Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
MPeti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.02.11., pén. 10:06
Értékelés: 99

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: MPeti »

KopaszKutya írta:
2020.03.03., kedd 17:52
Sziasztok!

Egyre több hirdetésben olvasok arról, hogy a fűtött órajeles USB kártyáknak mennyi nyűgjük és problémájuk van. Na persze az írja ezt, aki pont egy másik kártyát hirdet, ezért kérdezném, hogy van ennek valamilyen alapja?
Most akarok venni egy PP V4-es kártyát, de ha problémás, akkor inkább hagyom.

Köszönöm! :smile53:
Szia!

Nyugodtan vedd meg...
Semmi gond nincs vele, csak ne hagy bekapcsolva napokig, a fűtés miatt. Nálam már lassan 3 éve hibátlanul működik.
Volt nálam próbára a “hirdetésben említett típusú kartya” , 4 főből 4 halotta jobbnak a PP3 (4) kártyát.
Használt áron jó vétel a PP kártya.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Egyre több hirdetésben olvasok arról, hogy a fűtött órajeles USB kártyáknak mennyi nyűgjük és problémájuk van. Na persze az írja ezt, aki pont egy másik kártyát hirdet, ezért kérdezném, hogy van ennek valamilyen alapja?
Most akarok venni egy PP V4-es kártyát, de ha problémás, akkor inkább hagyom.

Köszönöm! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: albertka »

ZolaBA írta:
2018.08.29., szer. 15:07
Áthozom Fapaci fórumáról, ne az legyen teleszemetelve:
fapaci írta:
2018.08.29., szer. 14:29
Apró és szupertitkos tipp LuXor PC felhasználók számára (is):

BIOS beállításoknál tessék kipróbálni, hogy a CPU Vcore feszültséget megemelitek, vagy csökkentitek 0,1 Volttal! Többel nem célszerű, mert instabillá válhat a rendszer, kisebb mértékű beavatkozás pedig kevésbé hallható változást hoz. Kíváncsian várom, ki mit tapasztalt. ;)
Na szóval. Most ez komoly? A minden mindennel összefügg gittrágáson kívül mégis mi köze ennek a hallható hanghoz? Szegény proc ha nem kap elég feszt akkor instabil és lefagy, ha sokat kap akkor meg melegszik mint állat és azért fagy le. De hol jön itt elő bármi más? maga a processzor által végzett számítás eredménye és sebessége független a vcore-tól. Szerintem.
A héten kipróbáltam ezt, igazából elég szép irodalom van a neten undervoltage témában.
-0.088V-al tudtam lejebb vinni a Vcore-t a gyári órajelen a stabilitás rovása nélkül.
Ami biztos: kb. -12 / -13C CPU hőmérséklet full terhelés mellett.
Ami szvsz: a hangra is van hatással szerintem, nekem végül is tetszett, de szokni kellett.

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Ok, a tápolással nincs gond. Alaplap, op rendszer inkompatibilitás vagy maga a kártya a rossz.
Valakinél nem tudom kipróbálni a belvárosban?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

molexpinoutdiagram.jpg.ac2803ccd488a6b6a754089bc9fb5b78.jpg
molexpinoutdiagram.jpg.ac2803ccd488a6b6a754089bc9fb5b78.jpg (18.41 KiB) Megtekintve 3998 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2014.11.05., szer. 20:21
Értékelés: 24

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mtj »

nadtom írta:
2020.02.21., pén. 22:28
Ádámh írta:
2020.02.20., csüt. 22:38
:D igen, még feszültséget is mértem, 12 voltot kap.
Nem csak 12V kell, hanem 5V is.
Ha emlékeim nem csalnak , Molex csatlakozó aljzatot keress a hangkártyán az 5V-nak.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Ádámh írta:
2020.02.20., csüt. 22:38
:D igen, még feszültséget is mértem, 12 voltot kap.
Nem csak 12V kell, hanem 5V is.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: traumraise »

Sziasztok.

Belevágok a pc alapú lejátszásba kiváltva a processzort is ezért némi segítséget szeretnék kérni.

Tudna valaki leírást, bemutató videót küldeni arrok hogy a rew méréseket miként lehet használni 5.1 felállásban? Tehát hogyan lehet implementálni Jriverbe vagy Equalizer apo-ba.

Köszönöm leborulok.gif

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

:D igen, még feszültséget is mértem, 12 voltot kap.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Ádámh írta:
2020.02.19., szer. 23:38
Sziasztok!
Van egy xonar essence STX II, amit nem ismer fel a PC-m. Esetleg tudna valaki tanácsot adni?
Dell optiplex 7010, win 8.1 a környezet.
Eszközkezelőben nem látom, több driverrel, mindegyik slotban próbáltam, de nem akarja az igazságot.
Megtápoltad?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Sziasztok!
Van egy xonar essence STX II, amit nem ismer fel a PC-m. Esetleg tudna valaki tanácsot adni?
Dell optiplex 7010, win 8.1 a környezet.
Eszközkezelőben nem látom, több driverrel, mindegyik slotban próbáltam, de nem akarja az igazságot.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

La_Valse írta:
2020.02.19., szer. 13:12
Na kérem, ezt csináltam.
https://we.tl/t-6BonBDOrf5
Úgyszólván a fiókból összeraktam egy RAM-ban futó mini Windowst, természetesen zenelejátszás céljára.
Az alapja egy win10home, és az abból származó winre.wim. Az összegyúrást a WimBuilder2 DOS alapú szkript
gyűjteménnyel eszközöltem. Van grafikus felülete. Néhány helyen módosítottam .bat fájlokat, hogy magyarul
beszéljen. Attól függően, hogy mit integrálunk bele, a boot.wim nagyon barátságos, 700MB alatt van. Ha
telepítünk valamit, és el is mentjük, értelemszerűen növekszik a méret. A HQPlayer4 Desktop például egymaga
243MB. A működtetés kulcsa a PE Commander loader, amivel jól lehet konfigurálni. Ez a betöltés után is
felügyeli a rendszert. Mivel a win ramdisk betűjele hardkódolt, és mindig X, hogy zavartalan legyen a működés
bármilyen hardver környezetben, a bootdrive mindenhol Y lesz. Ha betöltéskor talál egyéb meghajtókat, az D-vel
szokott kezdődni, ha utóbb rádugunk pl. egy USB-t, az C lesz.
Úgy célszerű felépíteni az egészet, hogy a lejátszáskor nem szükséges programok ne legyenek RAM-ban, hanem a
bootdrive-on, önkicsomagoló formában. Az asztalon vannak az ide mutató indító ikonok. A DAC driverek telepítése
és mentése egyedi és komplikált. Fel is hagytam vele. Helyette minden egyes loadoláskor betöltődik, és amiket
módom volt kipróbálni, probléma mentesen működnek.
Előnyök, hátrányok, bug, van minden bőséggel. Most tartalmaz egy Total Commandert, J Rivert, HQPlayer4 Desktopot,
és Muso 2.6-ot. Mind próbaidős természetesen. Foobar is van. Fülelek kedvéért cPlay is, de az egyelőre nem talál
ASIO-t.
Két fájó bugról tudok. A HQPlayer kliens az nem indul el. Zérus memóriacímen keres valamit. A másik, a Muso
néha nem akar tálcára menni. Ilyenkor bezáráskor üres, megosztott adatbázis képernyőt mutat. Egy Fájlkezelő
indítása, vagy egy Explorer újraindítás eltünteti.
Mit kell tenni? Akinek van kedve, és kíváncsi, letölti a tömörített, bootolható .ISO-t, kiírja egy usb külcsra,
és lehet próbálgatni.
Mivel a DISM, imagex nem engedi felcsatolni a .wim fájlt USB kulcsra, ezért ide menteni nem tudunk. Ha már elég
tapasztalatot szereztünk, és komolyan akarunk játszadozni, akkor célszerű áttenni az egészet egy belső, indítható,
aktív SSD-re.

Sima ügy... :dropout:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Na kérem, ezt csináltam.
https://we.tl/t-6BonBDOrf5
Úgyszólván a fiókból összeraktam egy RAM-ban futó mini Windowst, természetesen zenelejátszás céljára.
Az alapja egy win10home, és az abból származó winre.wim. Az összegyúrást a WimBuilder2 DOS alapú szkript
gyűjteménnyel eszközöltem. Van grafikus felülete. Néhány helyen módosítottam .bat fájlokat, hogy magyarul
beszéljen. Attól függően, hogy mit integrálunk bele, a boot.wim nagyon barátságos, 700MB alatt van. Ha
telepítünk valamit, és el is mentjük, értelemszerűen növekszik a méret. A HQPlayer4 Desktop például egymaga
243MB. A működtetés kulcsa a PE Commander loader, amivel jól lehet konfigurálni. Ez a betöltés után is
felügyeli a rendszert. Mivel a win ramdisk betűjele hardkódolt, és mindig X, hogy zavartalan legyen a működés
bármilyen hardver környezetben, a bootdrive mindenhol Y lesz. Ha betöltéskor talál egyéb meghajtókat, az D-vel
szokott kezdődni, ha utóbb rádugunk pl. egy USB-t, az C lesz.
Úgy célszerű felépíteni az egészet, hogy a lejátszáskor nem szükséges programok ne legyenek RAM-ban, hanem a
bootdrive-on, önkicsomagoló formában. Az asztalon vannak az ide mutató indító ikonok. A DAC driverek telepítése
és mentése egyedi és komplikált. Fel is hagytam vele. Helyette minden egyes loadoláskor betöltődik, és amiket
módom volt kipróbálni, probléma mentesen működnek.
Előnyök, hátrányok, bug, van minden bőséggel. Most tartalmaz egy Total Commandert, J Rivert, HQPlayer4 Desktopot,
és Muso 2.6-ot. Mind próbaidős természetesen. Foobar is van. Fülelek kedvéért cPlay is, de az egyelőre nem talál
ASIO-t.
Két fájó bugról tudok. A HQPlayer kliens az nem indul el. Zérus memóriacímen keres valamit. A másik, a Muso
néha nem akar tálcára menni. Ilyenkor bezáráskor üres, megosztott adatbázis képernyőt mutat. Egy Fájlkezelő
indítása, vagy egy Explorer újraindítás eltünteti.
Mit kell tenni? Akinek van kedve, és kíváncsi, letölti a tömörített, bootolható .ISO-t, kiírja egy usb külcsra,
és lehet próbálgatni.
Mivel a DISM, imagex nem engedi felcsatolni a .wim fájlt USB kulcsra, ezért ide menteni nem tudunk. Ha már elég
tapasztalatot szereztünk, és komolyan akarunk játszadozni, akkor célszerű áttenni az egészet egy belső, indítható,
aktív SSD-re.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 11:00
juliush írta:
2019.12.20., pén. 10:11
nadtom írta:
2019.12.19., csüt. 00:24
Szerintem komoly (usb kimenetet használó) audio pc-s rendszer nem, vagy csak nehezen képzelhető el usb bridge nélkül.
Mint a legtöbb téma esetében, itt is óvatosan kell bánni az általánosításokkal!
Az AES/SPDIF interfészeknek ugyanúgy megvannak a maguk korlátai (valójában az aszinkron módon megvalósított USB-nél még komolyabbak) és könnyen meglehet, hogy a DAC oldalán ezek implementációja is hagy némi kívánnivalót maga után. Úgyhogy az USB ezekre történő konverziója nem garantál feltétlenül javulást.
A konkrét forrás, opcionális USB bidge, DAC kombináció függvényében változhat az egyes megoldások egymáshoz viszonyított minősége!
Ezzel totálisan egyetértek!
Az aszinkron módon megvalósított usb-nél komolyabb korlátok emlegetésével is vigyázni kell, mert én pont ebbe a hibába estem. Elméletileg az jobb kell legyen (minden körülmények között), mint az S/PDIF. Na itt az a pont, ahol hibádzik az elmélet, az aszinkron üzemmód önmagában még hallhatóan nem teszui fölöslegessé a tisztességesen megépített USB.bridge-et.
(A Wadia DAC-ban is természetesen aszinkron az USB-kommunikáció, mint ahogy ma már alighanem minden DAC-ban alsóközépkategóriától felfelé).
De az USB-interfész implementációjának egyéb jellemzői is még bőven befolyásolhatják az eredményt, ezért tényleg forrás-(brigde)-DAC függvényében változhat az egyes megoldások minősége.
Gyakorlati tapasztalatok tőlem ez ügyben:

a Karuna 1. generációja nálam/nekem is jobb volt az Audio-GD Master 7 USB bemeneténél és az Audiobyte Hydra-Z-nél is.

Egy érdekes tesztben vehettem részt, ahol két nagyon komoly (=drága) eszközt hasonlíthattam össze. Az eszközök nem az enyémek.

Chord Dave DAC
CoreAudio Karuna Reference 2 generáció

Komoly rendszer, minden elem gondosan válogatott, az akusztikai anomáliák a lehetőségekhez képest megoldva, szóval a többi komponensen nem múlt a dolog.

Nekem ez utóbbi 2 közül a Dave direkt bemenetén keresztül jobban tetszett a hang. Kicsit élettel telibb, dögösebb volt. Talán a Karunán keresztül több a részlet, de az nekem már nem hozott annyi többletet, hogy a számomra fontos másképp hangsúlyozást/előadást ellensúlyozza.

A két megoldás teljesen partiban van, én több dolog miatt a Dave-re raktam le a voksom. A tulajt ezt nem zavarta, boldogan hallgatja Karunával az igen kivételes rendszerét... :)

Én pl. nem tudtam elvonatkoztatni, hogy a Karuna2 + tápkábel + AES/EBU kábel ezen a szinten milliós tétel, ennyit nekem semmiképpen sem tett hozzá, azt a rendszert nagyon boldogan hallgatnám "csak" a Dave-vel is... ;-)

Ne felejtsük el, hogy a Dave önmagában majdnem 3M HUF-ba kerül...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
ecdhkex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.15., szomb. 01:41
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ecdhkex »

nadtom írta:
2020.02.18., kedd 00:29
De, szerintem a zenelejátszásnál be lett állítva, ha arra gondolsz. Azt kell kinullázni?
Ezenkívül az elektromos szobakorrekció is megy a Jriverben (convolution), lehet az is okoz késést?
A buffert kinullázni nem érdemes, egy 20ms nem árt. A szobakorrekciós szűrő, ha FIR (Finite Impulse Response), akkor a szűrő hosszával megegyező késleltetéssel kell számolni, működéséből adódóan.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

ecdhkex írta:
2020.02.18., kedd 00:08
nadtom írta:
2020.02.17., hétf. 23:53
Az audio pc-n ha youtube-ot nézek (videoklippeket), a kép a procin keresztül megy a projektorra, a hang viszont a hangkártyán keresztül a végfokba (a Jriver a hangkimeneti eszköz a pc-n). A hang kb. 1s-ot késik a képhez képes.
Lehet ezzel valamit kezdeni, szinkronizálni?
Első körben azt kellene kideríteni miért van 1s késés? Az rengeteg. Nem állítottál be buffert a Jriverben esetleg?
De, szerintem a zenelejátszásnál be lett állítva, ha arra gondolsz. Azt kell kinullázni?
Ezenkívül az elektromos szobakorrekció is megy a Jriverben (convolution), lehet az is okoz késést?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
ecdhkex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.15., szomb. 01:41
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ecdhkex »

nadtom írta:
2020.02.17., hétf. 23:53
Az audio pc-n ha youtube-ot nézek (videoklippeket), a kép a procin keresztül megy a projektorra, a hang viszont a hangkártyán keresztül a végfokba (a Jriver a hangkimeneti eszköz a pc-n). A hang kb. 1s-ot késik a képhez képes.
Lehet ezzel valamit kezdeni, szinkronizálni?
Első körben azt kellene kideríteni miért van 1s késés? Az rengeteg. Nem állítottál be buffert a Jriverben esetleg?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az audio pc-n ha youtube-ot nézek (videoklippeket), a kép a procin keresztül megy a projektorra, a hang viszont a hangkártyán keresztül a végfokba (a Jriver a hangkimeneti eszköz a pc-n). A hang kb. 1s-ot késik a képhez képes.
Lehet ezzel valamit kezdeni, szinkronizálni?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 15:54
Én a P2-esen futó HQPlayert nézném meg :smile29:
Talán valamelyik Linux disztrón az Embedded HQP??? gondolkodik.gif :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 15:54
juliush írta:
2020.02.15., szomb. 15:47
lehoako írta:
2020.02.15., szomb. 09:08
Tudok adni hozzá egy P2-est az előző évezredből. Sajnos nagyon jól szól, legalábbis a többihez képest, legalábbis nálam. :-)
Azé' megnézném, mikor a P2-esen futó HQPlayer épp on-the-fly konvertál 24/192-ről DSD128-ra!!! ;)
Én a P2-esen futó HQPlayert nézném meg :smile29:
Kinek mi számít, ugyebár.

Nekem a jó hang, másnak meg, hogy miközben átugrál a lebegőpontos tűzkarikákon, még strandlabdát is pörgessen az orrán és mondja fel 3 nyelven a Macbethet... :D

Tessék választani :D . Csak aztán majd tessék a jó kábellel bedugni :D .

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2020.02.15., szomb. 15:47
lehoako írta:
2020.02.15., szomb. 09:08
Tudok adni hozzá egy P2-est az előző évezredből. Sajnos nagyon jól szól, legalábbis a többihez képest, legalábbis nálam. :-)
Azé' megnézném, mikor a P2-esen futó HQPlayer épp on-the-fly konvertál 24/192-ről DSD128-ra!!! ;)
Mindent a maga céljára :-)))

Természetesen sima foobarral megyünk, stabilan futó Windows 98 van rajta, vagy max XP. 44.1-gyel megyünk, nincs upsampling és DSD.

És olyan nyugodt a hangja, valahogy hallod a csendet a háttérben. Nincs túlpörgött izgága alkatrészek villanyzaja. Sztem veszek is bele egy pici SSD-t, és az lesz a tesztgép :-)))

Majd megírom, hol tart a projekt :smile32:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.02.15., szomb. 15:47
lehoako írta:
2020.02.15., szomb. 09:08
Tudok adni hozzá egy P2-est az előző évezredből. Sajnos nagyon jól szól, legalábbis a többihez képest, legalábbis nálam. :-)
Azé' megnézném, mikor a P2-esen futó HQPlayer épp on-the-fly konvertál 24/192-ről DSD128-ra!!! ;)
Én a P2-esen futó HQPlayert nézném meg :smile29:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

lehoako írta:
2020.02.15., szomb. 09:08
Tudok adni hozzá egy P2-est az előző évezredből. Sajnos nagyon jól szól, legalábbis a többihez képest, legalábbis nálam. :-)
Azé' megnézném, mikor a P2-esen futó HQPlayer épp on-the-fly konvertál 24/192-ről DSD128-ra!!! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2020.02.15., szomb. 10:09
lehoako írta:
2020.02.15., szomb. 09:06
Cher Julien,

kiváló az új avatarja! :-)))

Teljesen véletlenül nem tud valamit az i7 -3770 @3.4 GHz-ről relatív hangminőség tekintetében? Azért kérném a tanácsát, illetve ugyanazzal a mozdulattal támaszkodnék a tapasztalataira, mert nekem ilyen pörög a gépben.

Tápkábelcserék során jelentős hangminőség-változást mutat.
Szia Ákos!
Ami az avatáromat illeti, valójában visszatérés a régebbihez! A "sufniból" előkerült régi MF A-1000-esemről kiderült, hogy a Harbetheket csodálatosan hajtja, de ez egy másik topikba illő történet.
A processzorral kapcsolatban félek, nem tudok használható infóval szolgálni. Annak idején a döntésemet még inkább teljesítmény/fogyasztás dimenziók mentén hoztam meg, a hangminőséget illetően szerintem csak beletrafáltam (a kezdők szerencséje, ugye), ezt azóta pár független forrás is igazolni látszik. Lassan négy éve nem is foglalkoztam tesztelgetéssel, csak használom nagy megelégedéssel.
Cher Julien,

köszönöm sorait, nekem "jött a géppel" :-))) a proci, meg kapott x féle tápkábelt, meg ment bele a Pang-kártya, meg a tápolása külső toroiddal, úgyhogy sok faktor hajtja a hangminőséget. Ugyanakkor, ahogy a korábbiakban is írtam, nagyon jól hallhatók rajta az aktuális tápkábel hangi tulajdonságai.

Mégeccer köszönöm a választ.

Avatar
ecdhkex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.15., szomb. 01:41
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ecdhkex »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 10:45

Üdv a fedélzeten :napsut:

Megkérdezhetem, hogy konkrétan milyen absztrakciós rétegre gondolsz? Puszta kíváncsiságból, no meg azért, mert ha a CoreAudio az, akkor itt elképzelhető egy félreértés.
Üdv :)
Lehet, hogy félreérthető volt.
Absztrakciós réteg alatt magára a programnyelvre gondolok amivel dolgozom, akár low-level szinten (Assembly vagy C), ha mondjuk egy driverről, vagy firmwareről van szó, amivel "meg tudjuk szólítani" a hardwaret. Itt kapcsolódik először a vas és rajta futó kód, ha módosítunk valamit a hardwareen, akkor utána kell/lehet igazítani a szoftvert is, attól függően, hogy mit módosítottunk.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”