Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Precízebb tányércsapágy vajon jobban kihozza a 90-as években gyári motorok pici pontatlanságát egy systemdek iix 900 esetében vagy javít a hangon?

Nem vagyok megyőződve, hogy minden tuning javít a hangon.
Erősen elgondolkotam egy új csapágyon, csak hát költségben egy új csapágy legyártatása nem kevés pénz. Talán Mádibalage (Tribalstorm) gyártott ilyet egy-egyet. De mintha már nem fórumozna...

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

dixie-chicken írta:
2020.02.24., hétf. 15:28
az új Kuzma R..moduláris lemezjátszó,kb 1,5-2 éve került bemutatásra.
Ma is tanultam valamit... :smile53: ez eddig kimaradt!

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Hogy hogyan lehet majd ezen lemezjátszókat megközelíteni ?
Mint Tom Cruise a Mission: Inpossible - ben, belógatva, felülről. :tutiok:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

peterson írta:
2020.02.24., hétf. 15:04
dixie-chicken írta:
2020.02.24., hétf. 13:27
az analogizálás úgy látom új irányvonalat vesz..nem árt majd gyakorolni a gátfutást is (LP fel-le rakása egy új olimpia sportot fog létrehozni "LP átugrálása" kar felett)..Kuzma Stabi R/4Point..
Milyen lemezjátszó ez? Nem valamilyen átépítés? Az a baj, hogy mindenre szerelnek mindent, s ez az interneten aztán szépen el is terjed, mintha jó lenne, az lenne a követendő!
Érezhetően nem erre az installációra lett kitalálva ez a kar, nincs a helyén, a képen balra-feljebb lenne a helye. Én találkoztam ilyen karral Micro Seiki 1500-on, ott teljesen jó helyen volt, és többek közt még egy "kisKuzmát" is be lehetne lőni úgy, hogy ne legyen zavaró (persze a gyári tető ott is felejtős lenne).
az új Kuzma R..moduláris lemezjátszó,kb 1,5-2 éve került bemutatásra..a következő "oktopod " a piacon..csak még azt kéne kitalálni hogy melyik oldalrol lehet megközeliteni majd a lemezjátszót :D

https://www.google.com/search?rls=com.m ... 20&bih=932
Csatolmányok
oktopod.jpg
oktopod.jpg (7.72 KiB) Megtekintve 2596 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

dixie-chicken írta:
2020.02.24., hétf. 13:27
az analogizálás úgy látom új irányvonalat vesz..nem árt majd gyakorolni a gátfutást is (LP fel-le rakása egy új olimpia sportot fog létrehozni "LP átugrálása" kar felett)..Kuzma Stabi R/4Point..
Milyen lemezjátszó ez? Nem valamilyen átépítés? Az a baj, hogy mindenre szerelnek mindent, s ez az interneten aztán szépen el is terjed, mintha jó lenne, az lenne a követendő!
Érezhetően nem erre az installációra lett kitalálva ez a kar, nincs a helyén, a képen balra-feljebb lenne a helye. Én találkoztam ilyen karral Micro Seiki 1500-on, ott teljesen jó helyen volt, és többek közt még egy "kisKuzmát" is be lehetne lőni úgy, hogy ne legyen zavaró (persze a gyári tető ott is felejtős lenne).

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

az analogizálás úgy látom új irányvonalat vesz..nem árt majd gyakorolni a gátfutást is (LP fel-le rakása egy új olimpia sportot fog létrehozni "LP átugrálása" kar felett)..Kuzma Stabi R/4Point..
Csatolmányok
KUZMA R 4 POINT.png
KUZMA R 4 POINT.png (910.73 KiB) Megtekintve 2568 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

Többrétegű plint készítése, nemesfából.

https://www.youtube.com/watch?v=-Bdeg2Z ... E&index=18

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fülelek írta:
2020.02.08., szomb. 11:19
Hiánypótló cikk: https://index.hu/tudomany/til/2020/02/0 ... es-szleng/
Nálunk(Magyarországon), ez a "bakelitezés" sajnos már a köznyelvbe is beivódott szleng.
Gyerek ill. fiatal koromban(70'-80'), senki sem hívta bakelitnek, még véletlenül sem. Ez az Lp másodvirágzásakor(2000') jött, a tájékozatlan, tudatlan média szájából, tollából, és ez sajnos nagyon elterjedt. Engem személy szerint zavar, a környezetemben mindenkit kijavítok, ha bakelitnek nevezi, és tartok neki egy pár mondatos gyorstalpalót.
Abból is látszik, hogy ez sajnos "Magyar betegség" , hogy a Média markt-ban is "bakelit" felirat díszeleg az Lp lemez kínálat felett. Németországban ill. Ausztriában, a Media markt-ban ugyanott "Vinyl" felirat olvasható.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szia
Én a 1210ben egy ilyenre cseréltem a kábelt.

https://elimex.hu/termekek/12277/klotz_ ... ?catid=569

Volt vagy 2000HUF😀😀

Hangszedőben meg shure m44-7
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
kisvonat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2015.04.18., szomb. 13:14
Értékelés: 8

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kisvonat »

Sziasztok,

Szeretnék belekóstolni a bakelit lemezes zenehallgatásba. Úgy alakult, hogy hozzám került egy technics sl-1210 mk2 es lemezjátszó aránylag ép állapotban, hangszedő nélkül.
A kábele eredeti, sajnos néha kontaktos (ha megmozdul az egyik rca akkor elkezd búgni az a csatorna, kis mozgatás után elmúlik).
A kérdésem az volna, hogy nem hatalmas pénzt ráköltve, hogyan lehetne zenehallgatásra alkalmassá tenni, milyen hangszedőt érdemes venni bele?
Esetleg kábelt érdemes-e cserélni benne?
Ha igen, mire érdemes figyelni kábelcserénél, milyen kábelte érdemes cserélni az eredetit?

Amire rá van kötve: audio analogue bellini -donizetti- heed stand art2/2

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szép estét,

Gergő

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

antizigün írta:
2020.02.01., szomb. 12:15
Sziasztok, az angol hificuccokon lesz vàm a brexit miatt? Mikor dőlhet ez el?
"Az év végéig türelmi időszak lesz érvényben, bár az Egyesült Királyság sok szempontból megszűnik az EU tagja lenni, nem ülnek többé képviselői az Európai Parlamentben.
Azonban a kereskedelmi szabályok nem változnak, és a britek 2020. december 31-ig továbbra is az EU-s szabályok szerint játszanak, alávetik magukat többek között az Európai Bíróságnak, valamint befizetik a részüket az uniós büdzsébe is.
Ha minden jól megy, ebben a szűk egy évben az unió és London valamiféle egyezségre jut arról, hogy milyen szabályok szerint intézzék az ügyeiket. Azonban a mostani állás szerint szilveszter este, bárhogy is álljanak a megállapodások, vége a bulinak, ha van kész alku, ha nincs, az Egyesült Királyság egyszerű harmadik országnak fog minősülni, és az EU-s szabályoknak megfelelően vámokat vetnek ki a brit importcikkekre. Ha tehát nincs addig megegyezés, az kicsit arra emlékeztethet, mintha a korábban sokat emlegetett rendezetlen brexit következne."

Forrás: https://index.hu/gazdasag/2020/01/31/br ... k_mi_lesz/
Vagyis év végéig minden marad a régiben, aztán meglátjuk, mire jutnak a kötélhúzással.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: marconi »

antizigün írta:
2020.02.01., szomb. 12:15
Sziasztok, az angol hificuccokon lesz vàm a brexit miatt? Mikor dőlhet ez el?
A hificollectivenél pl nem lesz változás, ezt megírták körlevélben.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Sziasztok, az angol hificuccokon lesz vàm a brexit miatt? Mikor dőlhet ez el?

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

galrob írta:
2020.01.28., kedd 16:19
Mit tapasztaltál? Változott a hangja az alu szubtányérral?
Ezt a a kérdést én is feltettem magamnak, de nem tudtam rá válaszolni. Egyszerre változtattam több dolgon, hangszedőn, karon, a szubplatteren, de a rosszul bekötött hangkar búgása miatt nem tudtam élvezni semmit, nem is erőlködtem a hallgatással. Tegnap este állt össze a rendszer az Orbit nélkül. Az biztos, hogy már kezd olyan lenni a hang, amit az ember elvár egy LP-től.
Azért még messze a vége, nyilván van még út felfelé bőven, de most már hallani azokat a finomságokat, amik a digitális világban nehezen jönnek ki a hangládából.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

pali923 írta:
2020.01.28., kedd 10:20
pali923 írta:
2020.01.24., pén. 09:56
Orbit 2-vel meg sem hajlandó moccanni, ha meg a konnektorba dugom, meglehetősen változatos sebességeket produkál. Lehet baj az Orbittal, bár a 2. hibajelenségből nekem a motor hibája esélyes inkább, illetve valamilyen elektronikáé.
Írok egy kicsit a fejleményekről, talán nem lesz haszontalan az olyan amatőröknek, mint amilyen én vagyok. Eljutottam szlalihoz (köszi a tippet), akivel kipróbáltuk a gépelyt. Az Orbit2 sajnos nem működik, meg is beszéltem, visszaviszem a "gyárba" életre kelteni.

A tanulságos dolog: vettem a Regához a tányér alá egy alumínium szubplattert, aminek a tengelyén valamilyen műanyag borítás van (teflon?). A perselyben egy kerámiagolyó van, valamilyen hozzá adott kenőccsel. Ez a kenőcs odakerült a tengelyre is, és ez a műanyag nem szerette ezt az anyagot, mintha szorult volna tőle a tányér. Ez kézi forgatásánál sem volt érzékelhető, de mégsem szólt jól a gép. Letakarítottuk a tengelyt, a perselyt, és azóta a lemezjátszó jól működik. Szóval tényleg tessék figyelni minden apró részletre, amire nem is gondolnál amúgy...
Mit tapasztaltál? Változott a hangja az alu szubtányérral?

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

pali923 írta:
2020.01.24., pén. 09:56
Orbit 2-vel meg sem hajlandó moccanni, ha meg a konnektorba dugom, meglehetősen változatos sebességeket produkál. Lehet baj az Orbittal, bár a 2. hibajelenségből nekem a motor hibája esélyes inkább, illetve valamilyen elektronikáé.
Írok egy kicsit a fejleményekről, talán nem lesz haszontalan az olyan amatőröknek, mint amilyen én vagyok. Eljutottam szlalihoz (köszi a tippet), akivel kipróbáltuk a gépelyt. Az Orbit2 sajnos nem működik, meg is beszéltem, visszaviszem a "gyárba" életre kelteni.

A tanulságos dolog: vettem a Regához a tányér alá egy alumínium szubplattert, aminek a tengelyén valamilyen műanyag borítás van (teflon?). A perselyben egy kerámiagolyó van, valamilyen hozzá adott kenőccsel. Ez a kenőcs odakerült a tengelyre is, és ez a műanyag nem szerette ezt az anyagot, mintha szorult volna tőle a tányér. Ez kézi forgatásánál sem volt érzékelhető, de mégsem szólt jól a gép. Letakarítottuk a tengelyt, a perselyt, és azóta a lemezjátszó jól működik. Szóval tényleg tessék figyelni minden apró részletre, amire nem is gondolnál amúgy...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Mathias írta:
2020.01.26., vas. 11:09
Van egy lemezem, amin van egy odaszáradt pici pötty(valami ragasztó lehet). Pár barázdát átér. Többszöri mosás se hozta le. Az lenne a kérdésem, hogy okozhat kárt a hangszedőben, ha lejátszom a lemezt?
Szerintem igen, én nem kockáztatnék.
Az a baj, hogy eltávolítani sem nagyon lehet, mert az oldószerek, amik oldanák a ragasztót, azok a lemezt is károsítják. Talán alkohollal meg lehet próbálni, bár az a legritkább esetben oldja a ragasztót.
Jártam így én is, de inkább megszereztem a lemezt egy hibátlan példányban.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Van egy lemezem, amin van egy odaszáradt pici pötty(valami ragasztó lehet). Pár barázdát átér. Többszöri mosás se hozta le. Az lenne a kérdésem, hogy okozhat kárt a hangszedőben, ha lejátszom a lemezt?

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

zoli73 írta:
2020.01.19., vas. 13:59
Olvasom itt a Technics lemezjátszók tápellátásával kapcsolatos okfejtéseket, és egy kérdés ötlött fel bennem.
Hogy is kellene elképzeni egy ilyen külső tápot? Egyáltalán gyárt valaki olyan tápegységet, ami Technics-hez készül?
Szerintem ilyenre nincs is szükség, mert hát bele van építve a lemezjátszóba. Ha viszont probléma van a fordulatszámmal, akkor azt orvosolni kell, és minden bizonnyal lehet is.
Vannak olyan DD lemezjátszók ahol az elektronika a sasszín kivul kerult elhelyezésre. Ilyen Pl. a Technics SP 10 MK 2 vagy MK 3, de van más típus is természetesen. Mint pl.: Kodo Beat(Steve Dobbins), Goldmund Studio T3, Brinkman Bardo, Micro Seiki DDX, DQX modellek, Kenwood L-07D, stb. Sok ilyen van. Az ilyeneknél "lehet" de nem muszáj cserélni az eredetit egy jobbra. A Technics SP 10-hez például szuletett egy igen csak kifinomult tápegység egy "third party" gyártótól. Ez a gyártó egy Devonshire, UK bázisú cég és a TimeStep nevu tápjuk Technics-ekhez óriási siker. Valószinuleg van az a réteg aki ezekre igenyt tart, és vannak cégek akik pedig kiszolgálják ezeket az igényeket.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Bakker, kicsit kezd tele lenni a hócipőm a lemezjátszóm problémáival, segítséget kérek.

Egy Rega Planar2 gépem van, már legalább 10 éve megvan. Jól működött évekig. Elkezdtem fejleszteni: vettem hozzá egy új kart, amiben AN kábel van, új hangszedő, Orbit 2, egyebek. A hangkar búgott, kiderült hogy teljesen rosszul lett bekötve, megjavíttattam. Hallgattam is vele egy ideig, de most meg valamilyen motorproblémája van.

Orbit 2-vel meg sem hajlandó moccanni, ha meg a konnektorba dugom, meglehetősen változatos sebességeket produkál. Lehet baj az Orbittal, bár a 2. hibajelenségből nekem a motor hibája esélyes inkább, illetve valamilyen elektronikáé.

Szeretnék egy szakembert, aki meg tudná oldani ezt a problémát. Az lenne az igazi, ha Győrben vagy környékén tudnátok ajánlani valakit. Ha meg valamilyen távgyógyítás is működik, az maga lenne a Kánaán.
Bár most jövő pénteken éppen Budapestre kell mennem, el kell vinnem valakit egy kórházi vizsgálatra. Amíg ez zajlik, el tudnék a géppel ugrani valahol a városban (nem baj, ha nem a világ végén van).
Vállalkozó szellemű és hozzáértő szakembert keresek, aki éppen ráérne aznap erre a találkozóra.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

waters írta:
2020.01.23., csüt. 20:39
Megjött az ebayes cucc, beraktam pluszban, semmi valtozás, aztan kicseréltem a régit és egyből jó lett🤘


Aszpirin írta:
2020.01.15., szer. 10:54
waters írta:
2020.01.15., szer. 10:46
Köszönöm szépen!
Igazán nincs mit. Természetesen nem tudom garantálni, hogy nálad is ugyanaz a probléma, és ugyanúgy fog működni a megoldás, de nálam azonnal megoldotta, és megpróbálni szinte semmibe nem kerül: elsőre (próbára) elég egy csupasz végű bármilyen drót, ami elég hosszú, és aminek a végeit beszorítod a két földelőcsatiba. Ha ez megoldja (szerintem igen!) akkor majd hosszabb távra mindenképp szerezz be egy "rendes" földelőkábelt, pl: https://www.ebay.co.uk/itm/1-0-metre-Tu ... 3348992714 :D
Ja, hogy a régi földelőkábeleddel volt a gond, na erre nem gondoltunk :D
Tanulságos, és így vagy úgy, de fő, hogy megoldódott!
:tutiok:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
waters
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.15., szer. 10:58
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: waters »

Megjött az ebayes cucc, beraktam pluszban, semmi valtozás, aztan kicseréltem a régit és egyből jó lett🤘


Aszpirin írta:
2020.01.15., szer. 10:54
waters írta:
2020.01.15., szer. 10:46
Köszönöm szépen!
Igazán nincs mit. Természetesen nem tudom garantálni, hogy nálad is ugyanaz a probléma, és ugyanúgy fog működni a megoldás, de nálam azonnal megoldotta, és megpróbálni szinte semmibe nem kerül: elsőre (próbára) elég egy csupasz végű bármilyen drót, ami elég hosszú, és aminek a végeit beszorítod a két földelőcsatiba. Ha ez megoldja (szerintem igen!) akkor majd hosszabb távra mindenképp szerezz be egy "rendes" földelőkábelt, pl: https://www.ebay.co.uk/itm/1-0-metre-Tu ... 3348992714 :D

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

frenki485 írta:
2020.01.17., pén. 19:52
NiteLite írta:
2020.01.17., pén. 15:20
supravox írta:
2020.01.17., pén. 15:01


Úgy érzed nyávog az MK5???😀😀😀
Hááát... A fene tudja. De nézve a strobiját, nem vagyok annyira meggyőzve. A Project-en is dobott a Speed Box.
A Mk5-nek nem kell speed box, egyiküknek sem (SL1200 mkx...). Volt nekem ezer éves mk2, annak is csak az antiscatingjének volt baja, a sebesség atom stabil volt. Ettől függetlenül nyilván romolhat el vmi. Hol laksz? Szfehérváron van egy Technics guru, 30 éve javít, beállít. Ha érdekes lehet privátban keress meg az elérhetősége miatt.
Meglepetés: én is Fváron lakok. :) Kereslek privátban.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”