Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komarfamily Low-End

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

komarfamily írta:
2020.02.27., csüt. 20:21
Felve irom le mert megint ramsutik a belyeget, hogy magamutogato vagyok es felvagok a dolgaimmal ezert kerem ezt csak az olvassa aki ettol el tud vonatkoztatni ;)

Az ilyen beszámolók hiányoznak mostanában fórumról!

Ha valaki akar az a kákán is tud csomót keresni, találni...


Az embernek legyen inkább 100 irigye mint 1 sajnálója.... 31_1_21.gif

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 21:18
Miben jobb ez,mint az olcsóbb Zido,mert az enyém is tudja az UHD-t? Nem néztem utánna ezért kérdezem.
Ebben van ket hdmi kimenet a tobbiben nincs ugy tudom. Nekem fontos volt a 4k miatt.

Abban igazad van, hogy turelmetlen voltam mert en nem vagyok az allitgatos tipus.

Az erdekelne, hogy a youtube mikent fut nalad? Azt Tony mondta, hogy az appot le kell tolteni amit meg is tettem de a telefonom az Istennek nem latta a sajat halozaton csak a tvt es igy semmilyen videot nem tudtam kikuldeni ra telorol. Nekem ez a resze lett volna fontos.

Egyebkent tudom, hogy Te vettel eloszor ilyet ez keltette fel a kivancsisagomat.

Ha mar itt tartunk nekem tobbszor is lefagyott meg sfw frissites utan is. Lehet, hogy valami gubanc volt a keszulekkel. Azt nem vitatom, hogy aki pcrol nezett filmeket annak jo valaasztas lehet de mint az eddigiekbol is kiderult nekem ez mar tul sok allitgatas/probalgatas. Nem az van, hogy ne menne mert van laptopom is meg asztali gepem is amin mar megszoktam de egy mozi lejatszonal ehhez nem volt turelmem.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Engem foleg a youtube meg a spotify erdekelt mert a tobbit tudja az oppo is ennyiert.
Azert irom le mert hatha valaki emiatt is merlegel.

Meg az megoldas lenne ha a tvmet tudnam az oppon keresztul a datasatba kotni mert a tvn keresztul megy minden csak meg nem probaltam.

Ez mukodhet?

[/quote]

3mp késleltetés beállítása után semmi gond, előtte nekem is állandóan megállt. (azt én is megszívtam az elején, fórumtárs segített)
Stabil, gyors.
Spotifyt és youtube engem nem érint.

:smile32:
[/quote]

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 21:18
Miben jobb ez,mint az olcsóbb Zido,mert az enyém is tudja az UHD-t? Nem néztem utánna ezért kérdezem.
itt van egy két difi az x20pro hoz képest

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads ... dsd.48828/
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 21:18
Miben jobb ez,mint az olcsóbb Zido,mert az enyém is tudja az UHD-t? Nem néztem utánna ezért kérdezem.
Táp környékén és a kimeneteknél kell körülnézni.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Miben jobb ez,mint az olcsóbb Zido,mert az enyém is tudja az UHD-t? Nem néztem utánna ezért kérdezem.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

Diskuráljunk kultráltan egy kicsit :D

Na már most, azt hiszem talán én voltam az első aki uhd2000-et vett(a fórumon biztos,hogy kis hazánkban igen azt nem tudhatom de sanszos), ez persze semmit sme jelent, de annyit igen,hogy elég sokat tudtam csesztetni ,én sem hittem benne,és hogy valaha eldobom a pc-t, de megtörtént és nagyon de nagyon jól tettem.. :D
Szóval Tonykának is én segitettem beállítani, mert ő is első blikkre úgy volt vele,hogy lehet kár volt cserélni az oppot, de végig zongoráztuk együtt a dolgokat és amit kellett, beállítottam neki ,vettem a fáradságot és elmentem.. szóval ,nincs fagyás,nincs xopás sem vele, teljesen hibátlanul megy és működik.. Azóta Tony is hátradölve és boldogan használja...
Youtube van, spotify-t nem probáltam felhegeszteni mert nem használom..

Félreértés ne legyne nem védem a gyártót vagy a terméket mert ha szar lenne ,már rég nem lenne nálam sem. de tökéletes és kép és hang terén is a legjobbak között van sztem..

Én azt gondolom,hogy nem voltál türelmes és nem olvastál utána pár dolognak és elhamarkodottan döntöttél.. persze neked lehet nem ez kell és az oppo is tökéletes választás amúgy!

Szóval ez nem teszt volt sztem, hanem egy türelmetlen user ,aki nem ért hozzá,vagy nem volt eléggé kitartó ,hogy be legyne állítva rendesen! Bocsi ,de nekem ez jött le erről a rövid kis beszámolóról!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Na végre egy teszt :tutiok:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

komarfamily írta:
2020.02.27., csüt. 20:21
Meg anmyit elfelejtettem, hogy nekem tobbszor lefagyott ami szinten egy nagy minusz. Tonyka azt mondta o ilyet nem tapasztalt egyaltalan.
3mp késleltetés beállítása után semmi gond, előtte nekem is állandóan megállt. (azt én is megszívtam az elején, fórumtárs segített)
Stabil, gyors.
Spotifyt és youtube engem nem érint.
Hangban nincs különbség, képben jó beállítással szerintem jobb lehet, mint az OPPO.

A lemezes lejátszás hiányzik csak.

De nem igazán kell hozzá kütyüzni, csak egyszer beállítani. SZVSZ.
:smile32:

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Felve irom le mert megint ramsutik a belyeget, hogy magamutogato vagyok es felvagok a dolgaimmal ezert kerem ezt csak az olvassa aki ettol el tud vonatkoztatni ;)

Szoval tudom, hogy a szellel szemben pisilek es nem ugrok ra a pro vonalra de van itt egy masik iranyzat is amit gondoltam kiprobalok :)

Vettem egy Zidoo uhd 2000 lejatszot gondoltam kivaltja az oppo 203t. Nem azert vettem mert penzt akarok kivenni a rendszerbol es nem is azert mert olcsobb mint az oppo (mert nem az), pusztan hajtott a kivancsisag, hogy mit tud ez a masina.

Par gondolat elotte:
-nem vagyok egy kutyuzos tipus
-szeretem ha valami egyszeru es letisztult leginkabb a mukodeseben
-fontos volt a ket hdmi mivel az olcson vett datasat procim egy fos es nem tudja a 4kt es kovezzetek meg de meg szobakorrekciot se tud

Ezek fenyeben vagtam bele a zidooba es csak az uhd 2000 johetett szoba a fentiek fenyeben. A kepeken lathato, hogy igazabol egy az egyben ugyan az a meret mint az oppoe.

Semmi kulonbseget nem lattam a kepeben es nem hallottam a hangjaban az oppohoz kepest hdmin.

Ami nekem nagyon nem tetszett az az, hogy nem tudtam rajta se a spotifyt se a youtubot telefonrol vezerelni. Anno ez 105 oppoval gyonyoruen ment. Ezert kerestem valamit a 203 helyett ami mindezeket tudja. Millio dolgot lehet rajta allitani es nekem eleg korulmenyes volt a hasznalata/kiismerese. Ezert ket nap utan elvaltunk egymastol. Az oppot hasznalom tovabbra is nagy megelegedessel es a youtube/spotify problemara valamit majd csak talalok.

Tudom, hogy sokan hasznaljak nagy megelegeddessel, tobben akar oppo 205 utan is es en ennek orulok. Peldaul Tonyka is szeret minden beallitast tobbszor is vegigzongorazni es turelmesen kiprobal mindent. En nem ilyen vagyok. Nekem fontos, hogy egyszeru legyen es ha bekapcsolom par allitgatas utan menjen minden.

Meg anmyit elfelejtettem, hogy nekem tobbszor lefagyott ami szinten egy nagy minusz. Tonyka azt mondta o ilyet nem tapasztalt egyaltalan.

Szoval ezt a keszuleket annak ajanlom aki szeret allitgatni es nem hatral meg a kihivasok elol.
20200211_192128.jpg
20200211_192128.jpg (4.33 MiB) Megtekintve 1930 alkalommal
20200211_192028.jpg
20200211_192028.jpg (3.66 MiB) Megtekintve 1930 alkalommal

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

komarfamily írta:
2019.10.19., szomb. 15:27
Ma kicsit nyustolom aztan meglatjuk mi lesz
A 203-as akkor jó, ha elsősorban 4K filmeket nézel.
1080P-re jobb az "öreg", sztereóra meg mindenképpen jobb.
SZVSZ

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Ma kicsit nyustolom aztan meglatjuk mi lesz
Csatolmányok
20191019_140551.jpg
20191019_140551.jpg (2.78 MiB) Megtekintve 2133 alkalommal
20191019_140606.jpg
20191019_140606.jpg (3.53 MiB) Megtekintve 2133 alkalommal
20191019_140628.jpg
20191019_140628.jpg (2.04 MiB) Megtekintve 2133 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Lassuk a medvet.
Csatolmányok
20191018_211409.jpg
20191018_211409.jpg (3.58 MiB) Megtekintve 2182 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

koszi a tippet megnezem

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

komarfamily írta:
2019.09.23., hétf. 10:19
Mivel abszolut parameterezheto igy azon is gondolkodtam, hogy veszek egy bemero rendszert amivel a szobat megmerem es a kapott eredmeny alapjan beparameterezem a hangsugarzokat de ez a jovo zeneje.
Elég egy UMIK1 mikrofon és egy HDMI-s laptop + a REW program.
:smile32:

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

Sokan voltak már, akik azt mondták ,nem kell sub, felesleges, és mikor még is lett nekik, akkor meg nem is értették ,hogy eddig miért is nem akartak! :D Nálam a megszokottnál nagyobb a front rész ,úgy gondolom, még is használok sub-t, sőt most próbálom jóval nagyobbra cserélni.. egyszerűen sub(subok) nélkül nincs mozi, ezt el kell fogadni ,még akkor is ha úgy érzi az ember felesleges neki! Hidd el, nem csak rá akarunk beszélni!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hiccusz írta:
2019.09.23., hétf. 10:20
Fish írta:
2019.09.23., hétf. 09:47
...kell egy ...
..., vagy több. :D
Inkább több :D

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fish írta:
2019.09.23., hétf. 09:47
...kell egy ...
..., vagy több. :D

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

A bemero mikikkel nincs jo tapasztalatunk.

Mindket esetben bemertuk a hangsugarzokat es beallitottuk a tavolsagot.

A datasatnal a dirac egy 600e forintos opcio es mivel hasznaltan vettem a keszuleket amiben ez nem volt benne, igy nem tudtuk kiprobalni.

A procit lehet utolag is upgradelni szoval ezeket az opciokat kulon is meg lehet vasarolni ha szukseget ereznem. A srac akitol vettem szakmaja szerint mozi installaciokkal fogalalkozik es azt mondta, hogy dirac nelkul sem rossz a keszulek ;) o is igy hasznalta. Nyilvan dobna rajta de egyenlore nem erzem szukseget. Mivel abszolut parameterezheto igy azon is gondolkodtam, hogy veszek egy bemero rendszert amivel a szobat megmerem es a kapott eredmeny alapjan beparameterezem a hangsugarzokat de ez a jovo zeneje.

A szubrol annyit, hogy biztosan jol jonne de Zsolti a tanuja, hogy nalam nem feltetlenul szukseges ;)

Ha vennek igen valszeg RELt vennek mert Zsoltinal nagyon meggyozott mar a ket nagy szub de ez a jovo zeneje.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Csak egy tipp:
Ha mélynyomót veszel, akkor már olyat, amit párhuzamosan rá tudsz kötni a sztereó rendszerre is (pl. REL Speakon).
Én egy Martin Logan - Descent mélynyomót kötöttem be RCA kábelekkel és úgy megnőtt a hangerő, hogy vissza kellett vennem -10db-lel. Napok múlva jöttem rá, hogy nem hangosabb lett a rendszer, hanem dinamikusabb. A TV is élvezhetőbb, de a sztereó SACD még inkább!

Nesze neked Pentaton kiadó, minden felvétele 5.0-ás, de most kiegészítettem... :smile52:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Fish »

Igen egy jó mozihoz kell egy jó sub is,anélkül nem is érdemes belevágni.. tessék beszerezni 1-et, van egy hibátlan dd12 :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

A Datasat nem rendelkezik Dirac-kal?
Én úgy tudtam, hogy Dirac is van és parametrikus EQ állítási lehetőség is.
Ezeket is be kellene "üzemelni", mert az akusztikai hiányosságokon tudnak segíteni.

Plusz kellene egy szub.
;)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Köszönjük a beszámolót! Nagy tanulság ez azoknak, akik nem rendelkeznek mozizáshoz megfelelő nagyobb nappalival/szobával és kisebb, akusztikailag rosszabb helyen próbálnak meg összehozni valamit.
A "koherenciával" kapcsolatban felmerült bennem a kérdés, hogy a Marantz saját szobaakusztikai mérőjét nem is használtátok?
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »

Köszönöm a lehetőséget és a vendéglátást :smile53: . A lényeget leírtad. A kissebb hangerőn 80dB alatt is egyértelműen élvezetesebb, koherensebb előadást produkált a Datasat. A front és a hatásó szekicó közötti kapcsolat is egységesebb volt. A surroundok is életszerűbben szóltak. Az is igaz, hogy amikor visszakapcsoltuk a Maranztot. Akkor nem volt olyan érzésem, hogy ezt hagyjuk már ez élvezhetetlen a Datasat után. Az LS10 hozzá tud tenni az élvezeti értékhez és egyértelműen jobb, mint az AV8801, de nem is lehet őket egy kategóriába sorolni. Azt hiszem ezt a több, mint 6x árkülönbség is alátámasztja. Aki megengedheti magának, hogy ennyit költhet procira. Ott nem is kérdés, hogy melyiket érdemes választani, de azt gondolom, hogy ez a két készülék ritkán fog egymással szembe kerülni. A Datasat ár/érték aránya nem érdemel dícséretet. Arról nem is beszélve, hogy ha kell hozzá valakinek 4K, Dirac az £3448 ami kiegészülve az eredeti vételárral £14 399 egészen hajmeresztő összeg -nekem-. Köszönöm Lacinak, hogy meghallgathattam nála ilyen készülékeket. A magam részéről én választanék egy Anthem AVM 60 vagy egy Yamaha CX-A 5100/5200. Ami kevesebből kijön, mint a Datasat upgrade csomagja... Természetesen Laci nem buta gyerek és ügyesen vásárolt :smile32: . Így az őszinte baráti tanácsom az lenne, hogy ezt már ne add el. Nagyszerű mozit hoztál össze. Használd és élvezd ki. Gratulálok!

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Ez a nap is eltelt. Oszinten bevallom nagy varakozassal neztem az uj szerzemenyek tesztjenek elebe. Eleg sok uj elem kerult most a rendszerbe a monitor audio platinum centertol kezdve a simaudio aurora vegfokon at egeszen a datasat prociig.

Nem is tudom hol kezdjem. Eloszor persze kiprobaltuk a 8801/primare parost, hogy legyen mihez viszonyitani. Bemertuk az egyes hangsugarzok jelszintjeit egy SPL meterrel csak, hogy minden tuti legyen.

A malac es a primare nem teljesitett rosszul persze ehhez hozza kell tenni, hogy nalam az akusztika nagyon nincs rendben. Nagy kihivas jo mozit es sztereot kihozni a rendszerbol. Nem tudtam kivarni rogton bekotottuk a datasat/simaudio parost.

Ha valaki azt hiszi, hogy egy kb 5.5millios procinak nincsenek csalodast kelto dolgai akkor azt ki kell abranditanom. A procinak nincs OSDje, pontosabban harom dolgot jelenit meg: bemenet, hangero es hangformatum. A beallitasokat vagy a sajat erintos kijelzojen kell elvegezni vagy egy VNC kapcsolaton keresztul egy tablettel vagy telefonnal. En az utobbival csinaltam, de ez kb a legelso windowsos korszakot idezi. Borzaszto lehangolo igy beallitani de ez van. Ha minden kesz akkor mar a tavrol az alap dolgokat vezerelhetjuk. Ez a masodik arculcsapas. Nem ertem, hogy ez mikent lehet a vegleges verzio? Kb a 10e forintos media lejatszoknak van ilyen tavja. Csinaltam egy kepet majd csatolom. Azon talan nem jon at mennyire igenytelen egy muanyag vacak valojaban. Amikor a classe ssp tavjat a kezembe vettem az egy ipari mualkotas volt ehhez kepest. Kb a negativ eszreveteleim ezekben ki is merulnek. Amikor a mozi megszolalt azert erezni lehetett, hogy nagyfiusabb, tisztabb es Zsolti szavait idezve koherensebb az egesz eloadas ami abban merul ki, hogy az elso es hatso szekcio nagyon szepen dolgozik egyutt. Egesz este sztereoztunk meg filmeket neztunk de ott motoszkalt a gondolat a fejunkben, hogy a malac mit produkalhat a simaudio vegfokkal?

Reggel aztan be is kotottuk es nem kis meglepetesunkre nagyon jo volt az eloadas. Meghallgattunk par szamot es par filmjelenetet aztan visszakotottuk a datasatot. Igy mar nem volt mellbevago a valtozas. Nem mondom, hogy nincs de nem zongorazhato. Figyelembe kell venni, hogy nekem csak 5 hangsugarzo van egy kisebb kb 18nm szobaban rossz akusztikaval. Valoszinusitem, hogy azert egy dedikalt szobaban vagy nagyobb nappaliban, tobb hangsugarzoval jobban kijonne a tudasbeli kulonbseg.

Mi is akkor a verdikt? Marad mindketto. Abban nincs vita koztunk, hogy ez a proci nem er 6X tobbet mint a malac. Pontosan tudjuk, hogy ha elerunk egy szintet akkor egyre kisebb kulobsegekert aranyaiban sokkal tobbet kell fizetnunk. Mivel mindkettot hasznaltan vettem igy nem faj annyira mert most nagyon elegedett vagyok a sztereo es a mozi eloadassal egyarant. Amit en erzekelek (bar ezt Zsolti nem erositette meg) az, hogy szamomra a datasat jobban betolti a szobat, sot teljesen kitolti azt. En ugy erzem, hogy teljes igy a mozi, erezhetoen nagyobb a szinpadkep mint a malacnal.

Rengeteg procit, erositot kilrobaltam mar es ugy gondolom, hogy nagy csodak nincsenek. Azert egy 1-1.5 millios proci mar jo produkciot tud nyujtani es nem gondolnam, hogy tul messze lenne egy belepo high-end datasattol. Ezt nem nagykepusegbol irtam hanem a marketing anyagbol ideztem;)

High -end? Nem hiszem. Jol szol? Most nagyon jol szol. A kovetkezo esszeru lepes az a koltozes iranyaba mutat mivel a szoba korlatai miatt nagyobb hangsugarzok sem hoznanak jobb elmenyt.

Meg valami eszembe jutott amit olvastam a procirol de nem mondtam Zsoltinak, viszont az o szajabol ugyan azt hallottam vissza meghozza azt, hogy kis hangeron is nagyon egyben van a mozi es nem csokken az elmeny.

Bocs a rossz telos kepekert.

Visszaolvastam mit irtam, mielott posztolom a gondolataimat es igy ugy tunhet, hogy nem olyan pozitiv a benyomasom, mint egyesek varnak. Ne ertsetek felre ettol meg most nagyon elegedett vagyok. Eddig se volt rossz mozim es ugy vagyok vele, hogy inkabb oszinten megirom a tapasztalataimat, meg ha azok nem 100%ban csak pozitivak. Meg annyit, hogy ma harom teljes filmet neztem vegig ami kb az elozo ket honap merlege szoval olyan rossz nem lehet;)
Csatolmányok
20190921_212646.jpg
20190921_212646.jpg (3.82 MiB) Megtekintve 1785 alkalommal
20190921_212636.jpg
20190921_212636.jpg (3.24 MiB) Megtekintve 1785 alkalommal
20190922_214038.jpg
20190922_214038.jpg (5.18 MiB) Megtekintve 1785 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”