Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
zongilog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.01.27., hétf. 18:31
Értékelés: 1

Re: fém hangfal állványt készít valaki házilag elfogadható áron? Budapest

Hozzászólás Szerző: zongilog »

köszi, de miért gondolod, hogy olcsóbban csinál nekem, mint amennyiért a sound arts árulja?

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fém hangfal állványt készít valaki házilag elfogadható áron? Budapest

Hozzászólás Szerző: BLX »

zongilog írta:
2020.03.27., pén. 22:22
fém hangfal állványt készít valaki házilag elfogadható áron? Budapest
Próbáld meg Szilvai Tibort megkérdezni, ő a Sound Arts gyártója.

Avatar
zongilog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.01.27., hétf. 18:31
Értékelés: 1

fém hangfal állványt készít valaki házilag elfogadható áron? Budapest

Hozzászólás Szerző: zongilog »

fém hangfal állványt készít valaki házilag elfogadható áron? Budapest

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 208

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

És tényleg :)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Beírod gugliba, hogy söund arts, és azonnal megtudod, még azt is, milyen színű a kerítése :D

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6c33c 2020.03.10., kedd 20:34-kor.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 208

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

Sziasztok, tud nekem segíteni valaki direkt kontaktot szerezni a SöundArts-hoz? Csináltatni szeretnék egy egyedi hangsugárzó állványt.

Köszi előre is!

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: cotag »

greenbio írta:
2020.01.30., csüt. 09:44
sziasztok!

Régi (papírdobozos, ezüst színű) Final Labs Daruma és az újabb (műanyag dobozos, szürke szivacs betéttel) bronz színű között van valami különbség hangban szerintetek? az anyaguk is más talán, a golyó átmérője is, ahogy képekről látom... gondolkodik.gif

köszi
Szia,

mivel itt van nálam mindkét fajta igyekszem megválaszolni.

A golyók mérete és súlya (5.5 g) azonos.

A pogácsák súlya: ezüst - 46.4 g, arany 41 g. (Érdekesség, hogy a szettben lévő pogácsák súlya teljesen egyezik. Tehát az eltérő kimarás ellenére azonos az alsó és felső pogácsa súlya.) Mivel az arany pogácsákban mélyebb vagy több a kimart rész én úgy tippelném, nagyjából azonos súlyú anyagokról van szó. Egyik sem mágnesezhető.

Én úgy találtam, hogy mechanikai működésükben és hangjukban sincs jelentős eltérés. Ellentétben a különböző másolatokkal, amiket az évek során próbáltam.
IMG_0850.jpg
IMG_0850.jpg (2.11 MiB) Megtekintve 3588 alkalommal
IMG_0845.jpg
IMG_0845.jpg (2.44 MiB) Megtekintve 3588 alkalommal
IMG_0846.jpg
IMG_0846.jpg (2.71 MiB) Megtekintve 3588 alkalommal
IMG_0847.jpg
IMG_0847.jpg (2.56 MiB) Megtekintve 3588 alkalommal

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: bodnart »

bodnart írta:
2020.01.05., vas. 21:14
Reserved, te hogy képzelsz el egy jó rezgéselcsatoló rendszert?
Hangdoboz, elektronika, kábel, stb..
Kár, hogy nem derült ki, őszintén érdekelt volna, mert tudom, hogy Reserved elég sok mindent kipróbált már... sad.gif

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=greenbio post_id=2465150 time=1580373867 user_id=12062]
sziasztok!

Régi (papírdobozos, ezüst színű) Final Labs Daruma és az újabb (műanyag dobozos, szürke szivacs betéttel) bronz színű között van valami különbség hangban szerintetek? az anyaguk is más talán, a golyó átmérője is, ahogy képekről látom... gondolkodik.gif

köszi

:quetionmark:

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: atis »

Árulok a megfelelő topicban 3db konzolt. Világos-szürke színű, jelöletlen, fémből vannak. Precíz, szép munka mind. Nem kerültek végül nálam felhasználásra.
Annak idején Söund Arts-ként vettem, itteni eladótól. Mások is Söund Arts-ként árulták.
Ránéznétek a hirdetésemre, meg tudná valaki mondani, hogy a konzolok tényleg Söund Arts produktumok-e?
Köszönöm.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

Régi (papírdobozos, ezüst színű) Final Labs Daruma és az újabb (műanyag dobozos, szürke szivacs betéttel) bronz színű között van valami különbség hangban szerintetek? az anyaguk is más talán, a golyó átmérője is, ahogy képekről látom... gondolkodik.gif

köszi

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Reserved, te hogy képzelsz el egy jó rezgéselcsatoló rendszert?
Hangdoboz, elektronika, kábel, stb..

Online
Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: Reserved »

tonee73 írta:
2020.01.05., vas. 20:39
Reserved írta:
2020.01.05., vas. 20:14
Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Elnézést, hhogy megkérdezem de miért nem itt :quetionmark: :
viewtopic.php?f=4&t=6615
A gyakorlat pedig mégis cáfolja a kérdésed, nem véletlenül ritkán bukkan fel belőle eladó példány-a szerinted felhozott működésképtelensége ellenére is.
A hsz ek-et átrakom amegfelelő helyre.
Maga az allvany ketsegtelen hogy jo ezt nem vitatom.
Ha valaki egy atlagos szobabutor utam hasznal egy ilyet akkor oriasi lesz a kulonbseg.
Pozitiv iranyba!
De ha valaki ezta rugos megoldast kihajitja es betesz valami ertelmes megoldast akkor joval tobbet fog ebbol az allvanybol kihozni.
En egyebkent egy forumtarhoz ellatogattam akinek solidtech allvanya volt.
Ezt a kulon is megvasarolhato rugos cuccot hasznalta.
Mutattam neki par jobbat es azonnal kihajitotta ezt a rugos akarmit.
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Reserved írta:
2020.01.05., vas. 20:14
Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Elnézést, hhogy megkérdezem de miért nem itt :quetionmark: :
viewtopic.php?f=4&t=6615
A gyakorlat pedig mégis cáfolja a kérdésed, nem véletlenül ritkán bukkan fel belőle eladó példány-a szerinted felhozott működésképtelensége ellenére is.
A hsz ek-et átrakom amegfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: Reserved »

Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

[quote=Janos81 post_id=2438562 time=1574533554 user_id=44814]
Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek "

A cél a készülék minél jobb elcsatolása a környezettől. Úgy gondolom többféle anyag együttes alkalmazása is beválhat. Alap nálam a szoros, nem izgő-mozgó keményfa parketta, rajta négy, szintén keményfa kocka, kb 5x5x5 cm, azokon egy-egy10Ft-os, majd az önmagában is viszonylag súlyos acél állvány, acél tüskével, jól kitömve homokkal, tetején egy 15 mm-es rétegelt lemezzel, azon pedig egy ikeás bambusz vágódeszka, kb 4ezer Ft, függőleges szálirányú eleve. Talán az anyagok sokszínűsége adja, hogy az elcsatolás jobb lehet, nyilvàn a rezgések màskèpp terjednek, illetve csillapodnak bennük, a bambusz is belejátszik, erről már több tollból olvastam és egy más felállásban is bizonyított nálam. Ez persze az én elképzelésem, de nálam bevált.
Szóval kísérletezz, de sztem kezd a bambusszal, aztán majd eljutsz valahova, de ez hosszú jàték. Sok sikert!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Janos81 írta:
2019.11.23., szomb. 19:25
Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek ...

Velemeny?
Itt annyiféle anyag, elcsatolási, csillapítási elv merült fel, hogy az eredő hatásukat utólag lehetetlen lesz szétszálazni, különösen, ha még bejön a képbe az itt ismeretlen padló, állvány hatása is.
Szerintem ez így egy végtelen kísérletezős spirál kiindulópontja.

Janos81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2019.01.16., szer. 21:57
Értékelés: 1

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Janos81 »

Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek cseresznye fabol. Kb.3-4cm vastagsagban gondoltam. Mi a velemenyetek, mindenkep a fuggoleges szalirany elrendezes a nyero? Mert ugye a vizszinteset egyszerubb gyartani.
Illetve meg egy dolog: ebenfabol tervezek piramis formaju tuskeket kesziteni. A piramis csucsa le lenne vagva es sullyesztve lenne helyet adna keramia csapagygolyonak, ami marvanyon vagy esetleg egy ugyancsak ebenfa ellendarabon lenne felfektetve. A radiuszok nagyobbak lennenek, hogy a golyo tudjon mozogni.
Velemeny?

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

asebestyen írta:
2019.11.23., szomb. 08:22
KopaszKutya írta:
2019.11.23., szomb. 08:03
Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Vibra-R bronz korongbol tudok küldeni 1-3 szettet próbára (természetesen ingyen), ha szeretnéd kipróbálni.
Küldtem privátot. :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2019.11.23., szomb. 08:03
Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Vibra-R bronz korongbol tudok küldeni 1-3 szettet próbára (természetesen ingyen), ha szeretnéd kipróbálni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Talán még annyi, hogy nagyon nem mindegy a csésze felület kidolgozása. A linkelt példányok megfelelnek tüskék alá (nem a Librák, hanem az előző, egyszerű alu cuccok), de golyókhoz teljesen alkalmatlanok; nem képesek rajtuk mikro mozgásokat végezni. Bár léteznek elképesztő felületi keménységű alu ötvözetek is, ahol megfelelő polírozással ez jól működhet.
Én is most tervezek rendelni kerámia golyókat az ebay-ről. Természetesen Kínában teremnek. :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 21:17
fülelek írta:
2019.11.22., pén. 21:01
A 9H keménységű edzett üvegpályás Libra készülék alátét megfelelő kerámia vagy spéci csapágygolyóval sokkal kisebb súrlódási ellenerővel bír, mint az alu ötvözetből készült cuccok, ráadásul a rendszer rezonanciája jóval mélyebben van, emiatt jóval szélesebb spektrumban működik. Ez fizikailag mérhető, füllel hallható, semmi hókuszpókusz nincs benne.
Erre gondolsz?

https://hangtechnikakft.hu/libra-rezges ... 4-db-15282
Igen, de 3 darabos szettben is lehet kapni, úgy olcsóbb.
Töki jól gondolja, minél nagyobb az ív rádiusza, annál hatásosabb.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”