Lemezjátszó

dib30
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dib30 » 2020.03.04., szer. 18:03

A tűhegyet szoktam tisztítani az AT607-es folyadékát/keféjét használom és csak vákumos mosás utáni lemezeket hallgatok, vagyis ez elvileg nem lehet probléma, illetve a Grado hangszedő teljesen új.
Kitekertem a max értékre a tűnyomást, itt elvileg 1.0 és 1.5 g között lehet csak variálni legalábbis a hivatalos leírás szerint.
Viszont ugyanabba az állásba mint eddig volt nem tudtam hajszálpontosan visszatekerni (és lehet hogy többször is átfordult a kelleténél), hisz ennél a lejátszónál nincsenek megadva értékek számszerűen így nehéz ezt szemre belőni.
A hang nem változott semmit, viszont most már a lemez elejének/végének a felismerése is gondot jelent az automatikának akármerre is tekergetem a tűnyomást és már az Audio-Technica hangszedő is torzít :smile51: .
Azt nem tudom hogyan ellenőrizhetném le, hogy jó pozícióban van e a hangszedő.
Hangzás alapján a mélyek nagyon kövérek (túlzottan is, valószínű ezért torzulhat a hang is) a közepek rendben vannak (talán), a magasak viszont nagyon gyengék.
Nem tudom hogy ezeket a hibákat lehet e orvosolni a lemezjátszó szétszerelése nélkül, (visszaállítani hogy automatikusan felismerje a hanglemezek kezdeti- és végpontját, illetve hogy a hangszedő ne torz hangot adjon vissza lejátszásnál)
viszont én mezei userként nem fognék ebbe bele.
Szóval szeretnék kérni kontaktot (akár privátban vagy itt is) olyan szerelőhöz, aki már javított ilyet vagy ha nem is de biztosan tudja hogy én mit állíthattam el és helyre is tudja hozni.
Köszönöm szépen a segítő jellegű hsz-eket mindenkinek. :smile53:

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 973

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2020.03.04., szer. 14:07

Ear írta:
2020.03.04., szer. 10:27
galrob írta:
2020.03.02., hétf. 22:48

Első körben én is a piszkos tűre gondolnék, ha biztos jó pozícióban van a hangszedő. Olvass utána a beállításának.
T4P hangszedő kell bele, mit állítson be rajta? Az egész gépet kéne elvinni valakihez, aki tényleg ért hozzá és átnézi. Amúgy simán lehet, hogy a tompa AT után a Goldring nagyobb felbontása kihozza ezt a fajta zavart. Az eredeti Technics MC ami benne volt, az is egy nagyon sima hangú hangszedő volt.
"Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t."
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Lenco L-75/Shure 44-7,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

hzola
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: hzola » 2020.03.04., szer. 13:47

Sziasztok, valakinek van tapasztalata RABCO SL-8E tangenciàlis karral? Beàllítàsban kèrnèk segítsèget.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 632

Hozzászólás Szerző: Ear » 2020.03.04., szer. 10:27

galrob írta:
2020.03.02., hétf. 22:48

Első körben én is a piszkos tűre gondolnék, ha biztos jó pozícióban van a hangszedő. Olvass utána a beállításának.
T4P hangszedő kell bele, mit állítson be rajta? Az egész gépet kéne elvinni valakihez, aki tényleg ért hozzá és átnézi. Amúgy simán lehet, hogy a tompa AT után a Goldring nagyobb felbontása kihozza ezt a fajta zavart. Az eredeti Technics MC ami benne volt, az is egy nagyon sima hangú hangszedő volt.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1160

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2020.03.04., szer. 10:07

Bár én már nem lemezelek, de ezen nagyon megakadt a szemem: https://www.facebook.com/eriom/posts/3602193389851472
Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: antizigün » 2020.03.03., kedd 08:37

galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: galrob » 2020.03.02., hétf. 22:48

dib30 írta:
2020.03.02., hétf. 18:00
Sziasztok kedves fórumtársak!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem vannak olyanok közöttetek akiknek volt már hasonló problémája vagy ha nem is, de tudják rá a megoldást.
Van egy Technics SL-10 linear tracking lemezjátszóm amihez anno hangszedő nélkül jutottam hozzá, majd vásároltam hozzá egy Audio-Technica AT-92-est és ezzel hallgattam pár évig (amíg el nem kopott)
Közben az Audio-Technica beszüntette ennek a hangszedőnek és cseretűjének a forgalmazását és akkor vettem egy AT85EP cseretűt hozzá, ami véleményem szerint meg sem közelíti az eredeti AT-92 hangját (persze tudom hogy az AT92 sem volt egy csúcsminőség).
Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t.
Amikor beszereltem az Sl-10-be és felraktam egy lemezt az volt az első benyomásom hogy sokkal részletezőbb hangja van az Audio-Technicához képest.
Egy hatalmas nagy bibi van vele hogy akármilyen lemezt is pakoltam fel (legyen az pop, rock, klasszikus, elektronikus stb..) sajnos a hang torzít, nem mindig olyan zavaró mértékben de többnyire az 's' és 'sz' hangok sziszegnek illetve pl. elektronikus zenei lemezeknél mintha túlvezérlésből adódó torzítást produkálna.
Nehezen tudom elképzelni hogy egy majdnem 80 ezres hangszedő ennyire legyen képes, valamit biztosan figyelmen kívül hagyhattam ami kulcsfontosságú beállítás lehet.
Van egy MM/MC átkapcsoló a lemezjátszó hátoldalán először erre tippeltem, természetesen megnéztem hogy esetleg ez lesz a probléma de nem ez volt.
A lejátszó teljesen vízszintben van (nem tudom hogy ez számít e a linear trackinges lejátszóknál).
Visszavettem a tűnyomásból, de nem segített ez sem.
Szóval előre is köszönöm ha valaki tudja mi lehet a hiba és segít nekem. :smile53:

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2020.03.02., hétf. 19:34

dib30 írta:
2020.03.02., hétf. 18:00

Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem vannak olyanok közöttetek akiknek volt már hasonló problémája vagy ha nem is, de tudják rá a megoldást.
Van egy Technics SL-10 linear tracking lemezjátszóm amihez anno hangszedő nélkül jutottam hozzá, majd vásároltam hozzá egy Audio-Technica AT-92-est és ezzel hallgattam pár évig (amíg el nem kopott)
Közben az Audio-Technica beszüntette ennek a hangszedőnek és cseretűjének a forgalmazását és akkor vettem egy AT85EP cseretűt hozzá, ami véleményem szerint meg sem közelíti az eredeti AT-92 hangját (persze tudom hogy az AT92 sem volt egy csúcsminőség).
Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t.
Amikor beszereltem az Sl-10-be és felraktam egy lemezt az volt az első benyomásom hogy sokkal részletezőbb hangja van az Audio-Technicához képest.
Egy hatalmas nagy bibi van vele hogy akármilyen lemezt is pakoltam fel (legyen az pop, rock, klasszikus, elektronikus stb..) sajnos a hang torzít, nem mindig olyan zavaró mértékben de többnyire az 's' és 'sz' hangok sziszegnek illetve pl. elektronikus zenei lemezeknél mintha túlvezérlésből adódó torzítást produkálna.
Nehezen tudom elképzelni hogy egy majdnem 80 ezres hangszedő ennyire legyen képes, valamit biztosan figyelmen kívül hagyhattam ami kulcsfontosságú beállítás lehet.
Van egy MM/MC átkapcsoló a lemezjátszó hátoldalán először erre tippeltem, természetesen megnéztem hogy esetleg ez lesz a probléma de nem ez volt.
A lejátszó teljesen vízszintben van (nem tudom hogy ez számít e a linear trackinges lejátszóknál).
Szóval előre is köszönöm ha valaki tudja mi lehet a hiba és segít nekem. :smile53:
-emeld a tűnyomást max.értékre
-tűhegy takaritás,akár száraz kefével vagy vlmilyen folyadék segitségével (Clearaudio,Audio technica stb)
-esetleg "T" elosztó,vagy "Y" kábel segitségével,ha az amplifikáción nincs ilyen opció,lehet emelni kéne a pF terhelését a hangszedőnek
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Lenco L-75/Shure 44-7,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

dib30
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: dib30 » 2020.03.02., hétf. 18:00

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2020.03.02., hétf. 13:58

pali923 írta:
2020.03.01., vas. 21:47
supravox írta:
2020.03.01., vas. 15:01
Biztos MÁS lesz a hang de,hogy jobb e?..
Hát én tutti nem költenék rá..
Hát éppen ez az. Sokféle alátétről olvastam teszteket, de eddig nem emlékszem olyanra, ami minden helyen, minden gépen, minden lemezzel nagy javulást hozott volna. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Van, ami egyik lemezjátszóval jobb, van, ami másikkal - ha igaz.
Én még nem költöttem, és nem is fogok tízezreket költeni egy kétes kimenetelű kísérletbe alátétekkel. Persze kipróbálni attól még szívesen kipróbálnám akármelyiket is itthon, a saját gépemmel, de azt meg nem olyan könnyű kivitelezni.
puding próbája az evés :D ..magyarán ha tesztelted a saját rendszeredben,és azt mondod hogy jó,akkor jó..viszont térj ki majd ugyanezen kérdésre,ha bármilyen komponenst cseréltél a rendszeredben,hogy valóban most is "jó,ami jó volt elötte"..gondolj csak bele pl hangszedőmárkát cserélsz... :D

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 194

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2020.03.01., vas. 21:47

supravox írta:
Hát éppen ez az. Sokféle alátétről olvastam teszteket, de eddig nem emlékszem olyanra, ami minden helyen, minden gépen, minden lemezzel nagy javulást hozott volna. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Van, ami egyik lemezjátszóval jobb, van, ami másikkal - ha igaz.
Én még nem költöttem, és nem is fogok tízezreket költeni egy kétes kimenetelű kísérletbe alátétekkel. Persze kipróbálni attól még szívesen kipróbálnám akármelyiket is itthon, a saját gépemmel, de azt meg nem olyan könnyű kivitelezni.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 593

Hozzászólás Szerző: supravox » 2020.03.01., vas. 15:59

supravox írta:
frenki485 írta:
2020.02.29., szomb. 19:43
"Hexmat" az új,magyar gyártmányú lemez alátét.
Pár teszt róla:
https://www.youtube.com/watch?v=ss6NTmuaWvU
https://plusbeats.net/hexmat-technica-b ... cia-audio/
http://www.hifipiac.hu/hifi/analog-leme ... y-fel.html
És a gyártó oldala:
https://www.hexmat.net/

Sajna én pl nem találtam sehol hogy milyen vastag, mennyivel kell emelni a kart az optimális beállításhoz.
Ára elég borsos, 34000Ft.
Ha vkinek esetleg van már, írhatna róla pár szót
Nekem konkrétan ezzel nincs tapasztalatim
Szóval
User manual
Gyári gumialátét
Bárki bármit mond..
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Reference, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,DV XV1S pickup.WireWorld Gold Eclipse 8 tyúkbelek,WW Platinum starlight aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax L700-SRM353X

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 593

Hozzászólás Szerző: supravox » 2020.03.01., vas. 15:01

frenki485 írta:
2020.02.29., szomb. 19:43
Pár teszt róla:
És a gyártó oldala:

Sajna én pl nem találtam sehol hogy milyen vastag, mennyivel kell emelni a kart az optimális beállításhoz.
Nekem konkrétan ezzel nincs tapasztalatim
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Reference, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,DV XV1S pickup.WireWorld Gold Eclipse 8 tyúkbelek,WW Platinum starlight aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax L700-SRM353X

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1629

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2020.03.01., vas. 11:54

Mathias írta:
2020.03.01., vas. 11:49
Az lenne a kérdésem, hogy a Milty Zerostat 3-nál azt a kis fejet rá kell rakni a végére használat előtt? Leírásban nincs szó róla, a youtube-on meg látni olyat hogy nincs rajta, meg olyat is hogy rajta van. Egyáltalán mire jó az?
Nem. Azt a kis fejet le kell venni használat előtt.
Tárolásnál rajta lehet, hogy ne vesztődjön el, de igazából védő szerepe sincs.

Különben az (csak) arra való, hogy néha ellenőrizhesd, működik-e a cucc. Ha rajta van, és szikrát látsz a hosszúkás "nyílásában", amikor meghúzod és amikor visszaengeded a "ravaszt", akkor működik. De a lemez-antisztatizáláskor le kell venni, különben semmi hatása nem lesz a pisztolynak! (és ne feledd, a ravaszt LASSAN kell húzni és szintén LASSAN elengedni, amikor antiszatizálsz)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 171

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2020.03.01., vas. 11:49

Az lenne a kérdésem, hogy a Milty Zerostat 3-nál azt a kis fejet rá kell rakni a végére használat előtt? Leírásban nincs szó róla, a youtube-on meg látni olyat hogy nincs rajta, meg olyat is hogy rajta van. Egyáltalán mire jó az?

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 85

Hozzászólás Szerző: frenki485 » 2020.02.29., szomb. 19:43

Pár teszt róla:
És a gyártó oldala:

Csatolmányok
Hexmat_lemezalatet.jpg
Hexmat_lemezalatet.jpg (11.76 KiB) Megtekintve 1191 alkalommal
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  
Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Technics SL 1210 GR, Shure M44-7, Denon DL 103.
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1629

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2020.02.26., szer. 15:20

Bocsánat, hogy beleknyúltam, mindössze az idézetszinteket javítottam az utolsó hozzászólásban, mert előtte rosszul jelentek már meg az idézett részek szerzői.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2020.02.26., szer. 14:51

zoli73 írta:
2020.02.26., szer. 11:46
dixie-chicken írta:
2020.02.26., szer. 09:05
------
Elnézést kell kérjek, a hozzászolásom túlzottan szubjektívre sikerült, a tartalma természetesen saját vélemény.
Igazából azt szerettem volna sugallni, hogy én nem eröltetném a tuningolást, több okból is zsákutcának tartom. Mondom ezt úgy, hogy korábban nagy híve voltam a tuningolásnak, de be kellet látnom, hogy legtöbbször csak kidobott pénz.
Én mindenképpen a jobb futóműre való továbblépést preferálom, még ha költségesebb akkor is.
számomra minden rendben volt és van..nem vagyok Linn forgalmazó,felhasználó sem,lehetett volna bármely gyártónak a terméke,amit nem szabad elfelejtenünk hogy a lemezjátszó igen komplex szerkezet,érzékeny ilyen-olyan dolgokra,sokszor igen apró,jellegtelen változás,hangján vlmilyen drámai változást okoz..hímes tójások :D ....azzal a tuning résszel meg 100%-ban egytértek,ha lépni kell,lépjünk,nagyot,értelmeset...

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 217

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.02.26., szer. 13:52

Mindnekinek köszönöm az építő hozzászólásokat. :smile53:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 389

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.02.26., szer. 11:46

dixie-chicken írta:
zoli73 írta:
2020.02.25., kedd 22:05
hukkle írta:
2020.02.25., kedd 14:09
Precízebb tányércsapágy vajon jobban kihozza a 90-as években gyári motorok pici pontatlanságát egy systemdek iix 900 esetében vagy javít a hangon?

Nem vagyok megyőződve, hogy minden tuning javít a hangon.
Erősen elgondolkotam egy új csapágyon, csak hát költségben egy új csapágy legyártatása nem kevés pénz. Talán Mádibalage (Tribalstorm) gyártott ilyet egy-egyet. De mintha már nem fórumozna...
Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes eröltetni annyira ezt a csapágykérdést. A Jobb, precízebben illesztett csapágy egyáltalán nem záloga a jobb hangnak.
Saját példa az előző(Linn Axis), és a jelenlegi(Alphason solo) futóművem. Szándékosan írom, hogy futómű, ugyanis a hangkar és a hangszedő nem változott.
Köztudott, hogy a Linn mindíg is milyen büszke volt a lemezjátszóikba épített cspágyak minőségére. Nos, a Linn csapágyához képest, az Alphason csapágya egy vicc, ennek ellenére ez a hangjában egyáltalán nem üt vissza, sőt. Úgy jellemezném a két futómű közötti hangminőségbeli különbséget, hogy az Alphason zenél, az Axis pedig lejátsza a lemezt.
Mint alapos(fanatikus hülye?) hifista még egy olyan vizsgálatot is elvégeztem a két futóművön, hogy a testükre/vázukra ráhallgattam egy stetoszkóppal, és láss csodát, precíz csapágy ide vagy oda, az Alphazon alacsonyabb és más tónusú zajt bocsájtott ki magából.
Ráadásúl hangminőségben annyira más világ, hogy hozzá képest az Axis egy gyámoltalan, kétdimenziós, vérszegény, fakó, produkcióra képes.
annyira mélységes konzekvenciákat nem lenne szabad levonni,nem tisztem megvédeni a Linn-t,számodra a másik futómű hangja jobban megfelel(t) az izlésednek/vagy rendszerednek..voltak olyan vélemények is,hogy nem kevés ember preferálta az Axis hangját,az LP12-sel szemben..ugyanazon lemezjátszónak 100 fele lehet tekergetni a hangját,annak a függvényében milyen a lemeztányéron lévő alátét,maga a lemezjátszó mire van helyezve,márvány-üveglap-falap,aztán tüskére-milyen anyag-közvetlen fára helyezve,vagy netán fém tüskére,milyen fém,milyen érme van a tüske alatt,és ne soroljam tovább..aztán ott a következő kérdés,melyik futómű hol érzi magát jól:falikonzol,könnyű asztalka,ha asztalka,kinek a gyártmánya,ügeglap-falap,vagy csak közvetlen elhelyezés a fémkeretre,nagytömegű komód,és hadd ne soroljam tovább mert belegabajodunk...vagyis ezek a játék opciók megvannak egy igen magas árszintig,aztán van az a szint,ahol a gyártó már mindent megoldott,és marad a kérdés hogy tetszik-nem tetszik a hangja,megtartom vagy eladom :D
Elnézést kell kérjek, a hozzászolásom túlzottan szubjektívre sikerült, a tartalma természetesen saját vélemény.
Igazából azt szerettem volna sugallni, hogy én nem eröltetném a tuningolást, több okból is zsákutcának tartom. Mondom ezt úgy, hogy korábban nagy híve voltam a tuningolásnak, de be kellet látnom, hogy legtöbbször csak kidobott pénz.
Én mindenképpen a jobb futóműre való továbblépést preferálom, még ha költségesebb akkor is.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 85

Hozzászólás Szerző: frenki485 » 2020.02.26., szer. 11:18

dixie-chicken írta:
zoli73 írta:
hukkle írta:
Precízebb tányércsapágy vajon jobban kihozza a 90-as években gyári motorok pici pontatlanságát egy systemdek iix 900 esetében vagy javít a hangon?

Erősen elgondolkotam egy új csapágyon, csak hát költségben egy új csapágy legyártatása nem kevés pénz. Talán Mádibalage (Tribalstorm) gyártott ilyet egy-egyet. De mintha már nem fórumozna...
Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes eröltetni annyira ezt a csapágykérdést. A Jobb, precízebben illesztett csapágy egyáltalán nem záloga a jobb hangnak.
Saját példa az előző(Linn Axis), és a jelenlegi(Alphason solo) futóművem. Szándékosan írom, hogy futómű, ugyanis a hangkar és a hangszedő nem változott.
Köztudott, hogy a Linn mindíg is milyen büszke volt a lemezjátszóikba épített cspágyak minőségére. Nos, a Linn csapágyához képest, az Alphason csapágya egy vicc, ennek ellenére ez a hangjában egyáltalán nem üt vissza, sőt. Úgy jellemezném a két futómű közötti hangminőségbeli különbséget, hogy az Alphason zenél, az Axis pedig lejátsza a lemezt.
Mint alapos(fanatikus hülye?) hifista még egy olyan vizsgálatot is elvégeztem a két futóművön, hogy a testükre/vázukra ráhallgattam egy stetoszkóppal, és láss csodát, precíz csapágy ide vagy oda, az Alphazon alacsonyabb és más tónusú zajt bocsájtott ki magából.
Ráadásúl hangminőségben annyira más világ, hogy hozzá képest az Axis egy gyámoltalan, kétdimenziós, vérszegény, fakó, produkcióra képes.
annyira mélységes konzekvenciákat nem lenne szabad levonni,nem tisztem megvédeni a Linn-t,számodra a másik futómű hangja jobban megfelel(t) az izlésednek/vagy rendszerednek..voltak olyan vélemények is,hogy nem kevés ember preferálta az Axis hangját,az LP12-sel szemben..ugyanazon lemezjátszónak 100 fele lehet tekergetni a hangját,annak a függvényében milyen a lemeztányéron lévő alátét,maga a lemezjátszó mire van helyezve,márvány-üveglap-falap,aztán tüskére-milyen anyag-közvetlen fára helyezve,vagy netán fém tüskére,milyen fém,milyen érme van a tüske alatt,és ne soroljam tovább..aztán ott a következő kérdés,melyik futómű hol érzi magát jól:falikonzol,könnyű asztalka,ha asztalka,kinek a gyártmánya,ügeglap-falap,vagy csak közvetlen elhelyezés a fémkeretre,nagytömegű komód,és hadd ne soroljam tovább mert belegabajodunk...vagyis ezek a játék opciók megvannak egy igen magas árszintig,aztán van az a szint,ahol a gyártó már mindent megoldott,és marad a kérdés hogy tetszik-nem tetszik a hangja,megtartom vagy eladom :D
A szubjektivitásról nem is beszélve: ami nekem tetszik, neked vagy a harmadiknak nem biztos hogy bejön. És itt nem a zenei stílusra gondolok...
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  
Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Technics SL 1210 GR, Shure M44-7, Denon DL 103.
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 221

Hozzászólás Szerző: vidor2009 » 2020.02.26., szer. 10:18

hukkle írta:
2020.02.25., kedd 23:55
Régóta hirdetnek egy Valdit a HFP-n. Régen gyorsan elkeltek ezek. Mitől félnek a potenciális vásárlók? Motorhalálozás? gondolkodik.gif gondolkodik.gif

Valóban egy csodálatos lemezjátszó,de a motorok sajnos pótolhatatlanok!
Üdv. Gyuri :napsut:

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2020.02.26., szer. 09:05

zoli73 írta:
hukkle írta:

peterson
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 365

Hozzászólás Szerző: peterson » 2020.02.26., szer. 06:37

hukkle írta:

Erősen elgondolkotam egy új csapágyon, csak hát költségben egy új csapágy legyártatása nem kevés pénz.

Ha komolyan gondolkozol rajta, akkor beszélj "Szlali" fórumtársunkkal. Ő gyártatott tuning csapágyakat L75-höz. Nem egyszerű dolog! Annak ellenére, hogy neki szakmája volt a precíziós fémmegmunkálás, tudja hol milyen anyagot kell használni, milyen tűrésűnek kell lenni az alkatrészeknek, csak sokadjára talált olyan szakembert aki el tudja készíteni megfelelő minőségben. Volt, hogy azonnal zajos volt, volt, hogy jónk tűnt, aztán pár tíz óra használat után vált zajossá... Most talán kiforrott, árulja is. Nem olcsó, és vedd figyelembe, hogy ez már egy "sorozatgyártás" darab ára, nem egy egyedi darabé!

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 389

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.02.26., szer. 06:24

hukkle írta:
2020.02.25., kedd 23:55
Régóta hirdetnek egy Valdit a HFP-n. Régen gyorsan elkeltek ezek. Mitől félnek a potenciális vásárlók? Motorhalálozás? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Nem tudom mitől félnek, de ha most lenne lehetőségem továbblépni, nem kérdés, a Valdit választanám. Az már nagyon komoly gép, végállomás szagú.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”