Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.02.17., hétf. 14:27
Példának itt ez a linkelt WW kábel az 1 milla körüli árával.Biztosan jó is,de ha a pro piacon hasonló felépítéssel és anyaggal ez tud jóval olcsóbb is lenni,akkor miért nem lenne elég pl a hifi verziónak max a duplájának lennie a helyett ami most van?
Érted?Az ok hogy ez egy szűk réteget kiszolgáló ipar,tehát nem tömegigényeket szolgál ki,de ettől még nem kellene ennyire elszállni,és rezzenéstelen arccal úgy kiállítani egy egy magas összegű számlát a fizetéskor,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Nem hiszem el hogy Ti nem érzitek és látjátok azt hogy itt valami nagyon nem kerek,és az arányok erősen el vannak csúszva.
Ha engem kérdezel: én még nem tartok ott (és elképzelhető, hogy nem is fogok soha), hogy 1 millió fölötti összeget adjak egy 1m-es összekötő kábelért. Én sem azért, mert nem tehetném meg, hanem mert jelenleg - az azért véges anyagi kereteim között - mások a prioritásaim, illetve - ahogy lehoako-nak is céloztam rá - akkor a kábel drágább lenne, mint a két komponens, amit összeköt, együttvéve, ami szerintem is irreális lenne.
Ha hirtelen 1 millió fölött akarnék költeni a hifire, akkor biztosan a hangfalakkal kezdeném, btw. De most már egyelőre nagyobb költés nem lesz rá (egy elkészülőfélben lévő táp kivételével a DAC-hoz, ami szintén 6 számjegyű összegbe kerül hamarosan), mondom, jelenleg mások az anyagi prioritások.

A példádat értem, és a mondandódat is, és csak annyit jegyeznék meg ismét: nem azt a kábelt vettem meg, és messze nem annyiért. Viszont digitális (AES/EBU) kábelként, azok közül, amit alkalmam volt meghallgatni, az árát is figyelembe véve az általam megvásárolt tetszett a legjobban. Egy darab AES/EBU kábelre pedig szükségem volt, mert ami volt nekem, azt kölcsönbe kaptam. Ennyi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2020.02.17., hétf. 15:51
Shimano írta:
2020.02.17., hétf. 15:42
Ok,de az ismerősöd van annyira is racionális,hogy a vásárolt bömösről nem dobja le a gyári sz@r pc gumikat úgy hogy az autó árával megegyező más high end gumikra cserélje.
Vagy igen? :D
Én is tudnék ám példákat még. :smile29:
Láttál már 100 000 ft os autóban fél millás hangrendszert ?
Ott már nem az autó van tuningolva hangrendszerrel, hanem a hangrendszer kerekekkel és motorral :smile29:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

a.gabriel írta:
2020.02.17., hétf. 16:15
SoundMania írta:
2020.02.17., hétf. 14:01
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.
Ezeket, amiket meg felsoroltál, más nem megeszi, hanem ledarálja!
Mindennél van jobb, és lesz is, ez az élet rendje.
Csak az kérdés, hogy miben és kinél jobb, ja és melyik kábel szektához tartozik a delikvens?
Igen, igazad van. Van náluk is biztosan jobb. Az árak zavartak meg, mert valahol az írták 1 millió.... De láttam az apróba a 2x 45cm 60-65ezer..... Az már reális érte még úgy is , hogy jobbak az általam említettek, mert azok drágábbak is.

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

SoundMania írta:
2020.02.17., hétf. 14:01
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.
Ezeket, amiket meg felsoroltál, más nem megeszi, hanem ledarálja!
Mindennél van jobb, és lesz is, ez az élet rendje.
Csak az kérdés, hogy miben és kinél jobb, ja és melyik kábel szektához tartozik a delikvens?

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Shimano írta:
2020.02.17., hétf. 15:42
Ok,de az ismerősöd van annyira is racionális,hogy a vásárolt bömösről nem dobja le a gyári sz@r pc gumikat úgy hogy az autó árával megegyező más high end gumikra cserélje.
Vagy igen? :D
Én is tudnék ám példákat még. :smile29:
Láttál már 100 000 ft os autóban fél millás hangrendszert ?

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

wittao írta:
2020.02.17., hétf. 15:18


De sok ilyen példát lehetne még hozni az életből, minek az OLED 4k-8k TV, mikor az M1 ugyanolyan szar híreket mond egy HD Ready TV-n is...
Sziasztok !
Valóban így gondolom én is ... :smile53: .kivétel talán egy rosszul fogalmazott utolsó mondat...amit itt fenn idéztem..
Tv sem mindegy ...egyrészt amit írtál a hangra vonatkozott mármint a tartalom szar hírek stb.... :D
Képi megjelenítésben is van icuri nem elhanyagolható különbség a led és oled között ....saját tapasztalat M1 hd adás között is látható nagyon is...
Elvi síkon nézve az emberek átlagát tekintve bizony mondandód ül ;peace; nagyon is.....
Üdv

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2020.02.17., hétf. 15:18
Egyik ismerősöm megtörte egy picit a bömbijét, emiatt első lámpát (is) kellett cserélni rajta. 950.000 Ft. Anyumnak szintén sikerült behúznia ezt a mutatványt a Suzuki Swift-jén, 40.000 Ft.
Ismerősöm a BMW-vel teljesen racionális ember, üzletember, fontos közlekedési eszköz számára az autó, néha 1000-1300km-eket kell megtennie, nagy biztonsággal. Számára ez az autó, azzal az értékkel amibe bekerült, teljesen racionális döntés mellett született. Anyumnál szintén, neki tökéletes és boldog vele.

De sok ilyen példát lehetne még hozni az életből, minek az OLED 4k-8k TV, mikor az M1 ugyanolyan szar híreket mond egy HD Ready TV-n is...
Ok,de az ismerősöd van annyira is racionális,hogy a vásárolt bömösről nem dobja le a gyári sz@r pc gumikat úgy hogy az autó árával megegyező más high end gumikra cserélje.
Vagy igen? :D
Én is tudnék ám példákat még. :smile29:

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 20:08

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
Ne ellenségeskedést láss bele,ha nem egy racionálisan gondolkodó személy értetlenségét.
Nem kétlem a jó kábelek hozadékát,viszont az árazásukat erősen túlzónak tartom.Az rendben van hogy kell a luxus itt is mint máshol,de itt már szinte csak az van.
Példának itt ez a linkelt WW kábel az 1 milla körüli árával.Biztosan jó is,de ha a pro piacon hasonló felépítéssel és anyaggal ez tud jóval olcsóbb is lenni,akkor miért nem lenne elég pl a hifi verziónak max a duplájának lennie a helyett ami most van?
Érted?Az ok hogy ez egy szűk réteget kiszolgáló ipar,tehát nem tömegigényeket szolgál ki,de ettől még nem kellene ennyire elszállni,és rezzenéstelen arccal úgy kiállítani egy egy magas összegű számlát a fizetéskor,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Nem hiszem el hogy Ti nem érzitek és látjátok azt hogy itt valami nagyon nem kerek,és az arányok erősen el vannak csúszva.
Én egyébként megtehetném hogy ilyen drágább drótokat is birtokoljak,de egyszerűen annyira ellentmond a józan gondolkodásomnak ezeknek az ára,hogy szerintem sz@rul is érezném magam ha ebbe belevágnék.
Egy abszurd gondolat a végére.Ha holnaptól minden készülék mellé pl egy nordost odin tápkábelt csomagolnának a pc drótok helyett,akkor valószínűsíthetően a töredékébe kerülne csak a jelenlegi árnak,szóval eltűnne a luxus ár.Ez persze nem fog megtörténni,de jól szemléltetné azt hogy miként is alakulna az ár akkor ha tömegigényt szolgálnak ki egy szűk kis szelet helyett.
A készülékek ára,és a kábelek ára közt nem lehet egy egyenlőség jel,mert az ellentmond minden józan észnek,tömören és röviden így összefoglalva ezt a szösszenetet. :nonononono:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

lehoako írta:
2020.02.16., vas. 08:12

Úgy látom, hogy az érpár belül nem állandóan körbefutó árnyékolást kapott, csak 2 csík spirálozik rajta, némi szünetekkel a felszínen, nem annyira szorosan tekerve, h fedje az egész külső felszínt. Ez, ha lehet ilyen, egyesítheti kicsit az árnyékolt kábelek zavarszűrését és a nem árnyékoltak nyíltságát, sávszéleit.

Emiatt várom Aszpirin esetleges tapasztalatait, de ha még tényleg csak frissen kötötte be a kábelt, pár nap járatás után lehet csak mérvadót hallani, addig jóformán a forrasztásokat hallja az ember...
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

[quote=gyongyhalas post_id=2471655 time=1581877703 user_id=38112]
Sziasztok !

Vannak jó és jobb kábelek ...ezt bizton állítom saját tapasztalatom alapján...
A kérdés inkább ott lapul melyik való a saját rendszeredhez.......ami szintén szubjektív


Igen!
A Zu Audioval voltam így. Volt többféle kábelem, volt ahol éreztem javulást, volt ahol nem és egyszer rágyúrtam pár darab Missionra. Ahogy járatódott be, kezdett jobban szólni a felszerelés. Gondoltam, megpróbálom az Eventet. És bejött. De a kábelek értéke ott van a készülékek értékénél, szóval kell hozzá bátorság, mert, ha nem jön be....(mióta kódrendszer van, most jutott először eszembe, hogy rögtön beírjam :) ).
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 20:14
kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 19:40


1992 óta hifizik és létezik a WW.
David Salz, az alapító. Előtte 1980 és 1991 decembere között a Straightwire Inc. nevű kábelgyártó céget (ami ma is létezik) vezette és készítette, tervezte a kábeleit. Vagyis nem ma kezdte a kábelek tervezését, gyártását.

2005 óta gyárt HDMI, DVI, és valamivel későbbtől Display Port kábeleket, 2006-tól USB kábeleket. 2015 óta gyárt pro audio kábeleket, ami csupán melléküzemág, a kb 3 - 4 millió dolláros éves hifi bevételei mellett.
Köszönjük.
Talán az összes HFP magazin meg volt,de a WW-re,mint hifi drótra nem emlékszem.Lehet persze volt szó róla,csak elkerülte a figyelmemet.
Na mindegy,sok sikert nekik továbbra is a hifi iparágban,mert jó drótokra mindig szükség lesz. :D
2005-2006 táján kezdett megjelenni a hazai piacon, szemben mondjuk a Kimberrel, Siltech-el, Nordost-tal, Audio Note-tal, meg egy csomó más idehaza talán jobban ismert gyártmánnyal. Bennünket a Pennában annak idején 2008-ban keresett meg az európai importőr, hogy kezdjünk el foglakozni vele, de a Kimber, Nirvana, Audience, Acrolink, Oyaide, Audio Replas, Acoustic Revive, SAEC, Naim, Zu (és még amikre már nem emlékszem), kábelek mellett ez már nem fért bele a portfolióba.

Azt hiszem választékukat, forgalmukat tekintve a high-end audio világ 10 legnagyobb kábel gyártójának egyike lehetnek, ráadásul azon kevesek egyike, aki tényleg gyárt kábelt.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 19:40


1992 óta hifizik és létezik a WW.
David Salz, az alapító. Előtte 1980 és 1991 decembere között a Straightwire Inc. nevű kábelgyártó céget (ami ma is létezik) vezette és készítette, tervezte a kábeleit. Vagyis nem ma kezdte a kábelek tervezését, gyártását.

2005 óta gyárt HDMI, DVI, és valamivel későbbtől Display Port kábeleket, 2006-tól USB kábeleket. 2015 óta gyárt pro audio kábeleket, ami csupán melléküzemág, a kb 3 - 4 millió dolláros éves hifi bevételei mellett.
Köszönjük.
Talán az összes HFP magazin meg volt,de a WW-re,mint hifi drótra nem emlékszem.Lehet persze volt szó róla,csak elkerülte a figyelmemet.
Na mindegy,sok sikert nekik továbbra is a hifi iparágban,mert jó drótokra mindig szükség lesz. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11
supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
bravo.gif

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:23
kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 18:55


(egy rövid időre visszajövök az önkéntes száműzetésből, hogy a konkrét tényekkel árnyaljam a beszélgetést, és egyúttal rögtön távozom is):

- a WW 1992-ben alapított cég, vagyis közel 30 éve van jelen a piacon.

- az alapítója (David Salz) több kábelek konstrukciójával (5), tesztelésével (1) kapcsolatos találmány tulajdonosa

Akit érdekel itt megnézheti a bejegyzett találmányainak a listáját, a legutolsó egy Cat8 elvárásoknak is megfelelő Ethernet kábelé például:
https://patents.justia.com/assignee/wir ... d-salz-inc

Ezek közül a legismertebb a DNA Helix szigetelésé:
https://patents.justia.com/patent/8569627

(érdemes végigolvasni - szerintem tanulságos)

- Sok kilométernyi van a különböző WW kábelekből, és sok tucat hálózati elosztóból hang - és tv, videó utómunka stúdiókban, konferencia központokban, film produkciós vagy streaminggel foglalkozó cégeknél idehaza, és egyebek mellett a Parlamentben vagy a Puskás Stadionban is.

- Az Aszpirin által vásárolt Micro-Platinum Eclipse 7 OCC ezüst mikrofon (és 110 ohmos AES) kábel nem a hifi, hanem a WW pro kábelei közé tartozik.
Köszönjük.
Azt lehet tudni hogy mióta hifizik is ez a közel 30 éve pro kábeleket készítő cég?
1992 óta hifizik és létezik a WW.
David Salz, az alapító. Előtte 1980 és 1991 decembere között a Straightwire Inc. nevű kábelgyártó céget (ami ma is létezik) vezette és készítette, tervezte a kábeleit. Vagyis nem ma kezdte a kábelek tervezését, gyártását.

2005 óta gyárt HDMI, DVI, és valamivel későbbtől Display Port kábeleket, 2006-tól USB kábeleket. 2015 óta gyárt pro audio kábeleket, ami csupán melléküzemág, a kb 3 - 4 millió dolláros éves hifi bevételei mellett.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Sziasztok !

Vannak jó és jobb kábelek ...ezt bizton állítom saját tapasztalatom alapján...
A kérdés inkább ott lapul melyik való a saját rendszeredhez.......ami szintén szubjektív
Ha nem hallasz különbséget kábel és kábel között ......akkor az többnyire a rendszered hibája.....vagy jó így neked és kész...
Most volt alkalmam egy ilyen kábelt megvenni és kipróbálni..

https://www.analogueseduction.net/mains ... cable.html

Egy valóban korrekt fórumtárstól .!.
Amit tapasztaltam az megdöbbentett és vettem tőle még egyet .
Nincs új a nap alatt? Engem meggyőzött ,hogy igen is van ....mondjuk ez 2009 ben készült tíz éve ....most tudtam megvenni áldozni rá...
Üdv.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 18:55


(egy rövid időre visszajövök az önkéntes száműzetésből, hogy a konkrét tényekkel árnyaljam a beszélgetést, és egyúttal rögtön távozom is):

- a WW 1992-ben alapított cég, vagyis közel 30 éve van jelen a piacon.

- az alapítója (David Salz) több kábelek konstrukciójával (5), tesztelésével (1) kapcsolatos találmány tulajdonosa

Akit érdekel itt megnézheti a bejegyzett találmányainak a listáját, a legutolsó egy Cat8 elvárásoknak is megfelelő Ethernet kábelé például:
https://patents.justia.com/assignee/wir ... d-salz-inc

Ezek közül a legismertebb a DNA Helix szigetelésé:
https://patents.justia.com/patent/8569627

(érdemes végigolvasni - szerintem tanulságos)

- Sok kilométernyi van a különböző WW kábelekből, és sok tucat hálózati elosztóból hang - és tv, videó utómunka stúdiókban, konferencia központokban, film produkciós vagy streaminggel foglalkozó cégeknél idehaza, és egyebek mellett a Parlamentben vagy a Puskás Stadionban is.

- Az Aszpirin által vásárolt Micro-Platinum Eclipse 7 OCC ezüst mikrofon (és 110 ohmos AES) kábel nem a hifi, hanem a WW pro kábelei közé tartozik.
Köszönjük.
Azt lehet tudni hogy mióta hifizik is ez a közel 30 éve pro kábeleket készítő cég?

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11
supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
Hihetetlen, hogy vannak olyan emberek, akik hallják a különbséget 2 kábel között, nomeg rendszerük is van hozzá. :kiss:
Egyébként a WW pont nem az a parasztvakítós kábel, de miért kell ilyen markáns véleményt megformáli úgy, hogy nem is hallottad azt, amiről ezt megteszed. Ha esetleg mégis, akkor elnézést. :smile53:
Nem, mintha a Neutrik csatlakozóval bármi baj lenne...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 14:06
supravox írta:
2020.02.16., vas. 13:26

Régi és jól bevált?
Mire gondolsz?
Mondjuk azokra amik évtizedek óta jelen vannak.A réz réz volt 20 évvel ezelött is,és az ezüst is ezüst volt akkor is,meg most is.Most pl a ww az aktuális trendi drót ahogy látom,"holnap" meg más lesz,és így tovább.Kell a népnek a cirkusz,meg is kapják.Nincs ezzel baj,és nem is lesz,csak ne mondjuk már azt hogy ezek a drótok többek jobbak bármiben is azoktól amik eltűnnek miattuk a süllyesztőben ha egyszer ugyanazt az anyagot használják.
Itt nincs semmi fejlődés,max az ultra hign end piacon az űrből hozott alapanyagaikkal,de az meg csak keveseket érinthet.Tele az apró egyébként már a ww drótokkal is,ez sem elég jó,sőt lassan már semmi sem mert teljesen be vagyunk hülyítve már drótügyileg.
Lassan már nem is zenét hallgatunk,csak a drótokat,őrült világ ez.
(egy rövid időre visszajövök az önkéntes száműzetésből, hogy a konkrét tényekkel árnyaljam a beszélgetést, és egyúttal rögtön távozom is):

- a WW 1992-ben alapított cég, vagyis közel 30 éve van jelen a piacon.

- az alapítója (David Salz) több kábelek konstrukciójával (5), tesztelésével (1) kapcsolatos találmány tulajdonosa

Akit érdekel itt megnézheti a bejegyzett találmányainak a listáját, a legutolsó egy Cat8 elvárásoknak is megfelelő Ethernet kábelé például:
https://patents.justia.com/assignee/wir ... d-salz-inc

Ezek közül a legismertebb a DNA Helix szigetelésé:
https://patents.justia.com/patent/8569627

(érdemes végigolvasni - szerintem tanulságos)

- Sok kilométernyi van a különböző WW kábelekből, és sok tucat hálózati elosztóból hang - és tv, videó utómunka stúdiókban, konferencia központokban, film produkciós vagy streaminggel foglalkozó cégeknél idehaza, és egyebek mellett a Parlamentben vagy a Puskás Stadionban is.

- Az Aszpirin által vásárolt Micro-Platinum Eclipse 7 OCC ezüst mikrofon (és 110 ohmos AES) kábel nem a hifi, hanem a WW pro kábelei közé tartozik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaef2 2020.02.16., vas. 19:14-kor.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 14:06
supravox írta:
2020.02.16., vas. 13:26

Régi és jól bevált?
Mire gondolsz?
Mondjuk azokra amik évtizedek óta jelen vannak.A réz réz volt 20 évvel ezelött is,és az ezüst is ezüst volt akkor is,meg most is.Most pl a ww az aktuális trendi drót ahogy látom,"holnap" meg más lesz,és így tovább.Kell a népnek a cirkusz,meg is kapják.Nincs ezzel baj,és nem is lesz,csak ne mondjuk már azt hogy ezek a drótok többek jobbak bármiben is azoktól amik eltűnnek miattuk a süllyesztőben ha egyszer ugyanazt az anyagot használják.
Itt nincs semmi fejlődés,max az ultra hign end piacon az űrből hozott alapanyagaikkal,de az meg csak keveseket érinthet.Tele az apró egyébként már a ww drótokkal is,ez sem elég jó,sőt lassan már semmi sem mert teljesen be vagyunk hülyítve már drótügyileg.
Lassan már nem is zenét hallgatunk,csak a drótokat,őrült világ ez.
Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

supravox írta:
2020.02.16., vas. 13:26

Régi és jól bevált?
Mire gondolsz?
Mondjuk azokra amik évtizedek óta jelen vannak.A réz réz volt 20 évvel ezelött is,és az ezüst is ezüst volt akkor is,meg most is.Most pl a ww az aktuális trendi drót ahogy látom,"holnap" meg más lesz,és így tovább.Kell a népnek a cirkusz,meg is kapják.Nincs ezzel baj,és nem is lesz,csak ne mondjuk már azt hogy ezek a drótok többek jobbak bármiben is azoktól amik eltűnnek miattuk a süllyesztőben ha egyszer ugyanazt az anyagot használják.
Itt nincs semmi fejlődés,max az ultra hign end piacon az űrből hozott alapanyagaikkal,de az meg csak keveseket érinthet.Tele az apró egyébként már a ww drótokkal is,ez sem elég jó,sőt lassan már semmi sem mert teljesen be vagyunk hülyítve már drótügyileg.
Lassan már nem is zenét hallgatunk,csak a drótokat,őrült világ ez.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MrCollector írta:
2020.02.16., vas. 13:21
A Neutrik ilyen, de közben a kíváncsiságtól hajtva szétnéztem kínai oldalakon és rengeteg csatlakozót koppintottak róla.
Tehát semmivel sem lettünk okosabbak.
_DSC3911.jpg_DSC3908.jpg
Mondjuk azért tényleg elég kísérteties a csatlakozórész hasonlósága gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Ezeket az újabb és újabb kábelcsodákat inkább divatcikkeknek látom már mint előrelépéseknek,de mint tudjuk a változatosság gyönyörködtet,és uncsi is lenne az élet a régi és jól bevált drótokkal. :D
[/quote]



Régi és jól bevált?
Mire gondolsz?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 10:36
MrCollector írta:
2020.02.16., vas. 10:19
Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 10:56
Tegnap este óta van a birtokomban egy WireWorld Micro Platinum Eclipse AES/EBU kábel a prémium Wireworld XLR csatlakozókkal. Na, az nem árnyékolt szerkezetű (igaz, nem is RCA-s, de az általa közvetített digitális jelforma ugyanolyan frekvenciájú, amplitúdójú, és protokoll szinten is 99%-ban megegyezik az S/PDIF-en közvetített jellel), szóval nem árnyékolt, mégis... khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg :napsut:
s-l500.jpg
Biztos nagyon jó kábel sajnos én még nem hallottam. Viszont a "prémium Wireworld XLR" csatlakozó csatlakozó része kisértetiesen emlékeztet a Neutrikéra. A kioldóval ellentétes felén nincs felirat?

Na asszem eljött az ideje a fotózásnak, mert ez a kérdés nekem is felkeltette az érdeklődésemet...

Remélem értékeled, hogy csak emiatt "bányásztam" ki a rendszerből :D
Ha szükséges még fotó a csatlakozóról annak megállapítására, hogy valójában Neutrik-e, csak szólj nyugodtan :napsut:
.
IMG_3776.JPG
IMG_3777.JPG
Természetesen értékelem! :rolleyes:
A Neutrik ilyen, de közben a kíváncsiságtól hajtva szétnéztem kínai oldalakon és rengeteg csatlakozót koppintottak róla.
Tehát semmivel sem lettünk okosabbak.
_DSC3911.jpg
_DSC3911.jpg (411.58 KiB) Megtekintve 2377 alkalommal
_DSC3908.jpg
_DSC3908.jpg (433.45 KiB) Megtekintve 2377 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 11:13
Ezeket az újabb és újabb kábelcsodákat inkább divatcikkeknek látom már mint előrelépéseknek,de mint tudjuk a változatosság gyönyörködtet,és uncsi is lenne az élet a régi és jól bevált drótokkal. :D
Kellett egy AES/EBU kábel, mert ami volt, az kölcsönbe volt, amit előbb-utóbb vissza illik adni. Szóval itt nem valami fejlesztési ingerről van szó nálam, egyszerűen be kellett szereznem valamit záros határidőn belül. Tekintettel a komponensekre, amelyeket összekötök vele, úgy döntöttem, hogy valami tisztességesebb cuccot veszek. Előtte meghallgattam saját rendszerben pár másmilyen kábelt (nem sokat, ld. záros határidő, plusz a szerelt AES/EBU kábelek nem is jönnek olyan sűrűséggel szembe az emberrel, mint az asszimmetrikus digitális kábelek), és erre a WW kábelre esett a választásom, ár és szubjektív teljesítmény alapján (igaz, lett volna lehetőség még egy kábel meghallgatására, de egy betegség közbejött, és az idő szorított). Utána kellett volna néznem annak is, hogy nehogy divatcikk legyen? Melyik jól bevált drótot mulasztottam el?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”