Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
after7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.24., szer. 16:42
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: after7 »

Köszönöm a választ.A sercegés,pattogás minden bemeneten jelentkezik(A phono nincs használva).

Avatar
after7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.24., szer. 16:42
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: after7 »

Sziasztok!Üdvözletem uraim!Van egy Rega Mira 3 ami szórványosan pattogó ,sercegő hangot hallat a jobb oldalán.Van valakinek ötlete milyen átokkal állok szemben?

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

stellaz írta:
2020.04.17., pén. 16:45
Sziasztok!

Denon PMA 500AE erősítőmmel több probléma is akad. A csatornák között folyamatosan (néha nem) ugrál, oda vissza random módon. Továbbá az egyik oldala halkabb lett.
Tippje van valakinek mi baja lehet?
Rentábilis lehet a javítása?
Budapesten tudtok szervizt ajánlani?
Szia!

Én első körben javaslatot, ajánlatot kérnék a hivatalos Denon szerviztől:
http://totel.hu/hifi-erosito-szerviz.html

Ha ez nem elfogadható valamiért, megkérdezném Bese Attilát is:
http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php

Remélem megoldódik a dolog. :guitar:

stellaz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020.04.17., pén. 16:01
Értékelés: 4

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: stellaz »

Sziasztok!

Denon PMA 500AE erősítőmmel több probléma is akad. A csatornák között folyamatosan (néha nem) ugrál, oda vissza random módon. Továbbá az egyik oldala halkabb lett.
Tippje van valakinek mi baja lehet?
Rentábilis lehet a javítása?
Budapesten tudtok szervizt ajánlani?

furyaaan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 12:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: furyaaan »

halfej1980 írta:
2020.03.24., kedd 16:01
furyaaan írta:
2020.03.16., hétf. 13:07
Sziasztok! Nagykanizsa/Zalaegerszeg környékén keresek szakembert, aki erősítők javításával foglalkozik. Ismer valaki erre megfelelő személyt? Egy Cambridge Audio Azur 640A-ra kellene ránézni. A probléma, amit orvosolni kellene az, hogy bizonyos idő után magától letekeri a hangerőt és nem lehet visszatekerni (függetlenül attól, hogy hangosan vagy halkan hallgatom)

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia. Ha nem talalsz senkit, akkor szivbol ajanlom az audiophile-szalon-t. Ok a hazai CA hivatalos forgalmazo es szerviz. Nekem CXA 80-nal volt problemam, de megoldottak. Nagyon rendesek, es szerintem profik is.
javítva lett, köszönöm! ( :

Avatar
KTomi0
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2013.06.18., kedd 09:10
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: KTomi0 »

Sziasztok!

Van egy Sony TA-FE310R erősítőm.
A hibajelenség a következő:
Ha megnyomom power gombot, akkor ki-be kapcsolgatni az erősítő, relé csattogás mellett.
Valószínűleg a táprelé kapcsolgat.

Érdemes lehet vele foglalkozni?
Tudtok ajánlani valakit XXII. ker - Gödöllő - Hatvan vonalon?
sony_ta-fe310r_fe510r_sm.pdf
(2.14 MiB) Letöltve 43 alkalommal.

Avatar
tokosvereb
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.03.03., csüt. 18:04
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tokosvereb »

Sziasztok,
szeretnék kérni Videoton RA6363s (tuner elhangolódás, tuner behangolhatatlanság, phono bemenet néma bal oldalon) hibák javítására aktuális szervizt, szakembert, akihez elvihetem javíttatni 2db nevezett erősítőm!
Előre is köszönettel:
Bence

Online
Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

furyaaan írta:
2020.03.16., hétf. 13:07
Sziasztok! Nagykanizsa/Zalaegerszeg környékén keresek szakembert, aki erősítők javításával foglalkozik. Ismer valaki erre megfelelő személyt? Egy Cambridge Audio Azur 640A-ra kellene ránézni. A probléma, amit orvosolni kellene az, hogy bizonyos idő után magától letekeri a hangerőt és nem lehet visszatekerni (függetlenül attól, hogy hangosan vagy halkan hallgatom)

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia. Ha nem talalsz senkit, akkor szivbol ajanlom az audiophile-szalon-t. Ok a hazai CA hivatalos forgalmazo es szerviz. Nekem CXA 80-nal volt problemam, de megoldottak. Nagyon rendesek, es szerintem profik is.

Avatar
winzsolt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.02.10., szer. 00:24
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: winzsolt »

Sziasztok! Lehetőleg BP-en keresek erősítő javításhoz szakembert!
Konkrétan egy jmlab aktív mélynyomónak a beépített erősítőjével van némi probléma.
Hangerőtől függetlenül pattogó hang hallható a hangszóróból. Tuti, hogy az erősítővel van a gond, a hangszóró hibátlan másik erősítőről hajtva, illetve másik hangszórót is kötöttem az erősítőre és akkor is produkálta ezt a hibát.
A jelenségről egy rövid videót feltöltöttem ide (hangerővel óvatosan): https://drive.google.com/open?id=1KAfy1 ... J9lP4Y3GEN
Köszi előre is!
email-t lehet, hogy előbb észre veszem! winzsolt@gmail.com

furyaaan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 12:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: furyaaan »

Sziasztok! Nagykanizsa/Zalaegerszeg környékén keresek szakembert, aki erősítők javításával foglalkozik. Ismer valaki erre megfelelő személyt? Egy Cambridge Audio Azur 640A-ra kellene ránézni. A probléma, amit orvosolni kellene az, hogy bizonyos idő után magától letekeri a hangerőt és nem lehet visszatekerni (függetlenül attól, hogy hangosan vagy halkan hallgatom)

Előre is köszönöm a segítséget!

Riegerr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.03.12., csüt. 14:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Riegerr »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Onkyo TX-SR 500E erősítőm. Nem egy mai darab és nem is a legjobb hangban, de már korábban a "Front speakers A" egyszer csak nem adott ki hangott. Ez pár éve volt. Azóta átkötöttem a hangfalakat a "B"-re. Legutóbb tettem egy próbát és vissza kötöttem "A"-ra megszólalt, de utána újra elnémult. Pioneer CS-3070 hangfalam van.
Mi lehet a baja? Hol tudnám megcsináltatni? Budapest környékén, mondjuk.
Előre is köszönöm a segítséget.

Riegerr

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

Az miért van, hogy ha kikapcsolom az erősítőt a hangszóró láthatóan megmozdul, és pukkan egyet?
Ettől tönkre mehet a hangfal (Focal)?

Vagy létezik valamiféle megoldás erre?
Budapest és környéke lenne jó.

Köszönettel:

M

06-30-7714640

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tottyi »

oroviczg írta:
2020.03.10., kedd 16:46
tottyi írta:
2020.01.28., kedd 09:53
Sziasztok, szeretnek erdeklodni, hogy Gyor kornyeken tudtok-e megbizhato erosito szerelot, valaszokat elore is koszonom.
Engem is érdekelne,hogy van e itta környéken!
Nincs, legalabb is nem derult ki, hogy lenne. En Tatabanyara vittem.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
oroviczg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2013.09.28., szomb. 14:32
Értékelés: 4

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: oroviczg »

tottyi írta:
2020.01.28., kedd 09:53
Sziasztok, szeretnek erdeklodni, hogy Gyor kornyeken tudtok-e megbizhato erosito szerelot, valaszokat elore is koszonom.
Engem is érdekelne,hogy van e itta környéken!

idobra
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.04.29., hétf. 16:19
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: idobra »

Sziasztok!

Adott egy szeretett Onkyo a-9110 stereo erősítő ami egyik napról a másikra nem kapcsol be csak kattan 2x.
Tudtok ajánlani valakit bp-n vagy vonzáskörzetében aki megbízható szerelő/szervíz?

Előre is köszönöm segítő választotokat!

István

Avatar
f1976
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.08.12., pén. 16:31
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: f1976 »

Sziasztok!
Pio. A400 szervizelése hol lehetne a legjobb kezekben?
Szíves válaszotokat előre is köszönöm!
Feri

Online
Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tiha »

Sziasztok.

Találtam egy Accuphase E406V-t mondhatni jó áron. A jó ár oka viszont az hogy csak az egyik fele működik. Azt mondja a tulajdonos hogy teljesen hiányzik egy végfok panel.
Azt szeretném kérdezni hogy be lehet szerezni valahonnan egy teljes panelt úgy összerakva??

Előre is köszönöm

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sziasztok, szeretnek erdeklodni, hogy Gyor kornyeken tudtok-e megbizhato erosito szerelot, valaszokat elore is koszonom.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Kobak »

trane írta:
2020.01.12., vas. 15:18
Kobak írta:
2020.01.12., vas. 14:43
...Segítséget szeretnék kérni...hová tudnám elvinni, ahol ...értenek is hozzá...
Krähling Zoli - küldöm a számát priviben leborulok.gif
Közben az erősítő Zolinál van, végtelenül szimpatikus és kedves volt, meglátjuk, hogy milyen hibát talál. Ha megvan a hiba, akkor jelentkezem.
Végül elvittem a végfokot is, nézze át, hátha talál abban is valamit és akkor egyben legyen megcsinálva. Köszönöm a segítséget.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Kipróbáltam egy Hegel H1-est mint előfokot van jó és rossz hír is. Az előfok a hibás, a végfok viszont teljesen jó. A Hegellel néma csönd volt és szépen szólt a zene, míg a saját előfokjával búg valami. Úgyhogy holnap megpróbálom megkeresni az általatok ajánlott embereket, Krähling Zoltánnal kezdve. Köszönöm a segítséget, majd leírom, hogy mi lett a vége.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Tomrider írta:
2020.01.12., vas. 17:55
Kobak írta:
2020.01.12., vas. 14:43
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert kicsit el vagyok keseredve. Ma bekapcsoltam a rendszert, hogy kicsit zenét hallgatok, erre azt hallom, hogy a hangfalon keresztül zúg valami. Sajnos nem kicsit, hanem eléggé zavaróan.
Mint az aláírásomban látszik egy Krell Kav250a-250p elő-végfok zenél nálam. Volt már, hogy a Dackal volt valami gerjedése, volt, hogy a UPC box okozott problémát, de most másra gyanakszom. Kihúztam mindent az előfokból, bekapcsoltam és ugyanúgy zúg. Ha kihúzom a végfokból az xlr-t, ami összeköti az előfokkal, akkor megszűnik a zaj, csak egy nagyon nagyon alap zúgás marad, de ez a végfoknál megvan, mióta nálam van.
Az előfokból mindent kihúzva, csak az ic marad a végfok felé, még stand by állapotban is zúgás jön, ami nem változik se akkor, ha lenémítom, se akkor, ha be vagy kikapcsolom. Este felé megpróbálom majd még egy másik előfokkal, ha tudok szerezni.
A kérdés adott, mi lehet a probléma és hová tudnám elvinni, ahol talán értenek is hozzá.
Ma levettem az erősítők fedelét, megnéztem, hogy nem csúszott e ki valami vagy nem ment e ki biztosíték, de nem találtam ilyen dolgot. Ami érdekes még, hogy nekem úgy tűnik az IEC aljzat földelése nincs sehova bekötve se az elő se a végfokban.
Bármilyen tanácsot, javaslatot elfogadok, mert mindenképpen szeretném megcsináltatni. Az erősítők ha jól láttam 1998-as évjáratúak.
Köszönöm a segítséget.
Cserelj ic kabelt, lehet, hogy azzal tortent valami
Próbáltam sajnos... próbáltam, hogy nem XLR-rel, hanem sima rca-val kötöm össze, teljesen ugyanaz a jelenség. Félek tőle, hogy az előfokkal van probléma, de kipróbálom majd egy másikkal, ha össze tudom kötni egy Hegel H1-gyel valahogy a végfokot.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Kobak írta:
2020.01.12., vas. 14:43
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert kicsit el vagyok keseredve. Ma bekapcsoltam a rendszert, hogy kicsit zenét hallgatok, erre azt hallom, hogy a hangfalon keresztül zúg valami. Sajnos nem kicsit, hanem eléggé zavaróan.
Mint az aláírásomban látszik egy Krell Kav250a-250p elő-végfok zenél nálam. Volt már, hogy a Dackal volt valami gerjedése, volt, hogy a UPC box okozott problémát, de most másra gyanakszom. Kihúztam mindent az előfokból, bekapcsoltam és ugyanúgy zúg. Ha kihúzom a végfokból az xlr-t, ami összeköti az előfokkal, akkor megszűnik a zaj, csak egy nagyon nagyon alap zúgás marad, de ez a végfoknál megvan, mióta nálam van.
Az előfokból mindent kihúzva, csak az ic marad a végfok felé, még stand by állapotban is zúgás jön, ami nem változik se akkor, ha lenémítom, se akkor, ha be vagy kikapcsolom. Este felé megpróbálom majd még egy másik előfokkal, ha tudok szerezni.
A kérdés adott, mi lehet a probléma és hová tudnám elvinni, ahol talán értenek is hozzá.
Ma levettem az erősítők fedelét, megnéztem, hogy nem csúszott e ki valami vagy nem ment e ki biztosíték, de nem találtam ilyen dolgot. Ami érdekes még, hogy nekem úgy tűnik az IEC aljzat földelése nincs sehova bekötve se az elő se a végfokban.
Bármilyen tanácsot, javaslatot elfogadok, mert mindenképpen szeretném megcsináltatni. Az erősítők ha jól láttam 1998-as évjáratúak.
Köszönöm a segítséget.
Cserelj ic kabelt, lehet, hogy azzal tortent valami
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

Kobak írta:
2020.01.12., vas. 14:43
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert kicsit el vagyok keseredve. Ma bekapcsoltam a rendszert, hogy kicsit zenét hallgatok, erre azt hallom, hogy a hangfalon keresztül zúg valami. Sajnos nem kicsit, hanem eléggé zavaróan.
Mint az aláírásomban látszik egy Krell Kav250a-250p elő-végfok zenél nálam. Volt már, hogy a Dackal volt valami gerjedése, volt, hogy a UPC box okozott problémát, de most másra gyanakszom. Kihúztam mindent az előfokból, bekapcsoltam és ugyanúgy zúg. Ha kihúzom a végfokból az xlr-t, ami összeköti az előfokkal, akkor megszűnik a zaj, csak egy nagyon nagyon alap zúgás marad, de ez a végfoknál megvan, mióta nálam van.
Az előfokból mindent kihúzva, csak az ic marad a végfok felé, még stand by állapotban is zúgás jön, ami nem változik se akkor, ha lenémítom, se akkor, ha be vagy kikapcsolom. Este felé megpróbálom majd még egy másik előfokkal, ha tudok szerezni.
A kérdés adott, mi lehet a probléma és hová tudnám elvinni, ahol talán értenek is hozzá.
Ma levettem az erősítők fedelét, megnéztem, hogy nem csúszott e ki valami vagy nem ment e ki biztosíték, de nem találtam ilyen dolgot. Ami érdekes még, hogy nekem úgy tűnik az IEC aljzat földelése nincs sehova bekötve se az elő se a végfokban.
Bármilyen tanácsot, javaslatot elfogadok, mert mindenképpen szeretném megcsináltatni. Az erősítők ha jól láttam 1998-as évjáratúak.
Köszönöm a segítséget.
Lehet erdemes lenne atnezetni valahol,
ha a vegfok es az elofok is zajos.
Ha jol lattam a Krell oldalan, a magyarorszagi forgalmazo Becsben van, igy gondolom itthon nincsen hivaralos szerviz. Lehet rosszul gondolom.

Ha makod van, masik Krell tulaj lehet irni fog itthoni szerviztapasztalatairol.

Ha en lennek ebben a helyzetben, konzultalnek az alabbiakkal:
Hivatalos szerviz itthon vagy Becsben
Totel
Soner Audio
Bese Attila Retro Audio
Takacs Jeno Tunerman topiktars

Remelem gyorsan rendezodik a helyzet a keszulekeiddel. Majd esetleg szamolj be mit lett a megoldas.

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert kicsit el vagyok keseredve. Ma bekapcsoltam a rendszert, hogy kicsit zenét hallgatok, erre azt hallom, hogy a hangfalon keresztül zúg valami. Sajnos nem kicsit, hanem eléggé zavaróan.
Mint az aláírásomban látszik egy Krell Kav250a-250p elő-végfok zenél nálam. Volt már, hogy a Dackal volt valami gerjedése, volt, hogy a UPC box okozott problémát, de most másra gyanakszom. Kihúztam mindent az előfokból, bekapcsoltam és ugyanúgy zúg. Ha kihúzom a végfokból az xlr-t, ami összeköti az előfokkal, akkor megszűnik a zaj, csak egy nagyon nagyon alap zúgás marad, de ez a végfoknál megvan, mióta nálam van.
Az előfokból mindent kihúzva, csak az ic marad a végfok felé, még stand by állapotban is zúgás jön, ami nem változik se akkor, ha lenémítom, se akkor, ha be vagy kikapcsolom. Este felé megpróbálom majd még egy másik előfokkal, ha tudok szerezni.
A kérdés adott, mi lehet a probléma és hová tudnám elvinni, ahol talán értenek is hozzá.
Ma levettem az erősítők fedelét, megnéztem, hogy nem csúszott e ki valami vagy nem ment e ki biztosíték, de nem találtam ilyen dolgot. Ami érdekes még, hogy nekem úgy tűnik az IEC aljzat földelése nincs sehova bekötve se az elő se a végfokban.
Bármilyen tanácsot, javaslatot elfogadok, mert mindenképpen szeretném megcsináltatni. Az erősítők ha jól láttam 1998-as évjáratúak.
Köszönöm a segítséget.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

béres-jános írta:
2019.12.22., vas. 19:10
konzumprodukt írta:
2019.12.22., vas. 17:43
Valakinek volna ötlete, hogyan lehet banándugót fogadni képes állapotba hozni egy ilyen hangfalcsatlakozós Yamaha erősítőt?
Kép

Létezik valami olyan kompatibilis csavar aminek nyitott a vége, vagy teljes cserére van szükség új aljzatokkal?
Ha nem szeretnéd cserélni akkor ez a legegyszerűbb megoldás!
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/aranyo ... an-adapter
Köszönöm, elvi kérdés volt, a gyakorlatban kiderült, hogy kitekerve a csavaros részt pont befér a banándugó.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”