Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

Biztos nem csak én szoktam meg a régi rendszert az adás-vétel fórumban. Picit kellemetlen ez az új sorrend. Ha már hozzányúlunk nem lenne célszerű valamilyen kategóriákba rendezni az alfórumokat? Csak egy javaslat:
pl.: Audio: Hangsugárzók
Erősítők
Lejátszók
Kábelek
Kiegészítők
Állványok
Alkatrészek
Vintage
Hanghordozók
Video: Többcsatornás hangsug. rendszerek
Többcsatornás erősítők
Képlejátszók
Megjelenítők
Kiegészítők
Állványok
Filmek
Pro: ...
Autó Hi-Fi: ...
Számítógép, tel.: ...
Szakirodalmak, koncertjegyek : ...

Nagyjából az olvasottság szerinti sorrendben, s biztos többen vannak akik nem sűrűn látogatnak az elsődleges érdeklődési körüktől eltérő topikokba. Így könnyebb lehetne a navigáció...

Még egy észrevétel: Az Áradás fórum, ha marad, javasolnám a moderátor(ok) által nyitott "fő" témákat rögzíteni az első helyeken, s a felhasználók által nyitott "ideiglenes" topikokat az eddigi rend (adás-vétel ...) szerint működni.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

AT írta:
2020.02.27., csüt. 18:14
robi20064 írta:
2020.02.27., csüt. 17:16
Ezt meg tudom erositeni, egy adott pontnal eltunt az email kuldesi lehetoseg a felhasznaloi profilok alol.
Megoldva:

Mostantól lehet e-maileket küldeni AZOKNAK(!) akik hozzájárultak az e-mail fogadáshoz. Ezt azonban a Fórum fogja kiküldeni, azaz a Felhasználó e-mail-címét így sem tudja meg senki, csak akkor, ha az érintett választ küld a megkeresésre.
:tutiok:
Jó így! Emlékeim szerint eddig is így volt nagyjából. (korábban rosszul fogalmaztam, nem az e-mail cím látszott, hanem az ikon ami lehetővé tette az írást a rendszeren keresztül)

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AT »

robi20064 írta:
2020.02.27., csüt. 17:16
Ezt meg tudom erositeni, egy adott pontnal eltunt az email kuldesi lehetoseg a felhasznaloi profilok alol.
Megoldva:

Mostantól lehet e-maileket küldeni AZOKNAK(!) akik hozzájárultak az e-mail fogadáshoz. Ezt azonban a Fórum fogja kiküldeni, azaz a Felhasználó e-mail-címét így sem tudja meg senki, csak akkor, ha az érintett választ küld a megkeresésre.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AT »

Új beállítások: Ha valaki megadja a kapcsolati adatoknál a weboldalt, FB/Twitter, satöbbi elérhetőségét, az mind megjelenik a felhasználó neve alatt a kapcsolat gombon. Ha nem adjátok meg, akkor csak a PM fog megjelenni.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

Még egy észrevétel (persze lehet, hogy én maradtam le valamiről):
Nem látom az e-mail üzenet küldésének lehetőségét. Régebben volt. Sőt a profilomban sem látom kiírva az e-mail címemet, mintha régebben ki lett volna. Ez is adatvédelmi okokból van?

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

AT írta:
2020.02.27., csüt. 10:30
A helymeghatározás továbbra is opcionális marad, viszont aki megadta, annál már megjelenik.
leborulok.gif Köszi!
Bár látom vannak "vicces" emberek... (pl.: csandaz) gondolkodik.gif Érthető, hogy nem ellenőrizhető, mindenki azt ír amit akar, de azt hittem "felnőttebbek" vagyunk, biztos magamból indultam ki, én hülye. :smile51:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Én nem vagyok benne biztos, hogy "amit akartok" az szabályokkal elérhető...
"Mindenki" azt szeretné, hogy amit vonzó áron lát hirdetést/terméket, az ne csak olcsó, hanem tökéletes állapotú berendezés is legyen egy gondos, igényes gazdától...
Nos, aki gondos és igényes gazda, annak eddig sem volt gond a hirdetései tartalmával! :D Ja, hogy az meg nem olcsó? Bizony. Ettől még a sz@rból nem lesz vár.
Összefoglalva, ki lehet elégíteni a nepperek igényeit, de nem tudom ettől a közösség fejlődik-e, vagy csak azt mondja, hogy elég volt, van más dolga is, nem akar minden nap új szabályokat megtanulni :rolleyes:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

AT írta:
2020.02.26., szer. 16:08
peterson írta:
2020.02.26., szer. 15:31
Most vettem észre, gondolom az elmúlt napokban történő változások folyományaként eltűnt a "névjegyből" (avatar kép alatti adatok) a "Hely" megjelölés. Én annak idején megadtam, eddig látható is volt. Ez adatvédelmi szempontok, szabályok miatt került ki?
Nem, de ez már valószínűleg régebben eltűnhetett, mert ehhez nem nyúltunk most hozzá. Az adatok között továbbra is megtalálható, csak megjelenítve nincs. Tekintettel viszont arra, hogy ennek a megadása opcionális, így ez nem váltja ki az eredeti elvárást. Viszont az ötlet érdekes, azért én ezen még gondolkodom majd egy kcisit. :napsut:
Szóval visszatérve a tartózkodási helyre:
Ha vissza lehet állítani, és nem sért semmilyen törvényt, akkor kötelezővé kellene tenni! Eleve az új regeknél kötelezően kitöltendő elem lenne, illetve a régi felhasználók kapnának egy kör e-mail-t, hogy záros határidőn (pl.: 1 hét, 10 nap) belül pótolják, különben először a hirdetésük törlődik, később a reg-ük is. Legalább az egyáltalán nem aktív felhasználók kikerülnek a rendszerből! (Lehet, hogy csak engem zavar, de ha a napi szülinaposokat megnézzük, 70-80%-ban évek óta nem voltak bejelentkezve, 0 hozzászólásuk van, sokszor egyetlen bejelentkezés a regisztrációjuk volt vagy 10 éve, azóta semmi... feleslegesen tárolja, kezeli a rendszer őket)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

AT írta:
2020.02.26., szer. 16:08
Tekintettel viszont arra, hogy ennek a megadása opcionális, így ez nem váltja ki az eredeti elvárást. Viszont az ötlet érdekes, azért én ezen még gondolkodom majd egy kcisit. :napsut:
Én is csak most neztem meg.
Szerintem igen hasznos dolog hogy látható volt, érdemes lenne visszamókolni!? ;)
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

peterson írta:
2020.02.26., szer. 15:31
Most vettem észre, gondolom az elmúlt napokban történő változások folyományaként eltűnt a "névjegyből" (avatar kép alatti adatok) a "Hely" megjelölés. Én annak idején megadtam, eddig látható is volt. Ez adatvédelmi szempontok, szabályok miatt került ki? Mert, ha nem, akkor a hirdetések helymegjelölését egyszerűsítené ennek a kötelező szerepeltetése a névjegy adatok között.
Most, hogy így mondod, tényleg eltünt a tartózkodási hely, és mindenki neve alól. Belementem a saját profilom szerkesztésébe, ott hiába adom meg, mégsem válik láthatóvá a nevem alatt. Persze ettől még fogok tudni aludni, de érdekes. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: peterson »

Most vettem észre, gondolom az elmúlt napokban történő változások folyományaként eltűnt a "névjegyből" (avatar kép alatti adatok) a "Hely" megjelölés. Én annak idején megadtam, eddig látható is volt. Ez adatvédelmi szempontok, szabályok miatt került ki? Mert, ha nem, akkor a hirdetések helymegjelölését egyszerűsítené ennek a kötelező szerepeltetése a névjegy adatok között.

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Ez nem csak firefox, az oldalon ez az alapértelmezett. Mondjuk meg lehet csinálni, de eddig erre nem volt panasz.

Javaslom, a középső klikk, vagy a jobb klikk, link megnyitása új lapon, lehetőséget.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Firefox:
Nem tudom volt már vagy ez másnál is felmerül-e, de pl. a hirdetésekbe betett összes külső link ugyan azon a lapon nyílik meg, nem új lapon. Tehát az aktuális hirdetésre nyílik rá => vissza kell lépni a linkről, ha továbbra is látni szeretném a hirdetést => ekkor viszont a linkelt oldal zárul be.
Problem: a két oldal nem látható egyszerre.

Ezt nem lehetne átírni, hogy új lapon nyíljanak meg a linkek kattintásra?
Más oldalakon pl. Prohardver új lap nyílik a linkre kattintva szintén Firefoxban.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Látom, hogy a korábbi "Olvasatlan hozzászólások" is végre át lett nevezve arra, amit valójában csinál ("Hozzászólások az utolsó belépés óta"). Bárki felvetése is volt ez a módosítás, gratula érte!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

csandaz írta:
2020.02.17., hétf. 09:53
Találtam egy kiegészítőt, be is tettem.

Ha elindultok lefele az oldalon, megjelenik jobb alul
Woww, nagyon jó lett, köszi! Nekem a "lefelé az aljára" még hasznosabb!
leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AT »

Sziasztok,

csandaz megtalálta azt a kiegészítőt, amivel már iPhone-on is működik a nyíl, illetve átírtuk a keresők szövegeit, hogy érthető legyen, hogy melyik mit csinál.

Az "Aktív témák" a KVX+Kereskedők+AV al+Fórumokat gyűjti le, tehát az adás-vételt (éppen a mennyiség okán), illetve a Kávéházat nem.

Jó szórozást :)

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: John »

csandaz írta:
2020.02.17., hétf. 09:53
Találtam egy kiegészítőt, be is tettem.

Ha elindultok lefele az oldalon, megjelenik jobb alul
Pontosan egy ilyenre gondoltam.Köszi. :smile53:

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Találtam egy kiegészítőt, be is tettem.

Ha elindultok lefele az oldalon, megjelenik jobb alul

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.02.16., vas. 21:43
Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 21:41
d.janos írta:
2020.02.16., vas. 21:12
fast_home_avx.hu.png
Jelenleg használható megoldás, a minden hozzászólás jobb alsó sarkában lévő háromszög, ami így működik.
Igen, ez a topikokon belül használható. A többi oldalon viszont nincs ilyen (főoldal, fórumoldalak, vezérlőpult, stb).
Erre (is) jó az ipad. Ott a keresősav fölé kattintva az aktuális lap tetejére ugorhatsz. :rolleyes:
Bakker, az 1. generációtól (vagyis 10 éve) használok iPad-et, de ezt nem tudtam leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 21:41
d.janos írta:
2020.02.16., vas. 21:12
fast_home_avx.hu.png
Jelenleg használható megoldás, a minden hozzászólás jobb alsó sarkában lévő háromszög, ami így működik.
Igen, ez a topikokon belül használható. A többi oldalon viszont nincs ilyen (főoldal, fórumoldalak, vezérlőpult, stb).
Erre (is) jó az ipad. Ott a keresősav fölé kattintva az aktuális lap tetejére ugorhatsz. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

d.janos írta:
2020.02.16., vas. 21:12
fast_home_avx.hu.png
Jelenleg használható megoldás, a minden hozzászólás jobb alsó sarkában lévő háromszög, ami így működik.
Igen, ez a topikokon belül használható. A többi oldalon viszont nincs ilyen (főoldal, fórumoldalak, vezérlőpult, stb).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

fast_home_avx.hu.png
fast_home_avx.hu.png (12.14 KiB) Megtekintve 1951 alkalommal
Jelenleg használható megoldás, a minden hozzászólás jobb alsó sarkában lévő háromszög, ami így működik.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: John »

Gondoltam,hátha kivitelezhető.Nem lehetne-e az oldal jobb alsó sarkába egy nyilacskát elhelyezni,ami rögtön az oldal tetejére dob?Tudom van erre billentyű kombináció,de ez így kényelmesebb lenne mindenkinek.
Egy ilyesmire gondoltam:
Screenshot.png
Screenshot.png (1.75 KiB) Megtekintve 1977 alkalommal

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Az új beállításokkal mobilos nézetben nem jelenik meg az 'olvasatlan hozzászólások" gomb, hanem 'megválaszolatlan témák' és 'aktív témák' gomb érhető el és ezek egyike sem a legfrissebb hsz-eket hozza elő, hanem egyéb szempontok szerint rangsorol.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.02.14., pén. 19:04
Ez a kék menüsor elég sok helyet is foglal el mobilnézetben,és zavaró is.Valamit tenni kéne vele,ha lehet.
Elvileg egy, vagy két sorral hosszabb, mint eddig, mert a kikerült elemek helyére kerültek be újak. Te milyen változást látsz?

IOS: Rövid érintés a menügombon, lenyílik a menü -> kiválasztásnál a megfelelő helyre ugrik.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”