Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sol Kolibri

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kari80 írta:
2023.12.02., szomb. 14:52

Tudom nem ide tartozik, de!
Így át is került a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kari80
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2010.08.26., csüt. 19:48
Értékelés: 9

Re: Sol Kolibri

Hozzászólás Szerző: kari80 »

Szia
Tudom nem ide tartozik, de!
Hasonlóképp vagyok a "kis" Totem Dreamcatcher-el.
Hiába, van egy pár Focal Electra 906-om, illetve egy pár Bowers 804S-em, amit a Totem hangfalaktól kapok, az valami teljesen más.
Pont a napokban adtam el a Totem Arro álló hangsugárzóimat, a vevő teljesen oda van tőlük.
"Kis hangfal, nagy hangal" és az a bizonyos "fűszer", vagy varázs, amit ezek a hangfalak tudnak, fantasztikus.
Semmi pénzért nem adnám, illetve de, még is.
De a pénzből vennék egy másik párt! 😄
Látom a kapcsolatot a Totem, illetve Dragonweed között, nem véletlenül! 🙂
Totem Dreamcatcher, Temple Audio Bantam Gold, Uptone LPs1.2, Uptone Iso Regen, Ifi Zen Signature V2
Totem Dreamcatcher, Temple Audio Bantam Gold, Uptone LPs1.2, Uptone Iso Regen, Ifi Zen Signature V2

Online
Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. El akartam kerülni, hogy belefogjak otthoni hifi-be, de már elkezdődött:) Tehát vettem egy Marantz stereo 70s-t, gondoltam 2 legyet ütök egy csapásra:) Tv-n nagyon jó, szóval igencsak feljavítja a hangzást. Most valami nagyon régi Tannoy hangfalakkal használom, nem tudom a pontos tipusát, de nem is lényeg. Tehát amit keresek: Én szeretem hallani a legapróbb részleteket is a zenében. Ha az segít valamit, a kocsimban Blam Multix signature szett van, magnézium magasakkal. Iszonyat jol szól és "lelke" is van a zenének. 16.5 négyzetméter a szoba, tehát polcsugárzó lesz a nyerő valószínűleg. Árban szeretnék 5-600eFt-on belül maradni. Tudnátok ajánlani párat, hogy miket nézegessek? Próbáltam alkudni egy Monitor Audio Gold-ra, de nem jött össze:)

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Grillezés

Volt üres 15 percem, csináltam egy (két) vele-nélküle mérést. Az elhelyezés random, nem ideális, tehát a görbe karaktere lényegtelen, a különbségek az érdekesek. Kb 25 és 100cm távolságból.Megszokott MDF keret, rajta szövet.
Bocsi, ha volt már itt ilyen...
received_1180943865910957.jpeg
received_1180943865910957.jpeg (43.69 KiB) Megtekintve 1568 alkalommal
Nem szotkam hibázni.

szeremej
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.03.08., kedd 12:12
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szatymaz

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: szeremej »

Sziasztok!
Adott egy H/k avr130. Van 2 Tannoy M2 alapú épített frontom egy Mourdant center, és 2 Tannoy m1 alapú épített háttér. 5.1-ben ben remekül szól a rendszer, de sztereóban a frontok a dinamikus középtartományban elvéreznek. Gondolom itt segít be a center, mikor többcsatornás lesz a lejátszás... Mivel beindult a hifibogár, gondolkodom előrelépésben a frontok terén. Duálkoncentrikusban. Ugye jó volna a színpadkép sztereóban..is. Kategóriában először egy Tannoy Rev. dc6-ra gondoltam, majd előbukkant ez a Fyne Audio F500...Ugye mindkettő Tannoy gárda...Az a kérdés, hogy melyik? Egy "öregebb" Tannoy DC, vagy az "új" Fyne...Mellesleg azt sem tudom, hogy a H/k-val mennyire barátok ezek a remek frontok...A szoba elég kicsi sajnos 16m2...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Gergo222 írta:
2021.09.01., szer. 20:30
Sziasztok!

Van egy másodrendszerem, nem nagy szám (Q Acoustics 3030i - Yamaha erősítő) és véletlenül valamiért úgy lett bekapcsolva, hogy a hangerő 13 óra állásánál volt, gyakorlatilag 4 másodpercig így szólt, a QA pedig ezen a hangerőn elég rendesen torzít, recseg (eddig sohasem csavartam tovább 9 óra állásánál).

Nos a kérdésem, hogy a hangszoróba keletkezhetett -e bármilyen kár ilyenkor?
Egyébként normál hallgatási hangerőn nem vettem észre hangminőségbeli különbséget, de idegesít a dolog.
Köszönöm.
Az ilyen jól hallható torzítás általában az erősítő műve. Rövid távon tudtommal nem károsítja a hangszórót. Huzamosabb ideig így hallgatva tudja túlterhelni, "kilőni".
Csak a Marantz! :-D

Avatar
pucok
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2010.04.01., csüt. 21:37
Értékelés: 869
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: pucok »

Den írta:
2020.02.18., kedd 16:19
A hibátlant csak elrontani lehet...
Rendelkezik a Hi-Res tanúsítvánnyal, a Dynamic Balance meghajtó tervezéssel, a Terylene magas sugárzókkal. Ezért annyira jó hallgatni bármilyen zenét vele, mert minDEN úgy szólal meg, mintha előtted adnák elő élőben.
Nem kell kiadni milliókat a tökéletes hangzásért mert, hogy hibátlan, az biztos. És Móricka ide vagy oda, de szerintem is és a bemásolt vélemény szerint is megalkotott egy egészen rendkívüli sorozatot a Polk rendkívül alacsony áron. :smile52:

Hozzászoktam ahhoz a beidegződéshez az évtizedek során, hogy milliós nagyságrendbe kerül a minőségi: részletgazdag, dinamikus, stb hangzás. Most pedig kiderült, hogy ez nem így van. Keresni kell és meg lehet találni. Ami rendkívüli a Polk hangfalaknál: a Signature Polkoknak nincs hang színezettsége, magyarul ha bejáratott a hangfal, akkor úgy szól, mintha élő koncerten lennél, vagy a stúdió felvételt hallgatnád. juppi.gif
A dinamikája döbbenetes élményt nyújt.
Olyan részletgazdag minden téren, hogy az igazi hifizés jut az ember eszébe, hogy ez az, ezt akartam, végre rátaláltam. Mikor hallgattam én csellót, soha. Most pedig teljesen odavagyok érte, olyan mélyeket produkál az S20- as. Elképesztő élmény és hozzájutható áron. Rezső gálán ilyen minőséget sok millióért hallani. Igen rám talált a hifizés újra köszönhetően a hangfalnak is. A dupla élvezet, amikor az Oled tévén természetfilmet nézek és közben nagy felbontású zene szól. leborulok.gif

Nem CSODA ez, hanem a valóság, hogy ennyiért ilyen minőséghez hozzá lehet jutni. jaj.gif
Tüű Károly az ilyen olcsó hangsugárzókból hoz ki több milliós hangot tuninggal, Den ezt a tuningot megspórolta :tutiok:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5858
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Den írta:
2020.02.19., szer. 17:21
A személyes véleményemet írtam le, valamint egy talált véleményt, de különben semmi közöm az említett hangfal kereskedéséhez. :ohnoohnoohno: Nem megyek sehová :smile29:

Amikor hazavittem az erősítőmet a hifihez, nagy bőszen kipróbáltam a házimozihoz vett Klipsch- et, szintén nem kis méretű polc hangfalat. Házimozihoz tökéletes a Klipsch, de hifihez teljesen alkalmatlan. :smile30:
Az Polk viszont kitűnő mindkét verzióra, amelyet említenek is a leírásában: házimozi, hifi, play station stb. :tutiok:
Milyen egyéb dobozzal éltél együtt a Polk előtt és milyen rendszer hajta/hajtotta őket? Csak hogy mi is el tudjuk kb helyezni a dolgot... :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

A személyes véleményemet írtam le, valamint egy talált véleményt, de különben semmi közöm az említett hangfal kereskedéséhez. :ohnoohnoohno: Nem megyek sehová :smile29:

Amikor hazavittem az erősítőmet a hifihez, nagy bőszen kipróbáltam a házimozihoz vett Klipsch- et, szintén nem kis méretű polc hangfalat. Házimozihoz tökéletes a Klipsch, de hifihez teljesen alkalmatlan. :smile30:
Az Polk viszont kitűnő mindkét verzióra, amelyet említenek is a leírásában: házimozi, hifi, play station stb. :tutiok:
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

pärt írta:
2020.02.18., kedd 23:20
trane írta:
2020.02.18., kedd 20:54
a baj itt csupán annyi, hogy nem azért lelkesedik a kolléga, amiért itt illik ... :yingyang:
Szerintem meg nem az amiért, hanem az ahogyan...
és: ahányszor.
érthetö, ha tetszik, még az is, hogy ezt szeretné megosztani, elmondani.
de ha a közönség nem vevö rá, akkor érdemes hagyni. függetlenül attól, hogy objektiven mi van, illetve szubjektiven ki mit hisz

ha bemennék egy kocsmába, hogy szeretem a citromos limonadet, az alkohol káros, akkor furcsan neznenek ram, kedvtöl-allapottol-vermerseklettöl függöen legyintenenek, húzzáinnen-eznének, stb. De ha ezt sokszor nyomnám, akkor tepsi (sicc!) épségemmel játszanék.
ZolaBA írta:
2020.02.19., szer. 06:29
Mi van itt? mire ez a nagy tolás? valaki elkezdett Polk-ot árulni? :D
jóóóó gondolat !

neeeem, ez még csak az elökészítés. okos marketinges elöbb dícsér és csak késöbb kezdi árusítani :-)))
még okosabb a reakciókból felméri, hogy erre úgy tünik itt nincs nagy igény - megy máshova, stb.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: mgus »

dragonweed írta:
2020.02.18., kedd 20:32
Mindig van feljebb.... :smile53:
Van benne némi igazság. :D
Csatolmányok
everest-dugo-e1558703305315-1024x576.jpg
everest-dugo-e1558703305315-1024x576.jpg (86.03 KiB) Megtekintve 5490 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Mi van itt? mire ez a nagy tolás? valaki elkezdett Polk-ot árulni? :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: pärt »

trane írta:
2020.02.18., kedd 20:54
a baj itt csupán annyi, hogy nem azért lelkesedik a kolléga, amiért itt illik ... :yingyang:
Szerintem meg nem az amiért, hanem az ahogyan. Simán lehet az doboz jó vagy akár remek, de úgy éreztem, mintha valami google fordította céges brossurát olvasnék. Nem hiszem, hogy a polcsugárzós topikban amúgy komoly ellenérzést váltana ki, hogy egy doboz kicsi vagy olcsó, esetleg képes komoly mennyiségű levegőt megmozgatni.
Kölönben mindegy, akinek van füle a hallásra, annak már megvan a titkos tipp... ;)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Akkor most vegyen valaki nagytestvért. Nem is tudom hirtelen, hová lehet onnan feljebb lépni. gondolkodik.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

Legalább 3 filmben láttam már azt a jelenetet, amikor 3 pisztoly alkatrészeiből egyet összerak a főszereplő /John Wick az egyik./

Ilyen az új: mély- közép- magas Signature.

Mivel a CD- nél is jobb minőséget hallgatok és nincs semmilyen hang színezettsége a hangzásnak, úgy érzem eléggé valódi amit hallok.
Amikor műsorvezető voltam, háttal állva meg tudtam mondani és a többi kolléga is, mikor melyik hangfalat kötötték be: Sony, Pioneer, Akai.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: pärt »

Den írta:
2020.02.18., kedd 11:12
Az S20- ról még annyit írnék: bármilyen zenét hallgatsz, abból a maximumot hozza ki. Olyan hangminőséget produkál, mintha a legjobb hangmérnökök együttes munkájának a végeredményét hallanád!

Régi nagy vágyam olyan zenéket hallgatni, ahol a világ legjobb hangmérnökei könyékkel taszigálták odébb egymást a keverőpultnál, hogy mindenki egy kicsivel hozzájáruljon a még tökéletesebb felvételhez.
Bennem tiszteletet kelt ez a lelkesedés, amit a dobozaid iránt érzel, de csak óvatosan; a túlbuzgó misszionáriusokat előbb-utóbb megeszik a benszülöttek.

Ja, ha időd engedi, mégiscsak hallgass meg egy csellót élőben.

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

A hibátlant csak elrontani lehet...
Rendelkezik a Hi-Res tanúsítvánnyal, a Dynamic Balance meghajtó tervezéssel, a Terylene magas sugárzókkal. Ezért annyira jó hallgatni bármilyen zenét vele, mert minDEN úgy szólal meg, mintha előtted adnák elő élőben.
Nem kell kiadni milliókat a tökéletes hangzásért mert, hogy hibátlan, az biztos. És Móricka ide vagy oda, de szerintem is és a bemásolt vélemény szerint is megalkotott egy egészen rendkívüli sorozatot a Polk rendkívül alacsony áron. :smile52:

Hozzászoktam ahhoz a beidegződéshez az évtizedek során, hogy milliós nagyságrendbe kerül a minőségi: részletgazdag, dinamikus, stb hangzás. Most pedig kiderült, hogy ez nem így van. Keresni kell és meg lehet találni. Ami rendkívüli a Polk hangfalaknál: a Signature Polkoknak nincs hang színezettsége, magyarul ha bejáratott a hangfal, akkor úgy szól, mintha élő koncerten lennél, vagy a stúdió felvételt hallgatnád. juppi.gif
A dinamikája döbbenetes élményt nyújt.
Olyan részletgazdag minden téren, hogy az igazi hifizés jut az ember eszébe, hogy ez az, ezt akartam, végre rátaláltam. Mikor hallgattam én csellót, soha. Most pedig teljesen odavagyok érte, olyan mélyeket produkál az S20- as. Elképesztő élmény és hozzájutható áron. Rezső gálán ilyen minőséget sok millióért hallani. Igen rám talált a hifizés újra köszönhetően a hangfalnak is. A dupla élvezet, amikor az Oled tévén természetfilmet nézek és közben nagy felbontású zene szól. leborulok.gif

Nem CSODA ez, hanem a valóság, hogy ennyiért ilyen minőséghez hozzá lehet jutni. jaj.gif
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

Az S20- ról még annyit írnék: bármilyen zenét hallgatsz, abból a maximumot hozza ki. Olyan hangminőséget produkál, mintha a legjobb hangmérnökök együttes munkájának a végeredményét hallanád!

Nekem nincs Polk S60- om még, de itt egy tulajdonos jellemzése:


Igen sok teszt és vásárlói vélemény (melyeket külföldi oldalakon olvastam) alapján döntöttem. A Polk megbízható tradicionális márka, pontosan az általam elvárt hangkarakter és mindehhez egy tökéletes, hibátlan design! Sok zenei stílust kedvel, ahogy én is. Frekvencia-átvitele, nagy érzékenysége, PowerPort rendszere sokat ígér, azonban mindezt teljesíti is! A basszusa tényleg döbbenetes! Még a legalacsonyabb hangerőn is szépen duruzsol, ami előny, ha az embernek este van csak ideje zenét hallgatni. Nem zavarja a közelebbi fal vagy bútorzat, beállítása ezért könnyű, pedig igen tekintélyes darab (kicsomagolás után döbbentem meg igazán, milyen tiszteletet parancsoló) ! És hát tényleg tökéletes formatervezés, egyszerűen gyönyörűek!

Előnyök
Dinamikus, még a legalacsonyabb hangerőn is! A Power Port rendszernek köszönhetően valóban sokkal gazdagabb súlyosabb mély tartomány (házimozinál nem kell szubláda biztosan) ! Finom nem tolakodó és bántó magasak és gazdag középtartomány. Remek, széles sztereó színpad. Igen könnyen elhelyezhető, akár falhoz közel is! Persze minden szubjektív, de aki ezt a karaktert kedveli annak biztosan a tökéletes választás! Kategóriájának gyöngyszeme! Elkezdtem klasszikus zenét hallgatni mióta megvan azt hiszem ez mindent elmond! Egyszerűen élvezem a hangszerek hangjait! Mint tárgy és bútordarab is hihetetlenül szép!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

avl2 írta:
2020.02.18., kedd 09:25
denesdr írta:
2020.02.18., kedd 09:16
...némi adalék információ.

https://www.soundandvision.com/content/ ... test-bench
szep simak a görbek. vajon milyen felbontassal ? (1/3 oktav ?)
Valószínűleg 1/3 oktáv, de lehet, hogy nagyobb a felbontás, ez sajnos nem derül ki. 1/3 oktáv nagyjából lefedi amit hallunk, bár esetleges rezonanciákat el tud rejteni a szemünk elől.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

denesdr írta:
2020.02.18., kedd 09:16
...némi adalék információ.

https://www.soundandvision.com/content/ ... test-bench
szep simak a görbek. vajon milyen felbontassal ? (1/3 oktav ?)

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

En is csodalkoztam, hogy a Polk Signature S60-at hozzahasonlitotta az Infinity-hez mar csak annyibol is ertelmetlen szamomra mert egy 400,- dollaros hangfalat hasonlitott ossze egy 10 000,- dollaros hangfallal, valamit nagyon elszamoltak az Infinity-nel ha ilyen sokbol tudtak azt osszehozni amit a Polk mernokei tudnak de nem tudok erdemben hozzaszolni mert a Polk Signature S60-ot nem hallottam meg eloben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Az alábbi linken látható a Polk S20 és az S60 mérése. A mérés sok információt nem ad, de a frekvenciamenet például nagyon szép az S20 esetében, mégha nem is nyílegyenes, de fiziológiailag talán lehet, hogy jobb mintha az lenne. A 3 kHz körüli beesés jót tehet a hangnak, itt ugye egy normál dóm magas jóval szélesebb lesugárzással rendelkezik mint a hozzá kapcsolódó mélyközép, így ha nem is tökéletes a végeredmény, de a power response-ban keletkező kiemelés valamelyest kompenzálva van. Viszonylag jó a mélyhangátvitel is egy kisdobozhoz mérten. A 10 kHz feletti kiemelés vevőcsalogató lehet. Nyilván van még sok dolog egy tengelyirányú frekvenciameneten kívül, de ez is egy igen fontos adat.
Nem támadni vagy védeni akarom egyiket sem, csak némi adalék információ.

https://www.soundandvision.com/content/ ... test-bench

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5858
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Den írta:
2020.02.17., hétf. 16:18
A nagy hangfalaidat a Polk Signature S60- al hasonlítsad összes. Találtam egy tulajdonost, aki pontosan ugyanígy áradozik róla, mint én a Signature 20- ról.
Nekem teljesen mindegy, hogy ki milyen hangsugárzókat hallgat otthon. Fel kívántam hívni a figyelmet valamire, ami szerintem hibátlanul szól minden téren, pláne ha a CD- nél is jobb hangminőséget kap.
Ha hallanád amiről írtam, egyből tulajdonos akarnál lenni. Azért ennyire jó, mert szabadalmi eljárásokkal készült a hangfal egésze, olvassátok el.
Ez az S60 a fasorba sincs az Infinityhez képest, a specifikációja is egy vicc: Total Frequency Response: 26 Hz → 40000 Hz
A valóságban meg az F3 44Hz. A 3db mélyközéppel 100%, hogy a fázis is forog rendesen, és az impedanciamenet is szar. Ez egy sima mozi front, semmi több. Persze mindenkinek jogában áll elájulni tőle. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

A nagy hangfalaidat a Polk Signature S60- al hasonlítsad összes. Találtam egy tulajdonost, aki pontosan ugyanígy áradozik róla, mint én a Signature 20- ról.
Nekem teljesen mindegy, hogy ki milyen hangsugárzókat hallgat otthon. Fel kívántam hívni a figyelmet valamire, ami szerintem hibátlanul szól minden téren, pláne ha a CD- nél is jobb hangminőséget kap.
Ha hallanád amiről írtam, egyből tulajdonos akarnál lenni. Azért ennyire jó, mert szabadalmi eljárásokkal készült a hangfal egésze, olvassátok el.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

-KP- írta:
2020.02.14., pén. 15:50
tottyi írta:
2020.02.14., pén. 13:47
Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Tedd fel őket polcra, aztán polcsugárzó lesz.. :D
Talaltam is hozzavalo polcot. :)

https://www.ikea.com/hu/hu/p/lack-falip ... -60431073/
Csatolmányok
polc.jpg
polc.jpg (35.18 KiB) Megtekintve 5686 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”