Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Jókor jöttem, úgy látom népszerű a topik. :D Legalább többen olvassák, hátha válaszol nekem is valaki.

Egy passzív szub hajtására szeretnék erősítőt, Behringer NX3000D a kiszemelt. Nem volt még dolgom PA erősítőkkel és speakon csatlakozókkal, így lehet kicsit értetlen leszek.
(Azt tudom hogy hangos a venti, felhívták rá a figyelmem.)

BEMENET:
AVR-en egy RCA szub kimenetem van. ILYEN RCA-XLR kábel kellene nekem egy Y RCA elosztóval?

KIMENET:
Hídban szeretném használni. A hangszórókábelhez egy darab négy pólusú? speakon csatlakozóra van szükségem erősítő oldalon amit a CH A-ba dugok? A csatlakozó 1+ foglalatába megy a piros vezeték a 2+ foglalatába a fekete. Ennyi? CH B-be nem dugok semmit híd esetén. Jól értem?

Kép
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Minden elromolhat! De amit napi nyolc órában használnak moziban nagy hangerőn nem ugyanaz mint amit otthoni használat mellett használnak heti nyolc órában.Ezért van használt ár különbség!
Nagy ipari projektorokat se otthoni használatra vásárolnak.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Egy peremeztetés nem nagy dolog. Pár ezer forintos költség. Ez előfordulhat bármivel. Ahogy hifis hangfalaknál se ritka,hogy magasat vagy mélyet kell cserélni bennük. Vagy hogy ne romolnának el avr-ek, erősítők, végfokok. Egy Epson vagy Optoma nem romolhat el? Ez sajnos benne van a pakliban mindennel, pro vagy nem pro. Nyilván ezek a használt szubok elég nagy hajtást kaptak a mozikban korábban. Ezzel tisztában van mindenki, illetve illene tisztában legyen.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Legalább néznél utána az áraknak. A surroundok és szubok kb. harmad áron vannak használtan az új árhoz képest. Vagy több. A nagyobbik szubnál alig több mint 2x az árkülönbség, de a kisebbnél is max 2,5x. Az S1500-ak megint harmadár körül mennek. Tehát az 5-6x árkülönbség elég nagy ferdítés, mert az inkább 2,5-3x nagyon max. De nem baj, megszoktuk már. Egyedül kb. két típus a C215 és az S2000/2001 ami néha megvehető negyed ár körül. De még mindig csak néha, mert egyrészt nem bukkan fel sűrűn, másrészt nem is mindig ennyire olcsó. Azt meg ne is említsük, hogy sokszor Németország északi feléig kellene kocsikázni érte... Ne Farkinca árait vedd alapul, mert ő igen alacsony áron mákolta be a cuccait és viszonylag közel, környező országokból. Az pedig, hogy egy töredékáron megvett holmira kifizetünk 5-10 ezer forintot tekercselésre, vagy peremezésre nem a világ vége.

Harmadáron mennek a használt cuccok, ez is bizonyítja mekkora szar a KCS. Végülis a fél avx apró harmadár körüli márkás hifis meg házimozis cuccokkal van tele. Akkor most hirtelen azok is tűzre valóak? Vagy ez megint csak a KCS kiváltsága? Engem őszintén nem érdekel, ha neked valami miatt szúrja a szemed ez az egész, mert ez nyilvánvaló. De vigyünk már némi objektivitást a dolgokba.

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Használt, mozikból nyugdíjba elküldött hangszórók a nagy része. Tisztelet a kivételeknek!
Ezért olcsó a KCS! Ha nem szereltek volna sokat le a mozikból akkor 5x 6x többe kerülnének.
Olyan mint az autók km futása.Magasabb km kevesebbet ér!
Akik megveszik olcsón rátudnak hogy benne van a pakliban hogy hamarosan akár peremeztetni,tekercselni kell őket.
Már 1-2 tulaj itt a fórumon már tapasztalta!
Én nem bántom a KCS csak leírtam miért olcsó.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

-KP- írta:
2020.02.17., hétf. 10:05
Használtan 30-40 ezerért megvehető surround hangfal nem szól tökéletesen (értsd, milliós hangfalakhoz mérve) a front oldalon sztereóban. Hogy merészeli...
Bezzeg az sr-12-es ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Használtan 30-40 ezerért megvehető surround hangfal nem szól tökéletesen (értsd, milliós hangfalakhoz mérve) a front oldalon sztereóban. Hogy merészeli...

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Nem kellett bejáratni mert használtan vásárolta!
Szegény Klipsh nem tehet róla hogy 5x értékállóbb mint a Kcs! Egyszerűen a piac ezt osztotta ki!
A maga nevében mind két szett szólhat jól! Ár-értéktől függetlenül.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2020.02.16., vas. 15:22
Kezdek egyre inkább "beprósodni" - érkezett Godzillának néhány rokona - KCS SR10A surround hangfalak.
Mivel nem bírtam ki, bekötöttem öt hangfalat a Klipsch THX ULTRA2 szett helyett.
A KCS is THX minősítésű és gondoltam kipróbálom őket - mit tudnak valójában a "kicsik".
Nagyon idéző jeles a kicsi jelző, mert ba*ott nagyon ezek is.

Ezeket néhány fórumtárs néhány üveg sör áráért vásárolta kintről és arra voltam kíváncsi, hogy lehetne-e ezeket akár nappaliban is teljes szettként használni. gondolkodik.gif

Először megnyugtatok mindenkit, hogy a Klipsch jobb. Gyakorlatilag mindenben jobb, de a különbség nem hatalmas.
Ha kizárólag a végeredményt nézem, teljesen hallgatható, dinamikus, brutális mozit tudnak "csinálni" a KCS surround-ok.
Tisztán szólnak, akár Adele is hallgatható velük. A férfi hangok nagyon jók, a női hangokkal van egy kis bibi az én fülemnek.
Ha valaki egy jó mozis hangot szeretne otthonra - potom pénzért tud ilyeneket vásárolni és nem igazán lesz hiányérzete.

Nekem van valami kicsit bántó az egész produkciójában. Ezt nem tudom melyik tartomány lehet, illetve mi miatt, de számomra egy kicsit fárasztó. Nem fülbántó, nem olyan, mint amit elképzelünk meghallgatás nélkül a tölcséres magasoktól.

Én az első három hangfalat fejjel lefelé állítottam rendszerbe, az jó megoldásnak tűnt - mivel alacsonyabban vannak, így kicsit felfelé sugároznak. Igaz, a magas így alulra került.

A hangfalak hátoldalán található egy kapcsoló - FLAT/surround módra lehet állítani.
A kapcsoló hatását lemértem. olyan 2db-t vesz el 2kHz-től kezdődően a teljes felsőbb tartományból.
Erre teszek be egy grafikont.

kcs.jpg

kcssur.jpg
Bejárattad őket ? Lehet hogy az a baj ! :fekverohog:
Hát a te Klipsch THX Ultra2 szetted úgy 5* annyiba kerül most legalább mint az én teljes 11.0 szettem, ezért az ember teljes joggal elvárhat(ná)ja hogy jobb is legyen ! :D
Ha csak egy kicsivel jobb akkor én ezt dicséretnek veszem a konfigom részére. leborulok.gif
Az én belépőszintű 5.1 klipsch rendszerem sajnos nem tudta felvenni vele a versenyt a nagy moziszobában nagy hangerejű mozizásnál. Az is igaz hogy ezek miatt végfokolnom kell(ett) a denont, mert az nem bírta szuflával ! :D
Gratula hozzá, kiváncsi vagyok hogy milyen front szekciód lesz hozzá ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.02.16., vas. 15:55
Esetleg érdemes lenne összehasonlítani a Klipsch mérésével, hátha van valami jelentősebb eltérés valahol, ami megmagyarázná ezt.
Nincs jelentős eltérés.

A fárasztó hang azért igen nagy hangerőnél jelentkezik. Bírják a strapát rendesen a KCS surround-ok.
Próbálok majd a Dirac-kal játszani, jelenleg nem nagyon nyúltam bele és a Klipsch-hez használt -2db magas beállítás is jelen van.

Egy jó darabig ezt a felállást fogom használni, majd még írok a további tapasztalatokról is.
:smile32:

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Pedig nagyon egyszerű még ha te esetleg támadásnak veszed.
Nap mint nap mindenki veszi az újabbnál újabb készülékeket,hangfalakat.
Leírják hogy ez milyen nagy változást hozott a rendszerükbe.Hogy elérték a KÁNOÁNT.
Delorean nem csak a szépségét,erősségét írta meg hanem esetleges gyengeségét is! És nincs is ezzel gond.
Vannak bug-os procik,avr-ek. Vannak ilyen vagy olyat tudó hangfalak!
Delorean tesztjét én őszintének vélem.(Ha nem baj!)
bravo.gif

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

onkyo607 írta:
2020.02.16., vas. 16:10
Végre egy őszinte teszt! :smile32:
Mire gondolsz pontosan, ezzel az őszinte jelzővel? Nem igazán értem?

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

DeLorean írta:
2020.02.16., vas. 15:22
Kezdek egyre inkább "beprósodni" - érkezett Godzillának néhány rokona - KCS SR10A surround hangfalak.
Mivel nem bírtam ki, bekötöttem öt hangfalat a Klipsch THX ULTRA2 szett helyett.
A KCS is THX minősítésű és gondoltam kipróbálom őket - mit tudnak valójában a "kicsik".
Nagyon idéző jeles a kicsi jelző, mert ba*ott nagyon ezek is.........................................................
Végre egy őszinte teszt! :smile32:

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2020.02.16., vas. 15:22
Nekem van valami kicsit bántó az egész produkciójában. Ezt nem tudom melyik tartomány lehet, illetve mi miatt, de számomra egy kicsit fárasztó. Nem fülbántó, nem olyan, mint amit elképzelünk meghallgatás nélkül a tölcséres magasoktól.
Esetleg érdemes lenne összehasonlítani a Klipsch mérésével, hátha van valami jelentősebb eltérés valahol, ami megmagyarázná ezt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Kezdek egyre inkább "beprósodni" - érkezett Godzillának néhány rokona - KCS SR10A surround hangfalak.
Mivel nem bírtam ki, bekötöttem öt hangfalat a Klipsch THX ULTRA2 szett helyett.
A KCS is THX minősítésű és gondoltam kipróbálom őket - mit tudnak valójában a "kicsik".
Nagyon idéző jeles a kicsi jelző, mert ba*ott nagyon ezek is.

Ezeket néhány fórumtárs néhány üveg sör áráért vásárolta kintről és arra voltam kíváncsi, hogy lehetne-e ezeket akár nappaliban is teljes szettként használni. gondolkodik.gif

Először megnyugtatok mindenkit, hogy a Klipsch jobb. Gyakorlatilag mindenben jobb, de a különbség nem hatalmas.
Ha kizárólag a végeredményt nézem, teljesen hallgatható, dinamikus, brutális mozit tudnak "csinálni" a KCS surround-ok.
Tisztán szólnak, akár Adele is hallgatható velük. A férfi hangok nagyon jók, a női hangokkal van egy kis bibi az én fülemnek.
Ha valaki egy jó mozis hangot szeretne otthonra - potom pénzért tud ilyeneket vásárolni és nem igazán lesz hiányérzete.

Nekem van valami kicsit bántó az egész produkciójában. Ezt nem tudom melyik tartomány lehet, illetve mi miatt, de számomra egy kicsit fárasztó. Nem fülbántó, nem olyan, mint amit elképzelünk meghallgatás nélkül a tölcséres magasoktól.

Én az első három hangfalat fejjel lefelé állítottam rendszerbe, az jó megoldásnak tűnt - mivel alacsonyabban vannak, így kicsit felfelé sugároznak. Igaz, a magas így alulra került.

A hangfalak hátoldalán található egy kapcsoló - FLAT/surround módra lehet állítani.
A kapcsoló hatását lemértem. olyan 2db-t vesz el 2kHz-től kezdődően a teljes felsőbb tartományból.
Erre teszek be egy grafikont.
kcs.jpg
kcs.jpg (668.62 KiB) Megtekintve 2885 alkalommal
kcssur.jpg
kcssur.jpg (70.53 KiB) Megtekintve 2885 alkalommal

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Viszont az itt is figyelembe kell vennei, hogy ki mit tart fontosnak es milyen ertek(rend) alapjan dont. Ezert is vannak ma mar d class erositok otthon, holott a class kellene csak, de ugye ott meg megint a felhasznalas kulonbseg a mozi vs zene szerepeben. de fejlodunk meresek alapjan. Par eve meg elkepzelhetetlen vilt a d erosito otthoni felhasznalasra. A mufaj sem utolso szempont es az erzekszerveink. Vvan aki tenyleg nem hall magas hangokat, neki merhetst barmit is nem fogja elhinni, higy van barmi is abban a tarzomanyban amit o nem erzekel. Valaki hangosan, valaki halkabban szereti. Van aki watt alapjan dont. 5x 100w, aztan a hatuljan meg max 300 ab osztajban. Farkincanal jott ki nagyon jol, hogy a kis Denon lehet kis rendszeren nagyon jo, de azon ami mar neki van ott keves.
Azt viszont en is felhaboritonak tartom, higy egy rakat cuccot mas kontosben adnak el sokkal sokkal dragabb. De ugye a "piacgazdasag". Fontos a tajekozodas es igen is fontos a meres is, hogy valami tampontot adjon, de ugyen ennyire fontos a teljes rendszer is. Ha szar a tap, szar az egesz pl. Meressel meg legalabb az ilyen bakik kivedhetoek. Egy masik szempont alapjan ez meg csak farokmeregetes. Autos hasonlattal: az enyem hisszabb ket centivel tehat nagyobb. Az senkit nem erdekel, hogy a muanyag lokos alatt 10cm re mar nincs semmi es minden kisebb belul is, de ha lemerik akkor is nagyobb. Tehat??? Csak annyit akartam ezzel, hogy ezek mind informaciok es segitik a sajat szempontjaink allapjan a dontesunket
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2020.02.14., pén. 15:40
szeintem meg elbeszéltek egymás mellett
az egyik csak egy adatra fókuszál, a másik az össz értéket próbálja meghatázoni minőségben, de a kettő nem ugyan az
mért érték az adott helyzetben jobb is lehet, de a többi alkatrész vagy azok méréséből adódó jelenségek miatt a végeredmény más lehet
sok esetben nem csak fekete és fehér létezik
lehet valamiben csúcs proci, ha minden más rossz nem lessz jó hangja
lehet valamiben sok közepes alakatrész ha minden klappol, akkor jó lehet a végeredmény is
tekljes rendszer / egy alkatrész (láncszem)
;peace;
Szerintem én ezt próbáltam elmagyarázni és nem nagyon lehet elfogadni ez alapján az érték alapján:

"A mérések pedig a profit maximalizálásban segítenek, hogy mondjuk ne kelljen kiadnom 5000 dollárt, ha ugyanazt megkapom 600-ért is."

Ennyi.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

szeintem meg elbeszéltek egymás mellett
az egyik csak egy adatra fókuszál, a másik az össz értéket próbálja meghatázoni minőségben, de a kettő nem ugyan az
mért érték az adott helyzetben jobb is lehet, de a többi alkatrész vagy azok méréséből adódó jelenségek miatt a végeredmény más lehet
sok esetben nem csak fekete és fehér létezik
lehet valamiben csúcs proci, ha minden más rossz nem lessz jó hangja
lehet valamiben sok közepes alakatrész ha minden klappol, akkor jó lehet a végeredmény is
tekljes rendszer / egy alkatrész (láncszem)
;peace;
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.02.14., pén. 14:00
Csak egy dolgod kértem, hogy válaszolj meg egy konkrét kérdést, ami konkrét eszközökre vonatkozott. Erre sikerült bevonnod még az akusztikát is. Jó, hogy kábelezni nem kezdtünk. :smile51:
Akkor nagyon nem érted azt a dolgot. Igen, akár "kábelezni" is lehetne.
Majdnem olyan, mintha azt írtad volna, hogy a Trabant tök jó, mert cuki a kormányváltója és az milyen praktikus dolog.
:smile51:

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2020.02.14., pén. 13:20

Az egész rendszert kell vizsgálni és még akkor sem lehet győztest hirdetni, mert lehet két hallgató teljesen másképpen ítéli meg. Az sem mindegy, hogy milyen akusztikai környezetben vizsgáljuk.
Csak egy dolgod kértem, hogy válaszolj meg egy konkrét kérdést, ami konkrét eszközökre vonatkozott. Erre sikerült bevonnod még az akusztikát is. Jó, hogy kábelezni nem kezdtünk. :smile51:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Nem akarok hülyeségeket beszélni de pl egy Crown XLS esetében akár jitteresedést is lehetne mérni mivel az A/D-D/A konverzió nem kikapcsolható. Vagy itt ilyesmi nem lép fel mert egy órajelről megy az egész ketyere?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.02.14., pén. 12:43
Lehet, hogy igazad van. Az elérhető mérési eredményekből mit kellene (még) figyelembe venni, hogy meghatározható legyen egy rangsor az eszközök között? Mondjuk nézzük a Crown XLS2502-t, A Benchmark végfokát (ha már minden mérésben szerepel)az Anthemet, és a Marantzot.

A meghallgatás most nem játszik, csak a technológiai kivitelezés.
Nem lehet mérési adatokból megítélni ezeket a dolgokat. Ráadásul biztosan nem - egy mérési adat alapján.
"Sokismeretlenes" egyenlet végeredménye, hogy a rendszer hogy szuperál, ráadásul a rendszer egyik eleme maga a hallgató is.

Az Anthem - Marantz vonatkozásában a DSP, az EQ korrekció minősége nagyban meghatározza, hogy mit hallunk.
Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen mintavételezéssel dolgozik az egyik, vagy másik EQ, mennyire tompítja mondjuk a hangot. De sok mindent nem lehet összehasonlítani, a Marantz DAC DSD képes, a másik nem.

A Crown és egyéb végfokok tekintetében megint a hangminőség, mennyire érzékeny hangfalakat hajtasz vele, a hangfalak minősége és eltérő kialakítása is olyan tényezők, amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Amikor a Crown XLS 2502 végfokomat összehasonlítottam egy QSC A/B osztályos végfokkal - hatalmas különbség volt a QSC javára. Minden szempontból jobbnak hallottam. Ráadásul még a noise floor is kisebb volt.
De ettől függetlenül nem mondanám azt, hogy akik itt XLS-t használnak dobják ki - a rendszerükben lehet a referencia szinten torzítás nélküli működés és a hatalmas erő simán olyan lehet, amit meg a QSC nem tud.
Aki szeret zenét is hallgatni a rendszerén, annak én azért mást javasolnék SINAD ide, vagy oda.

Az egész rendszert kell vizsgálni és még akkor sem lehet győztest hirdetni, mert lehet két hallgató teljesen másképpen ítéli meg. Az sem mindegy, hogy milyen akusztikai környezetben vizsgáljuk.

gondolkodik.gif

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2020.02.14., pén. 12:32
Egy dolgot veszel figyelembe a sokból és az alapján hirdetsz ki végső győztest.
Pont te nem nézed összességében.
Ez nagyon nem jó. :ohnoohnoohno:

Nem hiszem, hogy a Marantz lenne a Trabant, A Crown XLS hangminőségét (a végeredményt) meg inkább hagyjuk.
:smile32:
Lehet, hogy igazad van. Az elérhető mérési eredményekből mit kellene (még) figyelembe venni, hogy meghatározható legyen egy rangsor az eszközök között? Mondjuk nézzük a Crown XLS2502-t, A Benchmark végfokát (ha már minden mérésben szerepel)az Anthemet, és a Marantzot.

A meghallgatás most nem játszik, csak a technológiai kivitelezés.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.02.14., pén. 11:28
A szomorú helyzet, hogy a Crown végfok jobb, mint a NAD/Anthem saját megoldása:
A Benchmark amp meg mindegyiket állva hagyja...

A Marantz jobbik DAC-a kb annyit ér, mint a trabantba rakott Ferrari motor. Önmagában lehet, hogy jobb, de összességében nézve mar 1dB-vel roszabb SINAD értéket produkál, mint az Anthem-é.
Egy dolgot veszel figyelembe a sokból és az alapján hirdetsz ki végső győztest.
Pont te nem nézed összességében.
Ez nagyon nem jó. :ohnoohnoohno:

Nem hiszem, hogy a Marantz lenne a Trabant, A Crown XLS hangminőségét (a végeredményt) meg inkább hagyjuk.
:smile32:

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

-KP- írta:
2020.02.14., pén. 11:31
Azt azért tegyük hozzá, a DAC chip önmagában pár dollár. Hogy milyen hang lesz végeredményben, az múlik több dolgon, tápellátás, tápszűrés, analóg szekció megépítettsége stb stb.
Teljesen igazad van, ez egy komplett csomag,attól,hogy valamelyik rész jobb, mint a másikban, még nem jelenti azt, hogy egészében is jobb lesz.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”