filmnél nem számít, ha nem hiteles, gratulálok. Pontosan ezzel a mentalitással találja az ember magát nagyon könnyen egy vérgagyi tv shopos termékbemutatón is például. Odacsalogatták az olcsó nyalókával.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

scaurus írta:
2020.02.03., hétf. 06:39
Bár szeretem a Queen együttes zenéjét, a Bohém Rapszódia nem csábított a moziba.

Tegnap viszont az HBO GO-n belenéztünk.
Kár volt.

Egy értelmetlen katyvasz, egy hosszúra nyúlt, rosszul vágott klip - legalábbis, amedig bírtam, mert a 46. percben lekapcsoltam.

Addig a percig legalábbis nagyjából semmi nem derül ki belőle senkiről és semmiről.
Ami kiderült, az sokszor nem is a valóság.
Lásd:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bohemia ... l_accuracy

Rami Malek játéka meg nevetséges.
Teljesen másképp látom, de ez a szép ebben, hogy nem is kell egyet értenünk.Többször megnéztem, nekem abszolút bejött.Az,hogy mennyire hiteles vagy pontos, nem is igazán számít, hiszen sehol sem írták, hogy ez dokumentumfilm.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

A Prayer Before Down ( A magyar cím ismét egy hatásvadász baromság.)

Valós történetet feldolgozó börtönfilm, aminek a műfajban felső polcon a helye.A kamere szinte végig centiméterekre van az éppen zajló eseményektől, folyamatosan követi a főhőst szinte behúzza az embert a cselekménybe.Nagyon jó volt az operatőri munka.
A forgatási helyszín egy használaton kívüli helyi börtön, a rabokat büntetésüket letöltött bűnözők alakítják, akikkel még így se szívesen tartózkodnék egy légtérben.Egy percig sincs olyan érzésünk, hogy ezt megjátsszák.Sok helyen nagyon naturális, ezért gyengébb lelkületűeknek nem ajánlom jó szívvel.Nem felejted el másnapra....
kép.jpg
kép.jpg (91.76 KiB) Megtekintve 3029 alkalommal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Bár szeretem a Queen együttes zenéjét, a Bohém Rapszódia nem csábított a moziba.

Tegnap viszont az HBO GO-n belenéztünk.
Kár volt.

Egy értelmetlen katyvasz, egy hosszúra nyúlt, rosszul vágott klip - legalábbis, amedig bírtam, mert a 46. percben lekapcsoltam.

Addig a percig legalábbis nagyjából semmi nem derül ki belőle senkiről és semmiről.
Ami kiderült, az sokszor nem is a valóság.
Lásd:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bohemia ... l_accuracy

Rami Malek játéka meg nevetséges.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha valakinek kimaradtak volna: Ghibli Studio filmek minden mennyiségben a Netflixen.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Ez egész jó kis horror akció sorozatnak néz ki: Diableros


youtu.be/OjFLxAB4vpA
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Talán Bitrograde ajánlotta és amiatt töltöttem le a Secret City sorozatot.
Csak két részen vagyok túl - a feleségemmel nézzük.
Párhuzamosan a Peaky Blinders sorozatot nézem egyedül.
Utóbbi "kis" walesi akcentus, előbbi ausztrál akcentus az angolt értőknek.

A Fringe sorozatból megismert és megkedvelt Anna Torv a főszereplő, politikai thriller.
Egyelőre nem rossz - ajánlom. :smile32:
secret city.jpg
secret city.jpg (107.61 KiB) Megtekintve 3241 alkalommal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

robi20064 írta:
2020.01.26., vas. 22:34
Hifilala írta:
2020.01.26., vas. 22:32
TSanyi írta:
2020.01.26., vas. 22:25


Ha már Michel Douglasról esett szó meg filmajanló topic nekem egyilk kedvenc filmem tőle a Játsz/ma.
Tőzsdecápák :tutiok:
Osszeomlas ;)
Jó asszonyfaktorral rendelkező Smaragd romanca, Nilus gyöngye.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”