Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
Abdallo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.29., hétf. 11:04
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Abdallo »

zoli73 írta:
2020.02.19., szer. 20:59
Jó estét mindenkinek!
Egy kis segítségre szorulnék.
Egy olcsó fejhallgatót szeretnék beszerezni, az elvárások a következők:
- a legfőbb prioritás a kényelem, fület körülvevő típus.
- a keret maximum 25e Ft.
- a környezet zavarása miatt zárt építésű.
- a vezetéke ne legyen hosszú(max. 3m), és ne legyen benne semmi, pl, hangerőpoti, stb., ha cserélhető a kábel, az csak hab a tortán, de nem feltétel.
Nézegettem, azért elég nagy a felhozatal, még az ilyen olcsó kategóriában is, az olyan fülesekből amikre rá lehet húzni az általam támasztott paramétereket, de...
Ami viszont kemény dió, az az, hogy jó volna, ha a párnája nem az ebben a kategóriában(sőt még feljebb is) megszokott műbőr borítású lenne, hanem valami szellősebb anyag.
A hangminőséget szándékosan nem firtatom, egyértelmű, hogy ebben az árkategóriában ilyesmiről nem nagyon beszélhetünk, tegye a dolgát, pont.
A kényelem szempontjából az etalon, a már meglévő AKG Q701. Persze tudom, ennyiért ne akarjak olyan kényelmes fülest, de hátha vannak csodák.
A meghajtást egy Heed Canamp biztosítja.
Ha valakinek van ötlete, konkrét ajánlása szívesen veszem.
Mivel nem egy komoly fülesről van szó, nem szeretnék utánajárni, hallgatgatni, de azért beleugrani sem szeretnék semmibe.
Ismétlem elsődleges szempont a kényelem, a többi csak utána.
Köszönöm!
Mit szólsz a Magnat LZR980-hoz? https://www.hififutar.hu/index.php?P=1&K=7&ID=15602
Van a kábelében hangerőpoti, viszont cserélhető, az Ebayen vásárolva belefér a keretedbe.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tul írta:
2020.02.19., szer. 21:05
K272HD? Kényelemben még jobb is (nincsenek fejet nyomó hurkák a fejpánton), használtan pedig épp okés rá a keret.
zoli73 írta:
2020.02.19., szer. 20:59
Jó estét mindenkinek!
Egy kis segítségre szorulnék.
Egy olcsó fejhallgatót szeretnék beszerezni, az elvárások a következők:
- a legfőbb prioritás a kényelem, fület körülvevő típus.
- a keret maximum 25e Ft.
- a környezet zavarása miatt zárt építésű.
- a vezetéke ne legyen hosszú(max. 3m), és ne legyen benne semmi, pl, hangerőpoti, stb., ha cserélhető a kábel, az csak hab a tortán, de nem feltétel.
Nézegettem, azért elég nagy a felhozatal, még az ilyen olcsó kategóriában is, az olyan fülesekből amikre rá lehet húzni az általam támasztott paramétereket, de...
Ami viszont kemény dió, az az, hogy jó volna, ha a párnája nem az ebben a kategóriában(sőt még feljebb is) megszokott műbőr borítású lenne, hanem valami szellősebb anyag.
A hangminőséget szándékosan nem firtatom, egyértelmű, hogy ebben az árkategóriában ilyesmiről nem nagyon beszélhetünk, tegye a dolgát, pont.
A kényelem szempontjából az etalon, a már meglévő AKG Q701. Persze tudom, ennyiért ne akarjak olyan kényelmes fülest, de hátha vannak csodák.
A meghajtást egy Heed Canamp biztosítja.
Ha valakinek van ötlete, konkrét ajánlása szívesen veszem.
Mivel nem egy komoly fülesről van szó, nem szeretnék utánajárni, hallgatgatni, de azért beleugrani sem szeretnék semmibe.
Ismétlem elsődleges szempont a kényelem, a többi csak utána.
Köszönöm!
Konkrétan nem ismerem, de utánanézek. Ha tényleg olyan kényelmes, akkor jó. Az említett "hurkák" engem nem zavarnak, az átlagnál kissebb fejem van, egyáltalán nem nyom. Felkeltetted az érdeklődésem, utánanézek.
Köszönöm! :tutiok:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

K272HD? Kényelemben még jobb is (nincsenek fejet nyomó hurkák a fejpánton), használtan pedig épp okés rá a keret.
zoli73 írta:
2020.02.19., szer. 20:59
Jó estét mindenkinek!
Egy kis segítségre szorulnék.
Egy olcsó fejhallgatót szeretnék beszerezni, az elvárások a következők:
- a legfőbb prioritás a kényelem, fület körülvevő típus.
- a keret maximum 25e Ft.
- a környezet zavarása miatt zárt építésű.
- a vezetéke ne legyen hosszú(max. 3m), és ne legyen benne semmi, pl, hangerőpoti, stb., ha cserélhető a kábel, az csak hab a tortán, de nem feltétel.
Nézegettem, azért elég nagy a felhozatal, még az ilyen olcsó kategóriában is, az olyan fülesekből amikre rá lehet húzni az általam támasztott paramétereket, de...
Ami viszont kemény dió, az az, hogy jó volna, ha a párnája nem az ebben a kategóriában(sőt még feljebb is) megszokott műbőr borítású lenne, hanem valami szellősebb anyag.
A hangminőséget szándékosan nem firtatom, egyértelmű, hogy ebben az árkategóriában ilyesmiről nem nagyon beszélhetünk, tegye a dolgát, pont.
A kényelem szempontjából az etalon, a már meglévő AKG Q701. Persze tudom, ennyiért ne akarjak olyan kényelmes fülest, de hátha vannak csodák.
A meghajtást egy Heed Canamp biztosítja.
Ha valakinek van ötlete, konkrét ajánlása szívesen veszem.
Mivel nem egy komoly fülesről van szó, nem szeretnék utánajárni, hallgatgatni, de azért beleugrani sem szeretnék semmibe.
Ismétlem elsődleges szempont a kényelem, a többi csak utána.
Köszönöm!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Jó estét mindenkinek!
Egy kis segítségre szorulnék.
Egy olcsó fejhallgatót szeretnék beszerezni, az elvárások a következők:
- a legfőbb prioritás a kényelem, fület körülvevő típus.
- a keret maximum 25e Ft.
- a környezet zavarása miatt zárt építésű.
- a vezetéke ne legyen hosszú(max. 3m), és ne legyen benne semmi, pl, hangerőpoti, stb., ha cserélhető a kábel, az csak hab a tortán, de nem feltétel.
Nézegettem, azért elég nagy a felhozatal, még az ilyen olcsó kategóriában is, az olyan fülesekből amikre rá lehet húzni az általam támasztott paramétereket, de...
Ami viszont kemény dió, az az, hogy jó volna, ha a párnája nem az ebben a kategóriában(sőt még feljebb is) megszokott műbőr borítású lenne, hanem valami szellősebb anyag.
A hangminőséget szándékosan nem firtatom, egyértelmű, hogy ebben az árkategóriában ilyesmiről nem nagyon beszélhetünk, tegye a dolgát, pont.
A kényelem szempontjából az etalon, a már meglévő AKG Q701. Persze tudom, ennyiért ne akarjak olyan kényelmes fülest, de hátha vannak csodák.
A meghajtást egy Heed Canamp biztosítja.
Ha valakinek van ötlete, konkrét ajánlása szívesen veszem.
Mivel nem egy komoly fülesről van szó, nem szeretnék utánajárni, hallgatgatni, de azért beleugrani sem szeretnék semmibe.
Ismétlem elsődleges szempont a kényelem, a többi csak utána.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Tul írta:
2020.02.19., szer. 15:55
Valamelyik HD800-am használatija nálam maradt :O

Van olyan tulaj, aki hasznát venné?
IMG_20200219_155257.jpgIMG_20200219_155327.jpg
Engem érdekelne , mindig elfogy a gyújtós papírom :D

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Valamelyik HD800-am használatija nálam maradt :O

Van olyan tulaj, aki hasznát venné?
IMG_20200219_155257.jpg
IMG_20200219_155257.jpg (2.42 MiB) Megtekintve 2518 alkalommal
IMG_20200219_155327.jpg
IMG_20200219_155327.jpg (2.42 MiB) Megtekintve 2518 alkalommal

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Tul írta:
2020.02.18., kedd 22:04
bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 20:46
Nem mesélsz?
Röviden igen, bővebben csak azután, hogy megnéztem, az egyes komponensek mit okoznak a rendszerben.
Merthogy cserélődött minden: fejhallgató, DAC/AMP, tápkábel, USB kábel.

Az biztos, hogy a Questyle ezzel a teljes Viablue kábelezéssel olyan combos hangot adott a T1-nek, hogy csak pislogok. Erre nem lehet azt mondani, hogy mélyszegény. Mondjuk ahogy írtam, nekem eddig is ütősebbnek tűnt, mint a HD800, de így egész más.

Na szóval. Nagyságrendnyi különbség nincs a két kábel között. Csak néhány zenénél sikerült fülön csípnem a fő eltéréseket.
A Viablue egy nehezebb, súlyosabb hang. Nagyobb mélyenergiákat mozgósít.
A Kácsás ezüst fent nyíltabb, de kicsit vékonyabb. Fontos, hogy a fenti nyitottság nagyon nem azt jelenti, hogy fárasztóbb, nem kell aggódni olyasmin, hogy akárhány dB-t hozzátesz, ahogy korábban volt itt említve valaki által. Éppen ellenkezőleg, több a hézag, a levegő fent, jobban átlátható minden.

Nekem most a Viablue jobban tetszik, de lehet, hogy a Kácsás ezüst a jobb, az igazabb.
És egyébként a gyári kábel sem rossz! A HD58X-nél elképesztő volt a különbség, itt annyira nem vészes.

/Azért nem tudom átadni magam a zenének és a próbálgatásnak, mert szívok a routerrel.. Ma vettem egy másikat a UPC-s helyett, de úgy néz ki, van egy fal, amibe dróthálót rakhattak.. :D /
Ilyen sok csere mellett nem tudsz objektív véleményt mondani jelenleg szerintem, ez később fog csak kialakulni ha megszoktad a mostani rendszered hangját ,nalam 2 hêt kb ez az idő . Ên sokszor meglepődtem / találkoztam olyannal hogy valamit csak 2 hêt után vettem észre amit előtte nem. Ezek a dolgok az “apróbb “ kategória inkább , a nagy /nagyobb változásokat már azért meg lehet persze hallani pár óra alatt is. Egyébként így pár nap után úgy vettem észre ên ,hogy a kácsa ezustel kapcsolatban hogy igen,legjobban a magas tartomány jobb elkülönülésêt,tisztaságát ,textrurazottságot hozott,majd feszesebb gyorsabb ,dinamikusabb mélyet,nagyon tetszik mind2 nekem :smile32:

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 20:46
Nem mesélsz?
Röviden igen, bővebben csak azután, hogy megnéztem, az egyes komponensek mit okoznak a rendszerben.
Merthogy cserélődött minden: fejhallgató, DAC/AMP, tápkábel, USB kábel.

Az biztos, hogy a Questyle ezzel a teljes Viablue kábelezéssel olyan combos hangot adott a T1-nek, hogy csak pislogok. Erre nem lehet azt mondani, hogy mélyszegény. Mondjuk ahogy írtam, nekem eddig is ütősebbnek tűnt, mint a HD800, de így egész más.

Na szóval. Nagyságrendnyi különbség nincs a két kábel között. Csak néhány zenénél sikerült fülön csípnem a fő eltéréseket.
A Viablue egy nehezebb, súlyosabb hang. Nagyobb mélyenergiákat mozgósít.
A Kácsás ezüst fent nyíltabb, de kicsit vékonyabb. Fontos, hogy a fenti nyitottság nagyon nem azt jelenti, hogy fárasztóbb, nem kell aggódni olyasmin, hogy akárhány dB-t hozzátesz, ahogy korábban volt itt említve valaki által. Éppen ellenkezőleg, több a hézag, a levegő fent, jobban átlátható minden.

Nekem most a Viablue jobban tetszik, de lehet, hogy a Kácsás ezüst a jobb, az igazabb.
És egyébként a gyári kábel sem rossz! A HD58X-nél elképesztő volt a különbség, itt annyira nem vészes.

/Azért nem tudom átadni magam a zenének és a próbálgatásnak, mert szívok a routerrel.. Ma vettem egy másikat a UPC-s helyett, de úgy néz ki, van egy fal, amibe dróthálót rakhattak.. :D /

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 21:34
bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 20:46
Tul írta:
2020.02.17., hétf. 18:29
Holnap lesz nagy teszt :smile29:
IMG_20200217_182621.jpg
IMG_20200217_182655.jpg
Nem mesélsz?
Ma hallgatja gondolom,és holnap ír majd róla :smile32:

Aeon2 akartam, de nincs kizárva hogy megveszem később :smile32:
És mivel akartad hajtani?

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 20:46
Tul írta:
2020.02.17., hétf. 18:29
Holnap lesz nagy teszt :smile29:
IMG_20200217_182621.jpg
IMG_20200217_182655.jpg
Nem mesélsz?
Ma hallgatja gondolom,és holnap ír majd róla :smile32:

Aeon2 akartam, de nincs kizárva hogy megveszem később :smile32:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 18:29
Holnap lesz nagy teszt :smile29:
IMG_20200217_182621.jpg
IMG_20200217_182655.jpg
Nem mesélsz?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 20:02
Bezony,most megingott nagyon egy újabb fejes vétele ,már annyira nem motivál ,tudom másra is költeni azt a 350k-t. gondolkodik.gif
Akkor most már elárulhatod mi is volt az.

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Bezony,most megingott nagyon egy újabb fejes vétele ,már annyira nem motivál ,tudom másra is költeni azt a 350k-t. gondolkodik.gif

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Nem feltétlenül ,rengetegen szeretik a standard párnát is. Az analogosabb hangzás + elképesztő mély energiái vele sokaknak bejön , egy basshead -nek maga a mennyország . Nekem is bejött ,de tudtam mindvégig mi hiányzik belőle nekem. Ezért testre szabtam az en ízlésemnek és fulemnek. Szóval kinek ez,kinek az jön be jobban,de nem lehet kijelenteni ez vagy az jobb,inkább hogy kinek.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Tudod ebben csak az a szomorú, hogy te fizettél azért, amit ők elrontottak.

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Átvettem , teszteltem a meze 99 classics fejhallgatóhoz a 3.gen pàrnájukat.

Míj meglepő azt tette a hangzással mint amit a meze egyik supportja megírt nekem,ami alapján vásároltam .

Eltűnt a nagy mennyiségű basszus, eltűnt a nagy mennyiségű közép basszus,ezzel együtt az idegesítő brummogás is.

Rendkívüli módon ,egy csapással egy nagyon jól balanszolt kiegyenlitett hangkepu fejesem lett a sötét mêlytúlsúlyos hangképből.

Végre megismerhettem a közepeit a fejesnek milyen részletesek,végre hallom a microrêszleteket,és árnyalatokat .

A sub basszus gyorsabb- pontosabb lett, sokkal kevesebb mennyiséggel,jobb minőségben szólal meg.

Teljes mértékben elértem amit akartam a párna cserével , az occ ezüst kábel pedig nagyobb dinamikát ,tisztaságot ,átláthatóságot adott még pluszban .

Jelenlegi hangképe: kiegyensúlyozott ,gyors, kissé meleg,nagyon részletes ,tiszta ,dinamikus.

Teljes nyugadalommal bármilyen stílust lehet vele hallgatni mostantól ,főleg hangszeres zenéket is.

megérte a 29k ráfordítani ,egy nagyszerű hangú zárt fejhallgato vált belőle .

Ismét bebizonyosodott hogy a párna cserével lehet a legjobban hangolni egy fejhallgatót,aztán a kàbel inkább plusszokat ad.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Igen, mondtam, hogy nem biztos, hogy jó lesz. Csak azért mertem ajánlani, mert szerintem még a meghajtás cseréjét is érdemes megfontolni, ha megtetszik a hangja. Szerintem annyira jó.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

earforce írta:
2020.02.18., kedd 13:42
bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 13:34

Nem biztos, hogy a maga 8 Ohmjával ez a tökéletes választás az OTL-ed mellé, de ha kiváló, nagy térrel (is) rendelkező zártat akarsz, akkor én a Sonorous VI-ot ajánlanám. Beszerezni, különösen használtan, nem lesz egyszerű, de eddig a legjobb zárt, amit hallottam.
Igen néztem ezeket, de 16 és 8 ohmos fülesek. 8 ohmos impedanciával még sehol sem találkoztam, túl alacsonynak tűnik.
Jó lenne tudni meghallgatni valahol!
OTL csöves több mint 100ohm kimeneti impedanciája mellett el is lehet felejteni a 8 meg 16 ohm fejeseket :smile32:

Van egy könnyű kis számtan erre egyébként amit érdemes betartani. Fejhallgatod impedanciája osztva 8-al = erősítő minimum kimeneti impedancia érték. Azaz jelenlegi helyzetben 8:8=1 neked jelenleg ennek a 100 szorosa lenne.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

bitrograde írta:
2020.02.18., kedd 13:34

Nem biztos, hogy a maga 8 Ohmjával ez a tökéletes választás az OTL-ed mellé, de ha kiváló, nagy térrel (is) rendelkező zártat akarsz, akkor én a Sonorous VI-ot ajánlanám. Beszerezni, különösen használtan, nem lesz egyszerű, de eddig a legjobb zárt, amit hallottam.
Igen néztem ezeket, de 16 és 8 ohmos fülesek. 8 ohmos impedanciával még sehol sem találkoztam, túl alacsonynak tűnik.
Jó lenne tudni meghallgatni valahol!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

earforce írta:
2020.02.18., kedd 11:25
Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 09:23
Az 1540 nagyon kiemel ,főleg alul,(basshead is lehetne akár) nem csak lehetetnyit,magasai mêg elmegy. Jobban tudnál ajánlásokat kapni ha leírod pontosan hova,miről ,mennyiért ,zárt-nyitott,milyen zenékre kellene. Egy hd600 at nem nehéz túlszárnyalni szerintem szintben,nyitottak közül
Relatív kinek mennyire emel ki. Rengeteg fejhallgatóm volt már, de a HD600/800-on kívül kevés fejhallgatót tudnék igazán megemlíteni. Ezek hangzása bejön. A basshead fejhallgató nálam a monster/skullcandy/beats ipari hulladékok és sok márkás fejhallgató is kb. 100ezer alatt, azért ezek mellett a 1540 egy élhető kompromisszum.
A HD600 számomra az örök megfizethető etalon marad, nemhiába gyártja a Sennheiser legrégebb óta ezt típust.

Sajnos csak zárt jöhet szóba (különben már rég megvettem volna [4x-re is] a hatszázast).
Milyen zenére? - rockra és mulatósra nem, egyébként jazz+elektro főként, ill. sok hangszeres zenére.
Nem kedvelem a túl analatikus, zenét ízekre szedő, 'studiósan steril' megszólalást, de a mízes-mázas elkent fedett rossz értelemben vett 'zenei' hangzást sem. Az sem baj, ha kicsit csal, csak azt jó előadással tegye.
Nem biztos, hogy a maga 8 Ohmjával ez a tökéletes választás az OTL-ed mellé, de ha kiváló, nagy térrel (is) rendelkező zártat akarsz, akkor én a Sonorous VI-ot ajánlanám. Beszerezni, különösen használtan, nem lesz egyszerű, de eddig a legjobb zárt, amit hallottam.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 12:25
Ezeket érdemes akkor meghallgatni: nad viso hp50, focal spirit pro, meze 99 classics(csak gen3 parnaval)
Ezt hallottátok már?

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... xltd,77611
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

earforce írta:
2020.02.18., kedd 11:25
Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 09:23
Az 1540 nagyon kiemel ,főleg alul,(basshead is lehetne akár) nem csak lehetetnyit,magasai mêg elmegy. Jobban tudnál ajánlásokat kapni ha leírod pontosan hova,miről ,mennyiért ,zárt-nyitott,milyen zenékre kellene. Egy hd600 at nem nehéz túlszárnyalni szerintem szintben,nyitottak közül
Relatív kinek mennyire emel ki. Rengeteg fejhallgatóm volt már, de a HD600/800-on kívül kevés fejhallgatót tudnék igazán megemlíteni. Ezek hangzása bejön. A basshead fejhallgató nálam a monster/skullcandy/beats ipari hulladékok és sok márkás fejhallgató is kb. 100ezer alatt, azért ezek mellett a 1540 egy élhető kompromisszum.
A HD600 számomra az örök megfizethető etalon marad, nemhiába gyártja a Sennheiser legrégebb óta ezt típust.

Sajnos csak zárt jöhet szóba (különben már rég megvettem volna [4x-re is] a hatszázast).
Milyen zenére? - rockra és mulatósra nem, egyébként jazz+elektro főként, ill. sok hangszeres zenére.
Nem kedvelem a túl analatikus, zenét ízekre szedő, 'studiósan steril' megszólalást, de a mízes-mázas elkent fedett rossz értelemben vett 'zenei' hangzást sem. Az sem baj, ha kicsit csal, csak azt jó előadással tegye.
Ezeket érdemes akkor meghallgatni: nad viso hp50, focal spirit pro, meze 99 classics(csak gen3 parnaval)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Lumberjack írta:
2020.02.18., kedd 09:23
Az 1540 nagyon kiemel ,főleg alul,(basshead is lehetne akár) nem csak lehetetnyit,magasai mêg elmegy. Jobban tudnál ajánlásokat kapni ha leírod pontosan hova,miről ,mennyiért ,zárt-nyitott,milyen zenékre kellene. Egy hd600 at nem nehéz túlszárnyalni szerintem szintben,nyitottak közül
Relatív kinek mennyire emel ki. Rengeteg fejhallgatóm volt már, de a HD600/800-on kívül kevés fejhallgatót tudnék igazán megemlíteni. Ezek hangzása bejön. A basshead fejhallgató nálam a monster/skullcandy/beats ipari hulladékok és sok márkás fejhallgató is kb. 100ezer alatt, azért ezek mellett a 1540 egy élhető kompromisszum.
A HD600 számomra az örök megfizethető etalon marad, nemhiába gyártja a Sennheiser legrégebb óta ezt típust.

Sajnos csak zárt jöhet szóba (különben már rég megvettem volna [4x-re is] a hatszázast).
Milyen zenére? - rockra és mulatósra nem, egyébként jazz+elektro főként, ill. sok hangszeres zenére.
Nem kedvelem a túl analatikus, zenét ízekre szedő, 'studiósan steril' megszólalást, de a mízes-mázas elkent fedett rossz értelemben vett 'zenei' hangzást sem. Az sem baj, ha kicsit csal, csak azt jó előadással tegye.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Le a kalappal a meze ügyfélszolgálat előtt . Hosszasan e-maileztem velük és érdeklődtem hogy a saját gyári kábeleik és fülpárnák milyen változást hoznak a mezek 99 hangjához , kiváncsi voltam belső infóikra, és nagyon gyorsan, pontosan válaszoltak . az információk alapján rendeltem is a webshopjukbol egy 99 series small fülpárnát.

https://mezeaudio.eu/collections/access ... 6413941819

Ez a fülpárna visszahozza , tudja , azt a hangzást , ami a gen1 volt, (azzal lett híres a meze99 világszerte ) csak sajnos azt a párnát nagyon hamar kukázták mert nagyon lapos volt és kényelmetlen,viszont a hangja eszméletlen kiegyenlített volt.

három munkanap alatt szállította ki DPD- futárszolgálattal .ez nagyon gyors volt ,ma veszem át ..

Nagyon kiváncsi leszek, és ha tényleg úgy szól mint ahogy meg lett szellőztetve, akkor nagyon fogok mosolyogni miközben rajtam lesz.

Amit mondtak róla hivatalosan: less BASS , less mid-BASS , more center = gen1 pad hang

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tenyleg nagyon kiemel a melytartomanyban a Shure1540? Elektronikus zenere keresek fejhallgatot de a HD800 nem jott be. Tudom mondtak, hogy kabelcsere + erosito csere sokat hoz rajta de egy , hogy nem bizok benne, hogy tenyleg annyit hozna na meg joval tobbe kerulne.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”