Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
lajbo1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2011.08.20., szomb. 17:11
Értékelés: 12

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lajbo1 »

Tctronic írta:
2020.02.21., pén. 19:54
lajbo1 írta:
2020.02.21., pén. 19:29
Sziasztok!
Olyan emberek tapasztalataira,véleményére lenne szükségem,akik használnak vagy használtak már ilyen felállásban kábelezést!
XLR kábelezésen gondolkodom,a bökkenő,hogy adott egy XLR képes Proci és egy RCA képes végfok,a kérdésem az lenne,hogy hozna e hangban a konyhára az a megoldás,hogy a prociból induló XLR kábleket a végfok bemenő RCA csatlakozójába egy XLR-RCA átalakítóval kötném össze ?
Köszönöm a hasznos infókat!
Üdv: Mindenkinek
Sajnos semmi észrevehető pozitív hatása nem lesz. Természetesen összeköthető így, de kényszermegoldás csak.
Köszi!Tartottam ettől a választól,de akkor ebben a felállásban teljesen mindegy hogy XLR vagy RCA összekötő kábelek vannak,nincs lényegi különbség?

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

lajbo1 írta:
2020.02.21., pén. 19:29
Sziasztok!
Olyan emberek tapasztalataira,véleményére lenne szükségem,akik használnak vagy használtak már ilyen felállásban kábelezést!
XLR kábelezésen gondolkodom,a bökkenő,hogy adott egy XLR képes Proci és egy RCA képes végfok,a kérdésem az lenne,hogy hozna e hangban a konyhára az a megoldás,hogy a prociból induló XLR kábleket a végfok bemenő RCA csatlakozójába egy XLR-RCA átalakítóval kötném össze ?
Köszönöm a hasznos infókat!
Üdv: Mindenkinek
Sajnos semmi észrevehető pozitív hatása nem lesz. Természetesen összeköthető így, de kényszermegoldás csak.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
lajbo1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2011.08.20., szomb. 17:11
Értékelés: 12

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lajbo1 »

Sziasztok!
Olyan emberek tapasztalataira,véleményére lenne szükségem,akik használnak vagy használtak már ilyen felállásban kábelezést!
XLR kábelezésen gondolkodom,a bökkenő,hogy adott egy XLR képes Proci és egy RCA képes végfok,a kérdésem az lenne,hogy hozna e hangban a konyhára az a megoldás,hogy a prociból induló XLR kábleket a végfok bemenő RCA csatlakozójába egy XLR-RCA átalakítóval kötném össze ?
Köszönöm a hasznos infókat!
Üdv: Mindenkinek

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Szvsz már ezen is túl vagyunk, egy filozófus szájából azt hallottam "élvezői társadalom" ;)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
[/quote]
Sikerül a gyártóknak elérni? Hogy ácsingózz a jobb felé? Ezt írod. De hát ez legfeljebb benned vagy bennem történik, nem a gyártók ördögi terve, ők megcsinálják a tőlük telhető legjobbat, (a legtöbbjük megszállott hobbista is) azt lebutitják több lépcsőben, hogy legyen egy termék paletta, de mi szabad emberek vagyunk, semmi sem kötelező! Lehetsz bohóc is (a mókus kerék szerintem jobban passzol) de csak rajtunk múlik! Szerintem legfőképp magadnak tedd fel ezeket az amúgy fontos kérdéseket, nem lehet hogy magaddal harcolsz leginkább?

De,De,De!!!
Igenis a gyártók-és nem csak a kábel gyártók-ördögi terve;Hiszen erre épül az egész mai fogyasztói társadalom! :offtopic:
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

viri írta:
2020.02.18., kedd 14:43
...Sikerül ... elérni? Hogy ácsingózz a jobb felé? ... De hát ez legfeljebb benned vagy bennem történik, nem a gyártók ördögi terve...magaddal harcolsz leginkább?
felejtsük elöször el a hifit, kabelkerdest.

azert a fenti szerintem nem idegen "mai tarsadalmunkban", nem ?
igen, igyekszenek ravenni a fogyasztasra, söt, igyekszenek gyakran nem fair eszközökkel; es persze bennünk törtenik ...és aki "birja", az bizony harcol ellene
lehetnek ezek a kivantato reklamok, rövid idöre bevillantott kepek, "közössegi media" trükkjei
(de akár alkohol, drog, stb. is)
(ruhazati) divathullamok, ..

ki mire fogekony.
en nem gondolom, hogy a hifi ezektöl mentes lenne (mas iparag sem !). akik itt vagyunk, mi valamennyien kicsit hi-függöek (nem csak a zene) vagyunk, van, akinek mindennap kell az adagja és már csak annak él, van, akit most visz oda a közösség, van, aki be sem lép és megkapja a "mivannemiszolbuzivagy", stb.
es van, aki csak ovatosan, az ize kedveert megszalassza es 1-2 kortyot izlelget orakon át

nem bantasnak szanom, mindenki magarol döntse el, hol van benne :-) es persze: sok jo zenehallgatast !!

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 14:39
gyongyhalas írta:
2020.02.18., kedd 14:17

Most tényleg minden bántás nélkül kérdezhetek?
Volt már ,hogy gyártótól ,,,boltból ,,, rendeltél kábelt próbára ?
Netán drágábbat mint amit használtál és hallottál különbséget ,?
Amennyiben jobban szólt a drágább kábel ,,,mit tettél vele?
Megsértődtél és visszaküldted ?...Vagy elzárkózol minden változtatástól? Vagy netán semmit sem hallasz a rendszer változtatásánál?
Egyszerű az oka amiért ezeket kérdezem ! Kíváncsi vagyok ...
üdv,
Kérdezz. :D
1.Volt.
2.Igen.
3.Azt hallgattam tovább,nem sértődtem meg,és nem zárkózom el most sem ha rám jön a kábelmánia.
4.Ismerem minden rezdülését a rendszernek,tehát jól hallok minden légyfarok változást.
Remélem sikerült kielégítenem a kíváncsiságodat.
Üdv.
Köszönöm válaszodat...
Szerintem nagyon is jól tudod mi is ez az őrület ...rajongás ...élvezet ... :D
Ami túl sok pénz elköltésére is rábír egyébként normálisan is gondolkozni akaró embereket.
Te is közülünk való vagy.....csak néha bűntudat...lelkiismeret ... szánakozás ...vagy csak normálisan akarsz gondolkozni...miközben mint a drog ..bennünk dolgozik a jobbra áhítozás.... :smile53:
Igen így már értelek és tisztelem véleményedet is. :smile53:
üdv

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 15:36
viri írta:
2020.02.18., kedd 15:22

Dehogy sértődtem, ne hülyéskedj, akkor én voltam félreérthető!
Az jó mert már kerestem a korbácsot hogy elégtételt tegyek magamon. :D
Na azt hiszem most jött el az ideje annak hogy szüneteltessem a fórumozást,mert ez már sokk,és besokk.
Basszus lement úgy mellettem most egy lemez hogy semmit nem éreztem belőle.
Kényszerpihenőre küldöm magam,most és rögvest.
Szevasztok.
Azért ne legyél szigorú magadhoz :) Szerintem semmi gond nincsen, és remélem hogy nem én voltam sokk!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

viri írta:
2020.02.18., kedd 15:22

Dehogy sértődtem, ne hülyéskedj, akkor én voltam félreérthető!
Az jó mert már kerestem a korbácsot hogy elégtételt tegyek magamon. :D
Na azt hiszem most jött el az ideje annak hogy szüneteltessem a fórumozást,mert ez már sokk,és besokk.
Basszus lement úgy mellettem most egy lemez hogy semmit nem éreztem belőle.
Kényszerpihenőre küldöm magam,most és rögvest.
Szevasztok.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 15:15
viri írta:
2020.02.18., kedd 14:43
Shimano írta:
2020.02.18., kedd 11:59


Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
Sikerül a gyártóknak elérni? Hogy ácsingózz a jobb felé? Ezt írod. De hát ez legfeljebb benned vagy bennem történik, nem a gyártók ördögi terve, ők megcsinálják a tőlük telhető legjobbat, (a legtöbbjük megszállott hobbista is) azt lebutitják több lépcsőben, hogy legyen egy termék paletta, de mi szabad emberek vagyunk, semmi sem kötelező! Lehetsz bohóc is (a mókus kerék szerintem jobban passzol) de csak rajtunk múlik! Szerintem legfőképp magadnak tedd fel ezeket az amúgy fontos kérdéseket, nem lehet hogy magaddal harcolsz leginkább?
Látom megsértődtél. sad.gif Bocsi Ati nem ez volt a szándékom,nem pejoratív értelemben akartam,ha nem inkább viccesre hogy milyen bolondok és befolyásolhatóak vagyunk,de látom nem úgy ment át.
Bocsi még egyszer.Majd legközelebb jobban figyelek arra hogy mit és hogyan is írok,fogalmazok.
Dehogy sértődtem, ne hülyéskedj, akkor én voltam félreérthető!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

viri írta:
2020.02.18., kedd 14:43
Shimano írta:
2020.02.18., kedd 11:59
viri írta:
2020.02.17., hétf. 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
Sikerül a gyártóknak elérni? Hogy ácsingózz a jobb felé? Ezt írod. De hát ez legfeljebb benned vagy bennem történik, nem a gyártók ördögi terve, ők megcsinálják a tőlük telhető legjobbat, (a legtöbbjük megszállott hobbista is) azt lebutitják több lépcsőben, hogy legyen egy termék paletta, de mi szabad emberek vagyunk, semmi sem kötelező! Lehetsz bohóc is (a mókus kerék szerintem jobban passzol) de csak rajtunk múlik! Szerintem legfőképp magadnak tedd fel ezeket az amúgy fontos kérdéseket, nem lehet hogy magaddal harcolsz leginkább?
Látom megsértődtél. sad.gif Bocsi Ati nem ez volt a szándékom,nem pejoratív értelemben akartam,ha nem inkább viccesre hogy milyen bolondok és befolyásolhatóak vagyunk,de látom nem úgy ment át.
Bocsi még egyszer.Majd legközelebb jobban figyelek arra hogy mit és hogyan is írok,fogalmazok.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 11:59
viri írta:
2020.02.17., hétf. 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
Sikerül a gyártóknak elérni? Hogy ácsingózz a jobb felé? Ezt írod. De hát ez legfeljebb benned vagy bennem történik, nem a gyártók ördögi terve, ők megcsinálják a tőlük telhető legjobbat, (a legtöbbjük megszállott hobbista is) azt lebutitják több lépcsőben, hogy legyen egy termék paletta, de mi szabad emberek vagyunk, semmi sem kötelező! Lehetsz bohóc is (a mókus kerék szerintem jobban passzol) de csak rajtunk múlik! Szerintem legfőképp magadnak tedd fel ezeket az amúgy fontos kérdéseket, nem lehet hogy magaddal harcolsz leginkább?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

gyongyhalas írta:
2020.02.18., kedd 14:17

Most tényleg minden bántás nélkül kérdezhetek?
Volt már ,hogy gyártótól ,,,boltból ,,, rendeltél kábelt próbára ?
Netán drágábbat mint amit használtál és hallottál különbséget ,?
Amennyiben jobban szólt a drágább kábel ,,,mit tettél vele?
Megsértődtél és visszaküldted ?...Vagy elzárkózol minden változtatástól? Vagy netán semmit sem hallasz a rendszer változtatásánál?
Egyszerű az oka amiért ezeket kérdezem ! Kíváncsi vagyok ...
üdv,
Kérdezz. :D
1.Volt.
2.Igen.
3.Azt hallgattam tovább,nem sértődtem meg,és nem zárkózom el most sem ha rám jön a kábelmánia.
4.Ismerem minden rezdülését a rendszernek,tehát jól hallok minden légyfarok változást.
Remélem sikerült kielégítenem a kíváncsiságodat.
Üdv.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 11:59
viri írta:
2020.02.17., hétf. 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
A jobb utáni vágy más hobbikban is motiváló. A prémium termékek többnyire aránytalanul többe kerülnek. Ez van. Egyszerű példa az órák világa. Mindegyik az időt mutatja, ám a viselésük adta közérzetben vannak diferenciák. Kidolgozásban, anyaghasználatban tartósságban... és így tovább másak.
Akinek az órák a "perverzitása", annak magyarázhatod, hogy a dekatlonos 2000 forintos ketyegő is mutatja a pontos időt. Természetesen bele lehet kötni a hasonlatba, de remélem átjön/átmegy a lényeg. Az igazán jó audio rendszerek meghálálják a jó/jobb kábeleket és ahogy lépdelünk felfelé úgy hatványozódik a szorzó... Nem mindig a drágább vezeték lesz a jobb (szinergia), de hogy van az a "célhely" ahol igen, az egészen biztos. Megéri? Valakinek igen, ugyanis ez a szentté vált hobbija és fusssa rá. ;) Szóval haggyukmá" békében azokat, akik kábeleznek... :smile53:
.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Shimano írta:
2020.02.18., kedd 11:59
viri írta:
2020.02.17., hétf. 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:
Most tényleg minden bántás nélkül kérdezhetek?
Volt már ,hogy gyártótól ,,,boltból ,,, rendeltél kábelt próbára ?
Netán drágábbat mint amit használtál és hallottál különbséget ,?
Amennyiben jobban szólt a drágább kábel ,,,mit tettél vele?
Megsértődtél és visszaküldted ?...Vagy elzárkózol minden változtatástól? Vagy netán semmit sem hallasz a rendszer változtatásánál?
Egyszerű az oka amiért ezeket kérdezem ! Kíváncsi vagyok ...
üdv,

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

viri írta:
2020.02.17., hétf. 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

lehoako írta:
2020.02.18., kedd 08:13
Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 20:08
Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11


Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
bravo.gif

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
Ahogy észrevetted, sajnos a Kábelezzünkbe gyakran a NE Kábelezzünk törzsközönsége is sokat ír, szabadjára engedve minden rosszkedvet, mogorvaságot, hülyék vagytok-ot.

Engem határozottan érdekelnek élményeid ezzel az ezüsttel, szeretnék még akár priviben is konzultálni róla Veled. Járasd be rendesen, 200 óra sztem a minimum, de AES-sel még nem volt dolgom, a rendszerem csak RCA-t tud. :smile32:
Legtöbb esetben nem is a felhasználó tehet róla, hanem amit birtokol hifit az a ludas, csak még arra nem jött rá. :D :napsut:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 20:08
Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11
supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
bravo.gif

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
Ahogy észrevetted, sajnos a Kábelezzünkbe gyakran a NE Kábelezzünk törzsközönsége is sokat ír, szabadjára engedve minden rosszkedvet, mogorvaságot, hülyék vagytok-ot.

Engem határozottan érdekelnek élményeid ezzel az ezüsttel, szeretnék még akár priviben is konzultálni róla Veled. Járasd be rendesen, 200 óra sztem a minimum, de AES-sel még nem volt dolgom, a rendszerem csak RCA-t tud. :smile32:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2020.02.16., vas. 19:19
Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11
supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
Hihetetlen, hogy vannak olyan emberek, akik hallják a különbséget 2 kábel között, nomeg rendszerük is van hozzá. :kiss:
...
De most télleg, Vinkli, mennyire durva ez a hifizés :D :D :D :smile32:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

SoundMania írta:
2020.02.17., hétf. 14:01
lehoako írta:
2020.02.16., vas. 08:12

Úgy látom, hogy az érpár belül nem állandóan körbefutó árnyékolást kapott, csak 2 csík spirálozik rajta, némi szünetekkel a felszínen, nem annyira szorosan tekerve, h fedje az egész külső felszínt. Ez, ha lehet ilyen, egyesítheti kicsit az árnyékolt kábelek zavarszűrését és a nem árnyékoltak nyíltságát, sávszéleit.

Emiatt várom Aszpirin esetleges tapasztalatait, de ha még tényleg csak frissen kötötte be a kábelt, pár nap járatás után lehet csak mérvadót hallani, addig jóformán a forrasztásokat hallja az ember...
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.
Köszi, SM, télleg érdekelt, ha Aszpirin csináltat belőle RCA-sat, lehet, h bekéretőzöm egy teára hozzá, hónom alatt a KSL-Vz-vel. :D De pssssszt, ez még akkora titok, hogy még ő sem tud róla és nekem is lehet, hogy kimegy a fejemből :D :D :D

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Hidd el, hogy maximálisan értem, amiről beszélsz, csak szerintem nem kell/lehet az embereket megmenteni maguktól, ez túl nagy misszió lenne :) Ha itt akarjuk kitárgyalni az állandóan mozgó elme természetét, az örökös vágyakozásával, kielégíthetetlenségével stb. Buddha tanainál lukadnánk ki, eljutnánk egészen a szenvedés gyökeréig, a létszomjig :) Ez már egy másik topik témája lenne :)

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle. Bízzunk már meg egy kicsit jobban a fórumtársak felnőttségében, vagy józanságában!

A saját sztorimmal nem untatnék senkit, igazad van, én sem vagyok kivétel, most éppen azzal áltatom magamat, hogy ahogy annak idején az AN rendszert kimaxoltam amennyire tudtam, most az aktív rendszer kábelezésének kezdek a végére érni, de erre térjünk majd vissza 1 év múlva... :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

viri írta:
2020.02.17., hétf. 20:00
Szegény Aszpirinnek már magyarázkodnia kell, azért ne már... :) Nagyon becsípődött neked ez a kábel kérdés Józsi! :) Shimanóval személyesen is ismerjük egymást, nagyon szimpatikus embernek ismerlek, de itt most nyilvánosan kérlek gondolkozz el wittao autós példáján, szerintem tökéletes példa. Én téged is teljesen megértelek, csak ne akarjuk ráerőltetni a másokra a saját "realitás" érzékünket, vagy értékítéletünket, vagy egyáltalán a véleményünket. Sokadjára úgy tűnik hogy ennek futsz neki...

A témához konkrétan, a Micro platinumot is hallgattam saját rendszerben és a platinumot is. Én örültem volna a legjobban, ha majdnem olyan jó lett volna, de azért az nagyon hallható volt, hogy sokkal kevesebb szálból áll a micro platinum (tömeg, energia, stb...) A többlet ár nyilván nem a többlet anyaggal arányos, hanem a kapott HANG-ot fizettetik meg, ami valakinek (a rendszeréhez, ízléséhez, pénztárcájához) megéri, valakinek nem, ennyi az egész, nem kell ezt túl parázni :) Én pl. nem adnék érte annyit, más meg igen, ez van :) bocsánat ha kioktatósra sikerült, nem tudtam másképp kifejezni magam, remélem veszed a lapot! :)
Ati én tudtam hiszen mondta hogy a pro kábelt vette meg és nem azt amit linkeltek,tehát nem értem hogy miért érzi úgy hogy magyarázkodni kellene bármiért is.Tőlem egyébként akár megvehette volna a másikat is,és akkor sem kellett volna magyarázkodnia,mert egyrészt nem érdekel,másrészt meg nem is a konkrét eset miatt vallom azt amit.Nekem van egy véleményem erről az egész kábel cirkuszról,amiben szerintem mi játszuk a bohóc szerepét,de ez is csak egy vélemény,és nem erőltetés másokra.
A racionalitás számomra fontos,és az nem abban merül ki hogy nem vásárolok drága dolgokat,mert vásárolok,csak éppen azért nem adok pénzt ami nyilvánvalóan nem ér annyit amennyit kérnek érte,és az 1-5-10 millás kábelek mondhat akárki bármi ellenkezőt is ilyenek,mert töredék áron is elérhetőek lehetnének ha nem lennénk mi bohócok,akik megveszik ennyiért is.

Még annyit Attila,hogy Nálad megfordult már sok jó rendszer és kábel is,és mindegyikkel elégedett is voltál egy ideig,aztán meg valamiért mindig váltottál.Feltetted már azt a kérdést magadnak hogy mi lehet ennek az oka?Ha nem,akkor ezt most megteszem én. :D
Nem kell válaszolnod ha nem akarsz,de valóban érdekelne az hogy miért is nem lehet megállapodni,és mi készteti az embereket az örökös újításra akkor is ha lényegében elégedettnek tűnnek,vagy legalábbis azt mutatják.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Szegény Aszpirinnek már magyarázkodnia kell, azért ne már... :) Nagyon becsípődött neked ez a kábel kérdés Józsi! :) Shimanóval személyesen is ismerjük egymást, nagyon szimpatikus embernek ismerlek, de itt most nyilvánosan kérlek gondolkozz el wittao autós példáján, szerintem tökéletes példa. Én téged is teljesen megértelek, csak ne akarjuk ráerőltetni a másokra a saját "realitás" érzékünket, vagy értékítéletünket, vagy egyáltalán a véleményünket. Sokadjára úgy tűnik hogy ennek futsz neki...

A témához konkrétan, a Micro platinumot is hallgattam saját rendszerben és a platinumot is. Én örültem volna a legjobban, ha majdnem olyan jó lett volna, de azért az nagyon hallható volt, hogy sokkal kevesebb szálból áll a micro platinum (tömeg, energia, stb...) A többlet ár nyilván nem a többlet anyaggal arányos, hanem a kapott HANG-ot fizettetik meg, ami valakinek (a rendszeréhez, ízléséhez, pénztárcájához) megéri, valakinek nem, ennyi az egész, nem kell ezt túl parázni :) Én pl. nem adnék érte annyit, más meg igen, ez van :) bocsánat ha kioktatósra sikerült, nem tudtam másképp kifejezni magam, remélem veszed a lapot! :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 16:57


A példádat értem, és a mondandódat is, és csak annyit jegyeznék meg ismét: nem azt a kábelt vettem meg, és messze nem annyiért. Viszont digitális (AES/EBU) kábelként, azok közül, amit alkalmam volt meghallgatni, az árát is figyelembe véve az általam megvásárolt tetszett a legjobban. Egy darab AES/EBU kábelre pedig szükségem volt, mert ami volt nekem, azt kölcsönbe kaptam. Ennyi.
Tudom hogy nem azt vetted meg,és azért is hoztam fel példaként mert annyira adta magát.Ugyanazon gyártó pro és hifi kábele hasonló felépítéssel és anyagból.Persze nem egyformán szólnak,de nem is ez a lényeg,ha nem az hogy nem kerülhet sokkal többe legyártani az egyiket a másiktól.
A tévedés jogát persze fenntartom. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.02.17., hétf. 14:27
Példának itt ez a linkelt WW kábel az 1 milla körüli árával.Biztosan jó is,de ha a pro piacon hasonló felépítéssel és anyaggal ez tud jóval olcsóbb is lenni,akkor miért nem lenne elég pl a hifi verziónak max a duplájának lennie a helyett ami most van?
Érted?Az ok hogy ez egy szűk réteget kiszolgáló ipar,tehát nem tömegigényeket szolgál ki,de ettől még nem kellene ennyire elszállni,és rezzenéstelen arccal úgy kiállítani egy egy magas összegű számlát a fizetéskor,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Nem hiszem el hogy Ti nem érzitek és látjátok azt hogy itt valami nagyon nem kerek,és az arányok erősen el vannak csúszva.
Ha engem kérdezel: én még nem tartok ott (és elképzelhető, hogy nem is fogok soha), hogy 1 millió fölötti összeget adjak egy 1m-es összekötő kábelért. Én sem azért, mert nem tehetném meg, hanem mert jelenleg - az azért véges anyagi kereteim között - mások a prioritásaim, illetve - ahogy lehoako-nak is céloztam rá - akkor a kábel drágább lenne, mint a két komponens, amit összeköt, együttvéve, ami szerintem is irreális lenne.
Ha hirtelen 1 millió fölött akarnék költeni a hifire, akkor biztosan a hangfalakkal kezdeném, btw. De most már egyelőre nagyobb költés nem lesz rá (egy elkészülőfélben lévő táp kivételével a DAC-hoz, ami szintén 6 számjegyű összegbe kerül hamarosan), mondom, jelenleg mások az anyagi prioritások.

A példádat értem, és a mondandódat is, és csak annyit jegyeznék meg ismét: nem azt a kábelt vettem meg, és messze nem annyiért. Viszont digitális (AES/EBU) kábelként, azok közül, amit alkalmam volt meghallgatni, az árát is figyelembe véve az általam megvásárolt tetszett a legjobban. Egy darab AES/EBU kábelre pedig szükségem volt, mert ami volt nekem, azt kölcsönbe kaptam. Ennyi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”