Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

gomolalaci írta:
2020.02.17., hétf. 19:24
Nekem is UPC-s (Connectbox) routerem van. A DAC AQ kábelen, a PC kábelen, a TV kábelen csatlakozik. WiFi-n a routertől kb. 3 méterre a telefonom (S9) rendszerint 866 mbit/s a notebook kb. 5 méterre 680 mbit/s mb csatlakozik. Elégedett vagyok. Nem UPC reklám akart lenni, csak az én tapasztalatom.
Jól értelmezem, több, mint 100MB/s wifin?!

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Nekem is UPC-s (Connectbox) routerem van. A DAC AQ kábelen, a PC kábelen, a TV kábelen csatlakozik. WiFi-n a routertől kb. 3 méterre a telefonom (S9) rendszerint 866 mbit/s a notebook kb. 5 méterre 680 mbit/s mb csatlakozik. Elégedett vagyok. Nem UPC reklám akart lenni, csak az én tapasztalatom.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 09:36
A UPC szerint természetesen rendben van a készülék..
A szolgáltatói routerekkel elég sok baj van, gyenge a vas, sok kliens esetén hibáznak, a wifi pedig instabil és gyenge a hatótávolság. Ezek saját tapasztalatok. Továbbá elkeserítő a gigabites routerek minősége is, főleg az alsó árszegmensben (Tplink, Dlink, stb). Pedig ezek a gyártók a 10/100-as kategóriában még tudtak stabil eszközöket gyártani. Nemrég próbálgattam mindkét gyártótól egy-egy gigabites modellt, de elkeserítő volt mindkettő stabilitás és teherbírás szempontjából. Igaz, nálam 2 asztali gép, 2 tablet, egy AP, egy NAS, egy audio pc és 4 mobiltelefon folyamatosan terheli a hálózatot. Bizonyára egyedi eset. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

asebestyen írta:
2020.02.17., hétf. 09:18
Ilyenkor érdemes az energiagazdálkodási beállításokban körülnézni, mert ezek a mobil eszközök sokszor hajlamosak az adott appot 1 perc után lekapcsolni, ha nem nyomkodod és akkor mindig újra kezdi keresni a Core-t, stb. 1-1 alkalmazásnak be lehet állítani, hogy futhasson a háttérben, ne kapcsolgassa le. Bocsánat, ha ezen már "Tul" vagy. :D
"Tul" vagyok rajta, igen :D
A wifi a gond itt is. Ha 10 centit mozgatom a tabletet, leesik 3 vonallal a wifi jelerősség. Bizonyára a router a ludas, de a telefon stabil, a tablet kínlódik. Nem akarok márkaháborút, de sajnos a korábbi Samsung mobilokkal is ez volt. Másnál semmi baj nincs, emiatt hiszem, hogy a router hibádzik - na meg persze az eleve mindenen ingadozó átviteli sebesség miatt is.
A UPC szerint természetesen rendben van a készülék..

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 08:42
Indy írta:
2020.02.17., hétf. 07:35
Sokan elfeledkeznek a szabvány fikázása közben az otthoni hálózatok finoman szólva is, összevisszaságáról. A routerek minősége pont olyan fontos téma lenne hifi szempontjából is, mint maguk a forráskészülékek. Azokból is, ezekből is sok a gagyi a piacon.
Abszolút jogos. A kapott UPC-s router gátja nálam szinte mindennek. Teljesen hektikus a hálózati sebesség (belső adatátvitelnél hol 1MB/s, hogy 8..), néha egy SD minőségű filmet sem tudok akadásmentesen lejátszani. Nyilván, egy jobb flac is be tud akadni, olyankor meg szidja az ember (sajnos tettem én is, míg erre rá nem jöttem) a lejátszót.
Illetve a klienset futtató eszközök is erősen befolyásolók. A sok dicséret miatt vettem egy Samsung Galaxy Tab S5e-t. Hát, a Roon, ami a Huawei Mate 20 proról és soha meg sem reccent, a tabról élvezhetetlen - mindig keresi a core-t, lassú, akad. Pedig önmagában (talán a routert kivéve) minden pöpec.
Ilyenkor érdemes az energiagazdálkodási beállításokban körülnézni, mert ezek a mobil eszközök sokszor hajlamosak az adott appot 1 perc után lekapcsolni, ha nem nyomkodod és akkor mindig újra kezdi keresni a Core-t, stb. 1-1 alkalmazásnak be lehet állítani, hogy futhasson a háttérben, ne kapcsolgassa le. Bocsánat, ha ezen már "Tul" vagy. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Indy írta:
2020.02.17., hétf. 07:35
Sokan elfeledkeznek a szabvány fikázása közben az otthoni hálózatok finoman szólva is, összevisszaságáról. A routerek minősége pont olyan fontos téma lenne hifi szempontjából is, mint maguk a forráskészülékek. Azokból is, ezekből is sok a gagyi a piacon.
Abszolút jogos. A kapott UPC-s router gátja nálam szinte mindennek. Teljesen hektikus a hálózati sebesség (belső adatátvitelnél hol 1MB/s, hogy 8..), néha egy SD minőségű filmet sem tudok akadásmentesen lejátszani. Nyilván, egy jobb flac is be tud akadni, olyankor meg szidja az ember (sajnos tettem én is, míg erre rá nem jöttem) a lejátszót.
Illetve a klienset futtató eszközök is erősen befolyásolók. A sok dicséret miatt vettem egy Samsung Galaxy Tab S5e-t. Hát, a Roon, ami a Huawei Mate 20 proról és soha meg sem reccent, a tabról élvezhetetlen - mindig keresi a core-t, lassú, akad. Pedig önmagában (talán a routert kivéve) minden pöpec.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

LIMAR írta:
2020.02.16., vas. 13:55
robi20064 írta:
2020.02.16., vas. 13:06
Nem vagyon Roon hitterito, de vissza nem ternek az UPnP-re, hacsak nem az lenne az egyetlen megoldas.
Nem az UPnP-vel van a gond, hanem azokkal a lejátszókkal, szerverekkel, amik nem működnek UPnP alatt stabilan, kellő komforttal.
Sokan elfeledkeznek a szabvány fikázása közben az otthoni hálózatok finoman szólva is, összevisszaságáról. A routerek minősége pont olyan fontos téma lenne hifi szempontjából is, mint maguk a forráskészülékek. Azokból is, ezekből is sok a gagyi a piacon.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
gixxer750
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2011.11.07., hétf. 10:38
Értékelés: 10

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gixxer750 »

Sziasztok,
Streamert keresek a rendszerembe kb 200e jmf keretosszeg erejeig.
Amiket neztem:
Primare np5
Audiolab 6000n
Bluesound node 2i

Megkoszonnem ha megosztana valaki akinek van tapasztalata barmelyikkel vagy esetlegesen ajanlana mast ami nincs a listan.

Felhasznalas celja: spotify, tidal, nas-rol nagyfelbontasu audio, esetleg net radio (de ez nem fontos). Beepitett dac nem szukseges.

Koszonom,

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

robi20064 írta:
2020.02.16., vas. 13:06
Nem vagyon Roon hitterito, de vissza nem ternek az UPnP-re, hacsak nem az lenne az egyetlen megoldas.
Nem az UPnP-vel van a gond, hanem azokkal a lejátszókkal, szerverekkel, amik nem működnek UPnP alatt stabilan, kellő komforttal.
Mi 13(!) éve dolgozunk Linn, majd már 7 éve Lumin hálózati lejátszókkal és soha egy pillanatig se éreztünk késztetést arra, hogy az UPnP-ről Roonra váltsunk. Biztosan jó, a Lumin Roon kompatibilis is, talán egyszer ki is próbáljuk, de minek, ha így is tökéletesen működik minden. A Roon biztosan több szolgáltatást, keresési lehetőséget nyújt (nem tudom, csak gondolom), de a mi saját zeneállományunkhoz, a saját lejátszóinkon, a saját szerverünkkel eddig nem éreztük szükségét.
Mellékesen megjegyzem, hogy még a Cocktail Audio és az Advance Acoustic is tökéletesen működik az UPnP alatt.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

asebestyen írta:
De ki mondta, hogy a Roon mindenkinek, vagy minden confighoz jó lesz? Melyik az a szoftver, amire ez igaz? És minél inkább próbálja egy sw készítő ezt erőltetni, annál biztosabb, hogy bizonytalan lesz a sw működése.
Senki nem mondta. Pontosan ezt írtam az első hozzaszólásomban, amit valamiért nem sikerül feldolgozni.
Ha bizonytalan működésről szeretnél olvasni a "Roon airplay stuttering" keresőszavakkal tudod megtenni.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

diagnet írta:
2020.02.15., szomb. 23:36
juliush írta:
2020.02.15., szomb. 22:27

Nos, ebben az esetben a frusztrációd érthető, bár ez aligha a Roon hibája! Nyilvánvaló, hogy nem Te vagy a cég célközönsége.
Ugyanakkor köszönjük, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat, megkímélve a Hozzád hasonlóan gondolkodókat egy esetleges csalódástól!
Frusztráció? Mégis mitől?
Nem lehet, hogy inkább az itt a probléma, hogy bizonyos extrém módon elfogult felhasználói csoportok semmilyen hiányosságot felfedő észrevételt nem tűrnek meg az éppen aktuális játékszerük irányába?
HW szinten még érthető, de már itt is?

Persze, nyilván az eszközök hibája, hogy nem támogatja őket egy third party keretprogram, amibe direkt nem integrálták ezt az alapvető funkciót. Helyette a sokkal kompromisszumosabb airplay-t megtartották...Tudom, ennek is megvan a tudományos magyarázata és véletlenül sem az usa apple piaca miatt történt.

A "hozzám hasonlóan gondolkódóknak" ott van a 2 hetes próbaidőszak. Teljesen csalódásmentes.
De ki mondta, hogy a Roon mindenkinek, vagy minden confighoz jó lesz? Melyik az a szoftver, amire ez igaz? És minél inkább próbálja egy sw készítő ezt erőltetni, annál biztosabb, hogy bizonytalan lesz a sw működése.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

juliush írta:
2020.02.15., szomb. 22:27

Nos, ebben az esetben a frusztrációd érthető, bár ez aligha a Roon hibája! Nyilvánvaló, hogy nem Te vagy a cég célközönsége.
Ugyanakkor köszönjük, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat, megkímélve a Hozzád hasonlóan gondolkodókat egy esetleges csalódástól!
Frusztráció? Mégis mitől?
Nem lehet, hogy inkább az itt a probléma, hogy bizonyos extrém módon elfogult felhasználói csoportok semmilyen hiányosságot felfedő észrevételt nem tűrnek meg az éppen aktuális játékszerük irányába?
HW szinten még érthető, de már itt is?

Persze, nyilván az eszközök hibája, hogy nem támogatja őket egy third party keretprogram, amibe direkt nem integrálták ezt az alapvető funkciót. Helyette a sokkal kompromisszumosabb airplay-t megtartották...Tudom, ennek is megvan a tudományos magyarázata és véletlenül sem az usa apple piaca miatt történt.

A "hozzám hasonlóan gondolkódóknak" ott van a 2 hetes próbaidőszak. Teljesen csalódásmentes.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2020.02.15., szomb. 20:21
Igen, elolvastam egy éve, mikor azt nyomoztam miért nem találja a roon a media lejátszót. ...
Valóban nem használtam roonready eszközt. Nem cserélek hardvert szoftver miatt...
Nos, ebben az esetben a frusztrációd érthető, bár ez aligha a Roon hibája! Nyilvánvaló, hogy nem Te vagy a cég célközönsége.
Ugyanakkor köszönjük, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat, megkímélve a Hozzád hasonlóan gondolkodókat egy esetleges csalódástól!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.02.15., szomb. 19:03


Egyaltalan elolvastad a Roon allaspontjat a fenti linken? Gondolom nem. Csunya csunya Roon es HQPlayer, ok a sotet oldal akik raeroltetik akaratukat a hardware gyartokra es tuzzel vassal irtjak az UPnP-t.

A kulcs a "tobbnyire". Valoszinuleg soha nem hasznaltal RoonReady eszkozt. Ott nem tobbnyire van, hanem szimplan "csak" mukodik.

Szokas szerint allitasz valami blodet, kinyilatkoztatsz a nelkul hogy konkretan utana is neznel a tenyeknek es tajekozodnal. Hasznalj nyugodtan tovabbra is zsenialis UPnP-s streamereket, csak olyan dolgokat ne hangoztass amiknek nincs alapja.
Igen, elolvastam egy éve, mikor azt nyomoztam miért nem találja a roon a media lejátszót.
Nálam az upnp/dlna 7 éve hibamentesen működik. Igen, kinyilatkoztattam azt amit maga a roon is állít:
Nem, vagy csak igen hiányosan nyújtanak upnp támogatást. Azaz a nem roonready készülékedet nem tudod használni, vagy csak korlátozottan (airplay PCM konverzió)

Szokás szerint reflexből cáfolod bármelyik bejegyzésem, majd linkelsz egy hivatkozást, amiben ugyanazt kifejtik angolul. Két tagadás= egy igen?
Ezzel nem csak felesleges erőforrást emésztel fel, hanem eltereled a témát a lényegről. A lentebb kérdező felhasználóknak akkor is üres marad a roon eszközlistája, ha engem hülyének bélyegzel meg.

Valóban nem használtam roonready eszközt. Nem cserélek hardvert szoftver miatt... A fórum kereső szerint 2015 előtt itt azt sem tudták mi az. A nagyobb gyártók 2017 körül kezdték a támogatását. Örülj neki, hogy Te ekkora előnyben vagy. :rolleyes:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.02.15., szomb. 16:51

Ez igy ebben a formaban megint csak nem igaz.
A roon-t és a hqplayert nevezed gyártónak? Mert leginkább ők és a velük árukapcsolásban álló cégek ágálnak az upnp ellen.
A streamerekben a kezdetektől benne van és többnyire működik is. Ahol meg nem, az leginkább a gyártóját minősíti, nem a protokolt.

Hiányosságként inkább azt említeném, hogy egy fizetős program visszafelé nem kompatibilis, amiért felhasználók tízezreivel cseréltetnek eszközöket, szinte feleslegesen.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2020.02.15., szomb. 15:25
A roon nem az upnp támogatásáról híres. A legelterjedtebb tömegstreamereket is max. airplay-en látja.
A fícsörök előbbrevalóbbak, mint a tényleges működés...
gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17

Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
A roon nem az upnp támogatásáról híres. A legelterjedtebb tömegstreamereket is max. airplay-en látja.
A fícsörök előbbrevalóbbak, mint a tényleges működés...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2020.02.15., szomb. 13:36
Nekem két Node2, illetve egy Powernode 2 volt (utóbbi van), amiket több környezetben kipróbáltam - soha nem találta meg a megosztott mappákat, mindig kézzel kellett elérési utat megadni :D Ez legyen persze a legnagyobb kényelmetlenség.
Roonal gyönyörűen működik, azóta ez a hálózatos beállítás nem téma.
Természetesen messze nem ez a lenagyobb kényelmetlenség... annak, aki tudja, hogy egyáltalán hogyan néz(nek) ki a hálózatos megosztási útvonala(i), meg egyáltalán, hogy mi az :D Azért ehhez kell már egy icipici számítástechnikai ismeret, még ha nagyon kevés is. Engem is csak meglepett a DLNA hiánya, problémát nem okozott :D legfeljebb röpke kellemetlenséget, mert nálam (almás ökoszisztémában) semmiféle SMB megosztás nem létezett, tehát ezeket előbb létre kellett hozni. Azért itt már egy átlag X-generációs felhasználó tudása elvérzett volna :D

A Roon-ról folyamatosan olvasom, ezért tudom, hogy nagyszerű dolog (meg is kérik az árát) - én egyelőre még elvagyok az Audirvanával, nincs Roon tapasztalatom.

Egyébként én szeretem a Powernode-ot, és ha jól emlékszem, pont Te javasoltad, amikor még azt sem tudtam, mit vegyek a hálószobába, csak azt, hogy mik az elvárásaim... és feltettem itt a kérdést... és végül a Te tipped alapján választottam, és nem bántam meg, úgyhogy: leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 13:26
Nekem nem volt szerencsém, a megosztási útvonalak beírásával kellett hozzáadnom az SMB-megosztásaimat, és minden hozzáadott megosztásnál hozzáférési jelszót.
Ha ez misztikusan hangzik, akkor... naugye, mire (lenne) jó a DLNA :D
Nekem két Node2, illetve egy Powernode 2 volt (utóbbi van), amiket több környezetben kipróbáltam - soha nem találta meg a megosztott mappákat, mindig kézzel kellett elérési utat megadni :D Ez legyen persze a legnagyobb kényelmetlenség.
Roonal gyönyörűen működik, azóta ez a hálózatos beállítás nem téma.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

andarson írta:
2020.02.15., szomb. 12:52
Hogy lehet hogy egy ilyen nyílt szabványt nem használ egy médialejátszó? Ennek ellenére mégis teljes körűen használható lenne az én fenti példa szerinti otthoni hálózatomban is? Ebből a szempontból hogy működik a Bluesound Node?
Hogy hogy lehet, azt a BlueSound-tól kérdezd, nem te lennél az egyedüli, van rá sztenderd válaszuk, és egyelőre kitartanak, hogy nem és nem.
Ennek ellenére igen, használható a Te hálózatodban is. Meg kell győződni, hogy a NAS-odon megfelelően be van állítva az SMB alapú megosztás,
Majd ha szerencséd van, akkor a BluOS-ben a beállítások -» zenekönyvtár -» Hálózati megosztások alatt "Hálózati megosztások keresése" megtalálja a NAS-(ok)on lévő SMB megosztás(oka)t, tehát rájuk klikkelve/tappintva hozzáadhatod a BluOS-hez. Nekem nem volt szerencsém, a megosztási útvonalak beírásával kellett hozzáadnom az SMB-megosztásaimat, és minden hozzáadott megosztásnál hozzáférési jelszót.
Ha ez misztikusan hangzik, akkor... naugye, mire (lenne) jó a DLNA :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 12:28
...
Ha nem használsz semmilyen DLNA-szervert, akkor téged nem érint a DLNA támogatásának hiánya.

Ha ennél jobban el szeretnél mélyülni a kérdésben, akkor "guglizz" rá, elék sok magyar nyelvű magyarázó/ismeretterjesztő cikk is foglalkozik vele.
Értem, köszönöm, nagyjából erre gondoltam én is, csak gondoltam hasznos infó lehet itt másnak is ennek témának a gyakorlati oldaláról való megközelítése, ill. hogy milyen problémákba ütközhet ennek hiánya miatt.

Csak egy példa:
Az itthoni hálózatomon van TV, NAS, PC, és hálózati zene lejátszó is, illetve tábla gép, telefon, melyek mind DLNA szabványon keresztül kommunikálnak, illetve DLNA server van a NAS-on a telefon tudja irányítani ezen a szabványon keresztül a hálózati lejátszót, telefont de a PC és TV is ezen keresztül kommunikál.

Hogy lehet hogy egy ilyen nyílt szabványt nem használ egy médialejátszó? Ennek ellenére mégis teljes körűen használható lenne az én fenti példa szerinti otthoni hálózatomban is? Ebből a szempontból hogy működik a Bluesound Node?
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
Sajnos nincs személyes tapasztalatom a Roon-nal, ezért ezekre a kérdésekre én nem tudom a választ.
De pl. az Audirvana, ami elvileg szintén támogatná az UPnP alapú streamelést, nem "látja" a PowerNode-omat (miközben a pl. HM-erősítőmet látja).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
A Roon exkluzív saját protokollt (RAAT) használ, amely abszolút független a DLNA/UPnP-től. A Bluesound Certified Roon Partner, így eszközei képesek Roon végpontként a Roon Core-ok tartalmát lejátszani.
https://roonlabs.com/partners/bluesound
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

andarson írta:
2020.02.15., szomb. 12:00
A DLNA/UPnP támogatás hiánya a gyakorlatban mit jelent? ... sokunknak nem biztos, hogy mond a fenti mondat valamit...

Köszönöm!
Az UPnP (Universal plug and play) egy hálózati protokoll, a DLNA pedig egy erre épített multimédia-megosztó nyílt szabvány. Nagyon sok (mondhatni a legtöbb) bluray- és multimédia lejátszó alapból támogatja, ezért sokaknál lehet DLNA-szerver installálva a gépén, NAS-án., akár nagyobb multimédia-szervercsomag részeként is (nálam a Plex játssza ezt a szerepet, de az jóval több, mint egyszerű DLNA-szerver). A DLNA előnye, hogy kliensoldalon felhasználói szemszögből teljesen konfiguráció-mentes. Egy eszközt, ami támogatja, minden konfiguráció nélkül, azonnal "látni fogja" az otthoni DLNA szerveredet, amint felcsatlakozik a helyi hálózatodra. Tehát nem kell neki megadj pl. SMB-útvonalakat, jelszavakat, stb. Ráadásul a protokoll nem általában fájlmegosztásra, hanem kifejezetten multimédiára van kihegyezve (aminek azért van előnye meg hátránya is). Általában véve nagyon kényelmes a használata, és ha valaki már amúgy is használ DLNA szervert más, a lakásában lévő lejátszók kiszolgálására, annak a DLNA BluOS-beli támogatásának hiánya kellemetlen lehet. Megkerülhető probléma, de meg tud lepni, személyes tapasztalatból mondom.

Ha nem használsz semmilyen DLNA-szervert, akkor téged nem érint a DLNA támogatásának hiánya.

Ha ennél jobban el szeretnél mélyülni a kérdésben, akkor "guglizz" rá, elék sok magyar nyelvű magyarázó/ismeretterjesztő cikk is foglalkozik vele.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 11:58
Tctronic írta:
2020.02.14., pén. 15:55
Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
Csak egy "apróság" a többiekhez, de hátha fontos (engem már vásárlás után lepett meg, mert nem tájékozódtanm eléggé, ill. fel sem merült bennem, hogy ez is "megtörténhet"):

A BluOS nem támogatja a DLNA-t / UPnP-t. Úgy tűnik, nem is akarják támogatni.
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”