Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

Sziasztok!

Eddig nem foglalkoztatott az írott CD lejátszása DT-vel, de most belefutottam egy eredetinek látszó szerzői kaidásként futó írott CD lemezbe, amit szerettem volna meghallgatni, de a beolvasáson túl nincs lejátszás.
Mik a tapasztalatok írott CD lejátszása DT-vel témában?

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

vidor2009 írta:
2020.02.27., csüt. 20:36
zebo írta:
2020.02.19., szer. 21:19
trane írta:
2020.02.14., pén. 18:12
Zsolt a telefont mindig fölveszi - vagy visszahív leborulok.gif
Így igaz,Zsoltnál,korrektebb forgalmazóval-gyártóval,még nem találkoztam.

Én sem!
Üdv. Gyuri :napsut:
Csak megerősíteni tudom!
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

zebo írta:
2020.02.19., szer. 21:19
trane írta:
2020.02.14., pén. 18:12
Zsolt a telefont mindig fölveszi - vagy visszahív leborulok.gif
Így igaz,Zsoltnál,korrektebb forgalmazóval-gyártóval,még nem találkoztam.

Én sem!
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2020.02.26., szer. 17:55
Shimano írta:
2020.02.26., szer. 16:26
asebestyen írta:
2020.02.26., szer. 16:12

Józsi, ki ne találd nekem, hogy X2 nélkül jobb... :D ;peace;
Ááá,én már nem akarok kitalálni semmit sem,és így nem is mondom hogy jobb,csak azt hogy más,és mivel más,így érdemes úgy is fülvégre venni.
Az si3-nál is emlékszem hogy mit össze filóztam,és próbálgattam így is meg úgy is.
Szóval kinek így,kinek úgy,a lényeg hogy valahogyan jó lesz mindenképp,és ez jó. :D
Kevés olyan nyilvánvaló dolog van a hifiben, mint az, hogy az X2 kell és kész. :D Si3-hoz a legkevésbé, de oda is, a régebbiekhez meg kötelező (mint annó az iskolaköpeny). :D Ne csak prüntyögtesd, csavard fel rendesen, mindjárt egyértelmű lesz. ;peace;
Kifinomultabb persze a táppal,és ugyanezt éreztem a pre-nél is,csak jól esik ez a teltebb,nyersebb,és féktelenebb hang is.Ha felcsavarom rendesen szól ez mint az ágyú,tehát szó nincs arról hogy erőhiányban szenvedne,sőt,csak éppen nincs meg benne az a grammra adagolt kifinomultság mint a táppal,de attól még jó ám ez így is. :D
Ez az 1.2-es dackártya az erősítőben eléggé bele tud csapni a lecsóba.Valszeg a nagyobb kimeneti jelszintje miatt,vagy nem tudom,de harap rendesen. :smile29: Az si3 hangerőgombját a nagykártyával jobban kellett tolni ahhoz a hangerőhöz amit az si2 mutatott,de ettől persze az sem szenvedett semmilyen erőhiányban,csak kisebb kimenő jelszinttel dolgozhat benne a nagykártya,és azért érezhettem ezt.Dinamikus és szuper vas az is, táppal,és táp nélkül is.Jobb erősítő is mint az si2,hifis mércével mindenben,és mindenképp,csak éppen én nem a hifire gyúrok,de ez legyen az én szoc problémám. :D

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

zebo írta:
2020.02.19., szer. 21:19
trane írta:
2020.02.14., pén. 18:12
Zsolt a telefont mindig fölveszi - vagy visszahív leborulok.gif
Így igaz,Zsoltnál,korrektebb forgalmazóval-gyártóval,még nem találkoztam.
Siker volt, köszi!
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2020.02.26., szer. 16:26
asebestyen írta:
2020.02.26., szer. 16:12

Józsi, ki ne találd nekem, hogy X2 nélkül jobb... :D ;peace;
Ááá,én már nem akarok kitalálni semmit sem,és így nem is mondom hogy jobb,csak azt hogy más,és mivel más,így érdemes úgy is fülvégre venni.
Az si3-nál is emlékszem hogy mit össze filóztam,és próbálgattam így is meg úgy is.
Szóval kinek így,kinek úgy,a lényeg hogy valahogyan jó lesz mindenképp,és ez jó. :D
Kevés olyan nyilvánvaló dolog van a hifiben, mint az, hogy az X2 kell és kész. :D Si3-hoz a legkevésbé, de oda is, a régebbiekhez meg kötelező (mint annó az iskolaköpeny). :D Ne csak prüntyögtesd, csavard fel rendesen, mindjárt egyértelmű lesz. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2020.02.26., szer. 16:12

Józsi, ki ne találd nekem, hogy X2 nélkül jobb... :D ;peace;
Ááá,én már nem akarok kitalálni semmit sem,és így nem is mondom hogy jobb,csak azt hogy más,és mivel más,így érdemes úgy is fülvégre venni.
Az si3-nál is emlékszem hogy mit össze filóztam,és próbálgattam így is meg úgy is.
Szóval kinek így,kinek úgy,a lényeg hogy valahogyan jó lesz mindenképp,és ez jó. :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2020.02.26., szer. 16:07
Külső tápozzak,vagy ne,nálam most ez a kérdés. :D Mondhatjátok hogy halgassam meg így is,meg úgy is,szóval nem olyan nagy kérdés ez,és ez így is van,viszont most kissé vakarom a fejem az miatt amit hallok. gondolkodik.gif
A lényeg az hogy kb 1.5 éve Zsolttól elhoztam egy si2-t,ami otthon bekötve nagyon tetszett úgy magában az x2 táp nélkül is,viszont mivel régebben is táppal együtt hallgattam,és akkor hittem is hogy úgy jobb,ehhez is kértem egyet.
Elhoztam miután elkészült,és elsőre persze nem volt jobb,járatni kellett az új tápot,de később jó lett és eszembe sem jutott már kivenni.Most viszont hogy egy takarítás,alakítás miatt szétszedtem a rendszert,eszembe ötlött az hogy kíváncsiságból kipróbálom most táp nélkül is,és hát nem is tudom gondolkodik.gif de nagyon tetszik az is amit így hallok.Ha lehet még inkább a semmi hifi csak a zene érzés fog el,és kb így is lehetne jellemezni annyival kiegészítve,hogy talán még kedvesebb,kerekebb,és több mosolyt is az arcomra csalogató az a hang amit így mutat a rendszer.Egy kicsit halkabb így,és nem is annyira kontúros és precíz mint a táppal,de hogy ezzel együtt semmivel sem nyújt kevesebb élvezetet,abban már most biztos vagyok,hisz hallom és érzem is.
Na majd hosszabb távon meglátom.Most úgy érzem hogy még talán nekem valóbban Heed-esebb is így a hang,de lehet öregszem,és már azt sem tudom hogy mire is kellene figyelnem,és mi is a jobb nekem,de nem is érdekel. :D

Végezetül egy vicces sztori az x2-vel.Kiemeltem a helyéről,és hallom hogy valami megmozdult benne.Na basszus mondom magamban ezt meg mi lelte hisz eddig jó volt,és szinte hozzá sem értem mióta nálam van.Rázogatom,és hallom hogy valami zörög benne.Nem hagyott nyugton a dolog,levettem a fedlapot,mozgatom,zörög de nem láttam semmi elszabadult dolgot benne,viszont tüzetesebben figyelve hallom hogy a táp aljzatában okozza ezt valami.De mi a fene tud ebben elszabadulni mondom magamban. gondolkodik.gif Nincs más hátra hívnom kell Zsoltot,mert így nem merem használni.Hívtam is,és mondja hogy semmi pánik,ez csak a tartalékbizti amit az újabb készülékekbe tesznek.
Nah,tehát ha valaki ilyet tapasztal,az ne ijedjen meg mert nem hullik szét a készüléke,csak egy ártatlan biztosíték hangját hallja. :D
Józsi, ki ne találd nekem, hogy X2 nélkül jobb... :D ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Külső tápozzak,vagy ne,nálam most ez a kérdés. :D Mondhatjátok hogy halgassam meg így is,meg úgy is,szóval nem olyan nagy kérdés ez,és ez így is van,viszont most kissé vakarom a fejem az miatt amit hallok. gondolkodik.gif
A lényeg az hogy kb 1.5 éve Zsolttól elhoztam egy si2-t,ami otthon bekötve nagyon tetszett úgy magában az x2 táp nélkül is,viszont mivel régebben is táppal együtt hallgattam,és akkor hittem is hogy úgy jobb,ehhez is kértem egyet.
Elhoztam miután elkészült,és elsőre persze nem volt jobb,járatni kellett az új tápot,de később jó lett és eszembe sem jutott már kivenni.Most viszont hogy egy takarítás,alakítás miatt szétszedtem a rendszert,eszembe ötlött az hogy kíváncsiságból kipróbálom most táp nélkül is,és hát nem is tudom gondolkodik.gif de nagyon tetszik az is amit így hallok.Ha lehet még inkább a semmi hifi csak a zene érzés fog el,és kb így is lehetne jellemezni annyival kiegészítve,hogy talán még kedvesebb,kerekebb,és több mosolyt is az arcomra csalogató az a hang amit így mutat a rendszer.Egy kicsit halkabb így,és nem is annyira kontúros és precíz mint a táppal,de hogy ezzel együtt semmivel sem nyújt kevesebb élvezetet,abban már most biztos vagyok,hisz hallom és érzem is.
Na majd hosszabb távon meglátom.Most úgy érzem hogy még talán nekem valóbban Heed-esebb is így a hang,de lehet öregszem,és már azt sem tudom hogy mire is kellene figyelnem,és mi is a jobb nekem,de nem is érdekel. :D

Végezetül egy vicces sztori az x2-vel.Kiemeltem a helyéről,és hallom hogy valami megmozdult benne.Na basszus mondom magamban ezt meg mi lelte hisz eddig jó volt,és szinte hozzá sem értem mióta nálam van.Rázogatom,és hallom hogy valami zörög benne.Nem hagyott nyugton a dolog,levettem a fedlapot,mozgatom,zörög de nem láttam semmi elszabadult dolgot benne,viszont tüzetesebben figyelve hallom hogy a táp aljzatában okozza ezt valami.De mi a fene tud ebben elszabadulni mondom magamban. gondolkodik.gif Nincs más hátra hívnom kell Zsoltot,mert így nem merem használni.Hívtam is,és mondja hogy semmi pánik,ez csak a tartalékbizti amit az újabb készülékekbe tesznek.
Nah,tehát ha valaki ilyet tapasztal,az ne ijedjen meg mert nem hullik szét a készüléke,csak egy ártatlan biztosíték hangját hallja. :D

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Itt nálunk Pécsen is árult valaki korábban egy pár Nexust, elérhetőség a (már nem élő) hirdetésben: https://hardverapro.hu/apro/heed_nexus_ ... _1-50.html

Talán még nem koptak el teljesen az emlékei... :rolleyes:

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Chord-dal beszéltünk többször is a Nexus-ról, ide azért dobtam be a dolgot, mert kíváncsi voltam más véleményére, tapasztalatára is.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Rotox írta:
2020.02.19., szer. 22:43
6c33c írta:
2020.02.19., szer. 22:04
...
Chord ... Ő már nincs a fórumon, de van blogja. komolyzenei ajánló vagy valami hasonló. ...
Elérhetőség: https://classicalcompass.blogspot.com/2 ... tions.html

Ha jól emlékszem, nála a Nexus-ok előtti ML egy No. 512 SACD lejátszó, utánuk pedig Spendor SP2 hanngsugárzók vannak kötve.
https://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/ vagy ez.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Rotox »

6c33c írta:
2020.02.19., szer. 22:04
...
Chord ... Ő már nincs a fórumon, de van blogja. komolyzenei ajánló vagy valami hasonló. ...
Elérhetőség: https://classicalcompass.blogspot.com/2 ... tions.html

Ha jól emlékszem, nála a Nexus-ok előtti ML egy No. 512 SACD lejátszó, utánuk pedig Spendor SP2 hanngsugárzók vannak kötve.

Online
Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

gianni321 írta:
2020.02.18., kedd 21:05
Sziasztok,

Egy fórumtársunk egy ideje hirdet egy Heed Nexus mono végerősítő párost. Felbuzdulva az Obelisk Pre-Px-Pas trió produkcióján, - egyelőre csak elméleti síkon - úgy finoman, időről időre gondolatban visszatérek a Nexus-okhoz. Az érdekelne, hogy akinek van ilyenje, mit tapasztalt, milyen előerősítővel működik jól, mivel használja? Csöves előfokkal próbálta esetleg valaki? Amióta fent említett trió zenél, azóta az ARC Ls26 (szimmetrikus) előfokom a dobozában pihen. Ha jól tudom a Nexus-ok szimmetrikus felépítésűek, tehát elméletileg akár még jó párost is alkothatnának. Azon túl, hogy "meg kéne hallgatni" mit gondoltok egy ilyen párosításról?
Chord használja előfok nélkül, potis ML CD után kötve. Meg volt vele elégedve. Ő már nincs a fórumon, de van blogja. komolyzenei ajánló vagy valami hasonló. DP 6c33c-t cserélte le rá.
De a kérdésedbe ott a válaszd:meg kell hallgatni. 3 napig letét ellenében elvihető. Ami másnak tetszik,nem biztod,hogy neked fog.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zebo »

trane írta:
2020.02.14., pén. 18:12
Zsolt a telefont mindig fölveszi - vagy visszahív leborulok.gif
Így igaz,Zsoltnál,korrektebb forgalmazóval-gyártóval,még nem találkoztam.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Sziasztok,

Egy fórumtársunk egy ideje hirdet egy Heed Nexus mono végerősítő párost. Felbuzdulva az Obelisk Pre-Px-Pas trió produkcióján, - egyelőre csak elméleti síkon - úgy finoman, időről időre gondolatban visszatérek a Nexus-okhoz. Az érdekelne, hogy akinek van ilyenje, mit tapasztalt, milyen előerősítővel működik jól, mivel használja? Csöves előfokkal próbálta esetleg valaki? Amióta fent említett trió zenél, azóta az ARC Ls26 (szimmetrikus) előfokom a dobozában pihen. Ha jól tudom a Nexus-ok szimmetrikus felépítésűek, tehát elméletileg akár még jó párost is alkothatnának. Azon túl, hogy "meg kéne hallgatni" mit gondoltok egy ilyen párosításról?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
the_real_mayan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:39
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan »

Emailre sem válaszol... sad.gif Úgy tűnik nagyon elege lett a világból. Egyébként az elérhetőség publikus, az árlistákon rajta van
1.jpg
1.jpg (9.64 KiB) Megtekintve 3229 alkalommal
:

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Sziasztok!

Valaki privátban egy telefonszámot tudna adni Zsolthot? Van egy bizniszünk és a privátra hetek óta nem válaszol.

Köszi! :smile53:
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

vkz írta:
2020.02.13., csüt. 20:24
asebestyen írta:
2020.02.09., vas. 20:48

Az én DA-mban 2.1 kártya van, de most kértem Zsolttól egy 2.3-asat, kipróbálom.
Szia!
Ezzel kapcsolatban lesz beszámoló?
Izgatja az én fantáziám is a kérdés.
Persze nem mintha a 2.1 nem lenne jó :D
Az enyémet is izgatja, de még nem jött meg a 2.3, sajnos. :rolleyes: :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

asebestyen írta:
2020.02.09., vas. 20:48

Az én DA-mban 2.1 kártya van, de most kértem Zsolttól egy 2.3-asat, kipróbálom.
Szia!
Ezzel kapcsolatban lesz beszámoló?
Izgatja az én fantáziám is a kérdés.
Persze nem mintha a 2.1 nem lenne jó :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

JOE77 írta:
2020.02.13., csüt. 19:38

Hahó asebestyen!

Neked amúgy mi a véleményed streamer kontra pc témában? Mert látom van mindkettő neked, illetve ha jól láttam Lindemann-od is volt estleg arról is írhatnál. Az si dac kártyái mennyire vannak partiban egy külső dac-al, kb. milyen árkategóriának hozzák a szintjét?
Hahó!

Nem szeretnék kibújni a válasz alól egy diplomatikus válasszal, de... Mások az erősségei az egyes megoldásoknak, mindkettőből lehet jó hangot csinálni az én ízlésem szerint. Meg ugye melyik streamer, melyik pc...?
Az Si-be ugyanaz a DAC kártya megy, mint ami a DA-ba. Nyilván a DA többféle be- és kijáratot kínál és a tápegysége jó eséllyel kifinomultabb, mint az erősítőben lévő "extra" DAC kártyát ellátó. Nekem az erősítőben nincs dac kártya, de akiknek van, elismerően nyilatkoznak róla, nem hinném, hogy a zene útjába állna.
Lindemannom nem volt soha, arról nem tudok nyilatkozni.
Számítógépek esetén az én tapasztalatom szerint nagyon sok múlik a szoftveres környezeten, illetve azon, hogy a DACunk számára legoptimálisabb adatkupacot küldjünk rá. Nyilván jó, ha minél zajszegényebb a forrás és minél jobban időzített az adatátvitel, de talán az se mindegy, mi az amit átküldünk a dacnak. Ez persze az én privát véleményem, amivel nem kell egyetérteni és nem is fogok ezen vitatkozni itt senkivel. Ezt is csak azért írtam le, hogy egy egyszerűbb PC-vel is "harcba" lehet menni a streamerekkel, ha jóféle matekot csináltatunk vele.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »

asebestyen írta:
2020.02.09., vas. 20:48
mishow írta:
2020.02.03., hétf. 16:57
Shimano írta:
2020.02.03., hétf. 15:41
Most már úgy érzem hogy hiba volt nem meghallgatni valamelyik kis dackártyával is az si3-at mikor megtehettem volna
Az Si3 modern frissességéhez az új 2.3 kártya hasonló kvalitásai illenek, ebben a generációban ott a tökéletes szinergia.
Nem véletlen, hogy eszedbe sem jutott kipróbálni kis kártyával ;)
Az én DA-mban 2.1 kártya van, de most kértem Zsolttól egy 2.3-asat, kipróbálom.
Hahó asebestyen!

Neked amúgy mi a véleményed streamer kontra pc témában? Mert látom van mindkettő neked, illetve ha jól láttam Lindemann-od is volt estleg arról is írhatnál. Az si dac kártyái mennyire vannak partiban egy külső dac-al, kb. milyen árkategóriának hozzák a szintjét?

Online
Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

-KP- írta:
2020.02.12., szer. 08:35

Gondolom ez már sose fog kiderülni :(
Ki fog derülni...türelem...
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

huszti-zsolt írta:
2020.01.30., csüt. 11:53
Ezzel gyakorlatilag megírtad mondandóm nagyobbik felét. De azért nem bújik ki a feladat alól, ha lesz egy kis időm akkor megírom, hogy miért tartom a számítógép (lehetőleg 'almás') + DAC verziót jobb megoldásnak mint az 'all-in-one' streamereket. (Igen, persze, csak mert ez az üzleti érdekem, hiszen DA konvertereket IS gyártunk... :D :smile51: )
Gondolom ez már sose fog kiderülni :(

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

mishow írta:
2020.02.03., hétf. 16:57
Shimano írta:
2020.02.03., hétf. 15:41
Most már úgy érzem hogy hiba volt nem meghallgatni valamelyik kis dackártyával is az si3-at mikor megtehettem volna
Az Si3 modern frissességéhez az új 2.3 kártya hasonló kvalitásai illenek, ebben a generációban ott a tökéletes szinergia.
Nem véletlen, hogy eszedbe sem jutott kipróbálni kis kártyával ;)
Az én DA-mban 2.1 kártya van, de most kértem Zsolttól egy 2.3-asat, kipróbálom.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”