Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

https://www.mupa.hu/media/video

Műpa megfnyitotta online médiatárát. Reg nélkül, csak úgy. Hátha, valakinek érdekes. :napsut: :smile32:

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Drivert mit tettél fel?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

supravox írta:
2020.03.13., pén. 20:55
KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Nem fittyedt le valamelyik csodálatos átkötés ?
Könnyen észreveszed hisz nincs látvány takaróelem...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Nem fittyedt le valamelyik csodálatos átkötés magát?
Könnyen észreveszed hisz nincs látvány takaróelem...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Hívj fel.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

fapaci írta:
2020.03.11., szer. 16:02
KopaszKutya írta:
2020.03.11., szer. 15:19
Ahogy többen is ajánlották, ne legyen folyamatosan bekapcsolva, mert attól tönkre mehet.
6 éve foglalkozom Paul Pang USB kártyákkal. Ez idő alatt egy olyan meghibásodással találkoztam, aminek köze lehetett a tartós üzemhez (ezen túl összesen kettő másféle meghibásodásról, gyári hibáról tudok), de ott a több napos folyamatos üzem ellenére a fűtött óra szellőzése nem volt megoldva teljesen korrekt módon. Ha kellően be tud indulni körülötte a légcsere, nincs beszorítva más alkatrészek közé, a hőmérséklete pár perc után állandósul, nem fog túlmelegedni, de magas hőmérsékleten nyilván gyorsabban öregszik. Azt javaslom, a körültekintő elhelyezésen túl minden este állítsd le a tápellátást. Az én gépemben is fűtött óra van, minden nap be van kapcsolva 8 és 24 óra között évek óta.
Passzív a gép, így aktív hűtés kizárva.
Szerintem akkor maradok a főkapcsolós megoldásnál, lekapcsolom, ha esetleg pár napig nem lesz használva.

Köszönöm a választ! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2020.03.11., szer. 15:19
Ahogy többen is ajánlották, ne legyen folyamatosan bekapcsolva, mert attól tönkre mehet.
6 éve foglalkozom Paul Pang USB kártyákkal. Ez idő alatt egy olyan meghibásodással találkoztam, aminek köze lehetett a tartós üzemhez (ezen túl összesen kettő másféle meghibásodásról, gyári hibáról tudok), de ott a több napos folyamatos üzem ellenére a fűtött óra szellőzése nem volt megoldva teljesen korrekt módon. Ha kellően be tud indulni körülötte a légcsere, nincs beszorítva más alkatrészek közé, a hőmérséklete pár perc után állandósul, nem fog túlmelegedni, de magas hőmérsékleten nyilván gyorsabban öregszik. Azt javaslom, a körültekintő elhelyezésen túl minden este állítsd le a tápellátást. Az én gépemben is fűtött óra van, minden nap be van kapcsolva 8 és 24 óra között évek óta.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Na végül beszereztem egy PP V4-es kártyát.

Ahogy többen is ajánlották, ne legyen folyamatosan bekapcsolva, mert attól tönkre mehet.
A kérdésem az lenne, hogy ha nincs bekapcsolva a gép, csak áram alatt van (alaplapi LED-ek világítanak), de magának a kártyának a külső egysége (oszcillátor) meleg, akkor az úgy nem igazán jó, igaz? Már mint olyan, mintha be lenne kapcsolva a gép, de valójában nincs, csak áram alatt van.

Van a házon külön főkapcsoló, gondolom akkor azzal mindig áramtalanítani kell majd.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

fapaci írta:
2020.03.09., hétf. 08:09
...Paul nem használ díszburkolatokat, látványelemeket...
Hát nem, az biztos :D
Olyan szép és rendezett belül minden, pont úgy fest mint amit egyszer megjárattak egy betonkeverőbe.

Ezennel én be is fejeztem PP mester termékeinek minősítését.
Jobban szeretnék valami értelmesebbet hozzászólni a témához, de sajnos most ezt sikerült!
Elnézést kérek minden PP rajongótól! :dropout:
Csatolmányok
s-l1601.jpg
s-l1601.jpg (275.05 KiB) Megtekintve 2824 alkalommal
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (246.34 KiB) Megtekintve 2824 alkalommal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Fapacinak köszönöm választ! leborulok.gif
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kakaox írta:
2020.03.08., vas. 22:22
Annyit szeretnék csak megkérdezni, hogy a PP kártyához mellékelt 'slim-es" hátlapon nem látok extra külső tápcsatlakozót, tehát ha keskeny házban használom....
(persze én nem :smile29: de tegyük fel), akkor kell egy lyukat ütni még valahol???
Bocsánat, hogy néhány mondat erejéig belekotyogok a csevegésbe a pálya széléről, de forgalmazóként talán tudok válaszolni a kérdéseidre. Nem kell lyukat ütnöd a gépházon, hanem a rendelésnél közlöd, hogy szeretnél egy tápaljzatot a kártyára és úgy fogod kapni, ez egy létező opció. Egyébként minden Paul Pang USB kártya kétféle hátlappal kerül szállításra, a slim kivitel mellett van egy normál méretű lap is a csomagban.

Paul termékei nem hatalmas robotizált gyártósorokon készülnek, hanem ő maga szereli őket össze. Teszi ezt sok éve, hiszen akkor kezdte, amikor a többség még kacagott a számítógépes lejátszáson. Ma már más a helyzet, a PC elfogadott HiFi eszközzé vált, ami Paulnak és a hozzá hasonló élmenőknek köszönhető. Ha ők nem találnak ki néhány, ma már elfogadott megoldást, akkor a nagy (és kicsi) gyártók soha nem szállnak be a témába, pl. neked sem lenne Matrix kártyád. Velük ellentétben Paul nem használ díszburkolatokat, látványelemeket, de rámenős marketinget sem, sőt gyakorlatilag semmilyen reklámtevékenységet nem végez, mert nincs rá szüksége, így is alig győzi a gyártást.

Az alábbi képeken a v3 és v4 kártya látható az említett keszekusza drótokkal. Egyik sem retusált, én magam fotóztam őket.
PP V4 re.jpg
PP V4 re.jpg (83.11 KiB) Megtekintve 2833 alkalommal
PP v3 USB 3.0.JPG
PP v3 USB 3.0.JPG (35.71 KiB) Megtekintve 2833 alkalommal

További jó csevegést!

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Supravox-hoz hasonlóan én sem tennék ilyen PP kártyát a gépembe, mert nekem fontos
a megépítettség is és erről nem tudom elhinni hogy jól szólhat...de ez legyen az én bajom.

Szerencsére van egy Matrix Element-H betolva a gépembe és komolyan mondom,
elképesztően tetszik most ahogyan szól a forrás, szóval lehet jó hangot csinálni
takonypisztoly és keszekusza drótok nélkül is, igényesen megépítve.

Annyit szeretnék csak megkérdezni, hogy a PP kártyához mellékelt 'slim-es" hátlapon
nem látok extra külső tápcsatlakozót, tehát ha keskeny házban használom....
(persze én nem :smile29: de tegyük fel), akkor kell egy lyukat ütni még valahol???
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Tom40 írta:
2020.03.08., vas. 13:54
K P írta:
2020.03.08., vas. 13:03
hukkle írta:
2020.03.08., vas. 12:48
Nem világos nekem, hogy PP mitől tud fogalomként és referenciapontként még megmaradni jelenleg is. Olyan kicsit mint a "Kóla"

Hasonlóan a kólàhoz, igen jó a marketingje.... :rolleyes:
Na az biztos nem. Mint ahogy látod, a honlapja is mega gaz. A kommunikációja is finoman szólva hagy maga után némi kívánni valót. A termékeinek kinézete szintén nem szempont neki, konkrétan igénytelen. Tehát akkor mi marad? Igen, a hang és mások véleménye.
Ha csak a hangon múlna a dolog, akkor nem csak 1-2 magyar hifi gyártó lenne kint a globális piacon.

PP valahogy csak bejött a köztudatba, én azt hiszem Fapacitól olvastam róla először. Nyilván nem klasszikus marketing tevékenységet folytat (pl nem ugrálnak fel a hírdetései a hifis portálokon), így még nagyobb szám az amit elért. A kártyái valóban nem szépek, de a házban úgysem látszik.... :D
Félreértés ne essék nem vagyok PP fan, nincs is tőle semmim.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

K P írta:
2020.03.08., vas. 13:03
hukkle írta:
2020.03.08., vas. 12:48
Nem világos nekem, hogy PP mitől tud fogalomként és referenciapontként még megmaradni jelenleg is. Olyan kicsit mint a "Kóla"
supravox írta:
2020.03.04., szer. 20:49
Khmm..
Hasonlóan a kólàhoz, igen jó a marketingje.... :rolleyes:
Na az biztos nem. Mint ahogy látod, a honlapja is mega gaz. A kommunikációja is finoman szólva hagy maga után némi kívánni valót. A termékeinek kinézete szintén nem szempont neki, konkrétan igénytelen. Tehát akkor mi marad? Igen, a hang és mások véleménye.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

hukkle írta:
2020.03.08., vas. 12:48
Nem világos nekem, hogy PP mitől tud fogalomként és referenciapontként még megmaradni jelenleg is. Olyan kicsit mint a "Kóla"
supravox írta:
2020.03.04., szer. 20:49
Khmm..
Hasonlóan a kólàhoz, igen jó a marketingje.... :rolleyes:

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nem világos nekem, hogy PP mitől tud fogalomként és referenciapontként még megmaradni jelenleg is. Olyan kicsit mint a "Kóla"
supravox írta:
2020.03.04., szer. 20:49
Khmm..

Avatar
molikakukac
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.01., hétf. 10:18
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: molikakukac »

Szép estét!

Tetszik a téma! (És szimpatikus a sok hozzáértő itt!)
Én is belevágnék...(mármint PC építés/feljavíás témába)!
Van-e publikus blokkdiagramm a coreaudios PC-ről, valahol?
Érdekelne, hogy "mennek" a jelek (audio,clock,táp stb.) az egységek (mainboard.SSD, tápok, MasterClock. dedikált PCI USB...) között! Az alaplapon "mi kap" master órajelet? ) PCI-bus, és "mennyit". hogy lesz 10MHz-ból 100 /133/?/ MHz)?

Köszi, előre is!

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Khmm..
Csatolmányok
Screenshot_20200304-204618_Google.jpg
Screenshot_20200304-204618_Google.jpg (342.85 KiB) Megtekintve 3271 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Screenshot_20200304-201747_Google.jpg
Screenshot_20200304-201747_Google.jpg (162.39 KiB) Megtekintve 3329 alkalommal
Sztem most ez az űber..
Kb. úgy is szól ahogy meg van építve.
Precíz,pontos,meleg nagyon nagyon zenei hang
Elképsztően holografikus tér.
Első másodpercben beránt a zenébe.
(Én pl. egy PP kártyát be nem tennék a gépbe.
Borzalmasan néz ki.)
A Jcat femto járt nálam.
Én nem bírtam ki vele nem hogy 150 de 10 órát sem.
Kristálytiszta de hideg,rideg hang..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Köszönöm a válaszokat és a véleményeket! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Nekem az Audio Pc-mben a Bodor Feri féle USB kártya a van/volt. Jókat hallottam a Matrix Audio kártyáról (eggyel ez előtti típus volt), így vettem én is, de a végül el is adtam, mert az eredetit jobbnak találtam.
Más kártyát nem próbáltam és nem is fogok (egy darabig), mert nincs rá már szükségem.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Tom40 írta:
2020.03.04., szer. 10:01
adamthebrave írta:
2020.03.04., szer. 07:34
...
Szerintem a SOtM igenis jobb hangú USB-kártya
....
Csak hogy bonyolitsam a kerdest, szerintem meg nem jobb hangu a SoTM. Nekem mindketto volt parhuzamosan (PPv3 es SoTM) es az en izlesemnek sokkal jobban tetszett a PPv3 meleg hangja. A SoTM nekem nagyon "femes", tul sok reszlet, nehezebben hallgathato hosszabb tavon es nem minden felvetelnek allt jol.
Reszemrol egy szavazat a PPv4-nek!
Így kerek a világ! :smile32: :tutiok: :napsut: leborulok.gif
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

adamthebrave írta:
2020.03.04., szer. 07:34
...
Szerintem a SOtM igenis jobb hangú USB-kártya
....
Csak hogy bonyolitsam a kerdest, szerintem meg nem jobb hangu a SoTM. Nekem mindketto volt parhuzamosan (PPv3 es SoTM) es az en izlesemnek sokkal jobban tetszett a PPv3 meleg hangja. A SoTM nekem nagyon "femes", tul sok reszlet, nehezebben hallgathato hosszabb tavon es nem minden felvetelnek allt jol.
Reszemrol egy szavazat a PPv4-nek!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

MPeti írta:
2020.03.04., szer. 07:05
KopaszKutya írta:
2020.03.03., kedd 17:52
Sziasztok!

Egyre több hirdetésben olvasok arról, hogy a fűtött órajeles USB kártyáknak mennyi nyűgjük és problémájuk van. Na persze az írja ezt, aki pont egy másik kártyát hirdet, ezért kérdezném, hogy van ennek valamilyen alapja?
Most akarok venni egy PP V4-es kártyát, de ha problémás, akkor inkább hagyom.

Köszönöm! :smile53:
Szia!

Nyugodtan vedd meg...
Semmi gond nincs vele, csak ne hagy bekapcsolva napokig, a fűtés miatt. Nálam már lassan 3 éve hibátlanul működik.
Volt nálam próbára a “hirdetésben említett típusú kartya” , 4 főből 4 halotta jobbnak a PP3 (4) kártyát.
Használt áron jó vétel a PP kártya.

1-1 konkrét példánnyal nem is biztos, hogy lesz baj, nálam is hibátlanul üzemel alaplapi clockként.


Viszont:

Szerintem a SOtM igenis jobb hangú USB-kártya
Kérdezd meg a Coreaudios fiúkat, akik - szvsz - 100 feletti darabszámmal találkoztak már PP clockkal, hogy nekik mi a tapasztalatuk.
A PP-féle fűtött órajel üzembiztossága ezer sebből vérzik. Ettől még jó ár/érték arányú és ehhez viszonyítottan jó hangú kártya.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”