Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marconi »

nadtom írta:
2020.04.13., hétf. 10:43
nadtom írta:
2020.04.13., hétf. 10:37
robi-k írta:
2020.03.27., pén. 20:20
Valakinek sikerült már meghallgatni élőben az új Topping D90 DAC-ot?
A head-fi és az audiosciencereview fórumain https://www.head-fi.org/threads/topping ... 531/page-4 és az https://www.audiosciencereview.com/foru ... 19/page-37 jók a visszajelzések.
Elég új a dac, így még nem lehet sok belőle itthon. A tesztben leírtak alapján nem fogsz mellé lőni vele, szvsz.
Az RME ADI-2DAC (lenne) nálam a befutó, szerintem ez ma az egyik legjobb vétel.
Az RME? Legjobb vétel?? :)
Adok 60e ért egy egy olyan aksiról tápláható (aksi az árban) tuningolt dacpanelt falapon ami legalább olyan jó, de inkább jobb (zeneibb) mint az RME Adi 2 pro. És hol van az egy jobb cd játszóhoz, dachoz képest...
Nem a levegőbe beszélek, vendégeskedett nálam.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
dhvanczi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.04.12., vas. 12:47
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dhvanczi »

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon, de azért olvasgattam itt is az okosságokat amennyire lehet. nem volt szó még erről a DAC-ról de a breeze audio kapcsán keresgélve találtam. az AK4495SEQ chipesből, ami tud egyaránt USB-t és optikait is fogadni ezt találtam a legolcsóbbnak. Szerintetek vehető?

https://www.aliexpress.com/item/3267307 ... 233325%239

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Igazából Zoli (mzperx) AK4499 DAC-ja érdekel, ha majd elkészül ;)

A Topping csak másodlagos alternatíva, amúgy nemsokára lesz egy újabb verziója a D90-nek, az MQA képes verzió (Topping előzetes leírása alapján a "régi" D90 nem lesz frissíthető sem hardver átalakítás, sem FW cserével az új MQA D90-re, mivel lényegében egy teljesen új kapcsolású DAC lesz).

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

nadtom írta:
2020.04.13., hétf. 10:37
robi-k írta:
2020.03.27., pén. 20:20
Valakinek sikerült már meghallgatni élőben az új Topping D90 DAC-ot?
A head-fi és az audiosciencereview fórumain https://www.head-fi.org/threads/topping ... 531/page-4 és az https://www.audiosciencereview.com/foru ... 19/page-37 jók a visszajelzések.
Elég új a dac, így még nem lehet sok belőle itthon. A tesztben leírtak alapján nem fogsz mellé lőni vele, szvsz.
Az RME ADI-2DAC (lenne) nálam a befutó, szerintem ez ma az egyik legjobb vétel.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

robi-k írta:
2020.03.27., pén. 20:20
Valakinek sikerült már meghallgatni élőben az új Topping D90 DAC-ot?
A head-fi és az audiosciencereview fórumain https://www.head-fi.org/threads/topping ... 531/page-4 és az https://www.audiosciencereview.com/foru ... 19/page-37 jók a visszajelzések.
Elég új a dac, így még nem lehet sok belőle itthon. A tesztben leírtak alapján nem fogsz mellé lőni vele, szvsz.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

evola írta:
2020.03.25., szer. 22:19
Sziasztok!

Van valakinek ezekkel a dacokkal(előerősítő, fejhallgató erősítőkkel) kapcsolatban?

- Marantz HD Dac1
- Oppo Ha 1

Jelenleg Beyerdynamic A20 van itthon egy Meridian Director (24/192) dacról hallgatom Sennheiser HD 700-on..
Illetve egy dupla végfokcsöves épített OTL fejeserősítő.
Gondoltam feljebb lépnék

Szóval első körben az érdekelne kinek van személyes tapasztalata a 2 felsorolt termékkel...
Érdemes bennük gondolkodnom, vagy felejtősek?
Szerintem hallgass meg egy Questyle CMA400i-t vagy egy Twelve-t! Ja és mindenképp szimmetrikus fejhallgatómeghajtást javaslok.

Avatar
tome001
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2019.12.18., szer. 13:25
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tome001 »

Sziasztok.
Van olyan fórumtárs akinek Topping E30-as USB Dac-ot birtokol?
Jelenleg egy Topping D10-et nyúzok, érdeklődnék szerintetek előrelépés lenne-e az E30?
Köszi
Üdv

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Valakinek sikerült már meghallgatni élőben az új Topping D90 DAC-ot?
A head-fi és az audiosciencereview fórumain https://www.head-fi.org/threads/topping ... 531/page-4 és az https://www.audiosciencereview.com/foru ... 19/page-37 jók a visszajelzések.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

evola írta:
2020.03.26., csüt. 10:23
Köszönöm szépen a választ.
Összességében elégedett vagyok a HD 700-al.
Egyenlőre nem akarom lecserélni.
Bár lehet tényleg fejhallgató fronton kellene tovább lépnem inkább..
Na agyalok még kicsit.
Beyer A20 korrekt erősítő, gondolom az épített OTL sem lehet rossz. A Meridiant nem ismerem, azt lehet hogy érdemes a komolyabbra cserélni, együtt a HD700-al.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: evola »

Köszönöm szépen a választ.
Összességében elégedett vagyok a HD 700-al.
Egyenlőre nem akarom lecserélni.
Bár lehet tényleg fejhallgató fronton kellene tovább lépnem inkább..
Na agyalok még kicsit.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

evola írta:
2020.03.25., szer. 22:19
Sziasztok!

Van valakinek ezekkel a dacokkal(előerősítő, fejhallgató erősítőkkel) kapcsolatban?

- Marantz HD Dac1
- Oppo Ha 1

Jelenleg Beyerdynamic A20 van itthon egy Meridian Director (24/192) dacról hallgatom Sennheiser HD 700-on..
Illetve egy dupla végfokcsöves épített OTL fejeserősítő.
Gondoltam feljebb lépnék

Szóval első körben az érdekelne kinek van személyes tapasztalata a 2 felsorolt termékkel...
Érdemes bennük gondolkodnom, vagy felejtősek?
Szerintem ebben a rendszerben a leginkább a HD700-ról lehetne feljebb lépni.

Amúgy mindkét említett eszközt forgalmazom/forgalmaztam, az Oppo-nak sokkal jobb hangja van.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: evola »

Sziasztok!

Van valakinek ezekkel a dacokkal(előerősítő, fejhallgató erősítőkkel) kapcsolatban?

- Marantz HD Dac1
- Oppo Ha 1

Jelenleg Beyerdynamic A20 van itthon egy Meridian Director (24/192) dacról hallgatom Sennheiser HD 700-on..
Illetve egy dupla végfokcsöves épített OTL fejeserősítő.
Gondoltam feljebb lépnék

Szóval első körben az érdekelne kinek van személyes tapasztalata a 2 felsorolt termékkel...
Érdemes bennük gondolkodnom, vagy felejtősek?
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: voges »

Köszi a válaszokat!
Közben vettem egy Bluesound Node2-t és nagyon bejön minden téren. :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Egy fórumtárs elég komoly rendszerében is ebből a Yamaha szériából való készülékkel Tidal-ozik már jó ideje, pedig Nála elég gyakran változnak a készülékek.
PgSpa írta:
2020.03.09., hétf. 19:39
voges írta:
2020.03.03., kedd 12:31
Sziasztok!
Nagyon töröm a fejem melyik lenne jobb zenehallgatáshoz,tidal hifihez.
-Nad C326bee+Yamaha Wxc-50 hálózati streamer
-Lenovo Yoga530+Teac Ud 501 (Tidal asztali alkalmazással)+Nad erősítő.
Köszi a választ előre is!
A kis Yamahát én is csak dícsérni tudom, de egy valamit nem tud: USB csatlakozása nincs számítógéphez, így a szokásos alkalmazásokat (TIDAL, SPOTIFY st.) saját maga futtatja. Érdekessége továbbá, hogy két féle DAC is van benne, így egy kicsit más a hang az AUX kimeneten, mint az előerősítő kimeneten. Amúgy én már másfél-két éve használom, jó értelemben észrevehetetlen, csak szolgáltatja a zenét... a megépítettsége sem rossz, fém burkolat, és nem a ma divatos gagyi külső tápos...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

shany írta:
2020.03.10., kedd 07:47
Hores írta:
2020.03.09., hétf. 09:06
Sziasztok!

Ismét egy "termékajánló",...
Pl. kereső: "Topping" :
viewtopic.php?f=4&t=12263&p=2452402&hil ... g#p2452402
A Topping cuccairól jókat írnak a tesztek alapján, és pl. az Audiosciencereview oldalon is. Éppen most rendeltem egy Topping NX4 DSD-t az Ipad és a füles közé az Ali-ról, kíváncsi leszek mikor jön meg.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Hores írta:
2020.03.09., hétf. 09:06
Sziasztok!

Ismét egy "termékajánló",...
Pl. kereső: "Topping" :
viewtopic.php?f=4&t=12263&p=2452402&hil ... g#p2452402

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

voges írta:
2020.03.03., kedd 12:31
Sziasztok!
Nagyon töröm a fejem melyik lenne jobb zenehallgatáshoz,tidal hifihez.
-Nad C326bee+Yamaha Wxc-50 hálózati streamer
-Lenovo Yoga530+Teac Ud 501 (Tidal asztali alkalmazással)+Nad erősítő.
Köszi a választ előre is!
A kis Yamahát én is csak dícsérni tudom, de egy valamit nem tud: USB csatlakozása nincs számítógéphez, így a szokásos alkalmazásokat (TIDAL, SPOTIFY st.) saját maga futtatja. Érdekessége továbbá, hogy két féle DAC is van benne, így egy kicsit más a hang az AUX kimeneten, mint az előerősítő kimeneten. Amúgy én már másfél-két éve használom, jó értelemben észrevehetetlen, csak szolgáltatja a zenét... a megépítettsége sem rossz, fém burkolat, és nem a ma divatos gagyi külső tápos...

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Hores »

Sziasztok!

Ismét egy "termékajánló", ha valaki olcsón keres minőségi DAC-ot, ami jelen esetben előerősítőként is használható, ráadásul távirányítóval.

https://topping-audio.com/produkt/d70-f ... anced-dac/
Itt pl. 500 euro - https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 13872.html

Ennyiért újban ilyeneket nem nagyon kapni, egyedül talán az "MQA lázat" nem csillapítja, de szerintem egy jó alternatíva lehet annak, aki nem épp e miatt akar cserélni.

Ami érdekes, hogy ebben is megtalálható már PCM filter, ami eddig csak a Sabre chipes DAC-okra volt jellemző.
Ha valakinek van esetleg konkrét tapasztalata, írhatna pár sort.

Üdv!
HZ

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Vélelmezem, hogy notebookba, már nem kell beruháznod.

Ha a kényelem, zavartalan zenehallgatás fontos, a Yamaha nagyon jó opció tud lenni, de a TEAC komolyabb megépítettségűnek tűnik

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Nagyon töröm a fejem melyik lenne jobb zenehallgatáshoz,tidal hifihez.
-Nad C326bee+Yamaha Wxc-50 hálózati streamer
-Lenovo Yoga530+Teac Ud 501 (Tidal asztali alkalmazással)+Nad erősítő.
Köszi a választ előre is!

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

avl2 írta:
2020.02.28., pén. 08:25
epp ez egy kerdesem: miben ? mire figyelve ? sikerül Neked milyen DAC eseten milyen szürövel milyenebb (tér, lecsengés természetessége, "szúrósság" - ami alatt magasak sajat ertekitelet szerint a valosagban ennyire nem élesek, ... ) ?
A szúrósság, ércesség amiatt is lehet, hogy a DAC kimeneti feszültsége nagyobb (én láttam olyat, ahol 3-3,5V-ot, a digitális források általában 2V-ot adnak le). Hogy ez miért érdekes? Ha túl alacsony az erősítő bemeneti érzékenysége (100-200mV, ami mostanában elég gyakori), akkor torzítás jelentkezik, éles lesz a hang a túl nagy "gain" azaz erősítés miatt. A gyakorlatban a hangerőszabályozót nem igazán tudod fél9-9 óra fölé tekerni, mert már túl hangos lesz a zene. A szteró erősítők fórumban ezt nemrég bővebben leírtam, linkekkel, ott meg lehet nézni. Nekem is van egy csöves DAC-om az integrált erősítő és a CD lejátszó között, így sajnos a saját bőrömön tapasztaltam a problémát.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2020.02.28., pén. 17:24
avl2 írta:
2020.02.28., pén. 08:25
epp ez egy kerdesem: miben ? mire figyelve ? sikerül Neked milyen DAC eseten milyen szürövel milyenebb (tér, lecsengés természetessége, "szúrósság" - ami alatt magasak sajat ertekitelet szerint a valosagban ennyire nem élesek, ... ) ?
Nem mernék a témában kinyilatkoztatásokat tenni...
tényleg árnyalatnyi különbségekről van szó, én biztos hogy nem vennék DAC-ot pusztán a benne levő filterek alapján kialakított előfeltevések mentén!
köszi.
termeszetesen nem "kinyilatkoztatasok", hanem szemelyes elmenyek, velemenyek erdekelnek
termeszetesen en sem vennek csak a filter vagy filterek száma alapjan DAC-ot

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

avl2 írta:
2020.02.28., pén. 08:25
epp ez egy kerdesem: miben ? mire figyelve ? sikerül Neked milyen DAC eseten milyen szürövel milyenebb (tér, lecsengés természetessége, "szúrósság" - ami alatt magasak sajat ertekitelet szerint a valosagban ennyire nem élesek, ... ) ?
Nem mernék a témában kinyilatkoztatásokat tenni, mivel a.) nem vagyok az a "tesztelős" típus, nem szeretek eszközöket a saját hangjukért hallgatni, hanem inkább a rendelkezésmre álló korlátozott időben belefeledkezni a zenébe rajtuk keresztül; b.) nincs is olyan sok tapasztalatom; c.) az eltéréseket olyannyira elhanyagolhatónak tapasztaltam ezidáig, hogy arról sem vagyok meggyőződve, hogy nem a szakirodalomban olvasott tulajdonságokkal próbálom-e az élményeimet összhangba hozni! :rolleyes:
Jelenleg a Marantz SACD-lejátszómon van kétféle filter, nem adták meg a típusokat, az egyik picit hangosabbnak, élesebbnek tűnik. A Resonessence Concero HD DAC-omon is van kettő, egy IIR és egy "apodizing", ezek csak 44.1/48 kHz felkonvertálásánál működnének, de mivel jobbnak hallom DSD128-ba felkonvertált jellel etetni, így ezzel se nagyon próbálkoztam (a DSD128 felkonvertálást a HQPlayer poly-sinc-short-mp szűrővel végzem, valahogy ezt éreztem annak idején [értsd 2014] ritmikailag a legjobbnak).
A fő forrásom az Exogal Comet DAC, amiről a legelső benyomásom megint csak a nagyon jó ritmika és különösen a többihez képest sokkal tágasabbnak tűnő tere volt. Aztán később olvasva derült ki róla, hogy minimál fázisú szűrővel dolgozik gyárilag, tehát az elvileg futási időre és fázisra optimalizált megoldása alátámasztani látszik az elméletet. Éppúgy mint a 20kHz környékén már konyuló frekvenciaátvitele, ami tulajdonképp áldás tud lenni számos felvétel számára, vagy épp picit fedett egy vonalzóval húzott átvitelű készülékhez képest. Nézőpont kérdése.
De a lényeg, hogy tényleg árnyalatnyi különbségekről van szó, én biztos hogy nem vennék DAC-ot pusztán a benne levő filterek alapján kialakított előfeltevések mentén!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2020.02.27., csüt. 21:03
... tökéletesebb impulzusválasz .. frekvenciatartománybeli deficittel jár ...
ezt ismerem, olvasom, latom
juliush írta:
2020.02.27., csüt. 21:03
...a hatás legtöbbször igen csekély, csak komoly odafigyeléssel érhető tetten...
epp ez egy kerdesem: miben ? mire figyelve ? sikerül Neked milyen DAC eseten milyen szürövel milyenebb (tér, lecsengés természetessége, "szúrósság" - ami alatt magasak sajat ertekitelet szerint a valosagban ennyire nem élesek, ... ) ?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

avl2 írta:
2020.02.26., szer. 14:57
téma: DAC es különbözö filterek...
Mint általában, a szűrő karakterisztikája, viselkedése is kompromisszum eredménye. A javított idő- vagy fázistartománybeli viselkedés, a tökéletesebb impulzusválasz (értsd kézben tartott elő- és utózengés, kevesebb időbeli maszatolás) frekvenciatartománybeli deficittel jár (értsd magas tartományban lekonyuló átvitellel) és vice verza.
Ugyanakkor a hatás legtöbbször igen csekély, csak komoly odafigyeléssel érhető tetten és akkor is a zenei tartalomtól függő módon különbözőképp nyilvánulhat meg.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”